Pro tento přenos je to vše. Skončil nám dlouhý hokejový večer, který byl ale pro české kluby úspěšný. Mezi 16 nejlepších postoupil i Litvínov a Liberec. S Ligou mistrů se loučí Třinec a Vítkovice. U dalšího kola Ligy mistrů či jiného zápasu na viděnou.
Statistiky:

Střely na branku: 30:26
Vyloučení: 3:6
Využití: 0:0
HC SPARTA PRAHA postupuje!

Pöpperle dnes předvedl opravdu skvělý výkon. Udržel čisté konto a svým spoluhráčům velmi pomohl. Dnes se na něj totiž mohl celý tým spolehnout. Po výhrách 3:2 a 3:0 tedy uvidíme Spartu v osmifinále. Tam jí bude čekat Kärpät Oulu.
59:00
Poslední minuta utkání.
58:15
Pöpperle vyrazil až na svojí střídačku, vhazovat se bude po jeho pravici.
57:20
Sparta zvládá závěr zápasu skvěle a kráčí si pro postup.
56:30
Opět šance Klimka, vystihl rozehrávku domácích, ale Schlegela nepřekonal.
56:00
Nebezpečná střela Klimka. Schlegel nepředvedl jistý záskok. Puk skončil na horní síti branky.
55:00
Sparťané se nyní snaží chytře držet míč na svých holích. To se jim celkem daří.
53:10
Na konec přesilovky dobrá střela od modré. Domácí v plném počtu.
52:10
Sparta se drží v útočném pásmu a pokračuje v přesilovce. Samozřejmě nikam nespěchá.
51:50
Netík nyní sám provětral obranu a brankáře Curychu.
51:10
Roman Wick si půjde sednout za hrubost. Nepříznivý stav se podepisuje na psychice domácích.
50:00
Do konce utkání zbývá 10 minut. S tímto stavem už domácí jen těžko něco udělají.
48:30
Švýcarský tým střídá brankáře. Leimbachera od této chvíle nahradí Schlegel.
48:30
Sparta právě vstřelila branku!
JAN BUCHTELE si počkal, až mu kotouč spadne a úspěšně ho doklepl do branky! Asistence: Tomáš Netík.
48:00
Po delší době se dostala do přečíslení Sparta, ale využít ho nedokázala. Každopádně nyní úspěšně dostala hru ze svého obranného pásma.
47:15
Tlačenice před bránou Sparty. Chytrá klička Foucaulta. Stav se nemění.
47:01
Situace dva na jednoho. Pöpperle si ale opět skvěle poradil s Herzogovo střelou.
46:30
Geering nahodil, Pöpperle raději puk podržel. Komerční přestávka.
45:45
Domácím se čas krátí. Lvi se snaží něco vymyslet, jsou ale neúspěšní.
44:30
Herzog mohl skórovat. Ztroskotal ale na Pöpperlem.
44:00
Zdálo se, že Réway byl nyní faulován. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.
43:30
Curych se dále snaží o útočnou hru. Sparťané se ale pohybují velmi dobře a nedávají soupeři moc prostoru.
42:00
Konec přesilovky strávili domácí dobýváním branky Sparty. Ovšem neúspěšně, Sparta v plném počtu.
40:26
Nejproduktivnější hráč, Nilsson, nyní nepřekonal Pöpperleho. Přesilovka domácích pokračuje.
40:01
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 18:14
Vyloučení: 2:6
Třetí třetina začne přibližně ve 21:23.
ZSC Lions měl ze hry opět více. Pöpperle ale dnes předvádí velmi dobrý výkon. Pomáhají mu i spoluhráči, kteří se snaží se soupeřem bruslit. Navíc Sparta dokáže proměňovat šance. I ve druhé třetině vstřelila branku, která nemusela být jen jedna. Na druhou stranu i Curych nebyl daleko od skórování.

Stav je ale 0:2. Při celkovém součtu z obou zápasů 2:5. Do poslední třetiny jde Sparta s krásným náskokem. Curych čeká těžký úkol.
40:00
39:40
Opět přísné vyloučení. Sabolic v útočném pásmu dohrál soupeře. Do třetí třetiny půjde Sparta nejspíš v oslabení.
39:00
Sparta v plném počtu. Curych ovšem několikrát nebyl daleko snížení.
37:00
Přísné vyloučení. Leimbacherovi vypadl kotouč, Hlinka chtěl dorážet puk. Rozhodčí ale dorážku posoudil jako sekání, za které si kapitán Sparty půjde sednout.
36:07
Barinka dokázal nahodit puk před branku Curychu. Nahození skvěle sklepl PETR KUMSTÁT! Asistence: Robert Sabolič, Michal Barinka.
35:30
Zakázané uvolnění domácích.
35:04
Matthews nyní nebezpečně střílel. Pöpperle puk podržel.
34:50
Zakázané uvolnění Sparty. Vhazovat se bude před Pöpperlem.
34:20
Kudrna se dostal k pěkné střele.
33:40
Sparťané nyní mohli jít dopředu, ale raději šli vystřídat a poslat na led čerstvé síly.
33:00
Ošemetná situace před Pöpperlem. Curych se opět zabydluje v útočném pásmu.
32:30
Přibyl vypálil na Leimbachera, ten měl problém se zastavením kotouče, ale nakonec ho zkrotil.
32:00
Hosté v plném počtu, ale domácí pokračují v tlaku. Ten teď přeruší komerční přestávka.
31:48
Blindenbacher pálil od modré. Pöpperle byl připraven.
30:30
Domácí trenér poslal na led ty nejlepší. Byla z toho ovšem jen střílená přihrávka. Kumstát vyvezl puk do středního pásma.
29:56
Čajkovský znovu na trestnou lavici. Za podražení.
29:10
Sparta ale nyní dobře napadala. Netík pálil vedle. O pár vteřin dýl Přibyl opět nahrál Netíkovi, který byl sám před bránou. Střela mu ovšem nesedla a letěla do ochranné sítě.
28:50
I po komerční přestávce se dostal ke střele Curych.
28:27
Komerční přestávka.
27:30
Nyní střílel Kuenzle. V posledních minutách má Pöpperle opravdu hodně práce.
26:50
Cunti forhandem nebezpečně vystřelil. Tomáš Pöpperle ale podržel. Čtvrtý útok domácích nyní ale předvedl velmi dobré střídání.
25:27
Pöpperle raději podržel nahození soupeře. Bude se vhazovat v obranném pásmu Pražanů.
24:45
Druhá polovina přesilovky už povedená nebyla. Domácí v plném počtu.
23:45
První minuta přesilovky se Spartě povedla. Co přinese minuta druhá?
23:00
Puk už mířil za čáru, ale Leimbacher po něm stihl skočit. Kumstát ani Sabolic nebyli v zakončení úspěšní.
22:45
Mike Kuenzle si jde sednout za sekyru.
22:26
Opět dvojice Přibyl + Netík se postarala o var před brankou domácích.
21:52
Další zakázané uvolnění domácích.
21:40
Chyba v obraně Sparty. Herzog ale nezakončil dobře.
20:35
20:01
Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 7:4
Vyloučení: 1:3
Začátek utkání byl v režii domácích. Ty se tlačili do útoku. Sparta se v prvních minutách k puku téměř nedostala. Pak ale přišla špatná rozehrávka domácích, kotouč vybojoval Přibyl a poslal ho Netíkovi před bránu. Ten se nemýlil a zajistil Spartě vedení. Bylo vidět, že inkasovaný gól se na domácích podepsal, ve zbytku třetiny jsme viděli pár šancí na obou stranách, ale nic závratného.
Druhá třetina začne přibližně ve 20:29.
20:00
19:49
Ani do třetice se domácí v přesilovce neprosadili.
19:28
Seger chtěl prostřelit gólmana z levého kruhu. Pöpperle si situaci pohlídal.
19:00
Bergeron pálil od modré. Ale hrubě minul.
17:49
Tomáš Netík v útočném pásmu podrazil soupeře. Zbytečně oslabuje svůj tým.
17:00
Lukáš Klimek nahodil puk na Leimbachera. Oba týmy střídají.
15:15
Po další chybě nahrával Kumstát Sabolicovi, ten ale minul bránu. Následovala pěkná střela Pecha.
14:45
I druhé oslabení Sparta zvládla. A lépe než to první.
13:40
Polovina přesilovky pryč. Jedna šance domácích. Jinak se Curychu nedaří se usadit v útočném pásmu.
12:50
Další vyloučení. Slovák Čajkovský narazil domácího hráče na mantinel. Po krátké odbě tedy opět početní výhoda domácích.
12:03
A další šance. Sabolic nedokázal prostřelit domácího brankáře.
11:28
Sparta využila špatné rozehrávky hostů. TOMÁŠ NETÍK vymetává levý růžek branky. Asistence: Daniel Přibyl
10:19
Sparta přežila oslabení. Curych ale několikrát zahrozil.
09:20
Matthews střílí těsně nad. Domácí ale pokračují v tlaku.
08:19
Bohužel se Miroslav Forman nechává vyloučit. Tlak Sparty pokračovat nebude. Nedovolené bránění.
07:50
Nyní Sparta zlobí domácí obranu. Zabydluje se v útočném pásmu.
07:20
Nyní se oba týmy pokoušejí založit útočnou kombinaci, ale bez nějakých úspěchů.
06:30
Domácí v plném počtu. S oslabením neměli problém.
05:30
Minuta přesilovky pryč. Jedna střela, jinak Sparta nic nepředvedla.
04:30
Sparta si zahraje přesilovku. Curych pyká za špatné střídání.
04:25
První střela Sparty, Leimbacher měl ale betony na svém místě.
02:36
Nebezpečná střela domácích. Pöpperle si skoro srazil puk do brány.
02:30
SVC Lions stále v útočném pásmu. Až nyní Sparta dokázala opustit své pásmo. Dopustila se ofsajdu.
00:30
Úvodní buly pro domácí. Domácí se ihned pustili do útoku. Nilsson ale z individuální akce nic nevymyslel.
00:01
Hráči jsou na ledě, trenéři jdou na střídačku. Za malý okamžik uvidíme úvodní buly.
Před zápasem si ještě řekneme, že v této soutěži neplatí pravidlo o "gólech venku". V případě shody vstřelených a inkasovaných gólů by nás čekalo desetiminutové prodloužení čtyři na čtyři. Pokud by se ani v prodloužení nerozhodlo, přijdou nájezdy, kde za oba týmy nastoupí 5 střelců.

ZSC Lions: Leimbacher (Schlegel) – Geering, Blindenbacher (A), Seger (C), Bergeron, Baltisberger, Soervik, Siegenthaler – Foucault, Schappi, Wick – Keller, Matthews, Herzog – Suter, Traschler, Kuenzle – Cunti, Neuenschwander, Bartschi – Nilsson

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Hrbas, Eminger, Polášek, Mikuš, Barinka (A), Glenn, Čajkovský, Piskáček – Sabolic, Kumstát, Pech – Forman, Klimek, Hlinka (C) – Přibyl, Netík (A), Buchtele – Kudrna, Réway, Cingel

Rozhodčí: Haupt, Massy – Wüst, Progin.
V sestavě ZSC Lions se nachází i několik tuzemských reprezentantů. My ale díky médiím budeme znát nejvíce Austona Matthewse. Americký hokejista je mnohými analytiky pasován na novou jedničku draftu. Většina mladíků před draftem dává přednost zámořským mládežnickým soutěžím. Auston Matthews zvolil ale působení ve Švýcarsku. Uvidíme, jakým výkonem dnes 18-ti letý Američan pomůže svému týmu.
Postupující z dnešního utkání narazí v osmifinále na úspěšnějšího z dvojice Kärpät Oulu a Düsseldorfer EG.