Magnitogorsk - Chabarovsk | ONLINE | 9.1.2020 15:00 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Chabarovsk - 9. ledna 2020   15:00

Ukončeno
Magnitogorsk
Magnitogorsk
06:49' Potěchin (Rasmussen, Matuškin) • 23:49' Rasmussen (Kozun, Antipin) • 35:19' Potěchin (O'Dell, Rasmussen) • 36:54' A. Nestrašil (Mozjakin, Pivcakin)
4:3
(1:0, 3:0, 0:3)
Chabarovsk
Chabarovsk
41:12' Gorškov  (Vj. Ušenin, V. Vasiljev) • 51:29' Turbin  (H. Zohorna) • 56:25' Fajzullin  (Jordán)
Magnitogorsk
Sestavy:
Děmčenko (Košečkin) – Pivcakin, Antipin (A), Vereščagin, J. Jakovlev (A), Matuškin, Dronov, J. Birjukov – A. Nestrašil, Filippi, Mozjakin (C) – Rasmussen, Potěchin, O'Dell – Kozun, Loktionov, N. Kuljomin – Dorofejev, Několenko, Ljubimov – Rožkov.
Rozhodčí
Vasiljev, Romasko – Osipov, Stroganov
Arena Metallurg
Chabarovsk
Sestavy:
Langhamer (Alikin) – Vitásek, Jordán (C), Korjagin, Kamalov, V. Vasiljev, Turbin, Alexandrov – Rasskazov, H. Zohorna, Fajzullin – Gorškov, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – A. Lazarev, Golubev, Ruděnkov (A) – Veličkin, A. Kuzněcov, Kacuba.
Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (MET) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:45
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:22

Michal Jordán (CHA) 0+1, 3 střely, čas na ledě 23:17
Ondřej Vitásek (CHA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 23:54
Hynek Zohorna (CHA) 0+1, 5 střel, čas na ledě 14:31
Tomáš Zohorna (CHA) nenastoupil
Marek Langhamer (CHA) 4 obdržené branky, 32 zásahů
Statistiky utkání:

Střely na branku – 36:28.
Zblokované střely – 8:12.
Vyloučení – 1:5.
Využití přesilovek 2/5 – 1/1.
Vhazování – 33:26.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Magnitogorsku, který svého soupeře porazil výsledkem 4:3. Domácí vstupovali do poslední periody při čtyřbrankovém vedení, avšak situaci si celkem zbytečně zkomplikovali. Chabarovsku se totiž povedlo snížit na rozdíl jediné branky, avšak žádné větší drama se už neudálo. Magnitogorsk tak potvrdil roli favorita zápasu a z tohoto duelu bere plný počet bodů.
Konec zápasu.
59:30'
Amur to zkouší bez brankáře!
59:13'
Už nám běží poslední minuta tohoto zápasu, hosté se nemohou dostat do tlaku. Pakliže se dostanou do opačného pásma, dá se očekávat odvolání Langamera.
57:47'
Mozjakinovi se povedlo nasbírat cenné vteřinky, neboť držel kotouč za branko soupeře. Poté jsme sledovali zakončení z otočky, se kterým si Langhamer poradil.
56:25'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Tak pozor, už je to jen o jednu přesnou trefu! Český obránce Jordán totiž nahazoval puk od modré čáry, který se odrazil do pravého betonu brankáře Děmčenka. Jako první se k odraženému touši dostal DANIL FAJZULLIN, kterému se povedlo zamířit přesně pod horní konstrukci branky.
Asistence: Michal Jordán.
56:10'
Birjukov to nemyslel vůbec špatně, avšak jeho tvrdá rána od modré čáry byla snadným soustem pro Langhamera, kterému hrál do karet také čistý výhled na střelu.
55:06'
Tvrdý nástřel se povedlo Langhamerovi zkrotit do své lapačky, načež dokázal před zvukem píšťalky rozehrát na Vitáska, který se ihned dostal na opačnou stranu.
54:11'
Hraje se celkem dlouhou dobu bez přerušení. Na ledovou plochu naskočila třetí formace Chabarovsku, která pořádně provětrala obranu domácího mužstva.
53:06'
Jakovlevovi se ještě povedlo udržet puk před modrou čárou. To vedlo ke střeleckému pokusu v podání Nestrašila, kterému se ale nepovedlo zakončit přesně.
52:21'
Hynek Zohorna se pokoušel protlačit až k zakončení, avšak to srazil jeden z bránících protihráčů. Metallurg se opět nechal zatlačit, převahu má totiž hostující Amur.
51:29'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Ono to bude ještě pořádně zajímavé! Domácí formace totiž zapomněla na nekrytého obránce PAVLA TURBINA, který měl dost času na přesné zakončení. Svižný pokus směřoval přesně pod horní konstrukci branky, na což byl brankář Děmčenko krátký.
Asistence: Hynek Zohorna.
50:03'
Od modré čáry se opřel do kotouče český obránce a kapitán Jordán, který však našel pouze lapačku brankáře Děmčenka. Vhazovat se bude po jeho pravici.
48:01'
Zadovka na Kuljomina přinesla zisk útočné třetiny, nicméně ani tentokráte se Mozjakinovi nepovedlo přesně nahrát. Na druhé straně pro změnu neuspěl Ušenin.
47:04'
K odraženému kotouči se jako první dostal Kozun, kterému se rána zápěstím zrovna moc nepovedla. Chabarovsk se osvobodil, do konce přesilové hry moc času nezbývá.
46:13'
Magnitogorsk se dostal k dalšímu přesilovkovému zámku. U pravého kruhu operoval s pukem Antipin, který se poté sám pokusil o střelu, jenž putovala nad branku.
45:25'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nikita Kamalov – 2 min., podrážení).
45:09'
Kuljomin pouze přeposlal kotouč za sebe, kde se jeho celek dostal do menšího náporu. Amur se málem vystavil do ofsajdu, nakonec tomu tak nebylo.
44:05'
Mozjakin se drzým způsobem protlačil až mezi kruhy, odkud se mu nepovedlo vypálit dle představ. Langhamer dokázal zakročit, puk vyrazil k mantinelu.
43:08'
Chabarovsk se dostal pod tlak, avšak poté se mu povedlo vyhodit do bezpečí. Hrací předmět dokonce skončil až na trestné lavice, sudí ale ukázal, že to bylo s tečí.
41:41'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ondřej Vitásek – 2 min., držení).
41:12'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Také hosté využívají hned první přesilovou hru! Ušenin tak dlouho hledal prostor k nahrávce na ALEXANDRA GORŠKOVA, až ho skutečně našel. Druhý jmenovaný hráč se do puku položil tvrdým zakončením, které dokonale prostřelilo brankáře Děmčenka, který čisté konto neudrží.
Asistence: Vjačeslav Ušenin, Valerij Vasiljev.
41:07'
Antipin se vší silou pokoušel procedit kotouč za modrou čáru, což se mu nepovedlo. Do šance se tak dostal Gorškov, který z mezikruží našel pouze lapačku.
40:45'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Bogdan Potěchin – 2 min., hákování).
40:10'
Úvodní vhazování poslední třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první vydal do vlastního pásma. Poté Vitásek předával na opačnou stranu na Rasskazova.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku (celkem): 25 – 16.
Máme za sebou také druhou třetinu, která nám přinesla hned tři přesné zásahy. Magnitogorsk se dostal do čtyřbrankového vedení, neboť i v této periodě měl výrazně více ze hry. Amur se i nadále směrem dopředu hodně trápí, domácí tak pohodlně kráčí za vítězstvím, do konce zbývá ještě jedna třetina.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:14'
Za vlastní brankou se dokázal dobře zorientovat Matuškin, který poté na pravém křídle ještě hledal nevýrazně hrajícího Loktionova, jenž procedil nahrávku na hůl Dorofejeva.
37:04'
Až nyní se hráči v modrých dresech dostali k pohotové kombinaci, na jejíž konci byl aktivně hrající Rasmussen, který si v tomto případě na Langhamera nepřišel.
36:54'
Metallurg právě vstřelil branku!
Také tato přesilová hra končí brankou! Mozjakin operoval u levého kruhu, kde se snažil nahrávkou na zadní tyč oslovit jednoho ze svých spoluhráčů. Jeho nabídka však trefila brusli, od které se puk odrazil od betonu Langhamera přímo k volnému ANDREJI NESTRAŠILOVI, který trefil odkrytou branku.
Asistence: Sergej Mozjakin, Nikita Pivcakin.
36:17'
Amuru se ihned v úvodu oslabení povedlo odpálit kotouč až na druhou stranu, což se posléze opakovalo. Magnitogorsk má problémy s přechodem do útočné třetiny.
35:41'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., držení hole).
35:19'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí odskakují na rozdíl tří branek! Sledovali jsme hezkou souhru u levého kruhu, kde se nakonec do zakončení dostal BOGDAN POTĚCHIN, jehož rána byla ještě lehce tečována, avšak i přesto skončila za Langhamerem, který na odraz nedokázal reagovat.
Asistence: Eric O'Dell, Dennis Rasmussen.
34:20'
Ušenin ještě udržel kotouč před modrou čárou, načež ho ještě nabízel před branku. Tam nebyl nikdo ze spoluhráčů, brankář Děmčenko tak pohodlně přikryl touš.
32:13'
Hezké sklepnutí na Ušenina, který se rychlostně prodral až k pravému kruhu, odkud překvapivě nezakončil. Následně Kuljomin odehrál puk, aby z toho nebyl icing.
31:09'
Až za vlastní branku musel spěchat hostující Kamalov, který prudkou nahrávkou oslovil Gorškova u modré čáry, jenž pouze protečoval puk za branku soupeře.
30:00'
Je za námi přesně polovina zápasu, zatím jsme se dočkali dvou branek. Magnitogorsk si své jednobrankové vedení dokázal pojistit, soupeř tak musí zabrat.
29:10'
Ven z branky musel také brankář Děmčenko, kterému se posléze podařilo úspěšně rozehrát na pravou stranu. Jeho celek se nastěhoval do pásma, kde nevypálil.
28:02'
Na řadu přišlo další přerušení, což znamená prostor pro komerční přestávku. Hra se v posledních minutách vyrovnala, stále je ale nebezpečnější Magnitogorsk.
27:05'
Hynek Zohorna se svižným způsobem dostal až k pravému kruhu, odkud spíš jen nahazoval na znuděného Děmčenka. Ten předvedl rutinní zákrok a přerušil hru.
26:01'
Nepříjemný odraz puku málem překvapil Langhamera, avšak český brankář předvedl vynikající reflex. Poté se vhazovalo po jeho levici, úspěšnější byl Ušenin.
25:06'
Úvodní střelecký pokus si připsal také Nestrašil, kterému adresoval hezkou nahrávku Filippi. Prvně jmenovaný hráč vložil do nabídky hokejku, Langhamer však zakročil.
23:49'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí celek přeci jenom využívá přesilovou hru! Metallurg totiž roztočil kolotoč velice přesných nahrávek, přičemž Kozun na vrcholku levého kruhu našel u vzdálenější konstrukce DENNISE RAMSUSSENA, kterému se povedlo švihem prostřelit brankáře Langhamera.
Asistence: Brandon Kozun, Viktor Antipin.
23:13'
Magnitogorsku se opět povedlo vyhrát buly, díky čemuž se usadil v nebezpečné blízkosti od branky. Mozjakinova nahrávka křížem byla přeci jenom nepřesná.
22:28'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
22:05'
Rasmussen hledal na modré čáře Jakovleva, který měl dobrou pozici pro nahození na Langhamera. Nakonec tomu tak nebylo, šlo o přeposlání podél mantinelu.
21:06'
Jordán spolupracoval s Hynkem Zohornou, který zkoušel své štěstí bekhendovým zakončením, jenž směřovalo vedle. Na opačné straně se daleko nedostal Mozjakin.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se opět jako první dostal do vlastního pásma, kde spěchal za branku Pivcakin.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 13 – 7.
Máme za sebou první třetinu, která utekla hodně svižně. Sledovali jsme totiž hodně plynulou podívanou, ve které měl navrch domácí Magnitogorsk, jenž se zatím radoval z jediné branky. Amuru to směrem dopředu zatím moc nejde, avšak na případné vyrovnání má ještě celé dvě třetiny.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:06'
Přetahovaná v obranném pásmu Chabarovsku vyzněla lépe pro domácí hráče. K puku se dostal také obránce Dronov, jehož nahrávka našla pouze hokejku soupeře.
17:32'
Sledovali jsme vyhození přes všechny čáry v podání Amuru, avšak sudí rozpažil. Hraje se celkem dlouho bez přerušení, před malým momentem pálil vedle Kamalov.
16:04'
Antipinova fomace odjela na střídačku, proto si ruský obránce rozmyslel manévr na druhou stranu. Hodně rychle mu na pomoc přispěchala až čtvrtá lajna domácích.
15:08'
Ani tentokráte si domácí brankář Děmčenko nepřipsal žádný těžký zákrok. Na opačné straně si k zakončení sjel Kuljomin, jenž z velké blízkosti mířil pouze doprostřed.
14:03'
Jordán se staral o rozehrávku se svým obranným kolegou Vitáskem, kterému se povedlo nahodit puk do pásma, kde pouze do protihráče mířil forvard Golubev.
11:08'
Chabarovsk má obrovské problémy s přechodem do útoku, což se potvrdilo také v tomto případě. Krátce za modrou čárou zakročil Antipin, který vyvezl touš.
10:06'
Birjukov dokázal převzít nahrávku, jenomže poté si neporadil s napadajícím protihráčem. I přesto se domácí dostali ke střele, kterou Langhamer stačil vyrazit.
09:10'
Avšak tato přesilová hra nebude úspěšná. Chabarovsk sehrál oslabení celkem dobře, ke konci poté sám zkoušel zaútočit, avšak Ušenin přišel o kotouč u hrazení.
08:20'
Magnitogorsk neměl problém s usazením se v útočné třetině. Navíc u levého kruhu dostal kotouč proti hokejce kapitán Mozjakin, který trefil beton Langhamera.
07:14'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Golubev – 2 min., sekání).
07:05'
Už to vypadalo, že nahrávka proletí až na hokejku Gorškova, avšak na poslední chvíli dokázal tento úmysl přečíst obránce Matuškin, který navíc rozehrál.
06:49'
Metallurg právě vstřelil branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli zas tak dlouho čekat! Chabarovsk totiž zapomněl na levém křídle na Rasmussena, kterému se navíc povedlo načasovat nahrávku před branku, kde do jeho nabídky ještě vložil hokejku BOGDAN POTĚCHIN, jenž o Langhamera procedil puk až do branky.
Asistence: Dennis Rasmussen, Maxim Matuškin.
06:07'
Lazarev převzal nahrávku na levé straně a po přejetí červené čáry zkoušel nastřelit puk do pásma Amuru. Magnitogorsk tam dlouho nevydržel, oba celky vystřídaly.
05:08'
Za prudkou nahrávkou spěchal Kuljomin, který poté předával kotouč k modré čáře. Z této pozice nahazoval na branku Dronov, který však nezaměstnal brankáře.
04:02'
Zničehonic se do šance dostal hostující hráč, který před Děmčenkem zamířil kousek vedle branky. Poté se k puku dostal také Rasskazov, který pouze nahazoval k rohu mantinelu.
03:11'
Zpětná nahrávka v podání Veličkina nebyla zrovna nejpřesnější, na druhou stranu se tak dostávala čtvrtá formace Magnitogorsku, který se usadila kolem branky soupeře.
02:08'
Golubev obkroužil vlastní branku, načež se vydal středem hrací plochy. Tam cestička vpřed nevedla, naopak ho čistým způsobem zastavil jeden z protihráčů.
01:06'
Za brankou českého brankáře Langhamera byl k vidění souboj o touš. Nakonec to lépe zvládli hráči Amuru, kteří posléze vyhodili za cenu zakázaného uvolnění.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první dostal do vlastního pásma, kde se o rozehrávku staral Pivcakin.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Košečkin) – Pivcakin, Antipin (A), Vereščagin, J. Jakovlev (A), Matuškin, Dronov, J. Birjukov – A. Nestrašil, Filippi, Mozjakin (C) – Rasmussen, Potěchin, O'Dell – Kozun, Loktionov, N. Kuljomin – Dorofejev, Několenko, Ljubimov – Rožkov.

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Vitásek, Jordán (C), Korjagin, Kamalov, V. Vasiljev, Turbin, Alexandrov – Rasskazov, H. Zohorna, Fajzullin – Gorškov, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – A. Lazarev, Golubev, Ruděnkov (A) – Veličkin, A. Kuzněcov, Kacuba.

Rozhodčí: Vasiljev, Romasko – Osipov, Stroganov.
Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (MET)
Tomáš Filippi (MET)

Michal Jordán (CHA)
Ondřej Vitásek (CHA)
Hynek Zohorna (CHA)
Tomáš Zohorna (CHA)
Marek Langhamer (CHA)
Amur Chabarovsk

Na opačné straně stojí trápící se Chabarovsk, kterému pro změnu patří předposlední pozice východní konference. Amur má na svém kontě jednačtyřicet bodů, na postupové příčky mu přitom schází osm bodů. Chabarovsk v posledních třech duelech nedokázal získat ani jeden bod, během těchto zápasu se trápil v útočné fázi. Amur totiž nastřílel pouhé tři body, v minulém duelu proti moskevskému Dynamo dlouhou dobu držel nerozhodný výsledek, avšak nakonec prohrál výsledkem 2:4. Chabarovsku se na kluzištích soupeřů zrovna moc nedaří, dohromady zde vyhrál pouze šestkrát.
Metallurg Magnitogorsk

Hokejisté Magnitogorsku sice prospali úvod letošního ročníku, avšak v posledních týdnech se jim výsledkově daří. Metallurg dokonce poskočil až na pátou pozici východní konference, kde mu na vedoucí Kazaň chybí propastných patnáct bodů. Magnitogorsk z posledních pěti duelů dokázal hned čtyřikrát naplno bodovat, v posledním duelu však pocítil hořkost porážky. V souboji proti první Kazani byly k vidění pouze dvě branky, o které se postaral právě vedoucí celek konference. Magnitogorsk je ale druhým nejlepším celkem na domácím stadionu, vedoucí příčku i tentokráte drží Kazaň.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Metallurg Magnitogorsk a Amur Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud