Třinec - Pardubice | ONLINE | 19.3.2014 17:00 | Tipsport Extraliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Pro dnešek je v Třinci tedy dobojováno. Vyrovnaná série mezi Oceláři a Východočechy bude pokračovat v sobotu ve městě perníku. V Pardubicích se začne v 18:20 a vy budete mít možnost tento zápas na našich stránkách sledovat. Prožijte úspěšný konec pracovního týdne a dnes příjemný večer. Děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou.
Statistiky zápasu:

Střely: 45 – 24,
vhazování: 48/78 – 30/78,
úspěšnost na vhazování: 62% – 38%,
hity: 25 – 8.
Nejlepší hráči zápasu:

Tomáš Linhart (TRI) – 1+0, Petr Sýkora (PCE) – 1+0.

Stav série po druhém zápase: 1:1.
Druhý zápas v Třinci skončil a domácím Ocelářům se podařilo vyrovnat stav série na 1:1. V Pardubicích se tedy o víkendu začne nanovo a je jisté, že do Slezska se čtvrtfinálová série minimálně ještě jednou vrátí. Dnes rozhodli třinečtí hokejisté ve druhé třetině, kdy vstřelili tři branky a Pardubice už na tento počin nenašly odpověď. Ve třetí části už si domácí svůj náskok hýčkali a kontrolovali. Pardubicím se podařilo snížit na 3:1 Sýkorou, který se prosadil v oslabení. Hosté pak zkusili hru bez gólmana, ale byli potrestáni gólem Poláka. Oceláři neměli dost a pouhou sekundu před koncem ještě upravil na konečných 5:1 po pasu Martina Růžičky Rufer. Včera zvítězily zaslouženě Pardubice, dnes se po právu raduje Třinec.
60:00
Konec zápasu.
59:59
Třinec právě vstřelil branku!
Třinečtí stihli ještě sekundu před koncem upravit na konečných 5:1! Martin Růžička se protáhl po pravém křídle, načasoval přesnou přihrávku před branku a ADAM RUFER usměrnil puk do horní části Hudáčkovy branky – 5:1! Asistence: Martin Růžička, David Nosek.
59:25
Dohrává se v obranném pásmu Východočechů.
58:48
Na 5:1 mohl zvyšovat Hrňa po přihrávce Rákose, ale puk se mu zamotal pod nohama a třinecký mladík už zakončit nestihl.
58:21
Třinec právě vstřelil branku!
Pardubice odvolaly gólmana a zkusily hru s opuštěnou brankou! Jenomže Tyborovi jeho střela nesedla, hra se otočila, na modré čáře se puku zmocnil VOJTĚCH POLÁK a rozvlnil síť prázdné klece – 4:1! Asistence: Daniel Krejčí.
57:47
Pardubice právě vstřelily branku!
PETR SÝKORA se i dnes prosazuje ve hře v oslabení! Nejprve obral o puk na modré čáře Trončinského a ujížděl sám na Hrubce, ale nedal! K puku se dostal Semorád, vrátil jej mezi kruhy znovu na Sýkoru a podruhé už se zkušený střelec nemýlil – 3:1! Asistence: Jan Semorád.
57:00
Navíc si zahrají další přesilovku. Podruhé je dnes vyloučen Jiří Vašíček (PCE), jenž zahákoval Květoně.
56:54
Halou probíhají oslavné mexické vlny a panuje dobrá nálada. Třinečtí už by si měli dnešní vítězství pohlídat.
56:37
Rákos si vyměnil puk s Květoněm a druhý jmenovaný měl pak zcela odkrytou cestu středem kluziště na Hudáčka! Ve finální fázi mu kotouč trochu uskočil a bekhendový pokus gólem neskončil.
55:49
Iniciativu hry teď drží pevně ve svých rukou domácí hráči, kteří prakticky nepouštějí Pardubice k puku. Polanského pokus musel znovu vyrážet Hudáček.
55:31
Hudáček předvádí i dnes parádní výkon, přestože třikrát inkasoval. Naposled předvedl efektní zákrok lapačkou proti nebezpečné ráně Poláka.
54:50
Rákos jel z levé strany sám na Hudáčka, připravil si pozici ne bekhendovou střelu, ale Hudáček jeho první pokus vyrazil před sebe a puk odpravil vracející se Moučka!
54:30
Dnešní utkání sleduje 4391 diváků. Ani dnes tedy Werk Arena není vyprodána. Nyní bude přihlížet vhazování před Hrubcem po zakázaném uvolnění domácích.
54:10
Dlouhou nahrávku D. Noska zachytil Rákos, vjel do útočného pásma, obstřelil Gregorce, ale Hudáček dokázal ránu vytěsnit.
53:42
Během poslední komerční pauzy dnešního zápasu se tempo zase uklidní. Uvidíme, zdali se v posledních minutách ještě dočkáme gólu.
53:07
Třinečtí zkoušejí v přesilovce různé kombinace. Ke střelám už se dostali Martin Růžička, Zíb nebo Adamský, ale ani jeden z nich branku netrefil.
52:37
Hudáček si zase připsal vcelku pohodový zákrok proti střele D. Noska od modré čáry. Na puk celou dobu dobře viděl.
52:20
Chyby v Bonkově rozehrávce využil Sýkora a pádil do brejku. Poctivě se s ním vrátil mladý třinecký obránce Krejčí a do zakončení ho nepustil.
51:45
Gólmanovi hostí nadělal problémy i pokus Trončinského, po němž mu puk skákal pod výstrojí. Polanský se už chystal dorážet, ale Hudáček nakonec zasáhl a kotouč skryl.
51:28
Hned po buly dostal nabito Zíb a na nic nečekal. Jeho rána Hudáčkovi vypadla, ale naštěstí pro hosty přímo k Píšovi, který pohotově vyhodil.
51:11
A právě Jiří Vašíček (PCE) teď oslabuje své mužstvo a posílá ČSOB Pojišťovnu do čtyř. Provinil se hákováním.
51:07
Na jedné straně zlomil při střele hůl Radil, na druhé dostal přihrávku jako na zlatém podnose od Polanského Orsava. Třinecký útočník střílel z prostoru mezi kruhy, Vašíček tečoval do ochranné sítě.
50:35
Po střele Adamského vypadl Hudáčkovi puk, ale než to zjistil Polanský, byla šance na další gól pryč! Pardubičtí beci se zorientovali o něco rychleji.
50:18
Hra je často kouskována ofsajdy a zakázanými uvolněními. Utkání se bude nejspíš už jen dohrávat, stejně jako včera.
49:55
Peterkova přihrávka byla pro Hrňu příliš dlouhá, a tak si pro kotouč dojel Hudáček a rozehrál Kočímu.
49:28
Píšovu přihrávku, která se odrazila od bočního hrazení, si Sýkora nedokázal zpracovat, a proto je pískáno zakázané uvolnění. Hra jde před Hudáčka.
48:34
Šikovný Číp se na modré čáře vyhnul signalizovanému bodyčku Galvase, ale o zakončení jej připravil další třinecký obránce.
48:06
Semorád byl tvrdě sražen k zemi Linhartem, ale hra byla již o něco dříve přerušena kvůli ofsajdu Nahodila.
47:44
Probíhá komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v obranném pásmu Pardubic. Proti sobě se staví Bonk a Semorád.
47:35
Polanský si nechtěně narazil o chrániče jednoho z pardubických obránců a díky tomuto odrazu se dostal s pukem až před Hudáčka. Slovenský brankář jeho bekhendovou kličku přečetl a vykryl.
46:50
Adamský střílel před Hudáčkem z otočky a podařilo se mu trefit padající kotouč! Střela však zamířila těsně mimo!
46:24
Domácí jsou v plném počtu. Zíb odvezl Zohornu z prostoru před brankou a nakonec jej obral i o puk.
45:51
Na druhé straně pálil těsně vedle Květoň. Rákosovu střelu ztlumil Vašíček a rozehrává.
45:37
Pardubice byly znovu velmi blízko ke snížení! T. Nosek nahodil puk zpoza branky na Hrubce a třinecký gólman měl velké problémy s jeho zkrocením! Nakonec spadl na led a Ďaloga už zvedal ruce nad hlavu. Rozhodčí rozpažili.
45:10
Za katr musí Jiří Cetkovský (PCE), a to rovněž kvůli sekání. Oba týmy hrají ve stejném počtu.
44:58
Hrubec nejprve betonem vyrazil Sýkorovu střelu vedle, pak se k puku dostal Zohorna, vystřelil vedle, ale puk vyplaval znovu před Sýkorou, jenž ovšem trefil jen boční síť branky!
44:24
Východočeši trochu zatlačili domácí mužstvo a tato činnost jim přinesla ovoce. Vyloučen byl Jan Peterek (TRI) za sekání a hostům se otevírá možnost přesilovky.
44:08
Tyborova přihrávka prošla mezi nohama Hrni až k T. Noskovi, ale ten nebyl v příznivé pozici a nedokázal vystřelit.
43:32
Zakázané uvolnění Pardubic. Na vhazování jde Peterek proti T. Noskovi.
43:15
Akci dohnali až k hromadnému závaru před Hudáčkem. Velmi aktivně si počínal Květoň, ale byl sražen k zemi Radilem. Rozhodčí stále nepřerušovali, až nakonec došlo k posunutí branky.
42:54
Teď už se kotouče zmocnili domácí a Květoň vyváží středem kluziště.
42:16
Hrubec si počínal docela nejistě proti nahození Mozera a Ďaloga svou dorážku prohnal boční sítí. Ďaloga se dostal ještě k další střele, i tu třinecký brankář s problémy vyrazil.
41:32
Pardubice jsou v pěti a hned se vydaly do útoku. Radil přihrával žabičkou T. Noskovi, ale ten na puk nedosáhl a Hrubec zasahovat nemusel.
41:20
Rychlá třinecká kombinace skončila ranou Polanského, ta však byla zablokována.
40:35
Oceláři pokračují ve své přesilové hře zatím neúspěšně. Ďaloga vyhodil nad Adamským bezpečně daleko.
40:15
Nástup do třetí periody se nepříjemně protáhl, doufejme, že to nebude mít výraznější vliv na tempo hry.
40:01
Začala třetí třetina.
Konečně se schyluje k zahájení třetí třetiny. Na ledě jsou úvodní pětky, v případě Pardubic tedy čtyřka, rolba už se vrátila do útrob.
Rolba upravuje ledovou plochu podél hrazení. Hráčům a rozhodčím se tato místa nejspíš příliš nezdála.
Před startem třetí části se vyskytly nějaké problémy s ledem a povolána je rolba. Všichni hráči jsou na ledě a rozbruslují se.
Statistiky druhé třetiny:

Střely: 16 – 3,
vhazování: 14/26 – 12/26,
úspěšnost na vhazování: 53% – 47%,
hity: 11 – 2.
Do druhého dějství vstoupili Slezané velice úspěšně a ve 24. minutě zužitkovali početní výhodu k vstřelení první branky zápasu. Linhart měl na střelu ze strany dost času a zamířil přesně. I nadále byli Oceláři aktivnějším týmem a hrálo se převážně před Hudáčkem. Další branku přidal Třinec na přelomu poloviny základní hrací doby, kdy dotlačil puk za Hudáčka Polanský. Tady pomohl svěřencům trenéra Kalouse buldočí důraz na brankovišti. Pardubice se do příležitostí nedostávaly a ve 37. minutě inkasovaly potřetí z hole Martina Růžičky. Tento gól padl také v přesilové hře domácích. Na konci třetiny trefil ještě břevno hostující branky Zíb. Třinec vstoupí do třetí periody s tříbrankovým náskokem, a zápas se tak vyvíjí zrcadlově odlišně než včera. Perníkáři se budou muset ještě šestasedmdesát sekund bránit v oslabení.
Další třetina začne přibližně v 18:54.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:49
Trončinský už tak přesný nebyl, branku minul a po mantinelu vyjel puk do střední třetiny. V další snaze zabrzdil Oceláře ofsajd.
39:32
Domácí mohli bleskurychle využít i tuto přesilovku! Zíb napřáhl na modré ke své pověstné ráně a puk se zastavil až na horní tyči!
39:17
Třinečtí vyřešili ošemetnou situaci po nahození Koláře a vydali se dopředu. Na konci útočné akce byl faulován Polanský Jiřím Cetkovským (PCE). Cetkovský si odpočine za hákování.
38:59
Polanský si obhodil Kočího a hnal se do šance. K puku měl ale blíže Hudáček a rozehrávku zvládl, i když byl venku z brány.
38:32
Kočí střílel po nabídce T. Noska ze vzdálenosti modré čáry, ale jeho střela skončila hned na první překážce v podobě obětavého Orsavy.
37:53
Ve druhé třetině zatím Oceláři Pardubické do větší šance nepustili a navyšují svůj náskok.
37:23
Linhart zablokoval útočícího Radila dovoleným způsobem, mladý pardubický útočník se k puku dostal ještě jednou a vjel s ním do postavení mimo hru.
36:44
Třinec právě vstřelil branku!
Druhá využitá přesilovka domácích, kteří odskakují do tříbrankového úniku! Poprvé v play-off se prosadil MARTIN RŮŽIČKA, když dostal přesně na hůl puk od Polanského zpoza branky! Polanský ukázal své nahrávačské schopnosti a Martin Růžička už měl jednoduchou pozici – 3:0! Asistence: Jiří Polanský, Martin Adamský.
36:32
Orsava vystihl směr rozehrávky hostí a okamžitě dával před branku na Poláka. Polákovi přistál puk v klíně a zakončit nedokázal, ale byl faulován Václavem Benákem (PCE). Benák je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
36:00
Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Nyní už se odehraje buly zase před Hrubcem. Bonk se staví proti Zohornovi.
35:38
Oceláři se důrazným napadáním pardubické rozehrávky dostali k puku, k zakončení se Adamský zatím nepropracoval.
35:21
Hrňa jel po levém křídle proti Hudáčkovi, ale chyběla mu rychlost, Pardubičtí by ho dojeli, a tak zvolil rovnou střelu! Hudáček kotouč udržel pod paží!
34:41
Valné hromady u Hrubcovy branky se zúčastnil domácí Zíb a za Pardubice Radil. Puk si však našel třinecký brankář a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
34:14
Nahození Ďalogy z těžké pozice zastavil Orsava společně s Galvasem. Oceláři se dostali ze svého obranného pásma.
33:47
Benákovi střela od hrazení vůbec nesedla a puk mu sjel z konce hole přímo k Polákovi. Ten může založit protiútok.
33:14
Semorád si poradil s Bonkem, odstavil si i Květoně a Kolář může rozehrávat. Pardubice se snaží dostat dopředu.
32:47
Výbornou pasáž z hlediska Ocelářů přerušuje komerční přestávka. Pardubice musí nabrat síly a vymanit se z třineckého tlaku.
32:25
To je tlak. Adamský se znovu dostal do zakončení, ale tentokrát bez jakéhokoliv doteku jiného hráče zamířil o fous nad.
31:55
Linhartova střela se od Hudáčka odrazila k Adamskému, jeho ránu tečoval hostující Tybor těsně vedle.
31:15
Slezané drží Východočechy pod zámkem, Hrňa přihrával do střeleckého stanoviště Peterkovi, ale Ďaloga úspěšně ubránil.
30:50
Galvasovo nahození od modré čáry prošlo okolo clonícího Květoně až na Hudáčka. Slovenský brankář viděl na poslední chvíli, ale vytěsnil kotouč.
30:26
A Oceláři se znovu hrnou dopředu. Nejaktivněji si počíná Květoň a bojuje se zadáky Pardubic o kotouč za brankou.
29:25
Třinec právě vstřelil branku!
Další akce Slezanů však končí druhou brankou v Hudáčkově síti! Třinečtí nahrnuli puk do brankoviště, až se nakonec objevil v síti! Jako střelec je označen JIŘÍ POLANSKÝ, pozici mu přichystali Adamský s Orsavou – 2:0! Asistence: Martin Adamský, Jakub Orsava.
29:15
Polanský si poradil za Hudáčkovou svatyní s Tyborem, ale jeho přihrávku na Adamského mezi kruhy přečetl Vašíček.
28:52
Radil vybojoval kotouč v rohu kluziště a nezištně přihrával T. Noskovi před branku. Zakončujícího útočníka odstavil Polanský a Hrubec zakročil.
28:25
Nahození Ďalogy si zpracoval Sýkora, ale svou ránou trefil jen Linharta. O puk bojuje Cetkovský s třineckými obránci.
27:48
Semorád přihrával na střelu Kolářovi, ale puk si vyhlédl Hrňa a překazil pardubickou akci.
27:28
Hráči si mohou odpočinout a trochu se uklidnit při první komerční přestávce ve druhém dějství. Chystá se buly ve středovém kruhu.
26:52
Na ledě se řádně přiostřuje, ale zatím je vše v rámci pravidel a vylučovat se nemusí.
26:29
Ďalogovo odvážné kličkování ve středním pásmu chtěl zastavit Rákos, ale slovenskému bekovi se podařilo nahodit.
25:49
Bonk manévroval s pukem za brankou Hudáčka, pak se snažil nabíjet Zíbovi, ale přihrávka zpět byla v podání Bonka hodně nepřesná.
25:10
Radil se proháčkoval až před Hrubce, puk se odrazil vysoko nad hrací plochu a padal ke Kočímu. Kapitán hostí jej zasáhl vysokou holí.
24:50
Orsava zavezl v rychlosti puk do útočného pásma, ale bekhendové nahození před branku se mu nepovedlo.
24:25
Za ohlušujícího potlesku pokračují domácí hokejisté v útočném snažení.
23:20
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec využívá přesilovku a jde do vedení! Oceláři dlouhou kombinací unavili Pardubické, Bonk přihrál na levou stranu TOMÁŠI LINHARTOVI a ten se trefil přesně k tyči, Hudáček nedosáhl – 1:0! Asistence: Radek Bonk, Martin Růžička.
23:05
Střelu D. Noska vyrazil gólman Pardubic jen před sebe, ale Polák se nedokázal zorientovat a dorazit.
22:47
Hudáček si připsal dva zásahy. Nejprve vyrážel betony přízemní dělovku Zíba od modré čáry, následně skryl do lapačky Adamského střelu tahem.
22:17
Na trestnou lavici odjíždí za hákování Václav Benák (PCE). Před Hudáčkem fauloval Hrňu a pak ještě stihl přibrzdit jeho nebezpečnou střelu.
22:11
Před dojíždějícím Rákosem ukryl kotouč Hudáček, neodbytného třineckého útočníka pak odstavil Kočí.
21:49
Hříšník Rufer je už po vypršení trestu na ledě a zapojuje se do hry.
21:25
Pardubickou branku obléhal Orsava, puk se odrazil k Bonkovi, ale T. Nosek přizvedl jeho pokus od modré čáry za branku.
20:41
Sýkora měl proti sobě jediného obránce, vystřelil a trefil Hrubce do vyrážečky. Třinecký gólman měl štěstí, že šel puk přímo na něho.
20:26
Hudáček, atakován Martinem Růžičkou, rozehrává první pardubickou akci druhé třetiny na Zohornu.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky první třetiny:

Střely: 12 – 11,
vhazování: 19/28 – 9/28,
úspěšnost na vhazování: 68% – 32%,
hity: 8 – 3.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi, ale gól zatím v Třinci nepadl. Začalo se velmi opatrně a v prvních deseti minutách se ani jeden z týmů nedostal do výraznější šance. Ve 12. minutě nastřelil Linhart tyč Hudáčkovy branky, když k němu doputovala přihrávka Polanského. O minutu později ujeli do brejku Bonk s Květoněm, ale s dorážkami si neporadili a nedostali puk pod kontrolu, takže se skóre neměnilo. Konstrukce branky zvonila i za Hrubcem, a to po ráně Ďalogy. Na konci třetiny na ledě vzplály emoce a docházelo k šarvátkám před pardubickou bránou. V posledních dvou minutách si Pardubice zahrály dvojnásobnou přesilovku, ale k pořádné šanci se nedostali. Druhá třetina začne za bezbrankového stavu.
Další třetina začne přibližně v 17:57.
20:00
První třetina skončila.
19:49
Domácí jsou v plném počtu. Nebezpečné oslabení přečkali bez úhony. Východočeši se do větší příležitosti neprokombinovali.
19:24
Nyní už se hraje pouze klasická přesilovka pět na čtyři. Rákos vyhozením přes Sýkoru osvobozuje Třinec.
18:35
Benákovi se zapletl puk pod nohama na modré čáře, ale Adamský nedokázal v pádu vyhodit. Pardubice pokračují v útočném pásmu.
18:20
Sýkora přihrál do dobré pozice Radilovi, ten však ještě vrátil na modrou Benákovi. Střelu pardubického obránce si vyčíhal Bonk a tečoval do sítě za Hrubcem.
17:54
Linhart hned vyhazuje dostatečně daleko. Hudáček předává puk Sýkorovi.
17:48
Marek Trončinský (TRI) sestřelil na modré čáře pardubického Gregorce, jeho zákrok byl diváky oceněn potleskem, ale sudí ho posílají na trestnou lavici. Je vyloučen za krosček. Pardubice budou hrát minutu dlouhou přesilovku pěti proti třem.
16:49
Další nepřehledný závar před Hudáčkem, další šarvátky a teď už se bude vylučovat. Nejaktivnější byli Adam Rufer (TRI) a Marek Ďaloga (PCE). Rufer dostal dvě plus dvě minuty za hrubost a sekání. Ďaloga jen dvě minuty za sekání. Pardubice budou hrát přesilovou hru.
16:41
Martin Růžička si dojel vlastní nahození, ale Ďaloga si vše pohlídal a nepustil nejlepšího střelce domácích k dorážce.
16:19
Tybor naznačil Trončinskému střelu, ale sjel si s pukem na osu hřiště. Hrubec toho moc neviděl, ale lapačkou nakonec střelu vyrazil a postrčil ke spoluhráčům.
15:52
Ani další zákrok pardubického gólmana se neobešel bez dohry v podobě potyčky. Problémy mezi sebou měli opět Bonk a Vašíček.
15:46
Okamžitě po buly nahazoval na branku Linhart, Hudáček zasáhl, ale po přerušení hry se začalo jiskřit. V brankovišti se postrkávali Bonk a Polák s Cetkovským a Vašíčkem. Rozhodčí všechny aktéry upozornil a pokračuje se ve hře.
15:43
Po zakázaném uvolnění Východočechů se hra přesouvá zase před Hudáčka. Puk bude vhozen do hry po jeho pravé ruce.
14:39
Chvilkový nápor hostí pokračoval, Píša se dostal k další střele a ostrou ránu vyslal na Hrubce také Kolář. Ani z jednoho mráčku však nezapršelo.
14:20
Píša ještě Hrubcovu bránu minul, T. Nosek už mířil přesně, avšak třinecký brankář už byl pozorný.
13:48
Po klidném rozjezdu utkání jsou k vidění konečně brankové příležitosti.
13:17
Nyní ujeli do přečíslení zase hosté a byla z toho jejich největší šance! Zohorna přihrával Sýkorovi, ale puk se od bránícího Oceláře odrazil k rozjetému Ďalogovi, jehož rána se otřela o horní tyč a zamířila do ochranné sítě!
12:43
Kolář chyboval na útočné modré a dopředu se vydali Bonk s Květoněm! Bonk vystřelil do levého Hudáčkova betonu, puk se odrazil do Květoně, zpátky k Bonkovi, ale nakonec skončil jen pod Hudáčkem! Při troše štěstí mohl tento kulečník dopadnout gólem.
12:21
Po jednom ze střetů zůstal několik desítek sekund ležet na ledě Roth, ale nyní už je v pořádku a míří na střídačku za asistence masérů. Mezitím proběhla druhá komerční pauza.
11:40
Polanského přihrávka mířila do brankoviště na Martina Růžičku, ale propadla až na Linharta, který trefil jen levou tyčku Hudáčkovy branky! Naštěstí pro hosty se puk neodrazil do zad gólmana.
11:25
Náznaky šancí měli domácí Roth a Peterek, ale je z toho pouze vhazování před Hudáčkem. Domácí hráče nakopla přesilovka a setrvávají v útočném pásmu.
10:53
Galvas má problémy s kousavým napadáním Mozera. Nakonec se mu ale podařilo rozehrát dopředu.
10:25
Zíb drze prokličkoval kolem Semoráda ve vlastním obranném pásmu a rozehrál útočnou akci svého mužstva.
09:45
Hosté už jsou v plném počtu, ale stále pokračuje třinecký tlak.
09:26
Zíbovu ránu od modré se před Hudáčkem pokoušel tečovat Martin Růžička, ale byl tísněn Vašíčkem a puk nezasáhl.
08:55
Pardubice mohou konečně vystřídat. Sýkora usměrnil Adamského nahrávku mimo hrací plochu.
08:33
Roth od modré čáry minul, puk se k němu vrátil, přihrál Adamskému do lepší pozice, avšak Adamský napálil jen přemisťujícího se Hudáčka.
07:58
Adamského pokus bránu netrefil, ale Třinečtí zůstávají na puku. Krouží za brankou a hledají střeleckou možnost.
07:28
Prvním vyloučeným je Aleš Píša (PCE), který fauloval ve středním pásmu domácího Hrňu. Odsedí trest za hrubost.
07:17
Kolář přebral křižný pas Nahodila, prohodil si Zíba, ale zakončení se mu nepovedlo. Hrubec nemusel zasahovat.
07:00
Hrubec nadvakrát stáhl do lapačky puk po ráně Radila. T. Nosek klepl třineckého gólmana holí a okamžitě byl odvezen Ruferem.
06:50
Martin Růžička přihrával před branku Polákovi, toho však s vypětím všech sil ustrážil pardubický Zohorna. Při průjezdu Martina Růžičky kolem Hudáčka došlo k nějakým problémům brankáře a hra je na chvilku přerušena.
06:32
K Rothovi se odrazil puk ze skrumáže před Hudáčkem a třinecký obránce od mantinelu okamžitě střílel. Slovenský brankář udržel jeho ránu ve výstroji. Komerční přestávka.
06:10
Kolář provětral vyrážečku Hrubce a Pardubice mohly i dorážet. Naštěstí pro domácí Semorád skákavý puk do branky neumístil, ale měl to hodně těžké a střílel by z ostrého úhlu.
05:47
Trončinského nahození sebral před Orsavou Hudáček a rozehrál Kočímu.
05:26
Hrňa vjel do souboje jeden na jednoho s Vašíčkem, prostřelil pardubického beka, ale branku těsně minul. Hudáček byl ve střehu.
05:00
D. Nosek zastavil na modré čáře vyhození po mantinelu v podání Cetkovského a svou střelou nabízel teč Martinu Růžičkovi. Puk skončil v ochranné síti.
04:28
Nepatrný vzruch před brankou Ocelářů vytvořila čtvrtá pardubická pětka. Číp si vyměnil kotouč s Mozerem a vystřelil, ale Hrubce výrazněji neohrozil.
04:03
Polákovi s Bonkem nevyšel přechod do útočné třetiny a je pískán ofsajd. V souboji s Bonkem upadl Semorád a celou situaci si s třineckým kapitánem ještě vyříkával.
03:41
Vašíček přihrával na osu hřiště do nebezpečné střelecké pozice Tyborovi, ale ten byl zablokován Linhartem. Další pardubické nahození Hrubec podržel.
03:07
Radil přihrál Tyborovi a ten pohotovou střelou z kruhu ohrozil Hrubce. Třinecký gólman střelu rychle vytřepal a rozehrál.
02:55
Úvodní dobrou příležitost si vytvořila elitní formace Východočechů. Cetkovský se Zohornou natlačili puk do Hrubce a jali se dorážet, byli však zpacifikováni domácími zadáky.
02:28
Zatím se hraje docela opatrně a bez střeleckých příležitostí. Útoky ani jednoho z týmů se prozatím neujaly.
01:39
Číp narazil ve středním pásmu na důrazného Galvase, ale puk se odrazil k Vašíčkovi, který jej vracel do útočného pásma.
01:16
Hrubec si netroufl rozehrát na Linharta a před rychlým Tyborem kotouč raději schoval do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.
00:54
Na ledové ploše jsou druhé pětky, Polák nahazoval bekhendem před branku, ale přestřelil.
00:25
Adamský nadělal po nahození Martina Růžičky za brankou Hudáčkovi mírné starosti, ale gólman Pardubic si poradil.
00:01
Utkání právě začalo.
Je tady nástup hráčů, nejdříve přijíždějí hosté z východu Čech, následovat budou domácí Oceláři. Do startu utkání zbývají minuty.
Probíhá slavnostní ocenění významných třineckých osobností, které se zasloužily o rozvoj třineckého hokeje.
Světla v hale pohasla, ledová plocha nyní patří rolbám. Oba kotle skalních fanoušků jsou připraveny, Pardubičtí už začali s vyvoláváním svých pokřiků.
Do druhého zápasu vstoupí oba týmy s totožnými hráči, kteří se na ledě ukázali včera. Pardubice se budou i dnes muset obejít bez obránce Karola Koríma a útočníků Radovana Somíka s Lukášem Endálem. Nyní probíhá rozbruslení, do Werk Areny pomalu proudí zatím stovky diváků.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, D. Nosek, Foltýn, Krejčí – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rufer, Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek (A), Marek Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Ďaloga, Benák (A), Vašíček, Kočí (C), Gregorc, Píša – Zohorna, Cetkovský, Sýkora (A) – Tybor, T. Nosek, Radil – Semorád, Nahodil, Kolář – Číp, Moučka, Mozer. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Tošenovjan, Hlavatý.
Zajímavosti:

Největší oporou Pardubic v prvním utkání byl slovenský brankář Július Hudáček, jenž kryl všech 41 třineckých střel. Hudáček byl důležitou osobou i v předkole a ve vynikajících výkonech pokračuje.

V roce 2010 vyhráli Oceláři úvodní zápas čtvrtfinálové série v Pardubicích, ale další čtyři utkání ztratili a nepostoupili. Ne vždy bývá první úspěch rozhodující. Ale Východočeši mohou hrát ve druhém mači uvolněně, protože nemají co ztratit.

V úvodním střetnutí byla gólově nejaktivnější třetí pardubická formace. Všichni tři útočníci z elitní pětky zaznamenali dva kanadské body. Jiří Cetkovský, Tomáš Zohorna i Petr Sýkora si připsali po jednom gólu a jedné asistenci.

Dva hráči z předchozího tria vedou i kanadské bodování play-off. Na čele je Tomáš Zohorna (2+6) následován Radoslavem Tyborem (6+1) a Petrem Sýkorou (4+3).

Cestu do Werk Areny si v úterý našlo 4564 diváků, takže některá místa zůstala nezaplněná. Uvidíme, jak tomu bude dnes.
Ohlasy některých hráčů po prvním utkání:

Július Hudáček (Pardubice): „Bylo znát, že Třinec je po pauze, bylo to trochu cítit. Ale říkám, že zítra to bude o hodně těžší zápas. Pevně věřím, že získáme i ten druhý bod."

Tomáš Zohorna (Pardubice): „Myslím, že rozehranost je naše výhoda. Dneska se to ukázalo, ani ta jejich první třetina nebyla tak dobrá. Pomohlo nám to. Je to jiné, když hrajeme zápasy a Třinec vlastně dva týdny nebyl v zápasovém tempu a myslím, že mu to uškodilo."

Martin Adamský (Třinec): „To je prostě play-off. Tady si člověk nevybírá, jestli soupeř hrál, nehrál, anebo jestli je takový nebo makový. Musíme hrát a jestli chceme postoupit do dalšího kola, tak musíme porazit kohokoliv a kdekoliv."
Ohlasy trenérů po prvním utkání:

Jiří Kalous (Třinec): „Dostali jsme hned v úvodu gól v oslabení a byť jsme si v první třetině vytvořili spoustu brankových příležitostí, tak jsme je neproměnili. Možná na hráče dolehla trochu nervozita z prvního utkání play off. Enormní snaha pak přerostla trochu v křeč. Dneska jsme nevyužili šance a Pardubice nás vytrestaly z brejků."

Miloš Říha ml. (Pardubice): „Rozhodující byla první třetina. Jednak jsme hned v úvodu využili přesilovku pět na tři a také jsme díky Hudáčkovi, který v celém utkání podal výborný výkon, přečkali tlak domácích. Do druhé třetiny jsme vstoupili už líp a měli jsme spoustu brejkových situací, ze kterých jsme dali dva góly. V třetí třetině jsme v dobrém výkonu pokračovali. Důležité vítězství na úvod."
První zápas série:

Očekávalo se, že odpočatí Oceláři, kteří ukončili základní část ve výtečné formě, na Pardubice vletí se vší vervou a budou chtít rozhodnout co nejdříve. Ale tak to nebylo. Naopak Třinečtí šli hned v prvních dvou minutách do tří a hosté dvojnásobnou převahu zužitkovali. Zohorna dostal puk na modré čáře a vystřelil přesně do horního rohu Hrubcovy branky. Pak už se Třinec probral a dobré šance si vytvořili Polák nebo Trončinský. Jenomže oba vyhořeli na Hudáčkovi a Hrňa zase pálil těsně vedle. Pardubice tlak Třince ustály a do druhé periody nastupovaly s hubeným vedením.

Východočechům se vydařil také začátek druhé třetiny, Hrubce pořádně zaměstnal Sýkora a po něm samostatný únik Koláře. Třinecký brankář si s oběma šancemi poradil, ale krátký už byl na střelu Cetkovského z prostoru před brankou. Slezané mohli snížit, když pardubické obraně ujel Orsava, avšak vylámal si zuby na Hudáčkovi. Tento moment se nakonec ukázal jako rozhodující. Od té doby už Třinec tak nebezpečný nebyl a hrály Pardubice. Ve 39. minutě dostrkal kotouč za Hrubce potřetí T. Nosek a bylo to už o tři branky. Hned po něm měl navíc dobrou šanci Kolář, ale neproměnil. Sedmnáct sekund před druhou sirénou mohl korigovat Martin Růžička, ale střílel bekhendem těsně mimo.

Ve třetí části se už zápas spíše dohrával. Ocelářům nešla upřít snaha o vstřelení branky, která by jim dala naději, ale selhávali v závěrečné fázi akcí. Ve 47. minutě nechal Hudáčka vyniknout Květoň, který střílel už do téměř prázdné branky. Hudáček svou jedinou chybou v utkání nabídl branku Adamskému poté, co chyboval v rozehrávce. Ale minelu dokázal všas napravit. V 53. minutě napálil horní tyč Hrubcovy svatyně po přečíslení Semorád a o minutu později definitivně pečetil pardubické vítězství Sýkora, jenž unikl v oslabení. Hudáčka v závěru nepřekonal ani Polanský, Pardubice oslavily první výhru a slovenský brankář čisté konto.

HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
2. Zohorna (Sýkora), 25. Cetkovský (Kolář, Zohorna), 39. T. Nosek (Tybor), 54. Sýkora (Cetkovský).

Nejlepší hráči zápasu: Roth (0+0) – Hudáček (41 zákroků).
Příjemné středeční odpoledne vám přeji z hokejového Třince. Buďte zdrávi při sledování textového online přenosu z druhého zápasu čtvrtfinálové série mezi mužstvy HC Oceláři Třinec a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Hráči z města perníku včera ukořistili první bod série po čtyřbrankovém vítězství. Stav série je tedy před začátkem druhého střetnutí 0:1 ve prospěch Pardubic. Východočechům po náročném předkole síly nechyběly a první bod přispěje k jejich herní pohodě. Ve druhém zápase venku totiž svěřenci kouče Venery nemají co ztratit a mohou hrát uvolněně. Naopak Třinečtí budou chtít zlepšit koncovku a před odjezdem na východ Čech srovnat. Utkání můžete sledovat od 17:00, jste srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud