Hokejová Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stavanger : Växjö - 2. září 2023   15:00

Stavanger
Stavanger
00:56' Karlsen  • 30:16' Dineen  • 52:54' Bourque  • 54:17' Bjerke  • 57:58' Henriksen  • 58:37' Strandborg
6:7
(1:1, 1:1, 4:4 - 0:0)

1:2 (SN)

Växjö
Växjö
07:53' M. Sylvegård   • 22:49' Persson   • 40:49' Östlund   • 41:51' Blichfeld   • 45:34' Eriksson   • 51:29' Persson   • ' Östlund
Stavanger
Holm (Hoekstra) – Watson, Klavestad, Bourque, Østby, Bjerke, Bryhnisveen, Ulriksen, Wick Karlsen – Hoff, Strandborg, Karlsen – Husebø, Kissel, Gran – Elvsveen, Calik, Henriksen – Mauldin, Dineen, Kristiansen.
Persson, Wannerstedt – Johansen, Wilhelmsen
DNB Arena, Stavanger
2 281 diváků
Växjö
Åhman (Larmi) – Lowe, Cooper, Martinsson, Giuttari, G. Carlsson, Persson, Hurtig – Gustafsson, McLaughlin, M. Sylvegård, – Ågren, Östlund, Lundberg – Rieder, R. Rosén, Blichfeld – Štancl, Eriksson, E. Sylvegård.

Z mé strany je to z tohoto utkání vše, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit příště na počtenou! Hezký zbytek víkendu.
Bláznivý zápas je u konce! Už se zdálo, že hokejisté z malebného městečka Växjö v klid kráčí za vítězstvím, jelikož vedli ještě v průběhu třetí třetiny o čtyři branky. Domácí celek ovšem nic nezabalil a čtyřmi přesnými údery zadělal na pořádné drama. O vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté. Ti si nakonec odváží domů cenné dva body za výhru 7:6 po nájezdech. Vítěznou trefu obstaral Noah Östlund.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Växjö Lakers. Rozhodující branku si připsal na své konto útočník NOAH ÖSTLUND, který nejprve obalamutil brankáře Holma a posléze svou střelou přisoudil Växjö bonusový bod navrch.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, na řadu po malé pauze přijdou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
63:40'
Robert Rosén si vzal kotouč za svou brankou a uklidnil hru. Gabriel Carlsson rozehrál možná vůbec první vážnější útočnou akci zpoza branky. Domácí odolávají.
62:50'
Nikdo z hráčů nechce udělat zbytečnou chybu. Hosté hrají v plném počtu, ale jsou to zejména domácí, kteří jsou velmi aktivní a chtějí rozhodnout tento bláznivý zápas.
61:00'
Minuta prodloužení je úspěšně za námi a domácí ještě dohrávají přesilovou hru z konce třetí třetiny. Växjö se zatím úspěšně brání, ale tlak Stavangeru trvá.
60:01'
Ve třetí třetině jsme viděli hned osm gólů, čtyři na každé straně. Hosté z Växjö vedli už o čtyři branky, ale domácí hokejisté se famózně dokázali vrátit do zápasu. O vítězi nakonec rozhodne prodloužení či samostatné nájezdy.
60:00'
60:00'
A komplikace pro hostující celek pokračují. Na trestnou lavici současně se sirénou zamířil hostující Zach Giuttari (VAX), který vyfasoval menší trest za držení.
58:37'
Stavanger právě vstřelil branku! A je vyrovnáno! ANDRÉ STRANDBORG vypálil prudce z pravého kruhu pro vhazování a kotouč zaplul až do sítě. Studená sprcha pro Växjö. Asistence: Christopffer Karlsen, Andreas Klavestad.
57:58'
A pozor, krušné chvíle pro hosty. Nejenom, že inkasovali kontaktní gól, ale obránce Eric Martinsson (VAX) dostal od sudích dvě trestné minuty za sekání.
57:58'
Stavanger právě vstřelil branku! Skutečně ano! Velký závar na brankovišti přinesl domácím ovoce a útočník ANDERS HENRIKSEN osamocen u levé tyčky dopravil kotouč bez obtíží do sítě. Sudí si ještě jeli zkontrolovat situaci na video, ale nic to nemění na tom, že branka platí. Asistence: Greg Mauldin, Nick Dineen.
57:50'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí hokejisté se přesunuli do útočného pásma a trenéři už odvolávají brankáře Holma z jeho pracoviště. Dočkáme se dramatu?
56:40'
Joachim Blichfeld mířil do útočného pásma hned mezi dva protihráče, ale dánskému útočníkovi scházela ještě větší rychlost. Domácím hráčům se čas pomalu, ale jistě krátí.
55:24'
Eric Martinsson vyjel do středního pásma a nedovolil domácím borcům zavítat do útočné zóny. Hosté jsou následně připraveni a vyčkávají na soupeřův útok.
54:57'
Dylan McLaughlin se svou útočnou formací nyní našetřil cenné vteřinky z časomíry a hosté i nadále okupují zónu před brankářem Holmem.
54:17'
Stavanger právě vstřelil branku! A pozor, máme tu přeci jen čtvrtý gól Stavangeru. Ještě to bude drama. SONDRE BJERKE vyslal od modré čáry jedovatou ránu a propálil bezmocného Åhmana. Náskok hostí se během chvilky ztenčil už jen na dvě branky. Asistence: Sander Husebø, Cliff Watson.
53:40'
Domácí hokejisté ještě neskládají své zbraně a zkouší přidat další kontaktní gól. Växjö se už spíše soustředí na svou pečlivou činnost v obranném pásmu.
52:54'
Stavanger právě vstřelil branku! Rychlá korekce ze strany domácího týmu! SIMON BOURQUE využil volný prostor na pravém kruhu pro vhazování a svou střelou na vzdálenější tyčku nedal Åhmanovi šanci zasáhnout. Asistence: Greg Mauldin, Nick Dineen.
51:29'
Växjö právě vstřelilo branku! Hosté kráčí za vítězstvím! JOEL PERSSON se opřel do střely z mezikruží a brankář Holm byl na jeho pokus krátký. Pro Perssona se jedná o druhou branku v tomto utkání. Asistence: Jakub Štancl, Tobias Rieder.
50:20'
Klavestad upadl při své jízdě do útočného pásma, čehož mohli hosté rychle využít. Nikdo z trojice útočníků však nezpracoval kotouč na svou hokejku.
49:08'
Z ničeho nic tu byla šance domácího týmu! Adam Åhman vytasil své betony a nedovolil jakékoliv komplikace. Växjö i nadále drží tříbrankové vedení.
48:55'
Máme tu zakázané uvolnění na straně Stavangeru. Jako první byl u kotouče obránce Gabriel Carlsson a hra se za malou chvíli vrátí zpátky před brankáře Holma.
48:48'
Andreas Klavestad spolupracoval s útočníky na modré čáře, ale k žádnému většímu ohrožení hostující branky tahle souhra nevedla. Hra je na chvíli přerušena.
48:30'
Giuttari našel ve středním pásmu své spoluhráče, kteří si však nerozuměli na modré čáře. Hosté rychle otočili hru na druhou stranu kluziště k Åhmanovi.
47:57'
Kissel hlídkoval před soupeřovou brankou na případné dorážky a hostující Åhman musel být ve střehu. Švédský gólman celou situaci zvládl na jedničku.
47:20'
Ludvig Hoff bojuje se svými spoluhráči o kotouč u své střídačky a daří se. Domácí hokejisté se po delší odmlce podívali alespoň na chvilku do útočného pásma.
45:34'
Växjö právě vstřelilo branku! Švédský celek se dočkal a vede už o tři branky. FILIP ERIKSSON se prezentoval famózní střelou k tyči. Holm byl znovu bezmocný. Asistence: Jakub Štancl, Emil Sylvegård.
44:38'
Domácí hráči si nerozuměli při své rozehrávce a rozhodčí píská zakázané uvolnění na straně Stavangeru. Hra se za malou chvíli vrátí před brankáře Holma.
44:15'
Joel Persson si zpracoval kotouč v obranném pásmu a okamžitě poslal dopředu své spoluhráče. Hosté jsou velmi aktivní a chtějí přidat pátou branku.
43:25'
Martinsson se snažil kličkovat s pukem na modré čáře, což se mu mohlo vymstít. Domácí ujeli do protiútoku, který rychle končí. Vhazovat se bude před Holmem.
42:54'
Hosté mají hru pod kontrolou a nikam příliš nespěchají. Domácí hokejisté se pro změnu nemohou na delší časový úsek vymanit ze svého obranného pásma.
41:51'
Växjö právě vstřelilo branku! Hosté na nic nečekají a střílí další gól krátce po sobě. JOACHIM BLICHFELD přebruslil obránce Ulriksena a posléze zakončil mezi betony brankáře Holma. Växjö vede o dvě branky a před Stavangerem stojí těžký úkol. Asistence: Joel Persson, Tobias Rieder.
40:49'
Växjö právě vstřelilo branku! Jsou to ale právě hosté, kteří utíkají znovu do vedení. NOAH ÖSTLUND úspěšně tečoval střelu obránce Martinssona a první jmenovaný může společně se svými spoluhráči slavit. Domácí musí rázem dotahovat. Asistence: Zach Giuttari, Eric Martinsson.
40:20'
Kristiansen nezpracoval přihrávku od svého spoluhráče, ale hosté se přeci jen musí bránit. Stavanger se snaží od začátku třetiny zatlačit svého soupeře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:45 hodin.
Druhá třetina je za námi a znovu jako v té první jsme viděli dvě branky. Hosté otočili průběh utkání zásluhou Joela Perssona, ale v polovině řádné hrací doby vyrovnal připravený Nick Dineen. Poznáme vítěze ve třetí části?
40:00'
39:50'
Rychlá souhra hostí! Persson rozjel útočnou situaci a v závěru celé akce byl útočník Emil Sylvegård. Druhý jmenovaný trefil zřejmě betony domácího Holma.
38:48'
Blíží se poslední minuta druhé třetiny. Joachim Blichfeld střílel v situaci jeden na jednoho a dánský útočník ve službách Växjö prověřil Holma.
38:30'
Rosén neuspěl na vhazování v útočném pásmu a domácí se bez problémů dostali až na druhou stranu kluziště. Persson společně se svými spoluhráči bojuje o puk.
37:41'
S vyloučeními se nám nyní trochu roztrhl pytel. Na trestnou lavici odjel obránce Andreas Klavestad (STV), který vyfasoval od rozhodčích trest za hákování.
36:26'
Početní výhoda hostí končí. Joachim Blichfeld (VAX) hákoval svého soupeře a vysloužil si za svůj čin od rozhodčích dvě trestné minuty. Následuje hra ve čtyřech.
35:42'
Växjö se ubránilo a za chvíli bude hrát přesilovou hru. Na lavici hanby tentokrát usedl útočník Dan Kissel (STV), který odpyká trest za brankáře Holma.
35:10'
Další obrovská příležitost pro domácí! Před útočníkem Martinem Granem už zívala prázdná branka, ale člen druhé formace netrefil kotouč.
34:31'
Tohle bylo rychlé! Karlsen útočil na svůj druhý gól v utkání, ale Åhman se přesunul ke své pravé tyčce včas a nedovolil jakékoliv komplikace.
34:15'
Domácí se pořádně usadili v útočném pásmu a Hoffova formace už roztáčí svou přesilovkovou kombinaci. Brankář Åhman už musel řešit vážnější situaci.
33:23'
Stavanger bude hrát za chvíli klasickou početní výhodu, jelikož obránce Arvid Hurtig (VAX) podrazil svou hokejkou jednoho z domácích a dostává dvě minuty.
33:10'
Bourque měl kotouč pod bruslemi, ale domácí obránce se včas zorientoval a nakonec jej poslal spoluhráčům na zteč. Brankář Växjö musí být ve střehu.
32:31'
Persson si udělal výlet do hloubi útočného pásma, ale hostující obránce si následně celou situaci trochu zkomplikoval a domácí borci se v klidu ubránili.
31:50'
Robert Rosén hledal své spoluhráče za brankou soupeře, ale domácí byli připravení a o pár okamžiků později dostávají hru až na druhou stranu kluziště.
31:18'
Noah Östlund kombinoval se svým spoluhráčům a domácí hráči se dostali do dobré střelecké pozice. Brankář Holm se nenechal překvapit a raději přerušil hru.
30:16'
Stavanger právě vstřelil branku! Domácí hokejisté se dočkali a přibližně v polovině řádné hrací doby vyrovnávají! NICK DINEEN byl nedostatečně bráněn před hostující brankou a člen čtvrté útočné formace dorazil puk do branky. Asistence: Andreas Klavestad.
29:24'
Emil Sylvegård našel v prostoru před brankou připraveného Štancla, který si poodstoupil a posléze prověřil pozornost brankáře Holma.
28:24'
Tobias Rieder udržel kotouč proti svému soupeři a hosté ještě bojovali v rohu kluziště. Domácí obránci se však zorientovali a poslali touš do středního pásma.
27:57'
Brian Cooper musel couvat zpátky do středního pásma, jelikož domácí obránci vyhodili kotouč do neutrální zóny. Stavanger i nadále hledá cestu, jak zaútočit.
26:48'
Joel Persson kombinoval s Carlssonem na modré čáře a hosté ještě zůstali usazeni. Domácí obrana tlaku odolala a už přesouvá hru na druhou stranu kluziště.
25:30'
Elvseen objel soupeřovu branku a následně našel na kruhu připraveného Klavestada. Druhý jmenovaný prudce vypálil, ale hostující brankář byl pozorný.
25:10'
Giuttari spěchal rychle zpátky do obranného pásma a hostující obránce vše zvládl. Následnou skrumáž ve svém brankovišti musel řešit pohotový Åhman.
24:17'
Ludvig Hoff si už najížděl do dobré střelecké pozice v útočném pásmu, ale kotouč se k němu nakonec nedostal. Hosté následně dostali hru k Holmovi.
22:49'
Växjö právě vstřelilo branku! Hosté se poprvé v utkání dostávají do vedení! JOEL PERSSON vystřelil od modré čáry a jeho rána zaplula až do sítě. Před brankou odvedl dobrou práci clonící Emil Sylvegård, který na hranici brankoviště ztížil výhled brankáři Holmovi. Asistence: Jakub Štancl, Emil Sylvegård.
21:37'
Nebezpečná situace v útočném pásmu domácích! Åhman si vyjel ze své branky a následně si pohlídal střelu jednoho z hráčů Stavangeru.
21:15'
Martin Lundberg pomohl svým obráncům v rohu kluziště, ale domácí i přesto nakonec dostali kotouč až na druhou stranu kluziště. Hra se přelévá ze strany na stranu.
20:20'
Kristiansen zavítal do útočného pásma a zkoušel vybojovat kotouč v rohu za soupeřovou brankou. Hostující obránci včas zapracovali a dostali hru do bezpečí.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:52 hodin.
Máme tu konec úvodního dějství a viděli jsme zatím dvě branky, po jedné na každé straně. Do vedení se nejprve dostali domácí hned v první minutě zásluhou Christoffera Karlsena, ale v přesilové hře vyrovnal Marcus Sylvegård. Oba týmy odcházejí do kabin za nerozhodného stavu.
20:00'
19:28'
Tommy Kristiansen zkoušel zasunout kotouč za brankovou čáru, což se mu nepovedlo. Posléze si počínal neúspěšně i střílející Mauldin z mezikruží.
18:05'
První třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Hosté mezitím i nadále znovu okupují útočné pásmo, ale nedokáží se vymanit z rohu kluziště a pořádně zakončit.
17:29'
Domácí obránci zachytili kotouč na modré čáře a vyslali jej směrem na domácí branku. Holm musel být v pohotovosti, ale všechny pokusy zvládl pokrýt.
16:56'
Ludvig Hoff se svou letkou udělal v útočném pásmu pořádný vítr a zmiňovaný útočník posléze zkoušel střílet po objezdu branky. Puk skončil sražený v ochranné síti.
16:20'
Zach Giuttari poslal kotouč podél mantinelu svým spoluhráčům směrem do středního pásma, ale hra se rychle otáčí před hostující svatyni, kterou hájí Åhman.
15:13'
Dan Kissel osamocený na pravém kruhu pro vhazování hledal spoluhráče před brankou, ale puk projel kolem branky a nikdo jej nedokázal tečovat za záda Åhmana.
14:39'
Nahození od modré čáry bez problémů vyrazil domácí brankář Holm do bezpečí. Hráči Stavangeru následně dostávají kotouč až do středního pásma.
13:30'
Obránce Persson našel ve středním pásmu Emila Sylvegårda, který se proháčkoval přes posledního obránce až k brance, ale v tísni už nezakončil.
13:05'
Tommy Kristiansen nyní spěchal za pukem do útočného pásma, kde byli připravení pouze hosté, kteří okamžitě otáčí hru na druhou kluziště k brankáři Holmovi.
12:55'
Máme tu další přestávku, po které budeme pokračovat ve hře. Trenéři obou celků pauzu využívají k tomu, aby sdělili pomocí tabulky pokyny svým svěřencům.
12:17'
Sander Husebø udržel kotouč proti dotírajícímu hráči a domácí ještě chvíli zůstali usazeni v útočné zóně. Hostující obránci však posléze zapracovali.
11:08'
Chyba v obranném pásmu hostí znamenala únik jednoho z domácích. Åhman si proti střele z pravého kruhu vyjel z branky a pokus domácího útočníka zneškodnil.
10:24'
Adam Åhman vyjel ze svého pracoviště a pomohl svým obráncům s rozehrávkou. Na opačné straně ujeli tři hostující hráči a brankář Holm raději přerušil hru.
09:30'
A další rána okamžitě po vhazování v útočném pásmu. Åhman i tentokrát připravený a Växjö konečně po delší době může uklidnit celou situaci ve svém pásmu.
09:27'
Lowe rozjel útočnou akci zpoza vlastní branky, ale hosté se dlouho před Holmem neohřáli. Na druhou stranu ujel Hoff a hostující brankář musel zasahovat.
08:34'
Stavanger se okamžitě po krátké pauze usadil v útočném pásmu a zaměstnal Åhmana. Cliff Watson pouze prověřil brankářovu pozornost nahozením od mantinelu.
07:53'
Växjö právě vstřelilo branku! A máme vyrovnáno! MARCUS SYLVEGÄRD se opřel do střely z pravého kruhu pro vhazování a švédský útočník nedal domácímu brankáři šanci na zákrok. Hosté se ještě stihli prosadit ve své první přesilové hře. Asistence: Eric Martinsson, Dylan McLaughlin.
07:05'
Tahle přesilová hra hostí nevypadá vůbec špatně. Joel Persson střílel po rychlé kombinaci od modré čáry, ale kotouč se zastavil o prvního clonícího hráče.
06:20'
A hned tu byla další šance hostí! Robert Rosén hlídkoval na levé straně, odkud zkoušel překvapit Holma, ale domácí gólman se přitiskl ke své tyčce včas.
05:56'
Växjö si zahraje první přesilovou hru v tomto utkání. Na trestnou lavici už usedl domácí Greg Mauldin (STV), který vyfasoval menší trest za nedovolené bránění.
05:56'
Östlund hledal z levé strany před brankou Lundberga, který byl včas odzbrojen. Branka domácího celku je vychýlena a sudí navíc budou vylučovat.
05:30'
Eric Martinsson se rozhodl přihrát na modré čáře obránci Giuttarimu, který vypálil, ale domácí obrana celému tlaku odolala. Kotouč následně končí v neutrální zóně.
04:20'
Christoffer Karlsen je při chuti! Nejprve udělal pěknou stahovačku obránci Cooperovi a poté zkoušel zakončit! Hostující brankář si pohlídal situaci, byť s menšími problémy.
03:28'
Nepříjemný moment pro Patricka Ulriksena. Domácí obránce schytal nepříjemnou ránu a zůstal ležet na ledové ploše. Nyní už je v pořádku na střídačce.
03:20'
Lundbergovi se zamotal kotouč mezi bruslemi a hostující útočník nemohl zakončit, byť byl v docela dobré pozici, ale díky úspěšnému bránění beka nezakončil.
02:40'
Klavestad spolupracoval se svým obráncem v obranné třetině a domácí následně pouze odevzdali puk soupeři. Novou akci se snaží rozjet hostující Joel Persson.
00:56'
Stavanger právě vstřelil branku! V obrovské šanci nejprve promáchl jeden z domácích hráčů, ale norský celek ještě pokračoval v akci, kterou dokončil CHRISTOFFER KARLSEN. Domácí útočník svou střelou švihem nedal Åhmanovi šanci zasáhnout. Asistence: Ludvig Hoff, Andreas Klavestad.
00:26'
Noah Östlund vyhrál vhazování pro svého spoluhráče, který okamžitě nahodil puk do útočného pásma. Tam však zapracoval domácí obránce Klavestad.
00:20'
Jako první se přesunuli do útočného pásma domácí. Tommy Kristiansen hledal spoluhráče v dobré pozici, nicméně domácí se do nějaké šance nedostali.
00:01'
Hráči už nastoupili na ledovou plochu, nyní si poslechneme oficiální hymnu Champions Hockey League a posléze už státní hymny Norska a Švédska.
Zdravím všechny příznivce u sledování hokejové Ligy mistrů! Dnes jsou na programu zápasy druhého kola základní části a my společně zaměříme svou pozornost na utkání mezi norským Stavangerem a švédským Växjö. Úvodní buly bude vhozeno přesně v 15:00 hodin, buďte u toho s námi!
Växjö prožilo veleúspěšný vstup do Ligy mistrů, jelikož svěřenci trenéra Jönssona zvítězili v prvním utkání ve finském Lahti přesvědčivě 5:1. Hokejisté z malebného městečka Växjö udeřili poprvé už v páté minutě a v dalším průběhu utkání postupně navyšovali skóre. Lví podíl na první výhře v základní skupině má dvougólový útočník Joachim Blichfeld a dvoubodový Tobias Rieder s Marcusem Sylvegårdem.
Stavanger vykročil do letošního ročníku Ligy mistrů neúspěšně. Norský velikán odstartoval svou základní část domácím duelem proti Färjestadu. Chvíli to vypadalo, že se rodí velké překvapení, ale v pozdějším průběhu utkání Švédové šlápli do pedálu a uštědřili Norům porážku 2:4. Jediné dvě branky domácích obstaral Martin Gran a Anders Henriksen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.