Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Bern : Grenoble - 8. října 2019   19:45

4. Grenoble Bruleurs de Loups 3
Švýcarský SC Bern si v utkání pátého kola základní skupiny E Ligy mistrů připsal tak trochu povinné vítězství nad outsiderem z francouzského Grenoblu a udržel naději na postup do vyřazovací fáze.

Ve druhém utkání skupiny E dnes švédská Skelleftea na domácím ledě porazila finský Kärpät Oulu, posunula se do čela skupiny a celý vývoj dostal další zápletku.

Druhé postupové místo drží Finové, třetí Bern a čtvrtý Grenoble už je bez šance na postup. O všem rozhodne poslední kolo, kdy se budou hrát odvetné zápasy dnešního programu na ledě druhého celku: Kärpät Oulu – Skelleftea a Grenoble – Bern. Postupují dva nejlepší týmy z každé skupiny.

59:26'
Utkání už se jen dohrává. Bern bude brát tři body.
58:40'
Bern právě vstřelil branku!

Netrvalo to dlouho a domácí trefují prázdnou francouzskou svatyni. K puku se ve středním pásmu dostal ERIC BLUM a korunuje svůj velmi dobrý výkon také vstřelenou brankou. Horák se okamžitě vrací mezi tři tyče. Asistence: Simon Moser, Mark Arcobello.
58:31'
Hosté to ještě zkouší bez brankáře!
58:06'
Hra je hodně rozkouskovaná, ale o vítězi se skutečně zdá být rozhodnuto, byť gólman Niklas Schlegel čisté konto nevychytá. To jediné dnes asi bude domácí Bern mrzet.
57:49'
Moser vyhrál buly chytře dopředu a hned hledal před brankou Arcobella. Před americkým snajprem přikryl kotouč Horák.
57:44'
Hostům vlil gól hodně krve do žil, ale už bude nejspíš pozdě.
56:25'
Grenoble právě vstřelil branku!

Nedáš – dostaneš! Domácí zahodili dlouhou dvojnásobnou přesilovku a hned poté Grenoble konečně prostřelil Schlegela. Kanadský obránce KYLE HARDY od modré čáry nahodil puk na bránu a domácí gólman měl zakrytý výhled – 3:1. Asistence: Patrick McEachen.
55:55'
Hosté v plném počtu. Na přesilovkách se dnes ani jednomu z týmů nedaří.
55:47'
Arcobellovu přihrávku netrefil Moser.
55:34'
Hosté vyhazují a jdou střídat.
55:14'
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale nikam se už neženou. Ani nemusí.
54:12'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Valier – 2 min.). Zbytečný faul za brankou Bernu a domácí čeká dlouhá přesilovka pět na tři.
53:55'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Kearney – 2 min., vysoká hůl).
53:17'
Dair se natlačil před bernské obránce, ale v bezprostřední blízkosti ani on Schlegela nepřekonal. Švýcarský brankář tak stále může myslet na čisté konto.
53:04'
Následný útočný pokus Grenoblu zastavilo postavení mimo hru a následuje komerční přestávka.
52:35'
Valier se pokusil protlačit do útočné třetiny, ale domácí bek Burren jej odstavil od kotouče.
51:43'
Puk končí opět pod rukavicí Horáka. Český brankář si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat.
51:17'
Praplan pálil po křížném pasu bez přípravy. Horák se stihl přesunout a puk jej trefil do plastronu.
51:11'
...Francouzi sice v obranném pásmu vyhráli buly, ale dostali se do problémů za vlastní brankou a vyhodili puk na další zakázané uvolnění.
50:58'
Rohat vyhazuje pouze na icing. Vhazovat se bude před českým brankářem Horákem ve francouzských barvách...
50:01'
Vstupujeme do poslední desetiminutovky základní hrací doby a můžeme konstatovat, že v podání Grenoblu už je to velký zmar a křeč. Pokud se nestane "zázrak na ledě", tak se dnes domácí fanoušci budou radovat.
49:17'
49:14'
Schlegel přidržel kotouč po tvrdé ráně Treilleho od levého mantinelu. Sice to nebyla žádná přesilovková kombinace, ale aspoň hosté vystřelili.
48:40'
Ebbett vyhazuje a všichni domácí hráči střídají.
48:16'
Hosté z Grenoblu sice drží pásmo, ale ke střele se zatím nedostali.
47:17'
Vyloučení v týmu SC Bern (Blum – 2 min., držení hole). Až před polovinou poslední třetiny mají hosté v tomto fair-play utkání první přesilovku. Vrátí se do zápasu?
46:19'
Arcobellovo nahození šikovně mezi kruhy tečoval Rüfenacht. Horák byl připraven. Mezi oběma týmy je v posledních minutách obrovský kvalitativní rozdíl.
45:36'
Také slovinský kouč na střídačce Grenoblu Edo Terglav podle svého výrazu asi tuší, že jeho tým dnes definitivně přijde o šanci na postup.
44:59'
Horák nadvakrát kryl bombu Anderssona od modré čáry a švýcarský tým k dorážce nepustil.
44:34'
Stále hrajeme v obranném pásmu Francouzů, kteří jen vlají za domácími a jsou v každém souboji o krok později.
43:59'
Domácí hráči i fanoušci si teď zápas vyloženě užívají. Grenoble jim neklade žádný odpor.
41:53'

Domácí opět hned na začátku třetiny skórují a zdá se být rozhodnuto, kdo si do tabulky připíše všechny tři body. Bern si vyměnil puk na modré čáře a nahození Heima tečoval GREGORY SCIARONI šikovně mimo dosah Horáka. Asistence: André Heim, Justin Krueger.
41:47'
Domácí Bern zahajuje i třetí část náporem.
41:13'
Andersson nabral rychlost ve středním pásmu a protáhl se přes dva obránce, ale jeho spoluhráči byli příliš brzo v útočném pásmu – postavení mimo hru.
40:46'
Grenoble zahajuje první útočnou akci ve třetí třetině nepřesnou rozehrávkou na icing.
40:27'
Moserovi při snaze ujet do přečíslení utekl puk ve středním pásmu.

Vyloučení: 0–2.
Domácí ve druhé části zdvojnásobili své vedení brankou Kruegera a mají dobře nakročeno za důležitým tříbodovým vítězstvím. Horákovi navíc jednou ještě pomohlo břevno při tečované střele od modré čáry. Uvidíme, s čím přijde Grenoble ve třetím dějství. Pokud chce v posledním kole pomýšlet na postup, musí dnes bodovat.
40:00'
39:17'
Moser našel Arcobella, ten střílel z pozice mezi kruhy mimo.
38:34'
Bern se řítil do přečíslení tři na dva, Mursak na centr před branku s nataženou hokejkou nedosáhl.
38:32'
Manavian pálil nepřesně.
38:08'
37:57'
Pestoni vyzkoušel Horákovi vyrážečku.
37:01'
Moser pálil bez přípravy jen do boční sítě.
36:08'
Anderssonova bomba od modré vypadla Horákovi před brankoviště, ale toho si rozhodčí ve skrumáži nevšiml a k nevoli domácích fans přerušuje hru.
35:30'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Champagne – 2 min., hákování).
35:30'
Domácí teď hráli se svým soupeřem snad minutu doslova bago v útočné třetině. Dobře si měnili pozice i kotouč, ale do šance se nedostali. Vykoledovali si alespoň druhou přesilovou hru v zápase.
34:08'
Grenoble se opět osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění. Nějakému výsledkovému zvratu v utkání zatím nic moc nenasvědčuje.
33:39'
Untersander vypálil tvrdě od modré čáry, ale bomba z voleje končí na břiše Horáka.
32:40'
Komeční přestávka.
31:50'
Bern mohl jít při přečíslení dva na jednoho. Pestoni měl ale potíže se stabilitou, kostrbatě si přebíral puk a nakonec pokazil i přihrávku.
31:04'
Arcobello atakoval rozehrávku neúspěšně, ale mrzet ho to nemuselo, protože hosté se provinili ofsajdem.
30:25'
Schlegel teď při přesunu vyhodil svou branku ze svého postavení. Rozhodčí ale uznali, že to neudělal úmyslně, takže se bude pokračovat v pěti na obou stranách.
29:54'
Francouzi se osmělují. Aleardi pálil do Schlegela.
29:01'
Koivisto zachyboval při rozehrávce a aktivní Američan Kearney postupoval po přiťuknutí Champagneho sám, ale Schlegel zůstává nepřekonán.
28:03'
Hra je přerušená a následuje komerční přestávka. Ta po posledních minutách přijde vhod hlavně Grenoblu.
27:49'
Schlegel po delší době v permanenci. Kara se před něho snažil natlačit bekhendem, ale v tísni nezakončil nikterak nebezpečně.
26:57'
Hokejisté Grenoblu jsou z úvodu druhé části dost opaření a působí úplně bezradně. Teď se hraje na jednu bránu.
26:08'
25:59'
Až v závěru přesilové hry hosté poprvé vyhazují. První oslabení v zápase přežijí.
25:34'
Ebbett se snažil prošťourat puk mezi tyčkou a betonem Horáka, ale český gólman měl svou výstroj přitisklou pozorně.
25:17'
Horák je v ohni střel, domácí vůbec nepouštějí soupeře k puku a svírají ho ve třetině.
24:08'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (McEachen – 2 min., hákování).
24:08'
Po krátkém osvěžení a nabrání sil ale bude pokračovat v brance. Akorát si musí vzít náhradní masku.
24:08'
Po bombě Ebbeta do masky zůstává otřesený Horák ležet a je v péči doktora.
23:16'
Domácí svěřenci trenéra Jalonena pokračují v náporu, Francouzi se teď jen stěží brání.
22:34'

A rázem tu máme druhý gól utkání! Pestoni si dobře vyjel zpoza brány a našel přihrávkou od modré najíždějícího JUSTINA KRUEGERA, jenž pohotově vymetl pavučiny. Český brankář Horák byl zase bez šance. Asistence: Inti Pestoni, Eric Blum.
22:19'
Od začátku druhé třetiny vidíme o poznání atraktivnější a svižnější hokej, než nám nabídla třetina první.
21:26'
Domácí roztočili kolotoč ve francouzském obranném pásmu, ale do zakončení se nedostali.
20:57'
Tvrdá rána také na druhé straně. Manavian ale pálil od modré mimo.
20:19'
V první třetině takřka neviditelný lídr Bernu Mark Arcobello vlétl do druhé části jako uragán, jeho bombu příklepem od pravého mantinelu ale Horák kryl.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:35.
Zatím jsme neviděli nikterak závratný hokej, oba týmy se trápí zejména v rozehrávce beků od své branky. V závěru ale přece jen favorizovaný Bern trochu zabral a nakonec se gólem Bergera v 19. minutě také ujal vedení. Uvidíme, co přinese druhá dvacetiminutovka.

18:15'

Domácí se před koncem třetiny přece jen ujímají vedení a na svědomí to má zatím nepříliš aktivní čtvrtá lajna. Gerber si nahodil puk do útočné třetiny, sám jej dojel a odcentroval před bránu, kde ho pohotovou tečí usměrnil pod víko bezmocného Horáka ALAIN BERGER. Asistence: Jeremi Gerber, Calle Andersson.
17:31'
Domácí se hezky překřížili v útočné třetině, ale střela Heima až k Horákovi neprošla.
16:47'
Oba týmy se střídají v nepřesné rozehrávce, navzájem si vyměňovaly kotouče, až se domácí Bern provinil dalším icingem.
15:46'
Aktivní Aleardi opět nabral rychlost podél pravého mantinelu a střelou poškádlil Schlegela. Po přerušení pak ještě Francouze trefil Burren, což se mu pochopitelně nelíbilo, ale byla z toho jen krátká výměna názorů.
15:30'
Horák vyrazil nahození od modré betonem až do hlediště.
14:25'
Grenoble se zase osměluje a vyrovnává obraz hry.
14:07'
Bern zachyboval na útočné modré a hosté se řítili do přečíslení tři na jednoho. Aleardi zakončoval z pravého křídla střelou na vzdálenější tyč sám, Schlegel vyrazil puk vyrážečkou do rohu.
13:30'
Finský trenér Bernu Kari Jalonen nabádá své hráče, aby více hráli s pukem v útočné třetině a snažili se soupeře unavit. Přesně jako se jim to povedlo poslední dvě, tři střídání.
13:30'
Schlegel chytá propagační nahození hostí a podržel puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.
13:10'
Zakázané uvolnění Francouzů. Poslední minuty patří favorizovaným domácím.
12:31'
Bern se opět usazuje v ofenzivní třetině a získává převahu.
11:27'
První vážná šance pro Bern gólem neskončila. Blum krásnou křížnou přihrávkou našel na slabé straně Ebbetta, který pálil z voleje, ale Horák se do odkryté části branky stačil přesunout a puk vyrazil.
10:39'
...Kara se snažil po buly vyštrachat puk do palebné pozice, ale neuspěl.
10:37'
Další zakázané uvolnění Bernu...
09:47'
McEachen si počíhal na Mosera a čistým hitem zastavil jeho snahu proniknout do třetiny.
08:15'
Grenoble zahájil ofenzivní akci za vlastní brankou, hosté se usadili v pásmu a z voleje mezi kruhy pálil Treille. Schlegel byl připraven.
07:47'
Ebbett prohrál buly v útočné třetině a hosté se osvobozují.
07:46'
Rozhodčí přerušuje přetlačovanou u mantinelu a následuje první komerční přestávka. Zatím za bezbrankového stavu.
06:55'
Burren zápěstím nahazoval puk od modré na Horáka. Ten vyrazil pokus před sebe, ale jeho spoluhráči číhající soupeře odblokovali.
05:37'
První nebezpečný pokus zapisuje Bern. V přečíslení tři na dva nahrál Heim z levého křídla mezi kruhy na Sciaroniho, ale ten pálil bez přípravy přímo doprostřed a trefil Horáka do plastronu.
05:18'
Zatím sledujeme neurovnaný začátek utkání a na první vážnější ohrožení branky čekáme.
03:27'
Valier se snažil přes obránce natlačil v rychlosti podél pravého mantinelu před Schlegela, ale jeho střelu bek zblokoval mimo.
03:01'
Treille prokázal za brankou Bernu své fyzické parametry, přetlačil u mantinelu hned tři protivníky, ale jeho spoluhráči před brankou pas nezpracovali.
02:15'
Arcobellův pas končí rovněž zakázaným uvolněním. Oba týmy zatím trápí rozehrávka.
01:52'
Pestoni od pravého mantinelu centroval před bránu, Horák puk srazil do bezpečí.
01:35'
Koudri byl u puku později než dojíždějící obránce – icing hostí.
00:01'
Česká stopa

Jak vidíme hned ze zahajovacích sestav, v dnešním utkání budeme mít i výraznou českou stopu. Mezi tyčemi hostujícího Grenoblu začne náš brankář Lukáš Horák. Šestadvacetiletý gólman působí ve francouzském týmu pátou sezonou, u nás chytal v profesionálních soutěžích za Litvínov a tehdy ještě prvoligový Most.

SC Bern: N. Schlegel (Caminada) – Burren, Untersander, Koivisto, Andersson, Blum, Krueger, C. Gerber – Moser, Arcobello, Rüfenacht – Ebbett, Mursak, Praplan – Pestoni, Heim, Sciaroni – J. Gerber, Berger, Grassi.

Grenoble Brûleurs de Loups: Horák (Corvez) – Hardy, Bisaillon, Tartari, Manavian, Trabichet, McEachen – Kearney, Champagne, Aleardi – S. Treille, Fleury, Kara – Koudri, Rohat, Valier – Dair, Baylacq, Fabre.

Rozhodčí: Vikman, Mollard – Progin, D. Schlegel.
Jak si vedou na domácí scéně?

SC Bern se zatím v domácí National League výsledkově trápí, po deseti zápasech má na svém kontě pouze třináct bodů a je osmý. V Lize mistrů tak jistě bude chtít najít ztracenou pohodu a proti outsiderovi skupiny alespoň trochu uchlácholit své fanoušky.

Grenoble Brûleurs de Loups v domácí soutěži dominuje, byť nastupuje pochopitelně v neporovnatelně slabší lize. Zatím je po devíti zápasech se ziskem 22 bodů na čele francouzské elitní soutěže.
Nejproduktivnější hráči

Na obou stranách zatím v Lize mistrů prodávají své zkušenosti zejména postarší borci ostřílení mezinárodními starty. Za Bern má na kontě už pět kanadských bodů (1+4) jedenatřicetiletý americký forvard Mark Arcobello.

Za Grenoble posbíral čtyři body (3+1) ještě o dva roky starší domácí hráč Damien Fleury. Zejména na něho si bude muset dávat švýcarská obrana pozor, měl totiž prsty ve čtyřech ze šesti branek svého týmu v aktuálním ročníku Ligy mistrů.
Vývoj skupiny E

Po čtyřech kolech základní skupiny jsou oba aktéři dnešního zápasu mimo postupové příčky. První je finský Kärpät Oulu se ziskem devíti bodů, druhá švédská Skelleftea se sedmi body a až poté následují Bern (5) a Grenoble (3). Oba týmy čeká první vzájemný zápas a skupinu pak zakončí v Grenoblu. Pokud se chce favorizovaný Bern před posledním kolem na francouzském ledě přiblížit postupu, nesmí dnes zaváhat.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání pátého kola základní skupiny Ligy mistrů mezi švýcarským týmem SC Bern a francouzským Grenoblem. Utkání začíná v 19.45, dobře se bavte.