Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Něman Grodno : Jyväskylä - 10. října 2017   18:00

Vyhraná vhazování: 40:23
Je dobojováno! Na první gól jsme čekali bez dvou sekund padesát dvě minuty, třicet sedm sekund po něm ale přišel ještě jeden a na takovouu prudkou nálož Finové nenašli odpověď. Gól Zhidkikha do prázdné půl minuty před koncem ukání už byla jen třešnička na dortu za povedenou sezónou Grodna v CHL. Já se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek večera, třeba ve společnosti mých kolegů komentátorů.

Střely po třetí třetině: 15:3
59:28'
Něman Grodno právě vstřelil branku! Branku ale má hlídat gólman a ne hráči a Grodno tak potvrzuje svoje vítězství! Všechno začalo střelou jednoho z hráčů od modré, po které se strhl boj na levé straně branky, až ALEXANDER ZHIDKIKH napálil Roberta Rooba, od jehož kolena se puk nasměroval do středu opuštěné klece a Fin už nestačil hokejkou situaci zachránit. Naštvané bouchnutí holí do konstrukce už pomohlo maximálně jemu. Bez asistence.
58:55'
JYP se ještě snaží něco vybojovat, ale právě přišli o pásmo a hlídají branku.
58:25'
Finové hrají s odkrytou klecí a už do ní málem dostali!
58:00'
Artyom Levsha pálí od modré mimo.
57:25'
Korshunov se snažil obtočit se kolem pravé tyče Laurikainovy klece, nedostal se ale přes obránce a poté uklouzl.
56:17'
Domácí v plném počtu. Hosté během přesilovky nic nevymysleli.
55:33'
Jakoby všem hráčům na ledě najednou zazvonil výstražný alarm, že se blíží konec třetiny. Tolik akce během dvou minut jsme neviděli za celý zápas.
54:13'
Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Zhidkikh – 2 min., vysoká hůl).
53:14'
Opravuji aktéry prvního gólu autorem je GLEB KLIMENKO, Pasiut má první asistenci.
53:14'
Velká šance Finů na snížení stavu! Joel Sund se ve skrumáži procpal až před Truse a ačkoliv na gólmana skočila hromada hráčů, která i vyrazila branku, Trus stačil nastavit lapačku
52:21'
Něman Grodno právě vstřelil branku!A je tu záhy druhá branka a Grodno vede už 2:0! Vyacheslav Lisichkin otočkou našel přesně KONSTANTINA BOGDANOVSKÉHO, který vypálil dělovku tak rychlou, že se na ní Laurikainen nestačil přesunout. Asistence: Lisichkin, Stefanovich.
51:58'
Něman Grodno právě vstřelil branku! Grodno nakonec otevírá skóre! Grzegorz Passiut dostal dlouhou přihrávku od Dorofeyeva z vlastní třetiny, poté našel GLEBA KLIMENKA a ten přesnou ranou do pravého rohu prostřeluje Fina. Asistence: Passiut, Dorofeyev.
50:50'
Korschunov to zkusil z vršku pravého kruhu, pálil ale mimo.
50:42'
49:35'
Téměř tříminutové oslabení Finů se snažil využít Stefanovič, nesedla mu ale střela a trefil jen citlivá místa Laurikaineho, který se zrovna roztahoval. Gólman na sobě ale nedal nic zdát, takže ho to asi tolik nekouslo.
48:42'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Lindroos – 2 min., podražení).
48:36'
48:30'
Laurikainen opět zachraňuje svůj tým, když na něj vypálilo Grodno dvě dělovky z různých pozic! Nejdříve Badun z prostřed modré a následně z dorážky Malyavko.
47:23'
Klimenko krásně našel Artyoma Levshu přesně na hranici brankoviště, tomu se i přes velkou šanci nepodařilo puk propíchnout kolem Laurikainena.
46:36'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Ikonen – 2 min., sekání).
46:25'
Artyom Kisly v obrovské šanci vypálil na Laurikaineho, který musel opustit branku a nastavit vyrážečku.
45:42'
45:32'
Stefanovic vyzkoušel pozornost finského gólmana, ten ale jen vyklepává nastřelený beton.
44:34'
Po boji v rohu kluziště nakonec vyvezl puk Sergei Malyavko, který také pěkně zatopil Laurikainemu, když na něj vyslal prudkou střelu.
43:42'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Rooba – 2 min., podražení).
43:00'
Trenér Jyväskyly očividně promíchal formace. Nedokážu si jinak vysvětlit, že se Kanninen propadl z první do třetí formace.
41:30'
Remezov se nemohl dostat přes obránce, tak mu přijel na pomoc Kryskin, ten vypálil sice mimo, ale Laurikainovi trochu poškádlil nervy.
41:03'
Bojuje se zatím jen ve středním pásmu.
40:01'
Střely na branku po třetině: 10:6
Poslední třetina základní hrací doby je tu! Finové jsou na ledě, Grozno akorát naskakuje na bílou plochu.
Další třetina začne přibližně v 19:35.
Ani druhá třetina nepřinesla branku. Grodno sice pokračovala ve svém tlaku, JYP ale také začal vystrkovat růžky a příležitostí tak měly oba celky mnoho. Co by ale oba celky měly během přestávky probrat je bezpochyby přesnost přihrávek. Ty totiž často končí icingem.
40:00'
39:20'
Stefanovic neustál souboj se Stråkou a zatímco Fin končí v bráně, on se zastavuje o tyč.
39:07'
Před Laurikainenem se strhla mela, ve které se nejlépe vyznal Malyavko, finský gólman jak jeho, tak o chvíli později Baduna vychytal.
38:00'
Jestli chce některý z týmu vsítit branku, měl by asi během následující přestávky probrat míření přihrávek. Tolik icingů by být nemělo.
37:41'
Dlouhý pass Grodna zachytil na polovině Lisichkin a Laurikainen musel zakleknout a srazit betony.
35:55'
Grodno se nemohlo dostat do střelecké pozice, JYP zase potřeboval vystřídat, nakonec se Aitolovi podařilo vypíchnout puk až ke střídače seveřanů.
34:55'
Na půlce Finů se závodí ve sprintu za pukem. Ten si obkroužil téměř celou třetinu.
33:14'
Obrovská dělovka Alexeie Baduna skončila na vyrážečce Laurikainena, na druhé straně zastavil Trus Tiainena, když se snažil najít mezeru mezi betony.
32:59'
32:15'
Teď už je hra na polovině seveřanů, Grodno ale situace překombinovává a nic z nich nevzniká.
31:20'
Trus musel vytáhnout zákrok, když zřejmě Kolehmainen pálil skrze nohy jednoho z obránců Grodna.
30:59'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Allén – 2 min., podražení).
30:59'
Roni Allén při přechodu do útočného pásma ztratil puk a při otočení pro něj podrazil jednoho hráče.
30:08'
29:45'
Laurikainen odráží další ránu z modré od Levshi.
28:49'
Juuso Vainio zachytil přihrávku Lischickina na Passiuta a osvobozuje brejkem JYP.
28:08'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Tiainen – 2 min., podražení).
27:53'
Tiainen zaváží hru do rohu Grodna, moc dlouho tam ale nevydržela.
27:02'
Jyväskylä se konečně dostává před Truse a iniciativa je vyrovnaná.
26:45'
Joel Sund si najel z rohu kluziště až na modrou a pak vyslal dělovku. Trus ho má ve výstroji.
26:08'
Hra se přerušuje, protože jeden z čárových dostal zřejmě do břicha pukem. Netvářil se zrovna vesele.
24:40'
Velká šance Grodna, když se dva hráči v červeném dostali do přečíslení dva na jednoho. Laurikainen ale zvládl prudkou střelu vyrazit lapačkou. Po druhém pokusu radši skočil.
24:12'
Přesilovka Jyväskyly byla prakticky nevyužita.
24:12'
24:02'
Riku Tiainen pálí jen do pravého betonu Truse.
23:12'
Z přesilovky uplynula už polovina, Finové zatím ale jen kombinují. Navíc přišli o pásmo.
22:12'
Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Dorofeyev – 2 min., podražení).
22:07'
Honka se dostal ke střele na Truse, gólman v červeném jí ale odrazil do ochranné sítě.
21:00'
Grodno opět nenechává Finy dýchat a krouží kolem Laurikainena.
20:01'
Jyväskylä nastupuje na led, Grodno už také naskakuje.
Střely po první třetině: 9:3.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
V první třetině byl lepší Grodno, kteří sice branku nevsítili, byli ale výraznější a také častěji u puku. Dobrou šanci měl Artyom Levsha, když se prohnal celou obranou, do zakončení se mu ale vložil finský obránce Lindroos.
20:00'
19:07'
Juuso Vainio na vrcholku mezikruží poslal střelu, kterou ale Trus bez problémů zneškodnil.
18:10'
Korshunov zkusil do skrumáže před Laurikainem vyslat šouravou střelu, ta se ale zastavila o brusle hráčů.
17:25'
Tohle bylo asi nejlepší střídání Grodna v celé třetině, nová pětka ztratila pásmo a musí začínat odzadu.
16:04'
Artyom Levsha si našel skulinu mezi obranou JYPu, kterou se prohnal a pár centimetrů před brankovištěm vyslal střelu zápěstím. Do střely mu ale vložil hůl pravděpodobně Lindroos.
15:20'
Jyväskylä začíná i bez puku tlačit na Grodno, které musí začínat akce z vlastní třetiny.
14:20'
První třetinu je u puku více Grodno, žádný zázrak to ale není.
13:40'
Dobrou šanci měl Lisichkin, branku ale netrefil.
13:10'
Rychlá střela po buly na Laurikainena, gólman v pozoru.
11:48'
Olli Aitola byl vyslán jako zástupce JYP na běloruské území, byl ale zblokován jedním z obráncům a střela tak Truse příliš neohrozila. Dojíždějící Robert Rooba se už k dorážce nedostal.
11:09'
10:40'
Tahle přesilovka je o poznání lepší než první. Laurikainen si tentokrát moc neoddychl.
09:26'
Jeden z obránců Grodna se napřáhl k dělovce, Laurikainen měl ale čistý výhled.
09:09'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Lindroos – 2 min., krosček).
08:15'
Grodno drží Jyväskylu v obranném pásmu, ale nemůže se pořádně rozestavět.
07:10'
JYP se ubránilo prvnímu oslabení, během kterého ale Grodno vyslalo jen dvě střely.
06:58'
06:30'
Pavel Boyarchuk z dobré pozice minul víko branky. Grodno se zatím v přesilovce moc neukázalo.
05:02'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (S. Ratinen – 2 min., držení protihráče).
05:00'
Grodno krouží kolem Laurikainena, až si jeden z červených dresů vymohl faul.
03:40'
Podobná situace jako před chvíli, akorát nyní měl JYP přečíslení jen dva na jednoho. Přihrávka na centra opět neprošla.
03:12'
Hra je svižná a stěhuje se po celém hřišti.
02:36'
Finové si vytvořili přečíslení čtyři na dva, přihrávka Ratinena na Mustonena ale neprošla obranou Grodna.
01:48'
Konstantin Bogdanovski se od modré napřáhl k dělovce, při kontaktu hokejky s pukem ,ale uklouzl a Laurikainen posílá puk do ochranné sítě.
00:40'
Korshunov prověřil Laurikainena nahozením od modré.
00:10'
První jdou do ofenzívy domácí, ale Jyväskylä už se také dostala k puku.
00:01'
Zápas je na spadnutí.
Jyväskylä už nastupuje na led,Grodno už také vylézá z útrob.

HK Něman Grodno: Trus (Samanko) – Badun, Korshunov, Metlyuk, Marchenko, Dorofeyev, Savinov, Khoromandov, Kryskin – S. Malyavko, Boyarchuk, A. Malyavko – Zhidkikh, Pasiut, Klimenko – Lisichkin, Bogdanov, Stefanovic – Kisly, Remezov, Levsha

JYP Jyväskylä: Laurikainen (Olkinuora) – Vainio, Jokinen, Salmela, Ikonen, Honka, Aitola, Allén, Lindros – Rooba, Kalinen, Kolehmainen – Sund, Hotakainen, Likola – Tiainen, Saali, Stråka – Ratinen, Mustonen, Justus

Rozhodčí: Hribik, Nalivaiko – Zlnchenko, Paliakou.
Vzájemné utkání
Vzájemný zápas spolu tyto dva týmy odehrály poměrně nedávno, přesně týden před úterním duelem. V něm vyhráli hráči JYP až po samostatných nájezdech, ve kterých rozhodl Micke Saari. Finský tým vedl v utkání již 2:0, ale Bělorusové vyrovnali a dotáhli ho právě až do samostatných nájezdů.
Statistiky
I v porovnání statistik jsou na tom lépe hostující hráči. Ti vstřelili více gólů, ale zároveň jich méně dostali. Mají větší úspěšnost přesilových her (25%) oproti svému soupeři (19,23%) a také mají větší úspěšnost ve hře v početní nevýhodě.
JYP Jyväskylä
Ve finském týmu je situace v lize mistrů naprosto opačná, jelikož má postup do další fáze zajištěný. Nachází se na prvním místě tabulky se ziskem jedenácti bodů a bude jasným favoritem utkání. Finové vyhráli čtyři z pěti zápasů a celkové skóre činí 16:12. Nejnebezpečnějšími hráči v lize mistrů jsou: Juha-Pekka Hytönen a Jarkko Immonen. Oba hráči si v dosavadním průběhu připsali čtyři body v pěti utkáních.

Ani ve finské lize na tom nejsou hráči JYP špatně. Jsou na třetím místě s odstupem dvou bodů na vedoucí TPS.
HK Něman Grodno
Grodno je loňským běloruským vítězem národní ligy. V letošní sezóně se zatím nachází na pátém místě, ale oproti svým soupeřům má odehráno méně zápasů.

V lize mistrů se Bělorusové nacházejí na posledním místě ve skupině bez šance na postup. Vyhráli totiž jen jediný zápas, a to v prodloužení proti Vídni.

Nejvíce bodujícím hráčem je Pavel Boyarchuk, který si v pěti zápasech připsal čtyři (2+2) body.