KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Kazaň - 4. prosince 2019   17:30

Vhazování – 26:25.
Je konec! Dnešní utkání nakonec přineslo velice vyrovnanou podívanou, na první branku jsme čekali do poloviny třetí třetiny, kdy se prosadil Petrohrad. Kazaň se v závěru zápasu rozhodla ke hře bez brankáře, což slavilo úspěch. Cormier totiž poslal utkání do prodloužení, avšak ani to branku nepřineslo. Při samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí, kteří se prosadili hned dvakrát.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.
Autorem vítězné branky je JEVGENIJ KETOV.
Nůž na krku měl hostující Tkačjov, který trefil pouze lapačku domácího brankáře.
Domácí hráči se vracejí zpět do vedení, Ketov vyjel do velkého úhlu, avšak zamířil do odkryté branky.
Velice hezky to provedl Galimov, který poslal brankáře na druhou stranu a poté zakončil forhendovou kličkou.
Šance však ještě žije, Kagarlickij zakončil s velkým zpožděním, jeho ránu si brankář pokryl.
S Kazaní to nevypadá zrovna nejlépe, neuspěl ani Galimov, který mířil úplně vedle.
Prvním úspěšným exekutorem je Kuzmenko, který si pohrál s pukem a poté překonal Reideborna.
Zkušený Tichonov se rozjel hodně pomalu, bekhendovou kličku ale Samonov senzačně vyrazil.
Za domácí celek to na sebe vzal Jakupov, kterému nevyšlo vymíchaní Reideborna.
Jako první se k nájezdu rozjel Dyňak, kterému se nepovedlo propálit brankáře.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:22'
Burdasov to zkoušel nabídkou na teč, nicméně kolega Kuzmenko se puku vůbec nedotkl. Zatím to vypadá, že prodloužení nepřinese ani jedno přerušení.
63:08'
Přetahovaná u zadního hrazení nakonec dopadla lépe pro Ak Bars, který se poté vymanil z napadání. Pedan rozehrál pomocí mantinelu, avšak se stále nepřerušuje.
62:11'
V současné době se hraje ve čtyřech na obou stranách, což se po přerušení změní. Cormier se snažil projít středem hrací plochy, tam ale číhal Bělov.
61:08'
Tato přesilová hra nebude úspěšná, hostující celek předvedl velmi dobrou obrannou činnost. Wikstrand navíc napálil puk na druhou stranu, Samonov tak vypomohl s rozehrávkou.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení se vydařilo domácímu celku, který se ihned dostal za branku soupeře, avšak poté Chafizullin neudržel puk před modrou čárou.
60:01'
Ani poslední perioda nerozhodla o vítězi tohoto zápasu, na řadu tak přijde prodloužení. Bude se hrát ve třech na obou stranách.
60:00'
59:02'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., držení).
58:54'
Kazaň vstřelila branku!
Hostující celek využívá přesilovou hru a srovnává krok! Kazaň se totiž usadila kolem branky soupeře, kde měl hodně prostoru na otočku s pukem PATRICE CORMIER, kterému se nadvakrát podařilo překonat brankáře Samonova. Zcela jistě půjdeme do prodloužení!
Asistence: Justin Azevedo.
58:44'
Reideborn je na střídačce!
58:44'
Frattin si našel místo ke střele u vrcholku pravého kruhu, odkud zamířil pouze do výstroje pozorného brankáře. Kazaň se zřejmě odhodlá ke hře bez brankáře!
58:21'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vasilij Tokranov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
58:15'
Petrohrad se snaží vycházet ze zajištěné obrany, což se nadmíru daří. Až v tomto okamžiku se našla skulinka, nicméně zakončující Tkačjov, který netrefil vzdálenější šibenici.
57:12'
Co scházelo! Petrohrad se totiž dostal do nadějného přečíslení, avšak jeden z domácích nedokázal vyzrát na padajícího Reideborna.
56:04'
Galimov se vypořádal s napadající smečkou protihráčů, načež v útočném pásmu nabíjel Pedanovi. Jeho dělovka měla najít zadní tyč, avšak tu o kousek minula.
55:13'
Frattin si hledal prostor za brankou soupeře, kde mu Galeňuk nedaroval moc prostoru. Nakonec k zakončení dokázal zamířit Li, jehož pokus výrazně minul branku.
54:05'
Po vhazování měl druhou branku na holi domácí Kemppainen, avšak jeho pokus vyletěl vysoko nad branku soupeře. Ak Bars táhne za kratší konec provazu.
53:14'
Kazaň to bude mít hodně složité, krátce před koncem zápasu musí dotahovat jednobrankové manko. Před malým momentem navíc musel Samonov zasahovat.
51:51'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nápor domácích hráčů končí vedoucí brankou! ANDREJ KUZMENKO se z levé strany přesunul za branku soupeře, kde svým pohybem dokonale zmátl brankáře Reideborna, který byl v pohybu k opačné tyči. Kuzmenko však přešel zpět k bližší tyči, kde našel skulinku mezi tyčí a betonem brankáře.
Asistence: Vasilij Tokranov, Anton Burdasov.
51:02'
Reideborn vyrazil puk pouze před sebe, kde jako první číhal Plotnikov, kterému se nepovedlo přehodit beton brankáře. Krátce poté měli domácí další šanci, avšak ani tentokráte na brankáře nevyzráli.
50:00'
Do konce třetí třetiny zbývá přesně deset minut. Třetí perioda nám zatím nepřinesla vůbec nic, oba celky vycházejí za zabezpečené obrany, šance tak nejsou k vidění.
49:07'
Nahrávka do jízdy na Frattina byla příliš prudká, Petrohrad se tak pokoušel nastartovat rychlou protiakci, avšak ani domácí celek nedokázal rozehrát úspěšně.
48:04'
Lukojanov navíc dokázal zablokovat velice tvrdé zakončení, následně s velkou bolestí odjel na střídačku. Po zákroku Reideborna následuje komerční přestávka.
47:05'
Lukojanov se nedokázal prodrat přes důrazného protihráče, následně to na sebe vzal ruský obránce Pedan, který pro změnu narazil pouze do Rukavišnikova.
46:20'
Nahozený kotouč z hole Galeňuka se otřel o jednoho z hráčů na střídačce, hra tak musela být přerušena. Je tu další přerušení, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:01'
Kazaň si dala na rozehrávce ze svého pásma hodně záležet, avšak ani tentokráte jsme nic nebezpečného nesledovali. Další útočný výpad Ak Barus táhle Gluchov.
44:04'
Chafizullin si nebral servítky, naopak vší silou napálil kotouč, který se snesl přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se bude opět vhazovat před Samonovem.
43:18'
Další dělovku vypustil ze své hole Tokranov, avšak ani on nemířil zrovna nejpřesněji. SKA Petrohrad vstoupil do třetí třetiny aktivněji, což je značný rozdíl.
42:06'
Do útoku se tlačil Jakupov, který si to namířil za branku soupeře, kde ho obrala dvojice hladových protihráčů. Ljamkin navíc vyhodil natolik zkušeně, že z toho nebyl icing.
41:11'
Barabanov se pokoušel předat pod sebe na Chafizullina, jenomže puk sjel za modrou čáru. Poté hrací předmět přeletěl plexisklo a skončil mimo hrací plochu.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který okamžitě zavezl kotouč do vlastního pásma, odkud to nahozením zkoušel Wikstrand.
40:01'
Máme za sebou také druhou periodu, avšak ani tentokráte jsme se nedočkali úvodní branky. Sledovali jsme hodně vyrovnanou podívanou, která nabídla několik přesilových her, avšak ani ty branku nepřinesly. Stále platí, že o něco nebezpečnější je Kazaň, nicméně oba brankáři předvádějí velice dobré výkony.
40:00'
39:11'
Kazani se prostě přesilové hry nedaří, naopak domácí mužstvo podruhé v krátkém časovém sledu vyhodilo do bezpečí. Pomalu a jistě se blíží konec druhé periody.
38:20'
Hostující celek se konečně nadechl k sympatickému náporu, jenomže Azevedova rána z pravého kruhu nebyla úspěšná. Poté Petrohrad vyhodil přes všechny čáry.
37:22'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., sekání).
37:05'
Ožiganov měl na modré čáře hodně prostoru, což se snažil využít k nahození na branku soupeře. To směřovalo pod břevno, Reideborn schoval puk ve výstroji.
36:08'
Hostující Galimov si nejprve splnil obrannou povinnost, načež nasbíral cenné vteřinky ve středním pásmu. Poté zničehonic ujel Kuzmenko, jehož bekhend Reideborn zneškodnil. Aby toho nebylo málo, tak u zadní tyče měl hodně času Lehtera, avšak se mu nepovedlo přehodit beton brankáře.
35:11'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
35:10'
Jako první se k volnému puku dostal domácí Ožiganov, což znamená zakázané uvolnění hostů. Petrohrad přečkal nápor soupeře, nyní bude moci sám hrozit.
34:02'
Ke konci přesilové hry došlo k ohrožení hostující branky, nicméně Reideborn si s nahozením poradil. Na opačné straně to razantně zkoušel Cormier, nicméně trefil pouze zadní hrazení.
33:13'
Tato přesilová hra zatím není moc povedená, zatím jsme se nedočkali žádného nebezpečí. Petrohrad se i přesto dostal pod tlak, avšak obrana si v klidu plnila úkoly.
32:08'
Ak Bars Kazaň se nedokázala ideálně usadit v pásmu, čehož okamžitě dokázal využít domácí Bělov, který s přispěním mantinelu vyhodil až za branku Reideborna.
31:40'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., podrážení).
31:12'
Pořádnou dělovku vypustil ze své hole Tokranov, jehož pokus narazil pouze do připraveného Reideborna. Ránu se ještě pokusil zablokovat Lukojanov, avšak bez úspěchu.
30:00'
Je za námi přesně polovina zápasu, zatím jsme se žádné branky nedočkali. Druhá třetina moc šancí nenabízí, navíc sledujeme celkem dost nepřesností.
29:04'
Frattin si dokázal obhodit protihráče, jenomže jeho formace odjela na střídačku. Proto nahrávku po mantinelu jako první dojel Bělov, který navíc rychle rozehrál.
28:02'
Ani tentokráte jsme nesledovali dlouho pasáž bez přerušení. Naopak se nahození od Wikstranda proměnilo v další icing, hra se tak vrací před brankáře Samonova.
27:13'
Ožiganov se rozhodl podpořit své spoluhráče, jenomže nahozený puk jako první dojel jeden z protihráčů. Po dalším přerušení přichází na řadu komerční přestávka.
26:09'
Na ledovou plochu naskočil Li, který poté objel branku a málem se mu povedlo najít kolegu Galimova. Samonov včas zareagoval hokejkou, čímž vypíchl kotouč.
25:06'
Samonov předvedl další skvělý zákrok, tentokráte na něm selhal hostující Frattin. Kazaň je opět o něco aktivnější, domácí hráči se nemohou dostat z pásma.
24:11'
Rukavišnikov nerozehrál vůbec přesně, nicméně tentokráte se o icing nejednalo. Jeden z domácích měl navíc štěstí, při vyhození se puk dotkl hrany plexiskla.
23:05'
Domácí Ožiganov se ještě snažil udržet puk před modrou čárou, jenomže své spoluhráče vystavil do ofsajdu. V úvodu druhé třetiny se neustále hra přerušuje.
22:09'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další přerušení, v tomto případě vyhodil přes všechny čáry Pedan. Zakázané uvolnění, hra se vrací zpět před Reideborna.
21:06'
U zadního mantinelu se povedlo zakročit Chafizullinovi, který se zároveň snažil nastartovat Lehteru. Ten se daleko nedostal, s vypětím všech sil zasáhl Ljamkin.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, který doslova došťoural puk do vlastního pásma. Poté se o zakončení postaral Azevedo.
20:01'
Máme za sebou první periodu, která nám přinesla velice zajímavou podívanou. V úvodu utkání byla nebezpečnější Kazaň, která si přichystala řadu zajímavých šancí, avšak na Samonova recept nenašla. Petrohrad se dlouhou dobu hledal, nakonec si také vytvořil nebezpečné příležitosti, avšak žádnou branku jsme neviděli.
20:00'
19:20'
Kazaň nakonec přečkala oslabení, jeden z hráčů doslova odkulhal na střídačku. Aby toho nebylo málo, tak chyboval Jakupov, který rychle zastavil Gluchova.
18:03'
Parádní dělovku vypustil ze své hole Kemppainen, který trefil pouze rameno švédského brankáře. Petrohrad má velký tlak, hosté se brání zuby, nehty.
17:11'
Kazani se nepovedlo dostat puk do bezpečí, následně soupeř zaměstnal brankáře Reideborna, který dokázal odolat. Petrohrad bude muset začít od své branky.
16:39'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., hákování).
16:13'
S rozehrávkou vypomohl také brankář Samonov, který si vybral vedle stojícího Chafizullina. Ten dokázal dovézt puk do pásma, kde se k němu dostal Chenkel.
15:24'
Sám na sebe to zkoušel vzít Tkačjov, který nasbíral cenné vteřinky v pásmu soupeře. Sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách, zanedlouho začne domácím přesilovka.
14:53'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Matt Frattin – 2 min., hákování).
14:14'
Kazaň se ihned po vhazování usadila kolem brankáře, načež to nepříjemnou ránou zkoušel Azevedo. Poté ještě dorážel Cormier, avšak ani on neuspěl.
13:55'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., držení).
13:01'
Nesmírně nebezpečně to zkoušel hostující Lukojanov, který měl hodně času k vyjetí před Samonova. Místečko mezi betony nenašel, domácí tak opět odolali.
12:11'
Až nyní se domácí celek trochu vzpamatoval, nicméně obránce Bělov nerozehrál zrovna přesně. Ve středním pásmu se k puku dostal Kemppainen, jehož zadovku vystihl Chenkel.
11:03'
Nedůraz domácích obránců se málem nevyplatil. Petrohrad i tentokráte podržel brankář Samonov, který si poradil se zakončením v podání Cormiera.
10:00'
Je za námi přesná polovina první třetiny, zatím jsme se žádné branky nedočkali. Kazaň je i nadále o něco nebezpečnější, zatím ale sledujeme tvrdou bitvu.
09:01'
Samonov si připsal další těžký zákrok, dost možná zasáhl helmou. Na opačné straně to zkoušela první formace SKA, avšak opět bez jakéhokoliv zakončení.
08:04'
Následně to drzým průnikem před brankáře zkoušel Cormier, který opět narazil na pozorného Samonova. Další přerušení hry, následovat bude komerční přestávka.
07:05'
Petrohrad se v úvodu zápasu zatím trápí. Mnohem aktivněji působí hostující celek, který se opět natlačil do pásma, odkud je vytlačil důrazný Kemppainen.
06:15'
Kazaň rozjížděla další útočnou snahu od své branky, načež to velice hezkým způsobem provedl Galijev, který se natlačil před Samonova, jenž stačil zasáhnout.
05:13'
Po dalším přerušení se bude vhazovat po levici brankáře Samonova. Ten měl před malým momentem hodně práce, z mezikruží střílel doprostřed branky Gluchov.
04:04'
Od modré čáry zkoušel své štěstí domácí Plotnikov, který trefil prvního protihráče před sebou. Posléze se Tichonov málem dostal přes dvojici protihráčů.
03:08'
Hodně nebezpečně to zkoušel Dyňak, který chtěl překvapit domácího brankáře Samonova. Ten s vyjetím před branku počítal, následně se mu povedlo zasáhnout betonem.
02:06'
Další útočnou akci táhl hostující Pedan, který pouze nahazoval podél pravého hrazení. Za brankou se k puku dostal Dyblenko, který se rozhodl uklidnit hru.
01:05'
Úvodní snaha hráčů Kazaně nepřinesla ani zakončení, na ledovou plochu tak naskočily druhé formace obou celků. Chenkel pouze narazil do Bělova, u kterého zůstal touš.
00:10'
Úvodní vhazování první periody dopadlo lépe pro hostující celek, který se okamžitě dostal do svého pásma. Posléze Wikstrand nahazoval puk na druhou stranu.
00:01'

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Chafizullin, A. Bělov, Galeňuk, Dyblenko, Ožiganov, Tokranov, Rundblad – S. Plotnikov (C), Lehterä (A), Barabanov – Jakupov, Kemppainen, Kagarlickij – Burdasov, Koskiranta, Kuzmenko – Ketov (A), Kablukov, Marčenko – Karpov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Miftachov) – Wikstrand, Ljamkin, Chenkel, Pedan, Fazylzjanov, Rukavišnikov, Žuravljov – V. Tichonov, Cormier, Azevedo (C) – Frattin, Tkačjov, Galijev – O. Li, A. Galimov, Dyňak – E. Galimov, M. Gluchov (A), Lukojanov (A) – Kara.

Rozhodčí: Naumov, Kulakov – Bersenjov, Judin.
Ak Bars Kazaň

Aby toho nebylo málo, tak se na opačné straně nachází vedoucí celek východní konference, kterým je Kazaň. Půjde tedy o střet dvou vedoucích celků, nicméně bodově je na tom lépe právě Kazaň, která doposud nasbírala o pět bodů více, navíc má ještě dva zápasy k dobru. Kazaň letos prohrála pouze v sedmi případech, naposledy tomu bylo celkem překvapivě na domácím ledě proti Soči, hostujícímu celku stačila k výhře jediná branka. Domácí tým tohoto duelu je nejlepším mužstvem celé ligy na vlastním ledě, ze sedmnácti zápasů tu prohrál pouze ve dvou případech.
SKA Petrohrad

Hokejisté Petrohradu se po pětatřiceti kolech nacházejí na první pozici západní konference, což je celkem překvapivé. Tomuto celku totiž příliš nesedl vstup do letošního ročníku, Petrohrad totiž v úvodu sezóny ztrácel body téměř v každém duelu, nicméně zlepšená forma z posledních zápasů ho vynesla zpět na vedoucí příčku. Petrohrad navíc momentálně drží devítizápasovou sérii bez porážky, ta poslední se uskutečnila před více než měsícem, tehdy Petrohrad na vlastním ledě prohrál proti Jaroslavli výsledkem 1:2. Petrohradu k prvnímu místu pomohla výhra z minulého kola, tento celek si totiž vyšlápl na druhé CSKA.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi SKA Petrohrad a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.