Čeljabinsk - Jokerit | ONLINE | 19.11.2019 15:00 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Jokerit - 19. listopadu 2019   15:00

Ukončeno
Čeljabinsk
Čeljabinsk
27:05' Bailen (Sedlák) • 58:22' Hyka (Ščerbak, Karpuchin)
2:5
(0:2, 1:3, 1:0)
Jokerit
Jokerit
03:58' Kontiola  (Savinainen) • 05:35' Oksanen  (Anttila) • 21:41' Savinainen  (Kontiola, Halme) • 33:13' Savinainen  (O'Neill, Kontiola) • 38:19' Joensuu  
Čeljabinsk
Sestavy:
Děmčenko (39. Fedotov) – Virtanen, Bailen, Karpuchin, S. Těreščenko, Menšikov (A), Borodkin, Sergijenko – Ščerbak, Sedlák (C), Hyka – Kravcov, Malychin (A), Calof – Lisin, An. Popov, Avcin – Šolochov, Šarov, N. Komarov – Stěpanov.
Rozhodčí
Romasko, Sidorenko – Goljak, Šislo
Ledová aréna Traktor
Jokerit
Sestavy:
Kalninš (A. Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Lööv, O. Lauridsen, Eronen, Kivistö – Haapala, Regin (C), Joensuu – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Halme, Kontiola, Savinainen – Anttila (A), Pihlström, Oksanen – Hirvonen.
Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání
Lukáš Sedlák (CLJ) 0+1, 4 střely, čas na ledě 16:40
Tomáš Hyka (CLJ) 1+0, 5 střel, čas na ledě 14:09
Statistiky utkání:

Střely na branku – 21:24.
Zblokované střely – 13:11.
Vyloučení – 3:1.
Využití přesilovek 0/1 – 1/3.
Vhazování – 20:23.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Jokeritu, který svého soupeře porazil poměrem 5:2. V poslední periodě měl navrch domácí celek, který ale neustále narážel na pozornou obranu soupeře. Helsinky se totiž snažily vycházet ze zajištěné obrany, což se sice dařilo, nicméně necelé dvě minuty před koncem zápasu podruhé inkasovaly. I tak dva body putují na konto finského mužstva.
Konec zápasu.
59:21'
Už nám nějakou tu dobu běží poslední minuta tohoto zápasu, o vítězi je již delší dobu rozhodnuto. Traktor se ještě snaží s výsledkem něco udělat, avšak bez úspěchu.
58:22'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se domácí ještě jednou dočkali! Tentokráte jsme sledovali bleskový přechod do útočného pásma, kde měl hodně prostoru český útočník TOMÁŠ HYKA, kterému se povedlo vypálit nad rameno brankáře Kalninše, jenž si na puk přeci jenom sáhl.
Asistence: Nikita Ščerbak, Ilja Karpuchin.
58:06'
Hodně prostoru měl Lehtonen, kterému to spíše uškodilo. Slaboučký pokus dokázal Fedotov vyrazit před sebe, posléze tentýž brankář raději schoval kotouč pod sebe.
57:11'
Na druhou stranu uháněl Lööv, který ale nechal kotouč za sebou. To nemuselo zas tak vadit, po levém křídle totiž pláchl Oksanen, který nevyzrál na brankáře Fedotova.
56:08'
Do zajímavé palebné pozice se protáhl domácí Šolochov, který to zkoušel ránou pod víko. Kalninš s tímto úmyslem počítal, puk se mu podařilo vyrazit před sebe.
54:02'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další zbytečný výstřel z obranného pásma, tentokráte pod taktovkou Anttily. Jeho formace tak bude muset zůstat na ledě.
53:03'
Jokerit se dostal pod menší tlak, načež raději vyhodil na zakázané uvolnění. To znamená, že se hra opět přestěhuje před lotyšského brankáře Kalninše.
52:24'
Následně to opět na sebe vzal aktivně hrající Avcin, jehož další pokus o zakončení srazil vracející se protihráč. Poté pálil daleko od branky soupeře Bailen.
51:04'
Zpoza vlastní branky se vydal na útočný výpad hostující obránce Eronen, který poté nepřesně předával do tandemu na Normana, tuto nahrávku zachytil Malychin.
50:00'
Do konce zápasu zbývá přesně deset minut, před malým momentem byl Traktor blízko ke kontaktní brance. Avcinovu ránu pod břevno dokázal Kalninš vyrazit.
49:05'
Na řadu přichází také další komerční přestávka, předposlední tohoto zápasu. Jokerit Helsinky i nadále drží vedení o čtyři branky, tato perioda zatím není moc pohledná.
48:01'
Kalninš vyrážel puk pouze před sebe, kde na dorážku číhal Sedlák. Český forvard to neměl do palebné pozice, proto se musel s pukem otáčet kolem své osy.
47:03'
Jokerit se vypořádal s napadáním, načež se po manévru tlačil do zakončení Lauridsen. Z pohledu finského celku se jedná spíše o údržbu nadějného výsledku.
46:08'
Do útočného pásma se pokoušel prodrat domácí Avcin, jenomže puk nechal za sebou. Jeho spoluhráči se do útočné třetiny rovněž nedokázali dostat.
45:05'
Sám na sebe to raději vzal Malychin, který se postaral o velice překvapivé zakončení bekhendem. Kalninš měl nečekané problémy, střelu i přesto vyrazil.
44:08'
Popov se sice dostal do pásma, jenomže jeho celek se dostal pouze do ofsajdu. Po několika minutách je hra poprvé přerušena, následovat bude vhazování.
43:02'
Velice nebezpečně vypálil od pravého hrazení domácí Avcin, jehož střela trefila pouze rameno brankáře Kalninše. V tuto chvíli sledujeme celkem plynulou hru.
42:11'
Poté ve vlastním pásmu kroužil Calof, který celkem dlouho hledal vhodného spoluhráče ke kombinaci. Najednou se k němu dostal protihráč, který ho doslova okradl.
41:05'
Domácí hráči propadli při bránění, což vedlo k slibnému přečíslení, po kterém zakončoval O'Neill. Jeho rána skončila na brankáři, který si připsal první těžší zákrok.
40:10'
Úvodní vhazování poslední periody dopadlo lépe pro domácí celek, který ihned zkoušel založit první akci, jenž přinesla pouze nahození na druhou stranu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Máme za sebou také druhou periodu, která byla z hlediska vstřelených branek hodně bohatá. Jokerit totiž v samotném úvodu druhé periody odskočil na rozdíl tří branek, nicméně soupeř si připravil brzkou odpověď. Poslední slovo si přeci jenom vzal právě finský celek, který v současné době vede poměrem 5:1.
40:00'
Druhá třetina skončila.
38:54'
Dnes hodně nenápadný Calof nabral celkem slušnou rychlost, díky které se dostal až před hostujícího brankáře. Ten zasáhl zodpovědně, puk navíc schoval ve své výstroji, bude se vhazovat.
38:19'
Střídání v týmu Traktor Čeljabinsk: ze hřiště odchází Vasilij Děmčenko, přichází Ivan Fedotov.
38:19'
Jokerit právě vstřelil branku!
Hosté uplatnili důraz v brankovišti, díky čemuž se dostávají do čtyřbrankového vedení! Puk totiž poskakoval u brankáře Děmčenka, následně se nejlépe ve zmatku dokázal zorientovat hostující JESSE JOENSUU, který doslova dotlačil touš za brankáře domácích. Traktor si ještě vzal trenérskou výzvu, nicméně branka přeci jenom platí!
Bez asistence.
37:14'
Děmčenko registroval další střelecký pokus, následně puk poskakoval kolem brankoviště. Jokerit byl blízko k páté brance, další rána od Lehtonena mířila kousek nad.
36:33'
Obrannou povinnost si splnil Menšikov, který padající předmět odehrál bruslí. Následně do pásma zavezl puk Savinainen, jenž pouze nahazoval podél hrazení.
35:06'
Sedlák to zkoušel zakončením z bekhendu, po kterém se před brankářem Kalninšem strhla menší strkanice. Nakonec to vypadá, že by se nemělo trestat.
34:14'
Na opačnou polovinu si to namířil domácí Hyka, který ještě předával do tandemu na Popova. Ten to zkoušel nahozením na teč, včas však zastavil Kalninš.
33:13'
Jokerit právě vstřelil branku!
Přesilová hra je přeci jenom zužitkována! Helsinky totiž velice přesně kombinovaly v blízkosti branky soupeře, kde to senzačním způsobem provedl O'Neill, kterému se po manévru povedlo před brankou najít VILLE-MATTI SAVINAINENA, kterému stačilo pouze nastavit vlastní hokejku.
Asistence: Brian O'Neill, Petri Kontiola.
33:02'
Ikonenovi nevyšla nahrávku do útočného pásma, navíc se jeho celek prezentoval úmyslným ofsajdem. Hra se proto stěhuje daleko od pásma Čeljabinsku.
32:02'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Ščerbak – 2 min., podrážení).
31:14'
Nenápadné nahození vypustil ze své hole Oksanen, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho pokus pouze prolétl kolem tyče, nicméně jeho celek je stále pod tlakem.
30:20'
Je za námi zhruba polovina duelu, který doposud přinesl hned čtyři přesné zásahy. Traktor sice trochu ožil, nicméně stále je o něco aktivnější finský celek.
30:00'
Čtvrtou branku měl na své hokejce hostující Joensuu, kterému se nepovedlo vyrazit puk za dezorientovaného Děmčenka. Velké štěstí pro Čeljabinsk!
29:01'
Ani tato přesilová hra zřejmě nebude úspěšná, domácí hráči se totiž brání na jedničku. Navíc Hyka odpálil puk přes všechny čáry, Lehtonen se tak musí vracet.
28:05'
Jokerit se opět celkem snadným způsobem dostal do pásma, jenomže k ničemu vážnějšímu se nedokázal dostat. Traktor stále marně tahá za kratší konec provazu.
27:38'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Fjodor Malychin – 2 min., vysoká hůl).
27:05'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Ono by to přeci jenom mohlo jít, domácí skórují vůbec poprvé v utkání! Trestuhodně příliš prostoru mel mezi kruhy běloruský obránce NICK BAILEN, kterému se povedlo zakončit znamenitým způsobem. Dělovka zapadla přesně pod břevno, Kalninš stačil sotva reagovat.
Asistence: Lukáš Sedlák.
26:11'
U vlastní branky operoval s pukem Lepistö, který poté odjel na střídačku. Naopak se o vedení dalšího útoku staral Kontiola, jenž jednoduše nahazoval za branku.
25:01'
Traktor se konečně nadechl k sympatickému náporu, jenomže Virtanenovi se nepovedlo trefit puk dle představ. Další zakončení tak putovalo vedle branky.
24:08'
Kontaktní branku měl na své hokejce český útočník Sedlák, který pálil z vrcholku levého kruhu. Jeho rána směřoval kousek vedle, Kalninš tak nezasahoval.
23:03'
Traktoru se nepovedlo ideálně roztáhnout hru na pravou stranu, kde na nahrávku číhal Popov. Přihrávka byla o něco delší, puk tak přinesl zakázané uvolnění.
22:05'
Čeljabinsk se tak dostává do velice nepříjemné pozice, přičemž musí dotahovat hned tříbrankové manko. I tak do konce zápasu zbývá dostatek času.
21:41'
Jokerit právě vstřelil branku!
Hned v úvodu druhé třetiny hosté odskakují na rozdíl tří branek! Fantastickou práci odvedl Kontiola, který zadovkou našel před brankou nekrytého VELI-MATTI SAVINAINENA, s jehož prvním zakončením si Děmčenko dokázal poradit, avšak na sklepnutí ze vzduchu byl už krátký.
Asistence: Petri Kontiola, Aleksi Halme.
21:06'
Už to vypadalo, že se do šance dostal Norman, avšak na poslední chvíli se k němu vzorně vrátil domácí Bailen. Na opačné straně se daleko nedostal Malychin.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, nicméně jako první se k puku dostal domácí Ščerbak, který pouze nahazoval na druhou stranu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Máme za sebou první periodu, která nám nakonec přinesla hned dva přesné zásahy, o které se bleskově postaral Jokerit. Helsinky skutečně měly více ze hry, navíc svého soupeře nepouštěly k ničemu nebezpečnějšímu. Oba celky si navíc vyzkoušely přesilové hry, které ale žádnou branku nepřinesly.
20:00'
První třetina skončila.
19:10'
Do konce první třetiny nezbývá už moc času, zřejmě se žádné další branky už nedočkáme. Jokerit několikrát pořádně zazlobil, potřetí si na brankáře Děmčenka nepřišel.
17:22'
Hostující brankář Kalninš pouze vyrážel puk do strany, kde se ho ujal Hyka. Konečně se Čeljabinsk nadechl k náporu, jenomže zakončení od Lisina prosvištělo vedle.
16:02'
Virtanen to neudělal zrovna nejlépe, touš totiž poslal přímo na zakázané uvolnění. Na vhazování se povedlo uspět Reginovi, který podržel puk u mantinelu.
15:14'
Čeljabinsk se dokázal osvobodit tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, nicméně to mu rozhodně nestačí. Naopak se Antilla bleskově dostal na druhou stranu.
14:07'
Lööv se staral o další útočný výpad za vlastní brankou, odkud nakonec vyvezl kotouč. Ten posléze nastřelil k zadnímu hrazení, kam jako první dojel Haapala.
13:16'
Sám na sebe to zkoušel vzít hostující Ikonen, který se nadvakrát protlačil k zakončení. Puk nakonec putoval kousek vedle, na druhé straně pálil vedle Borodkin.
12:04'
Traktoru se zatím nedaří najít ideální kombinační rytmus. Bailen totiž přihrával na modrou čáru, kde Karpuchinovi uskočil puk do středního pásma, čehož si všiml také sudí.
11:06'
Najednou jsme sledovali hodně bleskové přečíslení v podání Jokeritu, přičemž to na sebe vzal urostlý Anttila. S jeho ránu si brankář Děmčenko dokázal poradit.
10:33'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., podrážení).
09:07'
Z dobré střelecké pozice zkoušel vypálit hostující Regin, který svižným zakončením úplně minul branku. Podobně si počínal také jeho kolega Lehtonen.
08:11'
Jokeritu se první přesilová hra tohoto zápasu zatím moc nedaří, puk se navíc dostal až na střídačku. Sudí tedy přerušil hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.
07:17'
Domácí Popov počkal na příchod další formace, nicméně se mu nepovedlo rozehrát dle představ. Nahrávka na Avcina byla o něco delší, puk skončil za brankou.
06:52'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Avcin – 2 min., držení).
05:35'
Jokerit právě vstřelil branku!
V krátkém časovém sledu se hosté dostávají do dvoubrankového vedení, tentokráte u toho byla čtvrtá formace! Ta se totiž usadila za brankou soupeře, kde Antilla přihrával do předbrankového prostoru, kde měl hodně času na zakončení AHTI OKSANEN, jenž propálil brankáře.
Asistence: Marko Antilla.
04:11'
Děmčenko musel zasahovat proti ráně od modré čáry, jenomže se nejednalo o ni nebezpečného. Po přerušení hry jsme ještě sledovali krátkou strkanici.
03:58'
Jokerit právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do vedení se dostává finský celek! Traktoru se totiž nepovedlo dostat puk od vlastní branky, naopak jeden z napadajících hráčů zachytil rozehrávku, po které se pokusil nahrát před branku, kde byl se svým bekhendovým zakončením připraven PETRI KONTIOLA.
Asistence: Veli-Matti Savanainen.
03:07'
Na druhé straně si k pravému kruhu sjel Šarov, který z dobré pozice napálil pouze beton brankáře. Sledovali jsme další pohlednou akci v podání domácích hráčů.
02:04'
Na dlouhou hokejku se povedlo zakročit Menšikovovi, který zažehnal případné nebezpeční. Traktor se nedostal z pásma, velice dobře totiž zasáhl Norman.
01:05'
Kalninš si hned v úvodu tohoto zápasu připsal první zákrok, zkoušel to totiž obránce Bailen. Jeho nahození přistálo do lapačky brankáře, který raději přerušil hru.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který okamžitě zavezl puk do vlastní pásma, kde se o rozehrávku staral Lehtonen.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Virtanen, Bailen, Karpuchin, S. Těreščenko, Menšikov (A), Borodkin, Sergijenko – Ščerbak, Sedlák (C), Hyka – Kravcov, Malychin (A), Calof – Lisin, An. Popov, Avcin – Šolochov, Šarov, N. Komarov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Lööv, O. Lauridsen, Eronen, Kivistö – Haapala, Regin (C), Joensuu – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Halme, Kontiola, Savinainen – Anttila (A), Pihlström, Oksanen – Hirvonen.

Rozhodčí: Romasko, Sidorenko – Goljak, Šislo.
Československá stopa v utkání
Lukáš Sedlák (CLJ)
Tomáš Hyka (CLJ)
Jokerit Helsinky
Jokerit je na tom úplně obráceně, protože relativně úspěšně napravuje špatný vstup do ročníku. Vyšplhal se na osmé místo Západní konference se ziskem třiceti bodů, které finský celek získal hlavně díky šestizápasové vítězné sérii. Poté ale Helsinky začaly opět spíše prohrávat, po skvělé jízdě prohrály sedm z jedenácti odehraných duelů. Nyní drží Jokerit šňůru dvou proher v řadě, kterou se jistě pokusí zlomit.

Poslední tři utkání
Chabarovsk vs. Jokerit -4:1
Vladivostok vs. Jokerit – 3:2sn
Kunlun vs. Jokerit – 2:3

Nejproduktivnější hráči
Mikko Lehtonen 17 bodů (6+11)
Brian O'Neill 14 bodů (8+6)
Peter Regin 13 bodů (5+8)
Traktor Čeljabinsk
Traktor měl docela povedený vstup do sezony, ale v poslední době si připisuje jednu porážku za druhou, jen občas vyhraje. Naposledy zvítězil na konci října proti Minsku, poté zapsal čtyři prohry v řadě. Kvůli tomu je Čeljabinsk druhým nejhorším týmem soutěže, na osmé postupové místo Západní konference ztrácí propastných osm bodů. Dnešní domácí mají stále čas navázat na loňský postup do play off, ale chtělo by to rozjet dlouhou vítěznou sérii.

Poslední tři utkání
Čeljabinsk vs. Jekatěrinburg – 2:4
Kazaň vs. Čeljabinsk – 4:1
Magnitogorsk vs. Čeljabinsk – 5:2

Nejproduktivnější hráči
Lukáš Sedlák 11 bodů (8+3)
Tomáš Hyka 11 bodů (5+6)
Jesse Virtanen 11 bodů (4+7)
Zdravím všechny fandy ruské KHL. Dnes jsou na programu čtyři atraktivní duely, spolu se mnou si pak posvítíme na zápas od 15:00. Čeljabinsk přivítá na svém stadionu Jokerit. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud