KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Novosibirsk - 28. ledna 2020   18:30

Alexander Salák (RIG) 21 střel, 20 zásahů, 1 gól
Body z tohoto zápasu bere hostující celek, který se dokázal prosadit ve třetí třetině. Z dorážky poslal Sibir do vedení Alexandr Šarov. Domácí hráli sice v šesti, bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepodařilo. 29:21 bylo Dinamo střelecky aktivnější, ale Harri Säteri pochytal všechny střely.
59:36'
Hostující bek další ránu od modré čáry zblokoval.
59:13'
Danil Romancev (Novosibirsk) minul prázdnou branku Rigy.
59:00'
To už běží poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:44'
Domácí hrají bez brankáře.
58:04'
Mikelis Redlihs (Riga) rozehrál od své branky, dostal se do střelecké pozice a dokázal vypálit. Jeho ránu kryje Harri Säteri.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:41'
Gints Meija hledla přihrávkou lépe postaveného spoluhráče, ale kotouč nedokázal dostat přesně na kolegu.
56:24'
Marek Ďaloga (Riga) pálil z velké dálky, jeho pokus raději kryje hostující brankář.
55:25'
Hosté se nyní usadili v útočném pásmu, kde kombinují, ale do zakončení se nehrnou. Mají ovšem k dispozici jednobrankový náskok.
54:35'
Přesilovku domácí celek proměnit nedokázal, nicméně dál pokračuje v aktivní hře.
54:23'
53:52'
Riga se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
53:30'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale nedokázal si vypracovat výraznější šanci. Následně hosté vyhodili.
52:23'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
51:25'
Nyní se bojuje o střední pásmo, následně znovu pálil Alexandr Šarov a jeho pokus kryje domácí brankář, bude se vhazovat před jeho brankou.
49:57'
Sibir právě vstřelil branku!
Hostující celek se dostává do vedení, s první střelou si domácí brankář Alexander Salák dokázal poradit, ale puk se dostal do prostoru, kde byl ALEXANDR ŠAROV. Toho neuhlídal Carter Ashton, a tak mohl hráč Sibiru zakončovat.
49:10'
Nyní se hostující celek usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Tentokrát se ale Sibir do střelecké pozice nedostal.
48:38'
Komerční přestávka.
48:37'
Nikolaj Timašov (Novosibirsk) zblokoval střelecký pokus jednoho z domácích hráčů. Byl to Kirill Slepec, který jej tvrdě trefil.
47:57'
Stále čekáme na první střelecký úspěch v tomto zápase.
46:56'
Andrej Jermakov (Novosibirsk) má kotouč za svou brankou, hostující celek přesilovku pět na tři neproměnil.
46:05'
Alexandr Šarov (Novosibirsk) ve vyložené střelecké pozici poslal kotouč vysoko nad branku. Nicméně podle sudích to bylo s tečí.
45:30'
Mikael Ruohomaa (Novosibirsk) dvakrát vypálil, oba jeho pokusy byly zblokované. Následný pokus Puustinena kryje Alexander Salák.
45:15'
Tvrdá rána byla zblokovaná, následně kotouč vyrazil brankář.
45:03'
Hosté budou hrát přesilovku pět na tři.
45:03'
Oddechový čas pro hosty.
45:03'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., podrážení).
44:34'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 5 min., bitka + 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Danil Romancev – 5 min., bitka).
44:15'
Alexandr Protapovič (Riga) měl nyní obrovskou šanci, vymíchal obranu, ale přesněji vypálit nedokázal. Střela byla zblokovaná do ochranné sítě. Harri Säteri zasahovat nemusel.
43:53'
Jevgenij Česalin (Novosibirsk) pálil z ostré pozice, Alexander Salák byl připravený a se střelou si snadno dokázal poradit.
43:15'
Obrázek hokeje ve třetí třetině je velmi podobný těm předchozím. Domácí jsou aktivnější, mají převahu, ale obrana Sibiru je pozorná.
42:18'
Kristaps Sotnieks rychle dostal hru do útočného pásma, ale jeho spoluhráči šli střídat.
41:19'
Gints Meija (Riga) vyslal na branku soupeře tvrdou ránu, inkasoval ji Harri Säteri do své branky. Sudí následně přerušili hru, brankář je otřesený.
40:01'
Čtyřicet minut hry nám zde v Rize výraznější šanci nepřineslo, a tak stále v tomto zápase platí bezbrankový stav. Aktivnějším týmem je domácí mužstvo, který zatím nenašlo recept na brankáře soupeře. 21:15, taková je statistika střel.
40:00'
39:43'
39:27'
Jeden z hostujících hráčů se dostal do střelecké pozice, Jyrki Jokipakka (Novosibirsk) od modré čáry branku minul.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:40'
Hostující hráč vyloučený se vrací do hry.
38:00'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:43'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kirill Slepec – 2 min., podrážení).
36:40'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Korotkov – 2 min., vražení na hrazení).
35:55'
Kristaps Sotnieks čekal na přihrávku, ale spoluhráči mu nedokázali připravit kotouč do ideální střelecké pozice.
34:59'
Alexander Salák měl nyní trochu štěstí. Po jedné ze střel viděl kotouč až na poslední chvíli, ale zasahovat nemusel, rána končí nad brankou.
33:19'
32:22'
Hra je nyní přerušena pro zakázané uvolnění, buly před brankou Novosibirsku. Harri Säteri musí být pozorný.
32:07'
31:44'
Tato početní výhoda se Rize nedaří podle představ, sice je před brankou soupeře, ale střelba chybí.
31:19'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.
31:05'
Další vyhození přes všechny čáry, hosté se brání celkem snadno akcím soupeře.
30:46'
Velké problémy má domácí celek s rozestavením útočné formace před brankou soupeře.
30:27'
Sibir vyhazuje přes všechny čáry, kotouč má u své branky Alexander Salák.
30:07'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., vražení na hrazení).
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Stále platí zde v Rize bezbrankový stav.
29:35'
Robert Mamčics (Riga) rozehrává od své branky, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale jeho ránu kryje brankář soupeře.
27:48'
Alexander Salák (Riga) nadvakrát kryje kotouč po střele Jegora Milovzorova. Komerční přestávka.
26:30'
Nikolaj Děmidov hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, jeho pas však postrádal přesnost.
26:05'
Mikael Ruohomaa (Novosibirsk) se dostal do zakončení, jeho projektil končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.
25:44'
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry.
25:10'
Úvodních pět minut druhé třetiny ukázalo, že sledujeme velkou bitvu, hráči bojují o každý metr hrací plochy.
24:46'
Sledujeme nepříliš atraktivní duel z pohledu diváků. Šance sice k vidění jsou, ale přesnost zakončení není dobrá ani na jedné straně.
24:05'
Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) se dostal do střelecké pozice, prokličkoval se až před branku, ale kotouč přes betony a rukavici brankáře nedokázal zvednout.
23:15'
Sibir se nyní usadil v útočném pásmu, dostal se do zajímavé pozice, ale zatím na výraznější šanci čeká.
21:54'
Podobně jako v první třetině, je i v úvodu druhé třetiny aktivnější domácí celek.
21:14'
Alexandr Protapovič (Riga) rozehrával od své branky, dostal se na útočné části hrací plochy, ale jeho pokus o zakončení byl zblokovaný.
20:57'
Kirill Slepec (Riga) se dostal do útočného pásma, vypracoval si dobrou střeleckou pozici, jeho rána však končí vedle branky.
20:28'
Utkání, ve kterém zatím čekáme na první branku v zápase, pokračuje druhou třetinou.
20:01'
20:00'
19:15'
To už běží poslední minuta hry v první třetině, na první výraznější šanci v tomto zápase čekáme.
19:13'
18:54'
Alexandr Šarov (Novosibirsk) hledal spoluhráče na modré čáře, poskakující kotouč netrefil jeho kolega.
18:30'
Bez problémů se domácí čtveřice brání, Sibir na nějakou svou výraznější šanci čeká.
17:46'
Rána jednoho z obránců Sibiru byla nepřesná. Dmitrij Sajustov následně minul branku.
17:22'
Přesilovku si nyní vyzkouší také hostující celek, který se tak může po delší době usadit v útočném pásmu a kombinovat.
17:13'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Janis Švanenbergs – 2 min., podrážení).
17:00'
Gleb Zyrjanov (Novosibirsk) se propracoval do zakončení, ale jeho individuální akci chybělo přesnější zakončení.
16:26'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, dál mají převahu domácí hokejisté, ale obrana Sibiru hraje pozorně a výrazně svému brankáři pomáhá.
15:51'
15:30'
Alexandr Protapovič (Riga) málem na střílenou přihrávku od spoluhráče dosáhl a zakončoval do prázdné branky.
14:58'
Přesilovky se dnes domácím opticky daří, jsou nastěhovaní v útočném pásmu, kde kombinují a pokouší se něco vymyslet.
14:40'
Marek Ďaloga autorem další tvrdé dobré střely, znovu však chybělo přesnější umísntění.
14:10'
Alexander Salák nyní zasahovat nemusel, obránci před ním dobře zapracovali a dokázali kotouč odehrát do bezpečí.
13:51'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Juuso Puustinen – 2 min., vražení na hrazení).
13:38'
Po krátké přestávce pokračuje první třetina dál.
13:34'
Alexander Salák má na svém kontě další velmi dobrý zákrok, komerční přestávka.
12:58'
Zakázané uvolnění hostujícího celku, buly před brankou Novosibirsku.
12:42'
Lauris Darzinš zakončoval po přihrávce spoluhráče, jeho ránu vyrazil brankář.
12:22'
Domácí rozehrávají od své branky, oba celky střídají.
12:00'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
11:37'
V přesilovce jsme výraznější šanci Rigy neviděli, pokud nepočítáme ránu slovenského obránce.
11:33'
10:54'
Sibir vyhazuje znovu do středního pásma.
10:30'
Roberts Lipsbergs rychle vybojoval pro své spoluhráče útočné pásmo. Jenže vinou špatné přihrávky o něj přišli.
10:03'
Domácí celek hraje přesilovou hru. Marek Ďaloga pálil jako správný bek od modré čáry. Jeho tvrdá rána končí vedle.
09:33'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Mikael Ruohomaa – 2 min., držení).
09:10'
Roberts Lipsbergs (Riga) se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána se od brankové konstrukce odrazila zpět do hry.
08:57'
Danil Romancev (Novosibirsk) pálil z bleskové protiakce, Alexander Salák kryje kotouč. Buly před jeho brankou.
08:40'
Kirill Slepec (Riga) pálil po přejezdu do útočného pásma z ostré pozice, jeho projektil brankář vyrazil.
07:55'
Špatná rozehrávka Sibiru znamená zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou hostujícího celku Harri Säteri tak musí být pozorný.
07:00'
Dinamo se usadilo v útočném pásmu, Carter Ashton (Riga) pálil z otočky, Harri Säteri kryje kotouč. Komerční přestávka.
06:36'
Kirill Slepec (Riga) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář,
06:00'
Lauris Darzinš (Riga) se málem dostal sám do brejku, vypadalo to, že ujede hostující obraně, ale nedokázal vybojovat kotouč na modré a jet do brejku.
04:52'
Harri Säteri přerušuje hru, buly před jeho brankou.
04:33'
Riga hraje aktivněji v úvodu zápasu, domácí fanoušci ženou své oblíbence v před.
03:56'
Riga rozehrává od své branky, Marek Ďaloga (Riga) to vzal na sebe a jeho ostrá rána z kruhu pořádně zaskočila brankáře Harri Säteriho.
03:14'
Robert Mamčics (Riga) a Oskars Batna dokázali překazit hostující akci v útočném pásmu, a tak se domácí dostali do rychlé protiakce, ale pokus o střelu byl hodně nepovedený.
02:19'
Ilja Morozov (Novosibirsk) rozehrával od své branky, následně se rychle dostal do útočného pásma, ale Danil Romancev (Novosibirsk) nedokázal najít přihrávkou před brankou stojícího spoluhráče.
01:10'
Jegor Milovzorov (Novosibirsk) se sice usadil v útočném pásmu, ale na branku soupeře hosté vypálit nedokázali.
00:47'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nikam nežene.
00:01'

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Berglund, Sotnieks, Mamčics, Ďaloga, Balinskis, Marshall, Ališauskas – Darzinš, M. Redlihs, Batna – Ashton, Slepec, Protapovič – Pavlovs, Meija, Lipsbergs – Gegeris, Gillies, Lejnieks – Švanenbergs.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov, Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Timašov, Jermakov – Ruohomaa, Puustinen, Šarov – Sajustov, Milovzorov, Šaškov – V. Komarov, Česalin, I. Makarov – Zyrjanov, Romancev, Romajev – N. Korotkov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Judakov – Kučava, Černyšjov.
Alexander Salák (Riga) 22 zápasů, 90,9 %
Marek Ďaloga (Riga) 11 zápasů, 1+1, 2 body
Poslední vzájemný zápas se odehrál 7. října a domácí Novosibirsk vyhrál celkem jednoznačně 6:3, po tvou třetinách vedl 5:0.
Dinamo Riga neprožívá dobré období. Z posledních pěti zápasů prohrálo všechny. Nestačilo na Čerepovec 2:3 v nájezdech, Ufu 0:5, Petrohrad 0:3, Soči 1:2 v prodloužení a Vladivostok 1:2 v nájezdech. Z posledních pěti zápasů tým získal tři body za to, že dostal mač do prodloužení.
HC Sibir Novosibirsk neprožívá vyloženě špatné období. V tabulce Východní konference je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Kunlunem 5:4 v nájezdech a Chabarovskem 2:1 v nájezdech, Čeljabinsk porazil 5:2. Nestačil na Nižněkamsk 3:6 a na CSKA Moskvu 0:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.