Tipsport Extraliga - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Liberec - 20. září 2019   17:30

Vítkovice
02:00' Dej (D. Krenželok) • 27:35' Mallet (Dej) • 31:49' Guman (Werbik, Roberts Bukarts) • 50:27' Roberts Bukarts (Trška, Gregorc)
4:5
(1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)

2:3 (SN)

Liberec
27:05' M. Zachar  (Šír) • 38:41' Knot  (Bulíř, Birner) • 49:15' Bulíř  (Birner, Šmíd) • 57:42' T. Hanousek  (Birner, J. Vlach) • 65:00' Marosz
Vítkovice
Dolejš (s.n. Mi. Svoboda) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Černý – Roberts Bukarts, Š. Stránský (A), Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.
Obadal, Šír – Bryška, Lederer
Ostravar aréna
4 309 diváků
Liberec

Vítkovice - Liberec: Obrat hostů dokonal Marosz v nájezdech, 4:5

Dnešní zápas už zná svého vítěze. Je jím tým hostujících Tygrů, kteří se o výhru, a to hlavně ve třetí části, rvali jako praví tygři. Přestože celý zápas dotahovali skóre, v prodloužení domácím nic nepovolili a v samostatných nájezdech si poradili s oběma gólmany. Vítkovice sahaly po senzační výhře, ale těsný výsledek se jim dvě minuty před koncem udržet nepodařilo. Proto si do tabulky zapisují "jen" bod. Je ale vidět, že vyrovnaná utkání mohou sehrát i se silnými celky, a to je pro jejich sebevědomí také důležité. Liberečtí fanoušci, kteří se k dnešnímu zápasu vypravili osobně, ještě vyvolávají Dominika Lakatoše, který se s nimi jede pozdravit.

Mějte příjemný zbytek večer, a užijte si nadcházející víkend. Já se s Vámi budu těšit opět brzy na počtenou.
Nejlepší hráči zápasu:
HC Vítkovice Ridera – RASTISLAV DEJ
Bílí Tygři Liberec – MICHAL BULÍŘ
65'
Obrat hostů dokonal Marosz v nájezdech, 4:5
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
Autorem vítězné branky je ROSTISLAV MAROSZ.
Za hosty se pokusí strhnout vedení v nájezdech Marosz, počkal si na pohyb Svobody a trefuje horní část branky – 2:3.
Domácí vysílají do boje Lakatoše, ten se rozjel na branku rozvážně, položil si Peterse, ale puk přes jeho beton nepřehodil – 2:2.
Tygry bude nyní prezentovat Bulíř, jeho střela končí v lapačce Svobody – 2:2
Za vítkovické pojede Bukarts, jeho střela mezi betony prošla – 2:2.
Za hosty prověří Svobodu Birner, jeho pokus velmi prudce nastřelil betony gólmana – 1:2.
Domácí sahají ke střídání gólmanů, zbytek nájezdů bude hájit vítkovickou klec Svoboda.
Za domácí pojede Schleiss, puk se odráží od betonů gólmana Tygrů – 1:2.
Za hosty si puk staví Jelínek, jeho prudká střela se odráží od betonů do branky – 1:2.
Za domácí pojede Stránský, jeho střela míří mezi Petersovy betony – 1:1.
Za hosty jede jako první Filippi, nic nevymýšlel a poslal puk mezi Dolejšovými betony – 0:1.
Jako první se k puku staví Mallet, jeho pomalý rozjezd a střela končí na tyči!!
Samostatné nájezdy začínají.
Vítkovice se poprvé v této sezóně předvedou v samostatných nájezdech. Ty dnes také zahájí.
Střely na branku:
1/3 – 12:4
2/3 – 11:12
3/3 – 8:13
prodloužení – 1:3

Celkem: 32:32
65'
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:59'
Domácí to ještě mohli zkusit, ale vidí, že už není čas.
64:55'
Sám na branku se vydal hostující Hudáček, zakroužil před Dolejšem rameny, ale puk mu ujel z hole, domácí gólman jej kontroluje.
64:40'
Bukarts s Kvasničkou a Schleissem v pásmu, ale Peters má dobrý výhled.
64:00'
Vítkovická trojice v pásmu, ale nepřesná.
63:42'
Liberečtí čekají, kde se kotouč vynoří, ale je pevně uschován ve výstroji domácího gólmana.
62:50'
Bukarts krade puk, nechává své spoluhráče vystřídat.
62:38'
Hosté se drží před domácí klecí, Šmíd rozděluje puky na obě strany, Dolejš zatím odolává.
62:00'
Už to vypadalo na samostatný únik pro domácí barvy, ale liberecká trojice jej zastavila už v zárorku.
61:26'
Tygři okupují prostor u Dolejše, domácí se brání zuby nehty.
60:46'
Zásah také pro gólmana hostů. Liberec si ale bere puk pod kontrolu.
60:21'
Šmíd si nabruslil před branku a vypracoval šanci pro spoluhráče, Dolejš ale zakročil.
60:05'
Hosté u puku, budou rozehrávat od své klece.
60:01'
Po krátké přestávce bude následovat prodloužení, liberečtí si vynutili pokračování zápasu dvě minuty před třetí sirénou.
59:32'
Strhnout vedení na svou stranu mohl Lukáš Krenželok, ale Dolejš jeho úmysl vystihl.
58'
Je znovu vyrovnáno! Trefil se Hanousek, 4:4
58:00'
Domácí se rychle protáhli do pásma, Němec s Malletem se sápali po puku, ale liberecký bek měl přece jen delší hůl a poslal puk do rohu.
57:42'
Liberec právě vstřelil branku!
Opět tu máme vyrovnání!!! Po kombinaci před vítkovickou brankou srovnává TOMÁŠ HANOUSEK – 4:4. Asistence: Michal Birner a Jaroslav Vlach.
57:33'
Laxní rozehrávka přihrála puk na hůl Bukartsovi, ale jeho pokus končí na Petersových betonech.
56:58'
Domácí se musejí mít na pozoru, liberečtí znovu útočí do plných.
56:22'
Zatímco vítkovičtí střídali, Mallet se vydal sám s pukem do pásma, byl háčkován, ale puk se mu podařilo udržet, než dojeli čerstvější hráči.
55:40'
Hra na opačné straně, Stránský si objel branku a vystřelil, Peters se dostal mimo branku a Schleiss měl před sebou prázdnou klec, ale liberecký gólman puk stačil schovat pod lapačku.
55:09'
Liberečtí pokračují v atakování domácí branky, Vítkovice se musejí urputně bránit.
54:10'
Vítkovice v plném počtu.
54:04'
Domácí posílají puk do bezpečí, Mallet rychle ujíždí a snaží se jej za branou Peterse urvat pro sebe.
53:47'
Tygři se do pásma dostali zpět bez obtíží, po několika střelách Dolejš puk rychle přikrývá.
53:14'
Hudáček dostal nabito zprava, ale Dolejš měl dobrý výhled.
52:47'
Závar před Dolejšem zvedl ze střídačky všechny liberecké Tygry, ale sudí rozpažují a přerušují hru.
52:39'
Vítkovičtí se mohli dostat do úniku, ale skončili ve středním pásmu.
52:17'
Hosté nastoupili zostra, Šmíd okamžitě pálí na branku.
52:09'
Po komerční přestávce si Tygři zahrají přesilovku, Němec je vyloučen za držení.
51'
Gól v přesilovce! Peterse překonal Bukarts, 4:3
51:36'
Vítkovice na skok v pásmu, ale musejí se rychle vrátit.
51:04'
Hraje se u domácí klece, Dolejš je v nejvyšší pohotovosti.
50'
Je vyrovnáno, po vzhazování Dolejše překonal Bulíř, 3:3
50:27'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí využívají přesilovku poměrně rychle, po Trškově nahrávce se od kruhu rozmáchl ROBERTS BUKARTS a Schleiss přejíždějící před Petersem nemusel už vůbec zasahovat, protože puk propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:3. Asistence: Peter Trška, Blaž Gregorc.
50:10'
Vítkovičtí si museí sjet pro puk do svého obranného pásma.
49:39'
Za hru vysokou holí odjíždí za katr hostující Grabborenko, ale pranic se mu toto posouzení hry nelíbí.
49:15'
Je znovu vyrovnáno!!! Po vhazování toho Dolejš moc neviděl, Birner našel u opačné tyče MICHALA BULÍŘE, který umisťoval puk do odkryté klece – 3:3. Asistence: Michal Birner, Ladislav Šmíd.
49:09'
Bylo signalizováno vyloučení hostů, ale vše se vysvětlilo. Vhazovat se bude u vítkovické branky.
48:46'
Guman se doslova prodral přes modrou do pásma, Werbik nenašel dobrou pozici pro střelbu.
48:06'
Kotouč zašlápnut za Dolejšovou brankou, sudí nechávají hrát už delší dobu.
47:23'
Malletova drzá střela v liberecké kleci nekončí.
47:05'
Němec vyhrál vhazování a vítkovičtí se mohou vydat na zteč liberecké klece.
47:01'
Tygři začínají kousat, druhá formace se drala do branky, ale Dolejš kotouč rychle přikrývá. Následuje komerční přestávka.
46:26'
Hra na opačné straně, Schleiss u tyče nastřelil gólmana, puk se odráží do rohu.
45:58'
Rychlý protiútok Liberci nevyšel, rozjíždějí tedy pomalejší.
45:41'
Lakatoš v tísni posílá téměř z rohu puk přes brankoviště, nikdo z domácích ale není nablízku.
45:14'
Domácí Krenželok si sjel až k brance, ale nastřelil jen Peterse.
44:51'
Hosté střídají, domácí se snaží této chvilky využít a usadit se v pásmu.
44:15'
Také Tygři si na své konto mohou zapsat jedno nastřelené břevno!!
43:59'
Dolejš v brance zaklekává kotouč, Bude se vhazovat po jeho pravici.
43:37'
Vítkovičtí posílají puk za Petersovu klec a střídají.
43:00'
Krenželok s Vlachem dostali kotouč do pásma, ale tam už si jej ohlídali domácí.
42:13'
Guman si najížděl k brance s Werbikem, fanoušci už viděli gól, ale puk se třepotá v ochranné síti.
41:44'
Němec se s pukem dostává až do pásma, hra se tedy přesouvá do bezpečnějších vod s pohledu domácích.
41:20'
Domácí se zatím snaží vymanit od své klece.
40:50'
Hudáček vystihl v pásmu nepřesnou přihrávku, ale nedokázal ji poslat k volnímu spoluhráči.
40:09'
Liberečtí se i po třetím úvodním vhazování okamžitě přemisťují k domácí brance.
40:01'
Druhá třetina skončila nerozhodně, poměr střel se na obou stranách v této části také srovnal. Jen díky gólu z první části mají vítkovičtí na svém kontě těsné vedení. Hosté přidali na důrazu a nejednou se jim podařilo zamotat domácím hráčům hlavy. Čeká nás třetí, jistě velmi zajímavá třetina, ve které se může stát cokoliv. Určitě se k našemu onlajnu po přestávce vraťte, bude to napínavé.
1/3 – 12:4
2/3 – 11:12
Další třetina začne přibližně v 19:18.
40:00'
39'
Puk za Dolejše tečoval Knot, 3:2
39:58'
Vítkovičtí to přece jen ještě zkoušejí, Schleissovu střelu měl ale liberecký gólman pod kontrolou.
39:40'
Na opačné straně mohl klidně srovnat Hanousek, ale Dolejšova lapačka byla rychlejší.
39:28'
Vítkovičtí v přečíslení, Schleiss si najížděl se Stránským, ale hostující bek jejich přihrávku vystihl.
38:41'
Neskládat zbraně se hostům rozhodně vyplatilo, Bulíř nahrával na modrou k RONALDU KNOTOVI, jeho střelu Dolejš vyrazil, ale chtěl puk odpálit holí, ale ten propadl do branky – 3:2. Asistence: Michal Bulíř a Michal Birner.
38:12'
Liberečtí se snaží protlačit do pásma, domácí se snaží naopak držet puk co nejdále od své klece.
37:55'
Závar před domácí brankou, od modré střílel Šmíd, ale Dolejšovi se podařilo puk udržet.
37:24'
Krenželok dlouhou přihrávkou na modrou Dejovu hůl nenašel, domácí střídají.
36:55'
Vítkovičtí se vymanili z tlaku, Trška rozehrává od své klece.
36:42'
Domácí trenéři si vybírají oddechový čas.
36:42'
Dolejš byl připraven na několik pokusů soupeřových útočníků, puk nakonec mizí na zakázané uvolnění Vítkovic.
36:00'
Před brankou Peterse se ocitli Vopelka s Kurovským, druhý jmenovaný v tísni nastřelil tyč!!!
35:33'
Kurovský se protáhl do pásma, ale byl tísněn a nepodařilo se mu vystřelit.
35:22'
Vítkovický gólman raději přikrývá kotouč před dojíždějícím Lencem.
34:53'
Lenc se dravě vydal za pukem do pásma, Dolejš musí rychle zpět do branky.
34:26'
Odpískán ofsajd pro Tygry.
34:10'
Werbik si vynutil hru v pásmu, libereckému Kotvanovi nezbylo, než zacouvat do rohu ke své kleci.
33:59'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
33:25'
Vítkovičtí se usadili u hostující klece a snaží se střílet ze všech pozic v naději, že něco do branky projde.
32'
Další gól domácích vstřelil Guman, 3:1
32:29'
Hráči obou týmů bojují za domácí klecí o kotouč.
32:17'
Po krátké komerční pauze se bude vhazovat u Dolejše.
31:49'
Domácí se znovu radují, vydali se do pásma a jejich hra znovu slaví úspěch, po nahrávce Werbika propaluje Peterse TOMÁŠ GUMAN – 3:1. Asistence: Nicolas Werbik a Roberts Bukarts.
31:14'
Liberečtí se znovu lehce propracovali do pásma, jejich neuspořádaná hra lehce mátla domácí obranu, ale přesto se Balážovi podařilo zkrotit kotouč a poslat jej dál od libereckých holí.
30:46'
Hudáčkova střela postrádala důraz.
30:34'
Tygři rozehrávají pomalý útok.
29:58'
Kvasnička si vyjel od levého kruhu, ale jeho střela na lapačku do branky neprošla.
29:25'
Domácí předvedli rychlý útok, Trška našel v pásmu Kvasničku, ale hosté byli připraveni a zpomalili vítkovickou hru.
29:02'
Upravuje se branka hostujícího gólmana, po úpravě se bude vhazovat ve středním pásmu.
28'
Ridera si vzala vedení na svou stranu, trefil se Mallet, 2:1
28'
Je vyrovnáno, trefil se Zachar, 1:1
28:13'
Dolejš v pohotovosti, Tygři touží po vyrovnáno, ale Birnerova střela nebyla z přesných.
27:35'
Vítkovice neskládají zbraně a bojují, po nahrávce Deje na opačnou stranu se puk dostal k ALEXANDROVI MALLETOVI, který hned z první poslal puk do horní části branky – 2:1. Asistence: Rastislav Dej.
27:05'
Je vyrovnáno!! A to z poměrně nenápadné akce. Šír poslal puk z prostoru před kruhem na branku, MAREK ZACHAR jej tečoval za Dolejšova záda – 1:1. Asistence: Jan Šír.
26:17'
První vítkovická formace se pokoušela snad na třikrát překonat hostujícího gólmana, ale marně.
26:08'
Po komerční přestávce se bude vhazovat u liberecké klece.
25:55'
Na opačné straně se až k brance protlačil Baláž, ale ani nyní se skóre nemění, puk končí u Peterse.
25:45'
Hostující Lenc se dostal do samostatného úniku, Dolejš ale jeho pokus vyráží za branku!
25:22'
Na opačné straně měl Peters dost času i prostoru připravit se na domácí palbu, vhazovat se bude po jeho levici.
25:00'
Tygři rychle rozehráli do pásma, ale u branky narazili na důraznou obranu domácích.
24:02'
Útočící strany se mění rovnoměrně v rychlém tempu, Zachar si sjížděl do rohu pro puk, ale v rychlosti jej odpálil mimo branku.
23:18'
Puk končí na liberecké střídačce, bude se vhazovat před útočnou modrou Liberce.
23:00'
Domácí na skok v pásmu.
22:27'
Po Jelínkově střele se domácí gólman jen otočil.
22:12'
Tygři rozehrávají od své klece.
21:40'
Derner si vybruslil zpoza branky a z první zakončil, Dolejš byl ale na správném místě.
21:23'
Liberečtí zdatně kroužili kolem branky,Filippi kotouč neumístil přesně.
20:43'
Stránského pokus Peters vyrazil do bezpečí.
20:36'
Trška rozehrál na Stránského a vítkovičtí mohou zaútočit.
20:03'
Také druhé úvodní vhazování vyhrávají Tygři a posílají puk ihned směrem k Dolejšovi.
20:01'
Vítkovice vstoupily do utkání o poznání lépe, daly najevo, že se silou soupeře nenechají zastrašit a budou hrát aktivně. Domácím se aktivita vyplatila, už ve druhé minutě využili prostoru a Dej propaloval Peterse mezi betony. I díky dvěma nabídnutým přesilovkám se podařilo svěřencům trenéra Petra svého soupeře přestřílet. Hosté začali být nebezpečnějšími až ke konci této třetiny, hlavně v nabídnuté přesilovce, ale Dolejš se svými spoluhráči branku i těsné vedení uhájil. Uvidíme, jak se bude hra vyvíjet v další části.
1/3 – 12:4
Další třetina začne přibližně v 18:24.
20:00'
19:37'
Vítkovičtí v pásmu, Dej se dostával do úniku, ale s jedním z hráčů, který mu visel na zádech, trefil jen Peterse!
19:25'
19:03'
Peters rozehrává kotouč na své spoluhráče.
18:47'
Horké chvilky pro hostujícího gólmana, Dej v pásmu našel od mantinelu zcela volného Výtiska, jehož mohutný nápřah končí na padajícím hráči a puk se následně ocitá v ochranné síti.
18:36'
Hosté znovu musejí rozehrát ze středního pásma.
18:12'
Birner našel Filippiho, ale ten nezakončil přesně.
17:56'
Rychlá akce hostů je ukončena ofsajdem.
17:35'
Schleiss vystihl libereckou přihrávku a odpaluje puk za Peterse.
17:24'
Přesilovku si vyzkoušejí i liberečtí, podrážením se provinil Werbik.
16:51'
16:39'
Hostující gólman může vydechnout, jeho spoluhráči brání už střední pásmo.
15:24'
Vítkovičtí usazeni kolem branky, Bukarts poslal puk na vzdálenější tyč, Schleiss byl dobře připraven u tyče, ale Petersův beton nepřekonal.
14:51'
Domácí mají k dispozici další přesilovku, za nesportovní chování dostává liberecká lavička dvě minuty. Trest odpykává Zachar.
14:51'
Čtvrtá vítkovická pětka se rozhodla svého soupeře v pásmu ubruslit, puk nakonec mizí na zakázaném uvolnění libereckých Tygrů.
14:09'
Peters chvíli nevěděl, kde je kotouč, ale nebezpečí je zažehnáno.
13:47'
Kurovský nahazuje kotouč do pásma, Vítkovice rychle střídají.
13:15'
Liberečtí znovu v pásmu, Dolejš je v pohotovosti.
12:53'
Tygři rozjeli přihrávkový kolotoč, střílet se jim ale nedaří.
12:21'
Birner vybojoval u mantinelu puk, hosté ale musejí vycouvat do středního pásma.
12:04'
Birner s Bulířem ujížděli na Dolejšovu branku, ale puk byl před domácím gólmanem tečován mimo. Následuje komerční přestávka.
11:37'
Krenželok viděl volnou cestu k brance, vypálil, ale Petersova lapačka se vymrštila ukázkově.
11:26'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Tygrů.
10:59'
Čtvrtá domácí formace se rozjela na Petersovu klec, Werbik našel Gumana, ale s ním už si hosté poradili.
10:21'
Hraje se v útočném pásmu Vítkovic, ale probíhá spíše boj o kotouč podél mantinelů.
09:49'
Hosté založili rychlý útok ze středního pásma, puk končí v Dolejšově lapačce.
09:14'
Dobrá spolupráce libereckých hráčů, Graborenko si najel až k brance, ale přihrávku minul.
08:40'
Hosté se daleko nedostali, ve středním pásmu přišli o puk, ale hra domácích je přerušena pro ofsajd.
08:27'
Liberečtí mají puk pod kontrolou, kombinují do pásma.
08:02'
07:50'
Vopelka se dobře nabízel spoluhráči, ale ten zareagoval později.
07:29'
Hned po vhazování putuje puk až k Dolejšovi.
07:06'
Tygři mohou na chvíli oddechnout, puk končí za domácí brankou.
06:57'
Hostům se nepodařilo vyhodit kotouč, naopak od modré měl otevřenou cestu do branky Kvasnička, ale Peters jeho pokus vyrazil.
06:48'
Schleiss drží pozici před Petersem a cloní mu výhled.
06:26'
Vítkovice rozjely přihrávkový kolotoč, Bukarts nastřelil brusle bránícího hráče.
06:02'
Během komerční přestávky usedne na trestné lavici hostující Šír, který se provinil podrážením. Domácí tak mají k dispozici první přesilovku.
05:32'
Hraje se ve středním pásmu, domácí ovládají kotouč, ale nedaří se jim prosadit do útoku.
05:07'
Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se po pravici Peterse.
04:56'
Vítkovičtí v pásmu, hosté nevědí, kam dříve skočit.
04:17'
Od modré tvrdě vypálil Výtisk, ale odrazil zadní mantinel.
04:05'
Domácí využili pomalejší rozehrávky hostů a vnikli do pásma, Schleissovi se ale u tyče zakončit nepodařilo.
03:42'
Oba týmy střídají, hosté si ponechali puk a budou rozehrávat od své branky.
03:19'
Tygři se drží v útočném pásmu, Dolejš zatím všechny střely vidí.
2'
Na gól se nečekalo dlouho. Peterse překonal Dej, 1:0
02:51'
Vlach se dokázal protáhnout do pásma, ale vítkovičtí jej k ničemu nepustili.
02:33'
Zakázané uvolnění pro Liberec.
02:00'
Vítkovice se dostaly k puku a okamžitě toho využívají, Krenželok našel najetého RASTISLAVA DEJE, který zblízka poslal puk mezi Petersovy betony – 0:1. Asistence: Daniel Krenželok.
01:38'
Tygři byli připraveni a nenechali svého soupeře přejít ani do středního pásma.
01:22'
Schleiss si bere za svou brankou kotouč a bude rozehrávat.
00:50'
Vítkovičtí v pásmu, ale ani oni zatím neohrozili branku přímou střelou.
00:32'
Liberečtí ovládají puk, Dolejš ale zatím zasahovat nemusel.
00:02'
Kotouč po úvodním vhazování vyhrávají hosté.
00:01'
Za malou chvíli se hráči obou týmů představí na ledové ploše, před samotným začátkem nám opět zazní česká státní hymna.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Černý – Roberts Bukarts, Š. Stránský (A), Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Graborenko, Kotvan, Knot, Kolmann – L. Hudáček, Bulíř (A), Birner – Lenc, Filippi, Marosz – L. Krenželok (C), P. Jelínek, A. Musil – M. Zachar, J. Vlach, Šír.

Rozhodčí: Obadal, Šír – Bryška, Lederer.
Vítkovičtí se snaží krotit euforii ze senzační výhry nad regionálním rivalem, jsou si vědomi faktu, že s libereckými nemohou hrát zcela otevřenou partii. Jako v minulém zápase budou spoléhat na gólmana a týmovou spolupráci, ale také na nutnost hrát po celých šedesát minut. Nebude to ale vůbec jednoduché, liberecký tým potvrzuje silný útok, ve dvou zápasech nastřílel už čtrnáct branek. Nejúspěšnějším hráčem je zatím Michal Birner se sedmi body (4+3). Určitě se máme na co těšit.
Liberecký kádr opustilo po sezóně deset hráčů, mezi nimi také Dominik Lakatoš, který se tak dnes postaví proti svým bývalým spoluhráčům. Do týmu Tygrů se přes léto zapracovalo sedm nových tváří, ať už z tuzemské nejvyšší soutěže nebo ze zahraničí. Trenér Augusta tak má k dispozici silný a útočný celek.
Podobný zápas si "užili" také Tygři, kteří v posledním kole se Spartou prohrávali před svými fanoušky po první třetině už 2:6. Ve druhé třetině sice Sparta přidala branku, ale liberečtí snížili na rozdíl tří branek a ve třetí třetině svému soupeři už nedovolili skórovat a dokázali srovnat stav na 7:7. Zápas dovedli do prodloužení, ve kterém po třech minutách vystřelil prémiový bod pro Liberec Birner.
Domácí v úterní předehrávce hostili moravskoslezské derby, po první třetině sice prohrávali jen o gól, ale obraz hry nevěstil pro domácí fanoušky nic dobrého. Po vyrovnávací brance ve druhé části se vítkovičtí zvedli, ale Oceláři aspirující na titul mistra do poloviny třetí třetiny odskočili na dvoubrankový rozdíl. Vítkovice ale zařídily fanouškům menší infarkt, během necelých pěti minut srovnali stav a devět vteřin před koncem přidali vítěznou branku.
Vítkovice mají za sebou tři odehraná utkání, i díky tomu momentálně vedou tabulku se sedmi body, když jeden zápas prohráli po prodloužení a další dva vyhráli v řádné hrací době. Liberec má na svém kontě dvě výhry, z toho jednu v prodloužení, aktuálně má pět bodů a patří jim třetí příčka.
Nabitý začátek extraligové sezóny pokračuje dál, Vítkovice se po třech dnech znovu představí na domácím ledě, tentokrát nastoupí proti Liberci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.