Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Luleå - 6. září 2019   18:00

Luleå
05:26' Gunler   • 20:49' Ilomäki   • 22:56' Berglund   • 38:42' Kovacs   • 63:33' Emanuelsson

Vhazování: 33:34
Dva body si nakonec odváží favorizovaná Lulea Hockey po naprosto vyrovnaném průběhu utkání z horkého ledu z Německa po výhře 5:4 po prodloužení.
63:33'
Luleå právě vstřelila branku!
Autorem branky je PETTER EMANUELSSON, který tak rozhodl o tom, že dva body putují do Švédska – 4.5 po prodloužení! Asistence: Juhani Tyrväinen, Arttu Ilomäki.
63:22'
Tentokráte svou šanci zahodili hráči Augsburgeru Panthers!
63:05'
Bomba z pravého kruhu sražena brankářem Rautiem do bezpečí.
62:48'
Fraser si u mantinelu plní zodpovědně své defenzivní úkoly.
61:57'
Hráči Augsburgu utíká puk do středního pásma.
61:09'
Gólovou šanci švédů hatí perfektním zásahem brankář Keller!
60:31'
Živěji vstoupila do prodloužení švédská trojice.
60:01'
Prodloužení či samostatné nájezdy rozhodnou o dělbě bonusového bodu.
60:00'
59:21'
Keller se vrací do branky.
59:21'
A branka skutečně platí!
59:21'
Branka je zkoumána u videorozhodčího – postavení útočícího hráče v brankovišti.
59:21'
Augsburg právě vstřelil branku! První střelu po ledě ještě brankář Rautio vyrazil před sebe na dorážku ANDREWA LEBLANCA již neměl nárok – 4:4!
59:16'
Augsburg hraje power – play, Keller sprintuje na střídačku!
58:57'
Domácí tým se nemůže dostat do útočného pásma natož do trvalého tlaku.
58:22'
Rozhodčí kvůli teči vytahují hru z útočného pásma Augsburgu do středního pásma a další šarvátka byla na obzoru.
58:09'
Není to zakázané uvolnění a z ledu se jen velmi těžce zvedá otřesený Fredrik Styrman.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33'
Hra se stěhuje na druhý konec kluziště před branku Markuse Kellera.
57:19'
Brankář David Rautio má kotouč ve své moci.
56:51'
Daniel Schmölz skončil v levém rohu v útočném pásmu.
56:18'
Keller po buly raději přidržel puk pod lapačkou.
55:39'
Brännström kličkoval pěkně, ale nic převratného v útočném pásmu nevymyslel.
54:53'
Nepřesné zakončení mimo branku v podání Jaroslava Hafenrichtera.
54:29'
Hra se odvíjí za brankou Rautia.
53:57'
Střela od modré čáry minula branku Kellera.
53:37'
Ve středním pásmu si hráči švédského klubu pomohli nedovolenou přihrávkou rukou.
52:23'
Další přerušení a krátký oddech pro oba týmy u střídaček.
51:44'
I po ztracených pucích dohrávají hráči německého klubu své protihráče i v útočném pásmu.
50:57'
Ve středním pásmu sudí pustili poněkud nešetrný zákrok na hráče Augsburgu. Odveta na sebe nenechá dlouho čekat.
50:14'
A na švédské lavičce je rázem živo jak ve včelím úle.
49:25'
No a o drama je tedy postaráno. Čas ukáže, který z celků lépe zvládne posledních deset minut hry.
48:34'
Augsburg právě vstřelil branku! Opět se ukázalo jak je důležité míti ve svém kádru MATTHEWA FRASERA, který střelou z pravého kruhu s pomocí teče obránce umístil kotouč za záda Rautia – 3:4! Asistence: Patrick McNeill, Braden Lamb.
47:47'
Hned dvojice Mattsson a Gunler si vzala protihráče do parády ve středním pásmu, ale k nelibosti fanoušků Augsburgu bylo vše na hraně pravidel hokeje nikoliv za nimi.
47:15'
Jeden hit za druhým inkasovali hráči ze Švédska a v přerušené hře s ev hloučku sjíždí za rozhodčím.
47:05'
Komerční přestávka pro oba celky.
46:28'
Forčeking Marco Sternheimera byl úspěšný a střelu jeho spoluhráče musel krotit brankář Rautio.
45:36'
Předbrankový prostor před Rauitiem je permanentně hlídán obránci Luley.
44:53'
Vhazování ve středním pásmu.
43:37'
Útok s dvojici Payerl a Stieler dobře motal své protivníky ze Švédska v útočné třetině z pohledu domácího týmu.
42:53'
Po levé straně to zkusil Jakob Mayenschein, ale jeho střela byla zblokována ven mimo kluziště.
42:29'
V souboji jeden na jednoho Fraser sice neuspěl, ale i přesto raději brankář Rautio pozdržel puk pod svou lapačkou.
41:54'
Puk končí v lapačce brankáře Kellera.
41:11'
Tyrväinen v útočném pásmu vybojoval svým sprintem na první pohled ztracený kotouč.
40:27'
Střela z pravého kruhu a následný nepřesný, střelecký pokus mimo branku v podání Augsburgu.
40:01'
Statistika:

Střely 42:28

Střely na branku: 20:18

Využití: 1.0

Vhazování: 21:20
Druhou třetinu na rozdíl od první, opanoval herně celek Lulea Hockey což potvrdil hned třemi brankami a po 40 minutách tak vede v Německu 4:2. Poslední část hry začne kolem 19:45 hodiny.
40:00'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Radost ze snižující branky fanouškům Augsburgu neměla dlouhého trvání, jelikož dvougólový náskok vrátil Lulee ROBIN KOVACS – 2:4! Asistence: Austin Farley, Nils Lundkvist.
37:32'
Augsburg právě vstřelil branku! Schmölz před brankou našel přesně spoluhráče DAVIDA STIELERA, který přesnou střelou do šibenice snižuje na 2:3! Asistence: Daniel Schmölz, simon Sezemsky.
37:19'
Ve středním pásmu svou tvrdost ukázal Noel Gunler.
36:33'
36:06'
35:17'
Více prostoru na ledě vyhovuje zjevně švédským bruslařům.
34:33'
Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Juhani Tyrväinen – 2 min., hákování). Bude se hrát čtyři na čtyři.
34:33'
Hloupý faul u mantinelu tzv. teploměr, předvedl Tyrväinen, nevím čemu se diví. Sudí naprosto správně zvedl svou pravici.
34:06'
Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Patrick McNeill – 2 min., sekání).
34:01'
Augsburg se chystal do útoku, ale jeden z hlavních rozhodčích viděl sekání.
32:48'
Fraser byl pozornou obranou uhlídán a nebyl nyní vpuštěn vůbec do hry s pukem.
31:57'
Kombinace Tyrväinena v útočném pásmu vedla pouze k zablokované střele obráncem.
31:21'
30:47'
Hned po zásahu brankáře se tu strhla již tradičně další mela.
30:46'
Augsburg to zkusil kombinačně na malém prostoru a vše hasí rozklekem pozorný Rautio.
29:54'
Rautio má podporu svých obránců na maximu.
29:09'
Každý souboj je dohráván na hranici faulu, ale švédský obránce dostal aspoň na chviličku puk z obranné třetiny.
28:14'
Střela LeBlanca byla tečována a konči mimo kluziště.
27:21'
Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Fredrik Styrman – 2 min., podrážení + 2 min., krosček).
27:15'
Před brankou Styrman zbytečně nejprve předvedl faul kolenem a následně i krosček.
26:57'
Puk mezi diváky a proto se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:14'
Po nepovedené švédské střele na modré se do rohu kluziště dostal jeden útočící hráč z Augsburgu.
25:27'
Diváci se zlobí, ale rozhodčí měl pravdu do ofsajdu zbytečně vjel spoluhráčům Sahir Gill.
24:33'
Ostrou střelu Robina Kovacse hned po buly lapil brankář Keller.
24:03'
23:40'
Další skupinová šarvátka před Rautiem.
22:56'
V přesilové hře při rozehrávce holí napálil brankář Keller pouze forčekujícího Brännströma a ten ideálně našel JONASE BERGLUNDA, který puk usměrnil mezi betony Kellera – 1:3! Asistence: Isac Bränström.
22:03'
Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Juhani Tyrväinen – 2 min., sekání).
20:49'
A opět naprosto obdobný gól Luley jako v první třetině za obranou se ocitl ARTTU ILOMÄKI a brankáře Kellera účelně vymíchal – 1:2!
20:09'
Tak to bylo rychlé. U mantinelu se do sebe pustili Adam Payerl s Oscarem Engsundem.

Vhazování: 9:8
První třetina patřila herně Augsburger Panther jenže do vedení poslal Luleu z brejku Gunler. Vyrovnání přišlo po pěkné přesilovkové kombinaci, na jejímž konci byl Fraser. Druhá třetina začne cca v 18:50 hodin.
20:00'
19:52'
Řádné zmatky těsně před koncem třetiny vyřešil brankář Rautio před svým brankovištěm v zádech se sirénou oznamující konec první dvacetiminutovky.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:19'
17:40'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Matthew Fraser – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lulea Hockey (Isac Brännström – 2. min., držení)
17:35'
U mantinelu v litém souboji nakonec Fraser dostal zápasnickým chvatem Brännströma na lopatky.
16:42'
Robin Kovacs nahodil úspěšně kotouč do útočného pásma.
16:33'
Hráč Luley je z buly vykázán, vhazování se tedy před Kellerem bude znova opakovat.
16:19'
Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Scott Valentine – 2 min., krosček).
16:12'
Brännström se sice diví, ale hra je vykázána z útočného pásma Luley do středního pásma.
16:03'
Vhazuje se ve středním pásmu.
15:37'
Lulea začíná svou snahu o další útok ve středním pásmu.
14:51'
Fraserovu střelu z pravého kruhu tentokráte brankář David Rautio spolehlivě zastavil.
14:09'
Zakázané uvolnění švédského celku.
13:32'
Ofsajd švédského celku.
12:57'
Kontr Tyrväinena v souboji jeden na jednoho v útočném pásmu ukončil obránce Braden Lamb.
11:35'
Augsburg právě vstřelil branku! Perfektní přesilovková souhra značí, že je tu vyrovnáno, jelikož po parádních přihrávkách, kotouč do opuštěné branky snadno umístil MATTHEW FRASER – 1:1! Asistence: David Stieler, Sahir Gill.
10:45'
Komerční přestávka a hráči odjíždí ke svým střídačkám.
10:30'
Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Jonas Berglund – 2 min., držení).
10:18'
A puk má ve své moci brankář Rautio, ten si na nudu během první třetiny rozhodně nemůže stěžovat.
08:54'
Po střele Schmölze končí puk pouze na zadním mantinelu.
08:05'
Hra se velmi přitvrzuje a mantinely po osobních soubojích duní o stošest.
07:29'
Ilomäki byl v rohu kluziště řádně dohrán na mantinel.
07:09'
Payeret se v kombinaci dva na tři neprobil přes obranu soupeře.
06:15'
Opět se hraje v útočném pásmu před brankářem Rautiem.
05:26'
A udeřilo náhle na druhé straně kluziště, když se po chybě obrany zcela sám zjevil před Kellerem útočník Luley NOEL GUNLER a správně zhodnotil cellu situaci – 0:1!
05:15'
Opět skandovaný potlesk oceňuje práci hokejistů Augsburgu v útočném pásmu.
04:05'
Hráč Luley nahodil kotouč ve středním pásmu do útočného a rychle odešel střídat na svou střídačku.
03:27'
V úvodu utkání je zatím jasně aktivnějším týmem Augsburger Panther.
02:12'
Fantastická atmosféra žene domácí hráče na útočné zteče.
01:27'
Výpady německého celku jsou velmi nebezpečné, dva obránci Luley skončili na zádech v rohu kluziště po vzájemné srážce.
00:38'
Brankář Rautio sice bez hole, ale s pomocí svých obránců dokázal vyrazit střelu Haaseho od modré čáry.
00:24'
Švédskou obranu pořádně zaměstnal šikovný Adam Payerl.
00:01'
Stadionem zní nejprve švédská hymna a po komorním potlesku zní již s očekáváním u fanoušků hymna Německa.
Augsburg bude hrát v červených dresech, Lulea nastoupí v barvě žluté.

Augsburger Panther: Keller (Borst) – Haase, McNeill, Lamb, Tölzer, Valentine, Sezemsky, Rogl – Sternheimer, Stieler, Payerl – Holzmann, LeBlanc, Callahan – Mayenschein, Gill, Fraser – Lambacher, Hafenrichter, Ullmann – Schmölz.

Luleå Hockey: Rautio (Lassinantti) – Lundkvist, Engsund, Sondell, Jalvanti, Själlin, Styrman, Johansson – P. Emanuelsson, Ilomäki, Hällander – Kovacs, Tyrväinen, Brännström – E. Emanuelsson, Berglund, Farley – Edström, Gunler, Mattsson – Fabricius.

Rozhodčí: Nikolič, Iwert – Gaube, Hofer.
Odehraná utkání skupiny C:

Lulea – Augsburg 2:3 po SN (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Belfast – Liberec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Lulea – Liberec 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Belfast – Augsburg 2:3 po PP (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Ve skupině C je situace velice zamotaná. Tři týmy mají po čtyřech bodech, Liberec je zatím bez bodu.

Vzájemné utkání:

Branky. 12. Emanuelsson, 31. Fabricius – 9. Hafenrichter, 54. Fraser, rozhodující nájezd Sezemsky