Viťaz - Soči | ONLINE | 12.9.2019 18:30 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Viťaz : Soči - 12. září 2019   18:30

Ukončeno
Viťaz
Viťaz
3:2
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

2:1 (SN)

Soči
Soči
43:25' R. Rosén  (Strömwall, Ellis) • 53:46' Gordejev  (J. Alexandrov)
Viťaz
Sestavy:
I. Ježov (Samonov) – Katičev, Pylenkov, Golovkov, V. Lajunen, Šinkevič, Voronkov, Stasenko – A. Sjomin (C), P. Černov, Makejev – Jo. Nättinen, M. Aaltonen (A), Grebenščikov – Petrakov, Vyglazov (A), Mons – Laričev, Gončarov, Mojsejev – A. Ševčenko.
Rozhodčí
Oskirko, Ravodin – Biťjukov, Galimov
Viťaz Ice Palace
2 568 diváků
Soči
Sestavy:
Šikin (Proskurjakov) – Ellis, Gordejev, J. Alexandrov, K. Vorobjov, A. Petrov, Pogorišnyj (A), Nazarevič – Krikunov, R. Rosén, Strömwall – Archipov, Lugin (A), Collins – Starkov, Točickij, Altybarmakjan – Kapustin, Orlovič-Grudkov, Tomilin.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (VTZ)
do zápasu nezasáhl.
Střely na branku: 31 – 33.
Je dobojováno! Viťaz většinu zápasu vedl, ale nakonec si musel vybojovat druhý bod až v samostatných nájezdech, kde rozhodl v během samotné hry nepříliš výrazný Jevgenij Mons. Pro tým z Moskevské oblasti je to čtvrtá výhra z pěti zápasů, díky které se trochu překvapivě dostal na úplné čelo Západní konference. Soči naopak tahalo za kratší konec provazu a vzhledem k velké nedisciplinovanosti musí být rádo alespoň za bod.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz Moskevská oblast.
Autorem vítězné branky je JEVGENIJ MONS.
Druhý bod zůstává v Moskevské oblasti. Ježov ucpal prostor u levé tyče vychytal poslední nájezd Malteho Strömwalla.
Jevgenij Mons ale okamžitě vrací vedení na stranu Viťazu! Forhendem jednoduše uklidil puk za vyjetého Proskurjakova.
Andrej Altybarmakjan zakončil k pravé tyči Ježovovy branky a pozdní trefou vyrovnal stav nájezdů na 1:1.
Aaltonenova forhendová střela pro změnu skončila na betonu hostujícího gólmana.
Ježov zůstává v nájezdech nepřekonán, nyní sklapl betony a bez problémů vyrazil střelu Kapustina.
Neuspěla ani největší hvězda Viťazu. Sjominovo forhendové zakončení skončilo v lapačce Proskurjakova.
Dmitrij Archipov si přehodil puk na bekhend, ale pokus o zakončení k horní tyči skončil neúspěchem.
Černov nabral velkou rychlost, ale forhendovým blafákem na Proskurjakova nevyzrál.
Na druhé straně se rozjel Dmitrij Lugin, ale Ježov vytěsnil puk mimo tři tyče.
Ševčenko přivítal Proskurjakova forhendovou střelou mezi betony!
Samostatné nájezdy začínají.
Je to tak! Šikina v brance Soči nahrazuje Proskurjakov.
Před střídačkou Soči se kromě dvou roleb prohání i náhradní brankář Ilja Proskurjakov. Šikin se naopak posadil, takže se před nájezdy dost možná dočkáme rošády.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:46'
Robert Rosén vypíchl domácím kotouč do středního pásma. Ani vrcholící prodloužení podle všeho o vítězi zápasu nerozhodne.
64:21'
Alexej Makejev se zprava tlačil až před brankoviště. Přitom si šlápl na hokejku Lugina a vpádu posunul Šikinovu klec.
64:06'
Sjomin dostal od Černova přihrávku na dlouhou hůl. Z pravého kruhu z jedničky střílet nemohl, zatímco se hosté stačili vrátit.
63:45'
Hosté se po menších problémech prokousali přes střední pásmo. Na hrotu útoku se zjevil obránce Ellis, jehož pokus Ježov zvedl do ochranné sítě.
63:05'
Poprvé v rámci této přesilovky vyrazili do útoku i hokejisté ze Soči. Ježov menší závar ale vyřešil a přerušil hru.
62:36'
Právě Alexandr Sjomin přihrál podél modré čáry na Lajunena, Ani tohle zakončení však neproletělo až k Šikinovi.
62:06'
Sjominův pokus z levého křídla některý z obránců ztečoval mimo ledovou plochu. Čas je zastaven a počet hráčů na ledě se změní na tři proti třem.
61:54'
Hosté v plném počtu.
61:39'
Grebenščikov protečoval nahození Lajunena. Puk branku vůbec netrefil a Soči na konec náročného oslabení vyhazuje.
60:52'
Tentokrát dostal od Joonase Nättinena nabito Lajunen, který asi trefil tyč. Rozhodčím tam signalizoval, že viděl puk v síti, ale hra nadále pokračuje.
60:35'
Miro Aaltonen přenesl hru zprava doleva, odkud to golfákem zkusil jeho krajan Joonas Nättinen, nicméně Šikin se zvládl včas přesunout.
60:07'
Domácí v plném počtu. Hraje se čtyři na tři.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku po 3. třetině: 31 – 33.
Ve třetí třetině se přeci jen otevřela gólová stavidla. Na vyrovnávající dorážku Roséna zareagoval Grebenščikov, jenže chybička Ježova po nepříliš nebezpečné střele Gordejeva poslala zápas do pětiminutového prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:54'
V samotném závěru třetí periody se znovu vylučuje. Soči mělo na ledové ploše příliš mnoho hráčů, takže si šel odpočinout Nikita Točickij.
59:43'
Strömwallova rána od modré byla nepřesná. Stejný hráč musel zapnout i do obrany, aby čistě vypíchl puk Danilu Mojsejevovi.
59:15'
Černov skončil na zemi po souboji u útočné modré čáry. Rozhodčí ale nepískají a zatím nevýrazná početní výhoda Soči může pokračovat.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:36'
Ježov si našel puk u své pravé tyče a hru přerušil. Jeho spoluhráči po nařízeném vhazování navíc beztrestně vyhodili přes všechny čáry.
58:07'
Pár zákroků rozhodčí nechali být, ale tento přestupek už zkrátka odpískat museli. Grebenščikov vyhodil puk z obranného pásma mezi diváky a daroval Soči přesilovou hru.
57:25'
Kotouč teď pozlobil Sjomina i Monse, který chtěl střílet z blízkosti modré čáry, jenže puk rovněž nechal ležet za sebou.
56:54'
Hostům prošel i zákrok u mantinelu v podání Kirilla Vorobjova, který dohrál protihráče klečícího na kolenou. Sudí zřejmě budou v závěru zápasu hru pouštět.
56:20'
Joonas Nättinen dělal rychlou kličku před útočnou modrou. Byl přitom podražen, ale rozhodčí trochu nečekaně vylučovat nebudou.
55:48'
Aaltonen buly v obranném pásmu prohrál, jeden z hostů hned poté pálil od modré, ale kotouč opět skončil jenom v ochranné síti za brankou Ježova.
55:44'
Velmi rychlý přechod Soči do útočného pásma zastavil až jistý zákrok Ježova, který raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
55:30'
Ševčenko na pravém křídle neobešel Tomilina, kterého v pokračujícím souboji alespoň přišpendlil na mantinelu.
55:05'
Kirill Kapustin vyřešil situaci jeden na jednoho střelou, kterou předním couvající Igor Golovkov srazil do ochranné sítě.
54:28'
Lugin udržel puk v hostujícím útočném pásmu, nicméně jeho dva spoluhráči si pak nedokázali puk zpracovat tak dobře, aby mohli zakončovat.
53:46'
Soči právě vstřelilo branku!
Domácí trošku odflákli přesilovou hru a hned poté za to byli potrestáni vyrovnávajícím gólem! Ten jde bezesporu na vrub gólmana Ježova, který hodně podcenil spíše propagační střelu z osy hřiště od MICHAJLA GORDEJEVA. Asistence: Jurij Alexandrov.
53:35'
Až po skončení početní výhody se ke střele odhodlal Danila Mojsejev. Šikin proti pokusu z velké dálky zasahovat nemusel.
53:19'
Hosté v plném počtu.
52:46'
Hráči v bílém se dvakrát dostali k puku a pokusili se i zaútočit. Kvůli tomu měli hodně práce se zastavením protiútoku Černova.
52:16'
Odpovídá tomu i kombinace v útočné pásmo. Domácí nejdou bezhlavě do zakončení a pokračují v sérii jednoduchých přihrávek.
51:39'
Viťaz se po hostujícím vyhození vrací do obranného pásma. Hlavní pro něj ale je, že může bez větších starostí zkrátit zbývající čas o celé dvě minuty.
51:19'
Navíc přichází velká komplikace pro hosty. Kirill Vorobjov poslal puk z obranného pásma do hlediště, což znamená automatický dvouminutový trest.
50:49'
Třetí třetina už je ve své druhé polovině. Hráčům Soči se teď bude čas zbývající na vyrovnání velmi rychle krátit.
50:15'
Collinsův průnik po ose kluziště domácí zastavili a nadvakrát dostali kotouč ven z obranné třetiny.
49:55'
Hosté v plném počtu.
49:41'
Viťaz započal další sérii přihrávek. Aaltonen přihrál na koncovou čáru Grebenščikovi, ale ten ho zblízka neprostrčil za Šikinova záda.
48:46'
Alexandr Sjomin dostal ze středního pásma puk do jízdy, jeden z protihráčů ho ale těsně bránil a bývalá hvězda NHL musela zařadit zpátečku.
48:29'
Domácí jsou zpět v přesilové hře. Lajunen dostal nabito před pravý kruh, ale kýžený gól na 3:1 z toho nebyl.
47:55'
Morganu Ellisovi asi bylo líto, že si nemohl na trestné lavici posedět dvě minuty. Hned v dalším střídání tak znovu fauloval, tentokrát dostal menší trest za držení.
47:36'
Viťaz právě vstřelil branku!
Tým z Moskevské oblasti podruhé v utkání skóruje v početní převaze a znovu vede! SVJATOSLAV GREBENŠČIKOV si dojel pro puk v rohu útočného pásma, navedl si jej na střelu z pravého kruhu a rychlou střelou tahem skóroval, přestože si Šikin na kotouč sáhl. Asistence: Miro Aaltonen.
47:11'
Ville Lajunen trošku odložil střelu zpoza pravého kruhu. Puk si cestu do sítě nenašel, nicméně domácí akce po nepovedeném vyhození pokračuje.
46:43'
Domácí ale ztratili útočné pásmo, což se o pár vteřin později stalo ještě jednou. Protiakci Soči zase zastavilo postavení mimo hru.
45:57'
Viťaz si může spravit chuť v přesilové hře. Dvě minuty za podrážení vyfasoval zámořský obránce Morgan Ellis.
45:21'
O pár vteřin později už to bylo zajímavější. Nikým nehlídaný Orlovič-Grudkov střílel z pravého kruhu a domácí si museli dávat velký pozor, aby jim puk z výšky nespadl do sítě.
44:43'
Soči je při chuti a snaží se převzít iniciativu. Další útok mu ale nevyšel, Aaltonen po mantinelu odehrál puk až za Šikina.
43:25'
Soči právě vstřelilo branku!
Bezmála po čtyřiceti minutách tu máme druhý gól zápasu, ze kterého se tentokrát radují hosté! Pokus Morgana Ellise Ježov jenom vyrazil, pak si navíc hodně překážel s vlastními spoluhráči a toho využil snadno dorážející ROBERT ROSÉN. Asistence: Malte Strömwal, Ryan Ellis.
43:01'
Ilja Krikunov zaútočil po levé straně. Ježov s jeho střelu z ostrého úhlu ale počítal a na přední tyči jednoduše zasáhl.
42:37'
Rachimullin neměl podporu spoluhráčů, musel tak zaútočit sám, nicméně sražená střela skončila jen na zadním mantinelu.
41:57'
Petrov mohl pálit od modré. Místo toho ale zvolil chytrou přihrávku do mezikruží, odkud Kapustin vystřelil vedle Ježovovy pravé tyče.
41:15'
První vteřiny třetí části se nesou v hodně klidném duchu. Nezměnil to ani Grebenščikov, který po nahrávce Aaltonena ztratil puk na levém křídle.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku po 2. třetině: 23 – 19.
Ve druhé dvacetiminutovce se skóre nezměnilo ani jednou, přestože k tomu několikrát nebylo daleko. Více šancí měl Viťaz, jehož tlak zdůraznila nejedná přesilová hra. Dmitrij Šikin ale předvedl kvalitní zákroky a udržel Soči ve hře o nějaký ten bodový zisk. Hosté směrem dopředu aktivní nebyli, k dispozici měli jen dva úniky, které Ježov zlikvidoval.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:56'
Hosté v plném počtu.
39:09'
Tolik ohrané pravidlo nedáš – dostaneš se tentokrát nekonalo. Jeden z hostů hned po šanci Aaltonena upaloval sám na Ježova, ale ten si čisté konto udržel.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:54'
Alexandr Sjomin se převtělil do role nahravače, u Šikinovy levé tyče našel Aaltonena, ale branka Soči zůstala i v tomto případě nedobyta.
38:35'
Sjominova nekompromisní střela golfákem z vrcholku pravého kruhu letěla hodně mimo. Kotouč dokonce zmizel z útočného pásma.
38:12'
Ideální začátek při hře ve třech pro Soči, které hned po buly dostalo puk do relativního bezpečí. Na dlouho to ale nebylo.
37:56'
Moskevská oblast bude mít poprvé k dispozici přesilovku o dva hráče! Grebenščikov byl totiž podražen Tomilinem!
37:31'
Pylenkov prováhal nejvhodnější okamžik ke střele z vrcholku levého kruhu. Zprava to zkusil až Sjomin, i když o velký kus minul.
36:50'
Vyloučení v týmu HK Soči (Denis Orlovič-Grudkov – 2 min., vysoká hůl).
36:31'
Soči vyhrálo vhazování po pravici vlastního gólmana. Posléze se nemohlo dostat přes střední pásmo a v něm navíc faulovalo.
35:39'
Zajímavá akce dvou uprchlíků také na druhém konci hřiště. Aaltonen nechával puk Joonasi Nättinenovi, ale ani ten v solidní šanci skóre 1:0 nezměnil, protože trefil Šikinův pravý beton. Dorážející Grebenščikov dopadl podobně.
35:28'
Rozjetý Rosén přenechal puk v tandemu jedoucímu Strömwallovi, který golfákem vystřelil bez přípravy, ale kotouč skončil jen v náruči Ilji Ježova.
34:49'
Ilja Šinkevič komplikovaně dostal puk aspoň do středního pásma. Soči se pak provinilo dnes velmi ojedinělým ofsajdem.
34:14'
Miro Aaltonen se vrátil na led a před brankovištěm se pokoušel tečovat nahození Pylenkova. Puk za Šikina ale nedostal.
33:37'
Domácí v plném počtu.
33:25'
Až teď se Soči dostalo do lepší kombinace. Na jejím konci byl Nazarevič, který mohutně napřáhl zpoza pravého kruhu, jenže přitom zlomil hokejku.
32:56'
Ani tato přesilovka hostům moc nevychází, Teď se sice drží v útočném pásmu, ale jedná se jen o souboje u levého mantinelu.
32:17'
Ilja Krikunov ztratil stabilitu, když držel puk v pravém kruhu. Zákonitě o jen přišel a Viťaz jej dokázal vyhodit do bezpečí.
31:37'
Svjatoslav Grebenščikov střelou do prázdné branky zvýšil na 2:0. Radost domácího publika ale byla předčasná, protože tomu předcházel faul na brankáře od Mira Aaltonena.
30:58'
Rachimullin absolvoval razantní srážku s Katičevem, rychle se ale zvedl a během chvíle i zakončoval, jenže puk k brankovišti znovu nedoletěl.
30:23'
Sean Collins objel domácí brankoviště a bekhendem přihrál Pogorišnému, jehož zakončení přes obránce v červeném dresu neprošla.
29:23'
Šinkevićovi přeskočil puk hokejku na útočné modré, do úniku se díky tomu dostal Ilja Krikunov, ale Ježov ho v dosud nejtěžším zákroku dne vychytal!
29:11'
Šikin si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže, střelou z pravého křídla ho nyní otestoval i s osmašedesátkou hrající Ivan Laričev.
28:48'
Hosté v plném počtu.
28:29'
Lajunen posunul puk před sebe na Grebenščikova, který to zkusil trochu naivně a podle očekávání trefil jenom prvního clonícího beka.
28:20'
Zničehonic se ve vlastním oslabení dostal do šance Sean Collins. Střela švihem v jeho podání ale nebyla přesná.
27:55'
A znovu letí puk přes všechny čáry, takže Jegor Voronkov rozehrává až z blízkosti brankáře Ilji Ježova.
27:29'
Hosté odpálili kotouč ven z obranného pásma. Viťazu teď trvá nějaké kloudnější založení nového útoku.
26:48'
Mojsejev krásnou zadovkou dostal do šance Ševčenka, kterého Altybarmakjan zastavil jen prostřednictvím faulu, takže si už podruhé vyzkouší posezení na trestné lavici.
26:07'
Hosté v plném počtu.
25:32'
Hostující strážce branky byl zřejmě zasažen do masky. Rychle se z toho ale oklepal a s největší pravděpodobností bude moci pokračovat.
25:32'
O chvíli později si Šikin připsal další úspěšný zákrok, i když si zřejmě přivodil drobný zdravotní problém. Na led k němu přišel i doktor Soči.
25:18'
Druhá velká šance Viťazu ke vstřelení gólu na 2:0! Pavel Černov dostal vynikající přihrávku z pravého křídla a z okraje levého kruhu trefil tyč Šikinovy branky.
24:46'
Alexandr Sjomin si vzal hodně velké sousto u obranné modré čáry. Puk u ní ztratil, ale Soči toho nijak využít nedokázalo.
24:21'
Domácí v plném počtu.
24:07'
Přesilovka Soči je u konce. Černov vyrazil do individuálního útoku, při kterém ho k zemi srazil Dmitrij Lugin. Hrát se bude ve čtyřech.
23:15'
Dmitrij Archipov číhal před brankovištěm, kam dostal krátkou přihrávku mezi čtyři soupeře, jenže zblízka Ježova nepřekonal.
22:52'
Přesilové hry by Soči potřebovalo vylepšit. Ani začátek této početní výhody se hostům moc nevydařil. Poté, co puk vyletěl z ledové plochy, se vhazuje po levici Ježova.
22:21'
Rozhodčí pokračují v poměrně přísném posuzování zákroků, Za hákování odjel na trestnou lavici domácí útočník Danila Mojsejev.
21:30'
Malte Strömwall to zkusil z téměř nulového úhlu. Ježov zasáhl, přestože si několik vteřin nebyl vůbec jistý, zda má puk ve výstroji.
21:03'
Následoval výpad aktivního Aaltonena, který střílel z levého křídla, ale puk rozvlnil jen ochrannou síť v obranném pásmu Soči.
20:27'
Hosté v plném počtu.
20:15'
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí, kteří dohrávají přesilovou hru. Dalekonosný pokus Pylenkova nebezpečný ale nebyl.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku po 1. třetině: 10 – 9.
Je za námi první třetina, do které měl Viťaz mnohem lepší vstup a díky tomu se už ve čtvrté minutě dostal v první přesilové hře do vedení. Poté, co byl Vyglazov vyloučen za tvrdou hru u mantinelu do konce zápasu, se obraz hry vcelku pochopitelně otočil, neboť Soči mělo pětiminutovou přesilovku. Domácí ji ale bezpečně ubránili, stejně tak jako si až do sirény pohlídali vedení 1:0.
20:00'
První třetina skončila.
19:47'
Všichni čtyři hráči Soči se v jeden okamžik sešli u brankoviště, před kruhem tak měl spoustu místa Lajunen, jenže nikým nehlídán přestřelil.
19:12'
Po dalším vhazování se puk odrazil až do středního pásma, kde vyrazil na zteč Archipov. Z jeho aktivity ještě mohl těžit Kapustin, ale kvůli ztrátě stability nedotáhl do konce kličku do bekhendu.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:58'
Domácí se rychle usadili v útočném pásmu. Zleva to hned dvakrát zkoušel Sjomin, ale na překonání Šikina to ani jednou nestačilo.
18:27'
Po domácím tlaku se hra konečně prodloužila. Je to Pogorišnyj, který znovu oslabuje Soči kvůli svému podrážení.
17:39'
Hraje se hodně dlouho bez přerušení. Navíc se zdá, že se bude vylučovat, domácí branka zeje prázdnotou.
16:23'
Lajunenovo nahození od modré k Šikinovi neprošla, ale domácí se i tak dokázali usadit v útočném pásmu.
15:07'
Ježov malinko podcenil nenápadnou střelu z pravé strany. Puk vyrazil před sebe, ale obránci Viťazu žádnou dorážku nepřipustili.
14:33'
Hosté v plném počtu.
14:09'
Miro Aaltonen dostal vynikající pas přes osu hřiště, z pravého kruhu střílel z jedničky, ale trefil jenom boční síť za Šikinovou levou tyčkou.
13:29'
Domácí v plném počtu.
13:26'
Lajunen dvakrát přešel dobrou střeleckou pozici. K zakončení napřáhl až napotřetí, ale kotouč byl sražen mimo branku.
12:54'
Aaltonenova křižná přihrávka neprošla přes Vorobjova, kterému se povedlo vyhodit až na druhý konec hřiště.
12:33'
Znovu se vylučuje! Viťaz si zahraje přesilovku čtyři na tři, neboť na trestnou lavici usedl za podrážení Morgan Ellis.
12:12'
Propagační střela Soči nemohla Ježova ohrozit. Domácí gólman hru přerušil a započal krátkou reklamní přestávku určenou pro úklid nahromaděného sněhu.
11:29'
Šinkevič zprava nahodil kotouč do brankoviště, u kterého se pak zapojil do menší šarvátky. Dvouminutový trest dostal právě Šinkevič a společně s ním i Altybarmakjan.
11:23'
Altybarmakjan vypíchl domácím puk do středního pásma, kde pokračoval v aktivitě, ale podruhé už černý kus gumy nezískal.
10:52'
Po domácím icingu se vhazovalo po pravici Ježova. Pogorišnyj pálil od modré hned po buly, ale trefil jen některého z protihráčů.
10:30'
Viťaz zachyboval v rozehrávce, nicméně Ježov zaváhání svých spoluhráčů napravil chycením Tomilinovy střely zpoza pravého kruhu.
10:18'
Domácí v plném počtu.
09:18'
Další vyhození domácího mužstva. Zpět do útočného pásma Soči zavezl puk Rosén, ale finální přihrávka před branku znovu neprošla.
08:53'
Dmitrij Lugin měl dobrou střeleckou pozici, před levým kruhem ale zakončovat nechtěl a navrch pokazil i zbytečnou přihrávku.
08:23'
Zatím to není přesilovka, kterou by si hosté představovali v těch nejlepších snech. Pogorišnyj se opět musí vracet pro vyhozený kotouč.
07:42'
Krikunovovi vůbec nesedla střela švihem z levého kruhu. Dobrá přímočará akce tak ve finále Ježova vůbec neohrozila.
07:22'
Puk vyletěl mimo hrací plochu. Rozhodčí byli donuceni zastavit hru a nařídit buly ve středním pásmu, což znovu vyhovuje hlavně Moskevské oblasti.
07:04'
Malte Strömwall byl doslova vytlačen z útočného pásma, pětice v bílém tak přichází o další cenné vteřiny z přesilové hry.
06:38'
Domácím se povedlo dvakrát za sebou vyhodit. Laričev pak ještě dobře napadal a málem vytvořil šanci Viťazu v oslabení.
05:49'
Soči může vyrovnat v pětiminutové přesilovce pět na čtyři. Malte Strömwall tak ale neučinil, domácí gólman střelu z vrcholku levého kruhu lapil.
05:18'
Nikita Vyglazov to trochu přehnal s důrazem u mantinelu, na který přišpendlil Vorobjova. Ruce měl přitom hodně vysoko a také kvůli tomu vyfasoval trest až do konce zápasu!
04:52'
Robert Rosén dostal trestuhodně prostoru na ose hřiště, kam dostal přihrávku z pravého rohu, ovšem Ježov jeho střelu švihem zastavil.
04:17'
Uteklo jen pár vteřin a Viťaz se znovu nastěhoval do útočného pásma. Podobně vypadající akce ale zůstala nezakončená.
03:20'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru a ve čtvrté minutě se dostávají do vedení! Makejev na pravé straně přihrál ke koncové čáře IVANU PETRAKOVOVI, který si sjel do těsné blízkosti brankoviště a nanejvýš metr před Šikinem zvedl puk do horní poloviny branky. Asistence: Alexej Makejev, Jegor Voronkov.
02:57'
Kirill Vorobjov doslova spadl pod nohy rozjetého Monse a vyfasoval zcela zasloužený menší trest za podrážení.
02:14'
Laričev zavážel puk do domácího útočného pásma, u pravého mantinelu ale dostal tvrdý bodyček a celá akce tím rychle skončila.
01:47'
Ellisovo rychlé nahození na branku neletělo, domácí ale vyhodili na icing a vhazovat se bude před Ježovem.
00:35'
Domácí nastoupili v červených dresech, zatímco Soči zvolilo bílou sadu. Po půlminutě si první zákrok připsal Šikin.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Samonov) – Katičev, Pylenkov, Golovkov, V. Lajunen, Šinkevič, Voronkov, Stasenko – A. Sjomin (C), P. Černov, Makejev – Jo. Nättinen, M. Aaltonen (A), Grebenščikov – Petrakov, Vyglazov (A), Mons – Laričev, Gončarov, Mojsejev – A. Ševčenko.

HK Soči: Šikin (Proskurjakov) – Ellis, Gordejev, D. Alexandrov, K. Vorobjov, A. Petrov (A), Pogorišnyj, Nazarevič – Krikunov (C), R. Rosén, Strömwall – Archipov, Lugin, Collins (A) – Starkov, Točickij, Altybarmakjan – Kapustin, Orlovič-Grudkov, Tomilin.

Rozhodčí: Oskirko, Ravodin – Biťjukov, Galimov.
Československá stopa v utkání:

Jakub Jeřábek (VTZ)
Obránce, 28 let, 4 zápasy, 2 body (0+2).
Vzájemné zápasy

11.02.2019 Soči – Viťaz 3:2 pr.
20.12.2018 Viťaz – Soči 3:2
08.10.2018 Soči – Viťaz 2:3 sn.
12.09.2018 Viťaz – Soči 3:1
23.01.2018 Soči – Viťaz 1:2.
HK Soči

Celek z Krasnodarského kraje se na začátku roku už počtvrté z pěti pokusů kvalifikoval do vyřazovacích bojů, když v Západní konferenci obsadil více než solidní šesté místo a v prvním kole play-off dokázal potrápit favorita z Jaroslavle. Něco podobného by svěřenci Sergeje Zubova, kterému mimochodem dělá asistenta Pavel Hynek, zopakovali i letos. Start do sezóny Soči vyšel, po velice těsných výhrách nad Nižněkamskem a Minskem však přišly porážky 3:6 s Kazaní a 1:2 v již zmíněné Jaroslavli. Se čtyřmi body je Soči sedmé, nicméně rozdíly jsou ještě minimální.

Nejproduktivnější hráči:
• N. Točickij – 4 body (2+2)
• M. Strömwall – 4 body (1+3)
• S. Šmeljov – 3 body (2+1).
HC Viťaz Moskevská oblast

Domácí klub v minulé sezóně jen tak tak prodloužil v rámci Západní konference do play-off, ve kterém ale neměl moc nárok proti budoucímu vítězi CSKA Moskva. Na startu nového ročníku potkal Viťaz poměrně těžký los, ale i tak dokázal z prvních čtyř zápasů vytěžit hned šest bodů, se kterými sídlí za CSKA Moskva a Petrohradem na třetím místě. Všechno odstartovalo výhrou 2:4 v Čeljabinsku, po které Moskevská oblast těsně nestačila na Jekatěrinburg, ale pak venku porazila Magnitogorsk 2:0 a doma 4:1 Dynamo Moskva.

Nejproduktivnější hráči:
• A. Sjomin – 5 bodů (3+2)
• A. Makejev – 5 bodů (2+3)
• S. Grebenščikov – 3 body (3+0).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi týmy HC Viťaz a HK Soči!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.


Články odjinud