CSKA Moskva - Soči | ONLINE | 27.2.2020 17:30 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - Hlavní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Soči - 27. února 2020   17:30

Ukončeno
CSKA Moskva
CSKA Moskva
01:45' Alexandr Popov (Tolčinskij) • 07:03' Slepyšev (Kaprizov) • 17:50' Blažijevskij (P. Karnauchov, Mamin) • 23:07' Grigorenko (Sekáč) • 23:58' Tolčinskij (Alexandr Popov) • 29:14' Kaprizov (Grigorenko)
6:0
(3:0, 3:0, 0:0)
Soči
Soči
CSKA Moskva
Sestavy:
I. Sorokin (Lars Johansson) – A. Marčenko, Dahlbeck, Nestěrov (C), A. Romanov, M. Robinson (A), Kiselevič, Blažijevskij – Grigorenko, Vey, Sekáč – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Tolčinskij, Šalunov, Alexandr Popov – Kalinin (A), P. Karnauchov, Mamin – Sorkin.
Rozhodčí
Gusev, Cyplakov – Sazonov, Zacharenkov
CSKA Arena, Moskva
6029 diváků
Soči
Sestavy:
Proskurjakov (24. A. Achmetov) – Rundblad, Gordějev, Ellis, Klimontov, Abrosimov, Bertilsson, J. Alexandrov, A. Petrov (A) – Strömwall, Collins (A), Altybarmakjan – Lugin (C), Kaletnik, Starkov – Šmeljov, Makarenko, Mosaljov – Archipov, Tomilin, Vyglazov.
Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (CSKA Moskva) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:05
Statistiky utkání:

Střely na branku – 24:16.
Zblokované střely – 11:12.
Vyloučení – 1:1.
Využití přesilovek 1/1 – 0/1.
Vhazování – 19:17.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím CSKA Moskva, které svého soupeře porazilo výsledkem 6:0. Poslední perioda nám přinesla celkem svižnou podívanou, domácí tak trochu zanevřeli na přílišné útočení, naopak se většinu času věnovali obráně. Soči si vypracovalo několik slušných šancí, avšak brankář Sorokin nakonec udržel čisté konto, což je další pozitivní zpráva před blížícím se play-off.
Konec zápasu.
59:20'
Již nám probíhá poslední minuta tohoto zápasu, na žádnou další změnu skóre to nevypadá. Naopak oba celky zkoušejí bez větších starostí dohrát koncovku duelu.
57:50'
Jeden z domácích se málem dostal k odraženému kotouči, který na poslední chvíli odpálil do bezpečnějšího prostoru Gordějev. CSKA chce přidat sedmou trefu.
56:44'
Slepyšev měl hodně daleko k puku, se kterým se tak daleko nedostal. Směrem dopředu to zkoušel také hostující kapitán Lugin, který mířil pouze doprostřed branky.
55:05'
Makarenko vymyslel chytrou nahrávku k druhému kruhu, kde ovšem promáchl jeden z protihráčů. Na druhé straně byl zaměstnán také brankář Achmetov.
54:18'
Moskevský celek opět nasbíral cenné vteřinky na opačné straně, kde si dokonce do zakončení sjel nesmírně nebezpečný Kaprizov, který trefil pouze brusle soupeře.
53:11'
Soči se i po skončení přesilové hry usadilo v pásmu soupeře, jenomže ztráta puku vedla k rychlému protiútoku. Finální nahrávka na Veye však byla nepřesná.
52:12'
Pro puk vyjel také hostující brankář Achmetov, který ho navíc rozehrál na hokejku Rundblada. Soči se prokousalo na druhou stranu, avšak i tentokráte se jednalo o ofsajd.
51:17'
K tvrdé dělovce od levého kruhu se dostal Strömwall, který ovšem trefil pouze pozorného protihráče před sebou. Soči se posléze nepovedlo přejetí modré čáry.
50:01'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., vysoká hůl).
49:08'
Ani jeden z hráčů nezasáhl kotouč, jenomže sudí rozpažil. Obránce Kiselevič tak musel pořádně zabrat, nakonec to sám zkusil prudkou rozehrávkou směrem na Šalunova.
48:20'
Tomilin zavřel prostor u hrazení, domácím tak zamezil možnost k vyhození. Soči se přesto na kotouči dlouho neudrželo, to samé se dá říct také o čtvrté formaci domácích.
47:02'
Kaprizov celkem dlouho operoval s pukem, který předal vedle branky na Kempeho. Ten mu dokázal vrátit zpět na hokejku, následnou ránu ale srazil protihráč.
46:13'
Vypadalo to na ofsajd hostujícího celku, jenomže se překvapivě pokračovalo ve hře. CSKA přesto vydolovalo kotouč, který u modré čáry zastavil pozorný Kaletnik.
45:04'
Kaprizov se blýskl hezkým manévrem přes protihráče, s pukem se však dostal až k mantinelu. Poté dostal u modré čáry nabito Robinson, který zaměstnal brankáře.
44:11'
Marčenko vyhrál rychlostní souboj o kotouč, jenomže domácí nedostali puk z vlastního pásma. To se povedlo až Slepyševovi, který se málem dostal do úniku na Achmetova.
43:07'
Na ledovou plochu se opět dostaly první formace obou celků. Vey navíc čistým způsobem dokázal obelstít protihráče, předávka na Grigorenka přinesla zablokovanou ránu.
42:12'
Po pravém křídel se prodíral vpřed domácí Šalunov, který nakonec nevyzrál na jednoho z protihráčů. Achmetov tak zasahovat nemusel, s pukem však stále hrají domácí.
41:07'
Ani další rozehrávka Soči nebyla vůbec dobrá, zakázané uvolnění z toho ale nebylo. CSKA tak zakládalo první akci od své branky, Marčenko však pouze nahodil.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned zkoušel rozehrát akci po pravém křídle, jenomže Rundblad nikoho z kolegů nenašel.
40:01'
Začala třetí třetina.
Je za námi také druhá třetina, která nám rovněž přinesla tři přesné zásahy. CSKA tak skutečně směřuje za dalším vítězstvím, v tomto případě má už šestibodový náskok, což už téměř jisté znamená vítězství. Moskevský celek zhruba po polovině duelu trochu ubral na své aktivitě, do šancí se dostalo také Soči, které se zatím neprosadilo.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:23'
Za volným pukem se jako první dostal Kalinin, který se s ním dostal až před branku soupeře. Achmetov dokonce skončil na zemi, jenomže s vypětím všech sil odolal.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:15'
Trojice domácích pelášila na jediné obránce, avšak famózní kombinace sedmou brankou neskončila. Soči dnes absolutně nefunguje obrana!
37:22'
Okamžitou nahrávku vyprodukoval Sekáč, který si chytře v mezikruží všiml volného Veye, na kterého byla nahrávka příliš nepřesná. Nepřesný byl také soupeř.
36:17'
Achmetov musel po několika minutách do akce, avšak proti zakončení z velké blízkosti vystrčil svůj beton. Hostující celek se dokonce vydal kupředu, kde dlouho nepobyl.
35:10'
Nahození o mantinel vyslal na druhou stranu hostující Petrov, který nedokázal najít žádného ze svých spoluhráčů. Posléze bekhendem zkoušel zakončit Šalunov.
32:18'
CSKA muselo vyklidit útočnou třetinu, jednalo se totiž o ofsajd. Hostující obránce Alexandrov proto měl klid na rozehrávku, avšak ta se mu ani přesto nepovedla.
31:17'
Důrazně šel do souboje u mantinelu hostující Vyglazov, který si dle sudích počínal v rámci pravidel. Pokračovalo se ve hře, Soči navíc opět vybojovalo pásmo.
30:40'
Hra musela být přerušena, pukem do obličeje totiž inkasoval jeden z hostujících hráčů. Na nic vážnějšího to nevypadalo, hráč přesto musel směrem na střídačku.
29:14'
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí celek využívá první přesilovou hru tohoto zápasu! Opět byla k viděná velice pohledná kombinace, při které dostal příliš prostoru KIRILL KAPRIZOV, který bleskovým zakončením z mezikruží zamířil mimo dosah brankáře Achmetova, jenž poprvé inkasoval.
Asistence: Anton Slepyšev, Michail Grigorenko.
28:50'
Vyloučení v týmu HK Soči (Konstantin Klimontov – 2 min., nedovolené bránění).
27:49'
Do zajímavé šance si sjel domácí Kaprizov, který ve finální fázi upadl na zem. Na druhou stranu si to pro změnu namířil Lugin, který zkoušel ještě nahrát.
26:48'
Čtvrté formaci Soči se nepovedlo v rámci pravidel přejít modrou čáru, z čehož se vyklubal ofsajd. Hra se vrátí do středního pásma, rovněž na řadu přichází komerční přestávka.
25:44'
Soči se přeci jenom vypořádalo s napadajícími protihráči, načež jsme sledovali nástřel na druhou stranu. Za ním spěchal Mosaljov, který rychlostní souboj prohrál.
24:12'
Domácí celek nepolevuje ve své aktivitě, naopak jsem sledovali další střelecké pokusy. Achmetov prokázal připravenost, první branku tak stále neinkasoval.
23:58'
Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Ilja Proskurjakov, přichází Arsenij Achmetov.
23:58'
CSKA právě vstřelilo branku!
I další protiakce domácích končí brankou! Soči se sice usadilo v pásmu soupeře, jenomže ihned poté jsme sledovali další přečíslení dvou na jednoho. Tentokráte nahrávku nabízel Popov, kterému se povedlo najít SERGEJE TOLČINSKIHO, který byl rovněž přesný.
Asistence: Alexandr Popov.
23:07'
CSKA právě vstřelilo branku!
Další útočná akce domácích končí čtvrtou brankou, což dost znamená konec pro Proskurjakova! Domácí totiž podnikli další protiakci, při které to fantastickým způsobem udělal Sekáč, který v přečíslení našel lépe postaveného MICHAILA GRIGORENKA, jenž zamířil velice přesně.
Asistence: Jiří Sekáč.
23:02'
Na ledovou plochu se dostaly čerstvé síly. Domácí najednou měli velké problémy s rozehrávkou, napadající trojice protihráčů přesto nevydolovala kotouč zpět.
22:01'
Ve vlastním pásmu se dokázal zorientovat Romankov, kterému se také nepovedlo přesně rozehrát. Do šance se přesto dostal Kaprizov, který v šanci zbytečně nahrával.
21:07'
CSKA se hned v úvodu druhé třetiny prezentovalo zakázaným uvolněním, nahrávka na Veye byla totiž celkem dost nepřesná. Hra se tak vrací zpět před Sorokina.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se rovněž jako první vydal do vlastního obranného pásma, odkud se pokoušel o první akci.
20:01'
Začala druhá třetina.
Je za námi první perioda, která nám přinesla hned tři přesné zásahy, o všechny se postaral moskevský celek, který tak kráčí za dalším vítězstvím. Soči absolutně nezvládlo vstup do tohoto zápasu, postupem času se přeci jenom herně zlepšilo, avšak k vyložené šanci to nevedlo. CSKA je směrem dopředu výrazně nebezpečnější, proto se dají očekávat i další branky.
20:00'
První třetina skončila.
19:10'
Čtvrtá formace domácích pořádně zatápěla soupeři, jenomže k zakončení to nevedlo. Vzápětí se do hry dostala ochranná síť, hra je proto opět pozastavena.
17:50'
CSKA právě vstřelilo branku!
Nenápadná střela od modré čáry končí třetím zásahem CSKA! CSKA se totiž pohodlně dostalo do útočného pásma, kde u levého hrazení dostal puk proti hokejce obránce ARŤOM BLAŽIJEVSKIJ, který celkem překvapivě propálil dezorientovaného brankáře Prorskurjakova.
Asistence: Pavel Karnauchov, Maxim Mamin.
17:07'
Finální nahrávka směřovala na hokejku Kaprizova, který zakončoval z dobré pozice. Jeho rána přesto minula branku, Soči tak přečkalo další šanci soupeře!
16:07'
Šťastný odraz mohl znamenat třetí branku, na poslední chvíli však vystrčil hokejku brankář Proskurjakov, který zabránil pohromě. Hraje se devět minut bez přerušení!
15:02'
CSKA se zhruba na třicet vteřin zdrželo na druhé straně, avšak ke střele se nedostalo. Hostující celek výrazně přidal na aktivitě, stále však naráží na pozornou obranu domácích.
14:07'
Ani po šesti minutách hry se hra sále nepřerušila. Před malým momentem to nahozením zpoza červené čáry zkoušel Archipov, který vyzkoušel pozornost Sorokina.
13:10'
Už se hraje více než pět minut bez přerušení, což ani jednomu celku určitě nevadí. Soči podniklo výpad po levém křídle, kde byl důrazně zastaven zadák Abrosimov.
12:13'
Sám na sebe to zkoušel vzít Strömwall, který byl na poslední chvíli rozhozen. Jeho rána proto nebyla nebezpečná, Sorkin na první těžký zákrok stále čeká.
11:04'
Se štěstím zachytil touš před modrou čárou Alexandrov, který si případnou střelu rozmyslel. Vystartovala proti němu totiž dvojice protihráčů, jenž by střelu zřejmě zablokovala.
10:10'
Je za námi více než desetiminutovka tohoto zápasu, zatím jsme viděli hned dva přesné zásahy. CSKA tak neponechává toto utkání náhodě, naopak se hodně snaží.
09:05'
Po delší době jsme sledovali útočný výpad také ze strany Soči. Lugin si navedl puk na bekhend, načež nahazoval směrem k levému mantinelu, kde číhal Klimontov.
08:14'
CSKA to opět kvalitně vykombinovalo, v jednu dobu byli před hostujícím brankářem hned dva protihráči, jenomže Kalinin před prázdnou branku netrefil touš!
07:03'
CSKA právě vstřelilo branku!
Aktivita domácích hráčů končí druhým přesným zásahem! Soči se opět dostalo pod tlak, což dokázal využít člen třetí formace ANTON SLEPYŠEV, který si chytře sjel až před brankáře Proskurjakova, kterého dokázal překonal střelou mezi levou ruku.
Asistence: Kirill Kaprizov.
07:00'
Hostující Ellis se u mantinelu dostal do problémů, přičemž se mu nakonec nepovedlo odehrát puk do bezpečí. Ten jeden z domácích nahazoval pouze do brusle.
06:08'
Do předbrankového prostoru si sjel domácí Tolčinskij, kterému se nakonec nepovedlo zakončit. Posléze Romanov přenechal Šalunovovi, jenž nahazoval vedle.
05:15'
Moskevský celek rozjížděl další útočnou akci až od své branky. Za nahrávkou spěchal Karnauchov, který na ní nedosáhl, logicky tak přišlo na řadu první zakázané uvolnění.
04:10'
Do problémů se před malým momentem dostal Gordějev, který nejprve neudržel puk před modrou čárou, posléze u mantinelu dokázal odtlačit protihráče pryč.
03:07'
Málem to bylo o dvě branky! Sekáč se protáhl až před brankáře, kde to zkoušel bekhendovým zakončením, které skončilo pouze na bližší tyči.
02:35'
Soči tak absolutně nevyšel vstup do tohoto zápasu, po necelých dvou minutách se domácí poprvé střelecky prosadili. Soči má na vyrovnání ještě hodně času.
01:45'
CSKA právě vstřelilo branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli vůbec dlouho čekat, do vedení se dostává CSKA! Hostující obrana si v mezikruží nepohlídala Popova, který se dostal do vyložené šance, ve které se pokoušel před prázdnou brankou najít Šalunova. Jeho nahrávku si ale do vlastní branky srazil jeden z protihráčů.
Asistence: Sergej Tolčinskij.
01:05'
Neodehrála se ani minuta a dočkali jsme se prvního přerušení. Ještě před ním si důrazným způsobem počínal domácí kapitán Nestěrov, který u mantinelu dal co proto protihráči.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu vyznělo lépe pro hostující celek, který se jako první vydal do vlastního obranného pásma, odkud se o rozehrávku staral Rundblad.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – A. Marčenko, Dahlbeck, Nestěrov (C), A. Romanov, M. Robinson (A), Kiselevič, Blažijevskij – Grigorenko, Vey, Sekáč – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Tolčinskij, Šalunov, Alexandr Popov – Kalinin (A), P. Karnauchov, Mamin – Sorkin.

HK Soči: Proskurjakov (A. Achmetov) – Rundblad, Gordějev, Ellis, Klimontov, Abrosimov, Bertilsson, J. Alexandrov, A. Petrov (A) – Strömwall, Collins (A), Altybarmakjan – Lugin (C), Kaletnik, Starkov – Šmeljov, Makarenko, Mosaljov – Archipov, Tomilin, Vyglazov.

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov – Sazonov, Zacharenkov.
Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (CSKA Moskva)
Absence hráčů

CSKA Moskva:
Sergej Andronov, Jiří Sekáč, Ivan Tělegin

HK Soči:
Nikita Ščitov, Dmitrij Šikin
Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly třikrát a pokaždé se z výhry radovali Moskvané. Hosté tak mají svému soupeři v posledním duelu co vracet.
HK Soči

Hokejisté Soči už ví, že po odehrání dnešního utkání pro ně sezóna skončí. Ve stejné konferenci jsou na devátém místě se ziskem devětapadesáti bodů a už tak nemají šanci dostat se do další fáze sezóny, a sice do vyřazovacích bojů. Tyto jim těsně unikly. Naposledy totiž prohráli s Čerepovcem na jeho ledě těsně 2:3 a definitivně se jim tak zavřely brány play-off. Nicméně poslední zápas budou chtít sehrát se ctí a pokusí se na ledě Moskvanů uspět. Rozhodně je ale žádná snadná cesta nečeká.

Nejproduktivnější hráči

Malte Strömwall – 39 bodů (21+18)
Sergej Šmeljov – 24 bodů (14+10)
Robert Rosén – 25 bodů (10+15)
CSKA Moskva

Hokejisté dnes domácího CSKA Moskva jsou v tabulce Západní konference na druhém místě se ziskem dvaadevadesáti bodů. Obhájci Gagarinova poháru ale mají šanci poskočit na první místo. První Petrohrad má náskok jednoho bodu a už má odehrané všechny zápas. První pozici tak mají Moskvané ve svých rukách. Právě poslední duel s Petrohradem odsoudil armádní celek z Moskvy na druhou pozici a rád by se tak vrátil zase zpět na nejvyšší patro. Petrohradští srazili CSKA na jeho ledě 4:1. Proti Soči budou Moskvané favority, uvidíme, zda tuto roli naplní.

Nejproduktivnější hráči

Kirill Kaprizov – 60 bodů (32+28)
Linden Vey – 48 bodů (13+35)
Anton Slepyšev – 43 bodů (17+26)
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Posledními zápasy v základní části dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy CSKA Moskva a HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud