Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Luleå : Jukurit - 9. září 2022   19:05

33:23' Brannstrom  • 41:08' Tyrvainen  • 45:58' Brannstrom  • 53:12' Brannstrom
10:59' Huuhtanen   • 24:03' Makinen   • 45:34' Piitulainen
Luleå
Jukurit

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a na shledanou!
Je konec! Po závěrečné a zároveň dramatické třetině se nakonec raduje domácí Luleå. Ačkoli hosté v poslední dvacetiminutovce předvedli lepší hokej, než tomu bylo ve druhé třetině, tak na úspěch to nestačilo. Domácí hráči konečně začali proměňovat své šance a z nepříznivého stavu 1:2 otočili konečný výsledek na 4:3. V dnešním utkání, které nabídlo několik zajímavých situací a zvratů, se žádný fanoušek rozhodně nudit nemohl.

Jukurit neoplatil porážku domácímu mužstvu z minulého týdne, a tak se s největší pravděpodobností bude po zápase Sparty Prahy, která v utkání s Aalborgem momentálně vede 5:2, nacházet na třetí pozici.

V příštím zápase se utká Luleå se Spartou Prahou. Jukurit si bude snažit spravit chuť v zápase s Aalborgem.
59:55'
Střela domácích do prázdné brány končí v boční síti, to už Luleu ale nemusí mrzet, protože o pár vteřin později zazněla siréna a utkání tímto končí.
59:40'
Jednomu hráči hostů ale uskakuje kotouč, a tak Jukurit o pásmo přichází.
59:30'
Teď už se to ale povedlo, hosté operují ve třetině soupeře.
58:45'
Hostům se nedaří získat útočné pásmo před koncem závěrečné třetiny.
56:15'
Huuhtanen se místo střely před bránou domácích snažil přihrát na Ondřeje Kovařčíka, který by to do odkryté brány měl už snadné. Tento pokus však přes bránícího hráče neprošel.
53:12'
Luleå právě vstřelila branku! Smolně zablokovaná přihrávka Juhaniho Tyrvainena, našla před bránou Silvennoinena Isaca BRANNSTROMA, který zachoval chladnou hlavu a tuto šanci střelou k levé tyči proměňuje. Asistence: Juhani Tyrväinen a Einar Emanuelsson.
52:35'
Brannstrom se uvolnil hezkou stahovačkou, potáhl si kotouč blíž k bráně soupeře a následně se snažil bekhendem vymést bližší šibenici. Jeho střela končí v boční síti.
49:16'
Vyloučení v týmu Luleå Hockey:
Nikupeteri – 2 min., sekání.
46:44'
Obrovská příležitost pro Juhaniho Tyrvainena! Tyrvainen obdržel kotouč z pravé strany ve chvíli, kdy Silvennoinen nebyl na svém místě. Jeho následnou střelu do prázdné brány však zastavil Hannes Hakkila, který tímto zákrokem podržel svůj tým.
45:58'
Luleå právě vstřelila branku! Pouhých 24 vteřin trvalo domácím na to vyrovnat! Střela Pontuse Sjalina od pravého mantinelu letěla jasně mimo, Isac BRANNSTROM však natáhl hůl a neskutečným sklepnutím vyrovnává na 3:3. Asistence: Pontus Sjalin a Einar Emanuelsson.
45:34'
Jukurit právě vstřelil branku! Jesper PIITULAINEN vystihl nahrávku soupeře na modré čáře a následně se vydal sám na brankáře. Útočník hostů naznačil střelu, potáhl si puk doprava a následně uklidil kotouč pod horní tyč. Bez asistence.
45:02'
Sjalin uklidňuje za vlastní bránou hru a snaží se rozjet další útok. Jeho následná přihrávka přes celé hřiště našla jen čepel protihráče.
41:08'
Luleå právě vstřelila branku! Pohotový Isac Brännström byl u kotouče za bránou hostů jako první, následně posunul kotouč na Einara Emanuelssona, jehož nahrávka přes tři bránící hráče našla osamělého Juhaniho TYRVAINENA, který se do odkryté brány už nemýlil. Asistence: Einar Emanuelsson a Isac Brännström.
40:56'
Ostrá střela Ondřeje Kovařčíka z mezikruží končí v moci brankáře Warda.
40:30'
Začala nám poslední třetina! Domácí ihned po vhazování obsadili útočnou třetinu, kde se k zakončení po chvíli snažení ale nedostali.
40:01'
Druhá třetina začala stejně jako ta první, obě mužstva si nenechaly nic zadarmo, a tak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Přibližně v době, kdy se zranil brankář Ruusu, začala být Luleå jasně dominantnějším kádrem a svého soupeře už k puku moc nepouštěla. Největší nápor domácích začal ale v posledních pěti minutách druhé třetiny, kdy brankář Silvennoinen musel být neustále v pozoru. I proto musíme vyzdvihnout výkon střídajícího brankáře, který zatím chytá na výbornou.
Závěrečná třetina začne přibližně v 20:50.
40:00'
39:39'
Střídající brankář to nemá opravdu jednoduché, každou chvíli čelí pokusům soupeře. I teď musel být Silvennoinen po střele od pravého mantinelu v pozoru.
38:29'
Úplně volný Mattsson obdržel přihrávku z levé strany kluziště a následně si to namířil směrem k bráně soupeře. Jeho střela na vzdálenější tyč byla vytěsněna levým betonem Silvennoinena.
37:27'
Sjalin připravil kotouč Gustafssonovi, který se od modré čáry opřel do puku a vypálil na bránu soupeře. Silvennoinen sebevědomě střelu chytá.
37:20'
Domácí jsou už několik minut aktivnějším mužstvem.
36:10'
Brannstrom se parádně prosadil individuální akcí u mantinelu, čímž udržel útočnou třetinu pro svůj celek.
35:47'
Honka se ihned po vhazování ujal kotouče a z pravého kruhu vypálil na bližší tyč. Silvennoinen střelu chytá a čeká na hvizd rozhodčího.
35:45'
Nepřesná rozehra Zábranského končí icingem.
33:23'
Luleå právě vstřelila branku! Ačkoli střelu Erika Gustafssona od modré dokázal Silvennoinen vyrazit, tak u kotouče byl nejrychleji Linus FROBERG, kterému se odražený puk už podařilo procpat za záda brankáře hostů. Asistence: Erik Gustafsson a Linus Froberg
33:12'
Domácí svírají svého soupeře už velmi dlouho a stále se snaží připravit co nejlepší pozici k zakončení.
32:32'
Dělovku od pravého kruhu vyráží Silvennoinen před sebe, dorážející protihráč šanci neproměnil.
32:00'
Vyloučení v týmu Mikkelin Jukurit:
Immonen – 2 min., vysoká hůl.
30:26'
Střelu od modré zalehl před brankovištěm jeden z domácích hráčů, a tak chvíli nikdo nevěděl, kde se kotouč nacházel. Obrovského zmatku hráči domácích ale využít nedokázali.
29:20'
Atakovaný Nikupeteri u pravého mantinelu stihl z otočky nahrát na druhou stranu přímo na volného Mattssona, jehož zakončení z bezprostřední vzdálenosti střídající brankář Silvennoinen ramenem vyráží do bezpečí.
26:39'
Brankář hostů si při velkém zmatku v jeho brankovišti uvodil nějaké zranění a nakonec musel střídat.
26:39'
Makinen – 2 min., hrubost.
25:21'
Kovařčík – 2 min., hákování.
24:03'
Jukurit právě vstřelil branku! Hosté proměňují přesilovou hru a jdou do dvoubrankového vedení! Hosté dostali kotouč na modrou čáru, odkud následné nahození Otta MAKINENA bylo tečováno soupeřem, na což Ward nestihl zareagovat a střelu pouští za svá záda. Asistence: Juhamatti Aaltonen a Niko Huuhtanen.
22:41'
Berglund – 2 min., držení.
22:29'
Aaltonen se uvolnil stahovačkou, avšak když se chystal z mezikruží ke střele, tak byl o kotouč obrán.
22:01'
Sjalin si pokryl ve středním pásmu kotouč a bekhendovým nahozením dal možnost svému týmu porvat se o třetinu hostů. Defenziva soupeře útok úspěšně odvrací.
21:32'
Honka si najel blíž k bráně Ruusua a následně vypálil z ostrého úhlu na přední tyč. Brankář hostů tento pokus nepouští.
20:33'
Domácí nebyli za bránou hostů úspěšnější, a tak o útočné pásmo přichází.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je za námi! Obě mužstva vstoupila do utkání velmi dobře připravená, šance jsou vidět na obou stranách a hra má dobré tempo. Domácím se získává útočné pásmo snadněji, kde následně umí i pohrozit. Celkově má Luleå víc gólovek, avšak brankář Ruusu zatím předvádí skvělý výkon a svůj tým už několikrát podržel.
Druhá třetina začne přibližně v 19:55.
20:00'
19:55'
Celá situace domácích vyvrcholila nahozením, před bránou hostů však nikdo nestál, a tak si Ruusu připisuje rutinní zákrok.
19:30'
Domácí nyní prostřídávají a chystají se rozjet poslední útok v úvodní třetině.
18:58'
Nikupeteri šikovně obral před bránou hostů protihráče zezadu o puk, než se ale stihl napřáhnout tak o kotouč přišel.
17:03'
Honka dobře projel do útočného pásma, díky čemuž připravil možnost pro Komarka, který z mezikruží bránu míjí.
16:27'
Hosté vyhazují na icing. Po vhazování se jim podařilo vyhodit a vystřídat.
16:20'
Dělovka od modré byla úspěšně zablokována, a tak brankář Ruusu nemusel zasahovat.
15:42'
Hosté si pěknou souhrou udělali prostor v útočném pásmu, jejich akce ale zakončením neskončila.
14:16'
Střela Aaltonena z levého mantinelu směrována na přední tyč končí v moci Warda.
12:27'
Nassen – 2 min., hákování.
10:59'
Jukurit právě vstřelil branku! Tomuto gólu předcházelo několik dobrých příležitostí, nakonec jeden z domácích hráčů nedokázal vyvést kotouč z pásma, což bylo pro Luleu osudné. Nahrávka před bránu Warda našla úspěšně hokejku hostujícího hráče, jehož střelu však Ward dokázal vyrazit. Puk si našel ale Nika HUUHTANENA, který se do odkryté brány už nemýlil. Asistence uvedena později.
10:43'
Nahrávka přes celé hřiště našla Komarova, ten byl však ztrojen a s kotoučem si tak neporadil.
08:47'
První velká příležitost pro domácí při přesilovce! Froberg v přečíslení dva na jednoho našel na druhé straně Shinnimina, jehož střelu do protisměru brankář Russu lapačkou báječně lapá.
08:10'
Domácím se nedaří zůstat v útočné třetině a zatím si z přesilové hry nic nevytvořili.
07:02'
Peltomaki – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
06:48'
Komarov – 2 min., sekání.
06:20'
Gustafsson přebral puk na modré čáře, nabruslil si hlouběji směrem k ose hřiště a vypálil na bránu Ruusua. Střela byla těsně před brankářem hostů tečována, na což už Russu neměl šanci zareagovat. Kotouč však štěstím bránu nezasáhl.
05:52'
Hosté nemohou pokračovat ve hře z důvodu ofsajdového postavení jednoho z hráčů.
05:22'
Hosté si z přesilové hry nevytvořili jedinou dobrou příležitost.
05:10'
03:10'
Shinnimin – 2 min., vysoká hůl.
02:58'
Puistola hledal otočkou někoho v černém před bránou soupeře, nikdo z domácích na kotouč však nestačil.
02:12'
Komarek připravil perfektní příležitost pro Froberga. Froberg z bezprostřední vzdálenosti střílí jen doprostřed brány.
01:05'
Nassenovo nahození od modré brankář Ward vyráží do prostoru před bránou, odkud dorážející obránce hostů bránu ale netrefuje.
00:25'
Úvodní buly vyhrávají hosté, kterým následný pokus o útok ale nevyšel.
00:01'

Luleå Hockey: Ward (Lassinantti)- Sellgren, Gustafsson, Honka, Engsund, Andersson, Sjalin, Pyrochta- Shinnimin, Connolly, Komarov- Emanuelsson, Tyrvainen, Brannstrom- Rask, Froberg, Komarek- Mattsson, Berglund, Nikupeteri- Mužík.
Trenér: Thomas Berglund

Mikkelin Jukurit: Ruusu (Silvennoinen)- Larsen, Nassen, Zábranský, Peltomaki, Lundgren, Hakkila, Tuomaala, Romppanen- Aaltonen, Makinen, Jormakka- Huuhtanen, M. Kovařčík, O. Kovařčík- Oden, Pitkanen, Puistola- Piitulainen, Immonen, Batna.
Trenér: Olli Jokinen.
Přeji krásný páteční večer, vítejte u sledování Hokejové Ligy mistrů. Dnes poměří síly domácí Luleå Hockey a Mikkelin Jukurit. Domácí jsou na prvním místě tabulky a za dva odehrané zápasy posbírali všechny body, v prvním kole si poradili po výhře 5:2 právě s dnešním soupeřem a následně si připsali další zelenou fajfku, když zdolali českého zástupce Spartu Prahu 3:2. Hosté se nachází po výhře s dánským Aalborgem na průběžné druhé pozici s celkovým počtem tři bodů. Úvodní buly utkání je naplánováno v 19:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:05.