Hokejová Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eisbären : Brno - 2. září 2018   17:00

Brno

Kometa se dokázala zotavit po porážce na ledě Grodna, když po fantastické druhé třetině zvítězila v Berlíně, kde porazila domácí Eisbären. V prostřední části zadělali na výhru Brna po rychlých a smrtících protiútocích Martin Dočekal, Jan Hruška a Karel Plášek. Marek Langhamer se podepsal pod výhru Komety fantastickým výkonem, přestože ho pár sekund před druhou sirénou překonal Martin Buchwieser a po nevyužité přesilové hře 5 na 3 také Colin Smith. Konečný výsledek zápasu se šťastným koncem pro Brno. Eisbären Berlin 2 Kometa Brno 3.
59:47'
Útok Komety 13 sekund před koncem zastavilo postavení mimo hru a domácí brána zůstává stále prázdná.
59:36'
Další vyhození Komety ve velmi dramatickém závěru zápasu a rozhodčí signalizují, že se zakázané uvolnění pískat nebude. Eisbären musí rychle spěchat za pukem.
59:12'
Kometa sbírá další cenné sekundy, když vyhodila puk alespoň do obranného pásma Eisbärenu.
59:00'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:26'
Eisbären má neskutečně silný závěr zápasu, přestože mu přesilová hra Komety 5 na 3 sebrala dost sil.
57:46'
Eisbären si vzal oddechový čas, po kterém Maximilian Franzreb zůstal na střídačce!
57:46'
Michael DuPont rychle objel bránu a z otočky ho poslal před bránu, kde se z žádných domácích hráčů nedostal, protože Langhamer puk zmrazil pod lapačkou. Eisbären si vzal oddechový čas.
57:10'
Brendan Ranford rychle objel brněnskou bránu, z otočky se mu ale přesně zakončit nepodařilo. Brno si pasivní hrou zadělalo na obrovské problémy, stále ale vede.
56:38'
Lukáš Kašpar za bránou Eisbärenu tvrdě narazil na hrazení a skončil na ledě, hra ovšem pokračuje dále.
56:26'
Lukáš Nahodil spěchal rychle za nahozeným pukem ze středního pásma, Franzreb ho ale u své pravé tyče brány ze vzduchu bez problému stáhl do lapačky.
56:15'
Puk skončil na jedné ze střídaček a vhazovat se bude v obranném pásmu Komety. Přečká Brno tlak?
55:52'
Kometa po nevyužité přesilové hře 5 na 3 a několika velkých šancích úplně vypadla z role a je nyní pod tlakem.
54:55'
Eisbären mohl rychle vyrovnat, Michael DuPont se ale v blízkosti levé tyče nedokázal prosadit!
53:46'
Eisbären právě vstřelili branku!
Brendan Ranford v levém kruhu dokázal podržet puk, krátkou diagonální přihrávkou roztáhl hru na Jasona Jasperse a po jeho nahození před bránou skvěle tečoval puk mimo dosah lapačky Langhamera ke vzdálenější pravé tyči COLIN SMITH! Eisbären přečkal oslabení 5:3 a nyní se mu podařilo vstřelit kontaktní gól. Asistence: Jason Jaspers a Brendan Ranford.
53:01'
Čas plyne z pohledu Eisbärenu velice rychle a domácí musí vstřelit dva góly, pokud chtějí alespoň prodloužení.
52:49'
Thomas Oppenheimer byl před pár okamžiky vyloučen na dvě plus dvě minuty za vražení na hrazení, nyní se ale uvedl v mnohem lepším světle, když na levém křídle nabral velkou rychlost, objel bránu a u pravé tyče se puk snažil z otočky poslat do brány, Langhamera se mu ale zaskočit nepodařilo!
51:41'
Colin Smith na pravém křídle šlápl do pedálů a z pravého kruhu si sjížděl před bránu, jenže jeden z hráčů Komety ho dokázal rozhodit a puk skončil pod lapačkou Langhamera.
51:34'
Za to, že jsem nepostřehl, že Thomas Oppenheimer dostal dvě plus dvě minuty se Vám velice omlouvám. Myslel jsem, že byl vyloučen jen na dvě minuty.
50:57'
Franzreb podržel střelu Komety z levého kruhu pro vhazování poté, co se Thomas Oppenheimer nyní skutečně vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a domácí hrají v plném počtu.
48:58'
Tak až nyní Eisbären hraje ve čtyřech, protože Thomas Oppenheimer dostal nakonec dvě plus dvě minuty za vražení na hrazení! Marcel Noebels naskočil z trestné lavice na led, Thomas Oppenheimer na ní ještě musí zůstat.
48:53'
Thomas Oppenheimer se vrátil na led a Eisbären v brání ve čtyřech. Hráči už jsou na ledě ale hodně dlouho.
47:51'
Před pár okamžiky vyloučený Lukáš Nahodil mohl skórovat, když si na vzdálenější levé tyči našel místo po krásné diagonální přihrávce z pravého křídla, z blízkosti ale na Franzreba vyzrát nedokázal!
47:32'
Lukáš Nahodil se vrátil z trestné lavice na led a právě nyní začíná přesilová hra Komety 5 na 3!
46:58'
Další vyloučení Eisbärenu, po kterém si Kometa Brno zahraje přesilovou hru 5 na 3! Bylo to sice těsné, ale Marcel Noebels vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě mnuty za zdržování hry.
46:53'
Thomas Oppenheimer byl vyloučen na dvě plus dvě minuty za vražení na hrazení a poměr sil na ledě se opět mění.
46:11'
Eisbären z pravého křídla parádně nahodil puk na vzdálenější levou tyč, kde už se domácí pomalu radovali z kontaktního gólu, jenže Marek Langhamer jim překazil radost po fantastickém přesunu pravým betonem, kterým puk vyrazil do rohu ledové plochy!
45:52'
Eisbären prudce vypálil na levém křídle od modré čáry, Langhamer si ale na přední tyči puk našel a podržel ho.
45:32'
Lukáš Nahodil dostal dvě minuty za podražení a následovat bude hra 4 na 4, protože jen pár okamžiků předtím byl vyloučen jeden z hráčů domácího Eisbärenu.
45:11'
Martin Buchwieser dostal dvě minuty za zdržování poté, co vyhodil puk přes ochranné sklo.
45:11'
Radim Zohorna se po rychlém protiútoku a zpětné přihrávce z pravého křídla ocitl na vzdálenější levé tyči v obrovské šanci, jenže z blízkosti orazítkoval pouze pravý beton brankáře Franzreba!
43:18'
Hra plyne ve třetí části neskutečně rychle a Langhamer si před pár okamžiky připsal další fantastický zákrok, když zastavil bombu domácích z levého kruhu pro vhazování! Brankář Komety předvedl další úžasný rozštěp a nakonec lapačkou puk vyrazil.
42:36'
Jan Hruška z levého křídla krásně přenesl hru doprava a z kruhu pro vhazování přišla okamžitě rána, která mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Franzreb ji ale pravým betonem skvěle vyrazil!
41:56'
Kometa se prezentuje velice dynamickou hrou, na kterou je radost pohledět. Tři góly nejsou náhodou.
40:58'
Kometa se před pár okamžiky pokusila zahrozit znovu a tentokrát střelou ze středního pásma, Franzreb se ale zaskočit nenechal a po zachycení puku rychle rozehrál.
40:22'
Kometa vstoupila do závěrečné třetí třetiny pořádně zostra a Jan Hruška mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase, jeho střela z mezikruží se ovšem neujala!
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:48.
Kometa se po bezbrankové první třetině na svého soupeře vrhla, když prokázala svou taktickou vyspělost. Brněnský celek nehrál žádný hurá hokej, ale trpělivě čekal na své šance a chyby soupeře, které po třech rychlých protiútocích dokázal zakončit hadím uštknutím, o které se postupně postarali Martin Dočekal, Jan Hruška a Karel Plášek. A když v bráně navíc podává fantastický výkon Marek Langhamer, má Kometa v letošním ročníku Champions Hockey League namířeno k prvnímu vítězství, ačkoliv jejího brankáře v závěru druhé třetiny připravil o čisté konto Martin Buchwieser. Dotáhne Brno zápas k vítězství? Skóre po druhé třetině. Eisbären Berlin 1 HC Kometa Brno 3.
40:00'
39:47'
Louis-Marc Aubry v obranném pásmu vybojoval puk, rychle otočil hru a kolmou přihrávkou na ose hřiště našel Marcela Noebelse. Ten vzápětí rozdal puk krátkou diagonální přihrávkou doleva a MARTIN BUCHWIESER z ostrého úhlu procedil puk mezi Langhamerovými betony do sítě! Asistence: Marcel Noebels a Louis-Marc Aubry.
39:21'
Langhamer si snadno poradil s nahozením Eisbärenu od modré čáry, když ho u pravé tyče zmrazil pod lapačkou.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:56'
Colin Smith si zpoza brány rychle vybruslil před brankoviště a bekhendem se snažil puk zamést k levé tyči, jenže Langhamer se roztáhl na brankové čáře jako guma a v rozštěpu vyrážečkou puk senzačně vyrazil! Neskutečný zákrok!
38:24'
Brendan Ranford si na vzdálenější levé tyči najel na krásnou přihrávku a už se chystal uklízet puk do na chvíli odkryté brány, jenže puk v rozhodujícím okamžiku minul!
38:03'
Lukáš Nahodil se po rychlém protiútoku ocitl v levém kruhu pro vhazování ve skvělé šanci a dobře mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Franzreb mu zkazil radost skvělým semaforem!
37:05'
Mark Cundari na levém křídle vystřelil od modré čáry a Langhamer na přední tyči puk vyrážečkou vyrazil do rohu ledové plochy. Brankář Komety v závěru druhé části drží čisté konto.
35:05'
Kometa právě vstřelila branku!
KAREL PLÁŠEK po vhazování v obranném pásmu ve středovém kruhu ukradl puk jednoho z domácích hráčů a Kometa se řítili do přečíslení dva na jednoho, které vyřešil nádherně, když na pravé křídlo přihrál rozjetému Lubošovi Horkému a po jeho zpětné přihrávce na vzdálenější levé tyči zametl puk po ledě z blízkosti do prázdné brány! Asistence: Luboš Horký.
34:54'
Mark Olver si najel před bránu v rychlosti na krátkou přihrávku z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže poskakující kotouč nedokázal v samostatném úniku zkrotit a Langhamer u své levé tyče brány puk za svá záda nepustil!
34:12'
Matěj Novák táhlou střelou na ose útočného pásma mířící do vzdálenějšího pravého horního rohu brány mohl poslat Kometu do tříbrankového trháku, Maximilian Franzreb ale vytáhl parádní semafor!
33:16'
A další šance Eisbärenu! Domácí z pravého kruhu mířili přesně do bližšího pravého horního rohu brány, Langhamer ale vytáhl dosavadní zákrok zápasu, když horní hranou lapačky vytáhl puk do ochranné sítě!
32:57'
Brendan Ranford měl na holi snížení, když se po nahození z pravého křídla ocitl na vzdálenější levé tyči v obrovské šanci, z blízkosti ale bránu nepochopitelně minul!
32:22'
Rozhodčí po nepřesvědčivém zákroku Langhamera ztratili puk z dohledu a raději hru přerušili. Powerbreak.
32:00'
Omlouvám se, že jsem se na několik okamžiků odmlčel, ale na oficiálních soutěže je zatím jako střelec označen Luboš Horký, takže čekáme, zda bude potvrzena teč.
31:03'
Langhamer si hravě poradil s nahozením domácích hráčů od modré čáry a sevřel puk ve své lapačce.
30:52'
Juraj Mikuš rychle zavezl puk do útočného pásma a z pravého křídla parádně přenesl hru s přispěním teče Jana Hrušky do levého kruhu pro vhazování, kde se dostal ke střílené přihrávce Luboš Horký. JAN HRUŠKA si poté našel místo před bránou a skvělou tečí poslal Brno v přesilové hře do dvoubrankového vedení! Asistence: Luboš Horký a Juraj Mikuš.
30:15'
Eisbären ve druhé třetině inkasoval jako první a nyní daroval Brnu přesilovou hru. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Jamison MacQueen.
28:56'
Matěj Novák napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, našel ovšem pouze hruď brankáře Maximiliana Franzreba, který puk podržel a hru následně přerušil.
28:29'
Vojtěch Střondala dlouhou přihrávkou z obranného pásma našel na levém křídle rozjetého Karla Pláška, který udělal brzdu na vrcholu levého kruhu a protiútok zabrzdil.
26:55'
Mark Olver se mohl postarat o rychlé vyrovnání, když k němu před bránou prošlo nahození z pravého křídla, jako by byl ale domácí hráč zaskočený a mezi betony z blízkosti Langhamera propálit nedokázal!
26:43'
Hra je přerušena a oba týmy využívají powerbreak, ještě předtím ale jeden z hráčů Eisbärenu napřáhl od modré čáry ke krásné střele s příklepem, která nad ledem mířila k pravé tyči, Langhamer ale neměl trajektorii střely zacloněnou a podruhé v zápase předvedl krásný semafor!
24:53'
Langhamer nejprve podržel Kometu dvěma zákroky v rychlém sledu po dvou střelách z blízkosti a Eisbären se poté dopustil katastrofální rozehrávky, kterou potrestal MARTIN DOČEKAL! Martin Dočekal skvěle vystihl rozehrávku domácího týmu a poté diagonální přihrávkou našel u pravé tyče Luboše Horkého, který na chvíli podržel puk a poté mu ho krásně předložil, aby mohl z mezikruží skórovat do prázdné brány. Asistence: Luboš Horký.
24:20'
Eisbären se po vyhraném vhazování ihned vrhl směrem vpřed, jenže jeho útok zastavilo postavení mimo hru.
24:06'
Karel Plášek využil krásné zpětné přihrávky Lukáše Kašpara zpoza brány v levém kruhu ke střele s příklepem, která sice přišla bez přípravy, byla ale přizvednuta do ochranné sítě.
23:33'
Eisbären vypálil na ose hřiště od modré čáry a jeho střela zápěstím minula levý horní roh Langhamerovy brány.
23:08'
Langhamer se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Eisbärenu a podél hrazení bez problému rozehrál.
22:36'
Oba týmy v úvodu druhé třetiny zatím hrozí po nebezpečných nahozeních ze stran, zůstávají ovšem u náznaků šancí.
22:09'
Kometa se konečně osvobodila a navíc mohla zaútočit, kolmá přihrávka na levé straně ale byla příliš prudká.
21:23'
Kometa se ocitla pod tlakem poté, co Langhamer zastavil nahození domácího týmu z pravého křídla, nedokázal ho ale vyhodit ze třetiny nebo přerušit hru.
20:24'
Nahození Eisbärenu nic nepřineslo a na opačné straně ledové plochy mohla udeřit Kometa, když z pravého křídla nebezpečně nahodil puk před bránu Hruška, jeden z jeho spoluhráčů se ale na vzdálenější levé tyči do zakončení těsně nedostal.
20:01'
Oba týmy na začátku druhé třetiny svedli tuhý boj na vhazování a jako první se vydali směrem vpřed hráči Eisbärenu.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:51.
Brankáři Langhamer a Franzreb zatím na začátku září září v záři reflektorů Wellblechpalastu a po úvodní třetině je stav zápasu navzdory velkým šancím na obou stranách bezbrankový. Věřme, že po druhé třetině už nebudeme hledat rýmy, ale připomenutí gólových okamžiků a jejich režisérů. Skóre po první třetině atraktivního duelu. Eisbären Berlin 0 Kometa Brno 0.
20:00'
19:52'
Eisbären střelou z levého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, Langhamer ale potěšil skupinu fanoušků Komety semaforem, na kterém zasvítila červená!
19:05'
Jan Süss se málem 55 sekund před koncem první třetiny řítil od útočné modré čáry sám na bránu, jenže neměl potřebnou rychlost a dvojice obránců Eisbärenu ho do šance nepustila, když ho vytlačila za bránu!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:12'
A hned vzápětí přišla střela z levého kruhu, Langhamer byl ale opět připravený a opět puk vyrazil!
18:01'
Jonas Müller byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle napřáhl od modré čáry k jedovaté střele s příklepem, Langhamer ale zůstal klidný a hrudí puk vyrazil mimo.
17:28'
Kometa se na levém křídle znovu pokusila pouze o nahození a v útočném pásmu nebyl nikdo, kdo by puk dojel.
16:41'
Jan Štencel krásnou střelou z pravého kruhu pro vhazování mířil těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Franzreb měl ale skvělý výhled a pravým betonem puk vyrazil!
16:15'
Eisbären se po hodně kostrbaté rozehrávce nakonec snažil zaútočit po pravém křídle, jenže na modré čáře byl puk sražen mimo ledovou plochu a jedna z fanynek získala suvenýr.
15:51'
Franzreb se vydal za svou bránu, aby zastavil nahozený puk Komety z levého křídla a podél hrazení rozehrál.
14:46'
Jan Štencel mohl využít zaváhání Eisbärenu, když se v mezikruží dostal ke střele zápěstím, z otočky ale zamířil pouze do náruče brankáře Franzreba!
14:12'
Jako bych to zakřikl a Kometa málem inkasovala, střela z levého kruhu pro vhazování ale těsně před bránou tečována nebyla a puk zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.
13:35'
Sledujeme velice atraktivní utkání, ačkoliv zatím na výsledkové tabuli svítí bezbrankové skóre. A co je ještě důležitější, slibné šance si dokáže vytvářet i český tým.
12:35'
Ještě se musím vrátit k jedné střele, o kterou se pár sekund před střelou Tomáše Malce postaral v čase 7:36 Tomáš Bartejs, Franzreb ale jeho ránu vyrazil mimo bránu vyrážečkou.
12:35'
Tomáš Malec napřáhl na levém křídle od modré čáry k další tvrdé ráně, Franzreb byl ale připravený a puk mířící pod horní tyč ukryl mezi rukavicemi. Následuje powerbreak.
11:35'
Hra byla přerušena. Pár sekund předtím ale měla velkou šanci Kometa! Luboš Horký byl zřejmě hráčem, který si najížděl před bránu na přihrávku z levého křídla a ostře narazil do brankáře.
11:15'
Hokejisté Komety úspěšně přečkali oslabení 5 na 3 poté, co Langhamer levým betonem skvěle zasáhl proti střele Eisbärenu z levého kruhu pro vhazování!
09:15'
Eisbären se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Tomáš Bartejs jednoho z protihráčů uklidil do bezpečí za cenu faulu. Hráč Komety dostal dvě minuty za sekání.
09:04'
Sean Backman poslal před bránu z pravého křídla nahození, které bylo tečováno a skončilo těsně vedle vzdálenější levé tyče!
08:41'
Michal Barinka v rohu obranného pásma narazil jednoho z protihráčů na hrazení a dostal dvě plus dvě minuty na vražení na hrazení. Na domácí straně byl vyloučen na dvě minuty Louis-Marc Aubry. Tak nakonec ne, Louis-Marc Aubry se vrátil na střídačku a místo něho dostal trest Mark Olver – 2 minuty nedovolené bránění.
07:48'
Tomáš Malec na levé straně útočného pásma vypálil dobře s příklepem od modré čáry a Franzreb jeho ránu mířící do horního rohu brány výborně vyrazil lapačkou!
07:29'
Lukáš Kašpar napřáhl na pravém křídle k prudké ráně s příklepem, která těsně nad ledem minula vzdálenější levou tyč.
07:21'
Po powerbreaku se domácí dostali na levém křídle k nahození, které na přední tyči bylo sraženo za bránu.
07:10'
Plášek na levém křídle využil volného prostoru a na bodu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké ráně s příklepem, kterou na přední tyči zastavil připravený Franzreb.
06:24'
Sean Backman na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté krátkou diagonální přihrávkou uvolnil najíždějícího Jamisona MacQueena, který se rychle dostal před bránu, na vzdálenější pravé tyči ale bekhendem našel pouze náruč připraveného Langhamera!
05:26'
Franzreb se pokusil po vyhození Komety rychle rozehrát, jenže puk vyhodil nechtěně na zakázané uvolnění, což nyní samozřejmě potěšilo fanoušky Komety Brno, kteří zde vytváří skvělou atmosféru!
04:50'
Vyloučený Jens Baxmann je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra domácího Eisbärenu Berlin.
04:40'
Radim Zohorna se snažil dohrát soupeře za bránou Eisbärenu, jenže ho podrazil a deset sekund se bude hrát 4 na 4.
04:21'
Eisbären dostal puk ze své třetiny a Kometa má nyní potíže s rozehrávkou, která je hodně pomalá.
03:16'
Franzreb v rychlém sledu dvakrát skvěle zasáhl, když vyrazil střelu Komety z pravého a poté i levého kruhu pro vhazování!
02:50'
Jens Baxmann dostal dvě minuty za podržení poté, co za vlastní bránou fauloval Radima Zohornu. První přesilová hra, kterou si zahraje k naší radosti Kometa Brno.
02:32'
Kometa se na pravém křídle v rychlém sledu dostala ke dvěma nahozením, obě dvě ale zastavil Franzreb.
01:57'
Německý tým opět nepříjemně zahrozil a střela z levého kruhu tentokrát mířila mezi tři tyče, jenže brněnskou Kometu podržel brankář Langhamer, který puk úspěšně vyrazil!
00:54'
Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke střele. Nejprve Kometa na levém křídle, Franzreb ale skvěle zasáhl levým betonem a puk mířící ke vzdálenější pravé tyči vyrazil. Eisbären na opačné straně ledové plochy vzdálenější tyč z levého křídla minul.
00:15'
Langhamer poprvé v akci, když se včas přesunul ke své levé tyči a po nahození domácích z levého křídla rychle rozehrál.
00:01'
Eisbären vyhrál úvodní vhazování zápasu a okamžitě ho nahodil za bránu Langhamera, který se vydal za pukem a zpomalil ho.
00:01'
V hale právě dozněla česká hymna a poté té německé už bude vše připraveno k zahájení zápasu Komety.
Vítejte u sledování přenosu zápasu Champions Hockey League s českou účastí. Kometa Brno po neúspěšném zápase v Bělorusku vyzve Eisbären Berlin. Utkání se odehraje v malé hale s názvem Wellblechpalast, vůbec se ale nesnižuje atmosféru, která je fantastická. Z Brna dorazily přibližně tři stovky fanoušků Komety.
Kometa Brno v úvodním zápase Champions Hockey League zavítala do Běloruska, kde vyzvala tamní Grodno a podlehla mu 4:2. O osudu utkání rozhodl úvod. Hokejisté Komety inkasovali dva góly, a přestože v polovině utkání dokázali své dvoubrankové manko smazat, ještě před druhou přestávkou prohrávali a ve zbytku střetnutí už se jim vyrovnat znovu nepodařilo.

Eisbären Berlin: Franzreb (Cüpper) – DuPont (A), Müller, Cundari, Richmond, Wissmann, Kettemer, Baxmann – Backman, Sheppard (C), MacQueen – Oppenheimer, Olver, Fischbuch – Jaspers, Smith, Ranford – Buchwieser, Aubry, Noebels (A).

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Mikuš, Štencel, Barinka (A), Mikyska, Malec (C), Bartejs, Kowalczyk, Kučeřík – Zohorna, Hruška (A), Kašpar – Plášek, Nahodil, Horký – Dočekal, Süss, Kratochvíl – Střondala, Novák.

Rozhodčí: Stephan Eichmann, Lasse Kopitz. Čároví: Wayne Gerth, Jonas Merten.
Hokejisté Komety Brno v loňském ročníku Champions Hockey League dokráčeli do čtvrtfinále a letos by ho rádi zopakovali. Úvodní zápas skupiny D ovšem Kometě nevyšel, když prohrála 4:2 na ledě Grodna. Ve druhém venkovním zápase čeká brněnský tým Eisbären, který taktéž první zápas nezvládl, když podlehl 5:3 Zugu. Nutno ovšem podotknout, že jedenáctinásobný mistr Československa a dvojnásobný mistr samostatné České republiky odcestoval na venkovní trip bez sedmi velmi zkušených hráčů. Doma zůstali obránci Michal Gulaši a Ondřej Němec, útočníci Peter Mueller, Martin Zaťovič, Leoš Čermák, Bedřich Köhler a Petr Holík. Příležitost ukázat se tak dostalo několik mladých hráčů jako Jan Süss, Petr Kratochvíl, Daniel Kowalczyk, Matěj Novák, Karel Plášek a Radek Kučeřík. Zazáří v neděli Kometa?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.