Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Straubing : Cracovia - 9. září 2022   19:30

Cracovia

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Statistiky utkání
Střely: 66-22
Střely na branku: 42-16
Zablokované střely: 14-3
Vyhraná vhazování: 39-20
Při pohledu na konečné statistiky jen těžko uvěřit, že domácí dnes zvítězili pouze jednobrankovým rozdílem. Především v první třetině měli mnoho šancí, hned třikrát nastřelili brankovou konstrukci. Svěřenci českého trenéra Rudolfa Roháčka poté výrazně přidali a v konečném součtu nebyli od bodového zisku vůbec daleko.
59:48'
Polskému celku se nepodařilo usadit v útočném pásmu, proto Stojanovič až v tuto chvíli pospíchá na střídačku, dvanáct vteřin před koncem.
58:50'
Do konce třetí třetiny zbývá 70 vteřin, trenér Rudolf Roháček si vyžádal čas na poradu, nejspíše bude plánovat závěrečnou hru bez brankáře.
58:50'
Tak ne. Rozhodčí si šli prohlédnout opakovaný záběr na videu a byl to Csamangó, jehož hůl byla vysoko, vylučovat se tedy nebude.
58:50'
Nepříjemnost pro domácí i hosty zároveň. Jeden z hokejistů německého mužstva tam vysokou holí zasáhl hostujícího hráče, na ledě je krev.
58:37'
Miska zachytil kotouč do lapačky, ale nechtěl vhazování v obranném pásmu, proto bleskově rozehrál svému spoluhráči po pravé ruce.
57:56'
Hosté vystřídali a pokouší se rozjet útočnou akci, ze které by se jim případně podařilo skórovat. Straubing vyčkává ve středním pásmu.
57:04'
Zakázané uvolnění polského mužstva. Hrát se bude opět před Stojanovičem, který dnes zaznamenal již 38 úspěšných zákroků.
56:10'
Do konce třetí části zbývají necelé čtyři minuty, domácí to nechtějí jen dobránit, už zase kombinují v útočném pásmu.
55:21'
Kraków právě vstřelil branku!
No vida, drama je na světě! Brandt se pokoušel konstruktivně rozehrát na Daschnera, ovšem jeho úmysl přečetl Ježek, od kterého se kotouč odrazil před bránu na hůl MARTINA KASPERLÍKA. Ten trefoval odkrytou klec! Asistence: Aleš Ježek.
55:01'
Lehký zákrok pro Stojanoviče po nahození Turnbulla z pravé strany, do konce třetí části zbývá necelých pět minut.
53:45'
Další zákrok pro Stojanoviče, který vyrážel do rohu kluziště. Hraje se daleko od Misky, přesně tohle domácím vyhovuje.
53:11'
Domácí se po další komerční přestávce dostávali do brejku, střelecký pokus Akesona skončil ve výstroji Stojanoviče.
52:07'
Hodně prostoru pro Zimmermanna na pravém kruhu. Na chvíli měl odkrytou bránu, jenže než si zpracoval puk, Stojanovič se přesunul.
51:50'
Dobrý pohyb domácích hokejistů v útočné třetině. Hosté se dostali pod tlak a museli si pomoct vyhozením přes všechny čáry.
50:29'
Z pravé strany se před Stojanoviče natlačil Samanski, jenže z bezprostřední blízkosti se mu hostujícího gólmana překonat nepodařilo.
49:49'
Cracovia už sází hlavně na útok! Polský celek zase zahrozil po levé straně a vybojoval vhazování před gólmanem Miskou.
48:53'
Stoprocentní příležitost pro hosty! Úplně volný zůstal před brankou Csamangó, jenže ani nadvakrát se mu nepodařilo Misku překonat! Domácí gólman zasahoval betonem, pak zalehl puk.
47:17'
Kotouč po delší době u brankáře Misky. Hra je přerušena, následovat bude první komerční přestávka ve třetí třetině.
46:15'
Straubing právě vstřelil branku!
Domácí už zase vedou o dva góly! K odraženému puku se na pravé straně dostal TAYLOR LEIER, který zakončoval do horní části branky. Stojanovič vyrazil vysoko nad sebe, ovšem padající puk nakonec dopadl za jeho záda! Asistence: Travis St. Denis.
45:48'
Více jak dvě a půl minuty se hraje bez přerušení. Domácí vystihli rozehrávku soupeře, avšak Stajanovič zapsal další snadný zákrok.
44:14'
Oba vyloučení hráči jsou již na ledě a pokračuje se v plném počtu. Aktivita domácích se oproti úvodní dvacetiminutovce úplně vytratila.
43:15'
První vážnější potyčka zápasu vznikla zbytečně za hostující brankou. Rozhodčí se radí, vylučovat se nejspíše nebude.
42:59'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Domácí fanoušci se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, rozhodčí byli jiného názoru. Vhazovat se bude před Stojanovičem.
41:53'
Vyloučení v týmu Straubing Tigers:
Cody Lampl – 2 min., vražení na hrazení.

Vyloučení v týmu Comarch Cracovia:
Erik Němec – 2 min., hrubost.
41:11'
Úvod třetí části nabídl spoustu nepřesností z obou stran, zatím se hraje převážně ve středním pásmu, beze střel.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 21:08.
Statistiky po druhé třetině:
Střely: 45-15
Střely na branku: 32-10
Vyhraná vhazování: 25-12
Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější. Oba celky se zatím trápí v přesilových hrách, přesto to byli domácí, kteří si v prostřední části vytvořili více gólových možností. Brankář Stojanovič dnes zapsal už 30 úspěšných zákroků, naopak v úplném závěru Cracovia snížila zásluhou Sointa.
40:00'
39:22'
Po přihrávce zpoza brány se úplně sám před Stojanovičem ocitl Tuomie, který chtěl zakončovat mezi betony. Hostující gólman jeho úmysl přečetl, důležitý zákrok!
38:49'
Akeson je dnes nejaktivnějším hráčem Straubingu, ovšem znovu zakončoval z velmi těžkého úhlu, jeho střela neměla šanci na úspěch.
38:17'
Vše začalo chybou domácího Turnbulla, kterému se nepodařilo vyhodit kotouč po mantinelu. Puku se ujal Kinnunen, který ho přistrčil Jekžovi na modré čáře. Střela českého hokejisty směřovala dobrý metr vedle branky, naštěstí pro hosty trefila hokejistu v bílém dresu, byl to MATIAS SOINTU, od kterého šel kotouč do sítě. Asistence: Saku Kinnunen a Aleš Ježek.
38:05'
Žádné komplikace nechtěl připustit brankář Miska, který raději zakryl kotouč, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
37:59'
Čárový rozhodčí odpískal ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Těžko říct, zda polský tým přidal nebo ten německý polevil, hra se ale vyrovnala.
36:39'
Hostující pětice byla dobrou minutu a půl na ledě. Kotouč se naštěstí pro ně odrazil do ochranné sítě a mohou vystřídat.
35:37'
Do hry musel zasáhnout také brankář Stojanovič, který pomáhal svým spoluhráčům. Vzápětí přišel icing polského mužstva.
34:17'
Vyloučený Kinnunen je zpátky na ledě. Že by domácí neproměňovali jednu šanci za druhou, to se říci nedá, i hosté to zvládli bez výraznějších problémů.
33:14'
Connollymu se nepodařilo zkrotit skákající puk. Pakliže by jej zpracoval lépe, zívala by na něj prázdná brána. Stojanovič se nakonec stihl přesunout.
32:03'
Saku Kinnunen – 2 min., sekání.
31:36'
Poláci jeli do přečíslení tři na jednoho, ovšem Sawickimu při pokusu o křižnou přihrávku sjel kotouč z čepele.
31:06'
Uvidíme, co domácí a jejich přesilovky. Hráči Straubingu jsou usazeni před Stojanovičem, ten zatím zasahovat nemusel.
30:02'
Kayle Doetzel – 2 min., vysoká hůl.
28:26'
Další velká možnost pro německý celek v početní nevýhodě! Stojanovič vychytal samostatný únik domácího hráče, následná bekhendová dorážka dojíždějícího hokejisty šla naštěstí pro hosty těsně vedle!
27:31'
Přesilovky se hostům zatím vůbec nedaří. Jejich další útočné snažení zastavil čárový rozhodčí, Wronka se dostal do ofsajdu.
26:41'
Travis Turnbull – 2 min., hákování.
26:35'
Čas pro oba trenéry na kratší poradu, na programu je totiž úvodní komerční přestávka ve druhé třetině, pak se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:03'
Straubing je opět kompletní a nebál bych se říct, že byl v početní výhodě o něco nebezpečnějším mužstvem než jeho soupeř.
24:58'
I druhé domácí oslabení probíhá v podobném duchu. Hokejisté Straubingu se v pohodě brání, ke všemu se jim podařilo zavézt kotouč až za bránu Stojanoviče.
23:59'
Parker Tuomie – 2 min., podrážení.
23:08'
Dvě vteřiny před vypršení trestu to zkoušel znovu Gula. Brankář Miska i v tomto případě podržel kotouč ve výstroji!
22:33'
Více jak polovina z trestu Leiera je pryč. Domácí zatím dobře brání modrou čáru a soupeř má obrovské problémy s přechodem do útočného pásma.
21:29'
Hosté uspěli na vhazování, od modré čáry z pravé strany pálil Gula. Brankář Miska si připsal teprve čtvrtý úspěšný zákrok v zápase.
21:10'
Taylor Leier – 2 min., vražení na hrazení.
20:41'
Pokus domácích o křižnou přihrávku. Na riskantní pas se nenatáhl žádný z hráčů v černém dresu, čárový rozhodčí píská icing.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 20:15.
Statistiky po první třetině:
Střely: 23-4
Střely na branku: 17-3
Vyhraná vhazování: 12-3
Na ledě je pouze jedno mužstvo. Straubing má navrch ve všech herních činnostech, což jasně dokumentuje statistika střel (22:3), z toho na branku 17:2. Stojanovič si připsal několik důležitých zákroků, třikrát za jeho zády zvonila tyčka. Uvidíme, s čím přijdou svěřenci Rudolfa Roháčka do druhé třetiny.
20:00'
19:54'
Do stoprocentní příležitosti se ještě v závěru dostal Connolly. Naznačil střelu a vypadalo to, že obkrouží branku. On chtěl ale zasouvat už na bližší tyči, ovšem potřetí dnes zvonila branková konstruce!
19:16'
Rozeběhla se poslední minuta úvodní části. Sledujeme slabší pasáž hry, jakoby se úvodní třetina pouze dohrávala.
18:40'
Po dobré minutě a půl se Cracovia konečně dostala z vlastní třetiny. Tempo hry nám v posledních minutách trochu opadlo.
18:06'
Od modré čáry pálil Lipon, autor druhé branky ale trefil pouze prvního clonícího soupeře, Straubing přesto udržel pásmo.
17:12'
Dlouho se hraje bez přerušení, domácí už zase kombinují v útočné třetině, kotouč za Stojanovičem drží útočník St. Denis.
16:07'
Velmi aktivní Akeson si to namířil mezi tři bránící hráče a vypadalo to, že byl podržen. Rozhodčím jakoby se zatím nechtělo vylučovat.
15:11'
Ačkoliv měl čárový rozhodčí zvednutou ruku, jeden z hostujících hráčů se zapojil do hry. Zavánělo to úmyslným ofsajdem, nakonec se bude vhazovat ve středním pásmu.
14:27'
Několik tvrdších soubojů na obou stranách. U kotouče je ve vlastním pásmu obránce Kohl, který vyčkává, až oba celky prostřídají.
13:32'
Kotouč směřuje po mantinelu opět přes všechny čáry. To je zatím jediná obrana Poláků na jasnou dominanci soupeře.
12:48'
Na ledě znovu Akeson, který před pár vteřinami napadal rozehrávku polského mužstva. Byl na to sám, hosté bez problémů rozehráli.
12:03'
Další přerušení hry, další snaha Rudolfa Roháčka o zastavení obrovského tlaku Straubingu. Je tu druhá komerční přestávka.
11:17'
Domácí fanoušci se během chvíle dožadovali odpískání dvou nedovolených zákroků. Rozhodčí zatím zůstávají klidní.
10:12'
Akeson přihrával Connollymu mezi kruhy, rána druhého jmenovaného z voleje skončila na další brankové konstrukci!
09:23'
Vůbec nic se na ledě nemění a pokud bude utkání probíhat podobným stylem, polskému celku hrozí nepříjemný debakl.
08:58'
JC LIPON hledal zpoza branky Brandta, jehož pokus Stojanovič vyrážel před sebe. Ke kotouči si dojel právě JC Lipon, který ho nadvakrát dotlačil za ležícího gólmana! Asistence: Marcel Brandt a Sandro Schönberger.
07:57'
Za námi ještě ani osm minut hry a domácí mají deset střeleckých pokusů. Sedm jich letělo mezi tři tyče, stejně jako ten od Scheida, kterého vychytal Stojanovič.
06:01'
Chvíle na oddych pro polské mužstvo, následovat bude komerční přestávka a hostující lavička má důvody k poradě.
05:33'
Domácím to očividně nestačí. Už zase jsou nastěhovaní v útočné třetině a za mohutného skandování fanoušků Straubingu se ženou za dalším gólem.
04:55'
Jako bych to přivolal! Lipona nejprve ve stoprocentní šanci vychytal Stojanovič, kotouč šel od hostujícího hráče do brankové konstrukce a vypadalo to, že domácí budou mít smůlu. Jenže puk se opět vrátil do předbrankového prostoru a PARKER TUOMIE měl snadnou pozici na skórování! Asistence: JC Lipon a Joshua Samanski.
04:33'
S dalším pokusem Lampla si poradil Stojanovič. Domácí zatím jasně dominují a úvodní branka doslova visí ve vzduchu.
03:36'
Cracovia má obrovské problémy s rozehrávkou. V další dobré možnosti Adam, který obkroužil bránu, poté chtěl zasunout za brankáře Stojanoviče, který zasáhl pravým betonem!
02:56'
Zatím se hraje pouze v útočném pásmu německého mužstva. Cracovia se v tuto chvíli osvobozuje jen dlouhým výhozem na zakázané uvolnění.
02:18'
Domácí na svého soupeře nastoupili ve velkém stylu. Z pravé strany pálil Lampl jen do připraveného Stojanoviče. Ten opět přerušil hru.
00:39'
Po křižné přihrávce od levého mantinelu zůstal na pravém kruhu úplně volný Adam. Střelou z první trefil přesouvajícího se brankáře Stojanoviče!
00:01'

Straubing Tigers: Miska (Bugl) – Manning, Scheid, Brandt, Daschner, Zimmermann, Lampl, Eckl, Kohl – Adam, Connolly, Akeson – Schonberger, Brunnhuber, Turnbull – Leier, Zengerle, St. Denis – Tuomie, Samanski, Lipon
Trenér: Tom Pokel

Comarch Cracovia: Stojanovič (Zabolotny) – Gula, Šaur, Doetzel, Ježek, Krejčí, Husák, Dziurdzia, Kinnunen – Račuk, Němec, Michalski – Sawicki, Rác, Kasperlík – Csamangó, Arrak, Brynkus – Wronka, Polák, Sointu
Trenér: Rudolf Roháček

Rozhodčí: Baca, Hunnius – Schwenk, Römer.
Do role favorita je dle očekávání stavěno domácí mužstvo. Jak zápas nakonec dopadne? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Straubing už si jednou proti Comarchu zahrál, bylo to před týdnem na polské půdě. Cracovia po celých šedesát minut nedokázala skórovat a padla 0:4. O dva dny později Tigers vyrazili do Švédska, Farjestadu podlehli jasným výsledkem 1:6. Poláci začali již jednou zmíněným výsledkem proti Straubingu, napodruhé jim na domácím ledě vyšlo, když hostili rakouský Villach (4:2).
Hezký den. V pátek pokračují skupiny hokejové Ligy mistrů a německý Straubing Tigers v domácím prostředí přivítá v rámci "efkové" skupiny polský Comarch Cracovia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.