KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Jekatěrinburg - 27. února 2020   17:30

Kazaň
Kazaň
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Jekatěrinburg
05:50' Platt   • 20:34' Dawes  (Sexton, Macek) • 58:53' Gurkin  (Dawes, Holland)
Kazaň
Jakub Kovář (41. Galkin) – Berezin, Gurkin, Mamkin, Batyršin, Sevostjanov, Trjamkin, Valitov – Macek, Holland, Dawes – Sexton, Platt, Mozer – A. Garejev, Kučerjavenko, Bělousov – Chripunov, V. Popov, Obidin.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Utkání je tedy u konce a vyhrává hostující celek 3:0. V první třetině otevřel skóre Platt. Na kraji druhé periody se v přesilovce prosadil Dawes a v poslední třetině zápas uzavřel ranou od modré Gurkin. Zápas nabídl hodně přesilových her, ale zvlášť domácí je nedokázali využít, což je jednoznačně stálo body v dnešním utkání. Kazaň ale i tak ovládl tabulku základní části východní konference a v osmifinále play off se utká s Nižněkamskem, první zápas se hraje na ledě Kazaně 2.3. Jekatěrinburg skončil ve východní konferenci na čtvrtém místě a v play off narazí na Novosibirsk.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:53'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hotovo, rozhodnuto. Peter Holland našel na modré čáře Nigela Dawese, který na modré čáře našel JEFIMA GURKINA, který se napřáhl a jeho rána propálila vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nigel Dawes, Peter Holland.
58:34'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 2 min., podrážení).
58:20'
Domácí odvolali brankáře a zkouší to v šesti.
57:58'
Zápas už se jen dohrává a na puku je momentálně domácí tým za vlastní brankou.
56:50'
Zakázané uvolnění hostů.
56:39'
56:12'
Po zmatku před brankou se puk odrazil na hůl Azevedo, ten hned střílel, ale poloodkrytou branku netrefil.
55:39'
Azevedo našel zleva na pravé straně Petrova, který z voleje pálil. Jeho pokus z dobré pozice branku netrefil.
54:49'
Oslabení hostí začíná jejich vyhozením přes všechny čáry.
54:39'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Mozer – 2 min., nedovolené bránění).
54:19'
Následuje komerční přestávka.
53:47'
53:20'
Maxim Berezin vystřelil od modré, ale nepřesně a domácí vyhazují.
52:42'
Nikita Ljamkin dokonce ve vlastním oslabení byl sám před Galkinem, ale jeho teč skončila vedle branky.
52:05'
Domácí Azevedo se při oslabení dostal ke střele. Jeho pokus ale končí nad brankou.
51:47'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., vysoká hůl).
51:34'
Po delší době se dopředu dostal i hostující tým, ale střelecký pokus to nepřineslo.
51:04'
Ihned po vyhraném vhazování pálil od modré Nikita Ljamkin. Jeho pohotová rána ale Galkina nepřekvapila.
50:48'
Od modré nahazoval na branku Žuravljov. Jeho nahození ale nikdo v zeleném dresu netečoval.
49:45'
Domácí Kirill Petrov se protáhl do pásma a už šel na branku, ale rozhodčí mu dopískl ofsajd.
49:33'
Pedan opět pálil od modré a jeho spoluhráči doráželi. Galkin ale zatím bezchybný.
49:28'
48:46'
Po Pedanově střele se strhlo několik dorážek v brankovišti, rozhodčí nakonec přerušuje hru.
48:24'
Další nepřesnost v domácí rozehrávce a domácí hráči začnou za vlastní brankou.
47:52'
Geoff Platt vybojoval puk za brankou a vyhazuje.
47:28'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., hákování).
47:11'
Domácí Dmitrij Voronkov se snažil dostat po levé straně do pásma, ale chyběla mu síla, tak jen nahodil za branku soupeře.
46:42'
46:35'
46:16'
46:04'
Klidná kombinace domácích ve vlastním pásmu. Nikam se neženou.
45:09'
Hostující Nigel Dawes jel sám na branku. Rozhodl se pro zakončení na lapačku brankáře, kterou ale jen trefil.
44:45'
Emil Galimov si ve velké rychlosti vyměnil puk se spoluhráčem a pokračoval do pásma, a´tam mu ale puk ujel a byl rád, že dokázal zabrzdit před brankářem.
44:35'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., nedovolené bránění).
44:16'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Georgij Bělousov – 2 min., krosček).
43:50'
Domácí jdou do šesti, budou hrát přesilovku.
43:01'
Domácí Dmitrij Judin se uvolnil od modré a chtěl nabídnout puk před branku, kotouč mu ale sjel z hole.
42:43'
Po několika soubojích je u puku za vlastní brankou domácí tým.
41:34'
Po rychlém brejku dostal z pravé strany pas před branku hostující Andrej Obidin, jeho jemná teč, ale branku netrefila.
41:20'
41:00'
Po nepřesné střele Voronkova vyhazující hosté.
40:20'
Hosté vyhazující až za branku Reideborna.
40:01'
Střídání v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg: ze hřiště odchází Jakub Kovář, přichází Vladimir Galkin.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:10.
Druhá třetina je u konce a vyhrál ji hostující celek 1:0. Jedinou branku prostřední periody vstřelil v přesilovce Dawes. Hosté se ale dostávají pod tlak častým vylučováním, ve druhé třetině byli vyloučeni dokonce třikrát. Kazaň byla právě o ty přesilovky lepším týmem.

39:20'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stěpan Chripunov – 2 min., držení).
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:12'
Na útočné modré už čekal na nahrávku Nikita Dyňak, který ale dostal moc dlouhý pas, takže by se pískal ofsajd.
37:03'
Do pásma se dostal středem Justin Azevedo a pálil. Kovář jeho pokus v klidu dostal nad branku vyrážečkou.
36:45'
Alexander Sevostjanov po vhazování pálil od půlky na branku domácích. Reideborn vyrazil nebezpečnou střelu do ochranné sítě.
36:24'
Andrej Obidin přijel ze střídačky a hned poslal tvrdou ránu voleje na branku. Jeho pokus byl hodně tvrdý a trefil jen blokujícího soupeře.
35:06'
Patrice Cormier se otočil kolem branky a snažil se puk zasunout do branky. Pozorný Kovář udržel betony na ledové ploše.
34:54'
Ofsajd domácího týmu.
33:49'
Rafael Batyršin nahazoval na branku od modré. Domácí brankář dal betony k sobě a puk ho jen trefil.
33:14'
Nahrávka rukou na domácí straně. Hra je přerušena.
32:57'
32:34'
Daniil Žuravljov si nabruslil po pravé straně do pásma a šikovnou ranou se snažil překonat Kováře. Ten přitiskl lapačku k betonu a puk dál nepustil.
32:15'
31:49'
Viktor Tichonov pálil z pravého kruhu na branku. Jeho volej poslal Kovář betonem do rohu.
30:52'
Nahození Wikstranda od modré způsobilo před Kovářovou brankou zmatek, ale český brankář puk za svá záda nepustil.
30:33'
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
30:15'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Rafael Batyršin – 2 min., podrážení).
30:08'
Domácí v šesti, budou hrát přesilovku.
29:55'
Zakázané uvolnění domácích.
29:46'
Jefim Gurkin dostal puk na modrou a z voleje ohrozil branku soupeře. Puk ale byl tečovaný a končí vedle klece.
29:06'
28:45'
Georgij Bělousov dostal do slotu nahrávku na volej. Jeho dělovka ale v síti nekončí, protože jen trefila brankáře.
28:06'
Rafael Batyršin pálil od modré a ještě si dokázal kotouč dojet a dorazit. První pokus trefil brankáře, pak už mířil mimo branku.
27:31'
Brooks Macek se snažil něco vymyslet na levé straně útočného pásma, zkusil zajímavou přihrávku na druhou stranu, ale tu zachytil soupeř.
27:06'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikolaj Averin – 2 min., vražení na hrazení).
26:43'
Andrej Obidin dostal puk do útočného rohu, ale zakopl a přišel o něho.
26:11'
25:55'
Hosté šli dva na jednoho domácího, ale vše zhatila nepřesná nahrávka Batyršina.
25:22'
Dmitrij Judin se snažil od modré vystřelit, ale puk se mu dostal pod brusle a nakonec o něho přišel.
25:02'
25:00'
Další vyhození hostujícího celku.
24:25'
Hostující tým šel do brejku a k zakončení se dostal Alexandr Kučerjavenko. Jenže jeho střela trefila Reideborna jen do ruky.
24:20'
Arťom Galimov pálil po dlouhé kombinaci domácích z pravého kruhu na branku. Jeho pokus Kovář v klidu kryje.
23:30'
Domácí se nedokázali dostat do pásma a jejich akce končí ofsajdem.
23:02'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Arťom Garejev – 2 min., držení hole).
21:35'
Ofsajd domácích zastavuje jejich útočnou snahu.
20:34'
Už je to o dvě branky, když hosté využili přesilovku. Dan Sexton perfektně z levé strany našel křižným pasem NIGELA DAWESE, který prázdnou branku dokázal trefit. Asistence: Dan Sexton, Brooks Macek.
20:01'
Po první třetině utkání vedou hosté na ledě Kazaně 1:0. V 6. minutě je poslal ve vlastním oslabení do vedení Geoff Platt. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
20:00'
20:00'
Domácím se teď nevyplatila nedisciplinovanost. Jekatěrinburg dohrál první třetinu ve výhodě. V závěrečné minutě se nechal za podražení vyloučit na 2 minuty Azevedo a první přesilovka čeká na začátku druhé třetiny i na hosty.
18:42'
První třetina se pomalu chýlí ke konci a zatím vedou hosté. Domácí Tichonov se teď dostal ke střele, ale pro Galkina se jednalo o snadný zákrok.
05:50'
Běloruský útočník GEOFF PLATT posílá hosty v oslabení do vedení. Jekatěrinburg tak udělal z vlastní nevýhody výhodu. Bez asistence.
05:38'
00:01'

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Ljamkin, Rukavišnikov, Pedan, Wikstrand, N. Averin, Judin, Žuravljov – Azevedo, A. Galimov, K. Petrov – E. Galimov, Dyňak, Voronkov – Fisenko, Galuzin, Sannikov – Frattin, Cormier, V. Tichonov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Berezin, Gurkin, Mamkin, Batyršin, Sevostjanov, Trjamkin, Valitov – Macek, Holland, Dawes – Sexton, Platt, Mozer – A. Garejev, Kučerjavenko, Bělousov – Chripunov, V. Popov, Obidin..
Jediným českým hráčem, který je na soupiskách klubů je hostující brankář Jakub Kovář.
Poslední vzájemný zápas se hrál 25. ledna v Uralets Areně a hosté vyhráli 3:2.
Oba týmy hrají ve Východní konferenci, Kazaň je s náskokem deváti bodů první. Jekatěrinburg je na čtvrté pozici. Oba kluby mají jistý postup do play-off.
Ak Bars Kazaň z posledních pěti zápasů prohrál jediný. Nestačil na Spartak Moskvu 3:6. Tým si poradil se Spartakem Moskvou 4:1, Omskem 5:3, Dynamem Minsk 5:4 a Ufou 3:2.
Avtomobilist Jekatěrinburg z posledních pěti zápasů vyhrál tři utkání a dvě prohrál. Nestačil na Helsinky 3:4 a na Dinamo Rigu 1:2. Poradil si s Dynamem Minsk 6:4, Novosobirskem 3:1 a Omskem 4:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Ak Bars Kazaň a Avtomobilist Jekatěrinburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.