Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Zug : Hämeenlinna - 31. srpna 2019   17:00

Hämeenlinna

Domácí celek byl sice střelecky aktivnější (střely 65:35, střely na branku 36:16), ale beze jen bod za prohru po samostatných nájezdech. Hämeenlinna ze 16 střel na branku zaznamenala tři branky. V závěru zápasu dokázala vyrovnat a nájezdy jí vyšly lépe.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HPK Hämeenlinna.
Autorem vítězné branky je MARKUS NENONEN. Poslal kotouč z bezprostřední pozice do horní části branky.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi nerozhodla základní hrací doba ani prodloužení, a tak uvidíme samostatné nájezdy, které už bonusový bod jednomu z týmů přisoudí.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:16'
Klingberg to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal, brankář HPK byl připravený.
63:26'
Hosté se po dlouhé době dostali do útočného pásma, Genonniho nepřekonali.
63:00'
Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.
62:13'
Přihrávka na modrou čáru, kde byl Schlumpf, byla hodně nepřesná. Domácí jsou sice aktivnější, ale nemohou se prosadit.
61:16'
Domácí mají kotouč a jdou střídat. Následně se ovšem obránce Zugu dostal do problémů, ale dokázali si hráči v modrém poradit.
60:40'
Zug rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej. Akci domácích zastavila branka, která vypadla ze svého postavení.
60:18'
Hämeenlinna se usadila v útočném pásmu, ovšem vypálit nedokázala.
60:07'
Hosté rozehrávají od své branky.
60:01'
Základní hrací doba nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení.
60:00'
59:30'
Už se pravděpodobně asi nic nestane.
58:51'
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:47'
Dvě střely zblokovala obrana hostů, a pak už byla hra zastavená pro ofsajd.
58:30'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, má převahu a pokouší se vstřelit rozhodující branku.
56:47'
Hämeenlinna právě vstřelila branku!
Krátce před koncem zápasu je vyrovnáno, domácí obránce podklouzl, toho využil a přesně zakončoval MARKUS NENONEN. Asistence: Arto Laatikainen.
56:07'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Zugu.
55:38'
Voutilainen kryje střelu, kterou vyslal z dobré pozice Johann Morant.
55:13'
Simon čekal na puk na modré čáře, ale přihrávka spoluhráče postrádala přesnost.
53:00'
Domácí brankář pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, následně akci jeho spoluhráčů zastavilo postavení mimo hru.
52:40'
Klingberg se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale z bezprostřední střelecké pozice nedokázal prostřelit brankáře Voutilainena.
50:44'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, hra se výrazně uklidnila. Gólmani mnoho práce nemají.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek v tomto zápase má aktuálně jednobrankový náskok.
49:35'
48:47'
Genonni musí být pozorný, vhazovalo se před jeho brankou, následně musel zneškodnit ránu od modré čáry.
48:21'
Hämeenlinna dostala kotouč do středního pásma, snaží se hrát co nejdál od své branky.
48:00'
Bránící se celek vyhazuje přes všechny čáry.
47:35'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Petteri Nikkilä – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
47:35'
Komerční přestávka.
47:03'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.
46:00'
Hämeenlinna rozehrává od své branky, hosté se nyní pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale vypálit na branku nedokázali.
45:03'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, Thorell hledal spoluhráče dlouhým pasem před brankou, ale spoluhráč byl obsazený.
44:23'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky domácího celku bavit. Zug se dostal do zakončení, ale skvěle zasáhl Voutilainen.
44:00'
Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím však marně.
43:28'
Oddechový čas pro hosty.
43:28'
Zug právě vstřelil branku!
Domácí celek se dostává do vedení, skvěle se před brankou uvolnil a hůl do dráhy puku nastavil DAVID MCINTYRE. Asistence: Lino Martschini.
41:50'
A je vyrovnáno. Gól dává krásnou bekhendovou střelou obranou zapomenutý FILIP KRIVOSIK. Asistence: Niclas Lucenius.
41:20'
Voutilainen musel zasahovat proti střele, kterou vyslal z nebezpečné pozice mezi kruhy domácí Bachofner.
41:00'
Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.
40:30'
Utkání pokračuje třetí třetinou, zatím jsme viděli tři branky.
40:11'
Hosté hrají v plném počtu.
40:01'
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Hostující celek nejprve dokázal vyrovnat, a pak si v samotném závěru třetiny vzali domácí vedení zpět.
40:00'
39:45'
Bleskově dokázal domácí celek vstřelit branku a využít přesilovku pět na tři. Po křížném pasu se prosazuje GREGORY HOFMANN. Asistence: Lino Martschini.
39:38'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Cody Kunyk – 2 min., sekání).
39:00'
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:50'
Domácí dokázali v útočném pásmu vystřídat, tlak pokračuje dál. Další ránu kryje Voutilainen.
38:18'
Hämeenlinna vyhazuje, McIntyre neudržel kotouč na modré.
38:00'
Zug hraje nyní velmi dobře, v přesilovce se usadil v útočném pásmu. Nejlepší pasáž hry Zugu v této třetině.
37:10'
Přesilovku nyní hraje domácí celek, Zehnder pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář.
35:11'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Miro Karjalainen – osobní trest do konce utkání, hrubost + 5 min., hrubost).
Vyloučení v týmu EV Zug (Jérôme Bachofner – 2 min., hrubost).
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, aktuálně platí vyrovnaný stav.
34:55'
34:50'
Domácí Zug nyní dokázal vyhodit kotouč až do středního pásma, následně je hra přerušená za brankou.
34:25'
Znovu zakončoval Cornet Philippe, ale jeho projektil opět zastavil domácí brankář Genonni.
33:37'
Jeden z hostujících hráčů zakončoval z první, měl před sebou odkrytou část branky, ale minul
33:16'
Hosté mají k dispozici další přesilovou hru. Usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.
32:55'
Vyloučení v týmu EV Zug (Sven Senteler – 2 min., sekání).
32:18'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku týmu v modrém, tedy Zugu.
32:00'
Zug hraje v plném počtu.
31:30'
Hraje se rychlý hokej, Zug hraje oslabení velmi dobře, domácí se v pohodě brání.
30:01'
Hämeenlinna hraje další přesilovku, kombinuje v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Genonni musel být pozorný, ale situaci zvládl.
29:40'
Vyloučení v týmu EV Zug (Johann Morant – 2 min., nedovolené bránění).
28:49'
Hofmann se dostal do zakončení, brankář hostujícího celku velmi dobře zasáhl a překazil tak akci soupeře.
28:28'
Hra pokračuje po krátké přestávce dál.
28:17'
Voutilainen musel být pozorný, obrana soupeře nepokryla, a tak musel zasahovat brankář. Zvládl to. Komerční přestávka.
27:34'
Domácí celek toto oslabení ustál bez výraznější příležitosti hostů. HPK nevymyslelo vůbec nic.
26:16'
Přesilovku hraje hostující celek, který se sice usadil v útočném pásmu, ale vypálit se mu nedaří. Klingberg zachytil na modré, ale pak už ne.
25:34'
24:06'
Eronin to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla možná tečovaná, ale i tak nemusel brankář zasahovat, obrana byla dobře postavená a dokázala zakročit.
23:14'
Hämeenlinna hraje aktivně a po vstřelené brance na 1:1 se pokouší dál tlačit se do šancí a zakončení.
21:08'
V přesilové hře je vyrovnáno. Přesnou ránou z kruhu se prosazuje obranou nepokrytý JARE INNALA. Gólman na kotouč nedosáhl. Asistence: Petteri Nikkilä a Niclas Lucenius.
20:39'
Vyloučení v týmu EV Zug (Jan Kovář – 2 min., sekání).
20:03'
Zápas, ve kterém jsme zatím viděli jednu branku, pokračuje druhou třetinou.
20:01'
Po první třetině vede zcela zaslouženě domácí celek o jednu branku, dokázal proměnit přesilovku pět na tři. 14:9, celkem 24:9, tak vypadá statistika střel po první třetině. I tento údaj dokládá převahu Zugu.
20:00'
19:40'
Už se nic nestane.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:32'
Genonni byl nyní pozorný, ale akci soupeře dokázal dobrým pohybem zneutralizovat McIntyre.
18:00'
Thorell zakončoval z dobré pozice, jeho projektil však končí vedle branky, nebyla to vůbec špatná individuální akce.
16:38'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Diváci sledují nepříliš atraktivní pasáž duelu.
15:57'
Genonni přerušuje hru, střelu z mezikruží do středu branky snadno kryje.
15:30'
Zug rozehrává od své branky, ale obrana Hämeenlinny dokázala rychlý pokus o útok zneškodnit.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, momentálně sledujeme rychlý hokej. Zakončoval Zehnder, jehož projektil končí vedle.
13:38'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, Zug je aktivnější, má převahu a hraje přímočařeji. Díky tomu se snadněji dostává do střeleckých příležitostí.
13:23'
Komerční přestávka. V dosavadním průběhu první třetiny je domácí celek aktivnější, navíc dokázal využít nabídnutou přesilovku pět na tři.
12:10'
Voutilainen čelil několika dobrým střelám Zugu. Ale dokázal odolat. Domácí tak stále prohrávají jen o jednu branku.
11:34'
Domácí hráči pokračují v aktivní hře, pokračuje v přesilovce pět na tři. HPK se musí bránit tlaku soupeře.
11:02'
Domácí celek se dostává do vedení, z bezprostřední blízkosti se prosazuje přízemní střelou obranou nepokrytý GREGORY HOFMANN. Asistence: Raphael Diaz.
10:28'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Filip Krivosik – 2 min., hrubost).
10:00'
Dobrá šance domácích,ale hostující brankář zasáhl.
09:06'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Tommi Tikka – 2+2 min, vražení na hrazení).
08:32'
Hosté se nyní sice rychle dostali do útočného pásma, ale třetí obranná dvojice Zugu byla pozorná a nenechala soupeře zakončovat.
08:13'
Oba týmy hrají v plném počtu.
08:00'
Hostující brankář měl další práci, výborně dokázal zastavit střelu od pravého kruhu. K dorážce se už nikdo z hráčů Zugu nedostal.
07:23'
Thorell pálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus z mezikruží postrádal přesnost. Gólman zasahovat nemusel.
07:10'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, která mnoho šancí nenabízí.
06:10'
Vyloučení v týmu EV Zug (Jan Kovář – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Tommi Tikka – 2 min., hrubost).
06:10'
Komerční přestávka po zásahu brankáře Gononniho.
06:00'
Sledujeme nyní aktivní hru HPK, které se pokouší vstřelit úvodní branku v tomto zápase.
05:42'
Oddechový čas pro domácí.
05:00'
Úvodních pět minut hry v tomto zápase je pryč, na výraznější šanci zatím čekáme.
04:39'
Po minutě přesilovky hostujícího celku je hra přerušená. Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu. Hämeenlinně se početní výhoda nedaří podle představ.
03:42'
Vyloučení v týmu EV Zug (Gregory Hofmann – 2 min., krosček).
03:13'
Zryd pálil od modré čáry, jeho pokus hostující brankář viděl, a tak si snadno dokázal se střelou poradit. Puk vyklepal z výstroje, a tak hra pokračuje dál.
02:54'
Hämeenlinna odehrála jen na icing. Buly před brankou hostujícího celku.
02:13'
Klingberg se se svými spoluhráči usadil v útočném pásmu, Schlumpf vyslal velmi dobrou ránu, ale kotouč končí těsně vedle branky.
01:17'
Genonni rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se pokoušeli rozehrávat rychle, ale nepodařilo se jim to.
00:38'
Jeden z domácích hráčů byl tvrdě dohraný v souboji. Ze zápasu odstupuje, ale faul se nepíská.
00:25'
Domácí hrají v modrém, hosté v oranžovém.
00:01'

EV Zug: Genonni (Hollenstein) – Zgraggen, Schlumpf, Diaz, Wüthrich, Alatalo, Thiry, Zdryd, Morant – Simon, Kovář, Hofmann – Thorell, McIntyre, Martschini – Klingberg, Senteler, Bachofner – Leuenberger, Albrecht, Zenhder

HPK Hämeenlinna: Voutilainen (Roijola) – Nikkilä, Laatikainen, Eronen, Friman, Karjalainen, Nurmikanta, Laavainen, Ruokonen – Puustinen, Kunyk, Cornet – Nenonen, Kanninen, Innala – Krivosik, Lucenius, Tavi – Monto, Tikka, Sappälä

Rozhodčí: Holm, Müller – Kaderli, Wolf.
HPK Hämeenlinna
Finský mistr naopak neslavil, i když k tomu neměl daleko. V duelu s Plzní ještě ještě deset minut před koncem vedl o dva góly. Indiáni však do třetí sirény vyrovnali a v prodloužení rozhodli o zisku bonusového bodu. HPK se tak své zaváhání pokusí napravit dnes v Zugu, švýcarský vícemistr však bude rozhodně nepříjemným soupeřem.

První utkání CHL
Plzeň vs. HPK – 5:4 (0:0, 1:3, 3:1 – 1:0)
EV Zug
Zug má za sebou vítěznou premiéru v CHL, v prvním zápase si bez problémů poradil s dánským Rungstedem, který porazil 5:2. O výhru se zasloužil hlavně český útočník Jan Kovář, který se jednou prosadil, k tomu přidal asistenci. Švýcarský vícemistr tak stejně jako loni slaví vítěznou premiéru, tehdy porazil Berlín 5:3.

Zug vs. Rungsted – 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Zdravím všechny fandy evropského hokeje. Dnes začínají zápasy druhého kola Hokejové ligy mistrů, v jednom z nich se Zug utká s Hämeenlinnou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.