Střely na bránu: 30:20
Vyloučení: 1:3
Hity: 9:12
Buly: 33:12
Kazaň postupuje do dalšího kola play-off KHL. V této sérii vyhrála nad Chabarovskem 4:1 na zápasy. Dnes vyhrála 2:1. Skóroval Lander a Klinkhammer, za hosty se trefil Dědunov.
59:48'
Hra je přerušená 12 sekund před koncem třetí třetiny. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:16'
Sekáč minul bránu a dopředu může Amur.
Tentokrát si logicky berou oddechový čas domácí. Zinatula Biljaletdinov se snaží namotivovat své svěřence na poslední sekundy třetí třetiny.
59:04'
Domácí se snažili střílet do brány, kterou už před malou chvíli opustil Metsola. Je z toho další icing necelou minutu před koncem.
58:31'
Ohtamaa drží puk v rohu kluziště, Chabarovsk srdnatě bojuje o každý metr ledu.
Oddechový čas pro hosty.
58:14'
Zakázané uvolnění domácích. Zřejmě přijde oddechový čas pro hosty.
57:45'
Kazaň se už logicky zatáhla. Nyní čeká na to, co vymyslí soupeř v posledních desítkách vteřin dnešního zápasu.
57:06'
Kuzmin vypálil z ostrého úhlu. Garipov neměl problém bezpečně zasáhnout.
56:25'
Domácí vyhráli buly a drží puk za brankou. Ohtamaa přemýšlí, komu má přihrát.
56:00'
Fanoušky zatím rozdílový gól velmi nabudil. Hledištěm se nese mexická vlna.
54:52'
Chabarovsk potřebuje zabrat v útočení, jestliže chce zachránit tuto sérii a sezónu.
53:02'
Kazaň vstřelila branku!
Domácí vkročili opět blíže k semifinále konference. Ljamkin předvedl úžasnou bojovnost za bránou, uvolnil v mezikruží stojícího Svitova, který ještě posunul puk na ROBA KLINKHAMMERA. Klinkhammer uklízel puk do odkryté brány. 2:1. Asistence: Alexandr Svitov a Nikita Ljamkin.
52:24'
Burmistrov si udělal prostor na levém křídle a dokázal vypálit těsně nad ledem. Metsola byl i v tomto případě pozorný.
51:16'
Domácí se zase usadili v pásmu. Chabarovsk teď dvakrát po sobě nevyhodil puk z pásma.
50:07'
Garipov zachytil nahození hostů a pomohl svému celku s rozehrávkou. Domácí fanoušci by měli svůj klub více podpořit, protože teď je v hale skoro ticho.
49:46'
Jordán zvládl těžkou situaci velmi dobře. Puku se nezbavil zbytečně a posunul jej spoluhráči.
48:52'
Zaripov objel celé útočné pásmo a vyzval ke střele Burmistrova. Vytáhlý útočník si to ovšem se střelou rozmyslel a nevystřelil.
48:32'
Burmistrov se snažil křižně přihrát. Opět velmi pozorná obrana hostí vše vyřešila.
47:43'
Sekáč si stáhl puk a srovnal si ho ke střele. Obránce Chabarov však rychle dostoupil k Sekáčovi a znemožnil mu zakončit.
47:02'
Puk skočil opět mimo hrací plochu. Vhazovat se bude poblíž brány Kazaně.
46:42'
Hra je přerušena, máme tady první komerční pauzu ve třetí třetině.
46:01'
Chabarovsk mezitím stačil vystřídat lajny a trochu se zformovat.
44:42'
Několik příležitostí po sobě měli na hokejce domácí hráči. Všichni tři útočníci elitní lajny si vytvořili šanci, Metsola však společně se svými obránci zachytil vše.
44:17'
Kolář přihrál přímo na hůl svého protihráče. Ohtamaa se zmocnil puku, neotálel a vystřelil. Metsola je v dnešním zápase však jistý.
44:02'
Amur je v plném počtu. Lander tak dlouho míchal s pukem, až vypálil. Jeho střela byla však sražena mimo led.
42:40'
Velká šance Chabarovsku ve vlastním oslabení! Rasskazov jel úplně sám na brankáře a zkoušel bekhendovou kličku. Brankář Garipov se skvěle přesunul a parádním zákrokem zažehnal nebezpečí.
42:17'
Hosté vyhazují puk pryč a domácí musí zakládat akci znovu.
41:54'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., krosček).
41:33'
Bratři Ušeninové si vyměnili puk v útočném pásmu, a pak jej předložili Klopovovi, který vypálil. Jeho sražená rána nebyla nebezpečná.
40:37'
Ljamkin drží puk za vlastní bránou a snaží se vymyslet, na koho může rozehrát.
40:01'
Domácí snad dvě a půl minuty v kuse drželi Amur v obranném pásmu. Nakonec gól nedali a stále na světelné kostce svítí skóre 1:1. Uvidíme, čeho se dočkáme ve třetí třetině, která začne přibližně v 16:40. Střely na branku: 21:12.
40:00'
39:28'
Lander dvakrát po sobě pálil z pravého kruhu, vždy trefil obránce. Kazaň stále svírá soupeře.
38:44'
Ak Bars zamkla svého soka v pásmu. Mezitím prostřídala, hosté už nemůžou.
37:59'
Zaripov pálil z otočky k levé tyči branky. Metsola špičkou lapačky touš vyrazil do rohu kluziště.
37:15'
Kazaň opět tlačí, ale hostující tým zvládá tento zápas v defenzivě zatím na jedničku.
36:05'
Sekáč už si chystal puk ke střele. Černá hmota však byla neposedná a z hole Sekáčovi odskočila. Této chyby mohli využít hosté, ale ti také velmi rychle puk ztratili.
34:56'
Hosté jsou v plném počtu a vydávají se s pukem do útočné třetiny.
34:45'
Teď to už Amur překombinoval, přihrávka Koláře na kraj byla už asi navíc. Český zadák měl střílet.
33:57'
Hosté se usazují v pásmu a budou se snažit rozjet přesilovkovou kombinaci.
33:08'
Lander vyrazil ve vlastním oslabení směrem k bráně hostů. Metsola jeho ránu betonem vyrazil.
32:56'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., držení).
32:26'
Opět pálil dnes velmi aktivní Dědunov, tentokrát si počkal na pohyb brankáře a snažil se zamířit nad beton. Netrefil přesně.
31:07'
Vladislav Ušenin vypálil pohotově, ale nepřesně. Byl ve velmi dobré pozici, branku ale minul a Garipov si mohl oddechnout.
30:36'
Galijev míchal s pukem tak dlouho, až o něj přišel. Dopředu mohou hráči Chabarovsku.
29:56'
Téměř v polovině základní hrací doby se hosté dopustili icingu.
29:10'
Ohtamaa dvakrát po sobě nahodil puk od modré čáry směrem k bráně. Ani jednou však prostor mezi tyčemi netrefil.
28:51'
Sekáč předvedl pěknou akci. Získal puk, objel s ním bránu, rychle se vytočil a bekhendem zakončil. Metsola se stačil přesunout a zamezil nebezpečí.
28:34'
Kazaň i ve druhé periodě je jasně lepším celkem. Zatím se podruhé v utkání do vedení ale nedostala. Následuje komerční přestávka.
26:55'
Malychin dostal v mezikruží tolik prostoru, že se mohl zeptat brankáře, kam ten puk chce. Ruský forvard vypálil zápěstím a orazítkoval pouze tyč svatyně hostů. Následně mohl ještě dorážet, ale z ostrého úhlu branku minul.
26:11'
Dědunov byl na chvilku sám volný v mezikruží a hned vypálil. Trefil pouze chrániče na nohách bránícího hráče.
25:04'
Klinkhammer šikovně hledal v předbrankovém prostoru Tkačova. Hůl Metsoly ale byla vytažena. Finský brankář zastavil zajímavou šanci.
24:50'
Další icing. Tentokrát na straně hostujícího mužstva.
23:54'
Turbinova střela od modré čáry sice byla tvrdá, ale Garipov ji velmi dobře viděl a vyrazil ji.
23:40'
Byvalcev si vyměnil v útočném pásmu puk s Potěchinem, ale nic vážného z této souhry nebylo. Nyní je u puku Markov a pokouší se dobře rozehrát.
22:51'
Domácí se sami vyhnali z pásma a následně se dopustili icingu. Vhazovat se bude před Garipovem.
22:33'
Kazaň opět tlačí v útočném pásmu a zároveň rozjíždí kolotoč.
21:53'
Zadovku Zaripova dobře přečetli hostující hráči. Následná střela Manuchova byla chycena Metsolou do lapačky.
21:22'
Turbin si při rozehrávce vypomohl se svým obranným kolegou Jordánem. Jemu se však rozehrávka úplně nepovedla a proto je odpískáno zakázané uvolnění.
20:32'
Azevedo byl u mantinelu tvrdě dohrán Kolářem. Už míří na střídačku a u puku zůstávají domácí.
20:01'
Sledovali jsme společně první třetinu, ve které se záhy ujali domácí vedení, ale ve 13. minutě vyrovnal Dědunov na 1:1. Tímto výsledkem třetina skončila. Střely na bránu: 11:6. Druhá perioda začne asi v 15:53.
20:00'
19:56'
Zakázané uvolnění hostů.
19:22'
Tkačov opět ukázal svou silnou stránku, a to krytí puku. Po chvíli se rozhodl přihrát do brankoviště, kde ovšem nikdo z jeho spoluhráčů puk do brány nedoklepl.
19:00'
Probíhá poslední minuta úvodního dějství.
18:18'
Chabarovsk se vymanil z tlaku tím, že Turbin poslal jednoduchý lob do střední třetiny. Amur teda mohl vystřídat.
17:38'
Kazaň zatím určuje tempo hry, skóre je ale vyrovnané.
16:53'
Rychlá střela Sekáče zápěstím se do branky nevešla. Metsola se pouze ohlédl za pukem a zasahovat nemusel.
15:42'
Zdálo se, že si Galijev počínal nedovoleně. Sudí nic nepískal. Až teď se hra přerušila, kvůli zakázanému uvolnění.
14:41'
Ak Bars obléhal území kolem brány Amuru marně. Za téměř minutovou pasáž nedokázal vystřelit.
13:50'
Zápas se hraje ve vysokém tempu. Ani jeden z týmů nechce dát svému soupeři nic zadarmo a snaží se dohrávat souboje co to jde.
12:57'
Hra se na delší dobu přeruší, následuje komerční přestávka.
12:29'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
A z ničeho nic máme vyrovnáno! PAVEL DĚDUNOV se protlačil po pravém křídle až před bránu a dokázal propasírovat touš až za záda Garipova. 1:1. Asistence: Jan Kolář a Vladislav Ušenin.
11:57'
Tkačov se protáhl po levém křídle až na dostřel brány Amuru. Vypálil ale nad bránu.
11:34'
A právě Lukojanov se společně se svým spoluhráčem řítil do přečíslení 2 na 1. Nakonec na kruhu puk zasekl a vystřelil do protipohybu Metsoly. Hosté to přežili.
11:01'
Lukojanov velmi ostře dohrál u mantinelu jednoho z beků hostů. Kazaň i nadále u puku.
10:40'
10:20'
Chabarov vyhodil puk přes všechny čáry, hosté mohou vystřídat a připravit se na příchod Potěchina do hry.
09:37'
Jordán nechtěně posunul bránu. Vhazovat se bude u Metsoly.
09:24'
Domácí v této přesilovce až teď zavezli pořádně puk do útočného pásma a mohou se pokusit kombinovat.
08:40'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Bogdan Potěchin – 2 min., vysoká hůl).
08:24'
Na útočné polovině ztratil puk Kolář a Kazaň předvedla rychlou protiakci, na jejichž konci byl střílející Svitov. Metsola ale dobře zasáhl.
07:48'
Domácí předvedli zajímavou pasáž ve hře, kdy svého soupeře téměř minutu nepustili k puku, nakonec kotouč opustil hrací plochu a po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.
06:04'
Hosté předvedli rychlý přechod do útoku. Finální přihrávka Zohorny ale byla nepřesná.
05:37'
Hraje se zatím dost důrazně, ale zároveň také čistě. Hlavní rozhodčí ještě nemusel vylučovat v dnešním utkání.
04:25'
Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění, hra se přesune před Metsolu.
03:59'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Dědunov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
03:27'
Domácí celek pokračuje v aktivitě a za úvodní minuty se Amur zmohl jen na jednu střelu se kterou si Garipov poradil.
02:02'
Tentokrát vypálil dobře Zaripov. Poté se ale domácí vystavili do ofsajdu.
01:24'
Hned po minutě přivítali domácí Metsolu další střelou. Tentokrát brankář připraven.
00:20'
Tohle je pro domácí tým naprosto parádní začátek do 5. zápasu. ANTON LANDER hned po dvaceti sekundách využívá přihrávky Azeveda a Sekáče a posílá Kazaň do vedení. Asistence: Justin Azevedo a Jiří Sekáč.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov, Ljamkin, Manuchov, Ohtamaa, Batyršin, Tokranov, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Lukojanov, A. Potapov, Malychin – Galijev, Zaripov, Burmistrov – Klinkhammer, Svitov, Tkačov.

Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – Kondratěv, J. Kolář, Turbin, Jordán, Kuzmin, Chabarov, Karmaškov – O. Li, Byvalcev, Potěchin – Litovčenko, T. Zohorna, Rasskazov – Vj. Ušenin, Klopov, Vl. Ušenin – Frolov, Dědunov, Beljakov – Golubev.

Rozhodčí: Gašilov, Oskirko – Novikov, Kučava.
Pěkné odpoledne při sledování 5. zápasu čtvrtfinálové série mezi týmem AK Bars Kazaň a Amur Chabarovsk. Utkání začne v 15:00 a komentovat jej bude Daniel Fekets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.