Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Tappara : Klagenfurt - 6. září 2019   18:00

Tappara
Tappara
06:21' Vauhkonen  • 19:48' Bertrand  • 36:02' Karjalainen  • 36:32' Bertrand  • 44:06' Ojamäki  • 45:47' Kuusela  • 47:49' Vauhkonen  • 50:32' Bertrand
8:3
(2:2, 2:0, 4:1)
Klagenfurt
Klagenfurt
07:00' Neal   • 09:11' Ganahl   • 40:53' Kozek
Tappara
Raming (RUS), Heikkinen (FIN) – Elonen (FIN), Niittylä (FIN)
Hakametsä Stadium, Tampere
3 725 diváků
Klagenfurt

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 3 725 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 26:22
Zásahy brankářů: 19:18
Vyhraná vhazování: 24:30
Trestné minuty: 6:10
Utkání je u konce a domácí Tappara se dočkala jasné výhry. Do třetí třetiny sice lépe vstoupil Klagenfurt a hned v první minutě snížil Andrew Kozak, jenže poté přišla finská smršť a mezi začátkem 45. a koncem 48. minuty dali domácí tři branky. Trefili se Niko Ojämaki, Kristian Kuusela a Olavi Vauhkonen a ti dali svému celku klid. A když v 51. minutě po rozebrání obrany přidal osmý gól Charles Bertrand a zkompletoval tím hattrick, zápas se jen dohrál. Tampere tak vyhrálo 8:3, připsalo si první body a je na třetím místě. Klagenfurt je druhý, bodů má šest.
59:33'
Domácí Tyler Morley dostal dvě minuty za hrubost, hostující Manuel Geier zase dvě minuty za krosček.
59:33'
Menší strkanice u Garteiga, pustili se do sebe domácí Morley a hostující M. Geier, bude to zřejmě dozvuk tvrdého hitu u mantinelu z před několika chvil. Bude se vylučovat.
59:33'
58:58'
Střela z dálky Madlenera nepřekvapila, puk skončil za jeho brankou.
57:28'
Schumnigův pokus o střelu skončil u Garteiga, jeho spoluhráči už zase otáčí hru opačným směrem.
56:49'
Karjalainen pouze nahodil puk do útočného pásma, nikdo se za ním extra rychle nežene.
56:27'
Madlener raději přikryl volný puk v jeho brankovišti, vhazuje se po jeho pravé ruce.
55:55'
Stefan Geier předvedl v obranném pásmu tvrdý hit, alespoň něco se hostům v této třetině vyvedlo.
54:33'
Oba týmy střídají za hry, Klagenfurt se chystá vyrazit na zteč s cílem alespoň trochu snížit nepříznivý stav.
53:52'
Tappara už nikam nepospíchá, domácím teď bohatě stačí, že drží puk v útočném pásmu.
52:51'
Po krátkém souboji za brankou hostů se Klagenfurt osvobodil a vyráží na protiakci.
51:45'
Je to teď hokej na jednu branku, na tu hostující. Klagenfurt neví, kde dřív skočit.
50:32'
Tappara právě vstřelila branku!
Tohle je už opravdu nářez. Domácí využili přesilovku, když po Morleyho přihrávce mohl zakončovat už volný Kuusela, jenže ještě přihrál mezi kruhy na najíždějícího CHARLESE BERTRANDA, ten prostřelil Madlenera a zaznamenal tak hattrick! Asistence: Kristian Kuusela, Tyler Morley.
49:34'
Hosté se v oslabení dostali do kontru, který založil Koch, vše ale nakonec vyřešil možná trochu vychladlý Garteig.
48:37'
Navíc je tu vyloučení na straně hostů, dvě minuty za podrážení obdržel Marco Richter.
47:49'
Už je to ze strany domácích střelnice a pro Klagenfurt to vypadá na debakl. Po rychlé kombinaci se do sóla dostal OLAVI VAUHKONEN a zakončil jej nekompromisním švihem na levou ruku brankáře Madlenera – 7:3. Asistence: Juhani Jasu, Patrik Puistola.
46:58'
Tappara je teď v tlaku a hosté neví, kam dřív skočit. Z mezikruží přišla přihrávka na pravou stranu na Moilanena, jenže ten z první nedokázal přesně zamířit a trefit odkrytou část Madlenerovy branky.
45:47'
V rozehrávce tentokrát chybovali hosté, puk vybojoval Morley a i když se mu samotnému skórovat nepodařilo, tak z dorážky se prosadil KRISTIAN KUUSELA a pověsil puk pod horní tyčku. Asistence: Tyler Morley.
44:06'
No vida, domácí se mohou zase více uklidnit, opět vedou o dvě branky. Po vybojování puku u mantinelu přišel Ytterellova střela, kterou Madlener pouze vyrazil před sebe a NIKO OJÄMAKI dokázal zblízka doklepnout puk za jeho záda – 5:3. Asistence: Alexander Ytterell, Matias Lehtonen.
43:44'
Nepovedená rozehrávka hostů po pravé straně, skončilo to zakázaným uvolněním.
42:45'
Klagenfurt po snižující brance ožil a opět se cpe do útoku.
41:26'
Garteig nyní zakročil proti dalšímu výpadu hostů, mnoho nescházelo a náskok Tampere byl pryč.
40:53'
Klagenfurt právě vstřelil branku!
No a pozor, hned ze startu třetí třetiny je tu snížení! Po chybě v rozehrávce Tappary se k puku dostal Neal, tomu se ještě zblízka nepovedlo Garteiga překonat, ale dojíždějící ANDREW KOZEK už byl úspěšnější a dostrkal puk za brankovou čáru – 4:3. Asistence: Matthew Neal.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:41.
Máme za sebou čtyřicet minut hry a blíže k bodovému zisku je domácí Tappara. I ve druhé třetině jsme sledovali rychlý hokej, šancí však bylo o něco méně. Za hosty byl nejblíže Unterweger, toho ale vychytal skvělý Garteig a za chvíli poté udeřilo na druhé straně. A hned dvakrát za 30 vteřin. Nejprve střelou z první prostřelil Madlenera Jere Karjalainen a o chvíli později byl úspěšný ranou z pravého kruhu Charles Bertrand. Tampere tak vede 4:2 a má našlápnuto k prvním bodům v letošní Lize mistrů.
40:00'
39:22'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hráči potřebují alespoň na chviličku vydechnout.
38:54'
Na tři doteky dostlai domácí hru z vlastního pásma až před Madlenera a ten musel ze své branky, aby spoluhráčům vypomohl.
37:51'
Rázem je z toho hokej na jednu branku, na tu hostující. Tappara chce soupeře dorazit.
36:32'
No vida a další gól domácích! Letící puk přistál v pravém kruhu pro vhazování, kde se do něj opřel CHARLES BERTRAND a jeho pokus propadl do sítě mezi tyčkou a rukou gólmana Madlenera – 4:2. Asistence: Tyler Morley.
36:02'
Domácí jdou do vedení. Klagenfurtu nevyšla rozehrávka, puku se chopil Moilanen, zpoze branky přihrál na JEREHO KARJALAINENA a ten střelou z první propálil Madlenera – 3:2. Asistence: Sami Moilanen.
35:36'
Parádní rána švihem v podání hostujícího Unterwegera a ještě lepší Garteigův zákrok lapačkou! Tohle byl výstavní semafor.
34:02'
Bertrandova střela byla sražena do rohu, Tappara teď opravdu šlape na plyn a snaží se dát třetí gól.
33:08'
Hosté jsou v plném počtu.
32:40'
A opět mají hosté alespoň trochu klidu, oslabení zatím zvládají.
31:46'
Klagenfurtu se podařilo vyhodit přes všechny čáry až ke Garteigovi, hosté mohou vystřídat.
31:22'
Po kombinaci a přihrávce do druhé vlny zakončoval Bertrand, Madlenerovu branku ale netrefil.
31:08'
Další vyloučení na straně hostů, Manuel Ganahl dostal dvě minuty za hákování.
30:49'
Finskému celku se přesilovka celkem daří, v dalších příležitostech byli Karjalainen a Virtu.
29:43'
Suhonen nenašel odvahu pro střelu z pravé strany a raději přihrával do levého kruhu. Hosté jeho pas zvládli lehce srazit.
29:13'
Máme tu přerušení a bude se vylučovat. Dvě minuty za hákování obdržel Martin Schumnig.
28:15'
Až teď pálil Ytterell, branku Klagenfurtu ale netrefil.
27:58'
Blood hned dvakrát zachytil puk na modré čáře a ihned rozehrával. Jeho spoluhráči ovšem střelu na Madlenera nevymysleli.
26:58'
Witting pouze nahodil ze středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Hraje se už opět několik minut bez přerušení.
26:02'
Trocha uklidnění od pekelně rychlých minut, hraje se teď převážně ve středním pásmu.
25:05'
Kozek nyní schytal u pravého mantinelu od Blooda tvrdý, ale čistý hit. Ten byl diváky oceněn a hostující hráč byl zajisté rád, že na tomto stadionu je konec plexi u střídaček zahnutý a nenarazil tak do hrany.
24:31'
Harand se Schumnigem rozehráli zpoza vlastní branky, Klagenfurt jde opět do útoku.
23:21'
Vittasmäki nedokázal po vyjetí k modré vystřelit na branku, jeho pokus byl sražen.
22:35'
I v úvodu druhé třetiny sledujeme svižný hokej, už se probouzí i domácí tým.
21:17'
Další pokus vyslal Koch, ten už branku trefil a gólman Tappary musel bleskově zasahovat.
20:44'
Přes obránce vyslal prudký švih hostující Kozek, jeho rána prolétla těsně vedle Garteigovy branky.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Je za námi první třetina, která rozhodně nenudila. Už od úvodních minut se hrálo velice aktivně a na první gól se čekalo pouze do sedmé minuty, kdy si na přihrávku najel Olavi Vauhkonen a bekhendovým blafákem dostal Tapparu do vedení. Jenže už za pár vteřin později bylo srovnáno, v přesilovce se tečí bruslí trefil Matthew Neal. Klagenfurt poté výsledek otočil, v desáté minutě se chytrou dorážkou ze záporného úhlu prosadil Manuel Ganahl a hosté byli v laufu. Další gól už ale nepřidali a navíc 12 sekund před koncem třetiny inkasovali z hole Charlese Bertranda. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:2.
20:00'
19:48'
Gól do šatny a máme srovnáno! U levého mantinelu se puku chopil CHARLES BERTRAND, předvedl sólo akci, vyjel zpoza branky a střelou z bleskové otočky zamířil naprosto přesně. Madlener toho moc neviděl a je to 2:2. Bez asistence.
18:11'
Protiútok Klagenfurtu táhl Harand, přihrávku na pravou stranu ovšem poslal až příliš prudkou.
17:34'
Trocha uklidnění, Tappara nyní kombinuje ve vlastní třetině a trpělivě vyčkává.
16:27'
Tappara se trochu probrala a snaží se teď hostující brnaku ostřelovat ze všech pozic.
15:47'
A další brejk Tampere. Morley to tentokrát vzal celé sám na sebe, po zasekávačce na střed se uvolnil a švihem chtěl překvapit Madlenera. Ten vyrazil.
14:31'
Už to vypadalo, že se Tappara dostane do trháku dva na jednoho, bekhendová přihrávka před branku ale vše zhatila. Karjalainen se do zakončení nedostal.
13:23'
Krátká šavlovačka u modré čáry skončila postavením mimo hru hostujícího celku.
12:49'
Klagenfurt hraje ve velké pohodě a soupeře mačká před jeho brankovištěm. Domácí vyhodili pouze na zakázané uvolnění.
11:50'
Po levé straně zasprintoval Ganahl a nasadil k prudkému švihu. Garteig jej zneškodnil bleskovou lapačkou.
11:08'
Koch se i přes těsnou obranu dostal až před Garteiga, jeho bekhend už ale pouze proklouzal prostorem před brankovištěm.
10:25'
Hned po buly střílel Karjalainen, jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.
10:21'
Klagenfurt je při chuti, tentokrát však útočná akce neskončila podle představ, ale pouze zakázaným uvolněním.
09:11'
A hosté už vedou. Petersen přihrával k brance, kde se o rychlé zakončení pokoušel MANUEL GANAHL. Puk mu sice v prvním momentu utekl, pak ale dokázal ze záporného úhlu odrazit puk od chráničů brankáře Garteiga a dostat jej do sítě! Asistence: Nicholas Petersen.
08:44'
Další zákrok v podání domácího gólmana, v tuto chvíli vykopl Petersenovu střelu z první po přihrávce zpoza branky.
08:35'
Teď se ale mírně zapotil Garteig, když musel řešit Kozekův výpad před brankovištěm. Puk skryl v lapačce a přerušil hru.
07:38'
Tappara se ihned žene do útoku, ráda by si vzala zpátky své vedení. U mantinelů si ale obrana Klagenfurtu dává velký pozor a soupeře nepouští.
07:00'
Hosté svou přesilovku rychle využili, když po kombinaci nahodil před branku Petersen a clonící MATTHEW NEAL bruslí tečoval puk za Garteigova záda. Rozhodčí si šli celou situaci zkontrolovat k videu a po chvilce gól potvrdili. Asistence: Nicholas Petersen, Andrew Kozek.
06:34'
Vzápětí přichází další vyloučení na straně Tampere, dvě minuty za vysokou hůl dostal Patrik Virta.
06:21'
No a domácí svou přesilovku zvládli využít. Kus práce odvedl Morley, když vjel do pásma, bekhendovou žabičkou našel najíždějícího OLAVIHO VAUHKONENA a ten bleskurychlým bekhendovým blafákem překonal Madlenera – 1:0. Asistence: Tyler Morley, Teemu Suhonen.
05:49'
V pěti se ale moc dlouho nehrálo, dvě minuty za podrážení dostal tentokrát hostující Marco Richter.
05:39'
Přesilovka hostů je u konce, Tappara se celkem v poklidu ubránila.
04:44'
Kochovu ránu od modré čáry pohotově vyrazil, Klagenfurt pokračuje v útočení.
04:19'
Nealovo nahození ze středního pásma zastavil pozorný Garteig a posunul puk do rohu.
03:39'
Je tu první vyloučení a to na straně domácích. Dvě minuty za držení dostal Charles Bertrand.
03:31'
Úvod utkání je hodně aktivní, hraje se nahoru a dolů od branky k brance.
02:45'
Nebezpečnou střelu od modré čáry vyslal hostující Fischer a Garteig měl co dělat, aby jeho pokus v chumlu hráčů našel.
01:55'
Na druhé straně kroužil kolem branky Moilanen, nenašel však pozici, ze které by mohl ohrozit Madlenera.
00:58'
Po levé straně se hrnul do útočného pásma hostující Neal, puk mu ale utekl směrem do rohu.
00:01'

Tappara: Garteig (Heljanko) – Suhonen, Vittasmäki, Kemiläinen, Blood, Ytterell, Utunen, Mäntylä – Bertrand, Morley, Kuusela (C) – Ojamäki, Virta, Levtchi – Karjalainen, Rauhala, Moilanen – Vauhkonen, Jasu, Puistola.

KAC Klagenfurt: Madlener (Haugen) – Fischer (C), Comrie, Schumnig, Harand, Unterweger, Strong, Duller, Schnetzer – S. Geier, Liivik, M. Geier – Kozek, Koch, Neal – Petersen, Obersteiner, Ganahl – Richter, Hundertpfund, Witting.

Rozhodčí: Raming (RUS), Heikkinen (FIN) – Elonen (FIN), Niittylä (FIN).
Oba týmy jsou již na ledě, na řadě jsou hymny a poté už začne samotný zápas.
Zápas v Hakametsä Stadium začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou jako hlavní řídit Stanislav Raming a Lasse Heikkinen, kterým budou na čárách pomáhat Joona Elonen a Tommi Niittylä.
KAC Klagenfurt

Rakouský tým je naopak na vítězné vlně. Po dvou odehraných zápasech má plný počet bodů, když zapsal dvě domácí výhry. Nejprve zdolal už zmíněných 3:2 Tapparu, aby pak porazil i norský Frisk Asker 3:0. Dnes poprvé vyjíždí na venkovní led a ukáže se tak, jak to Klagenfurt má s formou a jestli udělá další krok za cestou k postupu.

Odehrané zápasy

Klagenfurt – Tappara 3:2
Klagenfurt – Frisk Asker 3:0
Tappara Tampere

Domácímu celku se vstup do základní skupiny nevydařil, po dvou odehraných zápasech je na nule, když prohrál oba venkovní duely. Nejprve na ledě svého dnešního soupeře 2:3 a poté i proti EHC Biel-Bienne 0:1. Pokud chce tedy Tappara pomýšlet na to, že by postoupila dále, potřebuje bezpodmínečně vyhrát.

Biel-Bienne – Tappara 1:0
Dobrý podvečer u hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny A mezi týmy Tappara Tampere a KAC Klagenfurt.