KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Kazaň - 8. října 2018   18:00

Čerepovec
Čerepovec
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Kazaň
Kazaň
11:28' Klinkhammer  (Postma, Azevedo) • 13:38' Sekáč  (Postma)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:28 (5:12, 14:6, 14:10)
Zblokované střely – 9:16
Vyhraná vhazování – 23:32
Trestné minuty – 6:6
Hity – 22:18
Hokejisté Kazaně dnes v Čerepovci neinkasovali a díky dvěma trefám z první třetiny si odvážejí dva body. Skóre utkání zařídili svými brankami Rob Klinkhammer, jehož přihrávku si srazil do vlastní sítě Kuljaš, a Jiří Sekáč, který pohotově tečoval nahození Postmy. Dá se říci, že hosté měli většinu zápasu pod kontrolou, a pokud bylo třeba, podržel je svými zákroky brankář Podjapolskij.
59:41'
Se střelou Igora Geraskina si poradil Podjapolskij, který má puk v lapačce.
59:21'
Domácí branka je prázdná!
59:15'
Clonící Zach Boychuk donutil Podjapolského podržet puk v lapačce. Domácí si vyžádali time out.
59:00'
Začíná poslední minuta třetí třetiny a dost pravděpodobně také celého zápasu.
58:29'
Tkačov nahodil puk za domácí branku. Čerepovec nemůže ani odvolat gólmana.
57:42'
Lukojanov zavezl puk do rohu, kde mohou hosté šetřit cenný čas.
56:57'
Hosté hrají takticky výborně. Puk je na jejich hokejkách.
56:29'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
55:54'
Z pravé strany se dostal až před Furcha Danis Zaripov. Jeho bekhendový pokus končí v lapačce českého gólmana.
54:59'
Čas domácím rychle utíká. Do konce schází pět minut.
53:57'
S ranou od modré čáry si poradil Furch. Domácí ale potřebují hrát na druhé straně hřiště.
53:09'
Hosté zatím kontrolují průběh utkání. Momentálně soupeře nepouštějí do šancí.
52:06'
Máme tu reklamní přestávku. Domácí mají na vyrovnání osm minut.
50:41'
Anton Lander měl na hokejce rozhodnutí. V přečíslení 2 na 1 ho našel Rob Klinkhammer, ale Furch byl úspěšnější!
49:54'
Abrosimov nahodil kotouč na branku ze středního pásma. Furch byl na místě.
49:32'
Danis Zaripov se nerozpakoval a od levého mantinelu napálil puk na Furcha. Ten přerušil hru.
48:57'
V hledišti panuje dobrá nálada. Hostující fanoušci si dělají selfíčka s maskotem Čerepovce.
48:31'
Na levém křídle našlápl Sergej Monachov, který vyzkoušel Podjapolského tvrdou střelou. Hostující gólman zakročil levým ramenem.
48:13'
Hosté jsou kompletní. Hráči Severstalu neodehráli dobrou přesilovku.
46:33'
Vovčenko odešel z ledu s pomocí spoluhráčů. Vylučovat se nebude a tak pokračuje domácí přesilovka 5 na 4.
46:33'
Na ledě zůstává ležet Daniil Vovčenko, který se stal zřejmě objetí nějakého zákroku mimo hru. Diváci pískají, ale rozhodčí situaci asi neviděli.
46:25'
Hosté vyvezli puk dopředu a dokonce vystřelili na Furcha.
46:13'
Rozhodčí využili komerční přestávku k poradě a dávají Kazani trest za příliš mnoho hráčů na ledě! Domácí si tedy zahrají přesilovku.
46:13'
Další domácí ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
45:21'
Domácím bylo odpískáno úmyslné postavení mimo hru. Vhazuje se tedy až před Furchem.
44:38'
Teď už to měl hostující brankář těžší. Domácí před ním rozpoutali zajímavý závar, Ščerbina nejprve střílel z úhlu a poté vracel kotouč do předbrankového prostoru, kde byl Maxim Rybin. Podjapolskij ale schoval puk pod sebou.
44:17'
Propagační pokus Olega Jašina od pravého mantinelu vykopl Podjapolskij do rohu.
43:32'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Podjapolského.
42:24'
Domácí se snaží o aktivní hru. Prohrávají o dva góly a tak už samozřejmě nemají na co čekat.
41:33'
Postmovi přejel do útočného pásma jeden ze spoluhráčů předčasně a tak byl pískán ofsajd. Hostující bek už měl ale napřaženo a svou ranou sestřelil bránícího Makarova. Ten odchází z ledu s hodně bolestivým výrazem, ovšem o úmyslu Postmy asi mluvit nemůžeme.
40:32'
Po přihrávce Boychuka střílel z první Carter Ashton. Podjapolskij puk vyrazil do rohu.
Hity – 16:6
Ve druhé třetině gól nepadl. Na jejím začátku byli opět o něco aktivnější hráči Kazaně, ovšem v polovině duelu přišla přesilovka Čerepovce, po níž domácí odehráli asi svou nejlepší pasáž v zápase. Skórovat však zatím nedokázali a tak stále ztrácejí dvě branky.
40:00'
39:49'
Hosté dohrávají druhou část zápasu ve svém útočném pásmu.
39:17'
Domácí zastavilo postavení mimo hru.
38:39'
Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2, které ještě z druhé vlny doplnil Denis Kuljaš. Právě on dostal puk na střelu z první, která však minula pravou tyčku.
37:40'
Potapov mezi kruhy naznačil střelu, ale pak ještě puk posunul doprava na Michaila Gluchova. Proti jeho voleji se Furch stačil přemístit!
36:43'
Z pravé strany útočného pásma střílel Zaripov. Domácí branku netrefil.
35:40'
Z levé strany se dostával do zakončení Sergej Monachov. Jeho střela minula bližší tyčku.
34:58'
Domácí nastartovala dobrá přesilovka a stále pokračují v náporu.
33:36'
Zach Boychuk se protlačil až před brankoviště Kazaně, ale už neměl kudy dostat puk za Podjapolského. Byl na to moc blízko.
32:40'
Domácí zůstávají i po přesilovce v tlaku. Snaží se vstřelit kontaktní gól.
32:21'
Alexandr Makarov od modré těsně minul horní růžek branky Kazaně! Poté se neujal ani pokus Jašina z ostrého úhlu.
32:05'
Hosté oslabení přestáli. Nutno říci, že přesilovka Čerepovce tentokrát nebyla vůbec špatná.
31:10'
Lekomcev opět střílel. Před brankovištěm číhal Carter Ashton, ale puk uvízl ve výstroji gólmana hostí.
30:59'
Další rána od modré čáry, Podjapolskij vyráží.
30:54'
Od modré čáry vypálil Ivan Lekomcev. Podjapolskij puk dobře viděl a sáhl si pro něj lapačkou.
30:26'
Tvrdá střela Vovčenka se mezi tyče nevešla, domácí ale zůstali v útočné třetině.
30:04'
Andon Lander v ostřejším souboji oplácel a je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Čerepovec.
29:34'
Z vrcholu levého kruhu napřáhl jeden z domácích hráčů a Podjapolskij vyrazil puk maskou.
28:56'
Teď se hraje hlavně mezi modrými čarami. To jistě více vyhovuje hostům, kteří vedou o dva góly.
27:21'
Vladimir Tkačov zabral na pravé straně a dostal se až před Furcha. Snažil se umístit puk do jeho protipohybu, ale Furch stačil zakročit levým betonem!
27:04'
Nyní Furch ukončil závar, který si vytvořila nejnebezpečnější lajna Kazaně Sekáč – Lander – Azevedo, zalehnutím puku. Následuje reklamní přestávka.
26:28'
Arťom Lukojanov zkusil překvapit Furcha střelou k bližší tyčce. Český brankář ji vyráží.
25:27'
Alexandr Burmistrov projel s pukem do útočného pásma, ale tam už nic nevymyslel. Útok zakládají domácí.
24:33'
24:20'
Domácí zahrozili v oslabení. Střelu od modré vyrazil Podjapolskij jen před sebe a Stanislav Kalašnikov z dorážky těsně minul tyčku!
23:38'
Zaripov našel Stanislava Galijeva, který z první minul Furchovu klec.
23:22'
Domácím se podařilo vyhodit.
22:31'
Domácích bylo na ledě šest. Kazaň tak dostává další možnost hrát přesilovku.
22:25'
Zacharčuk posílal kotouč obránci na modrou čáru. Tam ale dobře zapracoval Danis Zaripov, jenž puk tečoval do středního pásma.
22:09'
Domácí se na chvíli osvobodili a nahozením donutili Podjapolského přerušit hru.
21:49'
Ve druhé třetině se nadále hraje především na branku Čerepovce. Hosté nasadili vysoké tempo.
21:17'
Anton Lander na levé straně útočného pásma podržel puk a poté ho předložil najíždějícímu obránci Paulovi Postmovi. Ten zakončoval sám před Furchem a nastřelil levou tyčku z pohledu brankáře Severstalu!
20:28'
Nahození od modré čáry skončilo v lapačce Furcha. Ten tak přerušil hru.
Hity – 2:0
První třetina se vydařila lépe Kazani. Hosté se rozehřívali pomaleji, ale postupně ovládli hru a vstřelili i dva góly. Ve 12. minutě využil přesilovku v jejím závěru Rob Klinkhammer, jehož přihrávku si srazil do vlastní branky Kuljaš a o dvě minuty později pak tečoval Postmovo nahození za záda krajana Dominika Furcha Jiří Sekáč.
20:00'
19:59'
V samotném závěru třetiny ještě Podjapolskij vyrážel dalekonosnou střelu Ivana Zacharčuka. Kazaň po této dvacetiminutovce udrží čisté konto.
19:03'
Poslední minuta první třetiny. Hodně aktivní je dnes Rob Klinkhammer, Ten nebezpečně operoval v blízkosti branky Čerepovce, tentokrát ale bez gólového efektu.
18:08'
Nahození Vasiljeva dokázal tečovat právě Ashton. Podjapolskij byl v rozkleku včas a puk skončil na jeho betonech.
17:50'
Carter Ashton se snažil natlačit až před hostující branku. V tom mu zabránil obránce Ambrosimov.
17:00'
Závar před domácí brankou. Furch vyrážel lapačkou puk, který plácl na jeho klec jeden z hráčů v předbrankovém prostoru.
16:37'
Rob Klinkhammer byl v útočném pásmu dříve než puk. To znamená, že čárový odpískal postavení mimo hru.
16:02'
15:40'
Domácím se početní výhoda nedaří. Nemohou se dostat do útočného pásma.
15:02'
První polovinu oslabení hosté bez větších potíží ubránili.
14:01'
Za držení je vyloučen Andrej Jarullin. Příležitost pro domácí snížit stav.
13:38'
Kazaň vstřelila branku!
A je to o dva góly! Do nahození Paula Postmy vložil před brankou hůl JIŘÍ SEKÁČ, který kotouč přizvedl mimo dosah klekajícího Furcha. Asistence: Paul Postma.
12:36'
Hosté se nabudili a i nadále hrají aktivně. Dominik Furch má co dělat.
11:28'
Hosté nakonec stačili přesilovku využít! Justin Azevedo využil rozhozené obrany Čerepovce a uvolnil na levé straně najíždějícího ROBA KLINKHAMMERA. Ten chtěl ještě nahrávat na zadní tyčku právě Azevedovi, ovšem kotouč nešťastně srazil za záda brankáře Furcha obránce Denis Kuljaš. Gól je tak připsán Klinkhammerovi. Asistence: Paul Postma a Justin Azevedo.
11:02'
Hosté v postavení mimo hru.
10:43'
Domácí chytře drží kotouč a sekundy z přesilovky Kazaně utíkají.
09:33'
Hosté budou hrát druhou přesilovku. Alexandr Makarov dostává trest za hákování.
09:26'
Teď se Tataři sami vyhodili z útočného pásma. Rozhodně ale začínají zatápět pod kotlem.
08:50'
Hosté teď soupeře zatlačili. Od modré střílel Andrej Pedan. Furch měl dobrý výhled a puk vyrazil.
08:17'
Lehkou střelu z levé strany ukryl v lapačce Furch. Následuje reklamní přestávka.
07:15'
Domácí jsou již v plném počtu.
07:06'
Tkačov nádherně prohodil puk až před branku, kde číhal Stanislav Galijev. Ten zblízka nedokázal procpat puk za Dominika Furcha!
06:40'
Domácí vyhazují.
05:54'
Anton Lander dostal přihrávku na pravý kruh a z první pálil na poloodkrytou branku. Tu ale netrefil!
05:14'
Jurij Trubačjov podrazil hostujícího obránce Postmu a Kazaň si tak zahraje přesilovku.
04:14'
Ivan Lekomcev nastřelil ze středního pásma puk za hostující branku. Severstal tak získal útočné pásmo.
03:06'
Vladimir Tkačov se z pravé strany tlačil až do střelecké pozice. Jeho pokus vyrazil betony Furch.
02:48'
Hosté se zasekli u útočné modré čáry a nakonec z toho bylo postavení mimo hru.
02:24'
Hned po buly střílel Konstantin Kornějev. Podjapolskij si připsal další zákrok a schoval puk pod sebe.
02:18'
Z levého kruhu střílel Zach Boychuk a Podjapolskij zakročil lapačkou.
00:56'
Domácí začali poměrně aktivně. Ani oni se zatím ale nedostali k ohrožení branky soupeře.
00:01'

Severstal Čerepovec: Furch (Magarilov) – Kuljaš, A. Kulda, Kornějev, V. Vasiljev, Al. Makarov, Kalašnikov, Lekomcev (A), Syčuškin – Ashton, Boychuk, Geraskin – Vovčenko, Trubačjov (A), Lapin – Ščerbina, Jašin, Rybin (C) – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Pedan, Postma, Judin, Abrosimov – An. Popov, A. Potapov (A), Lukojanov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, Zaripov (C) – Kara, Burmistrov, M. Gluchov – Klinkhammer.

Rozhodčí: Galimov, Gusev – Antonov, Šadrin.

Severstal Čerepovec:
Hokejisté Čerepovce se nacházejí těsně za hranicí postupu do play-off. Z 15 zápasů nahráli 12 bodů a v tabulce Západní konference jsou devátí. Naposledy Severstaů přehrál 2:1 Nižnij Novgorod, ale z předcházejících čtyř zápasů si připsal jen jediný bodík. Mužstvo sužuje zejména koncovka, dosud vstřelilo jen 25 gólů.