OMSK - Soči | ONLINE | 23.1.2020 17:30 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Soči - 23. ledna 2020   17:30

Ukončeno
OMSK
OMSK
33:45' Manuchov (Šumakov, K. Semjonov) • 49:51' Manukjan (K. Semjonov) • 54:12' Dědunov (Franson, Manuchov) • 54:42' Klinkhammer (Zernov) • 59:42' Šumakov (K. Semjonov, Franson)
5:2
(0:1, 1:1, 4:0)
Soči
Soči
06:18' Kaletnik  (Lugin) • 25:38' Točickij  (Mosaljov, Šmeljov)
OMSK
Sestavy:
Garipov (Bobkov) – Vojnov (A), Pokka, Manuchov, Franson (A), Ručkin, Martynov, Spicenko – Andrighetto, Klinkhammer, Beck – Šumakov, K. Semjonov, Košelev – Pjanov, Zernov, Manukjan – Dědunov, Stas (C), A. Potapov.
Rozhodčí
Ansons, Odinš – Goljak, Stroganov
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
Soči
Sestavy:
Nalimov (A. Achmetov) – Bertilsson, Rundblad, A. Petrov (A), Ellis, J. Alexandrov, Klimontov, Gordějev – Altybarmakjan, R. Rosén, Archipov – Lugin (C), Kaletnik, Leščenko – Mosaljov (A), Točickij, Šmeljov – Vyglazov, Rybakov, Starkov – Rachimullin.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme československou stopu nenarazili. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Střely na branku: 39 – 24
Je dobojováno. Omsk nakonec ve třetí části hry vyrovnal a poté strhl vedení na svou stranu, které si o chvilku později ještě pojistil. Následně pak ještě střelou do prázdné hostující klece zastavili skóre na výsledku 5:2 a po strhujícím obratu tak zapisují do tabulky dva body, hosté naopak odjedou s prázdnou, ač sahali po bodovém zisku.
Konec zápasu.
59:42'
Avangard právě vstřelil branku!
Je definitivně hotovo. Domácí dostali puk do středního pásma a poté se dostal k SERGEJI ŠUMAKOVOVI, jenž neměl problém trefit zcela prázdnou hostující branku – 5:2. Asistence: Kirill Semjonov a Cody Franson.
59:30'
Vjačeslav Leščenko z pravé strany vystřelil, jeho pokus byl zablokován a domácí pak poslali puk do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
58:30'
Hosté jsou bez brankáře a zkoušejí to se šesti bruslaři v poli.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33'
Omsk nahodil puk do útočného pásma, tam si ho sebrala obrana hostů a dostala ho do neutrální zóny. V blízkosti branky Garipova pak ale hosté neuspěli.
56:34'
Domácí hráči pochopitelně nikam nespěchají a snaží se svůj náskok udržet.
55:51'
Následuje další komerční přestávka.
54:42'
Avangard právě vstřelil branku!
Tak to je pro hosty pořádná rána. Nyní už prohrávají o dva góly. Domácí ujeli do útoku a ROB KLINKHAMMER pak přízemní střelou překonal hostujícího brankáře – 4:2. Asistence: Denis Zernov.
54:12'
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí celek otáčí stav zápasu na svou stranu a poprvé jde do vedení. Cody Franson pálil od modré čáry a jeho pokus pak uklidil do hostující sítě PAVEL DĚDUNOV – 3:2. Asistence: Cody Franson a Roman Manuchov.
53:20'
Třetí třetina velmi rychle plyne ke svému konci. Oba celky nyní hrají spíše opatrně, nikdo nechce inkasovat, aby přišel o možné body.
52:12'
Nyní ale hosté zahrozili před Garipovem, ten se posunul k pravé tyči a vytěsnil puk do rohu obranného pásma.
51:36'
Domácí srovnávací branka nakopla a okamžitě se dostali k další střele před Nalimovem, ten situaci ustál a dostal kotouč na hokejky svých spoluhráčů.
49:51'
Avangard právě vstřelil branku!
Nyní je už vyrovnáno. Přesilovku sice Omsk nevyužil, chvíli po ní už ale pálil ostrými. ARŤOM MANUKJAN dostal přihrávku těsně před branku hostů a poté přízemní střelou namířil kotouč k bližší tyči a ten skončil za brankovou čárou – 2:2. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Kirill Semjonov.
49:18'
A nyní jsou už v plném počtu.
48:50'
Hosté získali puk a poslali ho až před branku Omsku. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
47:55'
Nalimov zastavil další pokus domácích a raději přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravé straně a domácí tak udrželi útočnou třetinu.
47:38'
Domácí mají v přesilové hře možnost dostat se k vyrovnání a už se usadili před hostující brankou.
47:18'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Vyglazov – 2 min., podrážení).
46:36'
Morgan Ellis sklepl těsně před Garipovem puk, ale nepřesně. Poté se hráči Soči museli vracet zpět před svojí branku, protože domácí rychle otočili hru.
46:35'
Následuje další komerční přestávka.
46:21'
Omští to zkusili znovu před Nalimovem, ten zakročil a hosté šli do akce. Zasahovat tak musel jeho protějšek Garipov.
45:35'
Hosté si znovu velmi dobře pokryli své obranné pásmo a nedovolili, aby se domácí celek dostal k vyrovnání. A nyní už Soči zase útočí na opačné straně.
44:35'
Domácí příznivci hnali své hráče směrem dopředu, ti je ale nevyslyšeli a jejich akce skončila rychleji, než začala.
43:24'
David Rundblad dostal nabito na modrou čáru, sjel si na vrchol pravého kruhu a vystřelil, ale jeho pokus zastavil pohotovým zákrokem Emil Garipov.
42:54'
Pavel Dědunov se zjevil před hostující brankou, ale střelu svého spoluhráče nakonec nesklepl za záda Nalimova.
41:53'
Sergej Šmeljov dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy a pohotovou svižnou ranou pak nechal vyniknout Garipova, který zasáhl holí a dostal puk do bezpečí.
41:02'
Domácí se na druhé straně prezentovali pokusem z levé strany, který vykryl Nalimov a záhy nechal raději hru pozastavit.
40:16'
Hosté se v úvodu třetí části hry natlačili před domácí branku, kde chvíli kombinovali, ke střele se však nedostali.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 28 – 20
Také druhé dějství je za námi. V něm se hosté dostali do dvoubrankového náskoku a domácí se marně snažili o kontaktní branku. Ta nakonec přišla a ještě tak má Omsk o co hrát. Čeká nás zajímavá třetí třetina, kterou si nenechte ujít. Začne přibližně v 19:10.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:43'
Druhé dějství se už jen dohrává, sice mají puk domácí hráči a ještě to zkoušejí před Nalimovem, už se ale nic nestane.
39:22'
Soči zvládlo i druhé oslabení a nyní je už v plném počtu.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:19'
Obrana Soči sebrala domácím útočníkům puk a poslala ho zase před Garipova. Šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
37:42'
Další početní výhodu začali domácí ztrátou puku, ten hosté vyhodili před Garipova a Omsk začíná akci od jeho branky.
37:22'
Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Kaletnik – 2 min., hákování).
37:18'
Hosté jsou už v plném počtu.
36:24'
A další osvobození hráčů Soči, puk ale skončil jen kousek před útočnou modrou čárou a domácí se bleskově vrací před banku Ivana Nalimova.
36:06'
Jenže hosté jim v tom zabránili, získali puk na svou stranu a odpálili ho až před branku Omsku.
35:53'
A už se usadili před Nalimovem a kombinují před jeho brankou.
35:30'
Vůbec první vyloučení v utkání a domácí mají v přesilové hře šanci srovnat nepříznivý stav.
35:18'
Vyloučení v týmu HK Soči (Michajl Gordějev – 2 min., držení).
33:45'
Avangard právě vstřelil branku!
Nyní se to už domácím povedlo a dostávají se svému soupeři na dostřel jediné branky. Po zmatku před hostující brankou se kotouč dostal na levý kruh k ROMANU MANUCHOVOVI, jenž ho poté dostal za záda Nalimova a maže nulu z jeho konta – 1:2. Asistence: Sergej Šumakov a Kirill Semjonov.
32:52'
Vjačeslav Leščenko málem potrestal chybu domácí obrany, ale ta své zaváhání napravila a napodruhé už rozehru hostů zastavila.
31:58'
Rob Klinkhammer našel přihrávkou na levé straně volného Semjona Ručkina, ten ale neprostřelil Nalimova, který nadále drží nejen vedení hostů o dva góly, ale také nulu na svém kontě.
31:47'
A opět si před ní počínali nebezpečně a Garipov musel znovu do zákroku. Po něm je hra pozastavena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
30:57'
Alexej Potapov zastavil holení další pokus hostů a pomohl tak coby útočník obraně Omsku. Jenže ten nedokázal dostat puk do neutrální zóny a Soči pokračuje obléháním Garipovovy branky.
30:21'
Jsme za polovinou základní hrací doby a hosté mají stále dvoubrankový náskok. Omští se marně snaží o kontaktní branku. Zatím.
29:32'
Hráči Soči se znovu sami vykázali z pásma Omsku, ale vrátili se po chvilce zpět a opět hrozili před svatyní Omsku. Garipov se tak musel mít na pozoru.
29:19'
Nyní hosté propadli v pásmu Omsku a ten se rychle dostal před Nalimova. Střelu Andrighetta pak hostující brankář pokryl a zastavil hru.
28:17'
Nahození Šmeljova do útočného pásma sebrali domácí hráči a otočili hru před Nalimova. Ten nemusel zasahovat, neboť pokus z hole Becka zastavila jeho obrana.
27:57'
Domácí teď rozjeli kolotoč před hostující brankou, ale ani jedna střela, která mířila na branku Soči, se neujala.
27:35'
Hosté na nic nečekali a opět pronikli do pásma soupeře, ale obrana Omsku zakročila proti jejich další nebezpečné střele.
27:15'
Následuje další komerční přestávka.
26:50'
Domácí tak musejí dohánět dvoubrankovou ztrátu a nyní už se snaží o kombinaci před Nalimovem. Ten nyní zastavil pokus Svena Andrighetta.
25:38'
Soči právě vstřelilo branku!
A hosté z olympijského města vedou rozdílem dvou branek. Odražený puk od zadního mantinelu poslal Mosaljov na NIKITU TOČICKÉHO, který poté na pravé straně zasunul puk do domácí klece – 0:2. Asistence: Denis Mosaljov a Sergej Šmeljov.
25:30'
Hosté se i přes obranu domácích udrželi v útočném pásmu a nadále kombinují před Garipovem.
24:37'
Garipov vyrazil puk pouze před sebe a dorážet se snažil jeden z hostů, ale nakonec obrana převzala puk a míří do útočné akce.
23:47'
Arťom Manukjan z úhlu vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, ten uspěl, vytáhl hůl a dostal puk do své moci.
22:56'
Od vlastní branky zakládali akci domácí, neprošli však přes útočnou modrou čáru a hosté tak rychle směřují zase zpět před branku Emila Garipova.
21:59'
Alexej Petrov v pokleku střílel na Garipova, ale nepřesně. Na druhé straně si podobně počínal také domácí Andrej Stas.
21:27'
Hosté se po chvilce dostali před domácí branku, kde od modré čáry střílel David Rundblad, ale Garipov u země dostal puk do lapačky.
20:10'
Hned v úvodu druhé třetiny se prodral až před Nalimova Alexej Potapov a střelou z bekhendu se snažil hostujícího brankáře prostřelit. Ten ale uspěl a nedovolil, aby domácí srovnali.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 11 – 11
První třetina je minulostí. V ní se hosté ujali vedení v sedmé minutě, kdy hned po vhazování před Garipovem skóroval Vladislav Kaletnik. Domácí nenašli odpověď a k vyrovnání se nedostali. Hosté tak drží těsný náskok, ale domácí se rozhodně nevzdávají a do druhé třetiny půjdou s jasným cílem, a sice otočit zápas na svou stranu. Ta začne přibližně v 18:20.
20:00'
První třetina skončila.
19:47'
Ville Pokka ještě vyzkoušel pozornost Nalimova svižnou ranou, s tou si ale hostující brankář poradil a už to vypadá, že se v této části hry nic nestane.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetina.
18:57'
Ale domácí se rychle vrátili před branku Soči, kde svižnou ranu z vrcholu pravého kruhu vyslal Taylor Beck a Nalimov zapsal hodně důležitý přesný zákrok.
18:27'
Další nepřesný pokus Omsku a puk končí na obraně hráčů Soči, kteří ještě míří do útočného pásma.
17:32'
Simon Bertilsson napálil puk od modré čáry a jeho pokus orazítkoval betony Emila Garipova. Ten hned na to poslal puk svým spoluhráčům.
16:42'
Více ze hry mají stále hráči Soči, ti nyní byli hodně nebezpeční, když Andrej Altybarmakjan zblízka neprostrčil puk za záda Garipova. Ten nadvakrát jeho pokus pokryl.
15:37'
Poté se zase na opačném konci kluziště dostali ke střele hosté, pokus Denise Mosaljova skončil jen na boční konstrukci Garipovovy branky.
14:47'
Po nepřesné střele Soči poslala obrana Omsku kotouč do útočného pásma, kde ale svou střelu z pravého kruhu poslal Andrej Stas jen do betonu Nalimova.
14:10'
Domácí se zatím nemohou dostat k žádné pořádné střele, která by Nalimovu branku ohrozila. Hosté tak drží těsné vedení zuby nehty.
13:02'
Z hloubi vlastního obranného pásma zakládali hosté další útočnou akci, už ve středním pásmu je však o kotouč obrali domácí hokejisté. A směřují před Nalimova.
12:30'
Semjon Košelev se prosmýkl mezi dvěma obránci hostů, ale do zakončení před Nalimovem se nedostal.
12:11'
Nyní následuje další komerční přestávka.
11:56'
Denis Mosaljov byl sice tísněn beky domácího celku, přesto z prostoru mezi kruhy vystřelil. Ale bylo to jen do lapačky připraveného Garipova.
11:23'
Taylor Beck nabral ve středním pásmu rychlost a z levé strany vyslal tvrdou střelu, kterou kryje pozorný Ivan Nalimov.
10:26'
A opět Lugin, ten vybojoval u pravého hrazení kotouč a nahodil ho před branku soupeře, tam ho ale získala obrana Omsku, která ho zaváží před Nalimova.
09:47'
Dmitrij Lugin prostrčil puk zpoza domácí klece na spoluhráče, ten ale utekl příliš daleko a skončil v neutrální zóně.
09:06'
Další kombinace Soči v pásmu Omsku, obrana Avangardu ale zastavila rozjeté hosty a rychle se domácí přesunuli na opačnou stranu. Ale před Nalimovem nic nevymysleli.
08:25'
Garipov musel být opět mezi třemi tyčemi pozorný, když čelil střele hostů z levé strany, ale s ní si dokázal brankář Omsku opět poradit.
07:12'
Domácí se snažili o rychlou odpověď, jejich útočná akce neměla gólové parametry a Nalimov si s pokusem, který byl spíše nahozením, poradil.
06:18'
Soči právě vstřelilo branku!
A hned po krátké pauze po vhazování hosté otevírají účet dnešního zápasu. VLADISLAV KALETNIK sebral puk, nabruslil si do lepší střelecké pozice a poté svižnou střelou zaskočil Emila Garipova, jenž jako první loví kotouč ze své sítě – 0:1. Asistence: Dmitrij Lugin.
06:15'
Střelu Alexeje Potapova zastavil znovu brankář Nalimov a opět hru nechává pozastavit. A ještě, než se bude vhazovat před jeho brankou, následuje první komerční přestávka.
05:19'
Ivan Nalimov teď zastavil jedovku Pavla Dědunova z levého kruhu a vytasil proti domácímu hráči efektní semafor. Poté je hra zastavena. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Soči.
04:38'
Zatím sledujeme opatrný hokej z obou stran, žádný tým si nevypracoval nějakou vyloženou šanci, která by vedla ke skórování.
03:19'
Roman Manuchov podél levého mantinelu otočil hru a nahodil puk do útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů ho nezachytil. Rázem tak skončil náznak akce Omsku.
02:21'
Znovu agilní hosté se usadili v domácím teritoriu a roztočili kolotoč. Dvěma střelami se pak snažili o otevření skóre, ale Garipov byl znovu ve svém brankovišti připraven.
01:24'
Vladislav Kaletnik ztratil puk v útočném pásmu a hráči Omsku se jali do akce, ale hosté se ke kotouči dostali bleskově zpět a dalším pokusem prověřili Garipova.
00:59'
Nyní už se také ke střele dostal domácí Omsk, ovšem pokus Semjona Košeleva byl zastaven Nalimovem, který poté raději přerušuje hru.
00:15'
Hosté se hned v úvodu utkání dostali do šance, ale Garipov si s pokusem a dorážkou Dmitrije Archipova poradil.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Vojnov (A), Pokka, Manuchov, Franson (A), Ručkin, Martynov, Spicenko – Andrighetto, Klinkhammer, Beck – Šumakov, K. Semjonov, Košelev – Pjanov, Zernov, Manukjan – Dědunov, Stas (C), A. Potapov.

HK Soči: Nalimov (A. Achmetov) – Bertilsson, Rundblad, A. Petrov (A), Ellis, J. Alexandrov, Klimontov, Gordějev – Altybarmakjan, R. Rosén, Archipov – Lugin (C), Kaletnik, Leščenko – Mosaljov (A), Točickij, Šmeljov – Vyglazov, Rybakov, Starkov – Rachimullin.

Rozhodčí: Ansons, Odinš – Goljak, Stroganov.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání na československou stopu nenarazíme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly jednou. V říjnu zvítězili hráči Soči na svém ledě 4:3 po prodloužení a na tento výsledek se pokusí navázat. Domácí naopak chtějí úspěšnou odvetu.
HK Soči

Hokejisté z olympijského města Soči jsou v Západní konferenci na devátém místě a stále nemají jistotu vyřazovacích bojů. Na elitní osmičku ztrácejí osm bodů a rádi by se do závěrečné fáze soutěže probojovali. Musejí tak sbírat bod za bodem, aby si naději udrželi. Na svém kontě mají osmačtyřicet bodů, Jaroslav před nimi na osmé pozici bodů šestapadesát. Soči po dvou prohrách za sebou zabralo a v Rize naposledy bodovalo. Lotyšský klub porazilo 2:1 po prodloužení a i když to dnes bude velmi těžké, v Omsku touží po skalpu favorita. Čeká nás tak zajímavý zápas, který si rozhodně nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Malte Strömwall – 32 bodů (16+16)
Robert Rosén – 24 bodů (10+14)
Sergej Šmeljov – 20 bodů (12+8)
Avangard Omsk

Hokejisté dnes domácího Avangardu Omsk jsou v tabulce ve Východní konferenci na druhém místě a dosud zapsali sedmdesát bodů. Navazují tak zatím na úspěšnou loňskou sezónu, kdy se dostali do finále KHL a nakonec skončili druzí. Letos by chtěli více a prahnou po Gagarinově poháru. Omsk má nyní úspěšnou šňůru pěti výher v řadě a tu by dnes na domácím ledě rádi ještě natáhli. Naposledy vyhráli na ledě Viťazu 2:1 po samostatných nájezdech. Budou před svými diváky úspěšní?

Nejproduktivnější hráči

Kirill Semjonov – 35 bodů (14+21)
Vjačeslav Vojnov – 35 bodů (10+25)
Sergej Šumakov – 31 bodů (12+19)
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Avangard Omsk a HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud