Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Rapperswil : Mnichov - 1. září 2022   20:00

Mnichov

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 3 362 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 25:31
Zásahy brankářů: 27:24
Vyhraná vhazování: 29:26
Trestné minuty: 29:8
Utkání je u konce a hostující Mnichov jej celkem v poklidu přivedl k výhře a bodům do tabulky. Ve třetí třetině se německý celek soustředil na dobrou obranu, nepouštěl soupeře do nějakých velkých šancí a nechal plynout čas. V 54. minutě navíc hosté přidali Austinem Ortegou čtvrtou branku a ten tak skóre uzavřel na 1:4. Mnichov je tak po prvním kole na druhém místě skupiny C za vedoucí Tapparou Tampere, Rapperswil je na třetím místě.
59:45'
Ta ještě jedno přerušení hry a vyloučení na straně Mnichova. Dvě minuty za zdržování hry dostal Ryan McKiernan.
58:49'
Zápas se už pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
58:10'
Od modré čáry vystřelil z první Redmond, jeho dělovka ale skončila pouze na zadním mantinelu.
57:28'
Andreas Eder se uvolnil hezkou kličkou, jenže to bylo zrovna na modré čáře a pískalo se tak postavení mimo hru.
56:48'
Nahozený puk končí za Nyffelerovou brankou, tohle ale hostům za tříbrankového náskoku bohatě stačí.
55:16'
Street se málem prodral mezi dvěma obránci, na poslední chvíli ale přišel o puk a nezakončil.
54:59'
Už to i vypadá, že Rapperswil rezignoval na výsledek a je smířen s porážkou.
53:32'
Mnichov právě vstřelil branku!
Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto, neboť Mnichov udržel pásmo, zpoza branky přihrál Tiffels na trestuhodně nepokrytého AUSTINA ORTEGU a ten zblízka nedal Nyffelerovi šanci na zákrok. Uklidil puk za jeho záda a je to 1:4. Asistence: Frederik Tiffels.
52:59'
Přes obránce to teď zkoušel hostující Redmond, puk byl tečován a skončil mimo ledovou plochu.
52:20'
Domácí se snaží ještě něco udělat s nepříznivým stavem, akce ale čím dál častěji naráží na obranu soupeře a končí ještě před modrou útočnou čárou.
51:25'
Hra se nám přesunula na opačnou stranu, akci Rapperswilu ukončil v rohu kluziště Jonathon Blum.
50:50'
Obrovský závar před Nyffelerem, o zasunutí za brankovou čáru se nejprve pokoušel Smith, poté i Daubner, po jeho sklepnutí už ale puk skončil na horní síti branky.
49:47'
Krátký nápor Rapperswilu, zase to ale skončilo pouze v rohu.
48:52'
Aebischer se nedokázal uvolnit ke střele od modré, puk byl zastaven prvním bránícím hráčem.
47:50'
Mnichov si nyní zkušeně hlídá dvoubrankový náskok, soupeře nepouští před vlastního gólmana.
46:48'
Puk najednou proskákal až před brankoviště Rapperswilu, Nyffeler si chvíli nebyl vůbec jistý zákrokem, nicméně akce se posunula do rohu kluziště.
45:16'
Po delší době se Rapperswil dostal do šance, když zpoza branky dostal pas Eggenberger, jeho střelu z první ale Niederberger vykopl levým betonem.
44:21'
Od modré čáry vystřelil z první Daryl Boyle, Nyffeler jeho dělovku od modré dokázal vyrazit, i když neměl zrovna nejlepší výhled.
43:59'
Už je po dlouhé přesilovce Mnichova, gól se hostům nepodařilo dát.
43:39'
Červenka patří k těm nejlepším hráčům domácího celku, nyní v oslabení drží puk mimo své pásmo.
42:33'
Ke střele zblízka se dostal Kastner, trefil ovšem pouze postoj gólmana Nyffelera.
41:45'
Rapperswilu se daří vyhodit přes všechny čáry.
40:29'
Hosté pokračují v přesilové hře, jsou natlačeni v útočném pásmu, ale zatím se do zakončení za každou cenu nehrnou.

Trestné minuty: 29:6
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté se ve druhé dvacetiminutovce utrhli do dvoubrankového náskoku. Rapperswil to musí hodně mrzet, neboť domácí několikrát poměrně nebezpečně hrozili gólmana Niederbergera, jenže z toho nic nevytěžili. Naopak za Mnichov udeřili ve 29. minutě Yasin Ehliz a v 38. minutě Ben Street a stav po jejich trefách je tak 1:3. Švýcarský tým tak má rozhodně o čem přemýšlet a pokud nechce dnes odcházet s prázdnou bude muset ve třetí části hodně přidat.
40:00'
39:40'
Mnichov se tlačí před brankoviště, blízko úspěchu byl hlavně Street, hattricku se ale nedočkal – puk se zastavil na brankové čáře!
38:59'
Příležitost k tomu budou mít v přesilovce, neboť Jeremy Wick neudržel u mantinelu nervy na uzdě a loktem trefil soupeře do hlavy. Rozhodčí si ještě celou situaci zkontrolovali na videu a jejich verdikt byl pět minut a trest do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
38:45'
Mnichov je teď v laufu, opět se tlačí do útoku a chce do konce třeitny přidat ještě jeden úspěch.
37:28'
Hosté unikají do dvoubrankového náskoku! Nejprve zblokovali střelu ve vlastním pásmu, aby pak Eder dlouhým pasem vyslal do sóla BENA STREETA, který dobře zpracoval a bekhendem pověsil puk nad Nyffelerovu lapačku – 1:3. Asistence: Andreas Eder.
36:20'
Eggenberger nenahodil na branku přes dobrý blok hostů, puk se poté dostal do středního pásma.
35:52'
Další Djuseho střela byla sražena, puk skončil v ochranné síti za brankou.
35:39'
Niederberger zkrotil i Djuseho střelu od modré čáry, vhazuje se po jeho pravé ruce.
34:35'
Červenka zpoza branky přihrával na sklepnutí zblízka, gólman Mnichova se teď ale rozchytal ke skvělým výkonům.
33:51'
Celkem nenápadně si před branku Mnichova sjel Eggenberger a tečoval nahození od modré čáry. Skončilo to těsně vedle.
32:59'
Boyle se snažil o nahození od modré čáry, jeho pokus byl sražen a k brankáři se vůbec nedostal.
31:45'
Delší pasáž bez přerušení, hra se ale převážně odehrává ve středním pásmu.
30:55'
Mnichov se ubránil, Seidenberg je zase na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.
30:52'
Tak jako nyní z mezikruží, Niederbergerova lapačka ale vše vyřešila.
30:30'
Domácí rychle kombinují v útočném pásmu, chce to ale i více zakončovat.
29:53'
Niederberger zasahoval proti střele z levého kruhu, puk srazil do rohu.
28:55'
Rapperswil může zareagovat v další přesilovce, dvě minuty za hákování dostal Yannic Seidenberg.
28:35'
Hosté jdou dnes podruhé do vedení. Už to vypadalo, že Redmond ztratí na modré čáře puk, nicméně se mu nadvakrát povedlo nahodit před branku, kde byl nekrytý YASIN EHLIZ a ten pohotově tečoval za Nyffelerova záda – 1:2. Asistence: Zachary Redmond.
28:01'
Druhá třetina je zatím hodně rozkouskovaná, hře schází tempo.
27:38'
Levým křídlem se doslova probil Petr Čajka, jenže zakončoval už z úhlu a Niederberger si prostor u své pravé tyčky dokázal pohlídat.
26:38'
Ortega byl na útok Mnichova sám, tak pouze ze středního pásma nahodil do toho útočného a odjel střídat.
25:29'
Mnichov toto oslabení ubránil a zase se hraje v pěti na obou stranách.
25:02'
To přišlo až nyní, po hotovou ránu od kruhů Niederberger vyrazil.
24:47'
Rapperswil je sice usazený v útočném pásmu, zatím je to ale pouze o kombinaci bez zakončení.
23:29'
Vylučuje se na straně Mnichova, dvě minuty za držení hole dostal Jonathon Blum.
22:48'
Djuse se blýskl i na opačné straně, když zablokoval střelu soupeře zápěstím a hodně tak ulehčil svému gólmanovi práci.
21:52'
Djuse si sjel z modré čáry ke kruhu, odkud přihrával před branku Niederberger měl zase práci.
21:14'
Hostující McKiernan se sice hezky uvolnil za svou brankou a rozjel protiútok Mnichova, nakonec to ale skončilo zakázaným uvolněním a vše se tak vrací před Niederbergera.
20:42'
První vážnější akce patřila domácím, příhra za obranu dostal Moy, snažil se o bekhendový blafák, ten mu však Niederberger lapil!

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, která přinesla svižný hokej z obou stran. Na první gól jsme nemuseli čekat dlouho, už ve druhé minutě se před brankovištěm objevil důrazný Ben Street a dostal Mnichov do vedení. Rapperswil se srovnání dočkal v sedmé minutě, kdy v přesilovce ranou od modré skóroval Leandro Profico. Pak se oba celky střídaly v šancích, aktivitou hýřil hlavně Roman Červenka, ale ani on už gól nepřidal a do šaten se odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:42'
Domácí celek víří v útočném pásmu, do kombinace se zapojil i Červenka, jenže ani on se ke střele nedostal.
18:43'
Oba celky jsou v plném počtu, Mnichov nevyužil ani svou druhou přesilovku.
18:05'
A teď už je puk dokonce u Niederbergera, tohle oslabení domácím vychází na výbornou.
17:23'
Probíhá souboj o puk u střídačky Rapperswilu, tohle domácím vyhovuje.
16:43'
Je tu přesilovka pro Mnichov, dvě minuty za sekání dostal Jeremy Wick.
16:36'
Rapperswil se usadil v útočném pásmu, rány z úhlu však nemohly gólmana Niederbergera nikterak překvapit.
15:59'
Zase tu máme dlouhou pasáž bez přerušení, tentokrát ale bez vážnějšího zakončení na obou stranách.
14:18'
Okolo levého mantinelu nasadil k individuální akci Červenka, ke střele se ale dostal až poměrně z úhlu. A to tak pro Niederbergera nebyl problém zneškodnit.
13:46'
Na opačné straně střílel od modré čáry Aebischer, při svém pokusu o co nejprudší ránu ale zlomil hůl.
12:42'
Z levého kruhu vytáhl golfák Redmond, Nyffeler tuto bombu opět vyrazil.
12:24'
Od modré čáry vystřelil hostující Boyle, jeden ze spoluhráčů ještě stínil brankáři, Nyffeler si ale i tak poradil a svým zákrokem přerušil hru.
11:19'
Do jízdy dostal puk Červenka, kličkou se uvolňoval na střed, už ale neměl moc prostoru na přesné zakončení.
10:37'
Dlouhá pasáž bez přerušení, za hosty teď hrozil z pravé strany Street. Nyffeler pokus vytěsnil svým pravým betonem.
09:37'
Další střela Rapperswilu ze střední vzdálenosti, Niederberger vyřešil i tohle. Rapperswil je nyní tím aktivnějším celkem.
08:49'
Hraje se teď velmi útočný hokej, oba celky zakončují ze všech možných úhlů a pozic. Po střele hostů od modré čáry a dobrém bloku se do sóla naopak dostal domácí Jensen, zvolil střelu zápěstím, tu mu však Niederberger vyrazil do rohu!
07:26'
Mnoho nescházelo a pro domácí to mohlo být ještě lepší. Po akci levou stranou a přihrávce přes brankoviště zakončoval Červenka, nicméně mu není v úvodu zatím přáno.
06:47'
Rapperswil právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá a je srovnáno! Po usazení se v útočném pásmu dostal pas na modrou čáru LEANDRO PROFICO a jeho čistý průstřel přes několik hráčů se zastavil až za zády gólmana Niederbergera – 1:1! Asistence: Nicklas Jensen.
06:01'
Chyba v rozehrávce domácích, puk jim tak utekl do středního pásma.
05:24'
Prakticky hned po buly dostal příhru do pravého kruhu Červenka, ale dopadlo to jako před chvílí na opačné straně. Niederberger se přemístil a puk skryl mezi svými chrániči.
05:15'
Vylučuje se i na opačné straně, dvouminutový trest za podrážení vyfasoval Konrad Abeltshauser.
04:37'
Už je po přesilovce, oba celky jsou již v plném počtu.
04:14'
Rapperswilu se daří vyhodit přes všechny čáry a pro tuto chvíli se osvobodit.
03:39'
Hosté se usadili v útočném pásmu a po rychlé kombinaci zakončoval z pravého křídla Ben Smith. Gólman Nyffeler se zvládl přemístit a prudkou ránu vyrazil.
02:37'
A navíc je tu přesilovka pro hostující tým, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostal Maxim Noreau.
01:30'
No a úvodní tlak Mnichova přináší první branku. Z rohu kluziště se puk dostal před brankoviště, Redmondovo sklepnutí ještě Nyffeler vyrazil, ale dorážka BENA STREETA už skončila v odkryté části brány – 0:1. Asistence: Zachary Redmond, Andreas Eder.
01:01'
Mezi kruhy dostal přihrávku hostující Redmond a vyslal pokus zápěstím. Šlo to přesně doprostřed branky na Nyffelera.
00:11'
Hosté se hned po úvodním buly dostali do útočného pásma a puk se lehce divoce odrazil k brance. Nyffeler má první zákrok.
00:01'

SC Rapperswil-Jona Lakers: Nyffeler (Meyer) – Noreau, Profico, Aebischer, Djuse, Elsener, Maier, Baragano, Sataric – Lammer, Albrecht, Červenka (C) – Jensen, Schroeder, Čajka – Wetter, Rowe, Eggenberger – Wick (A), Dunner (A), Moy.
Trenér: Stefan Hedlund

EHC Red Bull Mnichov: Niederberger (aus den Birken) – Blum, Szuber, McKiernan, Redmond, Boyle (A), Seidenberg, Abeltshauser – Desousa, Hager (C), Daubner – Eder, Street, Tiffels – Ortega, Smith (A), Ehliz – Schutz, Kastner, Oswald.
Trenér: Don Jackson

Rozhodčí: Nord, DiPietro – Cattaneo, Schlegel.
Oba celky jsou již na ledové ploše, po národních hymnách začne samotný zápas.
Zápas se odehraje v St. Galler Kantonalbank Areně a úvodní buly je naplánováno na 20:00. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou jako hlavní řídit Mikael Nord a Alex DiPietro, kterým budou na čárách asistovat Eric Cattaneo a Dominik Schlegel.
Ve skupině C se společně s Rapperswilem a Mnichovem představí i finská Tappara Tampere a Slovan Bratislava. Do vyřazovací fáze pak tradičně postoupí dva nejlepší celky.
Dobrý večer u začátku nového ročníku Hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání mezi týmy SC Rapperswil-Jona Lakers a EHC Red Bull Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.