Spartak Moskva - Viťaz | ONLINE | 3.1.2020 15:00 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Viťaz - 3. ledna 2020   15:00

Ukončeno
Spartak Moskva
Spartak Moskva
05:34' Malychin (Chochlačov) • 18:45' Zubov (Karsums, Daugavinš)
2:3
(2:1, 0:1, 0:1)
Viťaz
Viťaz
Spartak Moskva
Sestavy:
J. Hudáček (Bespalov) – Hersley, I. Višněvskij, Rylov (A), D. Višněvskij, Kulik, D. Musin, Trišin – A. Galimov, R. Hanzl, Karsums – Daugavinš, Zubov (A), Nikoncev (C) – Chochlačov, Malychin, Kokarev – Šablovskij, Cyplakov, Juňkov – Kotljarevskij.
Rozhodčí
Gašilov, Sidorenko – Goljak, Sivov
CSKA Arena, Moskva
Viťaz
Sestavy:
I. Ježov (Kočetkov) – Jeřábek, Vorobej, Pautov, V. Lajunen (A), Šinkevič, Voronkov, Katičev – Makejev (C), P. Černov (A), A. Ševčenko – Jormakka, Byvalcev, Jo. Nättinen – Grebenščikov, Mojsejev, Laričev – Varfolomejev, Petrakov, D. Kvartalnov – Koltygin.
Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání

Robin Hanzl (SPM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:14
Jakub Jeřábek (VTZ) 1+0, 1 střela, čas na ledě 22:00
Statistiky utkání:

Střely na branku – 28:29.
Zblokované střely – 16:13.
Vyloučení – 5:2.
Využití přesilovek 1/2 – 0/5.
Vhazování – 30:29.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Viťazu, který svého soupeře porazil poměrem 3:2. Úvod poslední periody vyzněl lépe pro hostující celek, který se dostal do vedení. Viťaz měl i v následujících minutách o něco více ze hry, navíc svého protivníka nepouštěl do vyložených šancí. Koncovka utkání nakonec branku nepřinesla, hosté se tak radují ze zisku plného počtu bodů.
Konec zápasu.
59:15'
Ježov musel zničehonic zasahovat, puk se mu povedlo schovat do své lapačky.
59:00'
Spartak to zkouší v šesti!
58:11'
Šinkevič zkušeně poslal puk do středního pásma, což hostujícímu celku rozhodně vyhovuje. Černov navíc nasbíral cenné vteřinky za brankou slovenského brankáře.
56:14'
Hosté rozjeli pohlednou kombinaci, na jejíž konci byl Vorovnkov. Rána zápěstím se nakonec otřela o hokejku soupeře, touš tak zamířil do ochranné sítě nad brankou.
55:09'
Napadající Galimov nakonec nedokázal vyšťourat kotouč, domácí se nemohou dostat ke kotouči. Jeřábek ho zavezl za vlastní branku, odkud se pokoušel o rozehru.
54:05'
Už to vypadalo, že Galimov pojede sám na Ježova, nicméně proti byl sudí na čáře. Jednalo se o postavení mimo hru, následovat bude poslední komerční přestávka.
53:07'
Zubov velice chytře pod sebou hledal Rylova, který svižným pokusem trefil pozorného protihráče. Následně to na sebe vzal Grebenščikov, který trefil Hudáčka do ramena.
52:03'
Nättinen to velice chytře zkoušel z otočky, avšak následná střela skončila na betonu Hudáčka. Spartak pouze nahodil do pásma, Malychinova formace odjela střídat.
51:09'
Karsums si sjel za branku, načež dokázal v ideální pozici najít Kulika, kterému se zakončení vůbec nepovedlo. Na druhé straně pro změnu neuspěl forvard Makejev.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minut, Viťaz stále vede o jedinou branku. To je hodně ošemetné vedení, domácí mají na vyrovnání ještě hodně času.
49:02'
Spartak se konečně usadil na opačné straně, avšak Ježov je delší dobu bez složitějšího zákroku. Mezitím s rozehrávkou vypomohl slovenský brankář Hudáček.
48:10'
Do pásma soupeře se celkem v poklidu dostal hostující Nättinen, který ale nedokázal udržet rovnováhu. Pád na zem byl samovolný, k puku se tak dostal Hersley.
47:05'
Hru vysokou holí signalizoval jeden z rozhodčích, který poté pískl do své píšťalky. Hra je opět přerušena, zároveň na řadu přichází další komerční přestávka.
46:03'
Co scházelo! Domácí obraně totiž pláchl Makejev, který si roztáhl brankáře Hudáčka, avšak ten jeho přízemní pokus dokázal zneškodnit.
45:06'
Višněvskij měl s rozehrávkou celkem dost problémů, avšak přesto podél hrazení poslal puk až do středního pásma. Viťaz se i tentokráte ubránil bez větších problémů.
44:20'
Vorobej se ujal puku za červenou čárou, načež se mu povedlo nahodit k zadnímu hrazení. Spartak je nyní hodně pasivní, což hostujícímu celku určitě vyhovuje.
42:51'
Viťaz právě vstřelil branku!
Až po uplynutí přesilové hry se hosté dostávají do vedení! Podél levého hrazení se prodral až do zakončení člen třetí formace DANILA MOJSEJEV, který před Hudáčkem zamířil přesně pod horní konstrukci branky. Moskevský celek tak bude muset opět dotahovat!
Asistence: Jegor Voronkov, Svatoslav Grebenščikov.
42:01'
Vedoucí branku měl na své hokejce Jormakka, který číhal zcela sám před Hudáčkem. Okamžitá rána však nebyla přesná, posléze se Spartak osvobodil.
41:06'
Téměř ihned po vhazování se do puku opřel hostující Lajunen, který však trefil pouze beton slovenského brankáře. Ten posléze raději schoval kotouč pod sebe.
40:37'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martinš Karsums – 2 min., vysoká hůl).
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který posléze nahodil na opačnou stranu, kde se hracího předmětu ujal obránce Višněvskij.
40:01'
Začala třetí třetina.
Máme za sebou také druhou třetinu, která tak trochu navázala na tu první. Tentokráte jsme se dočkali jediného přesného zásahu, Viťazu se totiž povedlo srovnat krok. Hostující tým byl navíc směrem dopředu o něco nebezpečnější, nakonec jsme žádnou další branku neviděli, stav je proto nerozhodný.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:04'
Na modré čáře chyboval obránce Rylov, který přihrávkou našel pouze protihráče. Ten vyhodil na druhou stranu, avšak Viťaz špatně vystřídal, z čehož pramenila šance pro Nikonceva, jenž na Ježova nevyzrál.
37:19'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Petrakov – 2 min., hákování).
37:07'
Jako první odehrál kotouč domácí Hersley, který ho však poslal pouze na hokejku soupeře. Makejev si poté nabruslil až ke střele, kterou trefil před sebou stojícího protihráče.
36:12'
Nahozením na teč to zkoušel Lajunen, jehož projektil Hudáček celou dobu viděl. Viťazu se tato přesilová hra celkem daří, soupeř je stále ve vlastní třetině.
35:03'
Nejprve to nebezpečně zkoušel Lajunen, s jehož pokusem si Hudáček dokázal poradit. Následná dorážka ze vzduchu pro změnu směřovala do brankové konstrukce.
34:38'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
33:06'
V posledních minutách nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, což se potvrdilo také v tomto případě. Pautov nahazoval, Hudáček raději schoval kotouč.
31:08'
Moc nescházelo, aby se sám na branku řítil hostující Laričev. Na poslední chvíli si obrannou povinnost splnil Musin, který po prudké nahrávce skončil na ledovou plochu.
30:59'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Fjodor Malychin – 2 min., podrážení).
30:05'
Ve vynikající pozici se zničehonic zjevil hostující Grebenščikov, který mířil na přední tyč. Tam však místo nebylo, Hudáček s tímto úmyslem už dopředu počítal.
29:16'
Viťaz se osvobodil výhozem přes všechny čáry, což pochopitelně znamenalo zakázané uvolnění. První formace tak zůstává na ledě, vhazovat se bude u Ježova.
28:11'
Ihned po rozehrávce mohlo být pro hosty ještě veseleji, z pravé strany totiž uháněl do další šance Jormakka, avšak jeho pokus nenašel místečko mezi rukou Hudáčka.
27:50'
Viťaz právě vstřelil branku!
Aktivita hostujícího celku přináší vyrovnávací branku! Až příliš času a prostoru měl u modré čáry běloruský obránce PAVEL VOROBEJ, jehož tvrdá dělovka směřovala ke vzdálenější konstrukci. Puk lízl tyč, načež se odrazil za bezmocného Hudáčka.
Asistence: Ivan Petrakov, Pavel Varfolomejev.
27:04'
Před brankáře se pokoušel natlačit domácí Juňkov, avšak velice důrazně na něj dotíral jeden z protihráčů. Ježov mu zablokoval cestu k brance vlastní hokejkou.
26:07'
Hezký přechod do útoku v podání Viťazu přinesl slibné zakončení. Grebenščikov to zkoušel nad rameno Hudáčka, avšak ten se blýskl dalším skvělým zákrokem.
25:04'
Ven z branky musel brankář Ježov, který se na malý moment dostal do problémů. Jeho celek mu však vypomohl, nicméně přesilová hra nebyla zužitkována.
24:13'
Do přečíslení se dostávala dvojice domácích hráčů. Ve finální fázi to nakonec na sebe vzal Galimov, s jehož ránou mezi betony Ježov počítal.
23:06'
Spartak se v krátkém časovém sledu podruhé osvobodil, navíc to zkoušel rychlým výpadem středem hrací plochy, Nikoncev však narazil do protihráče.
22:25'
Jeřábek operoval s pukem u levého kruhu, kde se mu povedlo najít Ševčenka. Ten však neustál souboj s dvojicí protihráčů, která posléze vyhodila do bezpečí.
21:43'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Višněvskij – 2 min., držení).
21:11'
Viťazu však nevyšel přechod do útočného pásma, výsledkem je postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu, na ledě zůstávají první lajny.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned nastěhoval do pásma soupeře, kde se mu poprvé povedlo zaměstnat Hudáčka.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 13 – 6.
Máme za sebou první třetinu, která nám přinesla celkem vyrovnanou podívanou. Do kýženého vedení se dostal Viťaz, konkrétněji se o jeho trefu postaral český obránce Jakub Jeřábek. Spartak však odpověděl celkem bleskovým způsobem, navíc se v koncovce první třetiny dokonce dostal do vedení.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:45'
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí hráči využívají přesilovou hru, navíc jdou poprvé v utkání do vedení! Karsums si u hrazení počínal hodně důrazně, avšak přesto se mohlo pokračovat ve hře. Před brankou navíc následovala nahrávka na ILJU ZUBOVA, který bezpečně uklidil kotouč do odkryté svatyně.
Asistence: Martins Karsums, Kaspars Daugavinš.
17:15'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., sekání).
17:10'
Nahrávku křížem se povedlo vystihnout Galimovovi, který se dostal do přečíslení. Nahrávka vzduchem na Karsumse nebyla dobrá, druhý jmenovaný puk netrefil.
16:09'
Okamžitým nástřelem to zkoušel domácí Malychin, který však našel pouze připraveného Ježova. Spartak si alespoň vybojoval pásmo, kde se bude vhazovat.
15:02'
Zničehonic byl sám před Hudáčkem hostující Nättinen, který si přehodil kotouč na bekhend, avšak posléze zamířil pouze do lapačky slovenského brankáře.
14:08'
Zubov pouze nahazoval do útočného pásma, kde se k nebezpečnému pokusu dostal jeho kolega Daugavinš, jenž ránu švihem z mezikruží poslal do rukavice brankáře.
13:10'
Vypadalo to, že Jeřábek mohl zachytit nahození soupeře, avšak nakonec se mu to nepovedlo. Sudí navíc signalizoval icing, hra se stěhuje před Hudáčka.
12:07'
Na pravém křídle nabral rychlost hostující Grebenščikov, který si nakonec nabruslil do zakončení, avšak trefil pouze Hudáčka. Slovenský brankář přikryl kotouč.
09:15'
Zdá se, že Spartak první oslabení přečká na jedničku. Hostující celek se za celou dobu nedostal k ničemu vážnějšímu, navíc měl problémy s přechodem kupředu.
08:04'
Ze zajímavé pozice napřahoval domácí obránce Višněvskij, který však trefil pouze přesouvajícího se Ježova. Spartak Moskva je po vyrovnání výrazně aktivnější.
07:25'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jakov Rylov – 2 min., podrážení).
06:45'
Hodně prostoru měl u vrcholku levého kruhu domácí Kulik, který okamžitě zaměstnal brankáře Ježova. Ten s přehledem zakročil, puk schoval ve své výstroji.
05:34'
Spartak právě vstřelil branku!
Ani vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat, máme opět srovnáno! Nejprve jsme sledovali střelu z nulového úhlu, která však v brance neskončila. Ježov přesto zůstal na zádech, což dokázal využít Chochlačov, jenž nahodil do odkryté části branky, nicméně jeho střelu ještě lehce tečoval FJODOR MALYCHIN.
05:12'
Na opačné straně si celkem dlouho pohrával s pukem Varfolomejev, který nakonec o něj přišel. Spartak se rozhodl uklidnit hru, na ledě jsou opět první formace.
04:02'
Nikoncevovi se povedlo zavézt puk až za branku, odkud jsme sledovali pohlednou nahrávku do předbrankového prostoru, kde se Daugavinšovi nepovedlo trefit touš.
03:11'
Spartak Moskva nyní trochu kostrbatě kombinoval ve vlastním pásmu. Přihrávka na Cyplakova skončila pouze na holi Katičeva, který ihned odehrál hrací předmět.
02:46'
Viťaz právě vstřelil branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Hostující formace se totiž svižným způsobem dostala za modrou čáru, kde měl hodně prostoru kolem sebe Varfolomejev, kterému se pod sebou povedlo najít českého obránce JAKUBA JEŘÁBKA, jenž zakončil do odkryté branky.
Asistence: Pavel Varfolomejev, Pavel Vorobej.
02:07'
U středového kruhu se puku ujal domácí Zubov, který ho předal do tandemu na Daugavinše. Druhý jmenovaný hráč vystavil své kolegy do postavení mimo hru.
01:04'
Makejev si nedokázal poradit s těžkou nahrávkou, poté ještě zkoušel nahrávat podél hrazení. Ševčenko však neustál souboj, oba celky se rozhodly pro střídání.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se okamžitě dostal na druhou stranu. Souboj u zadního hrazení ale lépe zvládl Hersley.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Hersley, I. Višněvskij, Rylov (A), D. Višněvskij, Kulik, D. Musin, Trišin – A. Galimov, Karsums, R. Hanzl – Zubov (A), Nikoncev (C), Daugavinš – Kokarev, Chochlačov, Malychin – Šablovskij, Cyplakov, Juňkov – Kotljarevskij.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kočetkov) – Jeřábek, Vorobej, Pautov, V. Lajunen (A), Šinkevič, Voronkov, Katičev – Makejev, A. Ševčenko, P. Černov (A) – Jormakka, Byvalcev, Jo. Nättinen – Laričev, Mojsejev, Grebenščikov – Varfolomejev, Petrakov, D. Kvartalnov – Koltygin.

Rozhodčí: Gašilov, Sidorenko – Goljak, Sivov.
HC Viťaz Moskevská oblast

Na opačné straně stojí o něco hůře hrající Viťaz, kterému pro změnu patří osmá pozice, což by rovněž znamenalo postup do play-off. Viťaz má pro změnu na svém kontě sedmačtyřicet bodů, navíc má na deváté Soči hned osmibodový náskok. Hostující tým tohoto zápasu čeká na bodový zisk už čtyři zápasy v řadě, ve všech případech se totiž jednalo o porážku. V posledním kole si vítězství připsal finský Jokerit, kterému se na vlastním ledě povedlo uspět výsledkem 4:1. Viťaz má na hřištích soupeřů za sebou již jednadvacet duelů, ve kterých se mu povedlo uspět sedmkrát.
Spartak Moskva

Hokejisté Spartaku se po dvaačtyřiceti kolech nacházejí na páté pozic západní konference, což by pochopitelně znamenalo postup do vyřazovacích bojů. Moskevský celek má na svém kontě čtyřiapadesát bodů, navíc ho od třetího Dynama dělí pouze dva body. Spartak v posledním utkání přišel o sérii pěti vítězství v řadě, nepodařilo se mu totiž uspět na ledě nevyzpytatelného Soči, které vyhrálo 1:0 po prodloužení. Domácí celek tohoto zápasu je na svém ledě až devátým nejlepším mužstvem konference, z devatenácti zápasů vyhrál pouze v jedenácti případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Spartak Moskva a HC Viťaz Moskevská oblast.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud