09:34' Lugin  (Kaletnik) • 60:44' Rundblad  (Altybarmakjan)
Nalimov (A. Achmetov) – Rundblad, Bertilsson, Klimontov, A. Petrov, Abrosimov, D. Alexandrov, Gordějev, J. Alexandrov – Archipov, R. Rosén, Altybarmakjan – Leščenko, Kaletnik, Lugin – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Rachimullin, Rybakov, Vyglazov – Starkov.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Československá stopa v utkání

Alexandr Salák (RIG) – 17 zákroků, 2 góly, 89,5%
Marek Ďaloga (RIG) – 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:48
Střely na branku: 36 – 19
Je konec! Druhý bonusový bod nakonec získává hostující Soči, které dnes bylo o něco lepším týmem. Hned v úvodu prodloužení dokázal po domácí chybě rozhodnout David Rundblad!
60:44'
Soči právě vstřelilo branku!
Soči vítězí! Hostující celek o svém triumfu rozhoduje hned v úvodu prodloužení! S první střelou si brankář ještě dokázal poradit, ale osamocený DAVID RUNDBLAD bekhendem rozhodl! Asistence: Andrej Altybarmakjan.
60:30'
Robert Rosén si sjel na přihrávku na levé křídlo, odkud zakončil forhendem, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče.
60:10'
Soči uspělo na úvodním vhazování prodloužení a okamžitě se vydalo do útoku. Obrana domácí Rigy si ale pohotově dokázala poradit.
60:01'
Šedesát minut hry nám o vítězi dnešního duelu nerozhodlo! Ve třetí třetině totiž dokázal vyrovnat Alexandr Protapovič! O držiteli druhého bodu tak rozhodne prodloužení nebo následné samostatné nájezdy.
60:00'
59:23'
Salák si s přehledem poradil s dělovkou od modré čáry a bez problémů vyrazil kotouč mimo tři tyče. Odražený puk získali hokejisté soupeře.
58:35'
Darzinš jen vyhodil puk do útočného pásma, kde nebyl nikdo v červeném dresu. Ani hostující Soči se už nyní nikam nežene.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:25'
Po dalším souboji u hrazení vyskočil kotouč na střídačku hostujícího mužstva. Rozhodčí přerušil hru a nařídil vhazování ve středním pásmu.
56:40'
Robert Rosén se zmocnil kotouče v rohu obranného pásma a bekhendem jej poslal do středního pásma. Nikdo v dresu Soči teď nemá dostatek sil na podporu útoku.
55:38'
Kristaps Sotnieks chtěl bekhendem doklepnout kotouč za záda hostujícího brankáře, jenže jej trefil jen špičkou čepele a zakončení se mu vůbec nepovedlo.
55:05'
Hosté znovu pouze nahodili kotouč do útočného pásma, kde nebyl nikdo v bílém dresu. Riga po vstřelení vyrovnávací branky naprosto dominuje.
54:21'
Hostující brankář si musel dát pozor na střelu z levého kruhu. Mikelis Redlihs zkoušel zamířit k levé tyčce, ale gólman Soči se stačil přemístit.
54:02'
53:35'
Riga se usadila v útočném pásmu, jenže nikdo v červeném dresu se nyní není schopen dostat do zakončení. Soči se brání naprosto bez problémů.
53:16'
Protapovič dostal přihrávku na levý kruh, odkud ihned zakončil příklepem, jenže jeho pokus mířil jen do prostoru, kde byl připravený brankář.
52:29'
Dmitrij Archipov se při vlastním oslabení prosmýkl do útočného pásma, jenže tam moc vteřinek k dobru nenasbíral a musí se rychle vracet zpátky.
52:02'
Riga si zahraje další přesilovku. Roman Abrosimov dostává dvě minuty za držení.
51:45'
Uvis Balinskis bekhendem poslal přihrávku za vlastní branku, kde poté byl jen Marek Ďaloga, který dokázal rozehrát dlouhou přihrávkou na útočnou modrou.
51:20'
Soči se usadilo v útočném pásmu, jenže vyprodukovalo jen několik krátkých přihrávek a připravilo se o možnost k zakončení.
50:35'
Salák si dal pozor na nahození od červené čáry a bez problémů vyrazil puk až k mantinelu. Český brankář ve službách Rigy dnes podává přesvědčivý výkon.
50:08'
Denis Mosaljov se před brankou Rigy natahoval po odraženém kotouči, ale na poslední chvíli k němu přistoupil obránce, který jej připravil o možnost zakončit.
49:38'
Vladislav Kaletnik střílel z pravé strany útočného pásma, ale Salák jeho pokus dobře viděl a bez větších problémů kotouč vyrazil mimo tři tyče.
49:05'
Konstantin Klimontov zastavil nepovedenou rozehrávku soupeře, poslal prudkou pobídku na levou stranu, jenže tam kraloval aktivní Marek Ďaloga.
48:30'
Riga uklidňuje rozehrávku ve středním pásmu. Lotyšský celek je po vstřelení vyrovnávací branky nabuzený a brousí si zuby na závěrečný tlak.
47:51'
Riga právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Domácí Riga se dočkala branky! Lotyšský celek zavřel soupeře před jeho klecí. K odraženému kotouči se před brankou probil ALEXANDR PROTAPOVIČ a doklepl jej do sítě! Asistence: Marek Ďaloga, Mikelis Redlihs.
47:10'
Alexej Petrov poslal prudkou přihrávku na pravou stranu, kam spěchal Nikita Vyglazov, jenže druhý jmenovaný se s kotoučem neprosmýkl do zakončení.
46:40'
46:15'
Vladislav Kaletnik vyjel od mantinelu do střelecké pozice, jenže Salák jeho slabou střelu dobře viděl a bez problémů vykopl kotouč mimo tři tyče.
45:35'
Hráči Soči se nyní nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma. Hokejisté ve vínových dresech stačili dorazit na střídačku.
45:10'
Soči se usadilo v útočném pásmu, jenže nikdo v bílém dresu si zatím netroufl na zakončení. Bránící kvarteto ve vínových dresech se skvěle pohybuje.
44:40'
Soči si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostává Nerijus Ališauskas.
44:10'
Hostující celek se nyní z tlaku domácí Rigy vymanil jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Nalimovem.
43:38'
Marek Ďaloga nahodil puk bekhendem do útočného pásma, jenže nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Soči teď brání opravdu dobře a nedává soupeři prostor.
43:10'
Alexej Petrov se za vlastní brankou dostal k odraženému kotouči, jenže jeho následná rozehrávka nebyla zrovna povedená a puk skončil u prvního soupeře.
42:35'
42:10'
Vjačeslav Leščenko dostal přihrávku na pravý kruh, odkud pohotově zakončil příklepem, ale jeho dělovka prosvištěla kolem vzdálenější tyčky domácí klece.
41:38'
Jurij Alexandrov chtěl přihrát na levou stranu, jenže jeden z domácích hráčů jeho pobídku špičkou čepele vypíchl do středního pásma. Soči musí začít znovu.
41:10'
Riga se zmocnila puku v obranném pásmu a bez problémů jej vyhodila do středního pásma. Domácí kvarteto mezitím stačilo vystřídat.
40:35'
Soči si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostává Benjamin Marshall.
40:27'
Hostující brankář Nalimov si dal pozor na zakončení od modré čáry a bez problémů ukryl kotouč do připravené lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
40:10'
Soči uspělo na úvodním vhazování třetí třetiny. Hostující celek bude chtít v závěrečné periodě udržet své těsné vedení a připsat si dva body.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:12.
Střely na branku: 23 – 9
Druhá třetina končí! Také po čtyřiceti minutách mohou být spokojenější hokejisté hostujícího Soči. Domácí Riga sice hrála ve druhé třetině čtyři přesilovky, jenže si v nich nedokázala vypracovat šance. Soči v závěru třetiny dokázalo vyrovnat obraz hry, ale další branku nepřidalo.
40:00'
39:20'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:30'
Dmitrij Lugin se zjevil sám před brankou domácí Rigy, snažil se zakončit do horní části branky, jenže brankář Alexandr Salák jeho pokus vytlačil ramenem.
38:10'
Roberts Lipsbergs projel po pravém křídle do útočného pásma, kde si přehodil kotouč na forhend, jenže jeho zakončení prolétlo kolem zadní tyčky.
37:20'
Soči si zahraje přesilovku. Džerinš vyfasoval dvě minuty za držení hole.
37:08'
Alexandr Salák vyjel za svou branku, kde zastavil nahození soupeře a následně našel jednoho ze svých spoluhráčů. Soči v posledních minutách otupilo tlak Rigy.
36:34'
Nikita Setdikov projel s pukem na hokejce do útočného pásma, kde si kotouč přehodil na forhend, ale hostující brankář jeho pobídku ukryl do lapačky.
36:10'
Robert Mamčics dohrál soupeře za brankou Soči, získal volný kotouč, jenže následná přihrávka na modrou čáru byla příliš dlouhá. Lotyšský celek musí vyklidit třetinu.
35:18'
35:03'
Vitalijs Pavlovs si najel na přihrávku mezi kruhy, odkud pohotově střílel forhendem, jenže jeho pokus vůbec nemířil mezi tři tyče.
34:28'
Nikita Vyglazov získal volný kotouč na pravé straně obranného pásma a jeho vyhození skončilo za brankou Alexandra Saláka. Soči se opět brání velmi dobře.
34:10'
Lauris Darzinš dostal krásnou přihrávku na modrou čáru, odkud střílel příklepem, jenže jeho dělovka skončila na betonu pozorného brankáře.
33:18'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Archipov – 2 min., vysoká hůl).
33:10'
Jurij Alexandrov dostal přihrávku na levou stranu ledové plochy a poslal přihrávku do útočného pásma. Nikdo v bílém dresu Soči se k nahození nedostal.
32:26'
32:04'
Jurij Alexandrov se dostal k odraženému puku a bez váhání jej vyhodil až k Salákovi. Hokejisté Soči odjíždějí na střídačku, hostující kouč posílá na led čerstvé síly.
31:20'
Až nyní se hosté dostali k odraženému kotouči a vyhodili jej přes všechny čáry za branku Rigy. Domácí celek ale zatím prožívá svou nejlepší přesilovou hru.
31:00'
Roberts Lipsbergs dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, jenže jeho zakončení forhendem skončilo na betonu připraveného brankáře!
30:26'
Riga si zahraje další přesilovku. Střídačka Soči je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.
30:10'
Nikita Vyglazov získal volný kotouč na pravé straně, projel do útočného pásma, jenže jeho nahození od pravého mantinelu skončilo u obránce.
29:45'
29:15'
Hosté dokonce vyvezli puk do útočného pásma, kde při vlastním oslabení nasbírali cenné vteřinky k dobru. Na domácí hráče se začíná snášet pískot.
28:48'
Marek Ďaloga dostal přihrávku na modrou čáru, odkud puk pohotově nahodil před klec soupeře, jenže ani jeho pobídka nebyla zrovna nebezpečná.
28:15'
Soči se dostalo k odraženému kotouči a bez váhání jej hosté poslali přes všechny čáry za branku domácí Rigy. Hokejisté v červeném se v početní převaze trápí.
27:45'
Riga si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Alexandrov.
27:10'
Domácí se dostali pod tlak, z kterého si pomohli pouze dlouhým vyhozením k brance soupeře. Nalimov následně okamžitě rozehrál.
26:40'
Antons Trastašenkovs doslova zboural jednoho z útočního Soči za brankou domácího mužstva. Rozhodčí měl střetnutí přímo před očima a vyhodnotil jej jako čisté.
26:15'
Vjačeslav Leščenko projel s pukem do útočného pásma, kde si jej přehodil na forhend, ale jeho následná střela jen zaduněla o zadní mantinel.
25:40'
Mohlo být vyrovnáno! Robert Mamčics se před brankou Soči dostal k odraženému kotouči, jenže jeho dorážka skončila na betonu roztaženého brankáře!
25:20'
Soči se až nyní vymanilo z tlaku domácího celku a hosté vyvezli kotouč do středního pásma. Také ve druhé třetině sledujeme opravdu svižný hokej.
24:49'
24:12'
Kirill Slepec dostal přihrávku na pravý kruh, kde si přehodil kotouč na forhend, ale jeho zakončení skončilo na betonu pozorného brankáře.
23:35'
Alexej Petrov se zmocnil odraženého puku a pohotově jej vyhodil přes celé kluziště za Salákovu klec. Hokejisté Rigy musí rozjet novou přesilovkovou akci.
23:10'
Darzinš dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, rychle si přehodil kotouč na forhend, ale jeho zakončení trefilo hostujícího brankáře do lapačky.
22:49'
Riga si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Nikita Vyglazov.
22:35'
Dmitrij Archipov si vzal odražený kotouč, projel s ním do útočného pásma, jenže jeho zakončení příklepem skončilo vedle branky domácí Rigy.
22:10'
Konstantin Klimontov vybojoval kotouč v rohu obranného pásma a vyhodil kotouč do středního pásma. Hráči Soči se nyní mohou vydat do útoku.
21:35'
21:10'
Marek Ďaloga střílel od modré čáry, jenže kotouč netrefil zrovna ideálně a poslal jej mimo tři tyče. Soči následně puk opět vyhodilo přes celé kluziště.
20:38'
Lotyšský celek se zatím není schopen usadit v útočném pásmu. Hráči v bílém se skvěle pohybují a získávají odražené kotouče, které následně vyhazují.
20:10'
Soči uspělo na úvodním vhazování druhé třetiny. Hosté si vyměnili několik přihrávek v obranném pásmu a následně vyhodili kotouč za branku domácí Rigy.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Střely na branku: 9 – 6
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce může být spokojenější hostující celek. Riga byla sice v první třetině střelecky aktivnější, jenže Soči si dokázalo vytvářet šance. Jednu z nich proměnil v desáté minutě Dmitrij Lugin! V závěru třetiny si ale Riga vypracovala početní převahu, kterou bude dohrávat ve druhé třetině. Do kabin se jde za stavu 0:1.
20:00'
19:35'
Riga si zahraje přesilovku. Sergej Šmeljov dostává dvě minuty za zdržování hry.
19:28'
Konstantin Klimontov si sjel na přihrávku mezi kruhy, odkud zakončil zápěstím, jenže Salák se dokázal rychle přemístit a zakročil lapačkou!
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:38'
Dmitrij Archipov se skvěle vrátil do obranného pásma a vypíchl bekhendem přihrávku na rozjetého Mikelise Redlihse. Domácí Riga ale stupňuje svůj tlak.
18:10'
Konstantin Klimontov se v útočném pásmu dostal k odraženému puku a pohotově jej poslal na branku domácí Rigy. Za Saláka však dokázal zasáhnout obránce.
17:44'
Nalimov si na poslední chvíli poradil se střelou z levého kruhu! Hostující brankář vykopl Lipsbergsovu ránu zápěstím špičkou betonu!
17:20'
Nikita Setdikov poslal přihrávku na útočnou modrou čáru, nicméně Lauris Darzinš puk protečoval do prostoru, kde kraloval hostující střelec Lugin.
16:44'
Michajl Gordějev střílel od modré čáry, nicméně jeho nahození před branku Rigy nedokázal nikdo v bílém dresu tečovat. Hokejisté Rigy mohou hru uklidnit.
16:10'
Soči se usadilo v útočném pásmu, jenže nikdo v bílém dresu se znovu nedostal do zakončení. Hokejisté Rigy teď skvěle vystupují proti přihrávkám.
15:41'
Další útočnou akci domácího celku zastavuje postavení mimo hru. Mikelis Redlihs byl příliš rychlý při přechodu přes modrou čáru. Vhazuje se ve středním pásmu.
15:25'
Kristaps Sotnieks projel na útočnou modrou čáru, jenže jeho nahození skončilo u prvního obránce v bílém dresu Soči. Hostující celek zatím brání skvěle.
14:38'
Alexej Petrov projel ve velké rychlosti do útočného pásma, kde si puk přehodil na bekhend, jenže jeho pobídka před branku Rigy byla příliš pomalá.
14:05'
Stěpan Starkov dostal kotouč do rohu útočného pásma, kde si jej skvěle přehodil na forhend, jenže jeho pobídka skončila u pozorného obránce.
13:28'
Denis Mosaljov projel s pukem na hokejce až na útočnou modrou čáru, odkud střílel zápěstím, jenže jeho pokus prolétl kolem klece domácí branky.
13:10'
Emils Gegeris poslal prudkou přihrávku na útočnou modrou čáru, jenže Batna puk pouze protečoval za branku soupeře, kde zakročil pozorný obránce.
12:28'
Také Nalimov se na druhé straně kluziště musel zapojit do rozehrávky. Brankář Soči našel Rosena, který si však nepotykal se zpracováním a puk se mu odrazil od čepele.
12:05'
Salák znovu vyjel za svou klec, kde vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Český brankář ve službách Rigy si zatím nemůže stěžovat na nedostatek práce.
11:30'
Soči se vůbec nepovedla rozehrávka a prudká přihrávka na levou stranu skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování se přesune před levou ruku Nalimova.
11:05'
Vitalijs Pavlovs se u mantinelu v obranném pásmu zmocnil odraženého puku a bekhendem se mu podařilo najít Sotniekse. Druhý jmenovaný o puk rychle přišel.
10:20'
Soči je po vstřelení úvodní branky na koni a nadále se tlačí do útočného pásma. Salák si musel dát pozor na střelu z levé strany a ukryl puk do lapačky.
09:34'
Soči se dostává do vedení! Hostující celek předvedl rychlý přechod do útočného pásma po pravém křídle. Na zpětnou přihrávku si nabruslil DMITRIJ LUGIN a střelou zápěstím zamířil k zadní tyči! Asistence: Vladislav Kaletnik.
09:10'
Roman Abrosimov zastavil nepovedenou rozehrávku Rigy a otočil těžiště hry na opačnou stranu ledové plochy. Domácí celek se musí znovu bránit.
08:27'
Arsenij Achmetov střílel od modré čáry, jenže Salák měl znovu čistý výhled a jeho pokus bez problémů vyrazil mimo tři tyče domácí klece.
08:05'
Damir Rachimullin dostal přihrávku na modrou čáru, kde se krásně otočil, jenže následně nevyvezl puk do bezpečí. Zatím sledujeme souboj o každý metr ledu.
07:22'
Salák teď vůbec nic neviděl a měl velké štěstí! Nahození od modré čáry před ním totiž tečoval Marshall, od kterého se puk odrazil mimo branku domácího mužstva.
07:01'
06:30'
I na třetí pokus se zadákům hostující Rigy podařilo vyhodit puk do bezpečí. Hostující Soči v posledních minutách není schopno usadit se v útočném pásmu.
06:05'
Dmitrij Lugin projel s pukem do útočného pásma, jenže jeho nahození skončilo opět u obránců domácí Rigy, kteří jej dokázali vyhodit puk do bezpečí.
05:29'
Domácí hokejisté se v obranném pásmu zmocnili odraženého kotouče a dokázali kotouč vyhodit přes všechny čáry za branku hostujícího Soči.
05:01'
Soči si zahraje první přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Kristofer Berglund.
04:42'
Sergej Šmeljov dohrál jednoho z domácích obránců za brankou Rigy. Domácí hráči se však dostali k volnému kotouči a rozehráli do středního pásma.
04:20'
Sergej Šmeljov se v útočném pásmu dostal k odraženému puku, jenže jeho pobídka mezi kruhy skončila u dobře postaveného obránce Rigy.
03:48'
Simon Bertilsson projel s pukem do útočného pásma, jenže jeho nahození forhendem skončilo vedle branky lotyšské Rigy. Domácí mohou opět uklidnit hru.
03:18'
Mikelis Redlihs získal volný puk ve středním pásmu, jenže jeho nahození na branku Soči bylo hodně pomalé a připravený Nalimov puk s přehledem vyrazil.
02:34'
Kristofer Berglund si splnil své defenzivní povinnosti. Domácí obránce rozehrál bekhendem na levou stranu kluziště, jenže nikdo ve vínovém se nedostal do útočného pásma.
02:10'
Salák vyjel za svou branku, kde zastavil nahození soupeře po hrazení. Český brankář následně rozehrál na levou stranu ledové plochy.
01:34'
Oskars Batna spěchal za nahozením do útočného pásma, nicméně důrazný obránce v bílém dresu Soči se před ním dostal k puku a bekhendem jej vyhodil do středního pásma.
01:05'
Robert Mamčics se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči a forhendem jej okamžitě poslal na branku Soči. Hostující brankář Nalimov vytáhl dobrý zákrok.
00:37'
Alexej Petrov se dostal k odraženému kotouči, projel s pukem do středního pásma, nicméně nikdo v bílém dresu se mu neuvolnil do volného prostoru.
00:10'
Domácí Riga uspěla na úvodním vhazování dnešního souboje. Hráči ve vínových dresech se ihned vydali do útoku, ale jejich akce skončila u prvního obránce.
00:01'
Ještě před úvodním vhazováním zazní ruská a lotyšská hymna.
Oba týmy už jsou na ledě. Riga bude hrát ve vínovém, zatímco Soči oblékne bílé dresy.

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Marshall, Mamčics, Balinskis, Ališauskas, Berglund, Sotnieks, Ďaloga – M. Redlihs, Ashton, Darzinš – Setdikov, Protapovič, Slepec – Gegeris, Batna, Meija – Pavlovs, Džerinš, Lipsbergs – Trastašenkovs.

HK Soči: Nalimov (A. Achmetov) – Rundblad, Bertilsson, Klimontov, A. Petrov, Abrosimov, D. Alexandrov, Gordějev – Archipov, R. Rosén, Altybarmakjan – Leščenko, Kaletnik, Lugin – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Rachimullin, Rybakov, Vyglazov – Starkov..

Dinamo Riga

Lotyšský celek je na tom mnohem hůře. Riga sehrála čtyřicet osm zápasů, ve kterých vybojovala třicet dva bodů a patří jí jedenáctá pozice. Riga už na play-off může rovnou zapomenout. Poslední čtyři duely v řadě navíc Riga prohrála. Naposledy padla výsledkem 0:3 na ledě Petrohradu.
HK Soči

Hostující celek zatím sehrál v letošním ročníku KHL čtyřicet devět zápasů a vybojoval v nich čtyřicet šest bodů. S tímto ziskem zatím patří Soči sympatická devátá pozice. Hostující celek tak bude bojovat o účast ve vyřazovacích bojích. Na osmý Nižnij Novgorod ale ztrácí osm bodů a bude to mít hodně těžké. V posledním duelu navíc Soči prohrálo 1:6 na ledě CSKA Moskva.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání KHL mezi Dinamem Riga a HK Soči. Duel začíná v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.