Ode mě je to již vše, za pozornost děkuje Jiří Sameš. Přeji hezký zbytek nedělního odpoledne a těším se u dalšího onlajnu!
Čtvrté utkání této série se odehraje opět na hřišti Ufy, a to v úterý 28. února.

Trestné minuty: 12 – 12
Domácí Salavat Julajev nakonec poráží ve třetím utkání osmifinále východní konference Ak Bars Kazaň 4:3. Byli jsme svědky velmi zajímavého utkání, do kterého lépe vstoupili hráči Ufy, když v první třetiny jasně přehráli svého soupeře. Skóre otevřel v 6. minutě Kirill Kaprizov a o další dvě minuty navýšil vedení domácích Denis Kuljaš. Na začátku druhé třetině se prosadil při přesilovce Linus Omark, a bylo to už 3:0. Za pár vteřin to však bylo opět o dvě branky, když se prosadil Fjodor Malychin. Ak Barsu se pak podařilo srovnat – prosadili se útočníci Jiří Sekáč a Justin Azevedo. Do třetí třetiny se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu, který vydržel až do 52. minuty. Vítěznou trefu v ní totiž zaznamenal Enver Lisin a domácí už pak své vedení udrželi.
Stav série:
Ak Bars Kazaň – Salavat Julajev Ufa 2:1
59:55
Puk ve středním pásmu, zdá se, že to domácí už zvládnou.
59:42
Vhazuje se po levici Svedberga.
59:42
Oddechový čas pro hosty. Dokáží ještě ve zbývajících 18i vteřinách srovnat skóre zápasu? K dispozici budou mít přesilovou hru!
59:42
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., hrubost).
59:40
O kotouč se u mantinelu pere hned několik hráčů.
59:23
Důležité vhazování po levici Svedberga!
59:23
Po střele Malychina skončil kotouč v ochranné síti. Vhazovat se však bude v útočném pásmu Kazaně.
59:04
Garipov opouští svou branku, Ak Bars to zkusí v šesti!
58:31
Vhazovalo se po pravici brankáře Kazaně, hosté úspěšní na vhazování a mohou tak vyvézt kotouč ze své třetiny.
58:29
Garejev to zkoušel od modré, Garipov připraven a přerušuje hru.
58:01
Ohlášeny poslední 2 minuty třetí třetiny!
57:25
Zakázané uvolnění Salavatu, vhazovat se bude v blízkosti Svedberga.
56:45
Puk mimo ledovou plochu, hra přerušena.
56:01
Ak Barsu už zbývají necelé čtyři minuty na to, aby srovnali skóre zápasu.
55:43
55:27
Do rány Azeveda se položil jeden z domácích hráčů.
54:44
Začíná druhá minuta Bodrovova trestu.
54:38
Tokranův pokus od modré, Svedberg vyráží.
54:15
Další útočnou snahu Kazaně zastavuje postavení mimo hru.
54:10
Kotouč skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:55
Hosté úspěšní na vhazování a kombinují v útočném pásmu.
53:43
Dokáží hráči Kazaně při přesilové hře srovnat skóre?
53:43
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Bodrov – 2 min., sekání).
52:01
Střela Mertla zblokována mimo branku brankáře Ak Barsu.
51:19
Vhazování ve středním pásmu.
51:04
Ufa právě vstřelila branku!
Salavat se znovu dostává do vedení! U mantinelu bojovalo o kotouč několik hrčáů, až se dostal k ENVERU LISINOVI, který přízemní střelou k tyči překonává Garipova počtvrté v zápase. Asistence: Denis Paršin.
50:52
Na řadě je reklamní přestávka.
50:44
Na druhé straně prudce vypálil Kuljaš. Jeho projektil však skončil mimo Garipovovu branku.
50:26
Vhazovalo se po pravici Svedberga, na kotouči hráči Ak Barsu.
50:24
Zakázané uvolnění Salavatu.
49:25
Oba týmy střídají, Batyršin čeká za vlastní brankou až mu přijdou na pomoc ze střídačky jeho spoluhráči.
48:05
Teď se ale musel mít Svedberg na pozoru poté, co ho bekhendem prověřil Varnakov. Švédský brankář situaci zvládl a přerušil hru.
47:00
Již dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Zaměstnanějším brankářem je nyní Garipov.
46:41
Střela Korotkova mimo.
45:34
Bodrov si najel do střelecké pozice, jeho pokus byl však zblokován jedním z beků Kazaně mimo Garipovu branku.
44:03
Kotljarevskij se ke střele nedostal. Puk mají na holích hráči Ak Barsu.
43:28
Mertl nahodil puk do útočného pásma Ufy.
42:00
41:15
Příležitost pro hosty! Sekáčova dorážka ale zblokována mimo Svedbergovu branku.
40:05
Hráči Ak Barsu mají k dispozici přesilovou hru.
40:01
Hráči zpět na ledě Ufa Areny, třetí třetina za malou chvíli začne!
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 21 – 14
Zblokované střely: 4 – 9
Hity: 5 – 5
Vyhraná vhazování: 14 – 28
Trestné minuty: 8 – 12
Druhá třetina už je také minulostí. Viděli jsme v ní hned čtyři branky! Salavat se nejprve dostal do vedení 3:0, to když přesilovou hru využil švédský útočník Linus Omark. Za 23 vteřin se však poprvé na listinu zapsali také hráči Kazaně – Lukojanov našel před brankou Malychina, a ten se nemýlil. V 32. minutě využil přesilovou hru Jiří Sekáč, a Ak Bars se dostal na dostřel. Za další 2 minuty navíc využil další přesilovou hru Justin Azevedo a srovnal skóre zápasu na 3:3. Čeká nás tak velmi zajímavá třetí perioda!
40:00
40:00
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Igor Grigorenko – 2 min., podražení).
39:44
Vhazování po levici Svedberga.
39:08
Obrovská šance Kazaně! Akce 2 na 1, Azevedo hledal před brankou Tkačjova, který na kotouč jen těsně nedosáhl.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:40
38:32
Garipov má kotouč v rukavici, hra je přerušena.
37:57
Oba týmy prostřídávají své lajny, na kotouči hráči Salavatu.
35:42
Střela Kotljarevskije skončila zblokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Garipova.
33:59
V brance domácího Salavatu dochází k výměně brankářů! Branku opouští Andrej Gavrilov a nastupuje do ní Niklas Svedberg.
33:59
Kazaň vstřelila branku!
A je srovnáno! JUSTIN AZEVEDO dostal přihrávku od Tokranova a prudkou ranou z první prostřeluje Gavrilova. Asistence: Vasilij Tokranov, Vladimir Tkačjov.
33:17
33:17
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Igor Grigorenko – 2 min., sekání).
32:53
Omark hledal svého spoluhráče před brankou Garipova, na kotouč se však dostávají hráči Kazaně.
32:00
Rázem je tak zápas opět otevřený!
31:16
Také Ak Bars využívá přesilovou hru! Střela Tokranova od modré byla zblokována hráči před Gavrilovem, následný pokus JIŘÍHO SEKÁČE už skončil za zády brankáře Salavatu. Asistence: Vasilij Tokranov, Alexander Svitov.
28:54
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Garipov – 2 min., nebezpečná výstroj).
28:51
Lepistö to zkoušel od modré, jeho pokus byl však zblokován jedním z hráčů Ak Barsu.
27:41
Zakázané uvolnění Kazaně. Vhazovat se bude v její obranném pásmu.
26:58
Oba týmy střídají, na kotouči hráči Ufy.
25:01
Garipov má kotouč v rukavici. Vhazovat se bude v obranném pásmu Ak Barsu.
24:32
Obrovská šance domácích! Kaprizov ale minul branku.
23:30
Rychlá odpověď Ak Barsu! FJODOR MALYCHIN se dostal před brankou ke kotouči a ten skončil až za zády Gavrilova. Asistence: Arťom Lukojanov.
23:07
Salavat využívá druhou přesilovou hru v zápase! LINUS OMARK si našel střeleckou pozici a prostřeluje brankáře Garipova. Asistence: Sami Lepistö, Igor Grigorenko.
22:30
Kaprizov se ke střele nedostal, Ufa však pokračuje v tlaku.
21:27
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rafael Batyršin – 2 min., podražení).
21:13
Prudká rána Gluchova mimo Gavrilovu branku.
20:30
Lazarev ztratil ve středním pásmu kotouč, zaútočit tak mohou hráči Kazaně.
20:01
Oba celky se vrací na ledovou plochu. Druhá dvacetiminutovka za malou chvíli začne!

Využití přesilové hry: 1/3 – 0/0
Je za námi první třetina třetího zápasu osmifinále východní konference mezi Ufou a Kazaní. Domácí skvěle zvládli úvod zápasu a po zásluze vedou 2:0.
20:00
19:44
Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Hra se přesouvá do jejich obranného pásma.
19:01
Ohlášena poslední minuta první periody.
18:02
Vhazování v obranném pásmu Kazaně.
17:23
Gončarov to nyní zkoušel z otočky, Garipov opět připraven.
16:59
16:40
Střela Kaprizova, Garipov vyráží.
15:37
Lepistö trefil jeden jednoho z bránících hráčů.
14:59
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stěpan Zacharčuk – 2 min., vražení na hrazení).
14:44
Zakázané uvolnění domácího celku. Hra se tak přesouvá do útočného pásma Ak Barsu.
13:58
Lisinova střela, Garipov tentokrát zasahovat nemusel.
13:21
Střela Karizova skončila v rukavici Garipova. Následuje reklamní přestávka.
12:15
Zakázané uvolnění Salavatu, vhazovat se bude v jeho obranném pásmu.
12:02
Garejev nahodil do útočného pásma svého týmu. Ke kotouči se však dostali dříve hráči Ak Barsu a mohou tak zaútočit.
11:32
11:14
Ofsajd zastavuje další útok Ufy.
10:49
Od modré pálil Lepistö, Garipov má kotouč pod kontrolou.
10:33
Začíná druhá minuta Azevedova trestu.
09:32
Další přesilová hra pro domácí. Budou úspěšní i v této početní výhodě?
09:32
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., nedovolené bránění).
09:15
Vhazování ve středním písmu.
07:49
A nyní je to už o dvě branky! Lisin vyhrál vhazování, ke kotouči se dostal DENIS KULJAŠ a od modré čáry trefil horní růžek Garipovovy branky. Asistence: Denis Paršin, Enver Lisin.
07:43
Vhazování po levici Garipova.
07:16
Ufa vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu domácích.
06:26
05:15
Je tu první branka zápasu! Omark našel před brankou skvělou přihrávkou KIRILLA KAPRIZOVA, který překonává Garipova. Asistence: Linus Omark.
04:32
Menší potyčka mezi Chlystovem a Gončarovem nakonec vyústila v přesilovou hru pro domácí.
04:32
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Denis Chlystov – 2 min. + 2 min., hrubost).
04:32
03:55
Tvrdá rána Zacharčuka, Gavrilov připraven. Vhazování po pravici brankáře Ufy.
03:39
Domácí v postavení mimo hru.
03:10
Po pokusu Gončarova, který zblokoval jeden z hostujících hráčů, skončil kotouč v ochranné síti. Vhazování v obranném pásmu Ak Barsu.
02:13
Lepistö s kotoučem za vlastní brankou, oba celky střídají.
01:27
Garipov má kotouč v lapačce a přerušuje hru. Vhazování po levici brankáře Ak Barsu.
00:08
Po nahození Zacharčuka skončil kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01
V Ufa Areně dozněla ruská státní hymna. Třetí zápas osfiminále východní konference mezi Ufou a Kazaní za malou chvílí začne!
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu.
Startující brankáři:
(statistiky z play-off)

Salavat Julajev Ufa – Andrej Gavrilov
Z:0 V:0 P:0 OG:0 PR:0,00 ÚS(%):00,0 SO:0

Ak Bars Kazaň – Emil Garipov
Z:2 V:2 P:0 OG:2 PR:1,00 ÚS(%):96,2 SO:0

Salavat Julajev Ufa: Gavrilov (Svedberg) – Lepistö, Loginov, Gončarov, Arzamascev, Kuljaš, D. Bodrov, S. Garejev – Kaprizov, M. Vorobjov, Omark – Lisin, J. Bodrov, Paršin – A. Lazarev, I. Grigorenko (C), Korotkov – Malcev, Chripunov, Kotljarevskij – Mertl.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Ohtamaa, Abrosimov, D. Musin, S. Zacharčuk, Jarullin, Batyršin, Sidorov, Tokranov – Malychin, Varnakov, Lukojanov – Sekáč, Azevedo, Tkačjov – D. Chlystov, Glinkin, M. Gluchov – M. Lazarev, Svitov (C), Golubev.

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Konstantin Olenin – Alexander Zacharenkov, Alexander Sadovnikov.