Tipsport Extraliga - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Olomouc - 22. prosince 2019   15:30

Zlín
08:24' Žižka (Buchta) • 22:31' Dufek (J. Ondráček, Honejsek) • 24:56' Okál (Honejsek, Šlahař) • 26:15' Okál (Kubiš, M. Novotný) • 41:55' Kubiš (Honejsek) • 48:22' Fryšara (Okál, Freibergs) • 54:45' Fořt (Claireaux) • 58:05' Kubiš
8:6
(1:2, 3:2, 4:2)
Olomouc
03:02' Irgl  (P. Musil, Dujsík) • 04:36' Laš  (Valenta, Skladaný) • 25:35' J. Káňa  (Olesz, Jaroměřský) • 30:36' P. Musil  (Nahodil) • 40:18' Kolouch  (Irgl) • 57:25' Klimek
Zlín
Horák, Šindel – Bryška, Špringl
Olomouc
Lukáš (27. Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Burian, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, J. Káňa, Bambula – Laš, Handl, Skladaný.

Zlín - Olomouc: Kubiš se trefil do prázdné branky, 8:6

To je pro tuto chvíli z mé strany vše, přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a někdy zase u hokeje na počtenou!
HC Olomouc: Zbyněk Irgl
Skončilo dechberoucí utkání mezi PSG Berany Zlínem a HC Olomoucí. Zápas byl velmi vyrovnaný, obrany příliš nefungovaly a brankáři také neměli svůj nejlepší den. Utkání nabídlo 14 branek, z nichž domácí vstřelili hned 8, a tak matematicky jasně vychází, že Zlín si z tohoto utkání odnáší 3 body po vítězství v poměru 8:6. Zápas také nabídl mnoho trestných minut, a tak se všichni diváci dnes museli tímto hokejem bavit. Olomouc může být smutná, jelikož v utkání několikrát vedla, ale domácí dokázali vždy srovnat krok a ve třetí třetině dokonce zápas otočit.
59'
Kubiš se trefil do prázdné branky, 8:6
59:40'
Kotouč je v obranném pásmu hostí, už se v tomto utkání nejspíše nic zásadního nestane.
59:10'
Štěpán Fryšara zkoušel trefit odkrytou bránu Olomouce, kteří to opět zkoušejí v šesti, ale stav zůstává stále 8:6.
58'
Fořt tečí zvýšil náskok domácích, 7:5
58:05'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí nejspíše pečetí své vítězství v tomto zápase! Jiří Ondrušek zlomil na modré čáře hůl, a tak se kotouč následně dostal k PAVLU KUBIŠOVI, který trefil přes celé hřiště prázdnou bránu. Bez asistence.
57:52'
Hosté to zkusí s šesti hráči v útočném pásmu.
57:25'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté snižují na rozdíl jedné branky! PAVEL MUSIL předložil kotouč před bránu, kde si jej domácí obránci srazili do odkryté sítě. Bez asistence.
57:25'
Hosté nyní vstřelili branku, ale ještě se na videu zkoumá, zda puk za brankovou čáru nedostal Lukáš Klimek úmyslným kopnutím.
57:18'
Oddechový čas pro hosty.
57:18'
Od modré čáry vypálil Jan Švrček, ale Libor Kašík stále drží vedení Zlína o 2 branky.
57:01'
Zdeněk Okál odchází za pomoci lékařů do kabiny. Nejspíše se bude jednat o zraněné levé koleno.
57:01'
Hra je po střetu Jana Švrčka se Zdeňkem Okálem přerušena. Zlínský útočník zůstává ležet na ledě.
56:53'
Z pravé strany zkusil vypálit Zbyněk Irgl, ale Libor Kašík byl pozorný.
56:06'
Domácí obránce Jakub Ferenc odpálil kotouč pouze na zakázané uvolnění.
55'
55:42'
Martin Vyrůbalík udělal chybu v obraně, ale tak nakonec zůstala nepotrestána.
54:45'
Domácí přidávají sedmý gól v tomto zápase! Valentin Claireaux vypálil zápěstím a jeho střelu ještě tečoval před bránou TOMÁŠ FOŘT. Branislav Konrád nedokázal na změnu směru kotouče zareagovat, a tak domácí vedou o 2 branky. Asistence: Valentin Claireaux.
54:26'
53:59'
Střelu Jana Jaroměřského dokázal bez problémů zpacifikovat Libor Kašík.
53:30'
Střela Tomáše Dujsíka skončila po teči pouze v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:20'
Hosté už kombinují v útočném pásmu.
52:45'
Boj o kotouč u mantinelu vyhráli domácí, kteří vyhodili puk přes všechny čáry.
52:26'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Bedřich Köhler – 2 min., podrážení).
51:43'
Nahození Davida Noska přesné nebylo, ale domácí zůstávají u kotouče i nadále.
51:12'
Zleva pálil Lukáš Klimek, ale jeho pokus skončil pouze nad bránou Libora Kašíka.
50:39'
Zlínští se nyní do zakončení nehnali, ale drželi puk v útočném pásmu, což jim za současného stavu stačí.
49'
V přesilové hře se trefil Fyšara, 6:5
49:43'
Jan Káňa hledal křižným pasem Rostislava Olesze, ale jeho pas přesný nebyl.
49:13'
Akcí hostí nyní zastavilo ofsajdové postavení.
48:22'
Domácí odskakují na rozdíl jedné branky! V přesilové hře obdržel kotouč mezi kruhy ŠTĚPÁN FRYŠARA, který vypálil po ledě, a propasíroval tak puk mezi betony Branislava Konráda. Asistence: Zdeněk Okál a Ralfs Freibergs.
47:53'
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
47:30'
Opět pálil David Nosek, ale olomoucký gólman byl opět úspěšný.
47:20'
Se střelou Davida Noska si Branislav Konrád dokázal poradit a následně kotouč přikryl.
47:05'
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
46:28'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 10 min. osobní trest).
46:28'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 2 min., vražení na hrazení).
46:05'
Naprosto osamocený před bránou zůstal Jakub Šlahař, ale byl už příliš blízko brány, a tak se mu nepovedlo puk přes Branislava Konráda zvednout.
45:30'
Střela Jakuba Šlahaře z pravé strany nenadělala Branislavu Konrádovi větší starosti.
44:53'
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Liborem Kašíkem.
44:36'
Další akce hostí se opět nepovedla, ale Hanáci u kotouče ještě zůstávají i nadále.
43:55'
Kotouč se ocitl v ochranné síti. Vhazovat se bude v obranném pásmu Zlína.
43:30'
Hra je nyní rozháraná. Ani jeden z týmů se nedokáže dostat do nějakého souvislejšího tlaku.
42'
Na konci přečíslení byl Kubiš, který srovnal na 5:5
42:47'
Hosté se zmohli pouze na vyhození puku na zakázané uvolnění.
42:36'
Střelu od modré dokázal Branislav Konrád vyrazit svou vyrážečkou do ochranné sítě.
41'
Kolouch vymetl růžek Kašíkovy branky a poslal hosty do vedení, 4:5
41:55'
A je opět vyrovnáno! Domácí se vydali do situace 2 na 1. Antonín Honejsek nalezl PAVLA KUBIŠE, který se s tím nemazal a ihned poslal kotouč do horních pater Konrádovy brány. Asistence: Antonín Honejsek.
41:35'
Hra je přerušena vinou vychýlení brány Branislava Konráda. Vhazovat se bude v obranném pásmu Hanáků.
41:12'
Tentokrát se musel mít na pozoru Libor Kašík, ale se střelou z levé strany si poradil.
40:58'
Střela od modré v podání Lukáše Buchty přesná nebyla.
40:18'
Hosté jdou ihned na začátku třetí třetiny do vedení! Zbyněk Irgl za bránou vystihl rozehrávku domácích a vybídl před bránou volného PETRA KOLOUCHA, který z první vymetl levý horní růžek Kašíkovy svatyně. Asistence: Zbyněk Irgl.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 17:29.
Skončila druhá perioda, která musela být pro diváky velice atraktivní. K vidění byla spousta šarvátek, mnoho trestů a také mnoho gólů. Postupně skórovali Jan Dufek, Zdeněk Okál, Jan Káňa, znovu Zdeněk Okál a nakonec Pavel Musil. Stav je tak po dvou třetinách nerozhodný 4:4.
40:00'
39:37'
Střela Pavla Kubiše byla zblokována pouze do rohu útočného pásma domácích.
38:55'
Trochu kostrbatá rozehrávka se domácím nakonec povedla, a tak Zlínští vyrážejí kupředu.
38:22'
Z vrcholku kruhu pálil Martin Novotný, ale na Branislava Konráda si nepřišel.
37:38'
37:00'
Bekhendem nebezpečně vypálil Antonín Honejsek, ale Branislav Konrád zasáhl ramenem úspěšně.
36:30'
Domácí už jsou opět v útočném pásmu a kombinují v přesilové hře 4 na 3.
36:08'
David Nosek předložil kotouč Bedřichu Köhlerovi před bránu, ale ten nakonec nezakončil.
35:38'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Zbyněk Irgl – 2 min., hákování).
35:23'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Dalibor Řezníček – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., hrubost).
34:54'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Valentin Claireaux – 10 min. osobní trest).
34:54'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Valentin Claireaux – 2 min., zásah do oblasti hlavy a krku).
Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Škůrek – 2 min., hrubost).
34:39'
Zprava zkusil vypálil Bedřich Köhler, ale jeho pokus na vzdálenější tyč Branislav Konrád chytil.
34:23'
34:05'
Kotouč skončil pod ležícím Janem Jaroměřským, a tak je hra přerušena.
33:25'
Do samostatného úniku v oslabení se dostal Zbyněk Irgl, ale jeho střela mezi betony gólová nebyla.
33:00'
Noskova dělovka skončila pouze na chráničích Rostislava Olesze.
32:40'
Hosté se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.
32:23'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (František Skladaný – 2 min., faul loktem).
32:17'
Tentokrát pálil od modré Jakub Ferenc, ale olomoucký brankář zasáhl úspěšně za pomocí své vyrážečky.
31'
Musil tečoval střelu Nahodila a srovnal na 4:4
31:36'
Zpoza kruhu vypálil Valentin Claireaux, ale jeho pokus Branislavu Konrádovi příliš vrásek neudělal.
30:36'
Máme opět vyrovnáno! Z tlaku hostí vyplynula střela Lukáše Nahodila, kterou před bránou tečoval PAVEL MUSIL. Na teč nedokázal Libor Kašík zareagovat. Asistence: Lukáš Nahodil.
30:19'
Zleva najížděl sám Petr Kolouch, ale Libor Kašík předvedl efektní i efektivní zákrok svou lapačkou.
30:09'
29:48'
Tomáš Dujsík teď nezachytil puk na útočné modré čáře, a tak hosté přišli úplně zbytečně o pásmo.
29:00'
Hosté mocně svírají svého soupeře, přišlo i několik střel, ale hosté nyní nemají štěstí s odraženými kotouči.
28:49'
28:09'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jakub Ferenc – 2 min., hrubost).
27'
Okál se trefil podruhé a poslal hostujícího brankáře na střídačku, 4:3
27:50'
Jan Švrček to teď udělal znamenitě, když se střelou ještě počkal a najel si do lepší pozice, ale Libor Kašík jej skvěle vybruslil.
27:12'
27:00'
Petr Kolouch vyhrál vhazování a následně hosté odpálili kotouč až k Liboru Kašíkovi.
26'
Srovnáno! Z druhé vlny se trefil Káňa, 3:3
26:49'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Bambula – 2 min., podrážení).
26:15'
Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Jan Lukáš, přichází Branislav Konrád.
26:15'
Domácí jdou opět do vedení! Kotouč obdržel od Pavla Kubiše ZDENĚK OKÁL, který se bleskově prohnal po levém křídle a následně střelou na vzdálenější tyč Jana Lukáše překonal již podruhé v zápase. Asistence: Pavel Kubiš, Martin Novotný.
26:07'
Zprava pálil Zbyněk Irgl, ale jeho pokus byl zblokován jedním z obránců domácích do ochranné sítě.
25'
Důraz domácích se vyplatil, Okál zvýšil na 3:2
25:35'
Hned záhy je opět vyrovnáno! Rostislav Olesz to udělal v útočném pásmu dobře, když akci podržel a počkal si z druhé vlny na najetého JANA KÁŇU, který si puk převzal a poslal jej do horního rohu zlínské svatyně. Asistence: Rostislav Olesz, Jan Jaroměřský.
24:56'
Domácí otáčejí skóre zápasu! ZDENĚK OKÁL dostal nabito od Antonína Honejska a první jmenovaný vypálil z první. Jan Lukáš nebude mít čisté svědomí, jelikož mu kotouč propadl po ledě mezi betony. Asistence: Antonín Honejsek, Jakub Šlahař.
24:47'
Od modré vypálil z první Valentin Claireaux, ale jeho projektil mířil pouze doprostřed brány.
24:30'
Domácím se daří se držet v útočném pásmu, ale ke střele zatím nedochází.
24:02'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tobiáš Handl – 2 min., podrážení).
23'
Nikým nehlídaný Dufek srovnal na 2:2
23:15'
Tentokrát zahrozili hosté, ale nahození Jana Jaroměřského se nikomu tečovat nakonec nepovedlo.
22:31'
Ve Zlíně je vyrovnáno! Jiří Ondráček vybojoval kotouč za bránu a následně jej předal k pravé tyči, kde stál nikým nehlídán JAN DUFEK, který pohodlně zasunul kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jiří Ondráček, Antonín Honejsek.
22:12'
Hra je opět přerušena, tentokrát se ofsajdem provinili hosté. Zápas je ve druhé třetině zatím velice rozkouskovaný.
21:43'
Zlínští hokejisté vyhráli buly a ihned se vydali dopředu, ale hra je vinou ofsajdu opět přerušena.
21:36'
Domácím se rozehrávka nepovedla, a tak je pískáno zakázané uvolnění.
21:17'
Střelu od modré čáry dokázal Jan Lukáš polapit bez problémů.
21:05'
Jakub Ferenc pouze nahodil puk za bránu Olomouce, kde si jej vzali na své hole právě obránci hostů.
20:19'
Ihned do první šance se dostali domácí hokejisté, kterým se povedlo vytvořit zmatek v brankovišti Olomouce. Vše vyřešil přikrytím kotouče Jan Lukáš.
20:01'
Druhá perioda začne přibližně v 16:23.
Skončila první třetina, která nabídla hned 3 branky. Začátek zápasu vyšel lépe domácím, když ve 4. minutě skóre otevřel Zbyněk Irgl v přesilové hře. O necelé 2 minuty později už na 0:2 zvyšoval Marek Laš a s domácími to nevypadalo dobře. Jenomže v 9. minutě vypálil tvrdě a hlavně přesně Tomáš Žižka a skóre bylo rázem 1:2. V dalším průběhu první třetiny jsme už gól neviděli, a tak je po dvaceti minutách stav 1:2 pro hosty.
20:00'
19:45'
Závěr první třetiny toho moc hokejového nenabízí. K vidění je řada nepřesností na obou stranách.
18:59'
Rozhodčí opět přerušili hru. Tentokrát se domácí provinili ofsajdem.
18:44'
Hra je přerušena. Kotouč byl u mantinelu a ani jeden z týmů nejevil zájem hrát. Vhazovat se bude ve střední třetině.
18:00'
Jakub Ference předal kotouč Jakubu Šlahařovi, od jehož brusle se puk dorazil do betonu Jana Lukáše.
17:34'
Pavel Musil se proháčkovál až do mezikruží, ale jeho pokus dokázal Libor Kašík lapačkou polapit.
17:00'
Petr Kolouch si dobře obhodil soupeře, ale následně o kotouč přišel. Nicméně domácí nerozehráli dobře, a tak se ke střele dostal David Škůrek, ale jeho pokus skončil pouze na betonech Libora Kašíka.
15:47'
Třetí útočná formace Olomouce vyvinula tlak v útočném pásmu, ale ke střele se nakonec ani jeden z hostí nedostal.
14:56'
Střela Jana Dufka byla ztečována do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Janem Lukášem.
14:29'
Zbyněk Irgl obdržel kotouč a z mezikruží z první vypálil, ale o pár centimetrů pravou tyč Libora Kašíka minul.
13:40'
V posledních okamžicích se hraje převážně před bránou Jana Lukáše. Olomouckým se nedaří rozvinout nějakou kloudnější akci.
13:05'
Valentin Claireaux se mohl dostat do samostatného úniku, ale nakonec jej zradilo zpracování dlouhé přihrávky.
12:11'
Domácím hokejistům nevyšla další rozehrávka, a tak se po zakázaném uvolnění dění přesune opět před Libora Kašíka.
11:56'
Zleva vypálil Lukáš Nahodil, ale jeho pokus byl zblokován pouze do ochranné sítě.
11:43'
Rozehrávka teď hostům příliš nevyšla, ale toto zaváhání nedokázali hokejisté Zlína patřičně potrestat.
11:05'
Do dobré pozice se dostal Vilém Burian, ale jeho pokus z mezikruží byl sražen hokejkou domácího obránce, a tak z této akce nakonec nic nebylo.
10:29'
Střelu Tomáše Žižka od modré tečoval jeden z útočníků mezi kruhy, ale kotouč po teči zamířil jen mimo tři tyče.
9'
Buchta nabil Žižkovi a ten propálil puk do branky, 1:2
09:47'
Domácí zastavilo v jejich přechodu do útoku postavení mimo hru.
09:35'
Domácí první vstřelení branka povzbudila. Hokejisté v žluto-modrých dresech nyní svírají svého soupeře.
08:24'
Domácí snižují na rozdíl jedné branky! TOMÁŠ ŽIŽKA byl nikým nehlídán mezi kruhy, kde mu poslal kotouč zpoza brány Lukáš Buchta. Zlínský kapitán se do puku opřel a golfákem nedal Janu Lukášovi nejmenší šanci. Asistence: Lukáš Buchta.
07:55'
Z levé strany to zkusil bekhendem Jakub Šlahař, ale jeho pokus byl už z příliš ostrého úhlu, a tak moc šancí na úspěch neměl.
07:07'
Tentokrát to zkusil s nahozením od modré jeden z obránců domácích, ale Jan Lukáš byl se svou lapačkou připraven.
06:58'
Střela Pavla Kubiše od modré sice byla tvrdá, ale přesná už nikoliv.
06:41'
Lukáš Klimek zpracoval těžkou přihrávku ve středním pásmu, ale následně o kotouč přišel. Akce domácích nakonec skončila tím, že hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
5'
Velká chyba domácí obrany, Laš zvýšil na 0:2
05:45'
Kombinace domácích opět vázla, a tak se kupředu mohou vydat hokejisté v červených dresech.
4'
Irgl vymetl růžek branky a otevřel skóre zápasu, 0:1
04:36'
Hosté přidávají další branku! Po chybě domácí obrany se úplně osamocen zjevil před bránou MAREK LAŠ, který sice napoprvé Libora Kašíka nepřekonal, ale se svou dorážkou do prázdné brány už uspěl. Asistence: Tomáš Valenta, František Skladaný.
04:11'
Zlín se snaží odpovědět, ale prozatím nedokáží nalézt recept na obranu Hanáků.
03:02'
Hosté jdou v přesilové hře do vedení! Pavel Musil nalezl křižnou přihrávkou ZBYŇKA IRGLA, který popojel dopředu a z prostoru kruhu poslal kotouč neomylně na přední tyč do sítě. Asistence: Pavel Musil, Tomáš Dujsík.
02:43'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (David Nosek – 2 min., hákování).
02:21'
Domácím teď nevyšla dlouhá přihrávka na útočnou modrou, a tak se po zakázaném uvolnění hra přesune před Libora Kašíka.
01:53'
Ze středního pásma vyzkoušel pozornost Libora Kašíka Rostislav Olesz. Domácí gólman tento pokus bez problémů polapil.
01:00'
Do přečíslení 2 na 1 se dostali domácí hokejisté. Jakub Herman hledal svého spoluhráče, ale kotouč se od obránce hostí odrazil do bezpečného prostoru.
00:38'
O první střelu zápasu se postaral domácí David Nosek, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
00:01'
Oba celky právě vstupují na hrací plochu. Domácí Zlín bude nastupovat v tradičních žluto-modrých dresech, hosté z Olomouce v dresech červené barvy.

PSG Berani Zlín: Kašík (Čiliak) – M. Novotný, Nosek (A), Freibergs, Ferenc, Žižka (C), Buchta, Řezníček – Köhler, Fořt, Claireaux – Herman, Honejsek, Šlahař – Kubiš (A), Fryšara, Okál – Dufek, P. Sedláček, J. Ondráček.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Burian, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, J. Káňa, Bambula – Laš, Handl, Skladaný.

Rozhodčí: Horák, Šindel – Bryška, Špringl.
HC Olomouc
Olomouc je na tom dost podobně jako její dnešní soupeř. Získala jen o dva body více a také má dost podobnou formu. Kohouti totiž vyhráli tři z posledních pěti utkání, díky čemuž se už pomalu začínají dotahovat na devátý Hradec, který na ně měl ještě nedávno vysoký náskok. Dnešní hosté v posledním klání udolali Mladou Boleslav po nájezdech, ale předtím nestačili na Vítkovice. Ještě před reprezentační přestávku Olomouc senzačně zdolala Spartu a porazila také Litvínov. Díky tomu mají kohouti tak dobré umístění, tak uvidíme, jestli ho budou držet i po dnešním zápase.

PSG Berani Zlín
Zlín má v poslední době střídavou formu, střídají se výhra s prohrou. Berani v poslední pěti utkáních slavili dvě výhry a smutnili po třech prohrách. Nejprve ševci nestačili na Spartu a ani Hradec. Poté si vyšlápli na Boleslav, ale pak už zase kapitulovali s Karlovými Vary. V posledním duelu to také vypadalo na prohru, protože dnešní domácí prohrávali ještě minutu před koncem s Vítkovicemi 1:2, ale stihli vyrovnat a nakonec si zajistili dva body v prodloužení. Díky tomu se Zlín posunul na jedenácté místo, navíc v případě dnešní výhry se může vrátit do elitní desítky.

Zlín vs. Vítkovice – 3:2pp
Karlovy Vary vs. Zlín – 3:2sn
Boleslav vs. Zlín – 3:6

Antonín Honejsek 20 bodů (5+15)
Jakub Šlahař 17 bodů (8+9)
Bedřich Köhler 14 bodů (7+7)
Zdravím všechny fanoušky hokejové extraligy! Ta je opět v plném proudu, dnes nás čeká už 3. kolo po reprezentační přestávce. V rámci něj na sebe narazí Zlín a Olomouc. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.