Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Moser Medical Graz 99ers : Frölunda - 5. září 2019   20:20

Moser Medical Graz 99ers
12:59' King
1:5
(1:1, 0:2, 0:2)
Frölunda
Frölunda
07:29' Sundström   • 23:24' Lundqvist   • 30:43' Lundqvist   • 42:05' Raymond   • 53:35' Raymond
Baluška (SVK), Nikolić (AUT) – Schauer (AUT), Pardatscher (ITA)
Merkur Eisstadion, Graz
Frölunda

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Střely na branku: 17:45
Zásahy brankářů: 40:16
Vyhraná vhazování: 30:23
Trestné minuty: 35:53
Utkání je u konce a hosté se radují z jasné výhry o čtyři branky. Frölunda i ve třetí třetině pokračovala v povedeném výkonu a dočkala se ještě dvou branek. Obě měly stejného autora, dvěma prudkými střelami se prosadil teprve sedmnáctiletý Lucas Raymond a uzavřel tak výsledek dnešního utkání na podobu 1:5. Frölunda se tak výhrou vrací do hry o postup ze skupiny, je na třetím místě se čtyřmi body, Graz spadl na poslední místo s třemi body.
59:38'
Mattsson čelil ještě jedné střele, puk skončil v rohu kluziště.
58:48'
Nahození i ze strany domácích hráčů a následný odjezd na střídačku.
58:13'
Volný puk klouzal směrem k Mattssonovi, ten si nechtěl dělat potíže a tak jej raději přikryl lapačkou a přerušil hru.
57:44'
Nyní hostující Ekbom pouze nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat.
56:56'
Od modré vyslal prudkou střelu Ekbom, jeho bombu zvládl domácí gólman pokrýt a přerušit hru.
55:57'
Hosté navíc mají stále chuť. Lasch napadal rozehrávku Grazu, dostal se k puku a dokonce ohrozil Nihlstorpa.
54:50'
Graz už pochopil, že dnes to nevyjde a doslova rezignoval. Na ledě už existuje pouze jediný tým.
53:35'
Frölunda právě vstřelila branku!
A už je asi definitivně rozhodnuto. Po zavezení puku do útočného pásma jeho sjetí za branku přišla přihrávka mezi kruhy na nepokrytého LUCASE RAYMONDA a ten zblízka trefil horní roh tak přesně, že sestřelil Nihlstorpovi lahev s pitím. Asistence: Simon Hjalmarsson, Anders Grönlund.
52:59'
Graz vybojoval puk ve svém pásmu a už se pozvolna posouvá do útoku. Je to ale do plných.
51:55'
Frölunda se snaží držet hru co nejdál od svého gólmana a zatím se to hostům celkem daří.
50:54'
Hraje se dlouho bez přerušení a od branky k brance. Už delší dobu ale nešla střela přímo na branku.
49:31'
Prudká střela z mezikruží skončila nad brankou hostujícího Mattssona. Graz se snaží s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat.
48:34'
Ke střele z první nasazoval hostující Lundqvist, jenže se mu puk svezl po čepeli a z možné šance nic nebylo.
47:17'
Za hosty zahrozil Printz, na levém křídle si našel prostor pro průnik i střelu, trefil ovšem pouze Nihlstorpův postoj.
46:26'
Slabý bekhend nemohl Mattssona překvapit, puk byl sražen do rohu kluziště.
45:36'
Garbowsky se vydal na individuální výlet, při pokusu o kličku ovšem o puk přišel.
44:59'
Vhazuje se před Nihlstorpem, Frölunda pokračuje ve svém povedeném útočném výkonu.
43:49'
Garbowsky se tlačil před brankoviště, nedokázal však procedit puk k brankáři. Hosté se ubránili.
43:20'
Graz se ale nevzdává a útočný výpad domácích alespoň trochu vystrašil Mattssona.
42:05'
S domácími to už vypadá bledě. Frölunda rozjela v pásmu další útok, zpoza brankové čáry přihrával Carlsson na zcela volného LUCASE RAYMONDA a ten dělovkou z první propálil Nihlstorpa. Asistence: Patrik Carlsson, David Printz.
41:45'
Je po přesilovce, Graz je opět v plném počtu.
41:05'
Ránu vyslal až Moverare, Nihlstorp byl ale na místě a zakročil.
40:48'
Hosté pokračují v přesilovce, v levém kruhu se o střelu několikrát pokoušel Lasch, nenašel však prostor.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 22:11.
Čtyřicet minut hry je za námi a Frölunda má skvěle našlápnuto k první výhře v soutěži. Ve druhé třetině udeřil dvakrát Joel Lundqvist, nejprve před brankou tečoval Fribergovu střelu a poté byl v přesilovce na konci rychlé kombinace. Graz v této části, která byla rozkouskována poměrně častými vyloučeními, mnoho nepředvedl a má rozhodně před třetí třetinou o čem přemýšlet.
40:00'
39:45'
Aby těch vyloučení nebylo málo, tak dvě minuty za vysokou hůl dostal domácí Trevor Hamilton.
39:34'
Laschova rána z pravého křídla skončila u první tyče, Nihlstorp vyrazil.
39:26'
Tentokrát už vyhození hostů skončilo na zakázaném uvolnění.
38:52'
Frölunda je v plném počtu.
38:43'
Pěknou ránu vyslal domácí Grafenthin, ale i když je Mattsson lehce vychladlý, nemá problém pokusy likvidovat.
38:18'
Hosté se bez potíží osvobodili vyhozením puku přes všechny čáry.
37:50'
Po dlouhé době se předvedli i domácí, z mezikruží trefil gólmana Zusevics.
37:04'
Friberg opět v úniku a tentokrát jej chtěl vyšperkovat bleskovou otočkou. Při té ovšem ztratil rovnováhu a po souboji upadl.
36:52'
Další vyloučení... Hra v pěti na obou stranách nám dlouho nevydržela, dvě minuty za vysokou hůl dostal hostující Joel Lundqvist.
35:37'
Frölunda je v plném počtu, tohle oslabení hosté zvládli na jedničku.
35:25'
Friberg v dalším úniku! Ten to řešil střelou švihem, gól v oslabení z toho ale nebyl.
34:39'
Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří, naopak do brejku se hnal Stålberg. Nihlstorp jeho bekhend z levého kruhu vyrazil.
33:37'
Bude se opět vylučovat, nyní na straně hostů. Dvě minuty za sekání dostal Nicklas Lasu.
33:19'
Střela z otočky z levého kruhu, Nihlstorp si nyní nebyl zrovna jistý svým zákrokem.
32:33'
Graz pouze vyhodil puk ze svého pásma, bylo to však tak šikovně, že to nebylo ani zakázané uvolnění.
31:54'
Hosté jsou při chuti a soupeře v současné době doslova válcují Nihlstorp je v ohni střel, nyní krotil tu od Printze.
30:43'
Přesilovka je využitá a Frölunda vede o dva góly. Po rychlé kombinaci přišla přihrávka na u kruhu číhajícího JOELA LUNDQVISTA a ten střelou z první do horní části branky upravil na 1:3. Asistence: Ryan Lasch, Rhett Rakhshani.
29:43'
Z levého kruku vylétl prudký Laschův švih, přesně však do výstroje domácího brankáře.
29:13'
Frölunda dostává další přesilovku, dvouminutový trest za sekání obdržel Joakim Hillding.
29:03'
Kombinace Petersona s Rakhshanim vedla k finální přihrávce na druhého jmenovaného, ten už ale přesně zakončit nedokázal.
28:27'
Do sóla se dostal Simon Hjalmarsson, zkusil bekhendový blafák, ten mu ale Nihlstorp vykryl a puk vyrazil!
27:29'
Na druhé straně zakončoval z pravého křídla King, jenže ani jemu teď nebylo přáno.
26:59'
Vyjetí zpoza branky s pokusem o zasunutí za tyčku hostům nevyšlo, Nihlstorp je teď v plném zápřahu.
26:06'
Už je ale po přesilovce, Frölunda ji využít nedokázala.
25:43'
Pod břevno mířil Hjalmarsson, Nihlstorp opět zasáhl a poradil si pak i s dorážkami u brankoviště.
24:44'
Opět se před Nihlstorpem objevil Lundqvist a snažil se tečovat, nyní byl ale úspěšnější gólman Grazu.
24:06'
Navíc si teď Frölunda zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení dostal Travis Oleksuk.
23:24'
Hosté jdou dnes podruhé do vedení. Od modré čáry vystřelil Friberg a jeho prudkou ránu zvládl před brankou tečovat nepokrytý JOEL LUNDQVIST a dostat puk za Nihlstorpa. Asistence: Max Friberg, Julius Bergman.
22:45'
Střela Zusevicse byla hostující obranou sražena, Mattsson zasahovat nemusel.
21:57'
Ta svůj přechod do útoku zakončila střelou Lasche z úhlu, tohle ale nemohlo Nihlstorpa překvapit.
21:44'
Trochu krkolomný přechod domácích do útoku, skončilo to pukem v rohu a dopředu už jde Frölunda.
20:58'
Menší zmatek před Nihlstorpem, o doklepnutí puku za jeho záda se snažil Hjalmarsson. Domácí gólman byl ale na brankové čáře pozorný.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:16.
Je za námi hodně akční první třetina, ve které bylo vše. Souboje, šarvátky, ale také dva góly. Utkání přišlo hned ve třetí minutě o dva hráče, po jednom na každé straně a to po vzájemné bitce. Frölunda poté převzala iniciativu a v osmé minutě se po střele Johana Sundströma dostala do vedení. To hostům vydrželo do konce 13. minuty, kdy se po rychlém přechodu do útoku dokázal zblízka prosadit Dwight King. Další gól už pak nepadl a hráči se tak odešli uklidnit do kabin za stavu 1:1.
20:00'
20:00'
No a je z toho trest do konce utkání pro hostujícího Johana Sundströma za napadání rozhodčích, který si směrem k arbitrům zřejmě neodpustil nějaké to neslušné výrazivo.
20:00'
Po siréně se na ledě ještě strhla potyčka a rozhodčí měli plné ruce s tím, aby rozdováděné hráče roztrhli. Zřejmě se bude vylučovat.
19:52'
Printzovo nahození bylo zblokováno, k Nihlstorpovi se puk vůbec nedostal.
19:16'
Už to vypadalo, že akce hostů dva na dva by mohla skončit střelou, Mustonen však celou situaci pokazil nepřesnou přihrávkou.
18:33'
Mattsson musel krotit nahození od modré čáry a zároveň si hlídat dotírajícího útočníka Grazu. Zvládl to na výbornou.
17:38'
Neuspěla ani Frölunda, sledujeme teď hokej bez šancí, je to o soubojích při přechodu do útoku.
16:44'
Úporné souboje o puk probíhaly u pravého mantinelu, domácí tým se do útočného pásma neprobil.
16:00'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
15:20'
Ekbom nedokázal vyhodit puk z vlastního pásma a najednou z toho byla šance pro Graz. Puk se dostal na levou stranu k volnému Hamiltonovi a Mattsson měl s jeho dělovkou co dělat.
14:06'
Mattsson toho teď mnoho neviděl, přesto si u své levé tyčky dokázal puk najít a vytěsnit jej.
13:38'
Náznak akce hostů skončil už ve středním pásmu, a to po důrazném zákroku.
12:59'
Graz právě vstřelil branku!
A je srovnáno! Více prostoru na ledě využili domácí k rychlému kontru, zleva přilétla přihrávka na uvolňujícího se DWIGHTA KINGA a ten neposedný puk sklepl na branku. Při odjezdu od branky jej ale puk trefil do brusle a až od té se dostal do branky. Rozhodčí celou situaci ještě přezkoumali u videa a po chvíli jej definitivně uznali – 1:1. Asistence: Joakim Hillding.
12:19'
Přesilovka neměla dlouhého trvání, neboť se vylučuje i na opačné straně. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ken Ograjensek.
12:00'
No a pozor, teď je tu přesilovka pro Graz a to hned čtyřminutová. 2+2 minuty za napadení dostal Julius Bergman.
11:43'
Sundström dostal přihrávku na paty, musel velice rychle brzdit, aby se nevystavil do postavení mimo hru.
10:21'
Hostující Carlsson kroužil s pukem na holi v útočném pásmu, prostor na střelu si však najít nedokázal.
09:39'
Už je po přesilovce, domácí se ubránili a hrají v plném počtu.
09:18'
Domácí tým se pro tuto chvíli osvobozuje, vyhazuje puk přes všechny čáry.
08:51'
Po přihrávce na levou stranu vypálil Rakhshani, Nihlstorp se ale stačil přemístit a ránu vyrazit.
07:39'
Navíc je tu přesilovka pro hosty, dvě minuty za podrážení dostal Kalle Johansson.
07:29'
Tlak hostů přinesl své ovoce, Frölunda jde do vedení. Po přihrávce zpoza branky se ke střele dostal JOHAN SUNDSTRÖM a povedlo se mu procedit puk za Nihlstorpova záda. Asistence: Rhett Rakhshani.
06:59'
Na druhé straně dostal příhru do jízdy Grafenthin, Mattsson byl pozorný.
06:39'
Lasch možná prováhal nejlepší okamžik pro střelu z mezikruží a přihrával na pravou stranu. Jeho spoluhráč pak už nezakončil.
05:58'
Zleva to z první zkusil Lundqvist, Nihlstorp byl ale dobře postaven a skryl puk ve své výstroji.
05:12'
Graz je zatím hodně zakřiknutý, prakticky se ještě nedostal na delší úsek hry k puku.
04:31'
Další pokus vyslal Raymond, jeho prudký švih přes obránce šel ale poměrně vysoko nad břevno.
03:59'
Frölunda v útoku levou stranou, švih od Lasche dokázal Nihlstorp pokrýt.
02:29'
Jak domácí Kevin Moderer, tak i hostující Theodor Lennström dostali trest 5 minut + do konce utkání za hrubost.
02:29'
A máme tu regulérní bitku, do které se pustili domácí Moderer a hostující Lennström. Vítězně z toho vyšel domácí hráč, tresty však dostanou oba dva.
02:02'
Po buly pálil hostující Stålberg, Nihlstorp si připsal úspěšný zákrok.
01:21'
Ograjensek neprošel po pravé straně Moverareho, Frölunda jde dopředu.
00:29'
Hosté se hned do hry s velkou chutí, Yellow Horn nejprve zboural soupeře a poté srazil střelu, mířící na Mattssona.
00:01'

Moser Medical Graz 99ers: Nihlstorp (Höneckl) – Setzinger (C), Weihager (A), Lindner, Johansson, Kirchschläger, Hamilton, Egger, Pauschenwein – King, Garbowsky, Yellow Horn – Grafenthin, Oleksuk, Ogranejsek – Oberkofler, Hillding, Collberg – Kainz, Moderer (A), Zusevics.

Frölunda Indians: Mattsson (Rubin) – Stollery, Lennström, Ekbom, Moverare, Grönlund, Bergman, Printz, Peterson – Mustonen, Lundqvist (C), Friberg – Carlsson, Hjalmarsson (A), Lasch – Rosseli-Olsen, Sunström, Rakhshani – Raymond, Lasu (A), Stålberg.

Rozhodčí: Baluška (SVK), Nikolić (AUT) – Schauer (AUT), Pardatscher (ITA).
Oba týmy jsou již na ledové ploše, jsou za námi hymny, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Merkur Eisstadion začne ve 20:20, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou jako hlavní řídit Vladimír Baluška ze Slovenska a Kristian Nikolić z Rakouska, kterým budou na čárách asistovat Jakob Schauer z Rakouska a Ulrich Pardatscher z Itálie.
Frölunda Indians

Jak už bylo řečeno, tak švédskému týmu se první dva duely příliš nevyvedly. Frölunda má jediný bod, a to z prvního utkání proti Grazu, když prohrál již zmíněných 5:6 po nájezdech. Ve druhém utkání Frölunda doma podlehla 2:3 Mountfieldu z Hradce Králové a pokud chce postoupit do další fáze soutěže, bylo by nejlepší již dnes připsat plný bodový zisk.

Odehrané zápasy

Frölunda – Graz 5:6 sn
Frölunda – Mountfield HK 2:3

Rakouský tým je po dvou odehraných zápasech na druhém místě se třemi body, když oba duely došly až do samostatných nájezdů. Venku na ledě Frölundy Graz vyhrál 6:5, druhý venkovní zápas už však tak úspěšný nebyl, neboť v Cardiffu to skončilo 4:3 pro domácí. Dnes se Graz poprvé představí svým fanouškům a to hned proti Frölundě, která musí zabojovat, neboť úvod soutěže se ji nevyvedl.

Cardiff – Graz 4:3 sn
Dobrý večer u hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny H mezi týmy Moser Medical Graz 99ers a Frölunda Indians.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.