KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Petrohrad - 3. ledna 2020   17:30

Jokerit
Jokerit
24:59' O'Neill (Joensuu, Regin) • 30:59' Regin (Moses, Kivistö) • 34:17' Moses (Norman) • 37:31' Regin (Joensuu, O'Neill) • 38:50' Lehtonen (Nicklas Jensen, Kontiola) • 55:58' Moses (A. Grant)
Petrohrad
Melničuk (39. Hellberg) – Bengtsson, Zubarev, Ožiganov, Tokranov, Chafizullin, Zub, Zemčonok – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačjov – Kemppainen, Kagarlickij, Jakupov – Karpov, M. Aaltonen, Kuzmenko – Kablukov, Děrgačov, Ketov – Glotov.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Dnešní utkání sledovalo 11138 diváků.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

David Sklenička (JOK) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:49
V Hartwall Areně se dnes zrodil velice nečekaný výsledek, když Jokerit uštědřil hvězdnému Petrohradu debakl 6:0! O jasné výhře finského celku rozhodla druhá třetina, ve které nešťastník Alexej Melničuk inkasoval hned pětkrát. Třetí třetinu odchytal za SKA náhradník Magnus Hellberg, který ještě stihl inkasovat z hole Stevea Mosese, jenž zvýšil na konečných 6:0 pro Jokerit.
59:40'
Hosté ještě jednou vyhazují puk přes všechny čáry.
59:04'
Po Jensenově přihrávce se před Hellbergem zjevil bek Sami Lepistö, jemuž se ale nepodařilo dostat kotouč do sítě!
58:27'
Arťom Zub vyhodil kotouč přes všechny čáry, domácí musejí zakládat další akci až od Kalninše.
58:03'
Další komplikace pro SKA, Vladimir E. Tkačjov (PET) vyfasoval dvě minuty za hákování.
57:21'
Nicklas Jensen vjel do útočného pásma příliš brzy, čímž vystavil Regina do ofsajdu. Následovat bude buly ve středním pásmu.
56:48'
Ketov přišel o puk na útočné modré a dnes dvougólový Peter Regin už zakládá další protiakci Helsinek.
55:58'
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí v závěru zvyšují svůj náskok už na neuvěřitelných 6:0, to je obrovská potupa pro movitý Petrohrad! Domácí ujeli do přečíslení a po závaru před Hellbergem nakonec STEVE MOSES uklidil kotouč do sítě. Asistence: Alex Grant.
55:45'
Igor Ožiganov se na útočné modré zbavil dvou bránících hráčů Jokeritu, vystřelit se mu už ale nepodařilo.
54:50'
Henri Ikonen na levém kruhu přenechal kotouč Lehtonenovi, jehož střelu si však Hellberg snadno pohlídal a přerušil hru.
53:58'
Kablukov už je zpět na ledě, tuto přesilovku se hráčům Jokeritu využít nepodařilo.
53:15'
Petri Kontiola při přechodu přes útočnou modrou uvízl v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:38'
Joensuův pas byl pro Mosese příliš prudký, domácí se sami vyhnali z útočné třetiny.
51:56'
Ilja Kablukov (PET) následně zbytečně vyhodil puk mezi diváky, Jokerit si tak zahraje další přesilovku.
51:46'
Obránce Grant se prokličkoval až do prostoru mezi kruhy, zakončit se mu ale nepodařilo.
51:20'
Zemčjonokova nepřesná rozehrávka nikoho v bílém dresu nenašla, Tommi Kivistö má nyní spoustu času na založení protiútoku.
50:44'
Steve Moses z otočky minul a krátce poté kotouč vyletěl ze hřiště, hraje přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu SKA.
50:13'
Nepovedená rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude znovu po Kalninšově levici.
49:26'
Jori Lehterä si nezpracoval prudký pas, hráči Jokeritu Helsinky teď mají spoustu času na založení protiútoku.
47:41'
Domácí po souvislém tlaku SKA pouze vyhodili kotouč ze třetiny a odjeli vystřídat.
46:47'
Maxim Karpov to vzal na sebe z levého kruhu, jeho projektil však Janis Kalninš snadno lapil.
46:02'
Hra je znovu přerušena, do Hartwall Areny se vrátíme po komerční přestávce.
45:15'
Jesse Joensuu se pokoušel probít se kupředu po pravém křídle a nakonec se mu podařilo vybojovat buly v útočném pásmu.
44:21'
Jensenovu střelu z levého kruhu ukryl Magnus Hellberg ve své lapačce a přerušil hru.
43:40'
Peter Regin nabil na střelu Skleničkovi, jenž ale neměl seřízená mířidla a Hellberg nemusel zasahovat.
43:02'
Igor Ožiganov v mezikruží promáchl a o chvilku později to ještě zkoušel Jakupov, jehož rána z pravého kruhu ale postrádala přesnost.
42:25'
Po nahození Tokranova byl kotouč ztečován a vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Kalninšem.
41:36'
Nicklas Jensen to zkoušel podruhé, jeho rána z pravého kruhu ale byla zblokována Plotnikovem.
40:44'
Domácí sebevědomě kombinují v útočném pásmu. Ke střele se teď dokonce dostal Nicklas Jensen, z krkolomné pozice ale minul.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:14.
Ve druhé třetině jsme sledovali jednoznačnou dominanci hráčů Jokeritu. Postupně se prosadili O'Neill, Regin, Moses, opět Regin a Lehtonen, po jehož trefě na 5:0 hosté vystřídali brankáře: zbytek utkání dochytá Magnus Hellberg.
40:00'
39:39'
A další vyloučení Petrohradu! Joonas Kemppainen (PET) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.
38:50'
Alexej Melničuk už toho má po pěti inkasovaných gólech plné zuby, do branky SKA míří Magnus Hellberg!
38:50'
A i ta končí gólem, to je neskutečné! MIKKO LEHTONEN napřáhl z vrcholu kruhů a přesně trefil mezírku mezi Melničukovými betony. Asistence: Nicklas Jensen a Petri Kontiola.
38:19'
Hokejisté SKA hráli chvilku v šesti, skvěle hrající Jokerit si tak zahraje další přesilovku!
37:31'
Tohle už začíná zavánět demolicí favorizovaného Petrohradu, PETER REGIN v přesilové hře zvyšuje už na 4:0! Asistence: Jesse Joensuu a Brian O'Neill.
37:03'
Jokerit už hraje v plném počtu, Sami Lepistö je zpět na ledě.
36:23'
Poměr sil na ledě se vyrovná, Sergej Plotnikov (PET) vydasoval dvě minuty za krosček.
35:56'
Kagarlickij už byl v předbrankovém prostoru, ke střele se ale nakonec nedostal.
35:03'
Sami Lepistö (JOK) vyfasoval dvě minuty za podrážení.
34:17'
No a teď už ne, hostující brankář inkasuje potřetí! Po přihrávce Johna Normana, který si tak ve svém dvoustém utkání v KHL připisuje stý bod, vstřelil další gól Jokeritu po krásné individuální akci STEVE MOSES! Asistence: John Norman.
33:27'
Domácí to teď zkoušejí ze všech pozic. Z rohu to vzal na sebe Nicklas Jensen, tentokrát si však Melničuk poradil.
32:38'
Joonas Kemppainen zvládl bruslařský souboj s dvěma zadáky Jokeritu, zakázané uvolnění se nepíská a hosté mohou pokračovat v útoku.
31:56'
Nail Jakupov byl u vyhozeného kotouče jako první, v rohu kluziště ale o puk nakonec přišel.
30:59'
A už je to o dva góly! Na konci povedené akce Jokeritu stál zkušený PETER REGIN, který z mezikruží dokázal překonat Alexeje Melničuka. Sudí poté ještě dlouho zkoumali záznam kvůli podezření na vysokou hůl Lepistöa, gól ale platí. Asistence: Steve Moses a Tommi Kivistö.
30:07'
Tlak Jokeritu stále přetrvává, poslední minuty zcela jasně patří helsinskému týmu.
29:25'
Domácí jsou nyní jasně lepším týmem. Ke střelám se nyní dostali i Alex Grant a John Norman, ani jeden z nich však neuspěl.
28:41'
Po závaru před brankou Petrohradu se k dorážce dostal důrazný Mika Niemi, jenž ale nasměroval svou střelu vysoko nad.
27:50'
Brian O'Neill našel v předbrankovém prostoru úplně volného Joensuua, který však neuspěl!
27:03'
Hra byla po delší době přerušena a následovat bude komerční přestávka.
26:22'
Na konci další akce Petrohradu stál Vladimir E. Tkačjov, s jeho nepříliš prudkou střelou z mezikruží si ale Kalninš rovněž poradil.
25:38'
Maxim Karpov to zkusil z první, jeho ránu ale Janis Kalninš dokázal vyrazit.
24:59'
No a finský celek se dostává do vedení! Po přihrávce od Joensuua se ke kotouči dostal BRIAN O'NEILL a přesnou střelou rozradostnil zaplněné tribuny. Asistence: Jesse Joensuu a Peter Regin.
22:43'
Po úvodním tlaku SKA se hra vyrovnala, i domácí hokejisté se nyní dokázali usadit v útočné třetině.
21:47'
Na led poprvé naskakuje mladík Vasilij Glotov, pro kterého se tak jedná o vůbec první střídání v KHL.
20:56'
Hráči SKA vstoupili do druhé třetiny velice aktivně a Jevgenij Ketov teď orazítkoval tyč!
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:16.
Po dvaceti minutách hry svítí na kostce nad ledem v Hartwall Areně stále skóre 0:0. Oba týmy si dokázaly vytvořit několik šancí, dosavadní průběh utkání ale jasně patřil skvěle chytajícím brankářům Kalninšovi a Melničukovi.
20:00'
19:38'
Nakonec z toho byla střela Igora Ožiganova, s jehož přízemním pokusem si ale Kalninš poradil.
19:04'
Kagarlickij čistým obranným zákrokem ukončil další akci Jokeritu a hosté mohou ještě zamířit kupředu.
18:05'
Dvakrát v krátkém časovém sledu to od modré zkoušel Karpov, ani jeden z jeho pokusů se ale neujal.
17:19'
Právě Jesse Joensuu se nyní zjevil sám před Melničukem, po přihrávce od Regina ale nedokázal uklidit kotouč do sítě!
16:43'
Joensuu se mezi kruhy dostal ke střele, ta ale byla zblokována a Alexej Melničuk mohl zůstat v klidu.
15:47'
Jakupov v rohu kluziště čistým hitem odzbrojil Mikku Lehtonena, akce SKA ale krátce poté zase skončila.
14:52'
Ilja Kablukov si nedokázal zpracovat prudký pas od Ketova a puk tak doletěl až na zakázané uvolnění.
13:58'
Po trmě-vrmě ve středním pásmu se kotouče zmocnil Tommi Kivistö a vyhodil ho do bezpečí, oba týmy rychle střídají.
13:04'
Alexej Melničuk po pokračujícím tlaku Jokeritu raději přerušil hru, před námi je další komerční přestávka.
12:28'
Na opačném konci kluziště zahrozil Peter Regin, jenž se pokusil zakončit svou akci z otočky, puk mu ale na poslední chvíli ujel.
11:46'
Dmitrij Kagarlickij se prokousal až do předbrankového prostoru, zakončení mu ale nevyšlo podle představ.
10:59'
Grantovo nahození od modré bylo přizvednuto do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.
10:27'
Sergej Plotnikov se zjevil sám před Kalninšem, ze stoprocentní pozice ale přestřelil!
09:48'
Sklenička se blýskl čistým hitem, po němž hráči Jokeritu založili další protiakci, ta ale k ohrožení Melničuka nevedla.
08:53'
Na konci krásné kombinační akce SKA měl stát Joonas Kemppainen, k němuž ale pas od Kagarlického nakonec nedoletěl.
08:01'
Rozjetý Peter Regin byl ve středním pásmu zastaven drobným háčkem, sudí ale nechávají pokračovat ve hře a oba týmy nyní střídají.
07:08'
Marko Anttila na vrcholu levého kruhu promáchl a rychlou protiakci Petrohradu už zakládá Andrej Kuzmenko.
06:24'
Nail Jakupov to vzal na sebe z pravé strany, se střelou někdejší jedničky draftu si ale Janis Kalninš snadno poradil.
05:31'
Nakonec z toho byla střela Briana O'Neilla, který ale neměl seřízená mířidla.
04:50'
Karpov nedokázal rozehrát přesně, v plném počtu hrající Jokerit může opět zamířit kupředu.
03:56'
Pokus Plotnikova z levého kruhu byl zblokován a kotouč vyletěl do ochranné sítě.
03:30'
Melničuk zaváhal v rozehrávce a byla z toho šance pro Mosese, který ale z pravého kruhu neuspěl!
02:53'
Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Henri Ikonen a nakonec se dostal i ke střele, ta ale nebyla pro Melničuka nebezpečná.
02:15'
Alex Grant (JOK) zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil unikajícího Kuzmenka, SKA si tak zahraje svou první přesilovku.
01:54'
Domácím byl odpískán ofsajd, následovat bude vhazování ve středním pásmu.
01:15'
Na opačném konci hřiště to zkoušel Petri Kontiola, daleko se ale nedostal a další akci Helsinek už zakládá zadák Lepistö.
00:32'
Maxim Karpov se parádně prokličkoval až před Kalninše, lotyšský gólman Jokeritu si ale s jeho následnou střelou dokázal poradit.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö, Lööv, Kivistö, D. Sklenička, E. Räsänen – Joensuu, O'Neill, Regin – Haapala, Kontiola, Nicklas Jensen – Moses, Norman, H. Ikonen – Oksanen, Anttila, M. Niemi.

SKA Petrohrad: Melničuk (Hellberg) – Bengtsson, Zubarev, Ožiganov, Tokranov, Chafizullin, Zub, Zemčonok – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačjov – Kemppainen, Kagarlickij, Jakupov – Karpov, M. Aaltonen, Kuzmenko – Kablukov, Děrgačov, Ketov – Glotov.

Rozhodčí: Olenin, Fraňo (CZE) – Berseňov, Judin.
SKA PETROHRAD

Tradičně silný Petrohrad i v letošní sezóně zápolí s moskevským CSKA o post lídra Západní konference. Rudoarmějci mají momentálně o píď navrch, SKA ale z druhého místa ztrácí na odvěkého rivala jen dva body. Svěřenci Alexeje Kudašova po třech výhrách v řadě ovšem v minulém utkání zaváhali a prohráli 2:3 v prodloužení na ledě Severstalu Čerepovec.