Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Malmö Redhawks - 7. listopadu 2017   18:00

Třinec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Oceláři Třinec postoupí do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů! DAVID CIENCIALA získal kotouč v obranném pásmu, vysokým lobem jej poslal skrz celé kluziště, puk nakonec doskákal do opuštěné branky hostí! Asistence: Michal Kovařčík.
59:24'
Ofsajd Malmö.
59:10'
Na druhé straně se musel Hrubec pořádně natáhnout proti střele Forsberga, kotouč ale nakonec letěl nad branku.
58:35'
Malmö hraje se šesti hráči v poli, Oceláři mohli definitivně rozhodnout o své postupu! Tomáš Linhart mohl pálit z útočné modré čáry, kotouč ale těsně minul prázdnou branku!
58:13'
Hostující trenér si bere oddechový čas, po sražené střele Mäntyly se bude vhazovat v pásmu Ocelářů.
58:00'
Dvě minuty do konce třetí třetiny, postupový výsledek stále drží domácí Oceláři. Malmö musí vsítit ještě alespoň jednu branku, aby si vynutilo prodloužení.
56:44'
Vedení Ocelářům mohl vrátit Aron Chmielewski, který se dostal za hostující obranu! Polskému útočníkovi ale chyběla rychlost, Chmielewski proto musel vybruslit do velmi těžkého úhlu, odkud již nedokázal překonat ležícího Alsenfelta.
56:09'
Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku!
Tak tohle může Oceláře ještě mrzet! Domácí inkasují v přesilové hře, chybu třinecké obrany dokázal využít LARS BRYGGMAN, který sám před Hrubcem poslal kotouč do horního rohu branky! Asistence: Frederik Händemark.
55:30'
Po přerušení se u třinecké branky strhla potyčka mezi Tomášem Linhartem a Johanem Olofssonem, oba si půjdou sednout na trestnou lavici.
55:30'
Linhart nezachytil kotouč na modré čáře, hosté se tak mohli vydat do protiakce. Ta skončila Hrubcovým zákrokem.
55:15'
Dělovku od modré vyslal Linhart, Alsenfelt vyrazil puk do ochranné sítě.
55:05'
Malmö hrálo v šesti, pět minut před koncem utkání tak dává Ocelářům dobrou šanci k navýšení jejich vedení. Trest odpyká Andy Miele.
55:05'
Dnešní utkání sleduje 4 782 diváků.
54:43'
Hosté přidali na obrátkách a nastěhoval se před Hrubcovu branku. Do dobré pozice se tlačil Olsson, toho ale těsně před střelou odzbrojil Mikulík.
54:05'
Necelých šest minut do konce třetí třetiny, Oceláři stále drží postupový výsledek. Vedení domácích mohl střelou z mezikruží navýšit Rákos, kotouč ale minul branku.
52:55'
Milan Mikulík dostal kotouč do jízdy, z druhé vlny mu ještě najížděj Zbyněk Irgl. Mikulík se rozhodl pro přihrávku na Irgla, ten ale nedokázal před Alsenfeltem zpracovat prudký pas. Kotouč se odkutálel vedle hostující branky.
52:25'
Oceláři dostali hru do útočné třetiny, bomba Adama Rašky od modré čáry ale skončila jen v Alsenfeltově lapačce. Komerční přestávka.
51:34'
Malmö dostalo kotouč do pásma Ocelářů, Hrubec ale nemusel zasahovat. Oceláři poté odpálili kotouč na icing.
51:21'
Dravecký poslal kotouč do útočné třetiny, tam ale s Polanským neuspěl proti trojici hostujících hráčů.
51:00'
Hra je přerušena, u hostující střídačky zůstal ležet Daniel Rákos. Třinecký útočník se zvedal velmi těžce, doufejme, že bude v pořádku.
50:24'
Přesilovka domácích je u konce, Alsenfelt nemusel ani jednou zasahovat.
49:14'
Polanský zatáhl kotouč do pásma Malmö, na jeho přihrávku do předbrankového prostoru pak ale nedosáhl Adamský. Hosté se opět osvobodili.
48:54'
Ocelářům se přesilovka zatím vůbec nedaří, hráči s drakem na hrudi se ještě nedostali do útočné třetiny.
48:23'
Milan Mikulík dostal přihrávku do jízdy, za hostující brankou jej však nedovoleně zastavil Jens Olsson, který Mikulíkovi vysekl hůl.
47:22'
Cienciala dostal pas do jízdy, jeho střela od modré čáry však Alsenfelta neohrozila. Na druhé straně pak Hrubec vyrazil pokus Olofssona.
46:43'
Arell zavezl kotouč do útočné třetiny, zpoza Hrubcovy branky jej pak předal Haudumovi. Ten mohl pálit z první, kotouč mu ale projel mezi bruslemi.
46:03'
Adamský obkroužil branku, poté namazal na modré stojícímu Adámkovi. Třinecký obránce pálil z první, trefil ale pouze nejblíže stojícího protihráče. Hosté se pak vydali do protiakce, ta ale skončila v Hrubcově lapačce.
45:16'
Mikulík zatáhl kotouč do útočné třetiny, po jeho přihrávce mohl z vrcholu kruhu pro vhazování pálit Linhart. Před hostujícím brankářem ještě hlídkoval Irgl, Alsenfelt si ale dokázal poradit.
44:47'
Jank chtěl zastavit kotouč ještě na útočné modré čáře, třineckému obránci se to ale nepovedlo. Ofsajd.
44:20'
Několik nepřesností na straně Malmö. Hosté si nejprve nepohlídali postavení u modré čáry, při další rozehrávce pak poslali kotouč mimo hrací plochu.
43:57'
Sudí nejprve Ocelářům nesprávně odpískali ofsajd, za což se omluvili a následovalo buly ve středovém kruhu. Vhazování dopadlo lépe pro hosty, Storm poté nahodil kotouč na Hrubce, který ukryl puk ve své lapačce.
43:21'
Třinecká druhá formace se dostala do útočné třetiny, Oceláři nakonec celou situaci vykombinovali pro střílejícího Douderu. Alsenfelt byl připraven.
42:42'
Raška získal kotouč u obranné modré čáry, jeho individuální výpad do pásma Malmö ale úspěch nepřinesl. Na druhé straně nepřesně pálil Arell.
41:57'
Rákos s Ciencialou chvíli bojovali o kotouč v útočném pásmu, hosté ale celou situaci zvládli a dostali se do protiakce. Tu však dobrým návratem zhatil Cienciala.
41:25'
Oceláři se po vyhraném buly pokusili o rychlý přechod do útočné třetiny, také jejich snažení ale zastavil hvizd sudího pro ofsajd.
40:53'
Před Alsenfeltem se po přihrávce marně natahoval Martin Růžička, hosty na druhé straně zastavil ofsajd.
40:01'
Druhá třetina je u konce, Oceláři stále drží jednobrankové vedení. Dominantními muži v prostřední dvacetiminutovce byli oba brankáři, jak Hrubec, tak Alsenfelt, několika skvělými zákroky udrželi skóre na stávajícím jednobrankovém rozdílu. V celkovém součtu obou zápasů na tom jsou lépe Oceláři, kteří zatím vedou 3:1.

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.
40:00'
39:29'
Raška zachytil kotouč pro Ciencialu, ten ale od hrazení pálil nad branku.
39:00'
Na druhé straně se musel vyznamenat Hrubce proti pokusu Olofssona, Oceláři stále drží jednobrankové vedení.
38:38'
Neskutečné, co teď Oscar Alsenfelt zastavil! Polanského formace se dostala do těsné blízkosti hostující klece, na Alsenfelta letěly čtyři střely! Brankář Malmö, ač v leže, dokázal zastavit všechny střely domácích!
38:12'
Malmö je kompletní, Oceláři ale stále drží kotouč v útočném pásmu.
37:37'
V rohu hostující třetiny zůstal ležet Martin Růžička, sudí ale nechal hru prokračovat. To se nelíbilo Tomáši Marcinkovi, který u střídaček srazil Larse Bryggmana, který předtím srazil Růžičku. Marcinko i Bryggman vyloučeni na dvě minuty.
37:12'
Oceláři se až po minutě dostali do útočné třetiny, Slezané zatím ještě neohrozili hostujícího brankáře.
36:24'
Ocelářům se početní výhoda zatím nedaří, po Douderově vysoké holi se bude vhazovat v blízkosti Hrubcovy klece.
36:04'
Po Hrubcově zákroku se v předbrankovém prostoru strhla menší potyčka, kterou ale sudí velmi rychle rozehnali. Andy Miele si ale počínal nedovoleně, odsedí si tak dvě minuty za krosček.
35:52'
Svačina s Ciencialou zachytili hostující rozehrávku, střela prvního jmenovaného z velmi ostrého úhlu ale Alsenfelta nijak nevylekala. Na druhé straně si Hrubec poradil s výpadem Mieleho.
35:11'
Růžička s Kovařčíkem bojovali o kotouč v útočném pásmu, hosté si ale dokázali poradit a navíc se dostat do protiakce. Tu vedl Rosdahl, který si pohrál s Bartkem, pak ale trefil jen Hrubcův beton.
34:39'
Rosdahl se po levé straně probojoval do útočné třetiny, jeho následná střela ale skončila jen v Hrubcově lapačce. Komerční přestávka.
34:09'
Oceláři jsou kompletní. Zbytek oslabení Třinec zvládl na výbornou, Adamský nejprve poslal puk do pásma Malmö, hosté se po následné kombinaci nedostali ke střele.
33:26'
A do třetice Šimon Hrubec, gólman Ocelářů teď zlikvidoval střelu Lukase Hauduma. Kotouč se odrazil do ochranné sítě, buly po levé ruce třineckého brankáře.
33:07'
Hrubec opět v permanenci, tentokráte si třinecký brankář poradil se střelou Olssona. Hosté jsou stále u kotouče.
32:29'
Šimon Hrubec zaváhal při rozehrávce a naaservíroval kotouč Danielu Zaarovi! Ten mohl pálit do odkryté branky, svým pokusem ale přestřelil!
32:09'
Jiří Polanský dostal přihrávku za hostující obranu, kolem bránícího Malläriho se ale neprosadil. Polanský navíc při své akci zasáhl obličej bránícího hráče Malmö, odpyká si proto dvě minuty.
31:41'
Martin Růžička získal kotouč u obranné modré čáry, přesným pasem pak do akce vyslal Kovařčíka. Ten si nabruslil ke kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla sražena do ochranné sítě.
30:55'
Hráči s drakem na hrudi se dostali do svízelné situace v rohu svého pásma, vše nakonec vyřešil Rákos, který odpálil kotouč na zakázané uvolnění.
30:17'
Mikulíkovi ani Irglovi se nepovedlo poslal kotouč rozjetému spoluhráči, hrát tak může Malmö. Hosté ale drží kotouč za svou brankou.
29:36'
Další pokus Ocelářů o vyslání Růžičky do sóla úspěšný nebyl, ke kotouči měl blíže Alsenfelt, který jej ukryl v lapačce.
29:15'
Oceláři mohli navýšit své vedení, Martin Růžička se dostat do úniku! Třinecký ostrostřelec si potáhl kotouč na bekhendovou stranu, poté ale nedokázal posla puk mezi Alsenfeltovy betony.
28:46'
Draveckému s Polanským se nepovedl přechod přes střední pásmo, na druhé straně pak Krajíček důrazně zastavil Görtze.
28:00'
Svačina vystihl hostující rozehrávku, poté ale dlouho čekal s přihrávkou, střílející Adámek se tak ocitl ve velmi těžké situaci. Třinecký bek nakonec dokázal vypálit jeho pokus ale byl sražen do ochranné sítě. Komerční přestávka.
27:26'
Oceláři se ubránili a po skončení oslabení málem sami udeřili! Adam Raška vybojoval kotouč pro Martina Růžičku, třinecký snajpr si potáhl puk ke kruhu pro vhazování, prudkou střelou pak ale pouze orazítkoval pravou tyč Alsenfeltovy branky!
27:01'
Čtrnáct vteřin chybí do konce Jankova trestu, Hrubec musel v oslabení poprvé zasahovat. Od modré jej prověřil Lerby, Hrubec se nenechal rozhodit ani na dorážku čekajícím Haudumem.
26:40'
Malmö se v přesilové hře příliš nedaří. Adamský teď obral o puk Lerbyho, do střelecké pozice se ale třinecký útočník neprobojoval.
26:06'
Milan Mikulík odvedl dobrou práci v obranném pásmu, třinecký útočník zastavil hostující rozehrávku a poslal puk za Alsenfeltovu branku.
25:41'
Adamský vybojoval kotouč a poslal jej za Alsenfeltovu branku. Hosté se velmi rychle vrátili do útočné třetiny, jejich nepřesná rozehrávka ale skončila v Hrubcově rukavici.
25:15'
Hra v pěti na obou stranách ale neměla dlouhého trvání. Bohumil Jank to přehnal se svou snahou získat kotouč, třinecký obránce hákoval jednoho z protihráčů.
25:00'
Oceláři jsou kompletní.
24:33'
Hrubec musel likvidovat pokus Görtze, Oceláři se pak po dobré práci Draveckého dokázali osvobodit.
24:03'
Hosté jsou zpátky v útočném pásmu. Střelu Hauduma od modré před Hrubcem srazil Bryggman, kotouč se odrazil do rohu kluziště. Malmö zůstává u kotouče.
23:30'
Oceláři zahájili oslabení velmi dobře. Marcinko nejprve zastavil pokus Olssona, poté se slovenský útočník vydal do protiakce. Marcinko pálil od modré, Alsenfelt musel podržet kotouč v lapačce. Buly v pásmu Malmö.
22:49'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rákos – 2 min., podražení).
22:45'
Hrubec teď měl obrovské starosti s vyražením kotouče mimo svou branku! Střela Lerbyho od modré čáry byla několikrát ztečována, Hrubec se nakonec dokázal natáhnout a vyškrábnout kotouč mimo svou klec!
22:25'
Po další střele, o kterou se postaral Linhart, se už hosté dokázali osvobodit. Hráči s drakem na hrudi se však velmi rychle vrátili ke kotouči, pak jej ale odpálili jen na zakázané uvolnění.
21:48'
Oceláři pořádně tlačí na pilu, Polanský vymyslel přihrávku na zcela nehlídaného Draveckého. Ten pálil z první, kotouč ale minul branku.
21:20'
V předbrankovém prostoru byl opět velmi aktivní Tomáš Marcinko, který se probojoval ke dvěma pokusům. Alsenfelt zatím drží hubené manko.
20:46'
Oceláři se pokusili o přechod do útočné třetiny, přihrávka Doudery na Růžičku ale byla sražena. Chmielewski pak za brankou neuspěl v souboji s Wargem.
20:01'
Skončila úvodní třetina odvetného utkání mezi Oceláři a Malmö, zase o krok blíže k postupu jdou Třinečtí. Hráči s drakem na hrudi byli v první dvacetiminutovce aktivnějším týmem, domácím se povedlo využít jednu ze svých šancí. Bombu Tomáše Linharta od modré přilbou tečoval Tomáš Marcinko. Malmö se v dalším průběhu třetiny pokoušelo o vyrovnání, hosté ale zatím nemohou najít recept na výborně chytajícího Hrubce.

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.
20:00'
19:26'
Oceláři zvládli vhazování ve svém pásmu, protiakci Marcinkovy formace pak musel ve středním pásmu zastavovat Lerby. Hostující obránce raději odpálil kotouč mimo hrací plochu.
18:59'
Svačina s Rákosem chtěli udělat rozruch v hostující třetině, Oceláři se ale nakonec ke střele nedostali. Hrubec na druhé straně ukryl kotouč před dotírajícím Haudumem.
18:03'
Malmö přidalo na tempu, Wargova pobídka ale volného Storma nenašla. Oceláři vyvážejí kotouč do pásma soupeře.
17:43'
Po další akci hostujícího celku se kotouč odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude v blízkosti domácího brankáře.
17:30'
Zaar odstavil Marcinka od kotouče, poté se sám vydal vstříc domácí brance. Zaar se natlačil před Hrubce, zakončit ale nedokázal.
16:15'
Hosté se na chvíli podívali do blízkosti Hrubcovy branky, k ohrožení třineckého brankáře se ale nedostali. Dobrou práci u modré čáry odvedl Růžička, který zastavil hostující akci.
15:27'
Oceláři jsou i nadále aktivnějším týmem, rozruch kolem Alsenfeltovy branky teď udělala Polanského formace. Dravecký si vyměnil kotouč s Adamským, následně ale nedokázal zakončit skrz bránícího Anderssona.
14:44'
Marcinkova formace opět úřadovala v útočném pásmu, pokusy Irgla ani Mikulíka ale k brance nevedly.
14:14'
Musil zachytil kotouč u modré čáry a poslal jej na Martina Růžičku. Třinecký útočník zpoza branky hledal najíždějícího Rašku, třinecký mladík zkusil bekhendové zakončení. Alsenfelt byl připraven.
13:55'
Malmö se nedaří přechod do útočné třetiny, nejprve je zastavil ofsajd, poté se hosté dopustili zakázaného uvolnění.
13:39'
Oceláři zvládli buly u své modré čáry, protiútok Ciencialy se Svačinou ale úspěch nepřinesl. Kotouč se odrazil mezi diváky, buly ve středním pásmu.
13:15'
Hra se na chvíli přesunula do pásma Malmö, Oceláři se ale k ohrožení hostující branky nedostali. Švédský tým se následně pokusil o rychlou protiakci, tu ale zastavil ofsajd. Komerční přestávka.
12:07'
Adamský srazil hostující přihrávku tak nešikovně, že sám na branku mohl jít Frederik Storm! Třinecký útočník ještě dokázal rozpohybovat své rychlé nohy a dohnat Storma před Hrubcovou brankou, třinecký gólman ale musel situaci vyřešit dalším velmi dobrým zákrokem!
11:23'
Max Görtz teď totálně rozebral třineckou defenzívu, svým na milimetry přesným pasem vyslal do sóla rozjetého Johana Olofssona! Hostující útočník si nabruslil před brankoviště, poté ale pouze nechal vyniknout Šimona Hrubce!
10:40'
Další útok Ocelářů už byl o něco lepší, Linhartova střela od modré ale trefila jen bránícího Hauduma. Kotouč se odrazil do středního pásma.
09:55'
Doudera odvedl dobrou práci za vlastní brankou, kde zastavil akci Händemarka. Třinecký obránce si poté vybruslil až do střední třetinu, odkud rozehrál domácí protiakci. Ta ale skončila nepřesným pasem Mikulíka.
09:05'
Chmielewski s Rákosem připravili střeleckou pozici pro Martina Růžičku, třinecký snajpr mířil nad Alsenfeltův beton, hostující brankář si však toto místo pohlídal.
08:16'
Storm a Miele se pokusili o rychlý přechod středního pásma, druhý jmenovaný si u modré čáry říkal o přihrávku, v útočné třetině ale narazil na dobře stojícího Janka.
07:28'
Hosté se pokusili o rychlou odpověď, Hrubec si ale dokázal poradit. Na druhé straně pak na Alsenfelta zle dotírali Adamský s Polanským, brankář Malmö druhý kotouč za svá záda nepustil. Komerční přestávka.
06:22'
Gól platí, Oceláři se ujímají vedení! Tomáš Linhart od modré vyslal neskutečnou dělovku, kotouč se od přilby TOMÁŠE MARCINKA odrazil do Alsenfeltovy branky! Asistence: Tomáš Linhart, Zbyněk Irgl. Celkové skóre dvojzápasu: 3:1.
06:22'
Kotouč se po střele Tomáše Linharta dostal do sítě Malmö, rozhodčí vše kontroluje u videa!
05:57'
Po smělém průniku Rašky do útočné třetiny mohl hrát Martin Růžička, třinecký Top Scorer si ale nepohlídal modrou čáru, pískán je ofsajd.
05:04'
David Cienciala si sebral kotouč ve středním pásmu, proháčkoval se do útočné třetiny, kde přenechal puk najíždějícímu Davidu Musilovi. Ten od modré vyslal velmi tvrdou střelu, kterou Alsenfelt pouze vyrazil. Ke smůle domácích ale Cienciala nedosáhl na odražený kotouč!
04:43'
Polanský dlouho držel kotouč za hostující brankou, nakonec se třineckému útočníkovi povedlo najít najíždějícího Draveckého. Ten ale pálil vedle branky. Malmö se osvobodilo jen za cenu icingu.
04:07'
Oceláři se šikovně dostali do útočné třetiny, práci Adamského pak od modré čáry mohl využít Linhart. Třinecký obránce pálil z první, Alsenfelt ale dokázal zasáhnout.
03:35'
Zatím se hraje ve vysokém tempu, hru ale srážejí časté nepřesnosti. Ocelářům se nepovedla kombinace na Martina Růžičku, Malmö pak nedostalo kotouč za modrou čáru.
02:58'
Rákos se podél levé strany probojoval do útočné třetiny, jeho následný pas na Douderu ale nebyl přesný. Neujala se ani protiakce Hauduma, který ztroskotal právě na couvajícím Douderovi.
02:03'
Hosté se dostali do útočného pásma, brankáře Hrubce ale nijak neohrozili. Střelu Arella srazil Irgl, dorážku Bryggmana pak Musil.
01:21'
Menší zavázání Malmö mohl v předbrankovém prostoru využít Irgl, který se dostal k volnému kotouči. Brankář Alsenfelt ale byl pozorný a zlikvidoval pokus třineckého útočníka.
01:14'
Třetí formace domácího celku se dostala do blízkosti hostující svatyně, po Polanského přiťuknutí zpoza brány se do kotouče opřel Jank. Jeho pokus však byl sražen do ochranné sítě.
00:54'
Podobná situace se opakovala také po akci Storma. Švédský útočník vedl kotouč podél pravého hrazení, před modrou čárou ale trochu přibrzdil, čímž své spoluhráče vystavil do ofsajdové pozice.
00:32'
Úvodní buly pro Malmö. Hosté se pokusili o přechod do útočné třetiny, zastavil je však ofsajd.
00:01'
Hráči obou týmů jsou na ledě. Oceláři pro dnešní duel oblékli červené dresy, hostující Malmö pak bílé.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), Musil, Adámek, Linhart, Jank, Bartko – Chmielewski, M. Kovařčík, Martin Růžička (A, TS) – Mikulík, Marcinko, Irgl – Adamský (A), Polanský, Dravecký – Svačina, Rákos, Cienciala – Raška. Trenér: Václav Varaďa.

Malmö Redhawks: Alsenfelt (Malmborg) – Warg, Andersson, Mäntylä, Lerby, J. Olsson, Arell, Mylläri – Bryggman, Händemark, Zaar – Görtz, Forssell, Olofsson – Haudum, Miele, Storm – Eklind, Forsberg, Rosdahl – Lennström.Trenér: Patrik Andersson.

Rozhodčí: Marc Iwert, Daniel Piechaczek – Josef Špůr, Daniel Hynek.
První utkání série

V prvním měření sil osmifinále hokejové Ligy mistrů se Ocelářům podařil husarský kousek. Na ledě švédského Malmö Redhawks dokázali díky kompaktnímu výkonu ve všech řadách triumfovat poměrem 2:1. Góly vítězů zaznamenali ve třetí části Vladimír Svačina a Aron Chmielewski

31. října 2017: Malmö Redhawks – Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 1:0, 0:2).

Branky a nahrávky: 22. Hardt (Storm) – 41. Svačina (Adamský, Polanský) 58. Chmielewski (Musil, Dravecký).

HC Oceláři Třinec

Oceláři vstoupili do vyřazovací fáze hokejové Ligy mistrů skvěle. Družina trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny ve Švédsku na svou stranu urvala vítězství 2:1, což Slezanům dalo lepší pozici pro domácí odvetu. "Byl to výborný první krok do dvojzápasu. Věřím, že odvedeme maximum pro to, abychom po domácím zápase postoupili," burcuje trenér Václav Varaďa.

Utkání na severu Evropy bylo velmi vyrovnané. Domácí byli lepším týmem v prvních dvou třetinách, výborná závěrečná část v podání Ocelářů ale přisoudila výhru právě slezskému celku. ”V prvním utkání jsme využili šance, které se nám naskytly. Do odvety musíme jít s cílem postoupit. Musíme hrát jednoduše a snažit se zvítězit,” říká David Musil.

Oceláře v Malmö podporovala velká skupina skvělých fanoušků, kteří v Malmö aréně vytvořili hráčům s drakem na hrudi domácí atmosféru. "Máme skvělé fanoušky a my to cítíme. Jsou naším šestým hráčem. Byli slyšet v Jönkopingu i Malmö, doufám, že doma bude vyprodáno," přeje si Aron Chmielewski.

Poslední zápas Ocelářů

5. listopadu 2017 (TELH): HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1).

Branky a nahrávky: 34. V. Hübl (Kubát, Ihnačák), 58. Gerhát (Trávníček) – 9. Krajíček (Martin Růžička, Mikulík), 30. Linhart (Adamský, Jank), 49. Chmielewski (Martin Růžička, Krajíček).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Adámek, Linhart, Jank – Chmielewski, M. Kovařčík, Martin Růžička (A) – Mikulík, Marcinko, Irgl – Adamský (A), Polanský, Dravecký – Svačina, Rákos, Cienciala.

Malmö si cestu do vyřazovací fáze proklestilo ve skupině B, ve které se Redhawks utkali s Kometou, Kuopiem a Stavangerem. Se ziskem třinácti bodů Malmö obsadilo první příčku skupiny, při losu tak bylo mezi nasazenými týmy. Dvojzápas s Oceláři ale pro Červené jestřáby nezačal dobře.

Utkání v obrovské Malmö Areně, která hostila vůbec první duel Champions Hockey League v letošní sezóně, se čtyřicet minut vyvíjelo lépe pro domácí celek. Malmö vedlo pro trefě Nichlase Hardta, poslední dvacetiminutovka se ale švédskému celku vůbec nepovedla. Malmö inkasovalo dvě branky, do odvety tak přicestuje v jednogólovým mankem.

”Měli jsme několik šancí ke skórování, soupeř ale hrál velmi dobře a nám se nepovedlo zvítězit. Poznali jsme ale jejich styl hry, uděláme nějaké změny a do odvety půjdeme s cílem vyhrát,” řekl útočník Nichlas Hardt.

Poslední zápas Malmö

4. listopadu 2017 (SHL): Skellefteå AIK – Malmö Redhawks 4:2 (2:0, 1:2, 1:0).

Branky a nahrávky: 5. Ohlsson (Wingerli, Söderlund), 6. Lindholm (Möller, Lindström), 33. Lindholm (Möller, Lindström), 60. Lindholm (Lindström, Pudas) – 23. Olsson (Haudum), 24. Görtz (Olofsson, Mäntylä).

Sestava Malmö v posledním zápase: Gunnarsson – Arell, Olsson, Mäntylä, N. Andersson, Mylläri, Warg, Lerby – Bryggman, Händemark, Zaar – Storm, Haudum, Eklind – Görtz, Forsberg, Olofsson – Lennström, E. Andersson, Rosdahl.

Hezký úterní podvečer z třinecké WERK ARENY! Champions Hockey League má na programu odvetné zápasy osmifinále, Liberec a Kometa odehrají své duely na kluzišti soupeře. Oceláři Třinec si s Malmö Redhawks naopak vyměnili pořadatelství, odvetu tedy odehrají na domácím kluzišti! Hráči s drakem na hrudi si v prvním zápase vybojovali vítězství 2:1, k postupu jim tedy stačí remíza! Duel startuje v 18 hodin.