Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Aalborg : Sparta - 9. září 2022   19:30

Sparta
02:30' Řepík   • 05:27' Konečný   • 16:49' Řepík   • 24:35' Forman   • 40:38' Sobotka   • 58:11' Horák
Aalborg
Druseiks, Lundsgaard – Knøsen, Dalsgaard.
Cool East Arena
Sparta

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště!
Střely na branku: 22 – 28.
Svěřenci Pavla Patery mají na kontě první tři body v novém ročníku CHL a díky příznivému výsledku souběžně hraného střetnutí Luleå – Jukurit se z posledního místa posouvají až na druhé! Sparta si na ledě Aalborgu spravila chuť po nezdarech z minulého týdne, domácí Piráty srazila na lopatky dominantním výkonem v první třetině a následně kousající soky držela na uzdě až do závěrečné sirény.
59:56'
Utkání se dohrává u Lillieho, Sparta má závěr plně pod kontrolou. V Aalborgu je hotovo.
59:11'
Běží poslední minuta. Safin má puk v útočném pásmu, uvidíme ještě pražský zásah číslo sedm?
58:11'
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané mohou pomalu začít slavit zisk prvních tří bodů do tabulky! Necelé dvě minuty před koncem se prosazuje ROMAN HORÁK, který zachytil odražený puk od zadního mantinelu a z pozice u pravé tyče se nemýlil – 2:6! Asistence: Vladimír Sobotka, Michal Řepík.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:55'
Domácí se dostali dopředu, jsou ale zřejmě smířeni s porážkou. Lillie totiž zůstává v brankovišti.
57:18'
Jandus byl vysvobozen z trestné lavice. Aalborg je na puku a snaží se se vrátit do útočného pásma.
56:37'
Snížit chtěl z dorážky Jul Korsgaard, ale Kořenář byl ve střehu a jeho pokus bez obtíží zastavil.
56:16'
Sparta si zatím v oslabení počíná výborně, Kořenář dosud nečelil ani jediné střele.
55:48'
Fanoušci v hale se zlobí, Jakobsen po souboji u mantinelu skončil na ledě. Trestat se ale nebude.
55:15'
Další oslabení pro tým z Prahy, Martin Jandus (SPA) jde ven za držení. Spartu čekají další horké chvíle, Pirátům se čas na vyrovnání kvapem krátí.
54:37'
Hra se momentálně přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, sledujeme relativně vyrovnanou podívanou bez větších střeleckých šancí.
53:58'
V bezprostřední blízkosti brankoviště nyní operoval Přibyl, který ale se zakončením až příliš otálel a nakonec o puk přišel po kontaktu se sokem.
53:27'
Nepřesná přihrávka na Přibyla poslala Dány do útoku, rozjetý borec byl ale dvěma protihráči odstaven od kotouče na pravém kruhu.
52:52'
Pražané rychle střídají formace, kotouč za svou brankou mezitím hlídá Jakub Krejčík.
Střely na branku: 19 – 25.
52:19'
Rychlá akce hostů končí dalším zákrokem Thomase Lillieho, následuje powerbreak.
51:40'
Sparta je v plném počtu, Krejčík okamžitě vyrazil pomoci svým spoluhráčům do obrany.
51:09'
Z Krejčíkova trestu ještě zbývá zhruba půlminuta, Pražané dostali dění pod kontrolu.
50:21'
Od dalšího pirátského zásahu nás dělily jen milimetry, Bjorkstrand z kruhu trefil horní tyč! Sparťané si se slibným náskokem zahrávají...
50:10'
Gooch se protáhl s kotoučem do útočného pásma, Aalborg chce znovu zatlačit na Kořenářovu klec.
Střely na branku: 17 – 25.
49:38'
Svěřenci Pavla Patery si zbytečně komplikují život, Jakub Krejčík (SPA) jde ven za hákování.
48:58'
Hraje se před dánskou svatyní, Aalborg se zuby nehty brání a nechce Spartu nechat vystřelit.
48:30'
Po sérii krátkých přihrávek z prostoru pro vhazování pálil Jandus, který trefil Lillieho do hrudníku. Domácí následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
47:47'
Nielsen sbírá puk za svou klecí, Piráti se znovu snaží dobýt útočné pásmo. Obrana Pražanů v posledních minutách ovšem pracuje výborně.
47:11'
Aalborg se ještě nehodlá vzdát, gólman Sparty muset znovu zasahovat. Stačil by jeden gól a v Cool East Areně bychom měli zaděláno na zajímavý finiš.
46:29'
Kotouč nyní vyjel ven z domácího pásma a skončil až u Kořenáře, který ho zachytil na zadní čáře a přenechal jednomu z vracejících se zadáků.
45:59'
Přibyl vyzkoušel Lillieho pozornost z pravého kruhu, dánský gólman má na kontě další zákrok.
45:20'
Dění nyní kouskuje jedno přerušení za druhým, odražený puk teď skončil na jedné ze střídaček.
44:34'
Aalborg právě vstřelil branku!
Domácí znovu snižují svou ztrátu! Na střeleckou listinu se zapisuje JULIAN JAKOBSEN a jeho zásah je při nejmenším kuriózní – Ladehoff z kruhu poslal pryž před brankoviště, kde se od hole jednoho z bránících protihráčů odrazila ke kleci. Ještě předtím ale zavadila o padajícího Jakobsena – 2:5! Bez asistence.
44:28'
Drugge si za brankou bere puk na svou hůl a míří dopředu, Aalborg se vrací do útočného pásma.
43:53'
Vyloučen je nakonec jen David Němeček (SPA) za hrubost, Korsgaard vyvázl bez trestu. To znamená, že uvidíme další početní výhodu Pirátů.
43:53'
A pozor, dění v Dánsku okořenila hodně ostrá strkanice mezi Němečkem a Julem Korsgaardem! Český zadák svého soka rychle poslal k zemi. Rukavice sice ani jeden borec neshodil, vylučovat se ale zřejmě bude.
42:58'
Domácí kouč po ofsjadu Aalborgu ještě reklamuje hraniční zákrok jednoho z hostujících hráčů za brankou, rozhodčí ale dvouminutový trest neudělí.
42:36'
Kořenář omylem rozehrál puk na Nielssona, Sparta si ale se situací poradila včas.
41:55'
Forman se po pravé straně protáhl do útočného pásma, kde ho o puk obral jeden z domácích.
41:28'
Němeček ze středního pásma nahodil puk na branku, Lillie ho hokejkou sklepl do rohu.
40:57'
A mohlo to být dokonce o pět branek, Ostap Safin z úniku trefil jen nastavený beton!
40:38'
Dovolím si říct, že v Aalborgu je rozhodnuto! Spartu by teď o vítězství obral jen pořádný kolaps. Horák posunul z kruhu puk před brankoviště na hokejku VLADIMÍRA SOBOTKY, který si položil bezmocného Lillieho a následně zasunul pryž mezi jeho beton a tyč – 1:5! Asistence: Roman Horák, Michal Moravčík.
40:01'
Střely na branku: 14 – 19.
Prostřední část byla o poznání vyrovnanější než ta první a nabídla po jednom gólu na obou stranách. Náskok Sparty nejprve z úniku rozšířil Forman, o pár minut později pak slabé chvilky pražské obrany využil Gooch. Piráti se sice nevzdávají a odhodlaně vzdorují, zatím to ale na vyrovnání nestačí. Povede se jim ještě svěřence Pavla Patery překvapit, či si hosté náskok pohlídají?
Další třetina začne přibližně v 21:18.
40:00'
39:50'
Hraje se nahoru dolu, moc zajímavého toho zřejmě už v prostřední dvacetiminutovce neuvidíme.
39:16'
Kořenář zariskoval a vyšlo mu to! Spelling dojížděl kotouč, který pomalu klouzal ke sparťanské brance, a vypadalo to na únik, ale pražský gólman vyrazil ven ze své klece a včas puk rozehrál dopředu. Kvalitní práce.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny!
38:46'
Nedůslednou práci dánské obrany mohl v branku přetavit Safin, ale nakonec z jeho slibné palebné pozice nic moc nevzešlo.
38:09'
Knudsen krátce po vyhraném buly před Kořenářem vypálil z modré, odkud trefil mantinel. Puk se odrazil před brankoviště a zmizel pod výstrojí brankáře.
37:58'
Kotouč nyní zřejmě vyletěl mimo hrací plochu, dění se zastavilo ve středním pásmu.
37:38'
Sobotka hledal před brankou Horáka, který byl ve slibné pozici, přes bránící protihráče se k němu ale pryž nedostala. Piráti vysouvají hru ven.
36:37'
Šance na obou stranách, Kořenář má na kontě další zákrok. V závěru druhé části sledujeme relativně vyrovnanou podívanou, Aalborg chce snížit.
35:56'
Na druhém konci hrací plochy nyní musel po zřejmě tečovaném nahození Carstensena zasahovat Kořenář, který puk doslova zalehl.
35:17'
Jandus poslal přihrávkou k mantinelu do útoku Horáka, který se ze středního pásma bleskově přesunul na kruh a následně vyzkoušel Lillieho lapačku.
34:57'
Forman pálil přesně, ale Lillie byl znovu připraven. Hra je přerušena, buly po jeho levé ruce.
34:25'
Domácí jsou na kotouči a snaží se se vrátit do útočného pásma, brzdí jí ale dobrý sparťanský forček.
33:45'
Sparta se snaží přidat další trefu, ale většině jejích střel chybí přenost. Jednu takovou teď vyslal Krejčík, gólman Aalborgu se za ní jen ohlédl.
Střely na branku: 11 – 16.
33:23'
Další zápis do kolonky střel na branku udělal jeden ze sparťanů, jehož rána se od Lillieho výstroje odrazila do ochranné sítě. Komerční přestávka.
32:41'
Michal Řepík ani tentokrát hattrick nezkompletoval, jeho bekhendový pokus Lillie vykryl.
32:03'
Piráti zamkli Spartu v jejím obranném pásmu a operují nebezpečně blízko před hostující svatyní, Kořenář se teď musí hodně otáčet.
31:30'
Němeček si v mezikruží zpracoval přihrávku, kvůli dotěrnému protihráči ale následně nezvládl nasměrovat pryž přesně na branku. Puk letěl nad horní roh.
30:56'
A znovu, rozehrávky nyní domácímu celku váznou. Buly před Liliem se bude po krátké době opakovat.
30:34'
Polovina utkání je za námi, Aalborg si do svých statistik zapisuje další zakázané uvolnění.
29:48'
Odměnou za ubráněné oslabení budiž gól, domácí snižují na rozdíl tří branek! Čerstvě vysvobozený Bjorkstrand od mantinelu posunul puk ke vzdálenější tyči, kde číhal volný TREVOR GOOCH, a ten se z bezprostřední blízkosti klece nemýlil – 1:4! Asistence: Patrick Bjorkstrand.
29:29'
Běží posledních pár vteřin z hostující početní výhody, Bjorkstrand se za chvíli vrátí na led.
28:53'
Malou chvíli jsme sledovali nepříjemnou skrumáž před Lilliem. Dánští hráči se ovšem včas dostali k puku a poslali ho daleko od svého brankoviště.
28:15'
Piráti sice vyhodili puk ven z pásma, Sparta se do něj ale následně rychle vrátila a rozjela další kombinaci. Pryž má v prostoru pro vhazování Přibyl.
27:58'
Jako první se v přesilovce zkusil prosadit Safin, jehož střela z kruhu ale byla nepřesná.
Střely na branku: 10 – 13.
27:36'
Po konci komerční přestávky uvidíme další přesilovku Sparty, Patrick Bjorkstrand (AAL) zasáhl Kašeho hokejkou do obličeje. Jasná vysoká hůl.
26:47'
Aalborg vyřešil další nepříjemnou situaci před svou brankou a nyní míří dopředu. Uvidíme, co vymyslí.
25:55'
Němeček pronikl do útoku a přihrál spoluhráči na pravý kruh, domácí ale situaci vyřešili a útočícího borce Sparty včas připravili o pryž.
25:30'
Hra se vyrovnala, misky pomyslných vah se dokonce začínají překlápět na stranu Sparty. Lillie měl v úvodu prostřední periody klid, teď musí být pozorný.
24:35'
Tak tohle je hodně hořká pilulka pro Aalborg, který je od začátku druhé části jednoznačně aktivnějším celkem na ledě! Po chybě jednoho z jeho obránců se do úniku dostal MIROSLAV FORMAN a ten Lillieho překonal střelou k tyči – 0:4! Bez asistence.
24:26'
Piráti tedy hostům zatím přidělávají pořádné starosti, z kruhu zkusil štěstí Nielsen. Domácí po nepovedení první třetině rozhodně nehodili ručník do ringu.
23:58'
Jurčina drží puk za svou klecí, Pražané se snaží se vymotat ven z vlastního pásma.
23:39'
Na druhém konci hrací plochy byl po dokonalé přihrávce v šanci Jandus, ani ten se ale neprosadil! Úvod druhé třetiny v Cool East Areně rozhodně nenudí.
22:58'
Moravčík v bezprostřední blízkosti své vlastní branky trestuhodně ztratil puk, Marcussen následně přestřelil! Hosté po pauze herně výrazně polevili, to se jim může vymstít...
21:50'
Rollin Carlsson se dostal to úniku, který ale nakonec Kořenář ve spolupráci se svou obranou zvládl zneškodnit! Dánský klub je na koni.
21:12'
Spellinga jeden z protihráčů vytlačil ven z útočného pásma, domácí ale zůstávají na kotouči.
20:42'
Piráti mají zatím na hrací ploše převahu, až nyní se Spartě podařilo je poprvé odzbrojit. První výpad pražského celku končí ofsajdem.
20:24'
Aalborg do druhé třetiny vstoupil aktivně, Druggeho střela z modré skončila v Kořenářově lapačce.
20:01'
Střely na branku: 5 – 10.
Svěřenci Pavla Patery ovládli první třetinu v Aalborgu a po dvaceti minutách odchází do kabiny se zaslouženým tříbrankovým náskokem. Sparta hraje dobře v útoku i v obraně a má velmi slibně nakročeno k prvnímu vítězství v letošním ročníku Ligy mistrů. Uvidíme, jestli se jí podaří na kvalitní výkon po pauze navázat, nebo jestli jí Piráti ještě cestu k bodům zkomplikují.
Další třetina začne přibližně ve 20:26.
20:00'
19:47'
Gooch se dostal přes bránícího protihráče a z modré si vyjel na kruh, odkud vypálil. Jeho puk se ale přes dalšího sparťana ke Kořenářovi nedostal.
19:13'
Moravčík zkusil štěstí z první, Lillie byl ale připraven a jeho zakončení si pohlídal.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:26'
Hra se nicméně dalších pár sekund držela před hostující klecí, žádnou větší střeleckou příležitost ale aalborské působení u Kořenáře nepřineslo.
17:59'
Jeden z domácích hráčů nahodil puk do rohu za Kořenáře, kam pro něj jako první dojel Přibyl.
17:33'
Do konce první části nám zbývají dvě a půl minuty, Sparta zakládá další útočnou akci z vlastní třetiny.
16:49'
Hosté přidávají další přesnou trefu, a to velmi podobným způsobem jako poprvé! Domácí obrana se nepoučila a znovu nechala MICHALA ŘEPÍKA úplně nehlídaného, což se jí ani tentokrát nevyplatilo. Ikona Sparty zachytila přihrávku Horáka u pravé tyče a obratem zakončila do růžku – 0:3! Asistence: Roman Horák, Vladimír Sobotka.
16:09'
Aalborg nevyužil přesilovku a teď ho navíc čeká oslabení. Piráti totiž chvíli hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů odsedí Patrick Bjorkstrand (AAL).
15:19'
Hauser na malou chvíli vysvobozuje Spartu, která tak může prostřídat čtveřici hráčů na ledě.
15:08'
Pražané vyhodili puk ven z pásma. Aalborg se následně pokusil bleskově vrátit zpět před Kořenářovu branku, jenže se přitom ocitl v postavení mimo hru.
14:42'
Kořenář si v rychlém sledu poradil jak se střelou z modré, tak i s dalším pokusem Pirátů z kruhu.
14:00'
Jenže Michal Řepík (SPA) si nyní při defenzivních činnostech pomohl faulem, za hákování si na dvě minuty sedá na trestnou lavici.
13:41'
Sparta odvádí dobrou práci v obraně, Aalborg připravila o puk a snaží se přejít do útoku.
12:53'
Dotěrný Přibyl byl připravený tečovat puk před brankovištěm, jeden z protihráčů mu v tom ale zabránil. Pryž tak místo na klec zamířila do rohu.
Střely na branku: 3 – 8.
12:36'
Kaše ze středu posunul puk na pravou stranu na Janduse, jehož nahození Lillie schoval do své výstroje. Míříme do další reklamní pauzy, snad se po ní tempo hry znovu aspoň o malinko zvedne.
11:35'
Do statistik dánského klubu putuje další icing, vhazovat se bude po pravici Thomase Lillieho.
10:56'
Momentálně je k vidění bojovný hokej, střelecké příležitosti šly stranou. Puk často mění majitele.
10:26'
Řepík vjel do pásma o setinu dříve než hráč s kotoučem, Sparta se tak dostala do ofsajdu.
09:58'
Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za sparťanskou brankou, která se táhně už několik sekund.
09:18'
Další výpad domácích byl rozebrán během několika sekund, ani nyní Aalborg Kořenáře neohrozil.
08:58'
Na Gooche mířila ideální přihrávka, kterou mohl přetavit v únik. Nakonec ale na puk nedosáhl, a Kořenář si tak mohl v brankovišti pořádně oddechnout.
07:58'
Obrana Pirátů zatím hoří, hosté se dostávají do jedné slušné šance za druhou. Nyní dánský klub jen vyhodil puk na zakázané uvolnění.
Střely na branku: 2 – 4.
07:22'
V kvalitní palebné pozici se po rychlé přihrávce ocitl Krejčík, pozorný Lillie se ale rychle přesunul ke vzdálenější tyči a letící puk pokryl. Komerční pauza.
06:42'
Safin se protlačil k puku v rohu a pokusil se ho posunout před branku, ale jeho nabídku zachytil jen jeden z bránících protihráčů.
06:06'
Aalborg střídá formace, jeden z domácích zadáků hlídá puk ve svém pásmu. Piráti prožívají hodně studenou sprchu hned zkraje utkání, nic jim nevychází.
05:27'
Svěřenci Pavla Patery přetavili rychlé přečíslení dva na jednoho v další zásah, v Aalborgu už je to o dvě branky! Michal Řepík se vydal dopředu s JAKUBEM KONEČNÝM, položil si domácího brankáře a následně puk přesunul k opačné tyči právě na mladého útočníka, který bez obtíží zakončil – 0:2! Asistence: Michal Řepík.
04:59'
Hraje se nahoru dolu, sledujeme svižnou podívanou. Častěji je na kotouči stále Sparta.
04:22'
Odpovědět na Řepíkův zásah se z kruhu pokusil Kabanov, který ale tři tyče Kořenářovy klece přestřelil.
03:43'
Piráti se snaží založit útočnou akci z vlastního pásma, pražský forček je ale zastavuje už ve střední třetině.
02:30'
Drugge trestnou lavici opouští předčasně, Sparta využívá přesilovku a v polovině třetí minuty hry se ujímá vedení! Kaše našel v mezikruží nikým nehlídaného MICHALA ŘEPÍKA, který následně hravě umístil puk za bezmocného domácího brankáře! Tenhle gól jde za obranou – 0:1! Asistence: David Kaše, Vladimír Sobotka.
02:22'
Krejčík z modré nabyl na pravý kruh Řepíkovi, jehož prudká rána šla jen do hrazení za Lilliem.
02:07'
Domácí gólman si hravě poradil s rutinní ranou do středu branky, hra je na malou chvíli přerušena.
01:46'
Dánská čtyřka je na ledě už pěkně dlouho, hosté jí nedovolují vystřídat. Spartě se daří držet hru před Lilliem, zatím je to ale nápor bez střel.
01:25'
Přibyl z poměrně slibné pozice přestřelil, sparťané jsou ale i nadále na kotouči a kombinují.
00:57'
Pražané si vyzkouší přesilovku, už ve druhé minutě je za podrážení vyloučen Oskar Drugge (AAL).
00:08'
První vhazování vyhrála pražská Sparta, která ale po následné nepovedené rozherávce o puk rychle přišla. Kořenář už má na kontě první úspěšný zákrok.
00:01'
Rozhodčí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!
Cool East Arenou zní česká hymna, před úvodním buly si poslechneme ještě tu dánskou. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný večer, bitva mezi Aalborgem a Spartou začíná za půl hodiny! Níže si můžete prohlédnout dnešní úvodní sestavy.

Aalborg Pirates: Lillie (Sørensen) – Koch, Drugge, Carstensen, Knudsen, Nielsen, Carroll, Frederiksen – Korsgaard, Jakobsen, Kabanov – Spelling, Bjorkstrand, Gooch – Ladehoff, Rollin Carlsson, Højbjerg – Nielsson, Marcussen, Anker – Boesen.
Trenér: Garth Murray.

HC Sparta Praha: Kořenář (Kovář) – Moravčík, Krejčík, Polášek, Graňák, Němeček, Jandus, Jurčina – Sobotka, Horák, Řepík – Safin, Thorell, Kaše – Buchtele, Přibyl, Forman – Konečný, Vitouch, Hauser.
Trenér: Pavel Patera.

Rozhodčí: Druseiks, Lundsgaard – Knøsen, Dalsgaard.
Domácí Piráti pak ve svém druhém utkání ve skupině podlehli finskému Jukuritu 3:5. Luleå je tak zatím první se šesti body, zatímco Mikkeli a Aalborg mají body shodně tři. Poslední příčka patří Spartě.
Svěřenci kouče Pavla Patery do nového ročníku CHL nevstoupili zrovna dvakrát nejlépe. Hned na úvod si v holešovické Sportovní hale Fortuna vylámali zuby právě na svém dnešním soupeři, který si z Prahy odvezl všechny body po překvapivé výhře 3:2. O dva dny později pak sparťané hostili silnou Luleu, přičemž švédskému klubu podlehli stejným výsledkem. Po prvních dvou duelech jsou tak bez bodu a cesta do vyřazovacích bojů pro ně může být ještě trnitá.
Příjemný pátek u sledování Ligy mistrů! Pražská Sparta se dnes večer bude snažit vybojovat své první body letošního turnaje v dánském Aalborgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.