Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Jyväskylä - 16. ledna 2018   17:00

Mikael Andersson, Marc Lemelin – Daniel Hynek, Josef Špůr
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků)
5 048 diváků
Jyväskylä
Olkinuora (Laurikainen) – Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Ikonen, Jokinen, Lindroos, Yonkman – Nattinen, Immonen, Tuppurainen (A, TS) – Rooba, Hytönen (C), Louhivaara (A) – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Saari, Stråka, Kolehmainen. Trenér: Marko Virtanen

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. Na shledanou!
Hráči děkují fanouškům za skvělou atmosféru, k domácím hokejistům se přidali také hostující hráči!
Nádherná, dramatická bitva je u konce, z postupu do finále hokejové Ligy mistrů se raduje finský tým JYP Jyväskylä! Ocelářům se sice povedlo smazat dvoubrankové manko, v nájezdech ale na svého soka nestačili.
70:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým JYP Jyväskylä.
Rozhodující trefu utkání si připisuje JARKKO IMMONEN!
Antti Suomela si rozhýbal brankáře Hrubce a potvrdil postup Jyväskyly do finále!
Aron Chmielewski chtěl po kličce zasunou puk mezi nohy hostujícího brankáře, kotouč však netrefil branku.
Jarkko Immonen nic nevymýšlel a propálil Hrubce!
Martin Růžička hledal mezeru mezi betony hostujícího brankáře, Olkinuora kotouč do sítě nepustil.
Juuso Puustinen zkusil kličku do bekhendu, Hrubec jeho pokus vyrazil.
Roman Vlach zkusil rozhýbat Olkinuoru, kličkovaná mu ale nevyšla.
Za hosty odpovídal Joonas Nattinen, který střelou Hrubce nepřekonal.
Jako první se rozjel Jiří Polanský, tomu ale nevyšla klička do forhendu.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze neurčilo, po rychlé úpravě ledu na řadu přijdou samostatné nájezdy. V nastaveném času se k několika šancím dostali hráči obou celků, v prodloužení ale kralovali oba brankáři.
70:00'
Prodloužení skončilo.
69:47'
Na jedné straně neuspěl Vlach, na druhé pak Puustinenovu střelu do ochranné sítě srazil Kovář.
69:07'
Oceláři zvládli situaci v rohu své třetiny, v následné protiakci pak nad hostující branku pálil Rákos.
68:30'
Další Chmielewského pokus, třinecký útočník se tentokráte nedokázal prosadit z mezikruží.
67:53'
Po hostujícím ofsajdu se vhazovalo ve středním pásmu, Aron Chmielewski se po Rothově přiťuknutí vydal do útočné třetiny. Polský útočník si nabruslil do kruhu pro vhazování, poté ale nedokázal trefit mezírku mezi Olkinuorovou rukou a tělem.
67:28'
Na jedné straně si na Hrubcovi vylámal huby Turkulainen, na druhé pak Růžička trefil připraveného Olkinuoru.
66:57'
Slezané přenesli hru na druhou stranu kluziště, Doudera se ale ve slibné pozici nedokázal prosadit.
66:23'
Hosté získali kotouč v rohu třinecké třetiny, od modré pak na Hrubce pálil Ikonen. Třinecký brankář vyrazil kotouč do rohu kluziště.
65:42'
Oceláři chvíli drželi kotouč v útočné třetině, k ohrožení Olkinuorovy branky se ale nedostali.
65:01'
Suomela prošel s kotoučem do útočného pásma, po jeho přiťuknutí zpoza Hrubcovy branky mohl z mezikruží střílet Puustinen, Ten ale netrefil branku.
64:32'
Ossi Ikonen ve vlastním pásmu nastartoval své rychlé nohy, po bleskurychlém přejetí středního pásma ale poslal kotouč jen do Hrubcovy lapačky.
64:00'
Roth zavezl kotouč do útočné třetiny, v kruhu pro vhazování pak přenechal puk Marcinkovi. Slovenský forvard si chtěl nabruslit na osu hřiště, vystřelit se mu ale nakonec nepovedlo.
63:29'
Hrubec opět v permanenci, třinecký brankář musel likvidovat pokus Puustinena.
63:14'
Jokinen si podél pravého hrazení nabruslil do útočné třetiny, bekhendem pak ale poslal kotouč přímo do Hrubcovy lapačky.
62:52'
Třinečtí obránci zvládli zastavit pronikajícího Hytönena, následná Musilova rozehrávka ale nebyla přesná.
62:30'
Hosté kontrolují kotouč na svých holích, zatím se ale do útočné třetiny nepodívali.
61:44'
Chmielewski se chtěl probít před hostující branku, v zakončení mu ale kotouč sjel z čepele. O chvíli později pak nad branku pálil Rákos.
61:15'
Na jedné straně se svými pokusy neuspěli Immonen a Puustinen, na druhé pak Adamskému kotouč přeskočil hůl.
60:21'
Prodloužení lépe začali Oceláři, Krajíčkovo založení útoku ale k žádnému pokusu nevedlo.
60:01'
Základní hrací doba je u konce, ve WERK ARENĚ se bude prodlužovat! Oceláři v závěrečné třetině vsítili dvě branky, kterými si zajistili pokračování boje o postup do finále hokejové Ligy mistrů!
60:00'
59:53'
Další Růžičkův pokus hostující brankář vyrazil do rohu. JYP se poté velmi rychle dostalo do své útočné třetiny, nahození Tuppurainena ale Hrubce nijak nevyděsilo.
59:41'
Adamský v útočné třetině vybojoval kotouč pro Růžičku, střela třineckého snajpra od modré čáry skončila v náručí brankáře Olkinuory.
59:23'
Oceláři se chvíli bránili tlaku hostujícího týmu, následná protiakce Vlacha s Draveckým skončila v ofsajdu.
58:41'
Přesnou trefu nenabídl ani útočný výpad Ciencialy, ve kterém třinecký útočník pálil nad hostující klec.
58:05'
Růžička zavezl kotouč do útočného pásma, po kombinaci s Rákosem a Marcinkem si nabruslil do střelecké pozice. Elitní kanonýr Ocelářů však netrefil branku.
57:27'
JYP nahodilo kotouč na brankáře Hrubce, strážce třinecké svatyně jej pro jistotu podržel v lapačce.
57:13'
Oceláři se ze všech sil snaží probojovat do útočné třetiny, obrana Jyväskyly ale zatím funguje dobře.
56:11'
Krajíček zachytil nepřesnou rozehrávku hostujícího celku, následná Adamského akce ale úspěch nepřinesla.
55:21'
Jeden z čárových rozhodčích zrušil signalizaci hostujícího icingu, druhý ale již pískal. Vhazování ve středovém kruhu.
54:57'
Rákos se dostal ke dvěma střelám ze střední vzdálenosti, v obou případech trefil beton hostujícího brankáře.
54:25'
Suomela ve středním pásmu dokázal zpracovat těžký pas, jeho následná střela kolem Douderových nohou ale Hrubce nijak nepřekvapila.
53:53'
Michal Kovařčík napadal rozehrávku hostujícího brankáře a poslal přihrávku do předbrankového prostoru. K puku se ale nejrychleji dostali hráči Jyväskyly a odpálili jej na střídačku.
53:36'
Oceláři se po vyhraném vhazování dostali do útočné třetiny, kombinace Draveckého s Linhartem ale úspěch nepřinesla.
52:40'
Icing domácích, hra zůstane u Hrubcovy branky.
52:24'
Dnešní utkání sleduje 5 048 diváků.
52:24'
Hosté se po delší době podívali k Hrubcovi, sražená střela Vainia doputovala až do lapačky třineckého brankáře. K dorážce se marně natahoval Hytönen. Komerční přestávka.
52:03'
Oceláři nepolevují ze své aktivní hry, momentálně se ale nemohou dostat do útočného pásma.
51:27'
Vlach ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku a poslal kotouč na brankáře Olkinuoru. Ten drží puk v lapačce.
51:04'
V třineckém pásmu je menší díra v ledové ploše, ledaři Ocelářů již pilně pracují na jejím zalepení. Hra bude pokračovat vhazování v pásmu domácího celku.
50:56'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři přidávají čtvrtou branku, semifinálová série s Jyväskylou tak začíná od nuly! Čtvrtá formace domácího týmu udělala pořádný vítr v útočné třetině, po přihrávkách Michala Kovařčíka a Davida Ciencialy se kotouč dostal do předbrankového prostoru, odkud se po kličce prosadil ONDŘEJ KOVAŘČÍK! Oceláři srovnávají krok! Asistence: David Cienciala, Michal Kovařčík. Průběžný celkový stav: 6:6.
49:51'
Sudí nejprve Ocelářům odpískali ofsajd, o chvíli později pak Jyväskylä zahrála kotouč na zakázané uvolnění.
49:31'
Michal Kovařčík zavezl kotouč do útočné třetiny, po přihrávce pak od modré mohl pálit Doudera. Brankář hostí drží puk v lapačce.
49:05'
Oceláři byli blízko k vyrovnání celkového skóre, dělovka Lukáše Kováře od modré čáry ale pouze orazítkovala tyč Olkinuorovy branky!
48:44'
Růžička vybojoval kotouč v rohu hostujícího pásma, poté hledal před brankou hlídkujícího Marcinka. Pas na slovenského útočníka byl odražen na modrou čáru, odkud pálil Linhart. Ten ale těsně netrefil branku. Hosté poté odpálili kotouč na icing.
48:17'
Krajíček si to středem kluziště namířil do útočné třetiny, jeho kličkovaná ale překvapila Vlacha, který vjel do útočné třetiny rychleji než kotouč. Komerční přestávka.
47:50'
Oddechový čas pro hosty.
47:50'
Při domácích hráčích teď stálo obrovské štěstí, Slezané se dotahují na rozdíl jediné branky! DAVID MUSIL před hostující brankou šikovně tečoval nahození Michala Kovařčíka, kotouč proskákal mezi Olkinuorovými betony do sítě! Asistence: Michal Kovařčík. Průběžný celkový stav: 5:6.
47:15'
Zakázané uvolnění Jyväskyly.
46:32'
Na jedné straně kluziště se neujala střela Draveckého, na druhé pak Louhivaarovi ve vyložené příležitosti zablokoval hůl Chmielewski.
45:58'
Zakázané uvolnění hostí, vhazování před brankářem Olkinuorou.
45:21'
Polanský ztratil kotouč v útočném pásmu, hosté se tak rázem dostali do přečíslení čtyř proti jednomu! Proti valící se lavině z Jyväskyly stál pouze obránce Linhart, třinecký bek ale nakonec dokázal zastavit přihrávku do předbrankového prostoru!
44:45'
Doudera ztratil kotouč v rohu vlastního pásma, těžit z toho mohl Suomela, který se rázem dostal do velmi dobré pozice. Finský útočník zkusil střelu ke vzdálenější tyči, Hrubec vyrazil puk do ochranné sítě.
44:22'
Kovářova tečovaná střela netrefila branku, následnou rozehrávku Ocelářů zastavuje hra vysokou holí. Buly ve středním pásmu.
43:56'
První formace Ocelářů držela kotouč v útočném pásmu, než ale Oceláři stačili vystřelit, hostující brankář Olinuora znovu posunul branku z jejího obvyklého postavení. Buly po pravé ruce finského brankáře.
43:03'
Doudera ještě v posledních vteřinách střídání nahodil kotouč na hostujícího brankáře, který jej nakonec podržel v lapačce.
42:52'
Doudera kombinoval s Ciencialou, jeho následná střela ale hostujícího brankáře nijak nezaskočila. O chvíli později od modré čáry pálil Krajíček, třinecký kapitán ale netrefil branku.
41:55'
Musil s Kovářem neudrželi kotouč na útočné modré čáře, hostům se na opačné straně kluziště nepovedlo vystřelit na branku.
41:12'
Vlach s Draveckým ztratili kotouč za hostující brankou, ze středního pásma pak zpět do hostující třetiny poslal puk Chmielewski. Olkinuora drží kotouč v lapačce.
40:53'
Oceláři se od úvodního buly závěrečné třetiny drželi na kotouči, do útočného pásma se ale nedokázali probojovat. To se jim povedlo až po zakázaném uvolnění hostí.

trestné minuty: 4:8.
Druhá třetina je za námi, Ocelářům se povedlo jednou přesnou trefou stáhnout náskok Jyväskyly. V zápase zatím platí nerozhodný stav 2:2, v celkovém součtu ale JYP stále vede o dvě branky. V šestadvacáté minutě Michal Kovařčík doklepl za záda hostujícího brankáře střelu Chmielewského a srovnal stav dnešního zápasu. Oceláři v závěrečných minutách třetiny mocně bušili na vrata hostujícího celku, další trefu ale zatím nepřidali.

Třetí třetina začne přibližně v 18:47.
40:00'
39:42'
Douderovo nahození od modré minulo branku, Oceláři pokračují v tlaku.
39:10'
Poslední minuta třetiny. Marcinko se s Martinem Růžičkou hal do další akce, střela druhého jmenovaného ale brankáře Jyväskyly nijak nezaskočila.
38:48'
Michal Kovařčík zachytil hostující rozehrávku, jeho následná přihrávka na bratra Ondřeje ale nebyla přesná.
37:53'
Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale neprobojovali. Nepřesný pas Doudery na Rotha pak Slezany vyhnal do neutrální zóny.
36:54'
Martin Růžička s Rákosem dvakrát ohrožovali hostujícího brankáře, v obou případech se ale kotouč nevešel do brankové výseče.
36:09'
Při domácích hráčích teď stálo velké štěstí, Juuso Puustinen mohl znovu poslat svůj tým do vedení! Hostující útočník se dostal k volnému kotouči a mohl pálit z mezikruží. Jeho střela ale letěla nad Hrubcovu branku!
35:45'
Kotouč se po buly odrazil do třineckého pásma, Hrubec raději ukryl puk před dvěma dotírajícími protihráči.
35:38'
Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, hostujícímu brankáři se ale při přesouvání povedlo vykopnout branku z jejího obvyklého postavení. Vhazování v pásmu Jyväskyly.
35:20'
Hosté jsou kompletní. V závěru početní výhody se ještě ke střele dostal Doudery, pokusem z první ale nedokázal trefit branku.
34:40'
Krajíček se chtěl středem kluziště prokličkovat do soupeřova pásma, nevšiml si ale Adamského, který projel přes modrou čáru o chvíli dříve. Ofsajd Ocelářů.
34:19'
Ocelářům se v početní výhodě nedaří, Slezané se nemohou dostat do útočné třetiny.
33:38'
Hosté se po vhazování ve svém pásmu osvobodili, Oceláři musí začít od vlastní branky.
33:16'
Chmielewski se podél levého mantinelu dral do útočné třetiny, jeho výpad ale nedovoleným způsobem zastavil Janne Kolehmainen. Přesilovka pro Oceláře.
32:59'
Hosté drželi hru v útočném pásmu, jejich snaha skončila střelou Kaltevy od modré čáry, která byla několikrát tečovaná. Hrubec nakonec s vypětím všech sil ukryl puk v lapačce.
32:26'
Musil ze středního pásma vracet kotouč do útočné zóny, Oceláři ale byli v ofsajdu a nemohli tak zasáhnout puk. Ten doklouzal na zakázané uvolnění.
31:58'
Oceláři po vhazování drželi útočné pásmo, střela Martina Růžičky z vrcholu kruhu pro vhazování však byla sražena do ochranné sítě.
31:44'
Michal Kovařčík dostal přihrávku za hostující obrannou linii, v úniku si to tváří v tvář rozdal s brankářem Olkinuorou. Kovařčík zkusil kličku mezi nohy, hostující brankář udržel puk před brankovou čárou!
31:33'
Jyväskyle se nepovedla akce v pěti lidech, na druhé straně pak Dravecký špatně kombinoval s Chmielewským.
30:36'
JYP hraje v plném počtu, vhazovat se bude po třineckém zakázaném uvolnění před Hrubcovou brankou.
30:05'
Cienciala dvakrát pálil z pravé strany kluziště, dvakrát se mu ale nepovedlo trefit branku. Hosté se poté osvobodili.
29:16'
Růžičkovi se nepovedlo vybojovat kotouč za hostující brankou, Jyväskylä znovu odpaluje kotouč za Hrubcovu branku.
28:45'
Ihned po buly od modré pálil Roth, jeho střela ale brankáře Olkinuoru nepřekvapila. Hosté se poté osvobodili.
28:33'
Tlak domácím přináší početní výhodu, Juha-Pekka Hytönen poslal kotouč do ochranné sítě, odsedí si tak dvě minuty za zdržování hry.
28:15'
Oceláři pokračují v aktivní hře, hosté se nemohou dostat z vlastního pásma.
27:32'
Chmielewski si v útočné třetině převzal kotouč od Ciencialy, po otočce se rozhodl pro nahození na hostující branku. Před brankovištěm dobře operoval Michal Kovařčík, jehož teč těsně minula hostující klec.
26:39'
Mäenpää nahazoval kotouč z pravé strany kluziště, kotouč si ale našel cestu jen do Hrubcovy lapačky.
26:07'
Jyväskylä se s kotoučem dostala do útočné třetiny, jednoduché nahození od hrazení ale Hrubcovi nenadělalo sebemenší problémy. Komerční přestávka.
26:01'
Oceláři mohli hned po dalším vhazování znovu skórovat, pokus Martina Růžičky ale těsně minul hostující branku.
25:07'
Další atak domácích již je úspěšný a Oceláři vyrovnávají stav zápasu! Vladimír Dravecký odvedl skvělou práci kolem hostující branky, po jeho vyjetí do předbrankového prostoru se z mezikruží snažil prosadit Aron Chmielewski! Olkinuora střelu polského útočníka ještě dokázal zastavit, na dorážku MICHALA KOVAŘČÍKA však již byl krátký! Asistence: Aron Chmielewski, Vladimír Dravecký. Průběžný celkový stav: 4:6.
24:44'
Přesilovka domácího celku je u konce, Oceláři se v početní výhodě nedostali k žádnému střeleckému pokusu.
24:28'
Kotouč je znovu v třineckém pásmu, Oceláři se nemohou udržet v útočné třetině.
23:56'
Hrňa s Marcinkem chtěli vykombinovat situaci pro Martina Růžičku, hostující obrana ale úmysl Třineckých vystihla a odpálila kotouč za Hrubcovu branku.
23:14'
Ocelářům se v přesilovce zatím nedaří, hosté se již dvakrát dokázali osvobodit.
22:45'
Vlach byl při zakončení faulován, Oceláři si tak zahrají početní výhodu. Na trestnou lavici usedá Nolan Yonkman, který se provinil sekáním.
22:12'
Obrovská šance pro Romana Vlacha! Třinecký útočník dostal přihrávku před brankoviště, bekhendovým blafákem ale přestřelil!
21:29'
Chmielewski dostal přihrávku za hostující defenzívu, v úniku ale neuspěl s bekhendovým zakončením. Hostující brankář při zákroku vychýlil brankovou konstrukci, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:54'
Oceláři se dostali do útočného pásma, Marcinko s Růžičkou se ale nedohodli a poslali puk do neutrální zóny.
20:21'
Druhá třetina začíná nepovedenou rozehrávkou Rákose a zakázaným uvolněním domácích.
20:01'
Statistiky první třetiny

Střely na branku: 12:15,
zblokované střely: 2:4,
vhazování: 8:19,
trestné minuty: 4:2.
Úvodní třetina odvetného semifinálového zápasu hokejové Ligy mistrů mezi Oceláři a finskou Jyväskylou je u konce, blíže k postupu do finále jsou hosté. Domácí začali zápas velmi dobře, ve třetí minutě trefou Martina Růžičky snížili své dvoubrankové manko z prvního zápasu. Hosté se ale poté dostali do tempa a góly Vainia a Immonena pro změnu navýšili vedení finského týmu.

Druhá třetina začne přibližně v 17:57.
20:00'
19:17'
Rákos protečoval Marcinkův pas do útočné třetiny, kotouč nakonec skončil v moci brankáře Olkinuory.
18:44'
Oceláři se ale nehodlají vzdát. Slezané kombinovali v útočném pásmu, střela Hrni z pravého kruhu pro vhazování ale netrefila branku.
17:36'
JYP právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec svou výhodu využívají a jdou do vedení! Jyväskylä se prosadila po rychlém výpadu do útočné třetiny, Hrubec dokázal vyrazit střelu Juha-Pekky Hytönena, na dorážku JARKKA IMMONENA z bezprostřední blízkosti už ale strážce třinecké svatyně nestačil! Asistence: Juha-Pekka Hytönen. Průběžný celkový stav: 3:6.
17:03'
Marcinkovi se povedlo srazit hostující přihrávku do středního pásma, JYP musí začít znovu.
16:51'
Jyväskylä rychle vykombinovala střeleckou pozici pro Roobu, ten ale z mezikruží trefil jen připraveného Hrubce.
16:41'
Hosté si zahrají další přesilovku, na trestnou lavici za nedovolené bránění usedá Vladimír Dravecký.
15:56'
Polanský v útočné třetině hledal Linharta, jeho přihrávka ale byla zastavena. Hosté se na druhé straně dostali ke střele z velmi ostrého úhlu, Hrubec vyrazil kotouč svou helmou.
14:57'
Růžička s Marcinkem neuspěli v útočné třetině, na druhé straně pak do Hrubcovy lapačky pálil Kolehmainen. Komerční přestávka.
14:32'
Hrubec znovu v akci, tentokráte třinecký brankář musel vyrážet nepříjemnou střelu Mäenpääho.
13:58'
Immonen byl hodně aktivní také na druhé straně kluziště, jeho tečovaná střela nadělala Hrubcovi nemalé problémy. Třinecký strážce svatyně nakonec dokázal zastavit kotouč před brankovou čárou.
13:12'
Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, nepřesnou Ciencialovu přihrávku pak ale zachytil Immonen, který následně odpálil puk do třineckého pásma.
12:28'
Oceláři sehráli dvě kombinace na jeden dotek. V prvním případě akce domácího celku končila střelou Vlacha a zákrokem hostujícího brankáře, ve druhém případě pak Marcinko nedokázal do sítě dorazit vyraženou Růžičkovu střelu.
11:47'
Hosté se po vhazování dokázali osvobodit, po návratu do útočného pásma od modré pálil Roth, jehož střela byla vyražena do ochranné sítě.
11:27'
Oceláři budou mít k dispozici početní výhodu, za podražení na trestnou lavici usedá Ossi Louhivaara.
10:49'
Hosté srovnávají skóre zápasu. Chvilková nepozornost se Ocelářům pořádně vymstila, kotouč se z rohu třineckého pásma dostal na vrchol kruhu pro vhazování, odkud okamžitě pálil JUUSO VAINIO! Puk skončil v pravém horním rohu Hrubcovy branky! Asistence: Jarkko Immonen. Průběžné celkové skóre: 3:5.
10:18'
Linhart spěchal za odraženým kotoučem, ve středním pásmu mu ale důraznou stopku vystavil Mäenpää.
09:38'
O kotouč se chvíli bojovalo ve středním pásmu, puk nakonec vylétl mimo hrací plochu. Buly v neutrální zóně.
09:02'
Michal Kovařčík se dostal do lehkých potíží, které mohl využít Immonen. Hostující útočník se rozhodl pro střelu od modré čáry, Hrubec byl připraven.
07:59'
Hosté vyhráli buly ve vlastním pásmu a okamžitě se vydali do útočné třetiny. Akce Jyväskyly skončila střelou Kuukky, kterou Hrubec vyrazil do rohu kluziště.
07:29'
Doudera s Linhartem vyvezli kotouč z obranného pásma, Linhartovo nahození z neutrální zóny skončilo v lapačce hostujícího brankáře. Komerční přestávka.
06:50'
Oceláři jsou kompletní. Hosté ještě v závěrečných vteřinách přesilovky zkusili jednu kombinaci, ta ale ztroskotala na nepřesné přihrávce skrz Hrubcovo brankoviště.
06:34'
Další souboj Kaltevy s Hrubcem, situace opět dopadla lépe pro třineckého brankáře. Hrubec vyrazil střelu hostujícího beka do ochranné sítě.
06:23'
Mikko Kalteva dostal kotouč na modrou čáru, hostující obránce dlouho přemýšlel co s pukem udělat. Nakonec se rozhodl pro střelu, Hrubec bez problémů zasáhl.
05:45'
Jyväskylä se v přesilovce zatím nedostala k žádnému střeleckému pokusu, Oceláři se opět osvobodili.
05:23'
Icing hostí, hra se přesouvá do útočného pásma Třince.
05:16'
Krajíček s Douderou odvedli za Hrubcovou brankou výbornou práci a dostali kotouč do středního pásma.
04:48'
Uvidíme první početní výhodu zápasu, David Musil si počínal nedovoleně v útočném pásmu, když chtěl získat kotouč. Dvě minuty, nedovolené bránění.
04:39'
Jyväskylä se do žádné šance nedostala, útočit tak opět mohli Oceláři. Erik Hrňa si sebral puk ve středním pásmu, kousek za modrou čárou pak na hostující branku poslal tvrdou ránou. Olkinuora drží kotouč v lapačce.
04:10'
V další dobré pozici se ocitl Vlach, který střílel ze střední vzdálenosti. Olkinuora byl připraven, u kotouče jsou hosté.
03:22'
Aron Chmielewski získal kotouč v rohu hostující třetiny, podél hrazení si pak nabruslil k modré čáře, načež se středem pásma vracel k brance. Jeho následnou střelu dokázal hostující brankář vyrazit se štěstím.
02:47'
Úvodní branka Oceláře pořádně nabudila, domácí ale v další kombinaci poslali kotouč jen do Olkinuorovy lapačky.
02:07'
Parádní začátek zápasu pro Oceláře! Na led se znovu dostala nejúdernější formace domácího celku, která kombinovala kolem hostující branky. Tomáš Marcinko nakonec zpoza hostující klece poslal nabídku do prostoru mezi kruhy, odkud okamžitě pálil MARTIN RŮŽIČKA! Třinecký snajpr nekompromisně zavěsil kotouč pod horní tyč hostující branky! Asistence: Tomáš Marcinko. Průběžný stav semifinále: 3:4.
01:23'
Hosté přesunuli hru do svého útočného pásma, vysoká hůl Suomely ale posílá vhazování do střední třetiny.
01:07'
Polanského formace rozebrala hostující defenzívu, kotouč šel od Vladimíra Svačiny a Martina Adamského k nehlídanému Jiřímu Polanskému, který mohl střílet z mezikruží. Polanský ale trefil jen Olkinuorův beton!
00:54'
Zakázané uvolnění hostí, hra se přesouvá do pásma Jyväskyly.
00:39'
Další průběh třetiny se trochu pozdrží, domácí fanoušci zasypali ledovou plochu konfetami.
00:28'
Úvodní buly pro Oceláře. Slezané se dostali do útočné třetiny, Martin Růžička pálil z pravé strany. Brankář Olkinuora vyrazil kotouč do prostoru před svou brankou, k dorážce se tak dostal Tomáš Marcinko! Slovenský forvard mohl pálit do odkryté branky, trefil však pouze přesunujícího se brankáře hostí!
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledové ploše, odvetný duel semifinále hokejové Ligy mistrů mezi Oceláři Třinec a finským týmem JYP Jyväskylä začne za pár okamžiků! Připomínám, že Oceláři do zápasu vstupují s dvoubrankovým mankem.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, Roth, Kovář, Musil, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Dravecký, R. Vlach, Chmielewski – Adamský, Polanský (TS), Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrňa. Trenér: Václav Varaďa.

JYP Jyväskylä: Olkinuora (Laurikainen) – Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Ikonen, Jokinen, Lindroos, Yonkman – Nattinen, Immonen, Tuppurainen – Rooba, Hytönen, Louhivaara – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Saari, Stråka, Kolehmainen. Trenér: Marko Virtanen

Rozhodčí: Mikael Andersson, Marc Lemelin – Daniel Hynek, Josef Špůr.
Úvodní duel semifinále

Finský tým započal semifinálovou bitvu na svém ledě, po nepříliš povedené první třetině, ve které Oceláře do vedení poslal Martin Adamský, se JYP v prostřední části rozstřílelo a čtyřmi brankami otočilo vývoj duelu na svou stranu. Hráči s drakem na hrudi chtěli v poslední dvacetiminutovce získat výhodnější pozici do odvety, brankou Tomáše Marcinka nakonec korigovali výsledek na prozatímních 2:4 pro JYP Jyväskylä.

První duel jsme Vám nabídli v online reportáži.
HC Oceláři Třinec

Svěřenci trenérského dua Varaďa-Zadina odehráli na severu Evropy solidní duel. Podstatnou část hry byli bruslivému protivníkovi naprosto rovnocenným partnerem, celkový dojem však kazí špatná disciplína, z čehož rezultovaly inkasované góly. Trefa Tomáše Marcinka ve třetí části poněkud zmírnila finský náskok, do odvety proto mohou Oceláři vkročit s trochu větším optimismem a nezbytnou nadějí na umazání dvoubrankové ztráty.

Do úterního utkání ve WERK ARENĚ pravděpodobně zasáhne statisticky nejlepší gólman letošní Champions Hockey League Šimon Hrubec, který před týdnem v Jyväskylä byl pouze na střídačce. Důvod jeho absence žurnalistům objasnil Václav Varaďa: "Šimon nebyl v optimálním zdravotním stavu, aby dnes nastoupil, proto jsme se rozhodli pro Petera, který odchytal parádní zápas, ale bohužel ve druhé třetině jsme mu vůbec nepomohli. Věřím, že v Třinci uvidíme bouřlivé utkání, poženou nás fandové a můžeme zabojovat o postup."

"Na takový zápas se člověk moc těší, veškerá únava jde stranou. Ve Finsku jsme odehráli výborně první a třetí třetinu. Na tohle musíme navázat," sdělil obránce David Musil, kterého doplňuje Vladimír Svačina: "Hrát semifinále Ligy mistrů, to se vám moc často v kariéře nepodaří. Navíc je tady motivace finálového utkání doma. Všichni si moc přejeme, aby se to povedlo!"

Sestava Ocelářů z posledního utkání v TELH: Hamerlík – M. Doudera, Jank, Roth, Linhart, D. Musil, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Svačina – Hrňa, Roman Vlach, Dravecký – Cienciala, Polanský, Mikulík – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.
JYP Jyväskylä

Finský tým zvládl úvodní souboj lépe především díky vysoké produktivitě během druhé třetiny. V té nasázel českému rivalovi za osm minut čtyři góly, z čehož hned dvě trefy byly v početních převahách. Přesilovky ostatně byly silnou zbrani i při posledním ligovém utkání, kdy JYP v sobotu před domácím publikem zdolal Pelicans Lahti poměrem 4:1. Taky v tomto případě loňský semifinalista finské nejvyšší soutěže dokázal gólově zhodnotit dvě situace při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Je tedy naprosto zřejmé, že pokud chtějí Oceláři pomýšlet na úspěch, měli by se v co největší míře vyvarovat hry v oslabení.

"V první třetině jsme si zvykali na hru Třince, který působil svěžím dojmem a byl hodně nepříjemný. My jsme naopak byli přehnaně opatrní, což ale bylo způsobeno tím, že to byl neznámý soupeř. Postupem času jsme ale převzali aktivitu a druhá část byla v našem podání excelentní. Máme sice do odvety náskok dvou gólů, ale to není důvod k oslavám, protože v Třinci nás čeká těžké utkání," říkal po úvodní konfrontaci hlavní trenér Marko Virtanen.

Stejně jako ve čtvrtfinále, kdy JYP hrál proti Kometě Brno, bude celá výprava ze země tisíce jezer cestovat do České republiky až v den utkání.

Sestava JYP Jyväskylä v posledním ligovém utkání: Olkinuora – Ikonen, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Jokinen, Lindroos, Yonkman – Nattinen, Immonen, Tuppurainen – Rooba, Hytonen, Louhivara – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Saari, Stråka, Kolehmainen.
Hezký úterní podvečer z třinecké WERK ARENY! Hokejová Liga mistrů dnes napíše druhý díl semifinále, Oceláři Třinec si to v odvetném zápase o postup do finále rozdají s finským celkem JYP Jyväskylä. Blíže k vytouženému finálovému duelu zatím je finský tým, který minulý týden na domácím ledě zvítězil 4:2. Oceláři tak budou muset v domácím prostředí dohnat dvoubrankovou ztrátu. Utkání startuje v 17 hodin, k jeho sledováni jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.