Donbass tak srovnává sérii na 1:1. Bylo to opravdu veliké drama. Já se s vámi loučím a těším se u onlajnů z KHL na shledanou.
126:14
Doněck právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Po 126 minutách a 24 vteřinách se v mezikruží objevil JEVGENIJ BĚLUCHIN, který propálil Vehanena. To je velká smůla pro Lev! Asistence: Maim Jakuceňa.
125:50
Je nutno říct, že fanoušci pražského celku jsou opravdu loajální, je několik minut po půlnoci, přesto tady většina fanoušků zůstala a podporuje svůj tým.
125:30
Matai pálí mimo bránu.
125:07
Cingel si nabruslil před Leightona, nedokázal ale zasunout puk mezi jeho betony.
124:08
Ostřelování branky Leightona, zatím se ale ani jedna střela neujala.
123:45
Thörnberg vystřelil v záklonu vysoko nad bránu.
122:28
Buly před Leightonem.
121:58
Wirtanen zavezl puk Vehanenovi až k betonům.
120:59
Lvi si vytváří tlak v útočném pásmu, zatím ale Leightona neohrozili.
120:01
Začalo čtvrté prodloužení.
Jsme svědky nejdelšího utkání v historii KHL! Právě nám v Tipsport Areně skončil "druhý zápas", ve kterém jsme neviděli jedinou branku. Na hráčích je patrná únava, přesto stále chodí do soubojů naplno a snaží se stále aktivně útočit. Je jisté, že tento zápas dost ovlivní celou čtvrtfinálovou sérii. Lvi už v neděli cestují do Bratislavy, kde odehrají třetí, a v pondělí pak následně i čtvrté utkání proti Donbassu. Čtyři utkání v pěti dnech se tak rázem mění na "pět" zápasů v pěti dnech.
120:00
Třetí prodloužení skončilo.
119:01
Lev Praha a Donbass Doněck jsou majiteli rekordního utkání v historii KHL!
118:24
Ševc nahodil puk na teč, na tu se ale nikdo nepřihlásil, a tak puk pohodlně zaplachtil Leightonovi do lapačky.
117:38
Ofsajd lvů.
117:34
Sekáč měl na hokejce rozhodnutí! Střílenou přihrávku usměrňoval mezi betony Leightona, gólman je ale na poslední chvíli sklapl a průchodu puku zamezil.
117:23
Birner v další šanci pro Lev, trefuje ležícího Leightona.
116:24
Obrovská mela před brankovištěm Pettriho Vehanena, hosté ale nedokázali ležícího gólmana prostřelit!
115:54
Jakuceňa trefuje břevno!
114:30
Klepiš kličkoval skrz útočné pásmo, pak ale ztratil puk a lvi přišli o pásmo.
113:57
Necelých šest minut nás dělí od rekordu KHL. Nejdelší utkání této soutěže bylo rozhodnuto ve 119. minutě.
113:30
Obrovská šance pro Sekáče s Klepišem! Leighton ale všechny střelecké pokusy pochytal, to je neuvěřitelné.
112:30
Ševc si nabruslil před bránu a z ostrého úhlu málem nachytal Leightona.
111:45
Podhrádský to zkoušel z otočky, Vehanen vyráží.
110:51
Virtanen vyzkoušel Vehanenovu pozornost z ostrého úhlu. Finský brankář zůstal bezchybný.
109:48
Vránův pokus skončil pouze v boční síťce. Připomínám, že Vrána dnes už vstřelil dvě branky. Bylo to ale už před více než třemi hodinami...
109:07
Pražané odpalují puk na zakázané uvolnění.
108:58
Buly před Vehanenem.
107:45
Cingel nabízel puk před bránu na Mataie, skákavý kotouč však mladík nezpracoval.
107:22
Klepiš dostal nabídku na modro čáru, vypálil ale jen do betonu Leightona, který si připisuje další úspěšný zákrok.
106:39
Střelu Oystricka od červené čáry schoval Leighton do výstroje. Bude se vhazovat v útoném pásmu lvů.
105:45
Marnost nad marnost, ani jeden celek si nedokáže vytvořit nějaký větší tlak, případně příležitost ke skórování a rozhodnutí dnešního zápasu.
104:25
Lvi jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
103:20
Skákavý puk po tečované střele Virtanena vyráží Vehanen do rohu.
102:56
Přesilovka se Donbassu vůbec nedaří, lvi znovu vyhazují.
12:30
Vrána upaloval vstříc brance soupeře. Tvrdou střelu ale poslal nad bránu.
101:20
Bude se vylučovat! Donbass bude mít velikou příležitost rozhodnout. Podražením se provinil Nathan Oystrick.
101:02
Na druhou stranu ale vyráží Novotný s Thörnbergem.
100:50
Hosté kombinují v útočném pásmu.
100:13
Střelu Kiiskinena likviduje Vehanen.
100:05
Hosté vyhráli vhazování a mohou se vydat do útoku.
100:01
Začalo třetí prodloužení.
Rozhodnutí jsme se nedočkali ani po sto odehraných minutách. Následovat bude další přestávka, po ní pak další dvacetiminutovka.
100:00
Druhé prodloužení skončilo.
99:47
Dadonov ujížděl sám na Vehanena, nedokázal však zakončit. K puku se nedostal ani dojíždějící Kašpar.
99:30
Lvi mají tlak, střela Oystricka ale neprošla skrz klubko clonících hráčů.
98:54
Sekáč prokličkoval až před bránu, Leightona ale nevymíchal.
98:14
Klepiš z ostrého úhlu nenachytal Leightona. Další buly v útočném pásmu lvů.
97:30
Na hráčích jsou kromě únavy patrné už počáteční známky zoufalství. Nikdo nemůže najít způsob, kterým by dokázal rozhodnout zápas.
96:09
Novotný napřáhnul na modré, střela mu ale vůbec nesedla, a tak lvi museli vyklidit útočné pásmo.
94:45
Pražané se snaží ukončit utkání. Další střelu Cingela likviduje Leighton ramenem.
94:29
Hodně těsný ofsajd zastavuje lvy, kteří mohli jít do přečíslení. Rozhodčí si tímto výrokem vysloužil pískot domácích příznivců.
93:35
Sekáč to pro jistotu zkusil už ze středního pásma. Jeho projektil schoval Leighton mezi betony.
92:50
Vehanen vyrazil puk Běluchinovi přímo do nápřahu, dorážku ale fantasticky vykryl!
91:50
Aktivní Laine si nabruslil až před Vehanena, jehož po střele ještě sekl přes betony. Vysloužil si nevraživé pohledy bránících lvů, k žádné potyčce ale nakonec nedošlo.
91:09
Ofsajd Donbassu.
91:00
Další buly v obranném pásmu ukrajinského celku.
90:17
Klepiš vyjel z ideální střelecké pozice, přesto ale ještě stihl posunout puk na Ševce, ten z rohu útočného pásma vyslal pouze propagační střelu, která k Leightonovi ani nedolétla.
89:32
Po icingu hostí se bude vhazovat před Leightonem. Hostující lavička si vyžádala timeout.
89:27
Střela Mäenpääho nenadělala hostujícímu brankáři problémy.
89:21
Zakázané uvolnění Donbassu Doněck. Čeká nás vhazování před Leightonem.
89:13
Ofsajd lvů.
88:02
Po další střele lvů se strhla menší potyčka, která se obešla bez vyloučení.
86:19
Bartulis pálí do hrudi připraveného Vehanena.
86:14
Zakázané uvolnění lvů a následovat bude buly před Vehanenem.
85:15
Na hráčích je znatelná únava, tempo hry značně polevuje, hokejistům se poněkud začínají motat nohy.
84:45
Vrána v šanci, Leighton se štěstím střelu likviduje.
84:20
Kašparův pokus sražený mimo dosah Vehanena.
83:45
Střela Koněva skončila na zadním mantinelu!
82:06
80:36
Teemu Laine se dostal do šance, když jeho vlastní střelu vyrazil Vehanen přímo na jeho hůl. V rychlosti ale nedokázal usměrnit puk mezi betony finského gólmana.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Páté utkání předkola play-off 2013 mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi se hrálo nekonečných 113 minut a 51 vteřin. To je rekord české extraligy.
Nejdelším zápasem historie KHL se stal čtvrtý zápas série play off Západní konference mezi Severstalem Čerepovec a Lokomotivem Jaroslavl v loňské sezoně. Domácí Čerepovec v něm zvítězil 3:2, když vítězný gól padl ve 119. minutě. Neuvěřitelných 80 zákroků si připsal brankář Jaroslavle Sanford, k výhře jeho týmu to nestačilo.

Rekordní utkání NHL je však přece jen ještě mnohem delší. V roce 1936 se zápas mezi Detroitem a Montrealem hrál 176 minut a 30 sekund.
Je za námi osmdesát minut hokeje, ve kterých se Donbass nemůže dohodnout se Lvem, který z nich si připíše výhru. Utkání bude pokračovat po sedmnáctiminutové přestávce dalším dvacetiminutovým prodloužením. Pokud vás zajímá, jak tato napínavá bitva dopadne, sledujte s námi i pátou dvacetiminutovku, ta začne v holešovické Tipsport Areně ve 22:21.
80:00
První prodloužení skončilo.
79:02
Zakázané uvolnění lvů. Poslední minuta do konce prvního prodloužení.
78:22
Leighton kryje i Thörnbergův pokus a schovává puk do lapačky.
78:05
Hostující útočníci teď dotlačili puk za Vehanena, veškeré vzrušení je ale zbytečné, rozhodčí odpískal postavení útočících hráčů v brankovišti, a tak se hra přesune do středního pásma.
77:46
Hosté se usazují v útočném pásmu.
77:07
Kubalíkova elegantní střela z otočky vystrašila Leightona i diváky, mohlo být rozhodnuto! Místo toho se bude vhazovat v útočném pásmu lvů.
75:30
Na druhé straně likviduje Leighton Vránovu příležitost.
74:55
Dadonov kličkoval skrz útočné pásmo, na poslední chvíli mu Ševc dokázal vypíchnout puk.
74:08
Vehanen zastavue útočné snažení Donbassu, bude se vhazovat po levici finského gólmana.
73:09
Birner odmítl rozhodnutí! Zívala na něj prázdná brána, netrefil puk ale ideálně.
72:35
Buly ve středním pásmu po odrazu puku do ochranné sítě.
72:00
Hře momentálně chybí náboj, obě mužstva hrají opatrně.
70:34
Vehanen zasahuje proti Kašparovi a čeká na hvizd sudích s pukem přikrytým v lapačce.
69:40
Birner vypálil, jeho střelu vyrazil Leighton před sebe, český forvard puk ještě dojel, odkrytou bránu ale netrefil.
69:04
Pražané se teď na chvíli usadili v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.
67:59
Další nebezpečná teč Dadonova končí znovu mimo bránu. Donbass je aktivnější.
66:56
Zacharov dostal po chybě lvů nabito do mezikruží, jen těsně minul horní růžek brány.
66:43
Dadonov nebezpečně tečoval puk před Vehanenem, střela nakonec minula branku.
65:19
Nikdo nechce udělat chybu, hra je hodně opatrná. Tímto stylem tady možná budeme ještě hodně dlouho.
64:16
Gragnaniho pokus zůstal kdesi mezi Leightonovými chrániči. Bude se vhazovat v útočném pásmu lvů.
63:37
Lvům se přesilovka nevyvedla, Razin je na ledě, hosté kompletní.
63:03
Donbass se skvěle brání a teď dokonce útočí s pukem před Vehanenem.
62:33
Pražané se nemohou dostat ke střele.
61:44
Hosté se osvobozují.
61:37
Rozjetý Sekáč se nacpal před obránce, který jej v úniku fauloval. Razin je vyloučen za podražení. Trestné střílení se však nekoná.
60:56
Vrána v další šanci. Mohlo být rozhodnuto, šikovný forvard ale nechal vyniknout Leigthona střelou z blízkosti.
60:50
Oystrickova střela sražená do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Leightonem.
60:40
Šance pro Klepiše! Puk končí těsně vedle brány.
60:01
Po šedesáti minutách jsme se rozhodnutí nedokázali, a tak uvidíme po šestnáctiminutové přestávce dvacetiminutové prodloužení. Jednoduše se bude hrát tak dlouho, dokud nepadne branka.
60:00
59:40
Zakázané uvolnění hostů. Do konce základní hrací doby zbývá dvacet vteřin.
57:59
Nikdo teď nechce udělat chybu, a tak je hra poměrně opatrná.
56:44
Střela Vrány letí mimo bránu.
55:33
Pražané ve snaze o rychlé navrácení vedení najeli do brankoviště, a tak jsou vykázáni do středního pásma.
54:10
Hostům se daří vyrovnat! Schovanou střelou propálil Vehanena se zakrytým výhledem MAXIM JAKUCEŇA. Asistence: Jevgenij Dadonov, Jevgenij Běluchin.
53:50
Útočné snažení hostů je zakončeno střelou do ochranné sítě za bránou.
53:25
Ševc dostal nabito na modrou čáru, střela mu ale nesedla.
52:53
Šikovný Matai prokličkoval skrz střední pásmo a dostal se i ke střele, ta byla zblokována do ochranné sítě. Buly před Leightonem.
52:01
Další závar před Vehanenem, Donbass začíná vytahovat drápky.
50:45
Azevedo šikovně vypíchl puk Bartulisovi na modré, a tak zamezil už už vznikajícímu tlaku hostí.
50:07
Matai nechtěně nabil Koněvovi na modrou, ten tvrdě napálil Vehanenovu hruď.
49:38
Střelu Kubalíka posílá Leighton do rohu.
48:44
Hra je plná nepřesností. Další icing, tentokrát z hole lvů.
48:13
Dadonov si nabruslil za obranu a nebezpečně vyzkoušel pozornost Vehanena. Finský brankář se blýskl jistým zákrokem.
47:20
Nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění hostů.
46:58
45:57
Oystrick ztratil puk za bránou, a tak se ke střele dostal Běluchin, Vehanen puk vyrazil do bezpečí.
45:16
Laineho střela letí mimo bránu, Vehanen nemusel zasahovat.
44:40
Zackrissonovu střelu likviduje Leighton.
44:16
Volný puk před Vehanenem odpálil až vracející se Sekáč.
43:42
Azevedo v další šanci, blafákem zakončoval za ležícího Leightona, ani tentokrát však nebyl přesný.
43:25
Azevedo přišel k puku jako slepý k houslím. Gólové příležitosti se zalekl a branku z blízkosti minul.
42:35
Kubalík se dostal do útočného pásma, spoluhráči mu ale odjeli střídat.
41:41
Zackrisson se probíjel do útočného pásma, nakonec mu byl ale puk odebrán.
40:41
Zakázané uvolnění i na druhé straně.
40:17
Icing lvů.
40:01
Po čtyřiceti minutách Lev vede 3:2, tedy o jedinou branku, stejně tak, jako po úvodní třetině. Za hosty vyrovnával z přesilové hry Běluchin, rychlou lví odpověď ale přinesla střela Jakuba Mataie, který vrátíl Pražanům vedení. Třetí třetina začne v Tipsport Areně ve 20:43, buďte u toho!
40:00
39:04
Domácí publikum si žádá gól.
38:30
Birner nabíjel z rohu Zackrissonovi do mezikruží, Švéd puk netrefil.
38:07
Nakládalova střela od modré končí těsně vedle brány!
37:48
Střelu Kašpara posílá Vehanen do rohu.
36:58
Sekáč číhal u odkryté brány, střílenou přihrávku ale nezpracoval.
36:30
Ani jeden z týmů se teď nemůže usadit v útočném pásmu, a tak se hra rychle přesouvá ze strany na stranu.
34:35
Lev Praha právě vstřelil branku!
To byla rychlost, Pražané se znovu dostávají do vedení. Jakub Matai se natlačil před branku a z blízkosti propasíroval puk na LUKÁŠE CINGELA, který jej dostal za Leightona! Asistence: Jakub Matai.
34:14
Je vyrovnáno! Od modré čáry propálil Vehanena JEVGENIJ BĚLUCHIN! Asistence: Oskars Bartulis.
33:55
Lvi vyhazují!
33:36
Za držení je vyloučen Jakub Nakládal, přesilovku si zahraje Donbass.
32:56
Oystrickovu ránu vyráží Leighton, hosté jsou v plném počtu.
32:29
Lvi teď sice na malou chvíli ztratili útočné pásmo, v zápětí se ale za obranu dostal Novotný. Jeho blafák však na Leightona nevyzrál.
32:16
Pražané kombinují s pukem v útočném pásmu a hledají výhodnou pozici pro střelu.
31:49
Ševc pálí od modré nad bránu.
31:17
Sekáč našel před bránou Mäenpääho, ten ale ve finální chvíli promáchnul.
30:43
Hra se nám začíná přiostřovat, Po další střele na Leightona dostal od Koláře rukavicí do obličeje Jakub Matai. Po Kolářovi se hned vrhl Řepík. Nakonec je ale vyloučen jen český obránce Donbassu.
29:33
Za vzájemné oplácení a následnou potyčku jsou vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost Němec a Jakuceňa. Pokračuje se v plném počtu na obou stranách
29:08
Pražané uklidňují hru s pukem za vlastní bránou.
28:02
Teemu Laine ve velké šanci! Dostal puk do mezikruží a střelou zápěstím nevyzrál na připraveného Vehanena.
27:21
Střelu Laineho se pokoušel dorážet Kiiskinen s Virtanenem, po Vehanenově zákroku se strhla menší potyčka v brankovišti.
26:23
Zackrisson ale vypíchnul hned po buly puk na modré čáře a upaloval s Thörnbergem na jediného obránce. Střela švédského kanonýra po Zackrissonově přihrávce však skončila mimo bránu!
26:13
Martin Ševc bude vyloučen za držení soupeře. Donbass si zahraje přesilovku.
25:51
Novotného střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel, aktivní kapitán však nadále bojuje o puk za bránou Leightona.
25:11
Kiiskinen usměrňoval jemnou tečí střelu Wirtanena. Puk skončil jen těsně vedle tyčky.
24:35
Lvi už jsou v plném počtu, bude se vhazovat po pravici Leightona.
24:28
Zackrisson odpaluje puk na druhou stranu kluziště a může vystřídat, stejně jako jeho tři spoluhráči.
23:50
Hosté se dlouho zabydlovali v pásmu, ke střele se dostal až teď Podrhádský, ta ale byla nepřesná a skončila na zadním mantinelu.
22:57
Střelu Wilsona nebezpečně dorážel Dadonov, Pražané následně odpalují puk až k Leightonovi.
22:34
O'Byrne se ale provinil držením jednoho ze soupeřů, a tak je rázem po tlaku lvů a přesilovku si zahrají hosté.
22:28
Gragnaniho dělovku se snažil dorážet Zackrisson, nakonec neúspěšně.
21:57
Donbass je v plném počtu, Lev ale zůstává v útočném pásmu a má vcelku slušný tlak.
21:51
Střelu Ševce od modré čáry schoval Leighton ve výstroji. Bude se vhazovat. Tři vteřiny zbývají do konce trestu.
21:22
Azevedovu střelu z blízkosti nachází Leighton v lapačce.
21:00
Mäenpääho střelecký pokus od modré končí jen těsně vedle tyčky a vedle hokejky najíždějícího Oystricka.
20:15
Vrána byl blízko hattriku! Další odražený puk ale tentokrát Leighton dokázal vyrazit.
20:07
Pražané se hned po buly vrhli do útočného pásma.
20:01
Lvům zbývá ještě minuta a 54 vteřin z trestu Ruslana Fedotěnka, který byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání.
Hráči už se trousí z kabiny, druhé dějství začne za malý okamžik.
Úvodní třetina je za námi, Pražané vytěžili z Fedotěnkova pětiminutového vyloučení maximum. Dvakrát se trefil Petr Vrána, a tak i přes dost vlažný průběh první dvacetiminutovky ze strany domácích jsou to právě oni, kteří jdou do kabin spokojenější. Druhé dějství začne v 19:53, buďte u toho!
20:00
19:28
Pražanům Fedotěnkovo vyloučení znatelně pomáhá. Po střele Mäenpääho se dostal puk znovu k PETRU VRÁNOVI, který opět dorazil puk za Leightona. Asistence: Mikko Mäenpää.
18:58
Azevedovu střelu z ostrého úhlu Leighton vyrazil.
18:10
Pražané vyrovnali, přesilová hra ale samozřejmě pokračuje.
17:57
Pražané vyrovnávají! Oystrickovu střelu od modré vyrazil Leighton k PETRU VRÁNOVI, který jednoduše doklepl puk za marně se natahujícího gólmana. Asistence: Nathan Oystrick, Mikko Mäenpää.
17:43
Hosté se osvobozují vyhozením.
17:10
Lvi jsou v plném počtu a zahrají si necelých pět minut dlouhou přesilovou hru. Tu rozdělí za tři minuty siréna.
16:54
Fedotěnko sestřelil u mantinelu Nakládala, který si teď na střídačce leduje poraněný krk. Snad bude vše v pořádku.
16:54
A ta bude trvat pět minut, Fedotěnko je vyloučen na 5 minut plus do konce utkání! Hosté budou muset dohrávat bez svého kapitána.
16:54
Síly na ledě se na sedm vteřin srovnají. Za naražení na hrazení je vyloučen Ruslan Fedotěnko. Klepiš se ale již za sedm vteřin vrátí na led a začne přesilovka lvů.
16:50
Po dlouhé kombinaci Donbassu vypálil Dadonov z mezikruží, ale nepřesně. Lvi následně vyhazují.
15:59
Puk se teď dostal mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:22
Lajneho střela byla zblokována do středního pásma.
15:10
Sražené střela skončila v lapačce Vehanena. Vhazování v pásmu lvů se bude po devíti vteřinách opakovat.
15:01
Klepiš se při vracení z útočné třetiny dopustil nedovoleného bránění, a tak si přesilovku vyzkouší i Donbass.
14:54
Novotný posílal střílenou přihrávku před bránu, Klepiš ale skákavý kotouč minul.
14:20
Na druhé straně Leighton vyrazil střelu Cingla.
14:02
Jakuceňa si připsal další střelu, tentokrát trefil Vehanenovo rameno.
12:51
Závar před Vehanenem, Kiiskinen ale trefil pouze beton finského gólmana.
12:23
Lvi kombinují v útočné třetině, zatím se jim ale nedaří ohrozit Leigtona.
11:43
Následně lvi pokazili rozehrávku a píská se zakázané uvolnění.
11:28
10:54
Hra se teď trochu uklidňuje, ani jeden z týmů se nemůže dostat do útočného pásma.
10:13
Birnerovu střelu ztlumil na hrudi Leighton. Bude se vhazovat po pravici zámořského brankáře.
09:36
Po střele Podhradského zasahuje Vehanen. Bude se vhazovat před finským gólmanem ve službách lvů.
09:13
Další vyhození až k Vehanenovi, to už Razin stojí u vrátek trestné lavice a chystá se na led.
08:44
Hosté vyhazují a oba celky můžou vystřídat.
08:02
Pohledný ťukes předvedli Novotný s Azevedem, puk se dostal na modrou k Němcovi, jehož střelu zblokoval jeden z bránících hráčů. Pražané ale zůstávají v pásmu.
07:23
Azevedo vyhrál buly v útočném pásmu, puk jím však proletěl tak rychle, že na něj nestihli zareagovat obránci na modré čáře, a tak lvi ztratili pásmo.
07:21
Lvi se dostali po delší době do útočného pásma a vykoledovali si faul. Za krosček je vyloučen Razin. Uvidíme první přesilovku dnešního zápasu.
06:51
Fedotěnko si nabruslil k bráně a z nulového úhlu poslal puk na volného Jakuceňu, jeho další pokus z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Vehanen.
06:42
Maxim Jakuceňa nebezpečně pálil, jeho střela skončila nad bránou.
06:14
Tlak Donbassu zažehnává Mäenpää vyhozením do středního pásma.
05:26
Hosté kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nepropracovali.
04:48
Donbass se tedy i přes opatrný úvod utkání ujímá vedení. Krátce na to se znovu vhazuje před Vehanenem.
04:12
JEVGENIJ DADONOV se obtočil kolem brány a zasunul puk za Vehanenův beton. Asistence: Ruslan Fedotěnko,
03:38
Klepiš se pak střelecky snažil prosadit na druhé straně. Leighton jej z úhlu vychytal a podržel puk.
03:30
Klepiš ztratil puk ve vlastním pásmu, Bartulis ale minul.
03:05
Pražané uklidňují hru za vlastní bránou. Zatím Leightona neohrozili.
01:48
Závar před Vehanenem řeší Němec odpálením puku do středního pásma.
01:03
Sekáč si teď nerozuměl s Thörnbergem, a tak domácí pouze odevzdali kotouč.
00:47
První formace střídají.
00:37
Laine nastřelil z pravého kruhu pouze Ševce, puk získávají Pražané.
00:03
Hosté hned po vyhraném úvodním buly nahazují puk za Vehanena a vrhají se do útočného pásma.
00:01

Leighton – Kolář, Koněv – Laine, Virtanen, Kiiskinen

Vehanen – Mäenpää, Ševc – Klepiš, Novotný, Azevedo.
Hráči už slavnostně přijíždějí na ledovou plochu, budou následovat státní hymny, a pak už se vrhneme na hokej.
Novinky v sestavách:

Po dlouhé pauze zaviněné zraněním se do sestavy pražských lvů vrací kanonýr Jakub Klepiš! Na levém křídle elitní formace nahradí zraněného Davida Ullströma. Na soupisce Pražanů pro dnešní zápas nefiguruje ani Calle Ridderwall. Místo něj si zahraje ve čtvrté formaci mladík Matai. Do sestavy se vešli i Birner s Pacovským.

Brankářskou jedničkou Donbassu bude pro dnešek Michael Leighton. Gólman se zkušenostmi ze zámořské NHL nahradí Jána Laca, který ve včerejším utkání na ledě Tipsport Areny vystřídal po třetí inkasované brance. Do sestavy se vrací obránce Koněv a útočník Blagoj.
Donbass Doněck inkasoval včera jako první a z úvodní "branky" Justina Azeveda se nedokázal oklepat do konce zápasu. Střela kanadského forvarda totiž skončila na tyči, i tak ale videorozhodčí uznal tento pokus jako gól. Lev se tak dostal do vedení, Doněck naopak do problémů.

A ty řešil po svém. Když už bylo za stavu 5:0 jasné, že Doněck si první výhru v sérii opravdu nepřipíše, uchýlili se svěřenci trenéra Nazarova k poněkud ostřejší hře. Na tu doplatil jak již zmiňovaný Ullström, tak i Petri Vehanen, který hned několikrát skončil ve svém brankovišti po tvrdém ataku značně otřesen.
Včerejší úvodní duel vyzněl lépe pro Lev Praha. Svěřenci kouče Jalonena zlomili odpor Doněcku na začátku druhé třetiny, když vstřelili tři rychlé branky. Pražané tak v dosavadním průběhu vyřazovacích bojů ještě ani jednou neprohráli.

Problém bude do následujících zápasů zcela jinde – a to v marodce. Ta lví se totiž povážlivě rozrůstá. Na listině zraněných hráčů už před zápasem figuroval Humhries, Klepiš ještě není po zranění zcela fit a ani Jaakola nemohl do čtvrtečního zápasu naskočit. Úvodní utkání navíc nedohrál Calle Ridderwall a ani křídlo první formace David Ullström, se kterým to nevypadá opravdu dobře.
Dobrý den, vítejte u sledování textového onlajnu z druhého utkání semifinálové série Západní konference mezi Lvem Praha a Donbassem Doněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.