Hokejová Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frölunda : Moser Medical Graz 99ers - 30. srpna 2019   18:00

Frölunda
Frölunda
00:27' Lennström  • 01:02' Fagemo  • 23:13' Hjalmarsson  • 53:45' Friberg  • 57:08' Carlsson
5:6
(2:2, 1:2, 2:1 - 0:0)

2:3 (SN)

Moser Medical Graz 99ers
09:38' King   • 15:03' Collberg   • 32:39' Garbowsky   • 34:07' Grafenthin   • 49:09' Grafenthin   • ' Weihager
Frölunda
Frölundaborgs Isstadion, Göteborg
3630 diváků
Nihlstorp (41. Höneckl) – Weihager (A), Setzinger (C) (TS), Johansson, Lindner, Hamilton, Kirchschläger, Pauschenwein, Egger – Collberg, Hillding, Oberkofler (A) – Yellow Horn, Garbowsky, King – Ograjensek, Oleksuk, Grafenthin – Zusevics, Moderer, Kainz

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 3630 diváků.
Střely na branku: 46 – 28
Je dobojováno. Nakonec až v osmé sérii samostatných nájezdu rozhodl o bonusovém bodu navíc Robin Weihager. Domácí se tak musí spokojit s bodem jedním.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Moser Medical Graz 99ers.
Autorem vítězné branky je ROBIN WEIHAGER. Ten si sjel až do těsné blízkosti domácího brankáře a překonal ho.
Jacob PETERSON se neprosazuje mezi tři tyče a hostující brankář už má ruce nad hlavou, společně se spoluhráči tak může slavit dva body do tabulky!
Robin WEIHAGER se rozjel až před Mattssona a poté ho dokázal zblízka překonat. Pokud nyní domácí nedají, hosté vyhrají.
Jacob PETERSON odpovídá taktéž skvěle provedeným nájezdem a opět je vyrovnáno. Jdeme do osmé série nájezdů.
Joakim HILLDING vrací vedení v této dovednostní soutěži zpět na stranu Grazu. Co na to domácí celek?
Lucas RAYMOND však na druhé straně je také úspěšný a srovnává na 1:1.
Sebastian COLLBERG jako první prostřeluje domácího brankáře a hosté v nájezdech vedou.
Samostatné nájezdy začínají.
Takže ani nastavená hrací doba neurčila vítěze a jdeme tedy do samostatných nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:45'
Domácí ostřelují hostující branku, Höneckl je ale stále pozorný mezi třemi tyčemi. Nicméně domácí stále svírají prostor před jeho brankou.
64:05'
Johan Sundström tvrdě vypálil a puk končí znovu na betonu Höneckla. Hra je poté přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
64:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:40'
Další osvobození hostů a kotouč opět směřuje před Mattssonovu klec. Hosté pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení. Domácí jdou do akce od svého vlastního brankáře.
63:08'
Höneckl se zaskvěl dalším zákrokem, když zastavil štiplavou střelu zblízka z hole Nicklase Lasua.
63:02'
Hosté získali puk a zastavili tak souhru domácích. Poté vyhazují puk až před branku Mattssona.
61:43'
Domácí mají čtyřminutovou přesilovku a jsou tedy ve čtyřech, hosté ve třech. A zblízka šla na hostujícího brankáře další střela, kterou ale dokázal pokrýt.
61:20'
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Oliver Setzinger – 2 min. + 2 min., pozdní dohrání).
60:42'
Max Friberg si sjel sám až před Höneckla, ale z levé strany poslal puk jen do jeho betonu.
60:15'
Hosté jsou na kotouči a směřují s ním před domácí klec. Tam zakončoval Joakim Hillding, ale jen do připraveného brankáře Frölundy, který poté hru přerušil.
60:01'
Je to tak. Základní hrací doba vítěze neurčila a na řadu tak přijde pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Kdyby ani to nerozhodlo, budou následovat samostatné nájezdy.
60:00'
59:35'
Poslední vteřiny třetí třetiny, stále je stav nerozhodný. Už to vypadá, že zápas dojde do nastavené hrací doby.
58:55'
Po nepřesné akci domácích šli na opačnou stranu hosté a zblízka zakončoval Kalle Johansson, avšak Mattsson připisuje další důležitý zákrok.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:45'
A hned si Indiáni vypracovali další šanci, která končí na zákroku hostujícího brankáře. Ten sklapl betony a podržel svůj tým.
57:08'
Frölunda právě vstřelila branku!
Hosté přicházejí o své vedení a je vyrovnáno. Samuel Fagemo nahodil puk do mezikruží, kde ho ze vzduchu sklepl za záda Höneckla PATRIK CARLSSON – 5:5. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny se začíná znovu od začátku. Asistence: Samuel Fagemo a Anders Grönlund.
56:40'
Po jedné střele domácích zaduněl beton Höneckla a ten si připsal další veledůležitý zákrok. Po něm pak nechal hru plynout a puk mají jeho spoluhráči.
56:34'
Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před branku Höneckla a domácí získali zadarmo útočné pásmo. Pokusí se tak buly vyhrát a zahrozit před brankou Grazu.
56:11'
Graz se ubránil a nyní je už v plném počtu.
55:42'
Hosté získali touš a poslali ho okamžitě až před domácí klec. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení. Frölunda musí zakládat akci od svého brankáře.
55:26'
Nicklas Lasu se zjevil těsně před Hönecklem a dostal přihrávku. Kotouč pak zblízka nedokázal procpat za záda brankáře Grazu. Ten pak puk ukryl a přerušil hru.
54:54'
Domácí mají šanci v přesilové hře a snaží se o vyrovnání. Hosté se zatím statečně brání a brání také svůj opět těsný náskok.
54:11'
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Robin Weihager – 2 min., hákování).
53:45'
Teď už se to Indiánům povedlo a jsou zpátky ve hře na kontaktní brance. MAX FRIBERG sklepl nahození kotouče před brankou hostů a ten končí za zády Höneckla – 4:5. Asistence: Ryan Lasch a Lucas Raymond.
52:41'
Domácí vrhají své poslední síly do útoku, před hostující brankou si na chvíli vynutili souvislejší tlak, avšak opět tato situace nekončí kontaktním gólem.
52:06'
Další komerční pauza.
52:06'
Hosté dostali kotouč do bezpečí a poté ho vyvezli až před branku domácích. Před Mattssonem vznikla menší skrumáž, ve které však Garbowsky nezakončil.
51:43'
Brandon Gormley napálil puk z levého kruhu a lapačkou pak zakročil Thomas Höneckl. Svým zákrokem opět podržel svůj tým a raději nechal hru pozastavit.
51:09'
Mats Rosseli-Olsen číhal v prostoru mezi kruhy a jeho táhlá střela pak končí jen na obraně hostů.
50:31'
Domácím rychle utíká čas a ztrácejí tři góly. Kontaktní branka by se jistě hodila, ale hosté zatím domácí nepouštějí k akci, která by mohla znamenat gól.
49:52'
Následuje další komerční přestávka.
49:09'
Graz právě vstřelil branku!
Nyní už se ale brankář Mattsson musel sklonit před hosty a inkasuje popáté. Po krásném vyšachování obrany domácích zakončil na pravé straně takřka do odkryté klece DOMINIK GRAFENTHIN – 3:5. Graz tak má dvoubrankový náskok. Asistence: Ken Ograjensek a Trevor Hamilton.
48:01'
Daniel Oberkofler vyslal štiplavou střelu směrem k domácí brance a do akce musel Mattsson. Ten zasáhl a diváci jeho zákroku zatleskali.
47:31'
Hosté se ubránili a nyní jsou už v plném počtu.
46:33'
Indiáni svírají svého soupeře v jeho pásmu, ale zatím je to stále bez gólového efektu. Hosté zuby nehty brání svůj nejtěsnější možný náskok.
45:50'
Joel Mustonen si sjel na pravý kruh, kde převzal přihrávku a poté jeho svižná střela končí jen na levém betonu Thomase Höneckla. Hosté se poté osvobozují a posílají puk před domácí branku.
45:31'
Nyní mají šanci hráči Frölundy vyrovnat v přesilové hře. Jsou usazeni v pásmu Grazu a roztáčejí přesilovkový kolotoč.
45:31'
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Trevor Hamilton – 2 min., nedovolené bránění).
44:40'
Vhazovalo se po levé ruce Höneckla, buly vyhráli domácí a zůstai uvnitř pásma. Poté vyslali další pokus, ale jeden z domácích zlomil svoji hůl a rázem tak skončila celá akce Indiánů.
43:46'
Domácí jsou stále v akci a snaží se vyrovnat. Hostující obrana ale byla proti a dostala kotouč do neutrální zóny. Jenže hokejisté Frölundy ho získala zpět a cpe se zase před Höneckla.
42:36'
Puk nikým nehlídaný zůstal ležet u brankoviště Höneckla, ten ho poté holí poslal do bezpečí a do akce tak mohou vyrazit jeho spoluhráči.
41:39'
V rohu kluziště v pásmu domácích vybojovali hráči Frölundy puk a zamířili hned před branku Grazu. Tam vystřelili, ale pravý beton Höneckla byl připravený.
40:51'
Domácí se natlačili před branku soupeře a Mats Rosseli-Olsen neprostrčil puk mezi betony Höneckla. Ten si připsal první zákrok po tom, co naskočil do hostujícího brankoviště.
40:31'
Hosté vystřídali brankáře, zřejmě měl nějaký zdravotní problém nebo technický na výstroji. Uvidíme, zda je to do konce zápasu nebo jen na nějaký čas.
40:01'
Střídání v týmu Moser Medical Graz 99ers: ze hřiště odchází Cristopher Nihlstorp, přichází Thomas Höneckl.
40:01'
Už to vypadá nadějně a budeme tak moci pomalu zase začít.
Někteří hráči krouží okolo mantinelů, jiní se soustředí na střídačce. Každopádně stále nebylo vhozeno buly ve třetí části hry.
Úvod třetí třetiny je o pár minut posunut, ledová plocha není v pořádku. Drží se tam stále voda.
Střely na branku: 18 – 21
Také prostřední část hry je minulostí. V něm byly k vidění tři góly. Nejprve přesilovou hru přetavil ve vedoucí branku Simon Hjalmarsson. Pak ale přišly chvíle hostů z Grazu. Ve třiatřicáté minutě srovnal v přesilové hře Matthew Garbowsky a o dvě minuty později pak další početní výhodu využil Dominik Grafenthin a strhl tak vedení na hostující stranu. Domácí tým tak má jednu třetinu na to, aby se zápasem něco udělal. Třetí třetina začne přibližně v 19:50.
40:00'
39:50'
Další nepřesná rozehrávka domácího celku znamenala zisk puku pro Graz a ten už vůbec nikam nespěchá. Druhé dějství tak směřuje ke svému konci.
39:27'
Hosté ubránili další domácí akci a stále drží svůj velmi těsný náskok.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:21'
Obránce domácích sebral puk, který mířil před Mattssona a hned ho poslal do středního pásma. Frölunda tak může ještě zaútočit.
37:34'
Joakim Hillding napadal v pásmu soupeře, domácí ale získali puk na svou stranu a uháněli s ním do útočného pásma. Tam se jim však nepovedlo ohrozit Nihlstorpa.
37:05'
Domácí celek je v plném počtu.
36:49'
Nyní ve vlastním oslabení zahrozil z levé strany Nicklas Lasu, ale jeho pokus skončil na pravém betonu hostujícího brankáře.
36:21'
Domácí získali puk na svou stranu a z vlastní třetiny ho poslali až před hostující branku. Šetří tak další cenné vteřiny ze svého oslabení.
35:28'
Graz rozvinul přesilovkovou akci a drží se stále v domácím pásmu. Zatím se ale obrana Frölundy dobře brání a nepouští soupeře ke střele.
35:05'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Joel Mustonen – 2 min., držení).
34:49'
Domácí trenér byl při domluvě svým svěřencům hodně důrazný a nabádá je k jednodušší hře a k vyrovnání. Hosté naopak ještě více ožili a tlačí se čím dál více před Mattssona.
34:26'
Komerční přestávka.
34:07'
Hosté otáčejí zápas na svou stranu. Setzinger vyslal žabku najíždějícímu DOMINIKU GRAFENTHINOVI, který si sjel až před Mattssona a kolem jeho levé nohy pak puk poslal do odkryté branky z bekhendu – 3:4. Asistence: Oliver Setzinger a Erik Kirchschläger.
32:44'
Domácí jsou ve čtyřech.
32:39'
Hosté využívají už klasickou početní výhodu a je znovu vyrovnáno. Na pravé straně získal puk MATTHEW GARBOWSKY, sjel si blíže brance domácích a poté pověsil po své střele puk za Mattssonova záda – 3:3. Asistence: Kalle Johansson a Yellow Horn.
32:16'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Anders Grönlund – 2 min., podrážení).
32:08'
Graz je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.
31:26'
U puku jsou v tuto chvíli hosté a směřují před domácí klec. Obrana Frölundy je však precizní a svého soupeře nepouští do ohrožení branky Johana Mattssona.
30:44'
Síly na ledě se ale srovnaly, Gormley krosčekoval hostujícího hráče a také putoval na lavici hanby. Uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
30:44'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Brandon Gormley – 2 min., krosček).
30:19'
Frölunda má k dispozici přesilovou hru, když Kainz zahákoval soupeře. Ovšem hosté se okamžitě po vhazování ve svém pásmu dostali na kotouč a ten poslali až před branku soupeře.
30:08'
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Lukas Kainz – 2 min., hákování).
29:39'
U pravého mantinelu získal puk znovu Lasu, poté ho po zemi poslal do prostoru mezi kruhy. Tam ale nikoho na převzetí přihrávky neměl a další akce domácích je ta tam.
28:29'
Nicklas Lasu se proháčkoval do útočného pásma a chtěl zvolit zpětnou přihrávku na spoluhráče. Tento úmysl mu nevyšel a slibně se rodící akce Frölundy tak skončila velmi rychle.
28:14'
A nyní se hosté dostali k další nebezpečné střele, která donutila Johana Mattssona k dalšímu přesnému zákroku. Domácí po vedoucí brance znovu mírně polevili a koledují si opět o hostující srovnání.
27:32'
Domácí se nemohou vymanit ze sevření hostů v pásmu Frölundy a Graz tak nadále obléhá Mattssonovu branku.
27:24'
Pryč z pásma poslal puk jeden z obránců Frölundy a domácí celek se pak jal do útočné akce. Avšak hosté dobře souhru napadali a donutili indiány opustit jejich teritorium.
26:42'
To ale až po další komerční přestávce, která právě následuje.
26:42'
Další pokus hostů, kteří se snaží o vyrovnání. Ti vyslali střelu opět na Johana Mattssona a brankář Frölundy připisuje další zákrok. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
25:12'
Dominik Grafenthin si sjel do mezikruží, kde bleskovou střelou poslal puk jen do betonu Johana Mattssona. Vzápětí si pak brankář domácích připsal další zákrok a to už nechal hru přerušit.
24:19'
Za vlastní brankou získal puk jeden z hostů a poté ho chtěl zavézt do neutrální zóny. Ale místo toho o kotouč přišel a získal ho Viktor Ekbom, jenž vyslal další střelu na Nihlstorpa. Ten vytasil svou lapačku.
23:13'
Přesně v čase, kdy měl vypršet trest hostů, udeřili domácí. Na pravou stranu dostal přihrávku SIMON HJALMARSSON, jenž poté svižnou střelou uklidil kotouč za záda hostujícího brankáře – 3:2. Domácí tak opět vedou. Asistence: Ryan Lasch a Rhett Rakhshani.
22:27'
Ryan Lasch poslal puk k brankovišti hostů, kde ho chtěl sklepnout spoluhráč, ale nepovedlo se. Kotouč ale domácí udrželi a stále svírají svého soupeře v jeho pásmu.
21:46'
Další přesilovka pro Frölundu, podaří se domácím hokejistům tuto využít a strhnout vedení zpět na svou stranu? Už jsou před brankou soupeře, kde kombinují.
21:13'
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Oliver Setzinger – 2 min., držení).
21:11'
Nicklas Lasu si sjel do těsné blízkosti branky hostů, kde vyslal žabku, ale puk pod kontrolu dostal znovu Nihlstorp.
20:57'
Zakázané uvolnění Grazu a hra se stěhuje znovu před branku Cristophera Nihlstrorpa, který tak bude muset být opět ve střehu ve svém brankovišti.
20:27'
Nicméně se brzy vrátili zpět, svou střelou donutili Nihlstorpa k zákroku a ten poté raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
20:10'
Domácí hráči hned zavezli puk do útočného pásma, ale tam před brankou hostů nepředvedli vůbec nic. Obrana Grazu zachytili kotouč a míří na druhou stranu.
20:01'
Střely na branku: 12 – 13
První třetina je minulostí a byla na branky rozhodně bohatá. Už v sedmadvacáté minutě poslala Frölundu do vedení Theodor Lennström. A hned za malý okamžik to už bylo 2:0. Samuel Fagemo totiž proměnil nařízené trestné střílení a vypadalo to, že pro domácí nebude problém dnes svého soupeře přehrát. Opak však byl pravdou. V desáté minutě se totiž hosté dostali na kontaktní branku zásluho přesné střely Dwighta Kinga a o šest minut později se hostům dokonce povedlo srovnat Sebastianem Collbergem. Poprvé do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu a uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 18:55.
20:00'
19:59'
Ještě prošli do útoku hráči Frölundy, z levé strany pak vyslal střelu David Printz, ale betony Nihlstorpa byly proti. První třetina je prakticky už jen minulostí.
19:15'
Hosté se drze prosmýkli do pásma soupeře a vyslali na Mattssona další nebezpečnou střelu. Puk jen prosvištěl kolem pravé tyče Johana Mattssona.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:48'
Po přerušení hry Mattssonem se vhazovalo po jeho pravé ruce. Buly vyhráli domácí hráči a hned s pukem šli do útočného pásma.
18:26'
A opět byli nebezpeční, když rána z pravé strany skončila na betonu Johana Mattssona, který jen zaduněl. Domácí si tak musejí dávat hodně velký pozor proti rozjetým hostům.
17:47'
Hráči Grazu zamkli prostor před Nihlstorpovou brankou a nedovolil, aby hráči Frölundy jakkoli ohrozili jeho klec. Sami se pak vydali znovu na opačný konec kluziště.
17:14'
Aktivní hosté se opět natlačili před Mattssona, ale tentokráte mu pomohla obrana, která přihrávku Joakima Hilldinga zastavila a puk dostala do bezpečí. Poté ho poslala raději do neutrální zóny.
16:29'
To je pro domácí pořádná rána. Ti po odehrané minutě a dvou vteřinách vedli o dva góly, ale hosté se vrátili do zápasu a podařilo se jim i vyrovnat.
15:03'
Je vyrovnáno! I když už byla Frölunda kompletní, hosté udeřili podruhé. Pěkně sehraná akce, kdy si v mezikruží sebral puk SEBASTIAN COLLBERG a poté ho z levé strany zasunul za záda domácího brankáře – 2:2. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Yellow Horn a Matthew Garbowsky.
14:59'
Domácí celek své oslabení zvládl bez úhony a po naskočení Grönlunda na ledovou plochu jsou domácí kompletní.
14:16'
Z pravého kruhu vyslal nebezpečnou střelu Colton Yellow Horn a do akce musel jít brankář Frölundy Johan Mattsson, jenž svým dalším zákrokem podržel svůj tým. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho levé ruce.
13:42'
Ve vlastním oslabení se dostali domácí hráči ke střele, kterou zlikvidoval brankář hostů. Poté puk okamžitě rozehrál, aby hru nechal plynout a do akce tak jde opět Graz.
13:15'
Po vhazování v obranném pásmu Frölundy se k puku dostali domácí hráči a hned ho poslali až před branku Cristophera Nihlstorpa. Graz tak zakládá svou akci od jeho branky.
12:59'
Přesilovku si zahrají také hosté, když byl vyloučen za držení Anders Grönlund. Graz tak má velkou šanci na srovnání stavu skóre v početní výhodě. Uvidíme, jak se hostům povede.
12:59'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Anders Grönlund – 2 min., držení).
12:17'
Hosté ožili a vycítili šanci, že i proti mistrovi to jde. Nyní se k puku dostal Colton Yellow Horn a sám vystřelil. Avšak kotouč se dostal jen k Mattssonovi, jenž sklapl své betony a neinkasoval.
11:20'
Domácí se pokusili o rychlou odpověď. Z pravé strany vyslal nebezpečnou střelu Nicklas Lasu, ale pokus zastavila obrana Grazu.
09:38'
A hosté hned snižují na rozdíl jediné branky. Yellow Horn poslal puk do mezikruží, kde si ho převzal DWIGHT KING. Několikrát s ním těsně před Mattssonem zamíchal a poté ho poslal do branky po zemi kolem jeho pravého betonu – 2:1. Graz je tak zpátky ve hře. Asistence: Colton Yellow Horn a Oliver Setzinger.
09:02'
Graz je v plném počtu.
08:55'
Další osvobození hostů, kteří tak už své oslabení nejspíše zvládnou. Puk je u brankáře Frölundy a indiáni to už nestihnou.
07:58'
Domácí se nyní sami vykázali z pásma a ve středním pak puk získali zpět. Jejich rozehrávku znovu napadala obrana Grazu, která poté vypíchla kotouč a poslala až před Mattssona.
07:31'
Hosté ubránili první přesilovkový útok Frölundy a odpálili puk až před branku Johana Mattssona. Pošetřili tak poprvé cenné vteřiny ze svého oslabení. Domácí musejí zakládat další akci ze svého pásma.
07:02'
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Trevor Hamilton – 2 min., hrubost).
07:02'
Ryan Lasch vystřelil z pravé strany a poté byl faulován hostujícím hráčem. Poprvé budou rozhodčí vylučovat a přesilovku si zahraje Frölunda.
06:10'
Obrana Grazu sebrala puk soupeři a hosté se pak snažili projít k brance domácích. Opět to však nezvládli, ztratili puk a s ním už opět do útočného pásma míří domácí Frölunda.
06:02'
Na řadě je první komerční přestávka zápasu.
05:12'
Anders Grönlund vyslal táhlou střelu od modré čáry, ta však byla sražena do bezpečí. Následoval tak přesun hostů na druhou stranu, ale ve středním pásmu Graz selhal v rozehrávce.
04:20'
Fagemo ujel do útočného pásma a našel na levé straně spoluhráče. Ten pak pálil vedle hostující brány. Nicméně stále domácí celek svírá svého soupeře v jeho obranném pásmu.
04:02'
Hosté se zdrží v útočném pásmu, po střele z pravé strany zasáhl domácí brankář a dostal puk pod kontrolu. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
02:34'
Hosté se dostali před branku domácích, avšak jejich následná střela nekončí mezi třemi tyčemi. K odraženému puku se pak dostala obrana Frölundy a poslala ho do neutrální zóny.
01:02'
Po faulu hostujícího hráče na toho domácího v šanci nařídil sudí trestné střílení. SAMUEL FAGEMO pak bezpečně nájezd proměnil, když puk poslal kolem pravé ruky hostujícího brankáře – 2:0. Graz tak už v úvodu druhé minuty ztrácí dva góly.
01:02'
Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Robin Weihager – trestné střílení, sekání).
00:27'
A hned je z toho úvodní branka zápasu. THEODOR LENNSTRÖM pálil z první od modré čáry a poté si na puk letící vzduchem sáhl hostující brankář Nihlstorp, jenž si ho poté srazil za sebe a kotouč se pak došoural za brankovou čáru – 1:0. Frölunda tak jde do vedení. Asistence: Max Friberg.
00:10'
Hosté se s pukem dostali do útočného pásma, kde o něj přišli a na druhou stranu pak rychle zamířili domácí hokejisté.
00:01'
Oficiality utkání jsou za námi, nyní bude následovat tradiční zdravice obou kapitánů a vyměnění vlaječek a také potřesení rukou se všemi arbitry dnešního duelu.
A teď už jsou na řadě státní hymny obou zemí. Nejprve si vyslechneme rakouskou, poté domácí, švédskou.
Nyní už slyšíme oficiální hymnu hokejové Ligy mistrů.
K utkání je vše připraveno a oba celky už pomalu budou nastupovat na ledovou plochu. Jako první přichází úřadující mistr Champions Hockey League, hráči švédské Frölundy, kteří jsou domácím týmem. Po nich pak přijdou na ledovou plochu hosté z Grazu.

Frölunda Indians: Mattsson (Rubin) – Stollery, Lennström, Ekbom, Moverare, Grönlund, Gormley, Raymond, Printz – Stalberg, Friberg, Mustonen – Fagemo, Sundström (A), Rosseli-Olsen – Lasch, Lasu (A), Hjalmarsson (C) (TS) – Rakshani, Peterson, Carlsson

Moser Medical Graz 99ers: Nihlstorp (Höneckl) – Weihager (A), Setzinger (C) (TS), Johansson, Lindner, Hamilton, Kirchschläger, Pauschenwein, Egger – Collberg, Hillding, Oberkofler (A) – Yellow Horn, Garbowsky, King – Ograjensek, Oleksuk, Grafenthin – Zusevics, Moderer, Kainz

Rozhodčí: Liam Sewell (Velká Británie), Sören Persson (Švédsko) – Anders Nyqvist, Ludvig Lundgren (oba Švédsko).
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu ještě neutkaly. Dnes to tak pro ně bude jedna velká neznámá a uvidíme, jak si proti sobě povedou v zahajovacím utkání letošního ročníku Champions Hockey League.

Hosté z Grazu se v letošním ročníku Ligy mistrů ukáží vůbec poprvé v historii této soutěže. Až v jejím šestém ročníku se probojovali díky svému umístění do základní skupiny. A rozhodně nemají co ztratit a do Göteborgu jedou s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek. Jakékoli body ve skupině H by se jistě hodily. Avšak proti favoritovi to nebudou mít vůbec jednoduché. Graz se v uplynulém ročníku rakouské EBEL ligy dostal do semifinále, do finálových bojů se ale neprobojoval. V přípravě hosté taktéž sehráli čtyři zápasy, dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli. Dnes budou čelit úřadujícím šampionům LM. Čeká nás zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.
Frölunda Indians

Hokejisté švédské Frölundy v loňském ročníku hokejové Ligy mistrů skončili nejlépe jak mohli. Dostali se totiž do finále, kde vyzvali nečekaného soupeře, a sice německý Red Bull Mnichov. Finálový zápas se hrál pouze jeden a Indiáni porazili mnichovské hokejisty 3:1 a oslavili tak výhru v Lize mistrů a jejími šampiony se v krátké historii stali už potřetí. A titul získali i ve švédské lize, takže s loňskou sezónou jsou zcela jistě spokojeni. Co se týče přípravy před nadcházejícím ročníkem švédské ligy, sehráli hráči Frölundy čtyři utkání. Třikrát se radovali z výhry a jednou odešli z ledu poraženi. Jak se jim povede dnes proti rakouskému Grazu? Připíší si první výhru v novém ročníku Champions Hockey League?
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Ve čtvrtek odstartoval nový ročník hokejové Ligy mistrů, nebo chcete-li Champions Hockey League a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Frölunda Indians (Švédsko) a Moser Medical Graz 99ers (Rakousko).