KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Novgorod - 9. prosince 2019   17:30

Vitaz
Vitaz
15:32' Makejev (A. Sjomin) • 25:21' M. Aaltonen (Makejev, A. Sjomin) • 28:28' Jormakka (Byvalcev)
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Novgorod
Novgorod
36:01' D. Iljin  (Barancev) • 41:09' Žafjarov  (Schroeder)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:26 (12:9, 10:10, 6:7)
Zblokované střely – 14:14
Vyhraná vhazování – 29:32
Trestné minuty – 20:8
Hity – 15:8
Hokejisté Viťazu nakonec poráží Nižnij Novgorod 3:2! Domácí se radují především díky povedené první polovině zápasu, kdy se po trefách Alexeje Makejeva, Mira Aaltonena a Pekky Jormakky ujali vedení 3:0. Hosty vrátil do hry ve 37. minutě Daniil Iljin a na začátku třetí části snížil na rozdíl jediného zásahu ve vlastním oslabení Damir Žafjarov. Další gól už ale hráči Torpeda nepřidali. Nepomohla jim ani závěrečná power-play, která byla podpořena ještě přesilovou hrou po vyloučení Jakuba Jeřábka.
60:00'
Hosté už ani nestihli zakončit! Genoway byl totiž zahnán do kouta nepřesnou přihrávkou spoluhráče a už nestihl s pukem nic udělat!
59:26'
Domácí mohou v oslabení alespoň vyhazovat bez rizika icingu. Teď těsně minuli prázdnou branku!
59:11'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jakub Jeřábek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
59:11'
Jakub Jeřábek hned po buly odehrál puk do hlediště. Rozhodčí se radí, zda by měli českého zadáka vyloučit, ale podle mě je to jasné. Puk nikdo netečoval.
59:08'
Hosté si vyžádali time-out!
59:08'
Zakázané uvolnění domácích.
58:40'
A Lindbäck je na střídačce, hosté tedy v šesti!
58:29'
Hosté hledají cestičku, kudy se dostat do útočného pásma. Už by asi chtěli odvolat brankáře.
58:01'
Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23'
Další domácí icing.
57:00'
Nahození Baranceva si pohlídal Ježov. Domácí pak zahráli na zakázané uvolnění.
56:24'
Až teď se píská! Damir Žafjarov obkroužil branku a poslal puk do ohně. Tam se kotouč od brusle Sjomina odrazil směrem na Ježova, který zabránil nejhoršímu a kotouč nakonec přikryl.
55:43'
Už se hraje velmi dlouho bez přerušení. Čas tak hostům rychle utíká.
55:02'
Před námi je posledních pět minut třetí třetiny.
54:02'
Mohlo být vymalováno! Pekka Jormakka se ocitl sám před Lindbäckem, ale nedokázal zasunout puk přes betony brankáře Torpeda!
53:48'
Od šance Rattieho se toho na ledě moc neděje. Hosté se asi chystají na závěrečný nápor.
53:02'
Domácí uklidňují hru přihrávkami dozadu. To, že mají kotouč na holích, jim samozřejmě vyhovuje.
52:20'
Čas běží a domácí stále drží vedení 3:2.
50:49'
Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Bočarov předložil puk na levou stranu TY Rattiemu, který ve velké šance přestřelil!
50:34'
Ozývají se fanoušci Nižného Novgorodu. Domácí teď ale kombinují v útočném pásmu.
50:02'
Igor Golovkov střelou z vrcholu pravého kruhu zaměstnal brankáře Lindbäcka. Ten přerušil hru.
49:42'
Sjominovo vyhození se otřelo o plexisklo a vypadlo z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Viťazu.
48:48'
Hokejisté Viťazu se v posledních minutách zatáhli. Útočníci čekali na rozehrávajícího soupeře až u červené čáry.
48:20'
Opět Ježov. Jeden z hostujících hráčů nahrnul puk před jeho brankoviště, kde operoval Schroeder. Domácí brankář před ním hrací předmět přikryl.
47:41'
Do akce nyní musela lapačka domácího Ježova. Ten v ní puk raději podržel.
46:09'
Hostující brankář Lindbäck ukryl v lapačce nastřelený puk. Je tu reklamní přestávka.
45:52'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do jejich obranného pásma.
44:46'
44:43'
Závěr přesilovky domácí přeci jen dohráli v útočném pásmu. Nejdříve prošla Sjominova přihrávka s trochou štěstí až na pravý kruh k Mirovi Aaltonenovi, který přestřelil. Další střela pak skončila v lapačce Lindbäcka.
44:07'
Hosté zaútočili v oslabení. Střelu Urakova zachytil Ježov do lapačky a hned rozehrál.
43:25'
Hosté vyhazují.
42:45'
Za držení je vyloučen zkušený hostující obránce Anton Volčekov. Viťaz bude hrát další přesilovku.
41:23'
Hostující tým je v plném počtu.
41:09'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hosté se prosazují ve vlastním oslabení! Po přihrávce Jordana Schroedera se trefuje DAMIR ŽAFJAROV, který snižuje na 3:2. Máme tu tedy pořádnou zápletku. Asistence: Jordan Schroeder.
Hity – 9:4
Ve druhé třetině dlouho dominovali hráči Viťazu, kteří byli za svou aktivní hru odměněni navýšením náskoku na 3:0. Ve 26. minutě potrestal hosty za ztrátu puku v obranném pásmu Miro Aaltonen a ještě před polovinou utkání se přesně trefil Pekka Jormakka. Hosté se však nadechli díky přesilovkám a jednu z nich čtyři minuty před přestávkou využil Daniil Iljin.
40:00'
39:22'
Viktor Šachvorostov držel Sjomina příliš dlouho a okatě. Vylučuje se tedy také na straně hostí.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:22'
38:15'
Arťom Aljajev nastřeloval puk na vzdálenější tyčku, kde čekal spoluhráče. Ježov však kotouč vykopl.
36:55'
Kdyby Ivan Laričev na obranné modré napoprvé lépe zkrotil puk, mohli jet domácí ve dvou na jednoho. Takto ho alespoň stačil posunout na Aaltonena, který prověřil Lindbäcka spíše propagační střelou.
36:20'
Další vyloučení na domácí straně! Alexej Makejev dostává dvě minuty za hrubost a k tomu ještě desítku za nesportovní chování. Alexej Sjomin u sudích protestuje, ale není mu to nic platné.
36:01'
Hosté využívají přesilovku 5 sekund před jejím koncem! Barancev našel pasem z modré čáry na pravém kruhu připraveného DANIILA ILJINA, který z tohoto místa z první prostřelil Ježova – 3:1. Asistence: Denis Barancev.
35:40'
Z vrcholu pravého kruhu vyslal projektil z voleje Daniil Pylenkov, Ježov kotouč vytěsnil mimo svou klec!
35:10'
Domácí opět posílají puk až k brance soupeře.
34:39'
Domácí překazili kombinaci soupeře a vyhazují.
34:06'
Ilja Šinkevič si ve středním pásmu počíhal na Paula Szczechuru, kterého poslal k ledu. Rozhodčí vyučují domácího hráče za hrubost.
33:58'
Žafjarov se pokoušel individuálně prosadit do zakončení. Dobře ale zapracoval domácí obránce, který ho nenechal ohrozit Ježova.
32:42'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hráči už byli na ledě dlouho a trenéři si tak vyžádali oddechový čas, aby jim umožnili nabrat síly.
32:31'
Hosté se ještě v závěru přesilovky usadili v útočném pásmu, ale žádná ze střel netrefila branku. Domácí jsou kompletní.
31:40'
Domácí vyhazují.
30:46'
Snížení měl na hokejce Damir Žafjarov, který dostal přihrávku na pravý kruh a zakončoval z první v momentě, kdy byl prostor bližší tyčky zcela volný. Ježov však předvedl skvělý zákrok, když se dokázal proti puku natáhnout a zastavil ho lapačkou!
30:30'
Teď si ale Torpedo zahraje přesilovku. Za sekání je vyloučen Alexej Byvalcev.
29:57'
Domácí vyhrávají značné množství soubojů. Nyní zase vybojovali kotouč v útočném pásmu a z toho rezultovala střela od modré čáry, kterou vykopával Lindbäck.
29:47'
Zakázané uvolnění hostí. Ti jsou ve druhé třetině zatím téměř neškodní.
28:28'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí jsou ve druhé třetině jasně lepším týmem a nyní se za svou hru odměnili gólem na 3:0! Tlak Viťazu v útočném pásmu rozsekl svou přihrávkou Alexej Byvalcev, který od brankové čáry našel PEKKU JORMAKKU a ten zamířil z pravého kruhu pod víko. Asistence: Alexej Byvalcev.
28:01'
Ilja Šinkevič střílel z levé strany modré čáry. Hostující branku netrefil.
27:22'
Až před domácí branku si sjel obránce Michail Orlov, který ale netrefil skákavý puk. Následnou střelu z větší vzdálenosti pak pokryl lapačkou Ježov.
26:39'
Denis Orlovič-Grudkov si zapsal do statistik střelecký pokus. Ten končí ve výstroji pozorného Lindbäcka.
26:12'
Hráči Torpeda byli v postavení mimo hru.
25:21'
Hosté přišli o puk ve vlastní obranné třetině a za to je Viťaz trestá! Domácí to sehráli výborně. Alexej Makejev nahrál na levý kruh Alexejovi Sjominovi. Ten místo střely ještě našel MIRA AALTONENA, který střílel do poloodkryté branky. Lindbäck se snažil rychle přesunout, ovšem finský útočník chladnokrevně zvedl puk mimo jeho dosah – 2:0. Asistence: Alexej Makejev a Alexej Sjomin.
25:07'
Snad poprvé ve druhé třetině zasahoval domácí gólman Ježov. Nepříliš razantní pokus Denise Baranceva z levého kruhu pro něj nebyl velkým problémem.
23:35'
Hostující brankář je teď ve velkém zápřahu! Pylenkov našel před brankou Joonase Nättinena, který hostujícího gólmana nepřekonal. Další nebezpečí pak Lindbäck uhasil tygřím skokem na volný kotouč.
23:12'
Domácí pokračují v aktivitě i ve hře 5 na 5. Nadále Lindbäcka ostřelují.
22:57'
S nahozením Jakuba Jeřábka od modré čáry si poradil brankář Lindbäck. Ten má puk v lapačce.
22:48'
Druhá polovina domácí přesilovky byla docela zajímavá, využít ji ale hráči Viťazu nedokázali.
21:59'
Domácí souhru zakončoval z mezikruží Miro Aaltonen. Nevypálil ale dostatečně důrazně na to, aby překvapil Lindbäcka.
20:47'
Vyloučení na hostující straně. Za podrážení je potrestán obránce Georgij Mišarin.
Hity – 5:1
Po první třetině mohou být spokojenější hráči Viťazu. Ti byli přeci jen o něco aktivnější a v 16. minutě se dočkali i vedoucího zásahu. Dobrou práci kapitána Sjomina zužitkoval přesnou střelou k tyčce Alexej Makejev.
20:00'
19:59'
Hosté v samotném závěru periody zavřeli soupeře před jeho branku. Damir Žafjarov byl ale při zakončení včas atakován a tak Ježova neohrozil.
19:01'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:53'
Z rohu centroval puk před hostující branku Pekka Jormakka. Nikdo ze spoluhráčů ho ale nedokázal zasáhnout.
18:11'
Ježov musel reagovat na pokus Ty Rattieho z ostrého úhlu. Kotouč dokázal vyrazit do bezpečí.
17:33'
Jevgenij Arťuchin vypálil z vrcholu pravého kruhu. Kotouč je v náručí hostujícího brankáře.
16:59'
Střely na branku – 10:6
16:03'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
15:32'
Domácí se ujímají vedení! Výbornou práci odvedl u pravého mantinelu kapitán Alexej Sjomin, který obral o kotouč protihráče a nahrál mezi kruhy ALEXEJOVI MAKEJEVOVI, jenž se trefil k levé tyčce. Asistence: Alexandr Sjomin.
15:20'
Zakázané uvolnění hostí.
14:40'
Hra se teď uklidnila. Oba týmy drží střídavě puk především ve středním pásmu.
12:35'
Hráči Viťazu zatlačili soupeře do jeho obranného pásma. Ani Lajunenova rána však neprošla až na brankáře.
11:38'
Michail Orlov se prezentoval spíše propagační střelou, kterou schoval do lapačky Ilja Ježov. Domácí brankář dnes nastoupil ke svému prvnímu zápasu po delším zranění.
11:20'
Teď už jsou oba celky v plném počtu.
10:57'
Hra 4 na 4 zatím žádnou vážnější šanci ani na jedné straně nepřinesla.
09:19'
Vylučuje se na obou stranách. Domácí Alexej Makejev je potrestán za nedovolené bránění, Arťom Aljajev zase za sekání.
08:54'
Zaměstnán byl také hostující brankář Lindbäck. Ten si pohlídal Katičevovu střelu od modré čáry. Následně se před ním strhla drobná rozmíška, ale nešlo o nic, za co by měli rozhodčí zájem vylučovat.
08:26'
Po přihrávce Genowaye zpoza branky se dostal k zakončení Kirill Urakov. Zamířil ale jen do hrudi domácího brankáře Ježova.
07:12'
Hosté chybovali v rozehrávce. Z toho mohl těžit Ville Lajunen, který od modré neprostřelil Lindbäcka.
06:08'
Po objetí branky zakončoval Sergej Gončaruk. Ježov byl na místě a puk nakonec zalehl. Následuje reklamní přestávka.
04:01'
Poprvé si sáhl na kotouč Ilja Ježov. Domácí brankář vyrazil střelu Stanislava Bočarova z levé strany. Jeho spoluhráči následně zahráli na icing.
03:49'
Domácí rychle přešli do útočného pásma. Střelu z pravé strany vytěsnil do ochranné sítě Lindbäck.
03:24'
02:52'
Lindbäck mohl mít další práci. Z osy kluziště na něj střílel Ilja Šinkevič, ale kotouč nakonec srazil do bezpečí obránce.
00:59'
První zákrok si připsal hostující gólman Anders Lindbäck.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Pylenkov, Jeřábek, V. Lajunen, Šinkevič, Golovkov, Jevsejenkov (A), Katičev – A. Sjomin (C), M. Aaltonen (A), Makejev – Jo. Nättinen, Byvalcev, Jormakka – Orlovič-Grudkov, P. Černov, Laričev – Arťuchin, Koltygin, Mojsejev – Varfolomejev.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov (A), Aljajev, Zborovskij – Šenfeld, D. Iljin (A), Žafjarov – Rattie, Schroeder, Bočarov – Verjajev, Szczechura, Urakov – Gončaruk, Stalnov, Šachvorostov.

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov – Biťukov, Viljugin.

HC Viťaz Moskevská oblast:
Viťaz odehrál o dva zápasy méně než Torpedo a získal o bod více. V tabulce Západní konference mu tak patří šestá příčka. Celek z Podolsku těží především z výtečného startu sezóny, v posledních týdnech se už spíše množí porážky. Naposledy Viťaz prohrál 1:3 ve Vladivostoku, předtím uspěl po nájezdech na ledě Chabarovsku.