Video se připravuje ...

SESTŘIH: 2. finále play off, Třinec - Litvínov 2:3

Přenos se aktualizuje automaticky

Třinecká Werk Arena se vylidnila a ve městě pod Javorovým zavládne smutek. Po dvou domácích zápasech totiž Oceláři ve finálové sérii prohrávají 0:2. Litvínovští fanoušci ještě ve svém sektoru slaví a vyvolávají oslavné chorály. Pod Krušné hory si jejich hráči přivezou nadějný náskok a v případě dvou výher získají titul. Třinec pojede do Litvínova za velmi složité situace.

Třetí utkání se odehraje na Zimním stadionu Ivana Hlinky ve středu 15. dubna od 17:20, ve stejný čas začne také čtvrtý duel ve čtvrtek 16. dubna. Případné páté utkání se uskuteční v Třinci v neděli 19. dubna od 18:20.

Ode mě je to pro dnešek všechno a děkuji za vám pozornost! Loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek neděle. Do pracovního týdne vstupte pravou nohou, u dalších přenosů se těším, na počtenou!
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 39 (7, 19, 13) – 16 (6, 4, 6),
střely mimo: 15 (6, 4, 5) – 6 (3, 1, 2),
hity: 29 (12, 11, 6) – 14 (4, 5, 5),
vyhraná vhazování: 44/74 (8, 20, 16) – 30/74 (9, 9, 12),
úspěšnost na vhazování: 59 % – 41 %,
trestné minuty: 8 (2, 2, 4) – 10 (4, 2, 4).
Nejlepší hráči utkání:

Jakub Orsava (TRI) – 0+1
Pavel Francouz (LIT) – 37 úspěšných zákroků

Nejlepším mužem Ocelářů byl vyhlášen Jakub Orsava, který byl v zápase aktivní a připravil branku Galvase. Ovšem jednoznačně nejlepším hráčem celkově a na straně Litvínova byl gólman Pavel Francouz. Mág v bráně chemiků pochytal 37 třineckých střel a množství obrovských šancí. Francouz je zatím mužem finále.
Je dobojováno, rovněž ve druhém zápase vítězí hokejisté Litvínova a finále mají skvělým způsobem rozehrané. Na začátku třetí třetiny mohl Oceláře posunout do vedení Orsava, ale Francouz jeho ránu vyrazil. V šestačtyřicáté minutě se posunuli do trháku hosté, Trávníčkovu střelu dorazil do branky v přesilovce Hanzl. Bezprostředně poté vychytal Francouz smolaře Ružičku, který musel vzápětí opět na trestnou lavici. Litvínov v přesilovkách nekompromisně trestá a potvrdil to znovu. Lukeš předal puk Hüblovi, ten si jej přichystal ke střele a vymetl šibenici.

Oceláři se dlouho nemohli dostat k žádnému tlaku a Verva opět skvěle bránila. Adamský orazítkoval v přesilovce tyčku Francouzovy branky, po nepodařené střele nakonec početní výhodu zužitkoval přesnou dorážkou Polanský a bylo zaděláno na drama. Irglovu ránu přizvedl dvě minuty před koncem někdo z hostí, závěrečnou hru bez gólmana už Litvínov ubránil a veze domů dva body. V obou zápasech přečkal díky skvělé obraně a Francouzovi třinecké šance, sám byl produktivní a náskok vždy udržel.
60:00
Konec zápasu.
59:53
Plíhal vyhrál buly pro Rotha, který však střílel jen mimo branku. Kubát vyhazuje a nebude to zakázané uvolnění.
59:33
Třinecká aréna ve stoje povzbuzuje šest hráčů Ocelářů. Ti zamkli Litvínov a kombinují. První nahození před branku si našel Francouz a ukryl puk.
59:16
Schyluje se k zajímavé poslední minutě! Třinecká branka už je prázdná, Litvínov vyhodil jen na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Francouzem! Oceláři si berou oddechový čas.
58:46
Francouz vyrazil střelu M. Doudery, další práci odvedli jeho obránci. Gula vyhodil puk z pásma, a tak musí být Hrubec stále ve své brance.
58:22
Domácí hráči i fanoušci byli hodně rozezleni po odpískání třineckého ofsajdu. Všichni kromě rozhodčích se totiž domnívali, že Oceláři ještě stihli puk na modré čáře.
58:14
Rozběhly se poslední dvě minuty třetí části. Linhart obral o puk Ručinského a rozehrál na Galvase. Třinečtí už musí spěchat.
57:46
Verva se potom dvakrát v řadě osvobodila zakázaným uvolněním. Hrňovi sebral puk Trávníček a posunul do středního pásma.
57:30
Obrovskou šanci na vyrovnání měl Irgl! Až na poslední chvíli k němu stihl dojet některý z litvínovských obránců a přizvednout jeho střelu na zadní tvrzené sklo!
56:50
Litvínovu se daří posouvat puky do středního pásma, a tak se Třinečtí nemohou dostat do soustavného tlaku. Další útok rozjíždějí zpoza Hrubce.
56:16
Ručinský se dostal ke střele z levého křídla, Hrubec si poradil a vyrazil kotouč. Třinec teď musí vsadit vše na jednu kartu a vzadu bude mít podobná okénka.
55:39
Po individuální akci Orsavy neudržel pod tlakem Martynka útočné pásmo M. Doudera, ale Třinec se dopředu okamžitě vrací. Touha po vyrovnání je obrovská.
55:04
Hübl si po přiťuknutí od Lukeše našel cestu mezi třineckými obránci a Irglem, jenže ve finální fázi před zakončení mu puk uskočil.
54:25
Třinec právě vstřelil branku!
Přeci jen Oceláři přesilovku využívají a snižují náskok Litvínova! Rothovi střela vůbec nesedla, ale puk za přispění Klesly proskákal mezi litvínovskými obránci až k JIŘÍMU POLANSKÉMU. Ten si jej našel mezi bruslemi dezorientovaného Pavlíka a prostřelil Francouze – 2:3! Asistence: Rostislav Klesla, Vladimír Roth.
54:06
Martynek vyhodil a Třinec musel začít zezadu. Polanský nepřihrál přesně Kleslovi, ale Plíhal útočné pásmo udržel. Třinec je před Francouzem.
53:27
Francouz, Francouz a zase on. Litvínovský brankář zlikvidoval také ránu Hrni po nabídce od Trončinského. Vhazuje se po jeho levé ruce.
53:03
Adamský mohl hned na úvod přesilovky snížit, ale trefil jen tyčku Francouzovy brány! Oceláři pokračují s pukem v útočném pásmu.
52:33
Oceláři dostávají možnost korekce nepříznivého stavu. Na dvě minuty oslabí litvínovské Jiří Gula (LIT), který je vyloučen za nedovolené bránění Polanského.
52:21
Puk doputoval po kombinaci na jeden dotek po ose Dravecký – Klepiše až ke Kleslovi. Proti ráně třineckého kapitána se ale Francouz opět přemístil včas a puk ukryl ve výstroji.
52:06
První Klepišovu střelu zablokovali obránci, podruhé si puk obdivuhodným způsobem našel Francouz. Před jeho brankou sváděli tvrdý osobní souboj Kubát s Rákosem. Vhazovat se bude po komerční pauze.
51:41
M. Doudera obkroužil celí útočné pásmo, ale nedokázal vystřelit. To se na brankovišti nepodařilo ani Plíhalovi. Litvínov svůj náskok znovu brání úchvatně.
51:19
Pirošovu střelu tečoval někdo z domácích do ochranné sítě, buly před Hrubcem se zopakuje po zakázaném uvolnění z hole Plíhala. Pavlík by totiž byl u kotouče dříve než rychlík Orsava.
50:53
Galvas mohl dorážet po nahození M. Doudery a práci Polanského na brankovišti, jenže mu puk z hole odpálil bránící Pavelka.
50:23
Polanský přihrával po přechodu modré čáry zpět na Galvase, jenže přihrávku tečovali hosté a puk v útočné třetině neudržel ani Linhart.
49:43
Pěknou, svižnou akci v podání Třince vedl Dravecký a přihrál do pravého křídla Klepišovi. Ten vypálil příklepem, Francouz znovu připraven.
49:31
Hanzl sice nezachytil přihrávku od obránců, ale sklepl si puk po chybě Trončinského. Po Ručinského nahození pak musel hru přerušit svým zákrokem Hrubec.
48:53
Oceláři se tlačí do útočného pásma, ale budou to mít s dramatizací zápasu hodně těžké. Vzpomeňme, jak Litvínov svůj náskok bránil včera.
48:35
Třinečtí fanoušci jsou ochromeni a dávají Ružičkovi jeho dvě vyloučení pořádně sežrat. Pro slovenského hokejistu rozhodně nic příjemného.
47:49
Litvínov právě vstřelil branku!
Ružičkovo druhé vyloučení trestá Litvínov další brankou a jde už do dvoubrankového vedení! Lukeš při přechodu do útočného pásma přihrál VIKTORU HÜBLOVI, ten si nádherně přichystal kotouč ke střele a trefil se do horního rohu – 1:3! Asistence: František Lukeš.
47:27
Hübl přihrál v útočném pásmu Ručinskému rukou a Litvínov je kvůli tomu vykázán do středního pásma. Na vhazování zkříží hole Růžička a Hübl.
46:56
Následně se Oceláři znovu osvobodili a puk v útočné třetině na chvilku podržel Hrňa. Litvínov veze dopředu další útočnou snahu.
46:27
Adamský dostal hru do útočného pásma Třince, ovšem Verva se před Hrubce rychle vrátila. Ručinského ránu tentokrát Trávníček dorážet nedokázal.
46:12
Štefan Ružička (TRI) dokonal své smolné minuty dalším vyloučením. Provinil se útočným faulem a je vyloučen na dvě minuty za podražení. Litvínovská přesilovka začne po komerční přestávce.
46:09
Litvínov vyhodil jen na zakázané uvolnění a po buly střílel zostra znovu M. Doudera! Francouz vykopl betonem před sebe, Ružičkovu dorážku stihl vychýlit bránící Gula!
45:52
Trončinského střelu nechtěně zablokoval Dravecký, po ráně M. Doudery z otočky mohl dorážet Ružička, jenže tomuto hráči prostě není přáno! Také tentokrát ho Francouz vychytal.
45:28
Litvínov právě vstřelil branku!
Další Pavlíkovu ránu ještě zablokoval Linhart, Verva zůstala v útočné třetině a ke gólu jí pomohl šťastný odraz! K další střele se totiž odhodlal Trávníček, puk vyplaval po odrazu od zadního hrazení přímo před ROBINA HANZLA, který jej stihl dorazit do odkryté brány – 1:2! Asistence: Michal Trávníček, Filip Pavlík.
44:54
Po Ručinského pádu za Hrubcem se nevylučuje, Pavlíkovu ránu od modré srazil do rohu Rákos. Litvínov zůstává v útočném pásmu.
44:19
O chvilku později si však Štefan Ružička (TRI) pomohl útočným faulem na Jánského. Potrestán byl dvěma minutami za nedovolené bránění.
44:14
Zadáci Ocelářů ostřelují Francouze, ale nemíří přesně. Střely Klesly a Galvase zaduněly pouze na zadním mantinelu. Tam bojuje o kotouč Polanský.
43:47
Pavlíkovo nahození pustil Lukeš vědomě na Hübla, kterého však nepustil do zakončení Roth. Třinecký bek zvládl také vystrkat puk do střední třetiny.
43:28
Hosté jsou v plném počtu a oslabení ustáli bez inkasovaného gólu. Znovu je podržel Francouz. Hra byla přerušena u mantinelu před Hrubcem, ale je vykázána do středního pásma.
42:45
Orsava se octl na pravém křídle úplně sám a ze strany jel sám na Francouze! Litvínovský brankář však situaci ustál do poslední chvíle a vyrazil střelu vyrážečkou do ochranné sítě!
42:23
Francouz vyrazil Klepišovu tvrdou střelu, Linhartovo nahození ze středního pásma si dokonce zpracoval a sám pomocí hokejky vyhodil.
41:50
Litvínovský defenzivní blok se skvěle pohybuje a znemožňuje Třinci pobyt v útočném pásmu. Klepiš vyhnal Kleslu nepřesnou přihrávkou.
41:31
První vyhození obstaral Hanzl, Třineckým se pak nepodařilo vrátit do útočného pásma. Další akci tak musí rozjíždět Roth zpoza Hrubce.
40:47
Ružičkova rána šla vedle Francouzovu bránu, pak už sudí signalizoval, že hosté hráli v šesti. Trest na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Jakub Petružálek (LIT).
40:15
Třetí třetinu zahájil svým útočným rejděním Litvínov. Kubátovu střelu vyrazil Hrubec k Jánskému, kterému se nepovedlo dorazit.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 26 (7, 19) – 10 (6, 4),
střely mimo: 10 (6, 4) – 4 (3, 1),
hity: 23 (12, 11) – 9 (4, 5),
vyhraná vhazování: 28/46 (8, 20) – 18/46 (9, 9),
úspěšnost na vhazování: 61 % – 39 %,
trestné minuty: 4 (2, 2) – 6 (4, 2).
Do druhé třetiny vlétli Oceláři jako velká voda a od první minuty Litvínov pořádně přitlačili. Polanský se natlačil před Francouze, ale nedotlačil za něj puk. Ještě v téže minutě střílel Hrňa z mezikruží opět jen do prostoru, kde se pohyboval litvínovský gólman. Zapršet však mohlo z ojedinělé situace také před Hrubcem, kde byl v závaru před brankou nejaktivnější Hořava. V pětadvacáté minutě vyrazil Francouz tvrdou ránu Rotha a pohlídal si ještě nebezpečnější dorážku v podání Hrni.

Nejskloňovanější muž dnešního zápasu vychytal nadvakrát i Slováka Ružičku, jenž se nejdříve prezentoval tečí a později bekhendovou dorážkou. Svou skvělou desetiminutovku ve druhé třetině završil Francouz zákrokem proti Klepišově bombě a vyražením poskakujícího kotouče hokejkou. Třinecký tlak pokračoval, avšak bez tutových šancí. Zdálo se, že Verva udrží svůj náskok až do druhé sirény, ale opak byl pravdou. Minutu před koncem se Orsavova střela odrazila ke Galvasovi a důrazný třinecký obránce buldočí vůlí dotlačil puk do branky. Do třetí části se tedy půjde za vyrovnaného stavu. Máme se na co těšit!
Další třetina začne přibližně v 19:09.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:40
Ružičkova střela od mantinelu zamířila těsně vedle, pak si Francouz poradil s ranou Rotha. Ve středním pásmu Klepiš v souladu s pravidly trefil Kubáta.
39:20
Třinec po gólu zahrál na zakázané uvolnění, další Klepišovo vyhozené po mantinelu zachytili litvínovští obránci.
38:51
Třinec právě vstřelil branku!
Slezané si schovali první branku na závěr druhé třetiny a vyrovnávají! Orsava uzmul hostům puk před Francouzem, vystřelil na branku a kotouč se odrazil na brankoviště. Tam byl připraven dorážet LUKÁŠ GALVAS a nakonec se mu podařilo dostrkat puk za čáru – 1:1! Asistence: Jakub Orsava.
38:21
Ručinský je zpět ve hře a hned dohrál na mantinel Galvase. Verva se po delší době drží v útočném pásmu, za brankou si puk vyměnili Hanzl s Petružálkem.
38:00
Třinec uspěl na buly před Francouzem i po dalším zakázaném uvolnění Litvínova. Rothovu střelu pak pokryl litvínovský gólman, přesto že mu clonil padající Orsava.
37:41
Litvínov si hru zbytečně nekomplikuje a vyhodil na další zakázané uvolnění. Na dalším vhazování v útočném pásmu uspěli domácí, Trončinský nahazuje po mantinelu.
37:26
Třinecké zakázané uvolnění střídá za pár sekund nedovolené vyhození přes všechny čáry v podání Litvínova. Na buly po pravici Francouze jdou Polanský s Trávníčkem.
37:03
Lukeš proskočil Klepišovi do útočné třetiny, ale hru tam příliš dlouho neudržel. To se ale nepovedlo ani Třineckým na druhé straně, nepřesnou přihrávkou je vyhnal Dravecký.
36:28
Ručinský zůstal po jednom ze soubojů v útočném pásmu ležet u pravého kruhu a hra byla přerušena. Ručinský se nakonec zvedl a sám dojel na litvínovskou střídačku. Uvidíme, jestli bude legenda chemiků v zápase pokračovat.
36:07
Růžička nebyl při rozehrávce nejjistější a puk mu skoro unikl k volnému Hořavovi. Nakonec pro Oceláře všechno dobře dopadlo a nahození Trončinského míří za Francouzovu bránu.
35:28
Hrňa si udělal prostor za brankou Severočechů a přihrál Plíhalovi. Ten otřel svou střelu z úhlu o Chaloupku, kotouč skončil opět v ochranné síti.
35:10
Pavelka chyboval v rozehrávce, upadl a dal šanci Adamskému. U něj byl však včas Gula, Adamský zkusil z úhlu vystřelit, jenže Francouzovu lapačku nepřekvapil.
35:03
Potom byl Třinci odpískán ofsajd a Rothovu ránu ze středního pásma po buly vyrazil Francouz vyrážečkou raději do ochranné sítě za svou svatyní.
34:37
Pavlíkovo nahození třinecké obránce svým odrazem od mantinelu trochu zaskočilo, Linhart se však nakonec zorientoval včas a dostal kotouč pryč z nebezpečného prostoru.
34:28
Litvínovu byl odpískán ofsajd a je tu druhá komerční pauza ve druhé periodě. Třinecký tlak nepolevuje, ale Francouz v brance čaruje a drží těsné vedení Vervy.
33:56
Čtvrtá litvínovská formace dopřála svému brankáři na několik sekund oddech, když podržela puk za brankou Hrubce. Teď už odjíždí Pirošova řada střídat.
33:12
Přesilovka Třince skončila, oba týmy jsou v pěti. Matušovo nahození před Francouze znovu zavánělo nebezpečím, hostující defenziva si poradila.
32:51
Běží poslední sekundy třinecké přesilovky. Roth střílel jen mimo branku, se střelou Irgla si zase poradil Francouz a Rákos nemohl dorážet.
32:23
Skleničkovi se nepodařilo vyhodit, a tak se Třinec dostal ke střele. Roth však trefil jen Plíhala a až k Hrubcovi pak kotouč vystřelil Hanzl.
31:56
Francouz si už v litvínovském oslabení nadvakrát poradil s tvrdou ranou Klepiše, skákající puk pak vystřelil z brankoviště hokejkou! Kleslovi bylo za dalších pár sekund odpískáno postavení v brankovišti.
31:24
Zatím se hraje ve čtyřech na obou stranách, za chvilku by měla začít třinecká přesilovka. M. Doudera zavezl kotouč do útočného pásma, teď s ním spolupracuje Trončinský.
30:54
Počet hráčů na ledě se vyrovná, za faul na Hrňu je totiž vyloučen František Lukeš (LIT). Ten si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
30:46
Pavelka nabil Hüblovi, jehož ránu musel Hrubec opět vyrážet na zadní mantinel. Až potom se Ocelářům po dlouhé době podařilo vyhodit.
30:28
Hrubec si poradil s Pavlíkovou ránou, první Petružálkova dělovka bolestivě zasáhla Galvase, podruhé mířil litvínovský ostrostřelec ze stejného místa vedle.
30:01
Litvínovu teď přesilovka určitě přijde vhod. Jánský si sjel pro odražený kotouč na pravém křídle, Hrubec jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.
29:31
Jánského vyhození bylo tečováno nad Francouze, který se včas zorientoval chytil puk do lapačky. Před bránou byl Tomáš Plíhal (TRI) a vysokou holí zřejmě trefil litvínovského brankáře do masky. Je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Z následné potyčky s Kubátem už žádné tresty nevzešly.
29:06
Gula se po buly nad ničím nepozastavoval a okamžitě poslal puk po mantinelu. Galvas měl na Petružálka značný náskok, byl u kotouče dříve, takže se píská zakázané uvolnění.
28:59
Polanský přihrál na modrou čáru Galvasovi, jehož přízemní ránu tečoval Ružička do Francouze. Ružička dostal druhou šanci, jenže ani bekhendem na litvínovského brankáře nevyzrál! Litvínov si může oddechnout během komerční přestávky, je totiž pod velkým tlakem Třince.
28:20
Už se zdálo, že Rákos z mezikruží vystřelí, jenomže puk mu na poslední chvíli uskočil. V aréně je teď obrovská vřava a vyrovnání je na spadnutí.
27:49
Matuš si zpracoval Rothovu přihrávku po mantinelu, pláchl Kubátovi po pravé straně, pak ale jeho přihrávku před branku přečetl Francouz.
27:03
Francouz vyrazil mimo branku Trončinského střelu, o chvilku později stejný třinecký obránce neudržel modrou čáru, a tak chemici konečně střídají.
26:42
Jánský za Francouzem na hraně pravidel zvládl souboj s Irglem, jenže Severočeši pak vyhodili na další zakázané uvolnění. Vyčerpaná pětka zůstává na ledě.
26:20
Polanskému vyšla sebevědomá akce a s trochou štěstí se probil s kotoučem do útočného pásma. Irgla už ke střele nepustili hostující obránci.
25:42
Až Petružálek obral o puk mezi kruhy dezorientovaného Ružičku a odvezl jej do útočného pásma. Nahodil si kotouč za Hrubce a spěchá na místo.
25:25
Verva se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění. Střelu bezprostředně po buly schytal Pavlík, pro volný kotouč o několik později sáhl lapačkou Francouz.
24:47
Další střely v rámci chvilkového náporu Ocelářů už přímo na Francouze neprošly, ale Litvínov teď je pod tlakem. Fanoušci Třinec na to slyší a hlasitě svůj tým podporují.
24:32
Litvínovský brankář má formu jako hrom a chytá vše, co na něj jde! Vyrazil Rothovu bombu a stejným způsobem si poradil i s Hrňovou dorážkou!
23:53
Třinec do druhé části vlétl s aktivním hokejem a tlačí se útočné třetiny. Plíhalovu ránu z úhlu Francouz vyrazil, je teď ale pod sprškou střel.
23:19
Další útok Ružičkovi po levé straně už tolik nevyšel. Slovenský útočník upadl a puk získal Gula. Toho o něj nepřipravil ani napadající Polanský.
22:48
Klepiš srazil Petružálka a byl u zrodu třinecké akce. Ružička pak milimetrově přesně našel Galvasovi, kterému však puk uskočil a později trefil jen padajícího Hanzla.
22:22
Poprvé v dnešním utkání se výrazněji ukázal Hořava, když pořádně zatopil třinecké obraně svým důrazem před Hrubcem! Závar mohl skončit všelijak, Pirošovi se však dorazit do odkryté brány nepovedlo!
21:53
Orsava se po levé straně probíjel za Francouzovu branku a v poslední chvíli přihrál pod sebe! Hrňa střílel z mezikruží bekhendem opět jen do Francouze!
21:43
Litvínov se na chvilku dostal dopředu, ale nyní už hraje zase Třinec. Hrňa za Francouzem ostře srazil Pavelku a získal útočné pásmo.
21:04
Hosté už jsou v plném počtu, přesto Třinec setrvává v útočném pásmu! Linhartovo nahození si zpracoval Polanský, natlačil se před Francouze, ale mezírku v jeho výstroji nenašel!
20:36
Roth se po pravé straně prodral do útočného pásma a vystřelil. Francouz byl na místě a puk udržel, do konce oslabení Litvínova zbývá deset sekund.
20:24
Druhá třetina začala a na buly byli znovu úspěšnější Oceláři. Pokračuje jim přesilová hra, ale Ručinskému se po mantinelu povedlo vyhodit.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 7 – 6,
střely mimo: 6 – 3,
hity: 12 – 4,
vyhraná vhazování: 8/17 – 9/17,
úspěšnost na vhazování: 47 % – 53 %,
trestné minuty: 2 – 4.
První třetina druhého finále je za námi a podle stavu, který momentálně platí, byla stejná jako ta včerejší. Třinec se ze začátku tlačil do útoku, jenže ve čtvrté minutě uspěli Litvínovští s protiakcí. Hanzl přihrál do jízdy Petružálkovi, v obranném pásmu Třince se srazili Linhart s Ružičkou a nejlepší střelec celého play-off se trefil přesně nad Hrubcovu lapačku. Hned za další dvě minuty měli Oceláři možnost přesilové hry, ta jim ovšem znovu nevyšla podle představ.

Lukeš mířil v přesilovce Vervy těsně vedle, po Trávníčkově střele pak dokonce Třinečtí ujeli do brejku. V přečíslení nepřihrál Hrňa Adamskému ideálně a na zpětnou přihrávku před odkrytou bránu už nedosáhl. Dvě minuty před koncem první části měl obrovskou příležitost po přihrávce od Orsavy Plíhal, jenže tváří v tvář Francouzovi neuspěl a neprostřelil ho. V poslední minutě hrál Třinec už mnohem povedenější přesilovku, avšak Litvínov všechny ošemetné závary ubránil. Do druhé periody vstoupí domácí s výhodou jednoho muže, která bude trvat pětačtyřicet sekund.
Další třetina začne přibližně v 18:10.
20:00
První třetina skončila.
19:59
V poslední šanci Třince během první třetiny vystřelil na branku Adamský. Francouzovi puk vypadl a pak do něj vjel Klesla. Hrňa potom možná dotlačil puk za branku, jenže to bylo už dávno po siréně.
19:21
Hrňa už stihl na Francouze vyslat dvě nebezpečné střely. Tu první tečoval Rákos těsně na branku, druhá se od chumlu těl odrazila před Pavlíka, který kritickou situaci zvládl a puk vyhodil.
18:47
Trable Vervy před přestávkou ale nekončí. František Lukeš (LIT) byl totiž vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a jeho tým musí do čtyř.
18:40
Litvínovská pětka byla na ledě už pořádně dlouho a dostávala se pod tlak. Proto jsou hosté moc rádi za vyhození a vystřídání, nahození M. Doudery o chvilku později protečoval Trončinský.
18:07
Orsava u hrazení vyzrál na Chaloupku a bekhendem přihrál do vyložené příležitosti volnému Plíhalovi! Ten si puk zpracoval, ale Francouz jeho střelu vyrazil! O zbytek se postaral Kubát, jenže opět jen za cenu zakázaného uvolnění.
17:44
Kubát poslal kotouč jen na druhé zakázané uvolnění Litvínova v krátkém časovém sledu. Na buly po pravici Francouze budou bojovat Plíhal a Hübl.
17:37
Irgl nabil na modrou čáru M. Douderovi, jehož ránu příklepem pokryl Francouz. Polanský si před litvínovského brankáře najel pozdě, a tak mu výhled neznepříjemnil.
17:09
Třinec už je v plném počtu a první litvínovskou přesilovku dnes přečkal. Hra byla naposled přerušena kvůli dlouho trvajícímu boji o kotouč u mantinelu v obranném pásmu Vervy.
16:43
Trávníček otřel svou střelu jen o někoho z třineckých obránců, Oceláři pak zamířil do rychlého brejku v přečíslení! Hrňa však přihrál Adamskému na bekhend a zpětnou přihrávku dostal jen na paty!
16:17
Lukeš se dostal do skvělé palebné pozice na levém křídle, ale příklepem střílel jen těsně vedle Hrubcovy branky. Linhartovi se pak povedlo vyhodit.
15:43
Litvínov se nadvakrát dostal zpět do útočného pásma, Pavelka pálil těsně vedle, avšak puk se odrazil přímo k Hüblovi. Jeho dorážku zastavil Hrubec a pak se puk octl na zadní síťce.
15:12
Po nabídce od Pavlíka vyslal první tvrdou ránu na Hrubce Petružálek, třinecký gólman puk vyrazil. Oceláři se pak osvobodili a vystřídali.
14:52
Ponechaná výhoda pro chemiky je u konce, ale zahrají si tedy přesilovou hru. Daniel Rákos (TRI) se v útočné fázi provinil faulem a odpyká si dvě minuty za podražení.
14:18
Hübl ukořistil vyhozený puk na červené čáře a nahodil zpět za Hrubce. Další útok Třineckých rozjíždí zpoza vlastní brány Trončinský.
13:27
Plíhal na buly přehrál Hanzla a puk se odrazil příhodně na střelu Hrňovi. Jenže trochu poskakoval, Hrňa chtěl ještě přihrát na Orsavu, kterého si však pohlídal důsledný Sklenička.
13:21
Galvasovo vyhození z vlastního obranného pásma už mířilo na Francouze, k jehož brance dojížděli také třinečtí útočníci. Litvínovský gólman kotouč ukryl a zajistil čas pro druhou komerční pauzu.
12:53
Třinečtí dostrkali puk alespoň do středního pásma, ale na víc se pro tuto chvíli nezmohli. Další litvínovský atak rozjíždí Piroš.
12:34
Gerhát se marně snažil před Hrubcem o teč Kubátovy střely a kotouč skončil v rohu. Litvínovští jej však znovu vybojovali a jsou v útočné třetině.
11:55
Přes modrou čáru se v další situaci dostal také Lukeš a nabil na pravou stranu Jánskému. Jeden ze členů litvínovského elitního útoku však střílel vedle.
11:19
Petružálek si na útočné modré čáře poradil s bránícím M. Douderou a uvolnil na středové ose Hübla. Ten otřel svou střelu o Trončinského a puk zamířil mimo.
10:45
Ručinský byl u hrazení u puku dříve než Galvas, v souboji s Hanzlem už ale uspěl třinecký Linhart. Třinec má puk, ale je napadán aktivními útočníky Vervy.
10:27
Poslední rozehrávka Ocelářům nevyšla, je z toho zakázané uvolnění. Na buly před Hrubcem byli připraveni Plíhal s Hanzlem. Litvínovského hráče však sudí po prvním pokusu o vhazování vykázal, následuje první komerční přestávka.
09:56
Třinec několik desítek sekund v útočném pásmu pobyl, v závěru už ale spíše bojoval o kotouč v rozích. Nyní odjíždí třinecká první pětka střídat.
09:37
Francouz vyrazil Ružičkovu střelu z pravého křídla jen před sebe, k dorážce se o chvilku později dostal Cienciala, ale byl zablokován Martynkem.
08:55
Klepiš se v útočném pásmu dostal k puku, ale Trávníček mu vystřelit nedovolil. Litvínovský kapitán byl v souboji úspěšnější a dostal puk do střední třetiny.
08:18
Galvas dovolil čerstvému Hüblovi, aby udělal kličku na střed a bekhendem vystřelil. Rána to nebyla prudká, Hrubec puk vyrazil a Galvas už byl napodruhé důslednější.
07:48
Hübl je zpět na ledě a Litvínov oslabení v pohodě přestál. Polanský teď přihrál doleva Hrňovi, který pouze nahodil za bránu Francouze.
07:20
Další vyhození chemiků zachytil Plíhal na modré čáře a okamžitě se pokusil o ohrožení Francouze. Ten měl však dobrý výhled a lapil Plíhalovu střelu do lapačky.
06:53
Piroš posunul Pavlíkovo vyhození po mantinelu mimo dosah Hrni, Verva se tak osvobodila a znovu vystřídala. Třineckým se první přesilovka v zápase nedaří.
06:12
Litvínovu se už jednou podařilo vyhodit, Třinec se do útoku rychle vrátil. Po sklepnutí od Irgla střela ideálně nesedla Plíhalovi a Francouz puk vytěsnil.
05:44
Slezané se vlastně poprvé na delší dobu dostali do útočné třetiny a hned si vykoledovali faul. Na dvě minuty za držení protihráče byl vyloučen Viktor Hübl (LIT).
05:40
Oceláři přešli do útoku na druhé straně a Rothova pozice vypadala nadějně. Třinecký obránce zvolil ještě přihrávku na Rákose, jehož si však hostující obrana pohlídala. Odražený kotouč potom sebral Francouz.
05:09
Hrubec si připsal úspěšný zákrok, když pokryl nahození Severočechů. Po práci Piroše, který se důrazně tlačil do brankoviště, zůstal puk na zadní síťce branky. Klesla jej odtamtud rychle dostal.
04:52
Hanzlovi byl odpískán ofsajd, na buly pak uspěli Třinečtí. Hanzl v rohu kluziště zabojoval s Plíhalem, na chvilku puk získal, avšak záhy o něj zase přišel.
04:26
Třinec pokračuje ve své aktivitě z úvodních minut, jenomže Litvínov skvěle brání modrou čáru a Oceláři se těžko dostávají před Francouze. Rotha napadá střelec Petružálek.
03:37
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínovským vyšel jeden z protiútoků a jdou do rychlého vedení! Hanzl uvolnil na pravém křídle JAKUBA PETRUŽÁLKA, který využil srážky Linharta s Ružičkou a ujížděl sám na Hrubce! Vystřelil nad lapačku třineckého gólmana a zařídil Vervě vedení – 0:1! Asistence: Robin Hanzl.
03:26
Nepovedlo se to ani první pětce Ocelářů, konkrétně Ružičkovi. Pavlíkovu rozehrávku si zase pod tlakem Linharta nedokázal zpracovat Hanzl.
02:56
Zatím se hraje bez většího přerušování. Třineckým se v posledních momentech nedaří přejít do útočného pásma. Teď to zkouší Klesla.
02:19
Třinečtí po rozehrávce Trončinského s Rákosem postupovali vpřed, avšak Ciencialu u mantinelu zastavil Jurčík a nahodil puk do útočné třetiny.
01:44
Hrňa se z pravého křídla probíjel na středovou osu kluziště, aby mohl účinně vypálit. Byl sražen k ledu Trávníčkem, sudí zákrok hostujícího kapitána jako faul neposoudili.
01:07
Galvas měl trochu problémy při rozehrávce a Ručinský puk do útočné třetiny Vervy vrátil. Napodruhé už to Třinci vyšlo a Polanský s Adamským jsou v útočném pásmu.
00:23
Kubát po vyhraném vhazování nabil Chaloupkovi, jehož střela trefila Kleslu. Z levé strany pak po otočce střílel Hübl jen těsně vedle branky.
00:09
Utkání bylo zahájeno a na úvodním buly proti Hüblovi uspěl Klepiš. Klesla však bezprostředně poté rozehrál pouze na zakázané uvolnění.
00:01
Utkání právě začalo.
Pompézní nástup Třince za doprovodu ohňů je za námi, oba týmy jsou nastoupeny na modrých čarách. Také dnes si poslechneme českou státní hymnu.
Na ledové ploše už je kvarteto rozhodčích, nyní by měla nastoupit litvínovská Verva. Uvidíme, jestli hosté provedou stejnou kulišárnu jako včera, kdy vjeli na led až po Ocelářích, a tak jim trochu pokazili jejich tradiční show při nástupu.
V Třinci jsou předčítány sestavy, ledová plocha byla upravena a za malou chvilku se bude znovu promítat finálový mapping Ocelářů.
Na první finále byla Werk Arena vyprodaná, uvidíme, jak se včerejší porážka Ocelářů promítne do dnešní návštěvy. Půl hodiny před zahájením zápasu se zaplňuje především sektor skalních fanoušků Třince, na svých místech jsou již připraveni rovněž věrní litvínovští ropáci. Oni a stovky dalších diváků v hledišti sledují rozbruslení Slezanů v červených dresech a Vervy ve žluto-černé kombinaci.
Trenér Rulík ponechal svá obranná dua a útočná tria pohromadě, udělal pouze dvě výměny, a to na postu druhého gólmana, stejně jako včera, a na postu pravého křídla třetí útočné řady. Jedničce Pavlu Francouzovi dnes bude krýt o rok mladší Michael Petrásek, jenž na lavičce nahradil Jakuba Soukupa. Obrany jsou beze změn, ve čtvrté formaci však Juraje Majdana vystřídal zkušený Miloslav Hořava, který si během své bohaté kariéry zahrál i v Třinci. Majdan dnes do zápasu nezasáhne.

Ani do druhého finále nenasadili chemici zkušené obránce Jiřího Šlégra s Tomášem Frolem. Na další případnou šanci si budou muset počkat také mladý zadák Martin Kokeš či útočníci Pavel Písařík s Jakubem Šrámkem. Litvínov bude hrát ve stabilní sestavě se všemi svými oporami.
V třinecké sestavě registrujeme pouze jedinou personální změnu, avšak několik dalších rošád mezi útočnými řadami. V brance začne znovu Šimon Hrubec a slovenský gólman Peter Hamerlík bude opět jeho náhradníkem. Ve třetím obranném páru došlo k výše zmíněné personální výměně, když Josefa Hrabala vystřídal Marek Trončinský. Hrabal vůbec nenastoupí.

Do prvního útoku ke Klepišovi s Ružičkou se přesunul Vladimír Dravecký, Martin Adamský bude hrát ve druhé formaci po boku Polanského s Irglem. Novou třetí lajnu dotvoří s Plíhalem Erik Hrňa a Jakub Orsava. Kvůli zranění nemůže trenér Kalous počítat s útočníky Adamem Ruferem, Lukášem Žejdlem a Kamilem Krepsem, nehrají ani obránce David Nosek nebo útočníci Antonín Pechanec, Michal Sztefek a Aron Chmielewski.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Dravecký, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Adamský – Hrňa, Plíhal, Orsava – Cienciala, Matuš, Rákos – Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

HC Verva Litvínov: Francouz (Petrásek) – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Hořava, Piroš, Jurčík. Trenér: Radim Rulík.

Rozhodčí: Martin Fraňo, Jan Hribik – Vít Lederer, Rudolf Tošenovjan.
STATISTIKY PLAY-OFF

Na čelních příčkách kanadského bodování play-off se toho po prvním finále příliš nezměnilo. Bodovala totiž elitní formace Vervy, které se v dosavadním průběhu vyřazovacích bojů zase tolik nedařilo. Výrazně vpřed se posunul František Lukeš. Na prvním místě ve statistice Radegast indexu zůstává nadále třinecký tvrďák Lukáš Galvas, Pavel Francouz samozřejmě stále vládne s přehledem mezi gólmany.

Kanadské bodování

1. Erik Hrňa (TRI) – 6+5
2. Jaroslav Hlinka (SPA) – 5+6
3. Robin Hanzl (LIT) – 3+8
4. Jakub Petružálek (LIT) – 7+3
5. František Lukeš (LIT) – 3+7
6. Jiří Polanský (TRI) – 4+5
9. Jakub Klepiš (TRI) – 4+4

Radegast index

1. Lukáš Galvas (TRI) – 61 bodů
2. Jan Káňa (KOM) – 53
3. Vladimír Roth (TRI) – 52
11. Karel Kubát (LIT) – 42

Brankářské statistiky

1. Pavel Francouz (LIT) – 11 zápasů, 94,97% úspěšnost zákroků, 1,31 obdržených branek na zápas, 2 čistá konta
2. Robert Kristan (PCE) – 4, 92,91 %, 2,69, 0
3. Libor Kašík (ZLN) – 4, 91,87 %, 2,51, 1
5. Šimon Hrubec (TRI) – 11, 91,64 %, 2,33, 0

Třinec má v play-off osmé nejhorší přesilové hry, když dokázal využít jen 11,48 % z nich. Hůře jsou na tom pouze Zlín a Vítkovice. Ani v oslabení už to není žádná sláva. Oceláří jsou i v tomto ohledu osmí s ubráněnými 82,81 %. Navíc jsou po pražské Spartě druhým nejtrestanějším mužstvem v play-off. Alespoň vedení v týmové statistice Radegast indexu je pro Třinec neotřesitelné. Náskok na druhý Litvínov činí více jak dvě stě bodů.

Litvínov se díky prvnímu utkání posunul ve statistice přesilovek na druhé místo za Plzeň. Verva využila 19,23 % svých početních výhod a zároveň ubránila 89,8 % početních výhod soupeřů, což ji zase v tabulce oslabení řadí opět na druhé místo za brněnskou Kometu. Chemici jsou také pátým nejslušnějším mužstvem vyřazovacích bojů a v týmové statistice Radegast indexu skončí velmi pravděpodobně na konečném druhém místě za Oceláři.
ABSENCE

Trenér Kalous zamíchal před zápasem především složením útočných řad. Co se týče jmen, tak provedl dvě změny. Do čtvrté řady se po zranění zařadil navrátilec Daniel Rákos, ze soupisky byl úplně vyškrtnut obránce David Nosek. Kromě zkušeného Noska nenastoupil ani Marek Trončinský. V útoku nedostali ani v prvním finále svou další šanci Antonín Pechanec, Michal Sztefek nebo Aron Chmielewski. Kvůli zranění samozřejmě nehráli ani Adam Rufer, Kamil Kreps a Lukáš Žejdl.

Litvínovský kouč Rulík tolik rošád jako jeho protějšek nedělal. Udělal jen dvě nepatrné. První z nich se týkala postu druhého gólmana, kde Lukáše Horáka nahradil Jakub Soukup. Jako sedmý bek byl tentokráte napsán Marek Baránek, jeho vrstevník Martin Kokeš na soupisce scházel. V Třinci se nepředstavilo ani duo zkušených obránců Jiří Šlégr a Tomáš Frolo. V prvním finále si nezahráli ani mladí útočníci Pavel Písařík či Jakub Šrámek.

DIVÁCI

Třinecká Werk Arena byla na zápas prvního finále vyprodaná a v první polovině utkání byla atmosféra z obou stran výborná. Domácí fanoušci používali tradiční tleskátka, fanoušci Litvínova podporovali své oblíbence hlasivkami. Ve druhé polovině však nadšení příznivců Ocelářů trochu opadlo, výsledkem pak byla dokonce převaha ropáků, které je nutno za jejich výkon pochválit. Bubny a vítězné chorály z úst Litvínovských zněly Třincem ještě dlouho po skončení zápasu.
OHLASY PO PRVNÍM UTKÁNÍ SÉRIE

TRENÉŘI

Jiří Kalous (TRI): „Utkání rozhodly vynikající přesilové hry Litvínova. Když jsme se dostali do šancí, kterých ale nebylo moc, tak soupeře podržel vynikající Francouz. O výsledku pak prakticky bylo rozhodnuto."

Radim Rulík (LIT): „My jsme věděli, že Třinec je výborné a ofenzivní mužstvo. Hned v úvodu zápasu měl dvě tutové šance, jen díky Pavlu Francouzovi jsme neinkasovali. Tam mohl být první moment, který ten zápas mohl ovlivnit. Mohlo se to pro nás vyvíjet mnohem hůř, oslabení jsme ale ustáli. Pak jsme využili přesilovku, gól nás hodně povzbudil. Pak to byl velmi vyrovnaný duel, Třinec měl možná víc ze hry. Kompaktním týkovým výkonem jsme to dnes uhráli."

HRÁČI

Jiří Polanský (TRI): „Litvínov možná dal do hry víc srdíčka, byli soudržnější. V některých pasážích jsme hráli dobře, ale musíme se víc doplňovat. Nemůžeme spoléhat na to, že to rozhodneme jen individualitami. Znamená to jen, že musíme v Litvínově minimálně jednou vyhrát, tahle porážka nás nesmí srazit, bude to ještě dlouhé. Jsem rád, že jsme dnes hráli už od tří hodin, protože bude víc času na regeneraci. Zítra nás čeká jiný zápas, věřím, že to bude konečně ten pravý Třinec!"

Martin Adamský (TRI): „Utkání se zlomilo v přesilovkách, kvůli tomu jsme prohráli. Jinak při hře pět na pět to bylo vyrovnané. Dnes nám asi chyběla chuť, jak tomu bylo v předchozích sériích. Možná po postupu do finále přišlo podvědomé sebeuspokojení. Zítra to musí být lepší, protože za stavu 0:2 nemůžeme do Litvínova jet. Série se hraje na čtyři výhry, není důvod věšet hlavy, zítra musíme finále vyrovnat!"

Daniel Rákos (TRI): „Nemyslím si, že bychom byli pasivní, ale neubránili jsme oslabení, na která jsme se připravovali. Zítra to musí být úplně jiné, musíme do toho také dát více obětavosti. Srazil nás úvodní gól, chtěli jsme na ně vlétnout, ale bohužel se to nepodařilo. My se naopak v play-off v přesilovkách trápíme. Dneska jsme to viděli, že ty přesilovky dělají zápas, takže to musíme zlepšit."

Erik Hrňa (TRI): „Škoda, že jsme z první šance nedali gól. Měl jsem to na hokejce před brankou, ale trefil jsem Francíkovi (Pavel Francouz) lapačku. Rozhodly naše nezvládnuté přesilovky, které byly tragické. Naopak, Litvínov ty své využil stoprocentně. Musíme hodně střílet. Jakmile na Francíka nebudeme střílet, nepůjdeme do brány, tak on jen tak nějaké góly nepustí. Mají šikovné útočníky, kteří si to umí dát z jedné, chce to více blokovat střely. Bude to těžké ubránit, ale musíme se na to připravit. Zatím se nic neděje, hraje se na čtyři vítězné zápasy, zítra budeme chtít vyrovnat na 1:1."

Pavel Francouz (LIT): „Byl jsem dneska méně nervózní než na začátku první série a nevím, čím to bylo. Když jsme přišli na ten led, tak bylo cítit, že jde o hodně. Je dobře, že jsme vyhráli venku, ale je to spíše psychologická hra. Hokej je stejný v Třinci i v Litvínově, jde o podporu fanoušků, v této sérii podle mě nebude domácí prostředí tak rozhodovat. Pomohl mi hned na začátku zákrok v oslabení, to mě dostalo do zápasu, od té doby jsem si věřil a bylo to dobré. Přesilovky jsme sehráli hezky, byly tam pěkné střely, zaclonění před brankářem. Jsem rád, že nám to tam padlo. Doufám, že tak František Lukeš bude střílet více a bude mu to tam padat."

František Lukeš (LIT): „My jsme venku vždycky uvolnění a nevím, že na nás Třinec vůbec nevlítnul. Rozhodly přesilovky a dobrá obrana našeho týmu. Udělali jsme změnu, že Růča (Martin Ručinský) šel do své lajny a máme tak dvě přesilovkové formace. Myslím, že jsme to odehráli výborně, ale cvičíme to tak pořád, jen to zrovna teď vyšlo. Nechali nás tam několikrát volné a dali jsme góly. Hlavně ale rozhodl také výkon Francíka (Pavel Francouz). Je to jeho zásluha, protože třeba na začátku nás hodně podržel a my pak dali v přesilovce gól, zařídil nám 80 procent utkání.
PRVNÍ UTKÁNÍ SÉRIE

Třinec měl přestávku mezi semifinálem a finálem kratší než Litvínov. Na jednu stranu to mohlo znamenat větší rozehranost Ocelářů, na druhou kvalitnější odpočinek chemiků. Do první finálové třetiny každopádně oba celky vlétly s velkou chutí. Plíhal mohl v přesilovce zakončovat do odkryté branky, ale netrefil puk, Petružálek na druhé straně dorážel těsně vedle. Litvínov svou přesilovou hru využil, od modré čáry se prosadil povedenou ranou Kubát. Hrubec vzápětí pokryl Jurčíkovu teč, jeho protějšek vychytal samostatný únik Irgla po skvělé přihrávce od Orsavy. Poslední minuta periody nabídla přečíslení Trávníčka s Hanzlem, zakončené Hrubcovým zákrokem, a tlak Matuše s Ciencialou na branku Francouze. Vervě ale vedení vydrželo.

Na začátku druhé třetiny hráli Oceláři po vysoké holi Piroši v pěti proti třem a pak ještě dlouho proti čtyřem. Klasickou přesilovku dokázal využít Polanský, když po střele Irgla a odrazu od Orsavy dotlačil puk za Francouze. Další přesilovku Třinečtí nevyužili, naopak Verva vyloučení Ružičky potrestala. Lukeš dostal na kruhu nabito Hübla a prostřelil Hrubce sobě vlastní tvrdou ranou pod břevno. Francouz v dalších minutách ustál závar v podání Rákose s Matušem a Litvínov v další přesilovce své vedení navýšil. Lukeš místo střely geniálně nabídl teč Pavelkovi, mladý obránce najetý mezi kruhy neodmítl a usměrnil kotouč do sítě za Hrubcem.

Severočeši vstupovali do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem. Kontaktní třinecký gól mohl hned v první minutě zajistit Ružička, ale Francouz jeho střelu z otočky vyrazil. Po vyloučení Ručinského Třinec početní výhodu nevyužil, vzápětí navíc musel kvůli Draveckého faulu do čtyř. Hrubec se znovu musel otáčet. Čelil dvěma nebezpečným příležitostem důrazného Trávníčka, zaparkovaného na brankovišti, a vždy se štěstím obstál. Tři minuty před koncem se nechal vyloučit Irgl a Třinečtí měli po nadějích na jakýkoliv nápor. V poslední minutě to ještě zkusili bez gólmana, ale marná snaha. Litvínov si náskok s přehledem pohlídal a ve finálové sérii se ujal vedení.

1. zápas finále, sobota 11. dubna, Třinec:
HC Oceláři Třinec vs. HC Verva Litvínov 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a asistence: 27. Polanský (Orsava, Irgl) – 6. Kubát (Lukeš), 34. Lukeš (Hübl, Kubát), 39. Pavelka (Lukeš, Hübl).
Diváci: 5200 (vyprodáno).

Sestavy z prvního utkání série

TRI: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Orsava – Dravecký, Plíhal, Adamský – Cienciala, Matuš, Rákos – Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

LIT: Francouz (Soukup) – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Majdan, Piroš, Jurčík. Trenér: Radim Rulík.

*Tučně jsou vyznačeni nejlepší hráči utkání.

Statistiky prvního utkání

Střely: 35 (18, 9, 8) – 26 (8, 8, 10),
střely mimo: 4 (1, 0, 3) – 11 (2, 5, 4),
hity: 27 (11, 9, 7) – 14 (4, 7, 3),
vyhraná vhazování: 27/56 (9, 12, 6) – 29/56 (11, 8, 10),
úspěšnost na vhazování: 48 %52 %,
trestné minuty: 14 (4, 4, 6) – 18 (4, 10, 4).
PODROBNĚJŠÍ PREVIEW

První utkání jste včera mohli sledovat v podrobném online přenosu, kde naleznete na jeho samém začátku také detailnější preview. To zahrnuje mimo jiné i výčet vzájemných soubojů Třince a Litvínova z letošní základní části a jejich vzájemnou historickou bilanci v play-off.
Dobrý den, krásné nedělní odpoledne z Třince, vítejte při sledování textového online přenosu z druhého utkání finále Play-off České pojišťovny hokejové Tipsport extraligy. Naše nejvyšší hokejová soutěž vrcholí finálovým bojem, v němž se potkávají dvě nejlepší mužstva dlouhodobé základní části. Ve finále se utkávají dvě nejmenší extraligová města a jejich kluby, HC Oceláři Třinec versus HC Verva Litvínov. Třinečtí bojují o druhý mistrovský titul ve své historii, pro chemiky by to byl triumf premiérový.

Do série na čtyři vítězná utkání vstoupili lepším způsobem hráči Litvínova a v prvním duelu Třinec přehráli. Vedení Vervy z první třetiny Třinec ještě smazal, jenže další dva góly padly znovu do jeho branky a stav 1:3 už vydržel až do konce. Severočeši tedy po prvním utkání vedou 1:0 a podařilo se jim získat někdy důležitý, jindy méně podstatný první bod. Do druhého zápasu půjde Verva s čistou hlavou, naopak Slezané musejí vyhrát. Druhé klání na ledě nové Werk Areny začne později, a sice v 17:20. Zajímá vás průběh a výsledek druhého finále, avšak nedostanete se do hlediště? Pak sledujte náš online přenos. Jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.


Články odjinud