KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Nižněkamsk - 28. ledna 2020   17:30

OMSK
OMSK
08:46' Košelev (Martynov, K. Semjonov) • 26:44' Pokka (Pokka, Klinkhammer) • 27:44' Andrighetto (Vojnov, Beck)
3:2
(1:1, 2:0, 0:1)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
04:17' R. Murphy  (Pajgin) • 50:58' Chajrullin  (Šaripzjanov, Berglund)
OMSK
Nižněkamsk

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
V utkání nehrál žádný český nebo slovenský hokejista.
Omsk protáhl svou vítěznou šňůru už na 8 zápasů, když v dramatickém a vyrovnaném utkání porazil Nižněkamsk 3:2. Hosté ve třetí třetině ještě zdramatizovali zápas, když jim byl rozhodčím uznán gól v přesilovce, o němž muselo rozhodovat video. Porážce však nezabránili.
59:41'
Výborná práce defenzivy Omsku, která vytlačila soupeře do středního pásma.
59:24'
Kotouč vyletěl až do obranné třetiny hostů. Ti se musí vracet.
59:15'
Ještě oddechový čas hostů.
59:15'
Pokus o střelu přes celé hřiště, je z toho jen zakázané uvolnění.
59:01'
Nižněkamsk odvolal brankáře!
58:38'
Hosty zachránila nyní podle všeho branková konstrukce, která vyrazila puk mimo brankoviště. Domácí měli na svých hokejkách rozhodnutí.
58:14'
Zakázané uvolnění Nižněkamsku, kterému nevyšel dlouhý pas.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty normální hrací doby.
57:38'
Omsk tento útok ubránil a sám vyrazil dopředu. Po přechodu středního pásma o puk přišel.
57:15'
Hosté drží puk v útočné třetině a snaží se najít střeleckou pozici.
55:40'
Domácí brání své pásmo a soupeře nyní k ničemu nepouští. Nižnékamsk naopak vyčkává na závěrečný nápor a sbírá síly.
53:10'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
51:32'
Zakázané uvolnění hostů po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
50:58'
Gól platí!
50:58'
Ale střídačka Omsku reaguje vlastní výzvou a snaží se rozhodnutí zvrátit kvůli možnému nedovolenému bránění brankáři či jinému prohřešku před brankou.
50:58'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Rozhodčí gól uznává! Puk sice nebyl vidět, ale brankář Garipov, který ho skryl pod lapačku na brankové čáře, posunul ruku směrem do branky a to výrazně a logicky tedy i s pukem. Autorem branky je Marat Chajrullin. Asistence: Damir Šaripzjanov, Jacob Berglund.
50:58'
Rozhodčí sedá k videu.
50:58'
Obrovská smůla pro hosty! Garipov byl sice mimo brankoviště, ale povedlo se mu ukrýt puk pod lapačku. Jenže se zdálo, že puk byl za brankovou čárou, když jej uchopil a posunul právě do branky, než jej zase dostal ven.
50:12'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Taylor Beck – 2 min., podrážení).
50:12'
Na ledě zůstal ležet Padakin, hra je přerušena.
50:06'
Zakázané uvolnění domácích.
49:40'
Nižněkamsk marně dobýval útočné pásmo, musel se vrátil s pukem až za svou branku.
49:00'
Třetí třetina ubíhá poměrně plynule. Hra se tolik nepřerušuje jako v předchozích periodách. To vyhovuje hlavně Omsku, který stále vede o dvě branky.
47:59'
Hostující tým zastavilo postavení mimo hru.
46:18'
Garipov má puk pod svou kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.
45:15'
Šiksatdarov vystřelil z prostoru mezi kruhy a vyrazil k brance. Garipov první střelu jen vyrazil a soupeř tak mohl dorážet, ale i s tím si domácí brankář poradil.
44:00'
Domácí se už definitivně vymanili z náporu soupeře. Hra se vyrovnala.
43:22'
Barulin chytá nahozený puk od levého mantinelu do lapačky a nedovolil žádný odraz pro možnou dorážku.
42:35'
Prakticky z ničeho vymysleli domácí rychlý útok, který ovšem skončil sraženým pukem na zadním mantinelu. Semjonov svůj brejk nevyužil.
42:18'
Následně zakázané uvolnění Omsku.
42:06'
Povedlo se jim vyhodit do středního pásma.
41:45'
Nápor Nižněkamsku dál pokračuje. Domácí se z něj nemohou vymanit.
40:59'
Velký nápor hostů, Garipov natřikrát dokázal puk zastavit a přerušit hru. Hosté se rozhodně nevzdávají.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:12.
40:00'
39:00'
Domácí vedou na střely 19-10.
37:35'
Druhá třetina se pomalu blíží ke svému konci. Domácí mají duel v těchto chvílích pod kontrolou.
36:20'
Obrázek hry se moc nemění, oba celky se prohání ze strany na stranu.
34:55'
Delší úsek bez přerušení, ale také bez příležitostí. Hraje se v rychlém tempu nahoru dolu.
33:13'
Když už se hosté dostanou do útočného pásma, nedaří se jim vypálit na Garipova. Další střela, co šla do zadního mantinelu a odrazila se až do střední třetiny.
32:23'
Komerční přestávka, hosté mají chvilku na oddych.
31:38'
Hra je znovu přerušena před Barulinem. Domácí jsou v tlaku, hrozí ze všech možných pozic, Nižněkamsk trochu ztrácí pevnou půdu pod nohama.
30:41'
30:31'
Dobrá střela z levého kruhu, kterou ovšem Barulin dokázal vyrazit.
29:55'
Vhazovat se bude před Barulinem, který přerušil hru.
28:55'
Hosté vyhodili puk ze svého pásma do bezpečí.
28:41'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Černikov – 2 min., nedovolené bránění).
27:44'
Avangard právě vstřelil branku!
A to už je pro Nižněkamsk problém. SVEN ANDRIGHETTO vlastně jen nahazoval vysoký puk na branku, cílem byla možná teč. Byť puk nikdo neprotečoval, Barulinovi proletěl kolem ramene ho levého horního rohu (z pohledu střelce). Asistence: Vjačeslav Vojnov, Taylor Beck.
26:44'
Domácím se podařilo strhnout vedení na svou stranu! Obránce Pokka vypálil od modré čáry a DENIS ZERNOV protečoval puk k levé tyči, Barulin nestačil dostat beton do cesty puku. Asistence: Ville Pokka, Rob Klinkhammer.
25:27'
Manuchov se snažil přihrát do středního pásma, je to jen další zakázané uvolnění.
25:21'
Zakázané uvolnění domácích, kteří ubránili dlouhé postavení soupeře ve svém pásmu. Ale nemohou střídat.
23:56'
Garipov předvedl další ze zákroků, tentokrát lapačkou zastavil vysoký puk po střele Sergejeva z pravé strany.
23:01'
Garipov zastavil zakončení z levé strany. Puk mu vletěl na hruď.
22:29'
Zakázané uvolnění hostů.
22:16'
Až nyní se povedlo alespoň vystřelit z nevýhodné pozice domácím. Barulin puk vyrazil vedle sebe a ukryl jej pod lapačku.
21:45'
Nervózní začátek prostřední části. Oba týmy se nahání od hrazení k hrazení, puk létá ze strany na stranu.
20:55'
Oba soupeři zkouší na začátku druhé třetiny nahazovat puky, ale bez úspěchu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:23.
Úvodní třetina zápasu nabídla dvě branky. Omsk hraje s Nižněkamskem 1:1, přičemž hosté se dostali ve vedení při přesilovce. Jenže v polovině první dvacetiminutovky nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 4, která byla vyšperkována více než půl minutou v přesilovce 5 na 3.
20:00'
19:27'
Postavení mimo hru Nižněkamsku.
19:11'
Garipov musel bleskově na led, rychlý průnik soupeře po pravé straně a střelu z pravého kruhu ovšem zastavil.
19:01'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
17:36'
Vhazuje se před Barulinem. Domácí zatím poslední minuty první třetiny mají pod kontrolou.
16:40'
Rychlý návrat domácích do útočného pásma. Barulin musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele zpoza kruhů přes nepříjemně postavenou clonu.
16:22'
Delší postavení Omsku v útoku, Barulin si poradil se dvěma střelami.
15:04'
Postavení mimo hru zastavilo rodící se útok domácích.
14:50'
Hosté se znovu prosadili do útočného pásma, ale už se nevymotali od mantinelu.
13:55'
Hra je přerušena, přichází komerční přestávka.
13:29'
12:34'
Franson je zpět na ledě, domácí jsou z nejhoršího, zdá se, venku.
12:10'
Domácí vyhazují puk ze svého pásma. Prvnímu náporu odolali.
11:50'
Omsk se musí bránit ve třech.
11:50'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sven Andrighetto – 2 min., podrážení).
10:34'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Cody Franson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
08:46'
Přesilovka sice skončila, ale domácí v pokračující akci přeci jen dokázali vstřelit gól! SEMJON KOŠELEV před mezi kruhy výborně protečoval vysoko letící puk a Barulin nestačil už zareagovat. Asistence: Jegor Martynov, Kirill Semjonov.
08:02'
Omsk se v útočném pásmu nedostal ke střele a hostům se povedlo znovu vyhodit.
06:50'
Hosté posílají puk přes všechny čáry a oslabení začínají dobře.
06:41'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Zack Mitchell – 2 min., podrážení).
06:41'
Komerční přestávka. Mělo by se vylučovat na straně hostů.
06:25'
Hosté dělají obraně Omsku velké problémy a domácí to vyřešili zakázaným uvolněním.
05:46'
Košelevova rána po přebruslení před kruhy se stala kořistí Barulina, který přerušuje hru.
04:17'
Stačilo ovšem málo a hosté využívají přesilovku! Od modré vypálil RYAN MURPHY a prostřelil brankáře Garipova! Asistence: Zijat Pajgin.
03:52'
Omsk dobře brání své pásmo, soupeře zatím k ničemu nepustil.
03:08'
Domácí rychle vyhodili puk mimo své pásmo.
03:03'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Cody Franson – 2 min., podrážení).
02:50'
Zakázané uvolnění Omsku.
02:34'
Rána hostí z levého kruhu. Garipov vyrazil puk vysoko do vzduchu, ale spadl zpět do hřiště a hra pokračuje.
01:48'
Garipov za svou brankou dlouho vyčkával s rozehrávkou, až se k němu z obou stran blížili soupeři. Domácí brankář ale úspěšně poslal puk po mantinelu mimo nebezpečí.
01:10'
Útoky obou týmů na začátku utkání jsou prozatím plné nepřesností.
00:01'

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Pokka, Vojnov, Franson, Manuchov, Ručkin, Martynov, Spicenko – Pjanov, Beck, Andrighetto – Košelev, Šumakov, K. Semjonov – Manukjan, Klinkhammer, Zernov – Stas, Gračjov, A. Potapov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Šaripzjanov, Bryncev, Rjasenskij, R. Murphy, Pajgin, An. Sergejev, Aťušov – Chajrullin, Enlund, Berglund – White, Z. Mitchell, Porjadin – P. Kulikov, Padakin, Bikmullin – Černikov, Šiksatdarov, Šarifjanov – Grošev..
V tomto střetnutí se nepředstaví žádný český nebo slovenský hokejista.
Nižněkamsk je ve Východní konferenci až desátý. Z posledních osmi zápasů utrpěl hned šest porážek a při ztrátě pěti bodů na příčky zajišťující play off musí rozhodně zabrat. Má na to přitom už jen posledních 11 zápasů, včetně toho s rozjetým Omskem.
Omsk aktuálně drží šňůru sedmi výher v řadě, když zvítězil při pěti venkovních zápasech a v posledních dnech také dvakrát doma. Naposledy hrál v neděli, kdy rozdrtil Magnitogorsk 6:1. I díky této šňůře je Avangard druhý ve Východní konferenci a dotírá na vedoucí Kazaň.
Hokejisty Omsku a Nižněkamsku čeká v úterý odpoledne druhý vzájemný zápas v této sezoně. Ten první výhrál Omsk na ledě soupeře vysoko 6:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.