Československá stopa v zápase
Jakub Nakládal (LOK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:22.
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas, deset sekund před koncem základní hrací doby dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodli o své výhře. Rozhodující branku vstřelil Patrik Hersley.
72:51
Petrohrad právě vstřelil branku!
Je konec, je dobojováno. Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas a v sérii vedou 1:0. V prodloužení po výborném vybruslení do předbrankového prostoru rozhodl PATRIK HERSLEY. Asistence: Vadim Šipačov a Nikita Gusev.
72:38
Kapitán domácích, Ilja Kovalčuk, se dostal do vyložené střelecké pozice, jeho zakončení však fantastiky dokázal zastavit brankář Alexandr Sudnicin,
72:21
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácích. Šancí je k vidění naprosté minimum.
71:09
Střídání v týmu SKA Petrohrad: ze hřiště odchází Mikko Koskinen, přichází Igor Šesťorkin. Domácí brankář měl problémy s bruslí, a tak odešel na střídačku. Než se problém napraví, musí do branky jeho kolega.
71:09
Mikko Koskinen kryje další střelecký pokus Lokomotivu, který v posledních minutách hraje aktivněji.
70:35
Jeden z domácích hráčů zakončoval od modré čáry, jeho rána byla ztečovaná do ochranné sítě. Buly před brankou Lokomotivu.
70:10
Domácí brankář raději podržel kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.
69:40
Polovina prvního nastavení je prakticky pryč, sledujeme klidný hokej. Logicky ani jeden celek nechce chybovat.
68:49
Mikko Koskinen si dokázal s ránou od modré čáry poradit. Buly před jeho brankou. Hosté nyní hrají výborně, tlačí se do zakončení, ale nemohou se prosadit.
67:51
Mnoho šancí k vidění není, nyní se do zakončení dostal z ostrého úhlu Petri Kontiola. Minul.
67:05
Alexandr Sudnicin vyrazil Kovalčukovu střelu do ochranné sítě nad brankou, buly před gólmanem Sudicinem.
66:43
Lokomotiv Jaroslavl vyhazuje přes všechny čáry, hosté hrají oslabení zodpovědně.
66:09
Ilja Kablukov dostal výbornou přihrávku, měl čas na střelu, ale jeho pokus skončil mimo branku.
65:45
Další nepřesnost tentokrát už posílá Petrohrad za svou vlastní branku.
65:25
Domácí přišli o pásmo, a tak musí s kotoučem do neutrální zóny.
65:08
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Emil Galimov – 2 min., hákování).
64:51
Pět minut hry z prodloužení je pryč, kromě domácího brejku jsme žádnou výraznější šanci neviděli.
64:30
Hostující celek prohrál buly před brankou Koskinena, a tak musel vyklidit útočné pásmo.
63:46
Sergej Plotnikov se dostal do obrovské příležitosti. V brejkové situaci trefil jen brankáře. Buly před bránou hostů.
63:30
45:30, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Aktivnější jsou hokejisté Petrohradu.
63:12
Maxime Talbot neměl prostor pro zakončení, přišel o kotouč, a tak se směr hry otáčí.
61:40
Jarno Koskiranta nahodil za branku soupeře, a tak mohl jít s dobrým pocitem střídat.
61:25
Sergej Širokov se probojoval do zakončení, jeho pokus byl však zablokovaný.
60:53
Domácí hokejisté vyhráli buly před vlastní brankou, snaží se o rychlý přechod do útočného pásma.
60:14
Zápas pokračuje prvním prodloužením. Aktivněji do této části duelu vstoupili hosté.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:50
Není slyšet vlastního slova, hala se snad posunula o deset metrů, jak naprostá většina fanoušků vyskočila ze svého sedadla. JARNO KOSKIRANTA propálil brankáře Lokomotivu tvrdou ránou, puk od tyčky zamířil do branky. Bude se prodlužovat. Asistence: Patrik Hersley a Anton Bělov.
59:40
Dvacet sekund zápasu zbývá, hosté stále vedou o gól.
59:20
Fanoušci se probudili a snaží se jak jen to jde pomoci k vyrovnání.
59:00
Domácí celek je v útočném pásmu v šesti proti pěti. Ale stále se nemůže výrazněji prosadit.
58:21
Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
58:21
Oddechový čas pro domácí.
58:02
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:27
Lokomotiv hraje v útočném pásmu, Petrohrad se ještě brání se zbytkem sil.
57:03
Mnoho času už SKA nemá na vyrovnání.
56:42
Hostující celek hraje dobře přesilovou hru, tlačí se do zakončení, domácí se tak musí bránit.
56:02
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Širokov – 2 min., nedovolené bránění).
55:03
Je zaděláno na drama, do zajímavé střelecké pozice se dostal po přuhrávce Hersleye NIKITA GUSEV. Jeho nepříliš vedená rána ale propadla hostujícímu brankáři až za brankovou čáru. Domácí cítí šanci na vyrovnání. Asistence: Patrik Hersley a Vadim Šipačov.
54:50
Hostující celek hraje znovu v oslabení, tak tak se brání tlaku soupeře.
54:07
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Daniil Apalkov – 2 min., hákování).
53:30
Domácí hokejisté se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, jenže se nemohou stabilně protlačit do útočného pásma. Obrana Lokomotivu hraje výborně.
52:35
52:20
Lokomotiv velmi dobře brání, SKA má problémy se získáváním předbrankového prostoru.
51:52
Domácí hokejisté hrají početní výhodu dobře, nastěhovali se do útočného pásma, ale nemohou se protlačit do střelecké pozice.
50:35
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Polunin – 2 min., sekání).
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, více ze hry mají hostující hokejisté, kteří se velmi rychle dostali do dvoubrankového vedení.
49:27
Po krásné individuální akci se do zakončení probojoval Anton Bělov, jehož pokus kryje hostující brankář. Domácí tak mají výhodu buly v útočném pásmu.
48:08
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kovalčuk – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., hrubost).
48:08
47:21
Jaroslavl právě vstřelila branku!
O necelou minutu později je tu další branka, znovu se prosazuje Lokomotiv. Po krásné kombinaci se k puku dostal DENIS MOSALJOV, který bez nějakého velkého přemýšlení překonal brankáře soupeře Krásný hokejový moment. Asistence: Daniil Apalkov a Emil Galimov.
46:34
Bleskově však hostující celek odpovídá a bere si vedení zpět na svou stranu. Po výborném pasu od spoluhráče se milimetrově přesnou střelou pod horní tyčku prosazuje MAXIME TALBOT. Asistence: Petri Kontiola.
45:31
A je vyrovnáno, výbornou střelou od modré čáry se prosazuje zkušenýPATRIK HERSLEY. Asistence: Vadim Šipačov a Jevgenij Dadonov.
45:00
Pět minut hry ze třetí třetiny je minulostí, brankář Mikko Koskinen kryje střelecký pokus soupeře.
44:20
Mnoho zajímavých momentů momentálně nevidíme. Ani jeden tým se nedokáže stabilněji usadit před brankou soupeře.
42:01
Jeden z hráčů Lokomotivu se dostal do výborné pozice, z osy hrací plochy trefil jen brankovou konstrukci.
41:30
Denis Mosaljov vybojoval puk v útočném pásmu, jeho zadovka na spoluhráče však nebyla vůbec přesná, následně domácí vyhodili jen na icing.
40:42
Anton Bělov uklidňuje hru, vrací se za svou branku, odkud vede postupný útok.
40:01
40:00
39:41
Patrik Hersley vedl jako obránce poněkud netradičně útočnou akci domácích, po které musel zasahovat brankář Lokomotivu. Alexandr Sudnicin byl pozorný.
39:15
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme poklidnou část hry. Ani jeden celek se nikam nežene. Hraje se ve středním pásmu.
38:14
Domácí hokejisté jsou evidentně rozhození z průběhu zápasu, neudrželi své vedení a nyní už prohrávají. Naopak hosté hrají v naprosté pohodě a drží hru v útočném pásmu. Závěr druhé třetiny se blíží.
36:22
Hosté otáčejí skóre a dostávají se do vedení. Střelu JEGORA AVERINA dokázal domácí brankář ten ztlumit, a tak mohl kotouč doskákat za brankovou čáru. Hostům se vyplatila důrazná střela. Asistence: Pavel Koledov a Ilja Ljubuškin.
35:19
Hostující celek zlepšil svou hru, hraje aktivně a dostává se do drobných šancí.
35:01
Domácí se snaží velmi rychle získat vedení zpět na svou stranu, zatím ale marně.
34:09
Rušan Rafikov poslal do brejku svého spoluhráče. Viděl najetého DMITRIJE LUGINA, který si výborně poradil s domácím brankářem, a tak je po bleskové akci vyrovnáno. Asistence: Rušan Rafikov, Jegor Averin.
32:41
Obrovský tlak domácích hokejistů vygradoval ve střelu Andreje Zubareva, který trefil jen střed branky. Gólman byl pozorný.
32:02
Nikolaj Prochorkin vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si brankář poradil. Komerční přestávka.
31:26
Mikko Koskinen znovu pozorný. Tento brankář to dnes nemá snadné. Mnoho střel na něho hostující celek nevyšle, ale i tak musí být stále v permanenci, protože každá jeho chyba může hrubě ovlivnit zápas.
30:42
Ani jeden tým se nikam nežene, více ze hry a snad i optickou převahu mají hráči SKA. Hosté ale výborně brání a nedávají soupeři mnoho prostoru. Podobně jako Daniil Apalkov, který výborně zastavil akci domácích.
30:05
Hraje se čtyři na čtyři a do zajímavé střelecké pozice se dostal domácí obránce Jegor Jakovlev, jenomže trefil jen připraveného brankáře Alexandra Sudnicina.
29:03
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
29:03
28:49
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Domácí hokejisté se v první třetině dostali do vedení, které trvá i v polovině zápasu.
27:56
Sergej Plotnikov vypálil z ostrého úhlu, ale jeho pokus dokázal brankář Lokomotivu celkem snadno vyrazit mimo branku.
27:25
Nyní následuje zkrácená přesilovka hostujícího celku, který se hned nastěhoval do útočného pásma.
26:50
Viktor Tichonov se probojoval do útočného pásma a pokoušel se něco vymyslet před brankou soupeře, ale on ani jeho kolegové nedokázali něco vymyslet.
26:20
Hraje se čtyři na čtyři, hosté se snaží najít cestu k domácí brance, defenziva SKA hraje výborně.
25:51
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Rušan Rafikov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Michail Pašnin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Širokov – 2 min., hrubost + 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., hrubost).
25:51
25:51
25:51
25:30
Tak a máme tu další z dnes již mnoha přesilovek pro domácí hokejisty. Petrohrad se snaží navýšit své vedení, zatím ale marně.
25:06
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., držení protihráče).
24:07
Hokejisté v modrém hrají lépe, snaží se přidat druhou branku, naopak hosté drží hru před svou brankou a tak tak se brání.
23:06
Sergej Plotnikov vybojoval kotouč ve středním pásmu, dostal se před branku soupeře a vypálil. Jeho zakončení nebylo vůbec špatné, ale neměl prostor pro následnou dorážku.
22:18
Petrohrad hraje výborně přesilovou hru, tlačí se do branky a výborně drží hru před brankářem Lokomotivu.
21:37
Ilja Kovalčuk, jako správný kapitán, vzal zodpovědnost na sebe, jeho zakončení však postrádalo přesnost.
20:53
Přesilovou hru tedy znovu hrají domácí hokejisté, kteří se snaží něco vymyslet.
20:39
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
20:01
Jednu jedinou branku a minimum šancí jsme viděli v první třetině. Po dvaceti minutách vedou domácí hokejisté o jednu branku. SKA je střelecky aktivnější, vede 13:9, ale gólovou šanci jsme viděli opravdu jen jedinou.
20:00
19:50
Už se nic nestane.
19:20
Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
19:00
Přesilovka domácích pokračuje, probíhá poslední minuta hry v první třetině. Kapitán Ilja Kovalčuk nedokázal přesněji zakončit rychlou akci Petrohradu, a tak šel střídat.
18:35
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., vražení na hrazení).
18:14
18:05
Andrej Loktionov neuspěl ránou z první, jeho pokus skončil na zadním mantinelu.
17:45
Nyní to už vyšlo, Jegor Averin byl na malý moment volný, ale jeho rána končí mimo branku.
17:20
Početní výhodu mají k dispozici také hokejisté Lokomotivu. Ti se ovšem nemohou probojovat do útočného pásma.
16:14
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 2 min., hákování).
16:14
Kotouč ztratili hlavní sudí z dohledu, a tak raději přerušili hru.
15:10
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, ani jeden celek si nyní nevytváří vyložené šance. Vadim Šipačov ze středního pásma vyzkoušel pozornost brankáře soupeře, který je připraven.
14:36
Petrohrad má velkou podporu z hlediště, která musí hokejistům v modrém, tedy domácím, dodávat plno energie.
14:10
Jaroslavl se snaží s výsledkem něco udělat, zatím se ale hostující celek do vyložené střelecké pozice nedostal. Domácí brankář zatím mnoho práce neměl.
13:27
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
13:05
Domácí Nikolaj Prochorkin se prodral až do zakončení, jeho pokus dokázal zablokovat výborně se vracející obránce, který zastavil jeho průnik.
12:52
12:00
SKA hraje přesilovku dobře, drží hru před brankou soupeře, ale nemůže se probojovat do vyložené střelecké pozice.
11:30
Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma, kde kombinovali. Přihrávka Jokovleva před branku postrádala přesnost.
10:52
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., podražení).
10:35
Domácí celek hraje aktivněji, mnoho šancí ale k vidění není. Petrohrad kombinuje před brankou soupeře, do zakončení se však probojovat nemůže.
08:16
Ilja Kovalčuk inkasoval tvrdý úder od protihráče, hra pokračuje bez přerušení dál, a tak musel domácí hokejista jít střídat.
07:50
Lokomotiv se pokouší bleskově odpovědět, ale nemůže najít recept na domácí dobře poskládanou defenzivu.
06:54
Díky gólu v přesilové hře se dostávají domácí hokejisté do vedení. Ránu od modré čáry vyslal Sergej Širokov, před brankou kotouč tečoval zkušený JARNO KOSKIRANTA. Asistence: Sergej Širokov a Anton Bělov.
06:27
Petrohrad se žene do zakončení, zatím si domácí hrající v početní výhodě nemohou vytvořit vyloženou šanci. Zodpovědně hraje obrana Lokomotivu.
06:00
Výborně hrají domácí přesilovou hru, dostali se do útočného pásma, kde kombinují a snaží se něco vymyslet. Zatím však marně.
05:53
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Kadějkin – 2 min., vysoká hůl).
05:15
Sledujeme klidný úvod zápasu, mnoho šancí k vidění není. Ani jeden celek se nikam nežene.
03:58
Michail Pašnin byl na malý moment volný před brankou, kotouč se k němu však nedostal, a tak nemohl zakončovat rychlý výpad svého týmu.
03:37
Na druhé straně hostující hráč promáchl kotouč, a tak se ani Daniil Apalkov neprobojoval ke střele na branku.
03:15
Jegor Jakovlev se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nezakončil přesně.
02:06
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Emil Galimov – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., hrubost).
02:06
01:20
Dinar Chafizullin má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.
01:05
Sledujeme poklidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.
00:01

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – J. Jakovlev, A. Bělov, Chafizullin, Hersley, Zub, Zubarev, Rykov – Ketov, Koskiranta, Kovalčuk – N. Gusev, Dadonov, Šipačov – Prochorkin, S. Plotnikov, Širokov – Barabanov, Tichonov, Kablukov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Krasotkin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, Gavrikov, Rafikov, Pašnin, Koledov – Kontiola, Talbot, Kadějkin – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Mosaljov, Apalkov, E. Galimov – Kartajev, Averin, Lugin – Loktionov.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Lazarev, Šikanov.
Do čtvrtfinále se Lokomotiv Jaroslavl dostal díky podařenému osmifinále. V sérii s Dynamem Minsk slavil výhru 4:1 na zápasy. Petrohrad v osmifinále narazil na Podolsk. Petrohradu stačily čtyři zápasy k tomu, aby vybojoval čtyři výhry a slavil postup. Narazí na sebe úspěšné týmy z předchozích sérií, a tak lze očekávat kvalitní hokej.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto prvním zápase série proti sobě nastoupí SKA Petrohrad a Lokomotiv Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.