To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Vladimír Sobotka (OMS) 1+1, 2 střely, čas na ledě 15:22
Dominik Furch (OMS) 25 zák., 4 góly, úsp. 86,2 %
Je hotovo, Vladivostok nakonec těsné vedení uhájil až do závěrečné sirény a snížil stav série na 1:2! Hokejisté Avangardu po celý zápas museli dotahovat náskok soupeře, na kuriózní trefu Kazakova, která padla necelých šest minut před koncem, už ale hosté nenašli odpověď.
59:41
S nahozením od modré si Bobkov poradil a nepustil Valentina Pjanova k dorážce, to už je svatyně Omsku odkrytá a hosté to zkoušejí v šesti!
59:28
Hokejisté Admiralu dopravili puk až za Furchovu svatyni, hosté zakládají další akci z hloubi vlastní třetiny.
59:01
Ve Fetisov Areně se právě rozběhla poslední minuta třetí třetiny!
58:15
Už v plném počtu hrající Admiral znovu zahrozil. Sergej Barbašev tvrdě vypálil z mezikruží, Furch si ale dokázal poradit!
57:31
Domácí hokejisté dokázali vyhodit kotouč do bezpečí, to už se čas na vyrovnání hostům začíná povážlivě krátit.
56:37
Pokus Lemťugova ukryl Bobkov ve své lapačce, hra je opět přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Avangardu.
56:01
Komplikace pro domácí. Vadim Krasnoslobodcev (VLD) vyhodil kotouč na tribunu a vyfasoval za to dvouminutový trest.
55:53
Pestuško zkusil štěstí z pravého kruhu, Igor Bobkov byl ale ve správný čas na správném místě a bez potíží přerušil hru.
55:31
Domácí se soustředí především na defenzívu, hráči v modrých dresech teď vyhodili kotouč až k Jevgeniji Medveděvovi.
55:06
Avangardu zbývá na vyrovnání necelých pět minut, závěr třetí třetiny tak ještě bude hodně zajímavý.
54:13
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
MAXIM KAZAKOV poslal Admiral zpět do vedení, jeho trefy si ale rozhodčí nejdřív nevšimli a hra plynula vesele dál. Po přerušení hry se sudí šli radit s videorozhodčím, který prokázal platnost Kazakovovy trefy. Asistence: Daniil Kurašov.
53:59
Dnešní utkání sleduje 5828 diváků.
53:43
Nepovedená rozehrávka Admiralu doletěla až na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Bobkova.
52:59
Zemčjonokovo tečované nahození od pravého hrazení nezamířilo mezi tři tyče, Furch tak mohl zůstat v klidu.
52:09
Hokejisté Avangardu opět přebírají iniciativu, Maxim Pestuško nyní vybojoval další buly v útočném pásmu.
51:14
Ilja Michejev se po přihrávce Pjanova dostal ke střele z předbrankového prostoru, na připraveného Bobkova si ale nepřišel!
50:25
Michajl Grigorjev vyčkává za Furchovou svatyní na dostřídávající spoluhráče, to už se třetí třetina přehoupla do své druhé poloviny.
49:36
Aktivně napadající Maxim Kazakov znemožnil hostům rozehrát, hráči v bílých dresech to ale nakonec zvládli a dostali puk alespoň do středního pásma.
48:49
Hra se po obrovské šanci Barbaševa zase trochu uklidnila, ani jeden tým se nyní nikam nežene.
47:56
Sergej Barbašev měl na hokejce vedoucí gól svého týmu, tváří v tvář Furchovi ale domácí útočník selhal!
47:02
Po pravém křídle ujel Alexandr Pěrežogin, jeho následná střela ovšem byla pro Bobkova snadným soustem a před námi je další komerční přestávka.
46:08
Z tlaku Vladivostoku ale zatím žádné nebezpečí pro Furcha nepramenilo a Pjotr Chochrjakov má nyní spoustu času na založení protiútoku.
45:15
Domácí hokejisté se znovu usadili v útočném pásmu, nyní je Admiral jasně aktivnějším týmem.
44:28
S nahozením Erika Gustafssona si Bobkov bez potíží poradil a přerušil hru, následovat bude další buly v útočném pásmu Avangardu.
43:43
Sigarjov zavezl kotouč do útočného pásma, tam ale o něj domácí přišli a Shaone Morrisonn se pro něj vrací až do vlastní třetiny.
42:49
Avangard málem dokonal obrat, jenže Ilja Michejev z mezikruží nedokázal překonat ležícího Bobkova!
41:52
Avangardu nevyšel přechod do útočného pásma, hostům byl odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:06
Nechme se překvapit, jaký vliv bude mít inkasovaný gól na hráče Vladivostoku, kteří dosud byli favorizovanému Omsku minimálně vyrovnaným soupeřem.
40:15
Avangard právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, Omsk udeřil pouhých 15 sekund po začátku třetí třetiny! Nikolaj Lemťugov ujel po pravém křídle a poté přenechal puk lépe postavenému PJOTROVI CHOCHRJAKOVOVI, který už měl úlohu snadnou! Asistence: Nikolaj Lemťugov a Erik Gustafsson.
40:01
V prostřední dvacetiminutovce si Admiral dvakrát vypracoval dvougólové vedení, v obou případech ale hosté přispěchali s rychlou odpovědí. Oproti první třetině se tak nic nezměnilo, Vladivostok stále vede o gól a stále je vše otevřené. Třetí perioda začne v 9:46, tak si to nenechte ujít!
40:00
39:36
Omsk vsítil gól do šatny a dostává se zpět do zápasu! VALENTIN PJANOV převzal kotouč u Sobotky u pravého hrazení, nabruslil si až do mezikruží a přesnou střelou nedal Bobkovovi šanci! Asistence: Vladimír Sobotka a Jegor Martynov.
39:01
Ve Vladivostoku už se nám rozeběhla poslední minuta druhé třetiny.
38:05
Nepovedený pokus Zemčjonoka od modré skončil jen u Alexandra Pěrežogina, který už zakládá další protiakci Avangardu.
37:17
Po třetím gólu Admiralu zápas nabral na obrátkách, momentálně sledujeme hokej v parádním tempu a se šancemi na obou stranách.
36:24
Sigarjovovi ve středním pásmu sjel puk z čepele, následná rozehrávka Avangardu ale doletěla až k Igoru Bobkovovi.
35:50
V další zajímavé palebné pozici se ocitl Maxim Kazakov, který ale nedokázal usměrnit svou střelu do prostoru mezi tři tyče.
35:03
Celek z Dálného východu udeřil ve vlastním oslabení! Damir Žafjarov vyslal parádní přihrávkou na zteč rozjetého VADIMA KRASNOSLOBODCEVA a kazašský reprezentant se trefil nechytatelně k levé tyči! Asistence: Damir Žafjarov a Arťom Zemčjonok.
34:14
Domácí se zatím v tomto oslabení bez problémů brání, kotouč nyní letí až k Dominiku Furchovi.
33:22
Admiral jde do čtyř, dvouminutový trest za nevovolené bránění vyfasoval Maxim Kazakov (VLD).
33:05
Igor Bobkov pro jistotu podržel Pestuškovo nahození ze středního pásma ve své lapačce, vhazovat se bude po levici vladivostockého gólmana.
32:38
Domácí hokejisté opět převzali iniciativu, jejich kombinace v útočném pásmu ale zatím k ničemu nebezpečnému nevedla.
31:51
Dvoubrankový náskok Admiralu vydržel jen pár sekund, drama je znovu na světě. V závaru před Bobkovem se nejrychleji zorientoval VLADIMÍR SOBOTKA, který propasíroval puk mezi betony domácího brankáře do sítě! Asistence: Alexandr Pěrežogin a Nikolaj Lemťugov.
31:23
Hosté ale s rozehrávkou naložili trestuhodně a hokejisté Admiralu vsítili druhý gól! Alexejev se zmocnil puku u pravého mantinelu a poté ho posunul na volného MAXIMA KAZAKOVA, jenž z první propálil Dominika Furcha. Asistence: Denis Alexejev.
30:45
Denis Alexejev na prudký pas nedosáhl, zadáci Omsku nyní mají spoustu času na založení protiútoku.
30:02
Polovina základní hrací doby je za námi a domácí stále drží nejtěsnější náskok, v posledních minutách se ale Admiral prakticky pouze brání.
29:12
Omští hokejisté začínají přebírat iniciativu. Pěrežoginovu ránu z levého kruhu ale Bobkov vyrazil a efektně si poradil i s následnou dorážkou Ahnelöva.
28:19
Aktivně napadající Denis Alexejev dostal zadáky Omsku pod tlak, hosté si ale nakonec poradili a dopředu už míří Sobotka.
27:30
Hra byla opět přerušena a hlasatel ve Fetisov Areně ohlásil komerční přestávku, po níž se bude vhazovat po Bobkovově pravici.
26:39
Igor Bobkov musel po nějaké době zasahovat, proti pokusu od levého mantinelu měl ale úlohu snadnou.
25:44
Právě Fisenko stál na konci rychlé protiakce Admiralu, domácí útočník ale nedokázal dostat puk pod kontrolu, a Furch tak mohl zůstat v klidu.
24:55
Pjotr Chochrjakov nic nevymýšlel a nahodil puk do útočného pásma, tam se ho ale ujal domácí forvard Michail Fisenko.
24:03
Nepovedená rozehrávka Avangardu skončila pouze u Morrisonna, domácí ale poté odevzdali puk zpět soupeři.
23:20
Po pravém křídle ujel Andrej Sigarjov, jeho následný bekhendový pokus ale postrádal gólové parametry a Furch si připsal snadný zákrok.
22:24
Vitalij Meňšikov v poklidu zakládá další akci z hloubi vlastního pásma, hostům se stále nedaří usadit se v útočné třetině.
21:40
Krátce po buly to zkusil švédský reprezentant Jonas Ahnelöv, Bobkov si ale připsal vcelku snadný zákrok.
21:27
Rozehrávka na rozjetého Jamese Wrighta byla příliš prudká a kotouč doletěl až na zakázané uvolnění.
20:56
Vladimír Sobotka i Vladimir Tkačjov už jsou zpět na ledě. Ještě předtím se ke střele dostal Shaone Morrisonn, Furch si však bez potíží poradil.
20:01
Změní se to ve druhé třetině? To začneme zjišťovat v 8:52.
Skutečně tomu tak je, první třetina je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0. Domácí byli o něco lepším týmem a zaslouženě vedou díky trefě Barbaševa, hokejisté Avangardu zatím Igora Bobkova příliš nezaměstnali.
20:00
19:36
Michail Fisenko na poslední chvíli znemožnil Kučerjavenkovi zakončit, to už to vypadá, že se v první třetině nic převratného nestane.
18:56
Tkačjov (VLD) se Sobotkou (OMS) se do sebe pustili u střídaček a oba kohouti stráví příští dvě minuty na trestné lavici.
18:56
18:25
Vše podstatné se stále odehrává ve středním pásmu, což samozřejmě vyhovuje spíše domácím, kteří bez potíží drží těsný náskok.
17:43
V závěru první části se hra uklidnila, ani jednomu týmu se momentálně nedaří ani kloudně rozehrát.
16:57
Juňkovovo nahození vyletělo až do ochranné sítě, vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.
16:21
Už v plném počtu hrající Admiral může v poklidu vystřídat, puk je totiž v obranném pásmu Avangardu a hosté se nikam neženou.
15:30
Vladivostočtí opět vyhodili kotouč až k Furchovi, další protiakci Avangardu už zakládá Jegor Martynov.
14:44
Domácí nedlouho po buly vyhodili kotouč do bezpečí, první přesilovka zatím hráčům Omsku příliš nevychází.
14:07
Anton Volčenkov (VLD) vyfasoval dvě minuty za držení, Avangard si tak zahraje přesilovku.
13:09
Domácí jsou i nadále o něco lepším týmem, Igor Bobkov je stále prakticky bez práce.
12:20
Rozehrávka Avangardu skončila pouze u Antona Volčenkova, bývalý zadák Ottawy, New Jersey a dalších klubů NHL už zakládá protiakci Admiralu.
11:26
Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a hra je plná nepřesností na obou stranách.
10:43
Igor Bobkov přerušil hru po nahození od mantinelu, vhazovat se bude po levici domácího gólmana.
09:53
Domácí se ujímají vedení a nutno říct, že zaslouženě! Tkačjovovu střelu z levého kruhu Furch jen vyrazil před sebe a dorážka SERGEJE BARBAŠEVA už skončila v síti! Asistence: Vladimir Tkačjov.
09:07
Následně ale Vitalij Meňšikov (OMS) podrazil jednoho z domácích hráčů, Admiral si tak zahraje další přesilovku.
08:49
Erik Gustafsson nedokázal vyhodit puk do bezpečí a kotouče se poté ujal Sergej Barbašev, jehož následný bekhendový pokus ale postrádal přesnost.
07:56
Nepovedená rozehrávka Omsku skončila jen o Shaoneho Morrisonna, Vladivostočtí už v poklidu zakládají další protiakci.
07:02
Dalekonosný pas na rozjetého Žafjarova postrádal přesnost a puk se dokutálel až do Furchovy lapačky. Hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.
06:08
V úvodu utkání hra trochu postrádá tempo, ani jednomu týmu se nedaří vytvořit si souvislý tlak v útočném pásmu.
05:18
Viktor Alexandrov nedosáhl na prudký Bartulisův pas, kotouč tak doletěl na další zakázané uvolnění.
04:41
Aktivně napadající domácí hráči vybojovali puk v útočném pásmu, do zakončení se už ale nedostali.
03:54
Booth nedokázal dostat prudkou přihrávku od Michejeva pod kontrolu a puk se poté doklouzal do lapačky Igora Bobkova, který přerušil hru.
03:09
V plném počtu hrající hosté dostali puk až do útočného pásma, oba týmy nyní mají dostatek času na vystřídání.
02:26
Lotyšský reprezentant Oskars Bartulis to zkusil z vrcholu levého kruhu, Dominik Furch ale bez problémů zakročil a hosté se poté znovu osvobodili.
01:43
Hokejisté Omsku se zatím bez problémů brání a nyní už podruhé se jim podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
00:55
Ilja Zubov (OMS) se nechal vyloučit na dvě minuty za sekání, domácí si tak hned v úvodu zahrají přesilovku.
00:52
Nepovedená rozehrávka Avangardu skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude po Furchově levici.
00:01

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Blum, Bartulis, Volčenkov, Morrisonn, Zemčjonok, Mnacjan, Koněv, Kurašov – Fisenko, Alexandrov, Krasnoslobodcev – Kazakov, Žafjarov, Alexejev – Wright, Tkačjov, Barbašev – Sigarjov, I. Ivanov, M. Plotnikov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Martynov, Gustafsson, Ahnelöv, Nikitin, Grigorjev, Orlov, Meňšikov – Sobotka, Lemťugov, Pěrežogin – Zubov, Pjanov, I. Michejev – Chochrjakov, Kučerjavenko, Samochvalov – Pestuško, Booth, Juňkov.

Rozhodčí: Sojn, Sidorenko – Metalnikov, Sirotkin.
Dosavadní průběh série patřil favorizovanému Avangardu, který v základní části obsadil druhé místo ve Východní konferenci. První vzájemný zápas Omsku s Admiralem přinesl obrovské drama, které gólem ve 106. minutě ukončil domácí útočník Alexandr Kučerjavenko. Druhý zápas na půdě Avangardu nabídl parádní přestřelku, kterou favorit ovládl poměrem 6:3, k čemuž dvěma asistencemi přispěl i český reprezentant Vladimír Sobotka.
Hezké nedělní ráno všem příznivcům dobrého hokeje. Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z duelu play-off Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Admiral Vladivostok přivítá Avangard Omsk. Tak si to od 8:00 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.