Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Djurgårdens : Vienna Capitals - 6. září 2019   18:00

Djurgårdens
Djurgårdens
10:26' Grewe  • 28:23' Hedman  • 40:26' Högström
3:6
(1:1, 1:2, 1:3)
Vienna Capitals
17:13' Flood   • 21:49' Hartl   • 36:41' Loney   • 44:37' Loney   • 49:43' Olden   • 52:06' Vause
Djurgårdens
Hovet
2 123 diváků

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek pátečního večera!

Trestné minuty: 10 – 18
Utkání skupiny F mezi Djurgårdenem a Viennou je u konce. Z výhry 6:3 se přitom radují hostující hokejisté.

Výraznou stopu v utkání zaznamenal útočník Riley Holzapfel, jenž se blýskl hned pěti asistencemi. Dva góly Vienny vstřelil útočník Ty Loney.

První třetina patřila švédskému celku, poté se ale hra vyrovnala. Rozhodující chvíle zvládli lépe Rakušané, zaslouženě si tak ze Stockholmu odváží tři body.
Konečný výsledek:

Djurgården Stockholm (SWE)
vs
Vienna Capitals (AUT)

3:6
59:54'
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Dominic Hackl – 2 min., sekání).
59:29'
Icing ze strany Vienny, necelých 31 vteřin před koncem se bude vhazovat po pravé ruce Zapolskiho.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také samozřejmě celého dnešního utkání.
58:42'
Norell to zkoušel zleva z dobré pozice, střela mu ale nesedla. Zapolski bez potíží zasáhl.
57:41'
57:33'
Z levého kruhu pro vhazování vystřelil Zalewski, avšak minul tři tyče.
56:30'
Olden z pravé strany otestoval Svedbergovu pozornost. Hosté se už jinak do ničeho moc neženou.
55:41'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Jacob Josefson – 2 min., vražení na hrazení).
55:22'
Konec oddechového času, vhazuje se po pravé ruce Svedberga.
55:22'
Oddechový čas pro domácí.
55:01'
Vienně se už nějakou chvíli daří držet kotouč v útočném pásmu, o osudu utkání se zdá býti definitivně jasno.
53:40'
Zapolski trochu zaváhal s rozehrávkou za vlastní bránou, jeho spoluhráči mu ovšem pomohli uhasit nebezpečí.
53:15'
Šest minut a 45 vteřin do konce třetí třetiny, vhazování po pravici Zapolskiho.
53:15'
Touš si to namířil do ochranné sítě, za Zapolskiho zády, proběhne poslední powerbreak.
52:31'
Střely na bránu: 26 – 21
52:06'
Vienna Capitals vstřelili branku!
Aktivní forčekink Capitals a je z toho šestý gól. Prosadil se z předbrankového prostoru, po přihrávce od Oldena, TAYLOR VAUSE. 6:3 pro hostující tým! Asistence: Sondre Olden.
51:30'
Další zásah rukavicí pro Zapolskiho. Osm a půl minuty do konce třetí třetiny a Vienna vede na ledě Djurgårdenu o dva góly, 5:3.
51:19'
Zapolski zasáhl lapačkou proti prudké střele Hultströma od modré čáry zprava.
49:43'
5:3 pro Rakušany! SONDRE OLDEN se dostal do samostatného úniku, přičemž následně z mezikruží prostřelil Svedberga. Asistence: Kyle Baun, Riley Holzapfel.
48:40'
Wall ve střední třetině vystihl rozehrávku soupeře, po přechodu do útočného pásma z levé strany ale následně vystřelit nedokázal.
47:35'
Útočná snaha Djurgårdenu neúspěšná, odpískáno postavení mimo hru.
46:48'
Můžeme pokračovat. Vhazování po pravici Zapolskiho.
46:48'
Na opačné straně ledu si naopak Zapolski sáhl na kotouč, proběhne první powerbreak třetí třetiny.
46:14'
Vienna se dostala do situace 2 na 1, velmi dobrou defenzivní práci ale odvedl Pettersson. Sverberg tak nakonec mohl zůstat v klidu.
45:06'
Střely na bránu: 24 – 16
44:37'
Čas 44:37, Vienna potřetí v zápase vede! Po výborné práci Holzapfela, jenž obkroužil bránu soupeře, se následně trefuje z předbrankového prostoru dnes podruhé TY LONEY. Asistence: Mike Zalewski, Riley Holzapfel.
40:26'
Djurgårdens právě vstřelilo branku!
MARCUS HÖGSTRÖM hned zkraje třetí třetiny srovnává perfektní střelou pod horní tyč z pravého kruhu pro vhazování na 3:3. Asistence: Linus Hultström, Patrik Berglund.
40:01'
Hokejisté Djurgårdenu a Vienny se vrátili zpět na led, závěrečná dvacetiminutovka odstartuje co nevidět.

39:56'
Nahození Hackla od modré z levé strany, Svedberg touš vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě.
39:01'
Hlasatelkou byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:58'
38:40'
Až nyní vyslal první střelu na Zapolskiho při této přesilovce zleva Berglund, avšak trefil pouze střed brány, tudíž o brankářovo náručí.
37:59'
První polovina z trestu Grosslerchera je pryč, Zapolski zatím bez práce.
36:58'
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Julian Grosslercher – 2 min., hákování).
36:41'
Rakouské mužstvo znovu ve vedení! TY LONEY se při přečíslení trefil z mezikruží přesně k pravé tyči, Svedberg se po jeho střeleckém pokusu natahoval marně. Asistence: Mike Zalewski, Riley Holzapfel.
36:25'
Následně čároví znovu v akci, odpískali Capitals zakázané uvolnění.
36:17'
Švédům nevyšla útočná akce, dostali se do postavení mimo hru.
35:59'
Čtyři minuty a jedna vteřina do konce druhé třetiny, Haga a Vause na vhazování ve střední třetině, před střídačkou domácích.
35:59'
Djurgårdenu odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, na řadu přihází další z powerbreaků.
34:31'
33:40'
Hosté v plném počtu. K dispozici mají nyní zkrácenou přesilovku.
33:16'
Střely na bránu: 24 – 12
32:31'
Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách. Vhazování poblíž Svedberga.
32:31'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Patrik Berglund – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Jacob Josefson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Marc-Andre Dorion – 2 min., hrubost).
32:31'
Po nahození Josefsona z pravé strany a Zapolskiho zákroku se následně u brány Vienny strhla potyčka.
31:40'
Další početní výhoda pro Švédy. Vhazuje se po levici Zapolskiho.
31:40'
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Mike Zalewski – 2 min., sekání).
31:31'
30:37'
Výborný přesun a zákrok Zapolskiho proti střele Högströma zleva bez přípravy.
29:31'
Následuje čtvrtá přesilovka pro Djurgården. Vhazování po pravé ruce Zapolskiho.
29:31'
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Mike Zalewski – 2 min., hákování).
29:31'
Trestné střílení nebylo proměněno, Berglund trefil pravou tyč Zapolskiho svatyně.
29:31'
Berglund se dostal za obranu soupeře, do úniku, byl přitom faulován Wallem. Rozhodčími nařízeno trestné střílení!
28:23'
Přesilovka Stockholmu je rychle využitá! Od modré čáry střílel bez přípravy Alsing, před Zapolskim potom úspěšně tečoval ANTON HEDMAN. 2:2! Asistence: Olle Alsing, Sebastian Strandberg.
28:16'
V pořadí třetí přesilová hra pro domácí, dočkáme se vyrovnání?
28:16'
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Kyle Baun – 2 min., sekání).
27:45'
Josefson zkoušel štěstí z pravé strany z otočky, jeho střeleckému pokusu ale chyběla razance. Zapolski bez potíží zasáhl a hru přerušil.
26:49'
Nepřesná rozehrávka Djurgårdenu, čároví jsou nuceni odpískat icing.
26:04'
Můžeme pokračovat. Sudí nakonec nařídili vhazování do neutrální zóny, před trestnou lavici Vienny.
26:04'
Svedberg má puk ve své moci, čeká nás powerbreak.
25:11'
Střely na bránu: 16 – 11
24:48'
24:25'
Hokejisté Stockholmu se sice drží v útočném pásmu, přesilovce ale nyní chybí střelba.
23:27'
Josefson to zkusil zprava, následně vznikl před Zapolskim velký závar. Rakouský celek ale situaci dokázal ustát.
22:48'
Druhá početní výhoda pro Švédy. Vhazuje se po levé ruce Zapolskiho.
22:48'
21:49'
Hostující hokejisté jdou do vedení! NIKOLAUS HARTL dostal před bránu přihrávku od Flooda, přičemž se následnou střelou bez přípravy nemýlil. 2:1 pro Viennu! Asistence: Mark Flood, Riley Holzapfel.
21:06'
Vienna se s kotoučem daleko nedostala, čárovými jí byl odpískán ofsajd.
20:50'
První útočná akce druhé třetiny patřila Djurgårdenu, pro Zapolskiho ale žádné velké nebezpečí.
20:01'
Oba týmy se vrátily zpět na ledovou plochu, druhá část bude zahájena za malou chvíli.

19:58'
Puk se nachází ve střední zóně, z první třetiny je to všechno.
19:34'
Obrovská příležitost pro Hedmana poslat Djurgården zpět do vedení, avšak z mezikruží minul poloprázdnou bránu.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:49'
Oba týmy v plném počtu.
18:15'
Strandbergova střela z pravého kruhu pro vhazování, Zapolski nachází kotouč ve svém náručí.
17:13'
Rakušané bleskurychle využili přesilovku 4 na 3, máme tak vyrovnáno! Střelu MARKA FLOODA bez přípravy od modré z pravé strany Svedberg přes clonícího Loneyho vůbec neviděl. 1:1! Asistence: Riley Holzapfel.
17:02'
Hosté si zahrají početní převahu 4 na 3. Vhazování po levici Svedberga.
17:02'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Marcus Högström – 2 min., nedovolené bránění).
16:49'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Niclas Bergfors – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Julian Grosslercher – 2 min., hrubost).
16:28'
Nahození Bauna od pravého mantinelu, Svedberg má touš ve své moci.
15:54'
Berglund a Josefson se nebezpečně pohybovali na brankovišti soupeře, Zapolski a Capitals ovšem odolali.
15:32'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Vienny, hra se tedy přesune před Zapolskiho.
14:47'
Bekhendový pokus Fischera z pravé strany na Svedberga neprošel, byl zablokován obranou soupeře.
13:41'
Střely na bránu: 9 – 5
13:00'
Vyrovnat nyní mohl Loney, který to zkoušel z dobré pozice zprava, Svedberg ale dával pozor.
12:30'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Josefsona a Holzapfela po levé ruce Zapolskiho.
12:30'
Bekhend Walliho-Walterholma z úhlu z levé strany, Zapolski zasahuje svou lapačkou. Na řadu potom přichází druhý powerbreak.
10:37'
Postavení mimo hru ze strany hokejistů Stockholmu.
10:26'
Polovina jedenácté minuty, švédský tým otevírá skóre! Autorem gólu je ALBIN GREWE, jenž se dostal k odraženému kotouči a následně uspěl z těsné blízkosti zprava. 1:0! Asistence: Tom Nilsson, Michael Haga.
09:29'
Střelecký pokus Holzapfela zprava byl zablokován obranou soupeře vysoko nad, do ochranné sítě.
08:31'
Probíhá devátá minuta zápasu, herně je na tom zatím lépe švédský celek.
07:53'
Domácím odpískána hra vysokou holí, vhazovat se následně bude před Svedbergem.
07:40'
Další střela Holtze z levé strany, Zapolski opět připraven na správném místě.
06:43'
Konec powerbreaku, Haga a Vause v souboji na vhazování po pravici Zapolskiho.
06:43'
Následuje první powerbreak.
06:43'
Holtz měl na levé straně první větší šanci dnešního utkání, Zapolski ale jeho pokus lapil do své rukavice.
05:50'
Útočný výpad Wandella po pravé straně, jeho následný bekhendový pokus Zapolski bez problémů vyrazil.
05:06'
Střely na bránu: 3 – 2
04:05'
Švédové si na své konto připsali pár dalších střeleckých pokusů, Zapolski však s nimi neměl žádné problémy.
04:01'
03:10'
Zleva od modré čáry obstaral první střelu na přesilovce Högström, Zapolski puk vyrazil před sebe.
02:01'
Začátek třetí minuty, Djurgården si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání.
02:01'
Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Patrick Peter – 2 min., hákování).
01:43'
Útočná akce Zalewskiho po levé straně, zakončoval ji Wall, Svedberg pozorný.
00:54'
K první střele utkání se na levé straně dostal Wukovits, Svedberg připraven. Hra poprvé přerušena.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Josefson a Holzapfel, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, duel skupiny F mezi Djurgårdenem a Viennou odstartuje za několik málo okamžiků.
Hokejisté Djurgårdenu a Vienny stojí na modrých čarách, zazní hymna CHL. Následovat budou ještě státní hymny Rakouska a Švédska.
Startující brankáři
(Statistiky: CHL 2019-2020)

DJU: Niklas Svedberg – 30 let, SWE
→ Z:0 V-P:0-0 PR:0.00 %ÚS:00.00

VIE: Ryan Zapolski – 32 let, USA
→ Z:2 V-P:0-2 PR:4.26 %ÚS:89.06

Djurgårdens IF: Svedberg (Jensen) – Högström (A), Hultström, Alsing, Nilsson, Norell, Pettersson, Johansson – Berglund, Josefson (C), Guter – Strandberg, Haga, Holtz – Hedman, Wandell, Bergfors (A, TS) – Grewe, Ågren, Walli-Walterholm – Eriksson

Vienna Capitals: Zapolski (Starkbaum) – Flood, Wall (TS), Dorion, Kichton, Peter, Hackl, Birnbaum – Loney, Holzapfel, Zalewski – Baun, Vause (A), Olden – Hartl, Wukovits, Fischer (C) – Winkler, Grosslercher, Bauer – Artner

Rozhodčí: Gordon Schukies (GER), Andreas Harnebring (SWE) – Daniel Persson (SWE), Örjan Åhlen (SWE).
Příjemné páteční pozdní odpoledne! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování CHL, konkrétně u utkání skupiny F mezi týmy Djurgården Stockholm a Vienna Capitals.
VIENNA CAPITALS (AUT)

Vienna Capitals startovali letošní ročník evropské klubové soutěže doma, avšak zaváhali. V tabulce skupiny F jsou bez bodu na poslední, čtvrté pozici.

Nejprve schytali vysokou porážku 1:6 od německých Adler Mannheim, poté podlehli 1:2 dnešnímu soupeři, švédskému Djurgården Stockholm.

Jejich jediný gól v posledním duelu obstaral obránce Alex Wall.
DJURGÅRDEN STOCKHOLM (SWE)

Djurgården Stockholm zahájil CHL sezonu 2019-2020 na kluzištích soupeřů, přičemž v obou zápasech zvítězil. V tabulce skupiny F je s šesti body na prvním místě.

Na úvod slavil na ledě polského GKS Tychy úspěch 6:2, následně porazil dnešního soupeře, tedy rakouské Vienna Capitals, těsně 2:1.

Vítěznou trefu ve druhém zmiňovaném utkání vsítil útočník Tom Wandell.

→ 0 B, 2 záp., 0-0-2-0, 2:8, -6
V pátek 6. září má CHL na svém programu celkem sedm zápasů. Zde budete moci sledovat utkání skupiny F mezi týmy Djurgården Stockholm (SWE) a Vienna Capitals (AUT). Úvodní vhazování tohoto duelu bude v Hovet vhozeno přesně v 18:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Champions Hockey League!