To je pro tentokrát vše, přeji příjemný večer.
Kärpät byl nucen hrát v domácím duelu aktivně a Spartu nakonec dokázal přetlačit. Po bezbrankové první třetině se domácí prosadili dvakrát ve druhé i třetí třetině. Ačkoliv sparťané na začátku třetí částí snížili na 2:1 a byli v postupové pozici, domácí nakonec duel ovládli. Celé osmifinále těchto soupeřů rozhodl gól, který vstřelil v čase 59:11 Mika Pyorala.
Kärpät Oulu poráží Spartu dnes 4:1, celkově pak 6:5 a postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů. Pro Spartu letošní ročník skončil. Rozhodla poslední minuta odvetného duelu ve Finsku...
59:53
Cingel zakončil v pádu, Tarkki domácí podržel.
59:40
Kudrna zakončil bekhendem z úhlu, Tarkki vyrazil.
59:27
Pöpperle míří na střídačku, Sparta v šesti.
59:18
Buly před bránou Sparty.
59:11
Oulun Kärpät vstřelil branku!
Tak to je velká škoda. MIKA PYORALA unikl po levém křídle a bekhendem překonal Pöpperleho mezi betony. Sparta tak musí dát jeden gól do konce třetí třetiny... Asistence: Julius Junttila, Markus Nutivaara.
58:30
Hlinkova formace si vypotila pobyt v útočném pásmu, Tarkki tentokrát zasahovat nemusel. Závěr třetí třetiny je z pohledu výkonu Sparty velmi sympatický.
57:31
Kudrna nahodil na Tarkkiho z velkého úhlu, škoda, že se z dorážky neprosadili Forman s Cingelem.
56:47
Netíkova střela přes beka neprošla, sparťané se snaží být v závěru aktivnější.
55:58
Ikonen pálí z mezikruží těsně vedle pravé tyče!
55:27
Velký závar před brankou Pöpperleho, ten ale dnes Spartu drží – hru dokázal svým zásahem přerušit.
55:00
Do konce třetí třetiny zbývá 5 minut, připomínám, že průběžný stav osmifinálového dvojzápasu je vyrovnaný – 5:5.
54:27
Netík byl v útočném pásmu evidentně podražen Kukkonenem, vylučovat se ale nebude.
54:03
Švrček to zkusil z velkého úhlu, lapačka Tarkkiho ale byla připravená.
53:13
Pöpperle se nyní roztáhl po brankovišti a v obrovské šanci finského týmu zasáhl betonem. Aho si bude muset vytvořit jinou šanci.
52:55
Vhazovat se bude po levici hostujícího golmana.
51:46
Pyorala bekhendem přestřelil, to by byla hodně studená sprcha, kdyby nyní udeřilo Oulu.
51:06
Hlinka krásně nabil Kudrnovi, ten v jasné gólovce ale netrefil puk! Brána byla téměř celá prázdná. Velká škoda pro Spartu.
50:23
Obrovská šance Sparty! Cingel mohl být důrazný jak chtěl, puk se ale v nadějné pozici do brány dostat nepodařilo. Tarkki lítal po brankovišti zleva doprava, nakonec souboj se slovenským centrem vyhrál. Hra přerušena.
49:49
Čajkovský napálil puk z levého kruhu, puk se ale mezi tři tyče bohužel nevešel.
48:51
Sabolič všechny překvapil, když pohotově z velké blízkosti chtěl zakončovat pod břevno. Tarkki vyrazil.
48:37
Ze série domácích faulů si sudí vybral ten v podání beka Laatikainena. Prosadí se Hlinka a spol.?
48:16
Kukkonen vyslal do velké šance Junttilu, ten ale bekhendovým zakončením trefil Pöpperleho.
48:05
Tým Josefa Jandače je v plném počtu.
47:24
Pražané se osvobozují vyhozením puku, vynikající práci odvedl obětavý slovinský reprezentant Sabolič.
47:07
Nutivaara pálil od modré, Pöpperle nic neviděl. Puk končí naštěstí mimo hrací plochu.
46:43
Niemi pálil z mezikruží, branku ale za přispění beků Sparty netrefil.
46:01
Sparta hrála v šesti, nyní tak utrpí hru v oslabení.
45:11
Sparťané se snaží odpovědět aktivitou v útočném pásmu, Tarkki se musel činit. Barinka ale v závěru střelou od modré bránu netrefil.
43:59
Stav osmifinálového dvojzápasu srovnán na pomyslných 5:5. Nahození Nutivaary od modré tečoval SEBASTIAN AHO, Pöpperle už zasáhnout nestačil. Gól doporučil uznat po delší konzultaci i sudí u videa. Asistence: Markus Nutivaara, Adam Masuhr.
43:59
Puk skončil v bráně Sparty, rozhodčí se ale půjdou poradit s kolegou u videa. Pravděpodobnější je varianta uznaného gólu.
42:37
Sparta právě vstřelila branku!
Tak to je sparťanská pohádka! Nejlepší možný vstup do třetí části, jaký si mohli Pražané přát. Černoch napálil Tarkkiho z pravého křídla, gólman domácích puk vyrazil. Z nadějné dorážky se neprosadil Procházka, puk se ale odrazil k dojíždějícímu obránci MICHALU ČAJKOVSKÉMU, který už jinak vynikajícího brankáře domácích překonal. Sparta se tak dostává do postupové pozice, celkově vede v osmifinálovém dvojzápasu 5:4. Asistence: Martin Procházka, Jiří Černoch.
41:57
Puk mají domácí a rozjíždí útočnou akci.
41:09
Pirnes pálil z druhé vlny, Pöpperle vyráží.
40:27
Škoda šance Hlinky, ten nedokázal v dobré střelecké pozici skákající kotouč ideálně trefit.
40:01
Druhá třetina už branky nabídla, bohužel byli úspěšní jen Finové. Nejprve se prosadil Laatikainen, na něj v závěru třetiny navázal Niemi. Stav osmifinálového dvojzápasu je tak SROVNANÝ na 4:4. Podaří se sparťanům překonat dosud vynikajícího Tarkkiho? Nejen to rozhodne závěrečná třetina.
40:00
39:20
Čakovského střelu od modré dokázali domácí bezpečně zblokovat.
38:33
Kombinace Hlinky se Saboličem na pravém kruhu zatím ke střele nevede...
37:50
Domácím se daří puk vyhodit mimo vlastní pásmo.
37:24
Keranen vyloučen za sekání, Sparta si zahraje svou druhou přesilovku.
36:24
Kärpät přesilovku nevyužil, krátce po jejím konci je ale stav 2:0. MIKA NIEMI se protlačil z pravého křídla až před branku, kde zakončil do gólmana Sparty, puk propadl až na brankovou čáru, načež ve snaze zasáhnout Pöpperle držadlem své hole srazil puk do brány. Nyní je tak stav dvojzápasu srovnaný na 4:4 (Sparta doma vyhrála 4:2). Asistence: Sebastian Aho.
36:05
Pražané vyhazují puk do bezpečí.
35:19
Teď měla Sparta ohromné štěstí, levá část brány byla již zcela prázdná, zakončení domácího forvarda šlo ale nad břevno!
34:50
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
34:18
Barinka vyloučen za hrubost, domácí mají k dispozici přesilovku.
34:18
Aho nabil Masuhrovi na pravý kruh, elitní bek domácích ale skvělého Pöpperleho nepřekonal.
33:20
Domácí si teď vypracovali krátký tlak, čtvrtá lajna Sparty nyní svého soupeře nestíhá.
32:28
Kärpät si vypracoval přečíslení 4 na 3, skrytou ránu z mezikruží ale Pöpperle pokryl.
32:01
Gólman Sparty přerušuje hru, oba týmy tak mohou v poklidu vystřídat.
31:22
Kudrna zavezl puk do útočného pásma, poté z otočky zpoza brány zakončoval Cingel. Tarkki je dnes ale velmi dobře připravený a patří k dnešním oporám Oulu.
30:33
Sparta prohrává stále 0:1, připomínám ale, že má stále náskok z prvního odehraného duelu, který vyhrála 4:2. Stále je tak v pozici postupujícího týmu.
30:33
Po zákroku Pöpperleho se do sebe zlehka pustili Polášek se Suorantou, vylučovat se ale nebude.
29:57
Hlinka tentokrát nezvykle sám zakončoval. Z pravého kruhu si povyjel na střed a pálil, Tarkki ale vyrazil betony.
29:20
Hlinka nahrál Poláškovi na levý kruh, elitní bek Pražanů ale z ideální pozice Tarkkiho nepřekonal.
29:00
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
28:24
Krásnou akci předvedli i hráči v bílých dresech. Pech přihrál z levého kruhu na pravý, jeho žabku napálil na bránu z voleje Netík. Bohužel, puk chytil do lapačky připravený Tarkki.
28:02
Pirnes míří na trestnou lavici, Sparta může odpovědět v přesilové hře.
27:32
Tak tohle byla paráda v podání Kärpätu. Pyorala našel fantastickou přihrávkou napříč útočným pásmem najetého 35letého beka ARTA LAATIKAINENA, který bekhendovým blafákem do protipohybu Pöpperleho dokázal krásně zakončit. Asistence: Miko Pyorala.
26:46
Čtvrtá formace Sparty si vybojovala útočné pásmo, střela Čajkovského od modré ale na Tarkkiho neprošla.
25:59
Oba týmy střídají, útok domácích rozjíždí kapitán Kukkonen.
25:00
Úvodní pětiminutovka je pryč, Pražané jsou aktivnější směrem dopředu, Kärpät si ale dokáže vytvořit místy nepříjemný tlak, větší šance si ale nevypracovává.
24:14
Vynikající práci odvedl šikovný Netík, který zavezl puk do pásma a nabil Emingerovi. Ten svou střelou od modré ale bránu netrefil.
23:27
Domácí se nedokáží udržet v útočném pásmu dlouze, sparťané nadále brání velmi pozorně.
22:59
Pöpperle znovu perfektní, nebezpečnou střelu z mezikruží vyrazil vyrážečkou.
22:21
Černoch vyzval Procházku k zavezení puku do útočného pásma, mladý sparťanský forvard ale o puk snadno přišel.
22:00
Skrze dva obránce soupeře se do šance probojoval bijec Forman, Tarkkiho ale taženou střelou mezi betony nepřekonal.
21:10
Tarkki si musí dávat pozor, Sparta začíná aktivně. Střela z levého kruhu šla ale nad.
20:01
První třetina je pryč, aktivnější Kärpät zatím na bezchybného Pöpperleho nevyzrál. Spartu zachránila jednou tyč, i většina ostatních velkých příležitostí byla na straně Finů. Pražané tak stále drží nadějný náskok 4:2 z prvního vzájemného duelu v Praze. Připomínám, že k postupu sparťanů do čtvrtfinále stačí i prohra o jeden gól.
20:00
19:20
Vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.
18:43
Polášek nyní obětavě zblokoval střelu od modré, bolestivou grimasu nešlo přehlédnout. Spoluhráči tuto jeho oběť jistě ocení.
18:25
Teď ale Pöpperle musel vytasit pohotový zákrok, skrytou ránu od modré čáry vyrazil betonem.
17:38
Poslední minuty nepřináší větší množství střeleckých příležitostí, hraje se ale ve velkém tempu a při slušné kvalitě na obou stranách.
17:00
Na Kärpätu je vidět značná snaha o aktivní hru, Pražané ale hladovému soupeři nedovolují střely z nadějných pozic.
16:18
Pech ztratil puk ve středním pásmu, dopředu jdou hráči Oulu.
15:22
Aho pálil tvrdě od modré, obránce Sparty ale tento pokus ztečoval do rohu kluziště.
14:52
Bek Sparty Glenn teď zaváhal při odehrání kotouče, domácí toho ale dokázat nevyužili.
14:00
Třetí formace Pražanů vedená Cingelem si dokázala vytvořit prostor v útočném pásmu, Tarkki ale nemusel čelit vážnější šanci Sparty.
13:17
Sabolič si dokázal udělat prostor v útočném pásmu, jeho pas na Hlinku ale neprošel.
12:26
Pöpperle musel být znovu pozorný, je to on, kdo svůj tým v posledních minutách drží nad vodou.
11:40
Dvě velké šance na obou stranách! Nejprve pálil zcela osamocený Masuhr z mezikruží, Pöpperle ale dokázal rychle zasáhnout betonem a puk vyrazit. Na druhé straně hřiště se málem do velké šance probojoval u levé tyče Pech.
11:06
Huml nahazoval puk do předbrankového prostoru, po následném zmatku zahrávají sparťané jen na icing.
10:40
Mikúš pálil nadějně od modré, Tarkki vyrazil.
10:00
Statistika vyhraných buly vychází lépe pro domácí – 6:3. Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
09:25
Pöpperle chytá propagační střelu ze slušné vzdálenosti, vhazovat se bude po jeho pravici. Kärpät je zatím mírně aktivnější, Sparta si ale zatím vede coby host velmi dobře.
08:49
Sparťané založili útok nepřesně, na tahu jsou domácí.
08:16
Naopak až po skončení přesilovky se musel Pöpperle činit. Šanci, kterou měl Juntilla, ale u své pravé tyče ustál.
07:58
Tým kouče Josefa Jandače kompletní, oslabení zvládl bez výraznějších problémů.
07:20
Teď už jsou ale domácí v tlaku, zatím bez lepší střely.
06:33
Sabolič vyhodil puk z obranného pásma Sparty, Kärpätu se zatím nedaří.
05:58
Klimek vyloučen za držení, první přesilovka pro domácí.
05:30
A znovu podobná záležitost, Cingelova střela z levého kruhu je ztečována mimo tři tyče.
04:45
Pražané se snaží rychle odpovědět, nadějnou střelu z mezikruží ale zastavil pohotový bek domácích Masuhr.
04:11
Suoranta trefuje střelou z pravého kruhu tyč!
03:39
Z levého křídla se snažil do šance prodrat Pech, jeho následný pas na Netíka ale neprošel.
03:02
Pöpperle chtěl pomoci svým obráncům, málem ale došlo k nedorozumění. Vše vyřešil pohotový bek Mikúš.
01:27
Sparťané ztratili puk ve středním pásmu a musí být pozorní v obranné třetině.
00:50
Utkání začíná opatrně z obou stran.
00:01

Kärpät Oulu: Aittokallio (Tarkki) – Masuhr, Kukkonen (C), Hakanpaa, Nutivaara, Laatikainen, Niemela, Pentikainen – Niemi, Aho, Puljujarvi – Aaltonen, Pyorala (A), Junttila – Huml (A), Ikonen, Pirnes – Kalapudas, Suoranta, Keranen.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Čajkovský, Barinka (A), Polášek, Eminger, Mikúš, Hrbas, Švrček, Glenn – Netík (A), Pech, Kumstát – Sabolič, Hlinka(C), Buchtele – Forman, Cingel, Kudrna – Procházka, Černoch, Klimek..
No a konečně první vzájemný duel mezi Spartou a Kärpätem. Ačkoliv se v O2 areně ujali vedení Finové po gólu Nutivaary, pak už kralovali domácí. Vedlo se jim především ve druhé půli utkání, když nejprve srovnal na 1:1 Přibyl, pak se trefili i Slováci Čajkovský a Cingel. Tým z Oulu ještě stihl snížit deficit na 2:3, v 52. minutě skóroval Hakanpaa. Tečku prvnímu vzájemnému duelu ale napsal kapitán sparťanů Hlinka. I díky němu budou sparťané hájit průběžné vedení 4:2.
V prvním vyřazovacím kole Sparta vyřadila ZSC Lions z Curychu díky domácí výhře 3:2 a venkovním triumfu 3:0. Kärpät si přenesl svou suverenitu ze základní skupiny i do play-off, když vyřadil Düsseldorf po výsledcích 2:0 a 3:0.
To Kärpät byl v základní skupině J o poznání suverénnější. Vyhrál všechny čtyři zápasy, a navíc inkasoval pouze jediný gól. Je třeba vzpomenout, že soupeři z Vídně a Krefeldu nepatřili mezi ty silnější. Kärpät vyhrál oba venkovní zápasy shodně 2:0, doma pak zdolal Krefeld 4:1 a Víděň 4:0.
Pražané se do play-off kvalifikovali díky umístění na druhé pozici po odehrání základní skupiny M. V ní vyhráli 3:2 ve Storhamaru, poté ale stejnému soupeři podlehli, stejně jako i Servette Ženevě ve venkovním utkání. Definitivu sparťanského postupu dala až poslední zkouška – domácí zápas se Švýcary, který tým Josefa Jandače zvládl. Vyhrál 5:2.
Příjemný podvečer s hokejovou Ligou mistrů. V odvetném duelu osmifinále play-off se proti sobě znovu postaví pražská Sparta a finský Kärpät Oulu. Pražané jedou na sever s vedením 4:2, pomyslný druhý poločas tohoto souboje započne v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.