KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Petrohrad - 21. ledna 2020   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
38:33' Tolčinskij (Kaprizov) • 41:25' Okulov (A. Marčenko, Šalunov) • 42:13' Tolčinskij
3:2
(0:0, 1:2, 2:0)
Petrohrad
Petrohrad
33:47' Podkolzin  (A. Bělov) • 39:43' Karpov  (Bengtsson, A. Bělov)
CSKA Moskva
Lars Johansson (I. Sorokin) – Nestěrov (C), Blažijevskij, A. Marčenko, Dahlbeck, Kiselevič, M. Robinson (A), Naumenkov – Kaprizov, M. Kempe, Slepyšev – Okulov, Šalunov, Mamin – Kalinin, Al. Popov (A), P. Karnauchov – Komissarov, Sorkin, Tolčinskij – Rtiščev.
Bělov, Ravodin – Viljugin, Šalagin
CSKA Arena, Moskva
10 614 diváků
Petrohrad
Hellberg (19.–20. Samonov) – Bengtsson, A. Bělov, Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin (A), Galeňuk – Jakupov, Lehterä (A), Tkačjov – Karpov, Kemppainen, Ketov (C) – Glotov, Koskiranta, Kuzmenko – Podkolzin, Kablukov, Ivan Morozov – K. Marčenko.

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera!
Československá stopa

Jiří Sekáč v dresu CSKA nenastoupil a utkání se tak obešlo bez české či slovenské stopy.
Šlágru tohoto hracího dne KHL přihlíželo 10 614 diváků!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 19:25 (6:9, 7:9, 6:7)
Zblokované střely – 22:12
Vyhraná vhazování – 23:34
Trestné minuty – 10:10
Hity – 5:8
Hokejisté CSKA vítězí nad Petrohradem 3:2 a poráží soupeře už potřetí ze čtyř utkání, které proti sobě v této sezóně oba rivalové sehráli! Po bezbrankové první třetině si přitom v prostřední části zajistili lepší výchozí pozici hosté, kteří vedli 2:1. Obhájcům Gagarinova poháru však skvěle vyšel nástup do závěrečné dvacetiminutovky. V přesilové hře nejprve srovnal Konstantin Okulov, jehož přihrávku si srazil do vlastní sítě obránce a o 48 sekund později vstřelil nakonec rozhodující gól Sergej Tolčinskij, jenž zaznamenal v utkání hned dvě trefy.
59:30'
Domácí alespoň vyhodili. Puk sbírá Chafizullin, který rozjíždí jednu z posledních akcí Petrohradu.
58:57'
Teď už je branka SKA prázdná!
58:24'
Vasilij Tokranov pálil od modré čáry vedle domácí branky. Hellberg zatím zůstává ve své svatyni.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:28'
Vasilij Podkolzin se dokázal dostat do střelecké pozice. Z levé strany mířil k bližší tyčce, ale Johansson zakročil vyrážečkou.
56:56'
Petrohrad je kompletní. Na vyrovnání mají hosté tři minuty.
56:19'
Hosté vyhazují až za branku soupeře.
55:54'
Slepyšev nahrál před branku Mariovi Kempemu, jehož střelu vyrazil Hellberg a následně puk dokázal před dorážejícími protihráči přikrýt.
55:31'
Hosté vyhodili.
55:20'
Rána Antona Slepyševa z levého kruhu byla sražena až do ochranné sítě za hostující brankou.
54:55'
Vasilij Glotov je vyloučen za vysokou hůl. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku CSKA.
53:26'
Do brejku vyrazil Kirill Kaprizov. Ten se šikovnou otočkou zbavil obránce a bekhendovou střelu donutil Helberga k zákroku.
53:06'
Teď už hosté kombinují v útočném pásmu, ale stále marně hledají prostor k nebezpečnější střele.
51:12'
Již tradiční obrázek, kdy domácí zastavili akci soupeře a poslali puk do blízkosti Hellbergovy branky, odkud musí Petrohrad rozjíždět další pokus o útok.
50:30'
Teď se dostal ke střele Vasilij Glotov. Johansson však zvládl svou práci tak, jak měl, když puk udržel ve své výstroji a přerušil hru.
49:52'
Jakmile domácí vedou, tak se proti nim složitě hraje. Hokejisté CSKA totiž výborně drží střední pásmo a hráči Petrohradu se vůbec nedostávají do pozic, odkud by mohli ohrozit branku soupeře.
48:46'
A zase. Hosté sbírají kotouč u své branky a rozjíždějí další útok.
47:54'
Hosté se už poněkolikáté pokoušejí dostat se s pukem až do útočného pásma, ale hráči CSKA teď dobře brání prostor ve střední třetině hrací plochy.
46:49'
Hosté nedokázali přesilovku zužitkovat. Moskevský klub je kompletní.
45:40'
Domácím se povedlo vyhodit.
44:56'
V oslabení vyrazil dopředu Popov. Snažil se nahrávat na Karnauchova, ale tuhle přihrávku obránci hostí zablokovali.
44:48'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., podrážení).
44:35'
Hosté si vynutili od soupeře nedovolený zákrok. Zatím využívají signalizované výhody.
43:50'
Zápas dvou elitních týmů KHL dostal rozhodně zajímavou zápletku. Teď jsou na řadě hosté, aby se skóre zkusili něco udělat.
42:13'
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí bleskově otáčejí skóre! Střelou nad lapačku brankáře Hellberga se o to postaral SERGEJ TOLČINSKIJ – 3:2. Bez asistence.
41:25'
Teď už domácí srovnávají! Od levého mantinelu posílal kotouč na vzdálenější tyčku Okulov. Tam číhal Mat Robinson, ovšem před ním si puk srazil do vlastní branky jeden z bránících hráčů. Za autora gólu je tedy označen nahrávající KONSTANTIN OKULOV. Asistence: Alexej Marčenko a Maxim Šalunov.
41:17'
Maxim Mamin jel z levé strany na Hellberga. Ten ale zůstal klidný a Mamin tak zamířil jen do jeho těla!
40:47'
Bengtsson vyhazuje.
40:02'
Domácí pokračují v přesilové hře, ve které ale v závěru druhé třetiny inkasovali.
Hity – 5:5
Na první gól se čekalo až do 34. minuty zápasu, ale do konce druhé třetiny pak padly hned tři! Skóre otevřel ve 34. minutě hostující Vasilij Podkolzin, který se po přihrávce Bělova ze strany natlačil před branku a po forhendové kličce zasouval kotouč za brankovou čáru. Domácí srovnali přesilovkovou trefou Sergeje Tolčinského, ovšem pouhých 17 sekund před přestávkou vrátil ve vlastním oslabení Petrohradu vedení Maxim Karpov. CSKA tedy po 40 minutách prohrává 1:2.
40:00'
39:43'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté skórují ve vlastním oslabení! Lukas Bengtsson nahrál na pravou stranu útočného pásma MAXIMOVI KARPOVOVI, který zápěstím vymetl bližší horní růžek Johanssonovy svatyně a 17 sekund před přestávkou vrátil Petrohradu vedení – 1:2. Asistence: Lukas Bengtsson a Anton Bělov.
39:33'
Igor Ožiganov se napletl do cesty Kiselevičovi, čímž udělal prostor pro svého spoluhráče. Rozhodčí to posoudili jako nedovolené bránění hráče SKA.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Je vyrovnáno! SERGEJ TOLČINSKIJ dostal puk k brankové čáře, odkud si s ním vyjel až do brankoviště a z bezprostřední blízkosti ho protlačil za záda klečícího brankáře Hellberga. Asistence: Kirill Kaprizov.
38:15'
Danila Galeňuk před brankou podrazil Okulova. Přesilovka pro CSKA.
37:45'
Konstantin Okulov vybojoval puk u zadního mantinelu, odkud nahrál na pravý kruh Maximovi Šalunovovi. Ten vystřelil do připraveného Hellberga.
36:35'
Domácí oslabení přežili. Už jsou kompletní.
35:22'
Domácí vyhazují.
34:34'
Za sekání je vyloučen domácí Nikita Nestěrov. Další přesilovka pro SKA.
34:34'
33:47'
Hosté jdou do vedení! Anton Bělov zachytil na červené čáře domácí rozehrávku a po přejetí útočné modré nahrál na pravou stranu VASILIJOVI PODKOLZINOVI. Ten se natlačil až před branku a po forhendové kličce puk zasunul za záda brankáře Johanssona. Asistence: Anton Bělov.
33:30'
Hra teď rychle plyne především ve středním pásmu.
31:42'
Rozhodčí teď zřejmě sami nevěděli, co odpískali. Respektive, čárový se zřejmě upískl při domnělém ofsajdu. Jeden z hlavních ho opravila a nařídil buly ve středovém kruhu.
30:54'
Na první gól se čeká už více než půl zápasu. Tým, který otevře skóre, bude ve velké výhodě.
30:13'
30:08'
V závěru domácího oslabení vyrazil dopředu Mamin. Do šance se neprokličkoval, ale ušetřil pro svůj tým cenné sekundy.
29:30'
Domácím se podařilo vyhodit.
28:56'
Rychlá souhra hostí. Z pravého kruhu ji zakončoval Nail Jakupov, ale Johansson natáhl ke své tyčce levý beton.
28:11'
Tak Kaprizov nakonec dostává trest za krosček. Petrohrad si tak zahraje další přesilovku.
28:11'
Kirill Kaprizov narazil zároveň s hvizdem rozhodčích na hrazení hostujícího obránce Danilu Galeňuka. Ten se z ledu zvedal těžce, ale snad by měl být v pořádku. Následuje reklamní přestávka.
27:06'
Na levé straně se otevřel prostor před Sergejem Tolčinským, který toho využil a hnal se na brankáře Hellberga. Zakončil však do vyrážečky gólmana SKA.
26:39'
A teď už je CSKA v plném počtu.
26:35'
26:06'
Na levém kruhu byl připravený na střelu Vladimir E. Tkačjov. Trefil jen obránce.
25:32'
Ožiganov z osy kluziště minul domácí branku. Moskevský celek poté vyhodil.
24:38'
Domácí Maxim Šalunov dostal dvě minuty za držení. Následovat bude přesilovka Petrohradu.
24:23'
Domácí Maxim Mamin při zavážení kotouče do útočného pásma na chvilku zaváhal a spoluhráč mu mezitím přejel do ofsajdu.
23:38'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před Johanssonovu klec.
23:21'
Vasilij Glotov nabral rychlost na pravém křídle a nakonec i vypálil. Puk je ve výstroji gólmana Johanssona.
22:48'
Za obranu domácích si najížděl Karpov. Přihrávku na něj však pokryl obránce Naumenkov.
22:03'
Domácí jsou v úvodu druhé části aktivnější. Tolčinskij posunul puk na Sorkina, jehož volej prolétl vedle levé tyčky z pohledu Hellberga.
21:27'
Od modré čáry vypálil Klas Dahlbeck, Hellberg puk vyrazil.
20:47'
Kaprizov vymyslel nádhernou přihrávku před branku pro Antona Slepyševa. Ten však sám před Hellbergem minul branku!
Hity – 2:4
První třetina gól nepřinesla. Hrálo se takticky, ani jeden z týmů to nechtěl přehnaně otevřít. Přesto jsme pár šancí viděli. Na straně Petrohradu stála za zmínku především příležitost Ketova, který zblízka nepřekonal brankáře Johanssona. Na druhé straně zahrozil Mamin v oslabení a pro změnu v přesilovce pak musel hostující gólman řešit velký závar, který domácí rozpoutali po voleji Kaprizova.
20:00'
19:46'
Magnus Hellberg je už zpět v brance. Jeho brusle je tedy zřejmě již opravena.
19:00'
Máme tu poslední minutu první třetiny.
18:37'
Hosté jsou už v plném počtu.
18:11'
Hellbergova brusle bude potřebovat větší opravu, která proběhne na střídačce. Do branky SKA se tak staví Alexandr Samonov.
18:11'
Rozhodčí přerušili hru kvůli problémům brankáře Hellberga s bruslí. Hostujícímu gólmanovi pomáhají na střídačku spoluhráči. Zřejmě se jedná o ulomený nůž na levé noze.
18:05'
Hosté vyhazují.
17:28'
Domácí to teď sehráli velmi dobře! Z pravého kruhu pálil z první Kirill Kaprizov. Hellberk kotouč pravým betonem vyrazil před sebe a se štěstím pak ustál dorážky Maria Kempeho a Sergeje Tolčinského!
16:46'
Kablukov okamžitě odpaluje puk až k brance soupeře.
16:36'
Maxim Karpov dostává dvouminutový trest za zbytečný faul v útočném pásmu. Přidržel hokejku obránce Naumenka a oslabuje tak Petrohrad.
15:59'
Kemppainen vyhrál buly na Lukase Bengtssona, který okamžitě vypálil. Lapačka brankáře Johanssona ale byla na svém místě.
15:12'
Z levé strany vystřelil Vasilij Podkolzin. Puk je ve výstroji Larse Johanssena.
14:24'
Puk skončil někde v hledišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
13:54'
Hned po vhazování pálil Anton Slepyšev. Hellberg jeho pokus vytěsnil mimo svou klec.
13:07'
Domácí jsou v plném počtu.
12:45'
Maxim Mamin to udělal v oslabení výborně. V souboji 1 na 1 objel obránce, rychle obkroužil branku a hned se pokusil zasunout puk za brankovou čáru. Hellberg si lehl v brankovišti a rukama ucpal prostor u své tyčky!
12:15'
Domácí obrana v oslabení dobře blokuje střely soupeře. Teď navíc hráči v červeném vyhodili.
11:06'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Tolčinskij – 2 min., hákování).
09:35'
Obrovská šance hostí! Maxim Karpov vyhrál sprintérský souboj s obráncem a dokázal puk posunout před branku, kde byl Jevgenij Ketov. Johansson se však proti němu stačil bleskurychle přemístit a hostující útočník zakončil z bezprostřední blízkosti jen do něho!
09:19'
Sergej Kalinin střílel z levého kruhu v momentě, kdy Hellbergovi clonil Karnauchov. Hostující gólman stačil puk lapačkou alespoň vyrazit.
08:19'
Andrej Kuzmenko dostal přihrávku do jízdy a z levé strany se natlačil až před Johanssona. Ten byl úspěšnější a zneškodnil tak první gólovou příležitost hostí v utkání!
07:22'
Nail Jakupov byl v útočném pásmu dříve než puk. Hostům byl tedy odpískán ofsajd.
06:54'
Po střele od modré čáry si připsal snadný zákrok domácí Johansson, který přikryl puk lapačkou. Následuje reklamní přestávka.
06:18'
Další icing domácích hokejistů. Hra se tedy znovu vrátí do obranné třetiny CSKA.
05:44'
Zakázané uvolnění domácích.
05:02'
04:48'
Hosté vyhazují a zřejmě oslabení přežijí.
04:36'
Od modré čáry vypálil Alexej Marčenko. Puk je ve výstroji Magnuse Hellberga.
03:50'
Hosté se osvobozují.
03:27'
Domácí to zajímavě rozjeli. Po zákroku brankáře Hellberga se dostal k dorážce z mezikruží Kirill Kaprizov, který branku netrefil.
03:01'
Teď to ale při napadání přehnal Kirill Marčenko, který zahákoval obránce Kiseleviče. Přesilovka pro CSKA.
02:16'
Petrohrad se snaží hrát aktivně. Hosté hodně drží puk a když ho nemají, tak nepříjemně forčekují.
01:08'
Joonas Kemppainen ze středního pásma posunul puk směrem k domácí brance. Brankář Johansson ho hokejkou zachytil a hned rozehrál.
00:30'
Hostující útočník Tkačjov se snažil dojet puk v rohu za domácí brankou. Dříve tam ale byl obránce Robinson.
00:01'
Zazní hymna Ruské federace.

CSKA Moskva: Lars Johansson (I. Sorokin) – Nestěrov (C), Blažijevskij, Marčenko, Dahlbeck, Kiselevič, M. Robinson (A), Naumenkov – Kaprizov, M. Kempe, Slepyšev – Okulov, Šalunov, Mamin – Kalinin, Al. Popov (A), P. Karnauchov – Komissarov, Sorkin, Tolčinskij – Rtiščev.

SKA Petrohrad: Hellberg (Samonov) – Bengtsson, A. Bělov, Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin (A), Galeňuk – Jakupov, Lehterä (A), Tkačjov – Karpov, Kemppainen, Ketov (C) – Glotov, Koskiranta, Kuzmenko – Podkolzin, Kablukov, Ivan Morozov – Marčenko.

Rozhodčí: Bělov, Ravodin – Viljugin, Šalagin.

Jiří Sekáč (CSKA) – 44 zápasů, 24 bodů (12+12)

CSKA Moskva:
Obhájci Gagarinova poháru ukazují své kvality i v tomto ročníku. Ze 49 zápasů uhráli 74 bodů a jsou nejlepším mužstvem v celé KHL. V posledních pěti duelech navíc armádní klub vždy bodoval. Z toho čtyřikrát zvítězil a jednou padl v prodloužení. Naposledy CSKA na domácím ledě jasně přehrálo 6:1 Soči, předtím zdolalo 5:1 Minsk. Moskevský celek disponuje výbornou defenzivou, skvělými čísly oplývají oba gólmani.