Mountfield - Plzeň | ONLINE | 22.12.2019 17:20 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Plzeň - 22. prosince 2019   17:20

Ukončeno
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
Plzeň
34:25' Rob  (Pour, Indrák) • 36:52' Mertl  (Gulaš) • 58:09' Gulaš  
Mountfield
Sestavy:
Mazanec (Š. Lukeš) – Čáp, Zámorský, Šalda, F. Pavlík (A), Rosandić, Cibulskis, R. Pilař – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Červený, Koukal, Jergl – R. Pavlík, Rákos, Klíma – Miškář, Kubík, Paulovič.
Rozhodčí
Pešina, Úlehla – Lučan, Kis
ČPP Aréna, Hradec Králové
4676 diváků
Plzeň
Sestavy:
Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Pulpán (A), Moravčík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Suchý, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Indrák, Rob.

Mountfield HK - Plzeň: Přes celé kluziště se do prázdné branky trefil Gulaš, 0:3

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne z ČPP Arény pro dnešek definitivně vše. Děkuji moc za pozornost při sledování onlajnu a u dalších textových přenosů z hradeckého hokeje se budu těšit na počtenou.
Střely na branku ve třetí třetině (celkem)

Mountfield HK: 14 (31)
HC Škoda Plzeň: 10 (33)
Za loučení obou mužstev se svými fanoušky je na čase konstatovat, že dnešní vánoční mač je zdárně za námi. Domácím hokejistům však speciální dresy nepomohli, když po vyrovnané úvodní periodě obdrželi ve druhé části dva rychlé góly a výhru Plzně pečetil ještě v závěru trefou do prázdné branky Milan Gulaš. Kanonýr Indiánů zároveň prožil velice zajímavý duel, když se asistencí na úspěšnou střelu Tomáše Mertla dotáhl na hranici 50 bodů v probíhajícím ročníku a zároveň vstřelil už 200. gól v české nejvyšší soutěži!
Nejlepší hráči dnešního zápasu

Mountfield HK: Radim Šalda
HC Škoda Plzeň: Tomáš Mertl
Konec zápasu.
59'
Přes celé kluziště se do prázdné branky trefil Gulaš, 0:3
59:28'
Indiáni se budou muset popasovat i s dalším vyloučením, Bohumil Jank se provinil stejně jako před chvílí jeho spoluhráč a Mazanec znovu spěchá na střídačku.
59:06'
A plzeňský brankář pokryl i další soupeřův pokus, Matyáš Kantner však zároveň svého soka bránil nedovoleně a už sedí na trestné lavici.
58:47'
Hradečtí se i přes nepříznivý stav ještě snaží zabojovat, jejich další pokus ovšem kryje Frodl a bude následovat další buly.
58:09'
Plzeň právě vstřelila branku!
Zariskování se však domácím hrubě nevyplatilo a MILAN GULAŠ měl poměrně složitou pozici, i z rohu kluziště ale dokázal přesně najít Mazancovu odkrytou klec. Pro ostrostřelce Indiánů se zároveň jedná o jubilejní 200. gól v extralize! Bez asistence.
57:53'
Východočeši se ještě snaží s vývojem zápasu něco udělat a drží kotouč v útočném pásmu. Mazanec míří na střídačku.
57:50'
Oddechový čas pro domácí.
Dnešní utkání sleduje 4676 diváků.
57:17'
Radim Šalda si lehl před Frodla a clonil mu při další střele svého spoluhráče. Zároveň se ovšem možná lehce poranil a musí jet střídat.
56:29'
Lvi tvrdě bojovali o každý kotouč, Radovan Pavlík, Matej Paulovič a ani Lukáš Cingel se ale nedokázali prosadit.
56:09'
Po skončení komerční pauzy tak následuje další vhazování v obranném pásmu Hradce.
56:09'
Dopředu sám ujížděl jeden z plzeňských forvardů, Mazanec však zasáhl a vleže si poradil i s následnou dorážkou, což diváci ocenili potleskem.
55:37'
Kotouč se přemisťuje od mantinelu k mantinelu a domácí se nemohou na delší dobu zdržet v útočné fázi kluziště.
54:36'
Západočeši se již snažili osvobodit – to jim ještě zkazila východočeská obrana, Škodovka se ale rázem znovu dostala k puku a chytře vyhodila.
54:10'
Lvi se zkouší usadit v útočném pásmu, adresují si ovšem zbytečně složité pasy a s jedním z nich nic nezmohl ani Mislav Rosandič.
53:17'
Po výměně názorů mezi Matějem Chalupou a hlavním rozhodčím se ke kotouči probojovali opět Indiáni, kteří mohli rozehrávat.
53:07'
Ve velké příležitosti Plzně se nyní ocitl kdo jiný než Milan Gulaš, který z bezprostřední blízkosti natrefil jen Mazancův levý beton.
52:35'
Oba týmy hrají v plném počtu.
51:58'
Z divokého utkání nyní vychází lépe Hradečtí; Radovan Pavlík vyšíval s pukem u hole a nakonec našel nahrávkou spoluhráče.
51:35'
Při rovnovážném stavu hráčů na ledě se poprvé dopředu probojovali Lvi a do zápasu se vkrádá i nervozita, když se ve výměně názorů ocitli dva hráči.
50:35'
Petr Zámorský se ocitl v potyčce s Miroslavem Indrákem a na trestnou lavici už míří oba dva.
50:23'
Aktivní Plzeň spěchala dopředu s dalším útokem, defenzíva Lvů si poradila.
49:47'
Petr Zámorský se po zakázaném uvolnění Hradce zmocnil kotouče, nedokázal ho ale odklidit dostatečně daleko.
49:17'
Zdeněk Čáp vybojoval kotouč ve středním pásmu, střelu si nejprve rozmyslel, následně už však to puku práskl a ten proletěl Frodlovi nad hlavou.
48:26'
Domácí zvyšují obrátky; na útočný výlet tentokrát z obrany vyrazil Radim Šalda a snažil se zaměstnat Frodla.
47:28'
Od nové třetiny v jiné lajně hrající Oskars Cibulskis se zmocnil kotouče u levého hrazení a dostal se s ním až před Frodla, který musel odklízet odražený kotouč.
46:37'
Mislav Rosandič si najel po pravé straně a křižnou přihrávkou našel dobře postaveného Petra Koukala, který trefil Frodla někam do prostoru ramene.
46:28'
Aktivitou hýřící Luboš Rob se i přes otravování soupeřem probojoval k puku a vyzkoušel i projektil na Mazance. Ten při zákroku posunul branku, při další reklamní pauze se to však jistě stihne napravit.
45:59'
Ostrý souboj u levého mantinelu vyzněl lépe pro hosty, kteří se znovu zkouší usadit v útočném pásmu.
45:29'
Domácí při další rozehrávce přišli o kotouč, a mohl s ním tak operovat Petr Kodýtek, který také zkusil prudkou schovanou střelu.
45:08'
Plzeňští na nic nečekali a okamžitě cpali touš na Mazancovu svatyni, ten s tím pravděpodobně nepočítal.
44:28'
Východočeši jsou očividně ve varu a zasypávají nyní Frodla velkým množstvím střel. Po jedné z nich ale nedosáhl na puk Lukáš Cingel a brankář hostů skokem přikryl kotouč.
44:18'
Lvi zvýšili svoji aktivitu a Západočeši byli znovu donuceni vyhodit jen za cenu zakázaného uvolnění.
43:56'
Další puk si to mířil podél levého mantinelu za Mazancovu branku a do práce se musel vrhnout Filip Pavlík.
43:08'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu a po přihrávce Petra Zámorského se ocitl ve velké šanci Matěj Chalupa, na kotouč ovšem holí nedosáhl.
42:38'
A na druhé straně se do útoku tlačili opět hráči Škodovky, leč neúspěšně.
41:56'
Nyní měli Hradečtí slibnou příležitost, Lukáš Cingel ale bezprostředně před kasou nezpracoval puk podle svých představ.
41:41'
Skákavý hrací předmět na druhé straně raději přikryl pod lapačku Mazanec.
41:29'
Indiáni vyhodili kotouč z chumlu několika hráčů a mohli za ním spěchat směrem k vlastní brance.
41:11'
Za dalším pukem spěchal kapitán Radek Smoleňák, plzeňský gólman však touš ještě před tím ukryl do lapačky.
40:30'
Daniel Rákos překvapil svého soupeře ve středním pásmu, zmocnil se kotouče, najel si na levou stranu a prudkou střelou zápěstím prověřil Frodla.
40:18'
Puk jako první ve třetí části uzmuli domácí a ihned s ním spěchali dopředu, což se jim značně vyplatilo – hosté vyhodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
40:01'
Začala třetí třetina.
Na ledové ploše už se prohání plejeři obou týmů, poslední perioda je na spadnutí.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem)

Mountfield HK: 7 (17)
HC Škoda Plzeň: 15 (25)
Je za námi prostřední perioda, která znovu přinesla několik příležitostí, šťastnější po ní však budou rozhodně hosté. Ti si zahráli dvě přesilové hry a mimo ně se zásluhou Luboše Roba a Tomáše Mertla dostali do slušného vedení 2:0. Milan Gulaš si navíc připsal asistenci na druhý gól a zaokrouhlil počet svých kanadských bodů v této sezóně na fantastických 50.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:42'
Lvi měli před chvílí ideální pozici ke snížení stavu, střelu jednoho z východočeských forvardů však obětavým skokem zblokovala obrana hostů.
39:05'
Petr Zámorský mohl pálit od modré čáry, ale raději přenechal kotouč spoluhráčům blíže Frodlovy svatyně.
38:26'
Hradeckým se moc nedaří přechod přes modrou čáru a Škodovka se zatím účinně brání.
38:03'
Po střelách Mountfieldu se domácí znovu snaží výrazněji zaměstnat Frodla. Ten ale zasahovat nemusel, protože hra je pozastavena.
37'
Krásná spolupráce mezi Gulašem a Mertlem, který zvýšil na 0:2
37:40'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Bohumil Jank – 2 min., nedovolené bránění).
36:52'
Plzeň právě vstřelila branku!
Neuniklo příliš mnoho času a Indiáni už se radují podruhé. Škodovce vyšla skvěle její typická kombinace mezi Milanem Gulašem a TOMÁŠEM MERTLEM. První jmenovaný si chytře najel od mantinelu a jeho parťák z útoku zakončil z bezprostřední blízkosti přesně. Milan Gulaš má na svém kontě 50. kanadský bod v letošní sezóně. Asistence: Milan Gulaš.
35'
Robův pokus zapadl za Mazancova záda, 0:1
35:50'
Lvi se ale rázem nehodlali spokojit s rolí prohrávajícího mužstva a aktivní Aleš Jergl zkusil hned prudkou ránu, která trefila Frodla do ramene.
34:25'
Plzeň právě vstřelila branku!
Nyní už to hostům vyšlo a nic se přezkoumávat nemusí. LUBOŠ ROB obdržel šikovnou přihrávku za hranici pravého kruhu a zkusil střelu těsně nad ledem. Udělal dobře, jeho pokus totiž zapadl přesně k pravé tyči, přičemž Mazanec toho zřejmě příliš mnoho neviděl. Asistence: Jakub Pour, Miroslav Indrák.
34:08'
Za chorea s vánočním tématem se bude moci pokračovat ve hře.
34:08'
Matyáš Kantner se tvrdě opřel do kotouče před Mazancem, který neponechal nic náhodě a přerušuje hru. Následuje další komerční přestávka.
34:02'
Domácí v plném počtu.
33:23'
Hosté v plném počtu.
32:52'
Východočeši se konečně dostali ke stylu, který jim sedí nejlépe. Aleš Jergl se zmocnil role rozehrávajícího obránce a podél levého hrazení přejel takřka celé hřiště.
32:20'
Lvi při rovnovážném stavu hráčů na kluzišti vyhodili jen za cenu zakázaného uvolnění a hra se přesune na dohled Mazance.
32:02'
A síly na ledě se nám alespoň na nějakou dobu zase vyrovnávají; Petr Koukal se provinil sekáním a už sedí na lavici hanby.
31:57'
Úvodní šanci při hradecké přesilovce měl Matej Paulovič, který se však s kotoučem vyhnal mimo vhodný střelecký úhel.
31:23'
Sudím neuniklo podrážení Petra Straky, který ke klasickému trestu vyfasoval ještě ten osobní.
30:48'
Už se nám trochu přiostřuje! Hokejisté Plzně ovšem neměli náladu na potyčku a raději pokračovali v postupu vpřed. Vše musel hasit Petr Zámorský.
30:10'
Hosté se znovu kvapem hnali směrem dopředu a defenzíva Lvů musel vše hasit na poslední chvíli.
29:47'
Značnou převahu Západočechů dokresluje další projektil, tentokrát z bezprostřední blízkosti z hole Luboše Roba.
29:05'
Hradečtí se stále spíše brání před dotírajícími hráči Škodovky, kteří i za cenu bojovnosti šikovně kombinují v útočném pásmu.
28:27'
Indiáni se dostali ke střele z pravého kruhu, Mazanec však vše pokryl a oba celky mohou prostřídat.
28:15'
Po přerušení bude ještě před brzkým vhazováním následovat vysvětlení hlavního rozhodčího směrem k oběma trenérům.
28:00'
Urputný souboj na buly vyzněl lépe pro Plzeňské, kteří jsou v poslední době rozhodně aktivnějším celkem, což dokumentuje i další pokus od modré čáry.
27:48'
Hosté vybojovali další puk v útočném pásmu, jejich následné vymýšlení ale zastavuje hvizd rozhodčího.
27:44'
Další pokus svého soka raději znovu přikryl hradecký gólman a je ideální čas pro první reklamní pauzu prostředního dějství.
27:12'
Rána Petera Čerešňáka se neujala, a tak se o touš znovu urputně válčí za Mazancovou brankou.
26:38'
Ale i Hradečtí chtějí začít další útok, když rozehrávají jejich beci.
25:58'
Plzeňští již zvýšili aktivitu a na delší časový úsek se zdrželi v útočné fázi kluziště.
25:29'
Domácí v plném počtu.
25:09'
Jeden z hostujících forvardů spěchal za nahozeným kotoučem, domácí obrana se s ním však popasovala.
24:28'
Západočeši se ani teď nemohou usadit v útočném pásmu, Lvi si znovu nic nekomplikují a raději daleko vyhazují.
23:56'
Hradečtí se napoprvé před rostoucím tlakem Škodovky ubránili, když vyhodili kotouč daleko od vlastní branky.
23:29'
O puk se bojovalo za brankou a Mislav Rosandič byl donucen použít nedovoleného prostředku, když zahákoval soupeře.
23:15'
Plzeňští spěchali za nahozeným kotoučem a vyplatilo se jim to, domácí byli donuceni k faulu.
22:35'
Hosté nepolevují v útočném snažení; po nahození Vojtěcha Budíka může rozehrávat znovu Mazanec.
22:22'
Lvi se nyní poprvé nachází pod delším tlakem – po střele Petera Čerešňáka však vše řeší opět Mazanec.
21:44'
Petr Straka se už dostával před Mazance, nedokázal ovšem touš usměrnit přesně do branky.
21:10'
Takřka stejná situace jako před malou chvílí. Aleš Jergl si nabruslil podél pravého hrazení a střelou po ledě zkusil překvapit Frodla.
20:51'
Frodl bez větších obtíží přiklepl kotouč spoluhráči, a ten s ním tak mohl vymýšlet směrem vpřed.
20:17'
Netrvalo to ale dlouho a Hradečtí byli poblíž Frodla s dalším útokem. Petr Zámorský vyslal z pravé strany prudkou střelu, kterou musel plzeňský gólman lapit napodruhé.
20:08'
Puku se jako první ve druhém dějství zmocnili domácí hráči, kteří ho okamžitě zkusili nahodit do útočného pásma. To se jim však nepovedlo podle představ a vše končí icingem.
20:01'
Začala druhá třetina.
Hokejisté obou celků už se prohání po kluzišti, prostřední část může začít!
Další třetina začne přibližně v 18:23.
Střely na branku v první třetině

Mountfield HK: 10
HC Škoda Plzeň: 10
Máme za sebou první dějství, které rozhodně nenabídlo nudný hokej. Slibné šance byly k vidění na obou stranách a Škodovka už dokonce slavila branku, radost jí ovšem překazil rozhodčí. Ten zhlédl videozáznam, který jasně odhalil, že útočící hráč bránil v zákroku Mazancovi. Své možnosti nevyužili ani domácí, a stav po úvodní dvacetiminutovce je tak 0:0.
Po konci úvodní části se na ledové ploše ČPP Arény koná ještě uvedení nových tváří mezi legendy hradeckého hokeje. Potlesk diváků si vychutnali Petr Luštinec, Zbyněk Melounek i Ladislav Souček.
20:00'
První třetina skončila.
19:48'
Tohle už Hradečtí ubrání, když mohou kotouč pohodlně odmáznout daleko od vlastní branky.
19:30'
Daniel Rákos s Matejem Paulovičem ujížděli sami proti jednomu na plzeňskou branku, druhý jmenovaný však nedostal ideální příhru a neměl šanci zakončit pravou bruslí.
19:15'
Domácí se zmocnili skákavého kotouče ve středním pásmu a mohli s ním vymýšlet.
18:32'
Vojtěch Němec zkusil s kotoučem vyšívat na dohled Mazance, trajektorie jeho přihrávky už byla přerušena soupeřem.
18:09'
Na druhé straně mohli dopředu postupovat zase hosté, Mazanec však neponechal nic náhodě a touš zachytil tělem.
17:49'
Radek Smoleňák stál ve správný čas na správném místě a dostal se do skoro samostatného. Zkusil se s pukem natlačit před Frodla, ten ovšem jeho úmysl přečetl.
17:26'
Východočeši neuspěli se snahou o zisk kotouče.
16:30'
Aktuální situace na malou chvíli připomínala přesilovou hru a Petr Zámorský zkusil do puku prásknout od modré čáry, jeho střela byla ale zblokována protihráčem.
16:16'
Nyní už to jsou zase Hradečtí, kteří se ocitli ve větším souvislém tlaku. Frodl si nejprve musel poradit se skákavým pukem a poté zkrotil také střelu od modré čáry.
15:38'
Domácí v plném počtu.
15:19'
Hráči Škodovky však dobré šance až příliš překombinovali a domácí nakonec pohodlně vyhazují daleko od vlastní svatyně.
14:16'
Hosté vycítili příležitost v podobě hry v početní výhodě a zkusili se usadit v útočném pásmu. Matyáš Kantner z bezprostřední blízkosti napálil levou tyčku.
13:38'
Radim Šalda se sice hrubě nespokojil s verdiktem hlavního rozhodčího, přesto již sedí na trestné lavici a Plzeň bude mít k dispozici první přesilovku.
13:23'
Po první větší mele před Frodlovou svatyní se mohlo znovu vhazovat a puk se dostal do obranného pásma Lvů.
13:19'
Na druhé straně mohli směrem vpřed pokračovat Kevin Klíma s Danielem Rákosem. Kotouč se dostal až k Oskarsu Cibulskisovi, který ho nahazoval na Frodlovu branku.
12:43'
Michal Moravčík dostal od spoluhráče nabito na levou stranu a prudkým pokusem prověřil Mazance.
12:17'
Hosté vybojovali další touš ve vlastním obranném pásmu a za vlastní brankou zkusili postup vpřed, který však poměrně brzy zastavil ofsajd.
12:15'
Radim Šalda poté vyzkoušel ránu z levého kruhu a přinutil Frodla k zákroku. Následuje druhá komerční pauza v úvodní periodě.
12:09'
Tvrdý střet o puk vyzněl opět lépe pro Lvy, kteří s ním následně mohli vymýšlet v útočném pásmu.
11:26'
Hradečtí se zmocnili dalšího kotouče a Filip Pavlík hledal vysokým obloučkem vepředu Patrika Miškáře, jenž to měl proti přesile složité.
11:19'
Prohlíží se záznam hry.
11:19'
Matyáš Kantner zkusil zavézt puk do útočného pásma, domácí obrana mu ale nedala vydechnout. Ke kotouči se později přesto probojoval Vojtěch Budík, který vystřelil, a jeho spoluhráči mohli dorážet.
10:28'
Petr Koukal se vydal otravovat rozehrávku Západočechů, a ti tak museli volit bleskový postup směrem vpřed.
09:50'
Západočeši se opět zkouší usadit v útočném pásmu, Lvi však dobře brání, přičemž se chytře přesouvají.
09:10'
Po obrovské šanci Petra Zámorského, který z prostoru mezikruží jen těsně minul Frodlovu klec, mohla jít dopředu znovu Škodovka, Mazanec si ovšem poradil.
08:18'
Plzeň už se radovala z gólu, když Petr Kodýtek pálil na svatyni Lvů. Hradec si poprvé v sezóně vzal možnost trenérské výzvy a branka nemohla být rozhodčím uznána z důvodu postavení hráče v brankovišti.
07:30'
Jeden z forvardů Plzně nedostal vepředu potřebnou podporu, a kotouče se tak opět zmocnili Hradečtí, kteří mohli v klidu rozehrát.
07:18'
Rudolf Červený se zmocnil kotouče ve středním pásmu a udělal dobře, když to celé vzal na sebe, přičemž zkusil nahodit puk směrem na Frodla.
06:30'
Domácí ovládli vhazování v útočném pásmu, byli ale vytlačeni hostujícími hráči a museli začít nový postup za modrou čárou.
06:26'
Probíhá první komerční přestávka dnešního utkání.
06:13'
Matěj Chalupa dostal šikovnou přihrávku na levé křídlo, neměl ale rychlost, a tak raději počkal na spoluhráče. Kevin Klíma následně obdržel puk v lepší pozici na pravém kruhu, odkud prověřil Frodla.
05:37'
Hosté se však nenechali ničím zastrašit a po vybojování kotouče už si to mířili znovu směrem vpřed.
04:50'
Západočeši se konečně snaží usadit v útočném pásmu, defenzíva Východočechů se jim to zkouší pokud možno komplikovat.
04:28'
Oskars Cibulskis zkoušel nahodit kotouč dopředu podél levého mantinelu, trefil ovšem pouze čárového sudího a ani další útočné choutky Lvů se neujaly.
04:15'
A po další příležitosti aktivních Lvů mohli jít dopředu zase hráči Škodovky, jejich postup ale zastavuje hvizd rozhodčího.
03:37'
Byli jsme svědky prvního většího závaru před svatyní Dominika Frodla, Zdeněk Čáp ale puk před branku ani napodruhé neprocpal.
02:55'
Hradečtí účinně napadají plzeňskou rozehrávku a obránci Škodovky to mají velice složité.
02:15'
Teď už se však hosté dostali až před Mazance, Peter Čerešňák zamíchal s kotoučem a chytře prověřil domácího gólmana.
01:54'
Lvi se svým pokrokem dopředu neuspěli a Západočeši se zmocnili puku za vlastní brankou, odkud mohli v klidu rozehrávat.
01:39'
Hradečtí se zmocnili kotouče a postupovali s ním také směrem vpřed podél pravého hrazení. Rudolf Červený se ničeho nebál a po ostrém zákroku soupeře skončil na ledě.
01:15'
Škodovka se ihned chytla nabídnuté příležitosti a zkusila i střelu na Marka Mazance, ten ji ale pohodlně skryl do lapačky.
01:10'
Další bleskový výpad vpřed zastavuje ofsajd, bude následovat další vhazování.
00:37'
Plzeňští už se poprvé také probíjeli dopředu, jejich rychlý postup však zastavila pozorná obrana.
00:01'
Puk pro sebe jako první v dnešním zápase uzmuli hostující hráči a chtěli ihned začít rozehrávku až od vlastního gólmana.
00:01'
Utkání právě začalo.
Kapitáni už si podali ruce s rozhodčími a spolu se svými spoluhráči ještě jedou pozdravit brankáře.
Plejeři obou týmů jsou již rozestoupeni na modrých čarách, čestné buly vánočního duelu vhodí slavná tenistka Kateřina Siniaková.
Po rozhodčích už nastupují na ledovou plochu také domácí hráči, v závěsu za nimi přicházejí rovněž hokejisté Plzně.
Obě mužstva aktuálně podstupují předzápasové rozbruslení.
Trenéři Mountfieldu HK provedli oproti poslednímu nepovedenému utkání na kladenském ledě několik změn. K chybějícímu Richardu Nedomlelovi se ještě přidal Tomáš Linhart, a místo v první obranné dvojici vedle Petra Zámorského tak zaujme Zdeněk Čáp. Více manévrů se však odehrálo vepředu; Petr Koukal nahradil ve druhém útoku Kevina Klímu, jenž se přesunul do třetí formace. Patrik Miškář s Matejem Paulovičem byli přemístěni do poslední skupinky forvardů, naopak se nedostalo na Michala Dragouna, kterého vystřídal Radovan Pavlík.

To koučové plzeňské Škodovky ke změnám takřka nesáhli, Sebastiána Maláta pouze nahradil Filip Suchý.
Zdravím vás už z místa dnešního hokejového dění, k nahlédnutí jsou již sestavy obou celků a také rozhodčí zápasu v ČPP Aréně.
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Čáp, Zámorský, Šalda, F. Pavlík (A), Rosandić, Cibulskis, R. Pilař – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Červený, Koukal, Jergl – R. Pavlík, Rákos, Klíma – Miškář, Kubík, Paulovič.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Pulpán (A), Moravčík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Suchý, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Indrák, Rob.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Lučan, Kis.
Poslední vzájemný zápas: HC Škoda Plzeň vs. Mountfield HK 4:1 (pátek 1.11. 2019)

Poslední vzájemné utkání dopadlo jasně lépe pro Indiány. Kdo ovládne další bitvu takřka vyrovnaných gólmanů tentokrát? To se dozvíme už dnes!
HC Škoda Plzeň – 5. místo, 50 bodů, skóre 89:68

Západočeši si nemohou výrazněji stěžovat na dosavadní průběh sezóny, když se prakticky od jeho začátku stabilně pohybují v horních patrech tabulky. Vstup do nového ročníku byl však pro svěřence Ladislava Čiháka značně divoký, jako ukázkový příklad lze uvést hned první, ostře sledované kolo ligových bojů.

Nedělní soupeř Hradce tehdy prohrál na Spartě 6:7p a po domácí fotbalové výhře 2:0 nad Litvínovem následovala další přestřelka, a to právě pod Bílou věží, kde Plzeňští i přes závěrečný nátlak padli těsně 5:6. Po úvodní polovině základní části se ale Škodovka nachází v první šestce, zaručující čtvrtfinále play off.

Družina okolo Milana Gulaše drží z pátého místa mírný náskok nad Karlovými Vary a snaží se atakovat vyšší příčky. Západočeši ovšem už přesně měsíc často střídají vítězství s porážkami, v dosud posledním kole však doma pokořili Litvínov 6:2, a skvěle se tak naladili na nedělní duel.

Plzeňská NEJ...

Nejlepší střelec: Milan Gulaš (25 gólů)
Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš (24 asistencí)
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš (49 bodů)
Nejvíce času na zápas: Michal Moravčík (23:30)
Nejlepší v hodnocení +/-: Michal Moravčík (12 bodů)
Nejvíce trestných minut: Michal Houdek (57)
Nejvíce hitů: Michal Moravčík (24)
Nejvíce zblokovaných střel: Vojtěch Budík a Peter Čerešňák (oba 31)

Dominik Frodl: 26 zápasů, 2.42 obdrženého gólu na zápas, 90.86% úspěšnost zákroků (dvojkou je Kristián Kolář)

Posledních 5 utkání

HC Škoda Plzeň vs. HC Verva Litvínov 6:2
HC Sparta Praha vs. HC Škoda Plzeň 2:1p
HC Oceláři Třinec vs. HC Škoda Plzeň 5:2
HC Škoda Plzeň vs. HC Kometa Brno 4:2
HC Dynamo Pardubice vs. HC Škoda Plzeň 4:3p
Mountfield HK – 8. místo, 39 bodů, skóre 70:76

Po loňském skvělém tažení základní částí a čtvrtfinálové účasti v play off by v Hradci Králové určitě očekávali lépe se vyvíjející sezónu. Východočeši sice nestačili hned v prvním kole v ČPP Aréně na Liberec 3:6, poté se však dostavila povedená série několika výher v řadě a na východě Čech to vypadalo na další úspěšný ročník.

Lvi ale následně začali často střídat skalpy soupeřů s prohrami a vedení na to ihned zareagovalo příchodem trenéra Vladimíra Růžičky, který tak doplnil stávajícího kouče Tomáše Martince. Hokejisté zpod Bílé věže přečkali i nevydařenou šňůru pěti po sobě jdoucích porážek a naopak se jim povedlo zvítězit čtyřikrát v řadě.

Zápasy Mountfieldu jsou ovšem nadále velmi nevyzpytatelné a parta okolo Radka Smoleňáka poměrně hodně ztrácí i na v pořadí sedmou Kometu Brno. Hradec sice svého soka takřka pokaždé přestřílí, trápí ho však nízká produktivita. V posledním utkání navíc padl v Kladně 1:3 a před domácím publikem si bude určitě chtít spravit chuť.

Hradecká NEJ...

Nejlepší střelec: Radek Smoleňák (11 gólů)
Nejlepší nahrávač: Rudolf Červený (11 asistencí)
Nejproduktivnější hráč: Radek Smoleňák (11+10)
Nejvíce času na zápas: Petr Zámorský (22:55)
Nejlepší v hodnocení +/-: Lukáš Cingel (6 bodů)
Nejvíce trestných minut: Richard Nedomlel (64)
Nejvíce hitů: Richard Nedomlel (43)
Nejvíce zblokovaných střel: Richard Nedomlel (37)

Marek Mazanec: 28 zápasů, 2.29 obdrženého gólu na zápas, 90.82% úspěšnost zákroků (dvojkou je Štěpán Lukeš)

Posledních 5 utkání

Rytíři Kladno vs. Mountfield HK 3:1
Mountfield HK vs. Bílí Tygři Liberec 2:3sn
Mountfield HK vs. HC Vítkovice Ridera 0:2
PSG Berani Zlín vs. Mountfield HK 0:4
Mountfield HK vs. HC Olomouc 2:1
Příjemný nedělní podvečer z Hradce Králové! Vítám vás všechny v ČPP Aréně, kde nás dnes čeká další atraktivní souboj nabité extraligové sezóny. K zápasu s domácím Mountfieldem HK dorazili hosté z HC Škoda Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Články odjinud