Minsk - Spartak Moskva | ONLINE | 12.1.2020 15:10 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Spartak Moskva - 12. ledna 2020   15:10

Ukončeno
Minsk
Minsk
45:37' Spooner (Prince, Anosov)
1:5
(0:2, 0:2, 1:1)
Spartak Moskva
Spartak Moskva
07:52' Juňkov  (Nikoncev, Talalujev) • 16:25' Daugavinš  (Chochlačov, A. Galimov) • 20:32' I. Višněvskij  (Daugavinš, Rylov) • 25:27' Nikoncev  (I. Višněvskij, Chochlačov) • 57:10' Nikoncev  (Chochlačov, I. Višněvskij)
Minsk
Sestavy:
D. Taylor (21. Tolopilo) – Dostanko, Znacharenko, Gotovec, Morrow, Jerjomenko, Gragnani, Denisov – Stefanovič, A. Kosticyn, Kovyršin – Spooner, Anosov, Prince – Děmkov, Pavlovič, Pavlenko – Martynov, Paré, Kitarov – Drozdov.
Rozhodčí
Fraňo, Hribik – Zacharenkov, Novikov
Minsk Arena, Minsk
8 964 diváků
Spartak Moskva
Sestavy:
J. Hudáček (Bespalov) – D. Musin, Hersley, Rylov, I. Višněvskij, Kulik, Gončarov, Trišin – R. Hanzl, Chochlačov, Fjodorov – Karsums, Daugavinš, Zubov – Nikoncev, Kotljarevskij, Juňkov – A. Galimov, Talalujev, Lvutin – Stoljarov.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Spartak přehrál běloruský Minsk, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Československá stopa v utkání

Július Hudáček (SPM) 20 zákroků, 1 inkasovaný gól, 95,24% úspěšnost zákroků
Robin Hanzl (SPM) 0+0, 1 střela na branku, 20:19 čas na ledě
Sledovali jsme velice vyrovnané utkání, v němž roli favorita splnil Spartak. Hostující celek od první části putoval ze dvěma body, které také získal. Ovšem hrálo se celkem vyrovnané utkání, jenže obrovským rozdílem byla koncovka a také brankáři. Zatímco Danny Taylor chyboval a byl střídán, tak na druhé straně se skvělým výkonem prezentoval Július Hudáček. Minsk se zejména v poslední periodě těžko dostával před branku, jelikož celek z Moskvy se už soustředil především na obranu.

Střely na branku: 21:25.
Střely na branku ve třetí třetině: 4:11.
Konec zápasu.
58:57'
Patrik Hersley vyslal od modré čáry nabídku na teč, ke které se dostal Alexandr Chochlačov. Puk z jeho hole pak zamířil jen do ochranné sítě.
58:02'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Joe Morrow – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., hrubost).
57:10'
Spartak právě vstřelil branku!
Tak to byla parádička v podání Alexandra Chochlačova, který převzal přihrávku vedle branky, a tak zvolil otočku. Kotouč pak putoval na ANATOLIJE NIKONCEVA, jenž se z mezikruží nemýlil. Asistence: Alexandr Chochlačov a Ivan Višněvskij.
56:55'
Spartak bude hrát ještě téměř čtyřicet vteřin ve dvojnásobné početní výhodě! Podaří se mu vsítit pátá branka? Zapíše se mezi střelce nebo nahrávače Robin Hanzl?

Navíc si ruský celek ještě vyžádal oddechový čas!
56:55'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., podrážení).
56:08'
Mezi kruhy si znovu najel Jakov Rylov, který okamžitě vystřelil. Jeho pokus vyrazil brankář k hrazení a Minsku se poté podařilo vyhodit přes všechny čáry.
55:32'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
Střely na branku: 20:22.
54:45'
Ruské mužstvo znovu posunulo hru jen do středního pásma a poté postavilo hráz na obranné modré čáře. Dinamo se jen těžko dostává k šancím.
54:00'
Aktuálně se hraje nezáživný hokej, jelikož Spartak už nikam nespěchá. Naopak Minsk se pokouší do pásma dostat po nahození, ale moc úspěšný není.
52:39'
Spartak zatím nehraje povedenou početní výhodu, Minsku se znovu podařilo vyhodit a je jasné, že se tentokrát ubrání.
51:53'
Mezi kruhy číhal Robin Hanzl, jehož pokus vyrazil Nikita Tolopilo před sebe. O dorážku se snažil Ilja Zubov, který ale nepřehodil brankářův beton.
50:51'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Michail Stefanovič – 2 min., hrubost).
49:35'
Robin Hanzl znovu přenechal kotouč za sebou, a tak mohl vystřelit Arťom Fjodorov. Jeho zakončení mířilo do horní části branky, avšak Nikita Tolopilo byl skvěle postaven a zasáhl.
48:27'
Zakončením z jedné se od modré čáry prezentoval Shane Prince, jehož pokus byl nepřesný. Následně Spartak posunul kotouč jen do středního pásma. Hostující mužstvo se ve třetím dějství nikam nežene.
Střely na branku: 20:16.
48:02'
Mezi dvěma obránci proskočil Michail Kotljarevskij, který donutil brankáře k zákroku. Následně se hra přerušila a následuje další reklamní přestávka.
47:06'
Spartak na modré čáře zastavil akci soupeře, ale nahodil jen kotouč na branku. Nikita Tolopilo tak pomohl spoluhráčům s další rozehrávkou.
45:37'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Július Hudáček čisté konto neudrží, jelikož inkasoval z úniku! RYAN SPOONER převzal přihrávku na pravé straně modré čáry, čímž se dostal za obranu. Útočník se zkušenostmi z NHL pak se štěstím našel mezeru mezi betony slovenského gólmana. Asistence: Shane Prince a Arťom Anosov.
44:42'
Do předbrankového prostoru si to nakráčel Anatolij Nikoncev, který měl proti sobě dva soupeře. Jeho pokus v pádu pak zamířil jen vedle brány.
44:19'
Domácí mužstvo se hnalo za další útočnou akcí, ovšem nezvládlo přechod přes střední pásmo. Hra se tak přesune zpátky do neutrální zóny.
43:22'
Proti třem soupeřům se rozjel Jevgenij Kovyršin, jehož pokus z pravé strany mířil mezi ruku a tělo slovenského gólmana. Július Hudáček mezeru rychle utěsnil a zaznamenal další úspěšný zákrok.
42:32'
Kombinace ruského celku skončila v rohu útočného pásma, jenomže Dinamo jen vyhodilo o mantinel do neutrální zóny.
41:18'
Další pokus od mantinelu vykopl Július Hudáček betonem před sebe, o zbytek práce se pak postarali obránci, kteří kotouč posunuli do středního pásma.
40:37'
Hostující mužstvo přejelo přes červenou čáru a nahodilo kotouč za branku. Následně se Spartak vydal na střídačku a zformoval se v neutrální zóně.
40:12'
Nahozením před branku se představil Roman Dostanko, který viděl najetého spoluhráče. Ovšem ten se nacházel v souboji, a tak černou gumu netrefil.
40:01'
Začala třetí třetina.
Také ve druhé části hry vsítil Spartak dvě branky a už je ve čtyřgólovém vedení. Minsku dnešní střetnutí nevychází a například dvojnásobné přesilové hře, chyběl moment překvapení. Troufnu si říct, že hostující mužstvo kráčí za dalším vítězstvím. Povede se slovenskému brankáři získat čisté konto?

Střely na branku: 17:14.
Střely na branku ve druhé třetině: 12:6.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:23'
Velmi blízko brance byl Ryan Spooner, jenž mířil do pravé šibenice branky. Jenomže Július Hudáček zakročil ramenem, čímž dá drží naději na čisté konto.
38:32'
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Ryan Spooner, jenž trefil jen soupeře. Následně puk mířil před branku, kde se k němu nedostal Arťom Děmkov, a tak Spartak vyhodil.
37:37'
Běloruský celek čeká dlouhá dvojnásobná početní výhoda! Minsk by potřeboval vsítit alespoň jednu branku do šatny.
37:37'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Gončarov – 2 min., hákování).
37:17'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
37:17'
Spartak znovu nezvládl přihrávku, když Martinš Karsums nedosáhl na kotouč. Hra se tak přesune zpátky před branku slovenského gólmana.
35:27'
Michail Kotljarevskij si dlouho hledal střeleckou pozici, ale musel objet branku. Následně se dostal až mezi kruhy, ovšem nezamířil přesně.
34:13'
Robin Hanzl přenechal kotouč na spoluhráče, jenž zakončil z osy hrací plochy. Jeho pokus mířil jen do vyrážečky domácího maskovaného muže.
Střely na branku: 14:12.
33:58'
Před brankou slovenského gólmana bylo snad šest hráčů, a tak se k nahození odhodlal Ryan Spooner. Július Hudáček si našel výhled a znovu spolehlivě zasáhl.
33:45'
Dinamo získalo puk na pravé straně a směrem na osu s ním odcouval Francis Paré. Zkušený útočník se pak napřáhl, ale trefil jen spoluhráče před brankou.
32:27'
Nahození Spartaku přišlo ještě před červenou čárou, a tak se píská další zakázané uvolnění. Hra se tak přesune po levé ruce slovenského gólmana.
31:31'
Po zisku kotouče se rychle před branku hnal Michail Kotljarevskij, jenž netrefil kotouč ideálně. Zakončení tak zamířilo jen k zadnímu mantinelu.
30:22'
Přihrávkou přes osu se prezentoval Ilja Zubov, který našel na levém kruhu připraveného Arťoma Fjodorova. Tomu zakončení z jedné nesedlo a zamířilo pouze do ochranné sítě.
29:20'
Výbornou prací se prezentoval Alexandr Pavlovič, který kotouč vyvezl do středního pásma a pak jej předal zpátky obráncům. Až po dvaceti vteřinách v oslabení Dinamo vyhodilo.
29:04'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Děmkov – 2 min., faul loktem).
28:02'
Nahození od modré čáry vyrazil před sebe Nikita Tolopilo. Spartak se pak černé gumy znovu zmocnil, ovšem přihrávka na modré čáře byla nepřesná.
27:01'
Na pravé straně dostal hodně prostoru Andrej Kosticyn, který tak mohl zamířit k zadní tyči. Ovšem Július Hudáček reagoval velmi rychle a zasáhl spodní hranou lapačky. Puk pak putoval těsně vedle brány.
26:05'
Aby se Dinamo dostalo výsledkově do utkání, musel by asi přijít pořádný kolaps Spartaku. Právě hostující celek v tomto momentu zahrál na zakázané uvolnění.
25:27'
Spartak právě vstřelil branku!
Hostující mužstvo využívá také první početní výhodu, kterou hrál! Krásnou přihrávkou přes celé střední pásmo se prezentoval Ivan Višněvskij, který našel najetého kapitána Spartaku. ANATOLIJ NIKONCEV se pak zleva nacpal až před branku, odkud zamířil přesně mezi brankářovy betony. Asistence: Ivan Višněvskij a Alexandr Chochlačov.
25:11'
Do útočného pásma se chtěl dostat Kirill Gotovec, který udělal kličku na modré čáře, a tak se píská ofsajd. Nicméně Dinamo v oslabení ušetřilo pár cenných vteřin.
24:27'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Pavlenko – 2 min., držení).
23:54'
U pravého mantinelu si našel černou gumu Ivan Drozdov, po dvou rychlých krocích na střed pálil. Jeho pokus k první tyči ale vyrazil Július Hudáček.
22:48'
Spartak hraje v čtyřech hodně odvážně, do další akce se totiž hnal Anatolij Nikoncev. Hostující útočník však neustál osobní souboj a upadl na led.
22:08'
Po chvíli se na druhou stranu hrací plochy vydal Gennadij Stoljarov, jehož pokus z pravé strany lapil brankář. Nikita Tolopilo tak zaznamenal první zákrok v utkání.
21:37'
Dinamo kombinovalo v rohu mantinelu a následně přišla přihrávka na modrou čáru, která byla nepřesná. Minsk tak musel opustit útočnou třetinu.
21:09'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., držení hole).
20:32'
Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Danny Taylor, přichází Nikita Tolopilo.
20:32'
Spartak právě vstřelil branku!
Danny Taylor podcenil střelu z kruhu pro vhazování a už míří na střídačku. IVAN VIŠNĚVSKIJ vjel do pásma a zakončením na první tyč překvapil kanadského gólmana. Asistence: Kaspars Daugavinš a Jakov Rylov.
20:01'
Začala druhá třetina.
Do utkání lépe vstoupil Minsk, který na soupeře vlétl, ovšem střelecky se neprosadil, a tak se hra začala postupně vyrovnávat. Spartak pak předvedl svou kvalitu a dostal do dvoubrankového náskoku. Mezi střelce se zapsali Michail Juňkov a Kaspars Daugavinš. Jinak si ale troufnu říct, že sledujeme vyrovnanou partii, jenomže Dinamo musí zlepšit koncovku.

Střely na branku: 3:7.
20:00'
První třetina skončila.
19:49'
Neohroženě se středem hrací plochy hnal mezi soupeře Kirill Gotovec, jehož pokus zápěstím zamířil vedle branky. V této třetině se už nic zásadního nestane.
18:07'
Další akce Minsku končila po uklouznutí útočníka za brankou. Spartak ale nepřešel přes střední pásmu a bude se znovu bránit.
16:25'
Spartak právě vstřelil branku!
Z trestné lavice naskočil Alexandr Chochlačov, u kterého začala akce. Hostující útočník si mohl vybral, komu přihraje. Nakonec dal kotouč pod sebe, kde se nacházel KASPARS DAUGAVINŠ, jehož zakončení zamířilo přesně nad brankářovo rameno. Asistence: Alexandr Chochlačov a Ansel Galimov.
15:41'
Na pravém kruhu se nacházel Francis Paré, který se chtěl opřít do puku, ovšem zlomila se mu hůl. Kotouče se znovu zmocnil Spartak , jenž okamžitě vyhodil.
14:58'
Spartak v další akci získal černou gumu a vyhodil ji až za kanadského gólmana. Čtveřice hráčů tak stihla rychle vystřídat.
14:25'
Rychlou kombinaci na levé straně zakončil z mezikruží Jevgenij Kovyršin. Jeho pokus byl velmi nebezpečný a mířil ke vzdálenější tyči, ovšem Július Hudáček ještě stihl zasáhnout.
14:16'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
14:00'
Ani ruskému mužstvu se při rozehrávce nedařilo a k vidění je jen další icing. Hra se tak vrátí před branku, kterou hájí slovenský gólman.
13:16'
Přihrávku na modré čáře nezastavil jeden z hostů, a tak se za branku vydal Danny Taylor, který spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Jenomže Minsk rychle černou gumu ztratil.
Střely na branku: 3:6.
12:42'
Na ose hrací plochy se tentokrát nacházel Francis Paré, jenž byl pod tlakem, a tak vůbec nezakončil. Následně Spartak otočil hru a nahozením vybojoval útočnou třetinu.
11:52'
Do levého kruhu vjel Shane Prince, jehož pokus mířil doprostřed branky. K vyraženému kotouči se pak na druhé straně dostal Andrej Kosticyn, jenž trefil soupeře.
11:36'
Nahozením od modré čáry se prezentoval Jevgenij Kulik, jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě, Následuje tak vhazování po levici Júliuse Hudáčka.
10:43'
Robin Hanzl vyhrál vhazování do souboje, vyhození Spartaku ale bylo s nutnou dávkou štěstí. Minsk se tak musel vrátit do neutrální zóny.
10:38'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Gennadij Stoljarov – 2 min., podrážení).
10:22'
Neohroženě se před branku dral Gennadij Stoljarov, jemuž v rozhodujícím momentu byla zablokovaná hůl. Černá guma pak odjela až k bočnímu mantinelu.
09:43'
Robin Hanzl a Alexandr Chochlačov napadali rozehrávku soupeře, který kotouč tak raději vyhodil na zakázané uvolnění. Následuje vhazování před brankou kanadského gólmana.
08:42'
Nahození po mantinelu zastavil na levé straně Ivan Višněvskij. Následně se mu ale nepodařilo rozehrát, a tak se Minsk na malou chvíli zmocnil černé gumy. Tentokrát nic ale nevymyslel.
07:52'
Spartak právě vstřelil branku!
Z ojedinělé akce se Spartak raduje z vedoucího gólu! Za brankou nevzal souboj Ilja Talalujev, který přihrál na Anatolije Nikonceva. Jeho přihrávka mířila mezi kruhy, kde se nacházel osamocený MICHAIL JUŇKOV, jehož pokus zápěstím zamířil do pravé šibenice branky. Asistence: Anatolij Nikoncev a Ilja Talalujev.
Střely na branku: 2:2.
06:45'
Do akce se na druhé straně hnal Martinš Karsums, jehož klička byla přečtena. O malou chvíli se hra poprvé přerušila, když slovenský brankář schoval do lapačky střelu z kruhu pro vhazování.
05:47'
Zkušený Francis Paré si stáhl na levé straně kotouč do bekhendu a následně se pokusil o přihrávku před branku. Ovšem obránci Spartaku se skvěle vrátili a akci zastavili.
04:50'
Od modré čáry nahazoval kotouč Pavel Denisov, jehož pokus ještě tečoval Ivan Drozdov. Ovšem další tečovaný kotouč proletěl jen vedle levé tyče, Július Hudáček měl tentokrát štěstí na své straně.
04:03'
Úvod střetnutí patří Minsku, který dost soupeři zatápí. Další přihrávka za branku nenašla správného adresáta, a tak se hra znovu otáčí na druhou stranu.
02:50'
Před brankou Spartaku bylo poněkud rušno! Nejprve se k odraženému puku dostal Igor Martynov, jenž nechal vyniknout slovenského brankáře. Následně se za branku schoval Ivan Drozdov, ovšem před chvílí zmíněný hráč kotouč před brankou nenašel.
02:05'
Dinamo tentokrát přejelo červenou čáru a nahodilo kotouč na zadní mantinel. Domácí mužstvo pak otočilo směr jízdy a zamířilo na střídačku.
01:07'
Útočné pásmo zavřel na modré čáře Arťom Děmkov, který kotouč rychle nahazoval před branku. K vidění byla teč, která ale černou gumu poslala jen do rohu hrací plochy.
00:10'
Jdeme na to! Úvodní vhazování bylo vhozeno a vyhrála jej Spartak. Ovšem hostující celek následně prohrál souboj u hrazení, a tak přišla přihrávka před slovenského gólmana. Jenže puk zachytil jeden z obránců.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Dinamo Minsk: D. Taylor (Tolopilo) – Dostanko, Znacharenko, Gotovec, Morrow, Jerjomenko, Gragnani, Denisov – Stefanovič, A. Kosticyn, Kovyršin – Spooner, Anosov, Prince – Děmkov, Pavlovič, Pavlenko – Martynov, Paré, Kitarov – Drozdov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – D. Musin, Hersley, Rylov, I. Višněvskij, Kulik, Gončarov, Trišin – R. Hanzl, Chochlačov, Fjodorov – Karsums, Daugavinš, Zubov – Nikoncev, Kotljarevskij, Juňkov – A. Galimov, Talalujev, Lvutin – Stoljarov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Zacharenkov, Novikov.
Československá stopa v utkání
Július Hudáček (SPM)
Robin Hanzl (SPM)
Spartak Moskva
Spartak má skvěle nakročeno k postupu do play off, ale stále ho rozhodně nemá jistý Nyní se totiž nachází na pátém místě Západní konference se ziskem osmapadesáti bodů, které by určitě na postup nestačili. Moskvě se ale v poslední době vůbec nedaří, protože prohrála čtyři z posledních pěti zápasů. Nyní padla dvakrát v řadě, na Jokerit nestačila v prodloužení a na Soči v nájezdech. Spartak by tak dnes měl odčinit tyto dvě prohry s nejhorším týmem soutěže, tak uvidíme, jestli se mu to povede.

Poslední tři utkání
Soči vs. Spartak – 2:1sn
Spartak vs. Jokerit – 2:3pp
Spartak vs. Petrohrad – 3:1

Nejproduktivnější hráči
Ilja Zubov 29 bodů (8+21)
Arťom Fjodorov 28 bodů (13+15)
Kaspars Daugavins 27 bodů (9+18)
HC Dinamo Minsk
Minsku se letos vůbec nedaří, protože mu patří poslední místo v Západní konferenci, takže se do play off skoro stoprocentně nepodívá. Na první postupové místo totiž ztrácí Dinamo osmnáct bodů, které vzhledem k aktuální formě asi jen tak nezíská. Dnešní domácí totiž z posledních deseti zápasů prohráli rovnou osm. Naposledy se jim však docela dařilo, protože zaskočili Viťaz, který zdolali poměrem 4:3. Uvidíme, jestli tým, který v celé lize inkasoval nejvíce branek na tuto výhru naváže.

Poslední tři utkání
Minsk vs. Viťaz – 3:2
Minsk vs. Kunlun – 1:5
Minsk vs. Petrohrad – 1:4

Nejproduktivnější hráči
Andrej Kosticyn 25 bodů (11+14)
Ryan Spooner 23 bodů (6+17)
Marc-Andre Gragnani 19 bodů (8+11)
Zdravím všechny fandy ruského hokeje! Od 15:00 nás čekají tři zápasy KHL, krátce na to však začne ještě čtvrtým duel, který budete moci sledovat společně se mnou. Jedná se o utkání, kde se proti sobě představí Minsk a Spartak. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.


Články odjinud