To je ode mě z tohoto zápasu vše! Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!
Československá stopa

Jiří Novotný (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:11
Pavel Francouz (CLJ) 96,7% úspěšnost, 1 obdrž. gól
Čeljabinsk nakonec zásluhou branky Alexeje Petrova vítězí 2:1 v prodloužení a srovnává stav série na 2:2! Hráči Traktoru tedy napravili jednu domácí porážku z prvního zápasu a dokázali se dostat zpátky do pozice, v níž jim stačí k postupu uspět v zápasech před domácím publikem. Případné sedmé utkání by se totiž hrálo v Čeljabinsku.
65:13
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Roy našel přihrávkou od pravého mantinelu volného ALEXEJE PETROVA, který měl dost prostoru na střelu a trefil to parádně! Kotouč se od tyče odrazil do branky za bezmocného Karlssona. Asistence: Derek Roy a Alexandr Tridčikov.
63:05
Poprvé od počátku prodloužení hrají oba týmy v plném počtu.
62:54
Dallmanovu střelu přibrzdil Děnisov, po jehož zásahu se puk pomalu doklouzal k Dawesovi, který zblízka trefil jen Francouzův beton.
62:27
Hráčům Traktoru se podařilo vyhodit kotouč z obranného pásmu.
61:55
Hosté dokázali podržet kotouč a ušetřit celkem dost času s přesilovky soupeře.
61:23
Kučin se vrací na led a začíná přesilová hra Astany.
61:19
Jakuceňa nabruslil s kotoučem do útočného pásma a nakonec zkusil střelou z úhlu najít mezeru u přední tyči, ale Karlsson byl včas na svém místě.
61:05
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Konstantin Klimontov – 2 min., nedovolené bránění).
60:42
Barysu se zatím daří vyhazovat kotouč a nepouštět Traktor do přesilovkového tlaku.
60:01
Na začátku prodloužení pokračuje přesilová hra Čeljabinsku. Domácí Kučin má zůstat na trestné ještě skoro minutu a půl.
60:01
Střely na bránu: 27:24 (4:9, 12:10, 11:5)
Astana dokázala ve třetí třetině srovnat na 1:1, když se v přesilové hře trefil Nigel Dawes, který o pár sekund dříve neproměnil nařízené trestné střílení. Nerozhodný stav znamená jen jediné – zápas dospěl do prodloužení, které začne přibližně v 17:16. Hrát se bude do té doby, dokud se jeden z týmů gólově neprosadí.
60:00
59:51
Peňkovskij obkroužil s pukem branku a našel na druhé straně zcela volného Novotného, který v obrovské šanci trefil jen Karlssona!
59:23
Vyloučení v týmu Barys Astana (Ivan Kučin – 2 min., držení protihráče).
58:18
Hráči Čeljabinsku teď drží kotouč i za cenu toho, že z vlastní iniciativy opustili útočné pásmo.
57:00
Domácí se zdají být více při chuti a rozhodně jsou týmem, který dává najevo větší touhu nepustit zápas do prodloužení.
55:12
Domácí se dostali do přečíslení a po rychlém přenesení hry na pravou stranu zakončoval Puškarjov, ale Francouz se skvěle stihl přemístit ke své levé tyči a vyrazit kotouč mimo bránu.
55:00
Čeká nás posledních pět minut základní hrací doby. Pokud během nich nepadne branka, uvidíme prodloužení!
53:39
Astana právě vstřelila branku!
Tak to bylo rychlé! NIGEL DAWES sice neuspěl při trestném střílení, ale pouhých sedm sekund po následném vhazování překonává Francouze střelou od modré čáry a srovnává na 1:1. Asistence: Kevin Dallman.
53:32
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Kirill Kolcov – 2 min., sekání).
53:32
Dawes se při nájezdu dostal do velkého úhlu a Francouz ho vychytal!
53:32
Tak ne! Kolcov se provinil sekáním a rozhodčí nařizuje trestné střílení, kterého se ujme Nigel Dawes!
53:11
Bude se vylučovat. Astana drží útočné pásmo a rozhodčí ponechává výhodu domácímu týmu.
52:47
Hosté teď dobře napadali v útočném pásmu, kde se kotouče zmocnil Roy, který se snadno dostal do zakončení, ale trefil jen dobře připraveného Karlssona.
52:04
Tridčikov nahodil puk na Karlssona, který nejprve nechtěl přerušit hru, ale jelikož by u něj byl jako první právě hostující hráč, tak musel schovat kotouč pod lapačku.
51:02
Boyd dostal do obránců Čeljabinsku hodně prostoru a dokázal si vyjet zpoza branky před Francouze, na něhož však nevyzrál.
50:21
Domácí se proviňují postavením mimo hru, takže se bude vhazovat ve středním pásmu. Začala už poslední desetiminutovka základní hrací doby.
49:57
Roy prověřil Karlssonovu pozornost a švédský brankář zasáhl vyrážečkou.
49:26
Hosté hrají v plném počtu.
49:18
Nahozený kotouč mířil mimo bránu, ale Francouz po něm přesto skočil a přerušil hru.
49:02
Szczechura vyvezl kotouč a dokonce se dostal do zakončení. Tahle přesilová hra se Astaně vůbec nedaří.
48:26
První minuty přesilové hry Barysu je pryč. Domácím se zatím nedaří usídlit v útočné třetině.
47:26
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. týmový trest – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Alexej Kručinin.
46:45
Astana začíná tlačit a Francouz má celkem dost práce. Čeljabinsk by se měl snažit hrát aktivněji a nespoléhat takhle brzy na hubený jednogólový náskok.
46:10
Starčenko se snažil ohrozit Francouze bekhendovou střelou, ale netrefil bránu.
45:05
Barkerovu střelu od modré Francouz neudržel, a tak mohl zblízka dorážet Shinnimin, jenže ten v obrovské šancí míjí bránu!
44:11
Na druhé straně si hosté nepohlídali přechod přes modrou, takže je pískán ofsajd.
43:49
Puškarjov hledal bekhendovou přihrávkou před bránou Dawese, který už nastavoval hokejku, aby zblízka usměrnil kotouč za Francouze, ale Děnisov přihrávku vystihl.
43:11
Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Vhazovat se bude před Pavlem Francouzem, který stále drží čisté konto.
42:39
Oba týmy už jsou v plném počtu.
41:33
Puškarjov prověřil z levého kruhu Francouze, který si připisuje první zákrok třetí třetiny.
41:00
Barys se hodně rychle připravil o nabídnutou přesilovku, takže se v téměř celé dvě minuty bude hrát 4 na 4.
40:39
Vyloučení v týmu Barys Astana (Corey Trivino – 2 min., podražení).
40:35
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min., hákování).
40:01
Střely na bránu: 16:19 (4:9, 12:10, -:-)
Třetí třetina začne přibližně v 16:20.
Po druhé třetině vede Traktor Čeljabinsk v Astaně 1:0. Hosté jsou tedy blíže vítězství ve čtvrtém zápase této série, jejíž stav mohou srovnat na 2:2 na zápasy. Autorem zatím jediné branky zápasu je Paul Szczechura, ale velkou zásluhu má na gólu hlavně Jakuceňa, který v útočném pásmu dobře zamotal hlavu bránícím hráčům.
40:00
39:43
Hosté vyhráli vhazování ve svém pásmu a zdá se, že ve druhé třetině už se nic zajímavého nestane.
39:00
Běží už poslední minuta druhé třetiny. Po vstřelené brance se teď Traktor dostává trochu pod tlak.
37:26
Nebezpečnou střelu od modré dokázal Francouz jen vyrazit a Puškarjova k dorážce nepustil Novotný, který teď zachránil obranným zákrokem svůj tým!
37:11
Novotný si teď musel zajet ke střídačce pro novou hokejku a chystá se na vhazování před vlastní bránou.
35:46
St. Pierre vystřelil hodně nebezpečně, když mířil dobře vzduchem ke vzdálenější tyči, ale Francouz skvělým zákrokem zabraňuje vyrovnání!
35:00
Vedení Čeljabinsku je vzhledem k dosavadnímu vývoji hry zasloužené. Zápasu dlouho chyběla vstřelená branka, takže uvidíme, jak tento gól změní dění na ledě.
32:38
Hosté se ujímají vedení! Jakuceňa dokázal v útočném pásmu kličkovat mezi několika bránícími hráč a nakonec posunul kotouč na volného PAULA SZCZECHURU, který si musel přehodit puk z bekhendu na forhend, ale přesto stihl najít mezeru mezi Karlssonem a přední tyčí. Asistence: Maxim Jakuceňa a Alexej Kručinin.
32:11
Pestunov nabruslil s kotoučem až za bránu a zadovkou se snažil najít Šarova, ale k němu nepustil kotouč Karlsson.
30:48
Na druhé straně kluziště se do zakončení dostal Kolcov, ale trefil jen připraveného Karlssona.
30:00
Polovina základní hrací doby je minulostí. Barys druží útočné pásmo, ale bránící hráči Čeljabinsku soupeře dobře napadají a nepouští ho z rohu kluziště.
29:29
Francouz dobře přečetl hru a včas vyjel naproti kotouči, aby u něj byl dříve než unikající Puškarjov. Hra se začala rychle přesouvat z jedné strany na druhou. Tempo se zvedá, chtělo by to konečně branku.
28:08
Barys drží útočné pásmo a snaží se prověřovat Francouze ze všech možných pozic. Žádný zázračný zákrok však český brankář zatím nepotřeboval.
26:30
Přesilovka Čeljabinsku paradoxně trochu utlumila převahu hostujícího týmu. Uvidíme, co se na ledě bude dít nyní, když se vyloučený Shinnimin vrací do hry.
26:07
Barys vyhrál vhazování a opět vyhazuje kotouč.
26:02
Puk se po vhazování v obranné třetině Barysu okamžitě odrazil ke Karlssonovi, který ho schovává pod lapačku.
25:33
Barys se paradoxně brání lépe při oslabení. Domácí už potřetí vyhodili kotouč do útočného pásma.
24:47
Domácím se hned na začátku oslabení podařilo vyhodit kotouč.
24:30
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brendan Shinnimin – 2 min., sekání).
24:01
Domácí gólman se dostal pod pořádnou palbu! Barys teď v obraně nestíhá a hosté mají v útočné třetině velký tlak.
23:35
Kručinin přihrál do tutovky Šarovovi, který měl před sebou napůl odkrytou bránu, ale puk dostatečně nezvedl a Karlsson skvělým zákrokem betonem vyrazil kotouč mimo bránu!
22:20
Traktor je i na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem. Barysu se při hře 5 na 5 nedaří.
20:57
Děnisov trefil v úhlu jen Karlssonův beton, který se následně marně snažil přetlačit Roy.
20:24
Domácí vyhráli vhazování ve vlastní třetině a málem z toho bylo rychlé přečíslení hostující obrany, ale ta se nakonec stihla vrátit.
20:01
Střely na bránu: 4:9 (4:9, -:-, -:-)
První třetina branku nepřinesla. Astana měla během úvodních 10 minuty k dispozici tři přesilové hry, ale nic z toho nevytěžila. Při hře v plném počtu však měli poté trochu navrch hosté, ale ani ti se zatím gólu nedočkali. Druhá třetina začne přibližně v 15:26.
20:00
19:33
Bekhendová střela jednoho z hostujících hráčů nebyla nebezpečná. Domácí následně vyhnali Traktor do středního pásma.
19:10
Běží už poslední minuty první třetiny a vhazovat se bude před Karlssonem.
18:30
Při hře 5 na 5 jsou znatelně nebezpečnější hosté, ale zatím to vypadá, že do šaten se půjde za bezbrankového stavu.
17:57
Jurij Petrov vystřelil jen přímo na Karlssona, ale ten puk jen vyrazil před sebe, takže dorážet mohl ve velké šanci Kravcov, jenže tomu se vůbec nepodařilo trefit kotouč.
17:11
Kravcov střílel z úhlu, ale Karlsson si pohlídal přední tyč a přerušuje hru.
16:32
Až v samém závěru přesilové hry hosté pořádně zahrozili! Jakuceňu ale vychytal v dobré pozici Karlsson a následně jeden z hostujících hráčů zcela minul bránu.
15:46
Domácí opět vyvezl kotouč ven ze svého pásma. Přesilovka se zatím Traktoru moc nedaří.
15:17
Jeden z domácích hráčů se dostal do úniku, ale dva bránící hráči ho nakonec dostihli a nenechali ho zakončit.
14:32
Vyloučen za hrubost je pouze domácí Maxim Semjonov, takže si hosté zahrají poprvé přesilovou hru.
14:32
Karlsson chytil nahozený kotouč a přerušil hru, ale vzápětí se u něj strhla potyčka, která si vyžádá nějaké vyloučení.
13:26
Další zakázané uvolnění domácího týmu.
12:36
Zakázané uvolnění Barysu. Hra se vrátí před Karlssona. Hostům svědčí, že konečně mohou hrát několik minut v plném počtu a drží Astanu pod tlakem.
11:42
Karlsson se dostal pod palbu, ale dvakrát úspěšně zasáhl a nakonec přerušil hru.
11:20
Poprvé v zápase se Traktor usídlil na delší dobu v obranné třetině domácích. Astana se teď musí bránit.
10:32
Pestunov je zpátky ve hře. Barys měl v úvodních 10 minutách k dispozici tři přesilové hry, ale skóre se nezměnilo.
10:15
Astaně se teď vůbec nedaří. Hráči Traktoru opět vyhazují kotouč ze své třetiny.
09:50
Hosté vyhráli vhazováním ve vlastním pásmu a vyvezl kotouč až do útočné třetiny.
09:23
Trivino nepříjemně nahazoval puk zezadu na Francouze a český gólman si musel dát pozor, aby si kotouč nesrazil do vlastní brány.
08:32
Další vyloučení v řadách hostujícího týmu! Dmitrij Pestunov úplně zbytečně v útočném pásmu podrazil protihráče a na dvě minuty oslabuje svůj tým.
07:33
Karlsson si po delší době musel připsat hned dva úspěšné zákroky na své konto a následně přerušil hru. Na řadě je první komerční přestávka.
07:01
Barys však opět drží kotouč v útočném pásmu. Hosté se zatím kvůli dvěma brzkým vyloučením nedostali příliš do hry.
06:19
Kurčinin se vrací na led. Tohle oslabení zvládl Čeljabinsk ubránit velmi dobře.
05:50
Hostům se hned dvakrát podařilo vyhodit kotouč až ke Karlssonovi.
04:57
Dallman pálil z dobré pozice na ose kluziště, ale trefil jen bránícího hráče. Puk se poté dostal k Dawesovi, který okamžitě střílel, ale Francouz ho vychytal.
04:19
Roy už se vrátil na led, ale v plném počtu hosté dlouho nevydrželi. Hráči Čeljabinsku nezvládli střídání a lavička hostů dostává menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten za tým odsedí Kručinin.
03:38
Astana předvádí dobrou přesilovou hru, ale nyní se jí nepovedla rozehrávka, což vyústilo v zakázané uvolnění.
02:57
Po pěkné kombinaci domácích mohl do odkryté části brány pálit St. Pierre, jenže tomu se nepodařilo vystřelit hned z první, takže Francouz dostal čas, aby se přemístil ke druhé tyči a střelu zlikvidoval.
02:10
Francouz natáhl svou hokejku před sebe a podrazil nohy protihráči, který v té době nebyl u kotouče. Český brankář dostává dvouminutový trest, jenž za něj odsedí Derek Roy.
02:00
Kučinova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Francouzem.
00:38
První střelu na bránu má na svědomí hostující Děnisov, který pálil od modré. Karlsson si připisuje snadný úvodní zákrok.
00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman (A), Savčenko, Lipin, Šalapov, Barker, Trjasunov – Dawes (C), Boyd, Puškarjov – Shinnimin, St. Pierre, R. Starčenko (A) – Paňukov, Trivino, Markelov – Chudjakov, Kučin, N. Ivanov – Gurkov.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Kolcov, Děnisov, Šinin (C), Borodkin, Žuldikov, A. Petrov (A), Klimontov, Mamajev – Kručinin, Szczechura, Jakuceňa – Šarov, Pestunov (A), Peňkovskij – Tridčikov, Novotný, Roy – Černikov, J. Petrov, Kravcov.

Rozhodčí: Sergej Gusev, Jurij Cyplakov – Nikita Viljugin, Dmitrij Šišlo..
Dosavadní zápasy v sérii

Barys 3:1 Traktor
Traktor 5:1 Barys
Traktor 2:5 Barys
Traktor Čeljabinsk

Traktor by v případě dnešní porážky prohrával už 1:3 na zápasy, takže můžeme od jeho hráčů čekat obrovskou bojovnost a nasazení. Dosud jedinou výhru v sérii si Čeljabinsk připsal ve druhém domácím zápase, v němž Astanu porazil 5:1.

Čeljabinsk se v základní části opíral hlavně o dobrou obranu, na čemž má zásluhu i česká brankář Pavel Francouz. V šedesáti zápasech inkasoval Traktor jen 120 gólů, takže průměr na zápas byl přesné dva obdržené góly. Ovšem v ofenzivní činnosti to taková sláva nebyla, pouhých 130 gólů. I to však se ziskem 97 bodů stačilo na čtvrté místo ve Východní konferenci.Traktor tak získal do prvního kola play-off možnost začínat na vlastním kluzišti.
Barys Astana

Domácí Barys ze tří duelů s Traktorem vyhrál dva a má tak dnes možnost k zisku pomyslného mečbolu. Důležitý byl hned první zápas, který Astana dokázala vyhrát na půdě soupeře poměrem 5:2. Poté sice přišla prohra, ale ta byla napravena na domácí půdě. Nyní tak na Astanu čeká šance k zisku třetího zápasu.

Domácí skončili v základní části na pátém místě se ziskem 90 bodů při skóre 151:167. V jejich utkáních tak padalo hodně gólů a nejinak tomu je i v playoff. Do vyzařovacích bojů sice nastupovali v roli outsidera, ale momentálně jsou na tom lépe než soupeř.
Dobrý den u čtvrtého zápasu prvního kola playoff KHL mezi Barysem Astana a Traktorem Čeljabinsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.