Soči - Petrohrad | ONLINE | 4.10.2018 18:30 | KHL 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Petrohrad - 4. října 2018   18:30

Ukončeno
Soči
Soči
17:35' Starkov (O'Dell)
1:3
(1:1, 0:2, 0:0)
Petrohrad
Petrohrad
01:06' N. Gusev  (Dacjuk, Hersley) • 24:22' Barabanov  (N. Gusev, Zub) • 28:35' Byvalcev  (Hersley)
Soči
Sestavy:
Barulin (Šikin) – K. Vorobjov, Jokipakka, D. Musin, Auvitu, Budkin, Alexandrov, Zborovskij – Bočarov, R. Rosén (A), Podšendjalov (A) – Archipov, Collins, Šmeljov – Starkov, O'Dell (C), Rachimullin – Akmaldinov, Kapustin, Točickij – Polunin.
Rozhodčí
Hlavní: Odins – Šenjov Čárový: Majtak – Strelcov
Ledový palác Bolšoj
7016 diváků
Petrohrad
Sestavy:
Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, A. Bělov, Chafizullin (C), Rukavišnikov, Zub (A), Sjomin – Karpov, Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Kručinin – Ketov, Prochorkin, Kuzmenko – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Děrgačov – Nikolajev.
Přenos se aktualizuje automaticky

Tohle je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera.
Dnešnímu utkání přihlíželo v Soči 7016 diváků. To je o čtyři tisíce více, než je průměr na tomto stadionu.
Střely na bránu

HK SOČI 17 – 21 SKA PETROHRAD
Je dobojováno! Dnes večer šlo Petrohradu o to, aby se po třinácti kolech vyhoupl na první místo Západní divize. Tento úkol pojal více než zodpovědně, což se prokázalo v druhé třetině, která rozhodla o tom, že tento úkol splní úspěšně. Soči rozhodně nepředváděla špatný hokej, nedokázala se ale vybičovat k něčemu, co by donutilo hokejisty v bílých dresech udělat nějakou zásadnější chybu.
Konec zápasu.
59:49'
Soči to zkouší v šesti. Bohužel, nyní už je opravdu pozdě.
59:05'
Jeden z domácích obránců podklouzl za svou bránou a namazal Plotnikovi, jenž nahrával na volného spoluhráče, který ale definitivní tečku za tímto duelem neudělal.
58:15'
Zborovskij se snažil v obrovské rychlosti jemně tečovat jedoucí puk. To se mu nepodařilo.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:26'
Při střele z hranice levého kruhu to v ochozech jen zahučelo. Puk byl nejspíš tečován, takže trajektorie projektilu byla opravdu neočekávaná.
56:26'
Barabanov to udělal nádherně, když se povedenou kličkou uvolnil. Jenomže to je tak vše, co stálo při jeho pokusu za řeč.
54:48'
Zakázané uvolnění. Pět minut před koncem základní části se bude vhazovat před brankářem týmu, který se snaží dotáhnout dvoubrankové manko.
53:55'
Šesťorkinovi vypadl v nejméně vhodnou dobu kotouč z lapačky a málem musel lovit gumový projektil ze své svatyně. Naštěstí pro něj k tomu nedošlo, je to však pro něj velkým varováním.
53:10'
Plotnikov vůbec neváhal a z otočky střílel k bližší tyči. Barulin puk chytl, což vyhovuje hostům, kteří tak zůstanou v útočném pásmu o něco déle.
52:27'
Podle mého názoru se tady mělo pískat. Domácí hráč byl při svém průniku do pásma soupeře zahákován, jenže rozhodčí zůstávají klidní.
51:45'
Oba týmy hrají ve stejném počtu.
50:41'
Obětavý skok jednoho z hostujících hráčů zapříčinil to, že se podařilo Petrohradu vyhodit. Hraje se sice ve stejném počtu hokejistů na ledě, hosté ale jasně tahají za kratší konec.
49:45'
Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., sekání).
48:33'
Zbývá něco málo přes deset minut do konce duelu a stále nevidím nic, co by mělo připomínat tlak Soči.
47:55'
Obrovskou ránou od modré čáry zkusil protrhnout síť Rukavišnikov. To by se mu i povedlo, kdyby trefil prostor mezi třemi tyčemi.
46:55'
Po chybě na modré čáře se dostali hosté do zajímavé šance, avšak z té rozhodnutí tohoto klání nepřišlo.
45:37'
Už to vypadalo, že střela Jokipakky od modré čáry skončí v ochranné síti. Trochu nečekaně se kotouč snesl zpět do hry, a tak můžeme pokračovat.
44:33'
Prvnímu obránci soupeře Barabanov kličku udělal, na toho dalšího však byl krátký. Těžko říct, co si od tohoto průniku sliboval.
44:00'
Barulin si našel lapačkou střelu Karpova, jež mířila do protějšího rohu jeho svatyně.
43:26'
Po chybné přihrávce z hokejky domácího hráče ujížděla dvojice hostů do brejku, ten se ale neukázal jako příliš nadějný, a tak k došlo z zpomalení celé akce přihrávkou zpátky.
42:39'
Zakázané uvolnění i na druhé straně, hra se tedy přesune před bránu vedoucího mužstva z Petrohradu.
41:51'
Soči si již nemůže dovolit inkasovat. Pokud by se to stalo, tak by se domácí hokejisté mohli s body dnes rozloučit. To se podepisuje i na hře, která vychází ze zajištěné obrany.
41:29'
Zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravé ruce domácího gólmana.
40:32'
Nechybělo mnoho a mohl se Plotnikov dostat do samostatného úniku, to by ovšem musel zpracovat přihrávku, jež na něho směřovala.
40:18'
Střela od modré čáry končí v náruči hostujícího brankáře.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina nám pohledný hokej nenabídla. Oba celky se v útočné fázi trápily a při přechodu přes střední pásmo často chybovaly. I přes tento fakt se povedlo hostujícímu Petrohradu dostat do vedení, které je po gólech Barabanova a Byvalceva dvoubrankové.
Další třetina začne přibližně v 20:07.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:40'
Ještě jednou střelou se prezentoval Koskiranta. na tomto pokusu si ale Barulin smlsl.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Oba týmy toho mají evidentně plné zuby. Hráči už netrpělivě vyčkávají na zvuk sirény, který ohlásí konec druhé dvacetiminutovky.
37:00'
Z kamerových záběrů nemám přehled o návštěvnosti na dnešním utkání, podle toho, co jsem měl možnost vidět, se nebude jednat o nějaké závratné číslo. Jediné, co bych rád vyzdvihl, je domácí kotel. Ten hlasitě fandí i teď, když se jejich oblíbenci neprezentují zrovna dobrým hokejem.
34:45'
O'Dell měl opravdu daleko ke kotouči, přesto ho dokázal dojet. V patách měl dva soupeře, takže se nezmohl na nic jiného, než na nepřesnou střelu mimo bránu.
33:43'
Collins hledal skulinku mezi betony Šesťorkina, ani v tomto případě se ale domácí radovat nemohli.
32:44'
Děrgačov se probíjel skrz hradbu čtyř urostlých hokejistů Soči, to se mu podle předpokladů nejenže nepodařilo, hostující hráč dokonce dostal pořádně naloženo.
32:23'
Probíhá komerční přestávka.
32:23'
Mým slovům se snažil oponovat Rosén, pokus z jeho hole ale reálné nebezpečí pro brankáře Petrohradu nepředstavoval.
31:42'
Delší dobu se hraje bez přerušení. Veškeré dění se přesunulo před Šesťorkina, jehož zákroky zatím příliš potřeba nejsou.
30:50'
Bočarov nic nevymýšlel a okamžitě, jak se mu naskytla možnost, pálil na protější tyč. Střela povedená nebyla, každá snaha se ale za tohoto stavu cení.
29:23'
Petrohrad dává svému soupeři dnes lekci z produktivity. To platí hlavně o druhé třetině, jelikož nejde říct, že by měli v ní nějak navrch. Jde jen o to, že hokejistům klubu s bohatou historií padá mezi tři tyče naprosto vše.
28:35'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Ti vzápětí byli naprosto bez šance. Od modré čáry prostřelil příklepem vše, co mu stálo v cestě, ALEXEJ BYVALCEV a navýšil vedení Petrohradu na rozdíl dvou branek. Asistence: Patrik Hersley
28:30'
Po střele od modré čáry se snažil jeden z hostů dorazit kotouč za záda Barulina, tomu ale vypomohli hlavně obránci.
27:52'
Nikita Gusev mířil z ostrého úhlu nad pravé rameno Barulina, který si připsal opravdu rutinní zákrok.
27:10'
Vidíme spoustu chyb na obou stranách kluziště. Rozhodně nejde říct, že by některý z týmů měl plně pod kontrolou svůj přechod do útočné fáze.
26:40'
Probíhá komerční přestávka. Hersley mezitím diskutuje s dvojicí hlavních rozhodčích, těžko ale hádat, o čem to asi tak bude.
26:22'
O'Dell se zmocnil odraženého puku a z mezikruží vystřelil, jeho střela ale byla zablokována obranným valem, který se před ním tyčil.
25:30'
Domácí přišli na to, že by měli rychle se zápasem něco dělat. Stejně jako v předchozí dvacetiminutovce přichází čas, kdy se aktivita Soči každou minutou navyšuje.
24:22'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Opravdu špatné bruslení na straně Soči. Ta svou pasivitou dovolila soupeři, aby si dělal prakticky to, co zrovna uznal za vhodné. Mezi to patřila i nahrávka na ALEXANDRA BARABANOVA, jemuž stačilo jen zamést puk do odkrytého prostoru u pravé tyče. Asistence: Nikita Gusev, Arťom Zub
23:26'
Dobrá příležitost pro domácí. Jeden z útočníků v modrém dresu objel bránu a zpoza jedné z tyček chtěl zasunout kotouč do odkryté klece, jenomže tam se nacházel připravený Šesťorkin.
23:00'
Barulinovi vypadl kotouč, čímž dal šanci dorážejícím útočníkům, kteří se však do puku netrefili.
22:47'
Kuzmenko se obtočil kolem brány a zkusil překvapit brankáře Soči. Všechny domácí obránce zaskočil, na Barulina ale nevyzrál.
21:48'
První minuty druhé třetiny mi trochu připomínají začátek předešlé části. Hráči Petrohradu kombinují a takřka nepouští soupeře ke slovu.
21:12'
Kručinin měl po svém levé ruce Byvalceva, tomu ale nenahrál a zakončil sám, což se vzhledem k okolnostem a následnému dění neukázalo jako zrovna nejlepší nápad.
20:17'
Děrgačov se zamotal do vlastních kliček a u pravého mantinelu schytal nějakou tu nepříjemnou ránu. Soudě podle výrazu, z toho nějaká ta modřinka ještě bude.
20:01'
Začala druhá třetina.
V první třetině jsme byli svědky dobrého vstupu do zápasu ze strany Petrohradu, který po pár desítkách vteřin otevřel skóre. Soči vzápětí vyrovnala, po dlouhé diskuzi mezi rozhodčími však branka nebyla uznána. Domácí se přece jen v prvních dvacetiminutovce radovali, když se prosadil Starkov.
Další třetina začne přibližně v 19:20.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:35'
Soči právě vstřelilo branku! Sotva jsem dořekl svou poslední větu a přichází zasloužená odměna pro Soči! Ta svůj intenzivní tlak přetavila v branku, o kterou se postaral střelou do pravého horního rohu svatyně Petrohradu STĚPAN STARKOV. Asistence: Eric O'Dell
16:24'
Přečíslení tři na dva radost v řadách domácího týmu nepřineslo.
Rád bych podotkl, že Soči se v posledních minutách zvedlo a předvádí výkon, jenž pokud udrží, tak dnes mají reálnou šanci na zisk bodů.
15:03'
Obrovská škoda pro Soči. Jokipakka se nacházel naprosto osamocený na levé straně, ani to mu ovšem nestačilo k tomu, aby dokázal zpracovat poněkud pomalou přihrávku od spoluhráče.
14:15'
Auvitu chtěl napodobit čin svého kolegy, k tomu mu ale chyběla trochu lepší práce s pukem, který mu totiž utekl.
13:28'
Toto určitě vidět nechceme. Gavrikov opouští v bolestech ledovou plochu, protože schytal odražený kotouč někam do oblasti obličeje.
12:58'
To byla hokejová paráda. Nejspíš to byl Šmeljov, který si udělal z obránců v bílém kužely a celou akci zakončil blafákem a orazítkováním pravé tyče. Puk se potom ještě klouzal v brankovišti, obrana Petrohradu však byla důrazná.
11:29'
Kručinin zajel za bránu soupeře a čekal na to, až se mu ukáže některý z jeho spoluhráčů. To se stalo, tento hráč byl ale tak obklíčený hokejisty v modrých dresech, že neměl sebemenší šanci.
09:56'
Po delší době se pokusili zahrozit domácí, bohužel pro místní fanoušky Petrohrad přijel ve skvělé formě, takže podle mých predikcí se dnes většího počtu branek v podání svého celku nedočkají.
09:05'
Plotnikov se sám zalekl situace, ve které se před malou chvílí ocitl. Puk mu sice mířil na bekhend hokejky, jenže ruský forvard měl před sebou odkrytou bránu!
08:37'
Momentálně probíhá komerční přestávka, po které se bude vhazovat před maskovaným mužem v kleci domácího mužstva.
08:10'
Od modré čáry vystřelil nad vyrážečku Barulina Hellbetg, jenomže brankář s číslem třicet na zádech měl odkrytý výhled, což se podepsalo na kvalitě následného zákroku.
07:10'
Hokejisté Soči se osvobozují, čímž potvrdili má předchozí slova o tom, že již v tomto oslabení branku nedostanou.
06:30'
Barulin má plné ruce práce. Zatím to však vypadá, že tyto krušné chvíle přežije bez inkasování.
05:10'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., podrážení).
05:07'
Zvoní tyč! Jeden z hostí zakončil svůj samostatný průnik bekhendovou střelou, kterou zastavila až branková konstrukce!
04:29'
Podšendjalov zkusil své štěstí a z hranice levého kruhu vystřelil, tento projektil ovšem příliš velké šance na úspěch neměl.
03:52'
Neuznaná branka evidentně zaskočila výběr hráčů v modrých dresech, jelikož je to právě jejich soupeř, který udává tempo hry.
02:10'
No pozor! Ze mnou neznámých důvodů branka po překontrolování uznána nebyla!
02:10'
Celá situace se ještě kontroluje u videorozhodčího, avšak nevidím jediný důvod, proč by tento gól neměl platit.
02:10'
Tak to bylo opravdu rychlé! Přichází blesková odpověď ze strany domácích, kteří první střelou překonávají Šesťorkina, když vypálil z pravé strany ALEXANDER POLUNIN.
01:06'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Otřesný začátek pro domácí tým! Po přihrávce zpoza brány se prosazuje NIKITA GUSEV, jehož rána z bezprostřední blízkosti sklidila u fanoušků Petrohradu úspěch. Asistence: Pavel Dacjuk, Patrik Hersley
00:50'
Poprvé v utkání musel být ve střehu Barulin, neboť do jeho náruče mířila střela z pravého kruhu.
00:15'
Po úvodním vhazování se kotouč dostal za pomoci hostujících hráčů k bráně Soči, kde si ale obrana v klidu celou situaci pohlídala.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HK Soči: Barulin (Šikin) – K. Vorobjov, Jokipakka, D. Musin, Auvitu, Budkin, Alexandrov, Zborovskij – Bočarov, R. Rosén (A), Podšendjalov (A) – Archipov, Collins, Šmeljov – Starkov, O'Dell (C), Rachimullin – Akmaldinov, Kapustin, Točickij – Polunin.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, A. Bělov, Chafizullin (C), Rukavišnikov, Zub (A), Sjomin – Karpov, Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Kručinin – Ketov, Prochorkin, Kuzmenko – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Děrgačov – Nikolajev.

Rozhodčí: Hlavní: Odins – Šenjov Čárový: Majtak – Strelcov.
Československá stopa v utkání

Na soupisce ani jednoho z výběrů nefiguruje žádné jméno, které by bylo nějak spojeno ať už s Českou, nebo třeba se Slovenskou republikou. V minulé sezóně nastupoval za domácí tým Adam Polášek, který se ale u pobřeží Černého moře dlouho neohřál, neboť se po nepříliš povedeném angažmá stěhoval do Nižněkamsku.
Vzájemná bilance

Oba týmy proti sobě v této sezóně nastoupily jen jednou, a tehdy se radoval Petrohrad 3:1. Tímto úspěchem navázal na letní přípravu, kdy sehrál s mužstvem z jihu Ruska hned dva zápasy a v obou případech nedal soupeři šanci.
SKA Petrohrad

Pokud jde o Petrohrad, tak ten potvrzuje roli favorita celé soutěže a drtí jednoho soupeře za druhým. Jediné klopýtnutí přišlo po sedmi vítězných kláních s Omskem, když velkou bitvu musela rozhodnout až nájezdová loterie. Před tímto zaváháním vítěz předminulého ročníku ve čtyřech duelech neinkasoval, a dokonce tuto fantastickou statistiku vyšperkoval šestnácti zásahy do sítě soupeře. Ovšem pokud si někdo myslel, že se ruská lokomotiva po třetí prohře v této sezóně sesype, tak se mýlil. Frustraci odnesl moskevský Spartak, který před desíti tisíci diváky inkasoval hned šestkrát.

Nejlepším hráčem hostí je jednoznačně Gusev. Šestadvacetiletý útočník absolvuje již čtvrtou sezónu v tomto klubu, a i nyní to vypadá, že úspěšně. Za velmi krátkou dobu nastřádal šestnáct bodů, což ho řadí na první místo, o které se děli se Švédem Videllem z jediného týmu KHL, jehož sídlo se nachází v Lotyšsku.
Posledních pět zápasů hostujícího celku

02.10.18 Sp. Moskva – Petrohrad 0 : 6
28.09.18 Petrohrad – Omsk 2 : 3 (2 : 2)
26.09.18 Petrohrad - Novosibirsk 5 : 0
22.09.18 Jaroslavl – Petrohrad 0 : 2
20.09.18 Dyn. Moskva – Petrohrad 0 : 4
HK Soči

Šestý celek Západní konference nehraje na svém kluzišti zrovna přesvědčivý hokej. Ze šesti utkání zde jen dvakrát zvítězil, a to proti trápícímu se Chabarovsku a čínskému Kunlunu. Osmifinalista minulého ročníku nejlepší evropské soutěže jistě pomýšlí na lepší výsledky a o něco povedenější herní projev, avšak dnes to nevypadá, že by se měl tým z města, které hostilo předminulé zimní olympijské hry, zrovna proti Petrohradu rozjet. Přece jen, jedná se o mužstvo, jehož kvality jsou podobné, jako například u finského Jokeritu, kterému domácí výběr nedávno jasně podlehl.

Soči se ani nemůže spoléhat na fazónu některého ze svých útočníků, neboť ten nejlepší, Bočarov, se v tabulce kanadského bodování nachází na čtyřiaosmdesáté pozici.

Před pár dny se na jihu Ruska konala Velká Cena v rámci série Formule 1. Uvidíme, zda sportovní nadšení divákům ve městě vydrželo do dneška. Vzhledem k tomu, jaké v Soči jsou průměrné návštěvy, tak musím konstatovat, že by to byla určitě vítaná změna.
Posledních pět zápasů domácího celku

01.10.18 Jokerit - Soči 4 : 2
29.09.18 Slovan Bratislava – Soči 1 : 4
27.09.18 Din. Riga – Soči 1 : 4
25.09.18 CSKA Moskva – Soči 2 : 1 (1 : 1)
21.09.18 Soči – Traktor Čeljabinsk 3 : 4 (3 : 3)
Vítám vás u duelu ze základní části druhé nejlepší soutěže na světě. Dnes proti sobě nastoupí celky HK Soči a SKA Petrohrad. Zápas, jehož průběh budete moct sledovat zde prostřednictvím textového přenosu, má na plánované úvodní vhazování na 18:30.


Články odjinud