KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Minsk - 28. ledna 2020   17:30

Petrohrad
Petrohrad
00:44' Karpov (Koskiranta, Kuzmenko) • 01:53' Ivan Morozov (Tokranov, K. Marčenko) • 05:51' Koskiranta (Bengtsson) • 11:50' K. Marčenko (Ivan Morozov, Podkolzin) • 45:44' Ivan Morozov (Galeňuk, Ketov)
5:0
(4:0, 0:0, 1:0)
Minsk
Minsk
Petrohrad
Samonov (Hellberg) – Bengtsson, A. Bělov (A), Tokranov, Ožiganov, Zub, Dyblenko, Galeňuk – Tkačjov, Jakupov, Lehterä (A) – Kemppainen, Ketov (C), Karpov – Koskiranta, Glotov, Kuzmenko – Švec-Rogovoj, Ivan Morozov, Podkolzin – K. Marčenko.
A. Gofman, A. Soin – E. Antonov, I. Galimov
Ice Palace
Minsk

Petrohrad dnes v suchém triku přejel svého soka. O zápasu rozhodli ihned v prvních deseti minutách hry, kdy již vedli 3:0! Minsk se do hry dostal až v průběhu druhé třetiny, avšak dobře hrající Petrohrad jich moc nepouštěli do zakončení. A když už si nějakou brankovou situaci vypracovali, zakročil jistě Hellberg. Ten si dnes vychytal čisté konto. Minsk tedy zůstává na posledním místě a Petrohrad upevňuje svou druhou pozici za vedoucí CSKA Moskvou.
58:19'
Právě nám běží poslední dvě minuty a domácí už jen dohrávají duel.
56:55'
Bezprostředně po vhazování přišlo zakončení, brankář Minsku ukryl puk ve své výstroji.
56:36'
Chyba v defenzívě hostí mohl potrestat soupeř, ale střela ze středu nenašla cestu do branky. Po dalším zakončení zasahuje Taylor.
55:06'
Rozběhla se nám poslední pětiminutovka zápasu a je již jasné, že domácí si dnes připíší dva body do tabulky.
53:06'
Minsk s pukem na svých hokejkách, avšak jejich soupeř hraje ve velké pohodě a vůbec nedovoluje jakékoliv šance před svou brankou.
51:41'
Dva na jednoho nyní ujížděli domácí hráči. Andrej Kuzmenko dostal přihrávku, ale ta byla nepřesná a dostal ji na brusle a nemohl ideálněji zakončit.
50:13'
Avšak za takové to klasické pošťuchování se nebude vylučovat a pokračujeme v plném počtu.
50:01'
Po střele se pokoušel dorážet před brankou Paré, avšak hra přerušena a Paré dostává naloženo od obránců,
49:17'
Tak tuhle přesilovku si Petrohrad za rámeček rozhodně nedá. Nicméně mají v zádech pěti brankový náskok a nemusí je to vůbec mrzet.
48:36'
Až nyní byla k vidění první dobrá souhra a střela na branku v podání Kuzmenka, jehož rána byla sražená.
47:44'
První pul minuta přesilovky je pryč a Dinamo se zatím brání skvěle. Diváci v aréně se dožadují šestého zásahu.
47:16'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., hákování).
47:13'
První komerční pauza třetí třetiny.
45:44'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Taylor kapituluje popáté. IVAN MOROZOV si našel puk před ležícím obráncem a nakonec jej dostal do branky. Taylor byl při předchozí situaci zcela mimo osu brankoviště a neměl možnost již zasáhnout. Asistence: Danila Galeňuk a Jevgenij Ketov.
44:48'
Dinamo nejspíše ubrání své další oslabení, Petrohrad se sice pohyboval po většinu času před jejich brankou, ale obráncům se dařilo dobře vykrývat jejich střelecké pozice.
44:08'
Střela ze středu byla sražená za branku, Dinamu se nepodařilo vyhodit puk a soupeř opět vytváří přesilový vzorec.
43:38'
Domácí započali kombinační souhru v útočném pásmu.
43:03'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ivan Drozdov – 2 min., podrážení).
41:16'
Závěrečná perioda začala. Jako první se o dosažení své páté branky snažili domácí, ale před brankářem bylo hodně hokejek a hráč nedokázal poslat puk na branku.
40:01'
Druhá třetina nám branku nepřinesla. Petrohrad ví, že má nahráno z první třetiny a spíše jen kontroloval hru. Minsk se dostával více před branku Petrohradu, ale Hellberg předvedl dva, tři dobré zákroky a zatím drží nulu v dnešním duelu. Ve druhé periodě jsme mohli vidět i rvačku a to mezi Podkolzinem a Princem. Jejich souboj dopadl nerozhodně.
40:00'
39:40'
V závěru třetiny a taky přesilovky se pokoušel jeden z hráčů o střelu, ale zamířil do obránce.
38:41'
Nahození z levé strany neprošlo a puk byl sražen. Minsk se osvobozuje.
38:19'
Tak dočkáme se branky ve druhé třetině? Domácí k tomu mají slibnou příležitost.
37:57'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Igor Martynov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
36:48'
Kirill Marčenko nabral rychlost a po volné pravé straně se vydal na zteč. Jeho rána nakonec mířila nad branku.
35:42'
Střela z první, kterou vyslal Alexandr Pavlovič a brankář Petrohradu nyní předvedl skok ke své tyčce a vytěsnil puk do rohu kluziště.
35:01'
Oba celky se snaží nyní něco vymyslet v útoku. Avšak ani jeden z nich nedokáže v pásmu vydržet na delší chvíli.
34:05'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vasilij Podkolzin – 5 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Shane Prince – 5 min., hrubost).
34:05'
Nyní se do pěstního souboje pustili Vasilij Podkolzin a Shane Prince a oba kohouti již míří na trestnou lavici.
31:33'
Špatný přechod hostujícího celku do útočného pásma nezůstal u rozhodčích bez povšimnutí.
30:33'
Ivan Drozdov se snažil dostat puk před Hellberga, ale ten svou hokejkou odrazil jeho přihrávku.
29:32'
Běží nám polovina zápasu a Petrohrad i nadále drží svůj náskok, který si vytvořil v průběhu první třetiny.
28:45'
Po komerční pauze se hrálo delší dobu bez přerušení. Hra se odvíjela z jedné strany na druhou, ale bez zajímavého zakončení na obou stranách.
26:37'
Michail Stefanovič se dostal do šance, obešel si posledního hráče, ale v koncovce mu sjel puk z čepele a nedokázal přesně vystřelit.
25:36'
Dinamo se rozjelo do útoku, avšak velmi rychle ztrácí puk a útočí Petrohrad.
24:28'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, kdy domácí mají puk více na svých hokejkách, ale již se tolik netlačí do zakončení.
22:48'
Domácí se dostávají do pásma soupeře velmi snadno a nyní opět ohrožují před brankový prostor Dinama.
22:15'
Vladimir E. Tkačjov se dostal ke střele ze středu kluziště a dobrou ranou mířil nad betony brankáře. Ten dokázal puk vytěsnit těsně nad horní tyčku!
20:49'
SKA je v plném počtu a dohrávku svého oslabení zvládli bez újmy.
20:15'
Hosté dohrávají svou přesilovku z první třetiny a ihned prověřili aktuální připravenost brankáře soupeře.
20:01'
Dinamo v závěru hrálo přesilovku a dokázalo se udržet před brankou Petrohradu. Nicméně velkou šanci si nevytvořili. Petrohrad první třetinu pojal opravdu exhibičně a po dvou rychlých zásazích, pak přidal další dva a uvidíme, na kolika brankách se jejich dnešní gólostroj zastaví.
20:00'
18:44'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., podrážení).
18:04'
Po delší době zákrok Hellberga a to po vcelku pěkné střele. Nicméně brankář Petrohradu chytá puk do své lapačky.
17:26'
Petrohrad se nyní spíše baví hokejem a závěr třetiny pojal tréninkově.
16:39'
Vladimir E. Tkačjov už mohl střílet, ale ještě si dovolil kličku. Následně mohl opět střílet, ale hledal spoluhráče před brankou. Ukázka toho, jak domácí hrají s velkým klidem a zkouší různé herní varianty.
15:50'
Ani tentokrát se hostům nepodařil vstup do útočného pásma. Ihned na modré čáře byli od puku odzbrojeni.
14:36'
Až nyní se dostává puk do středního pásma a to jen vinou špatné souhry domácích. Dinamo Minsk se stále nemůže oklepat ze čtyř brankové nálože.
13:56'
A to doslova. Po střele od modré čáry se pokoušeli domácí hráči dorážet, ale puk vyplaval do rohu kluziště.
13:26'
Domácí v pásmu a vypadá to, jakoby hráli přesilovku.
12:54'
Hráč Petrohradu byl strážen dvěma hráči a prakticky si dovolil projít až do pásma a pokusit se o střelu.
11:50'
A o tom svědčí jejich další zásah. Petrohradští si obranu svého soka perfektně rozebrali a KIRILL MARČENKO už neměl mnoho práce zamířit do odkryté levé poloviny branky. Asistence: Ivan Morozov a Vasilij Podkolzin.
11:04'
Přesilovka Dinama skončila a hosté si v ní nevytvořili vůbec nic. Zatím to vypadá, že hráči jsou ještě v šatně a "netuší", že zápas již začal.
10:15'
Až nyní se dostávají do pásma a kombinují. Nicméně puky jim odlétávají od hokejek a kombinaci je hodně pomalá.
09:56'
Hostům se vůbec nedaří dostat puk do pásma soupeře a vytvořit si nějakou kombinaci.
09:16'
Petrohrad sice nyní opět dostal puk do branky, ale Lukas Bengtsson bránil brankáři v zákroku a místo branky je tu vyloučení na straně domácích.
07:43'
Petrohrad zvládá lépe hru čtyři na čtyřií a nyní se zdržoval v pásmu soupeře a také donutil Taylora k dalšímu zákroku. Krátce předtím měl šanci Ketov, který trefil lapačku brankáře hostí!
07:09'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Joonas Kemppainen – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., nedovolené bránění).
05:51'
Domácí chtějí z dnešního zápasu převést nejspíše exhibici. JARNO KOSKIRANTA si perfektně projel levým pásmem a dostal se až před brankáře a zavěsil přes něj do branky. Asistence: Lukas Bengtsson.
03:55'
Hosté se snaží uklidnit hru a zapomenout na nepovedený úvod zápasu. Nyní hrají s pukem, ale nedaří se jim výrazněji ohrozit Hellberga
01:53'
Vzápětí je tu další branka favorita dnešního utkání! IVAN MOROZOV dostal puk a přízemní ranou jej poslal podél betonu Taylora. Zkrátka milimetrově se trefil do dané mezírky mezi betonem a pravou tyčkou. Asistence: Vasilij Tokranov a Kirill Marčenko.
00:37'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Joe Morrow – 2 min., naražení zezadu).
00:44'
Domácí bleskurychle využívají do vedení. Ihned po buly rozehráli celou akci a po střele, kterou brankář neudržel ve své výstroji, doklepl puk u pravé tyčky MAXIM KARPOV. Asistence: Jarno Koskiranta a Andrej Kuzmenko.
00:10'
Petrohrad mohl jít velmi rychle do vedení, kdy se Jakupov dostal do úniku, ale bekhendový blafák na pravou stranu mu nevyšel.
00:01'

SKA Petrohrad: Hellberg (Samonov) – Bengtsson, A. Bělov (A), Tokranov, Ožiganov, Zub, Dyblenko, Galeňuk – Tkačjov, Jakupov, Lehterä (A) – Kemppainen, Ketov (C), Karpov – Koskiranta, Glotov, Kuzmenko – Švec-Rogovoj, Ivan Morozov, Podkolzin.

HC Dinamo Minsk: D. Taylor (Osipkov) – Dostanko, Gragnani (A), Jerjomenko, Znacharenko, Denisov, Morrow, Gotovec – Martynov, Stefanovič, A. Kosticyn (C) – Kovyršin, Drozdov, Dadonov – Děmkov, Prince, Anosov – Kitarov, Pavlovič (A), Paré.

Rozhodčí: A. Gofman, A. Soin – E. Antonov, I. Galimov.

SKA Petrohrad
Petrohradští oplývají momentálně dobrou formou, kdy v posledních pěti zápasech jen jednou prohráli. Nad jejich síly byl rival z CSKA Moskvy, kdy padli na jejich ledě 2:3. Na toto klopýtnutí zareagovali následnou výhrou nad ambiciózním Barysem (7:4) a v posledním zápase porazili Nižnij Novgorod (4:3). Avšak v tomto zápase nebyli daleko od toho, aby došlo k remíze. Petrohrad ještě před třetí třetinou vedl 4:1, Novgorod se ve třetí periodě herně zvedl a snížil na konečných 3:4!

HC Dinamo Minsk
Dinamo Minsk má zcela opačnou formu než jejich dnešní soupeř. Neboť v posledních pěti duelech vyhráli pouze jednou (v předposledním zápase porazili 4:3 Spartak Moskva). V posledním zápase si připsali další prohru a to 1:3 s Čerepovcem. Hostující celek se drží na posledním místě Západní konference a jejich účast v play off je již jen utopií a spíše bojují, aby v konferenci neskončili poslední. Dinamo Riga má totiž stejný počet bodů jako Minsk.