KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : CSKA Moskva - 1. dubna 2019   18:30

CSKA Moskva

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště!
Máme hotovo! Petrohrad dnes sice v prvním dějství tahal za kratší konec pomyslného lana, v následujících dvou dvacetiminutovkách měl ale nad svým soupeřem mírnou převahu a po slušném výkonu v prodloužení snižuje stav semifinálové série na 2:1!
Československá stopa
Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tipoval jsem špatně, SKA v třiasedmdesáté minutě rozhoduje o své první výhře v sérii! Grigorenko chtěl vyhodit puk ven z pásma, bohužel pro hosty jej ale namířil přímo na hůl NIKOLAJE PROCHORKINA. Ten si vyjel do mezikruží a bez slitování prostřelil Ilju Sorokina. Obrat dokonán, 2:1! Bez asistence.
71:53'
Petrohrad se znovu přesouvá do útočného pásma, před chvilkou byl odtamtud soupeřem vyhnán. Tipuji, že půjdeme i do druhého prodloužení.
71:13'
Jakupov si chtěl po neuznané brance z druhé třetiny spravit chuť a zkusil štěstí z prostoru pro vhazování, Sorokin byl ale ve střehu a včas zakročil.
70:09'
První prodloužení se přelévá do své druhé poloviny, rozhodnutí stále v nedohlednu. Momentálně se bojuje hlavně v neutrální části ledové plochy.
69:38'
Famózní zákrok z dílny domácího gólmana, který proti nebezpečné střele z kruhu předvedl ukázkový semafor! Skvělá práce!
68:39'
Hosté se po nějaké době opět probudili a snaží se před soupeřovou klecí něco vymyslet. Pevná obrana Petrohradu ale jejich ambice drží na uzdě.
67:42'
Šestnáctá moskevská střela v dnešním utkání zaplula do rukavice Igora Šesťorkina, na rozhodující trefu si tak budeme muset ještě chvilku počkat.
66:50'
Pašnin vyhodil kotouč do pásma soupeře, kde si jej na svou hůl vzal Dinar Chafizullin. Petrohrad se přesouvá do útoku, uvidíme, jestli Sorokina překvapí.
65:37'
Hra se opět začíná vyrovnávat, CSKA srovnává krok a cení zuby. Průběh prodloužení nyní na chvilku přerušil ofsajd, kterého se dopustili domácí.
64:43'
Tělěgin vysunul dopředu Kalinina, který ale kvůli dotěrnému protihráči nezvládl pořádně zakončit. O chvilku později už ostrými pálil Šalunov, neúspěšně.
63:31'
Zatím se hraje jen na jednu branku, CSKA se po oslabení ne a ne dostat do tempa. Petrohrad kontroluje hru a nepouští svého soka ven z obranného pásma.
Dnešní utkání sleduje 12 568 diváků, je vyprodáno!
62:59'
Přesilovka už skončila, SKA je ale stále pevně usazeno v útočném pásmu. Bělovovu ránu od modré moskevský gólman chytil do rukavice.
62:01'
Sorokin si do statistik připsal další úspěšný zákrok a následně se rozhodl puk nepustit zpět do hry, po pauze se tak bude vhazovat před hostující klecí.
61:12'
Petrohradskou kombinaci zakončil z hranice brankoviště Karpov, chvilku před ním se pokusil rozhodnout Gusev. Sorokin si ale oba pokusy pohlídal.
60:42'
Domácí si aktivitou vynutili faul, za hákování míří na trestnou lavici Mat Robinson (MOS). Uvidíme rozhodující gól, nebo si ještě budeme muset počkat?
60:17'
Plotnikov s Dahlbeckem se vrací na led, oba celky hrají v plném počtu. Začínáme v pásmu CSKA, Petrohrad kuje pikle a snaží se rychle rozhodnout.
60:01'
Třetí duel půjde do prodloužení, které začne za několik minut. Po aktivní prostřední třetině se ve třetím dějství věci vrátily do zajetých kolejí a možná až přehnaně defenzivní podívaná nám branku nepřinesla.
59:18'
Gusev vysunul do středního pásma Prochorkina, který se nezvládl protlačit za modrou čáru. O osudu třetího duelu bude muset rozhodnout prodloužení.
58:13'
Atmosféra houstne, po strkanici jsou za hrubost vyloučeni Sergej Plotnikov (PET) a Klas Dahlbeck (MOS). Hrát se tak bude čtyři na čtyři.
57:42'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se teď nedaří usadit před svatyní soupeře. Více ze hry mají domácí, hosté ale nezůstávají moc pozadu.
56:50'
Tělegin nahrál jednomu ze svých spoluhráčů na modrou, jehož následná střela petrohradskou branku minula. Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.
55:48'
Gusev nahodil kotouč za Sorokinovu svatyni a odjel střídat, Moskvané se krátce poté dostali ke kotouči a snažili se aspoň na chvilku prodrat do útoku.
54:53'
SKA zatápí pod kotlem, její nápor postupně graduje. CSKA zatím zvládá čím dál tím intenzivnějšímu tlaku čelit, otázkou však je, jak dlouho to ještě vydrží.
53:58'
Nyní mají více ze hry zase Petrohradští, Sorokin musí být po dlouhé době ve střehu. Obrana před ním ale odvádí skvělou práci a nepouští soupeře do šancí.
52:55'
CSKA rozbilo domácí kombinaci a vyhnalo soupeře za modrou čáru. Do konce základní hrací doby chybí jen něco málo přes sedm minut.
51:42'
Hra se konečně začíná trochu otevírat, na druhém konci ledové plochy teď zkoušel štěstí Gusev. Po jedenácti minutách bránění vidíme i nějakou akci.
50:44'
Dahlbeck po vyhraném buly pálil od modré, ale ani on na výborného Šesťorkina recept nenašel. Misky vah se překlopily na stranu Moskvy.
50:28'
Světlakov si rozuměl s Robinsonem, jehož prudká rána z první skončila ve výstroji připraveného strážce petrohradské klece. Na gól tak stále čekáme.
48:51'
Domácí úspěšně odráží moskevské nájezdy, všechny akce CSKA končí už těsně za modrou čarou. Domácí výborně brání, snaží se soupeře unavit.
47:27'
Blažijevskij rozehrál kotouč zpoza vlastní klece dopředu, domácí si s následným výpadem soupeře rychle poradili. Petrohrad má o něco málo více ze hry.
46:59'
Ilja Sorokin hravě zneškodnil lehkou střelu z prostoru pro vhazování, následně se rozhodl kotouč podržet. Po pauze tak uvidíme buly po jeho pravici.
45:55'
Podivně pasivní hra obou výběrů pokračuje, po akční druhé třetině se nyní týmy soustředí hlavně na obranu. Stejně tomu bylo i v první periodě.
44:58'
CSKA nahodilo kotouč za Šesťorkina, kde se k němu dostává Ketov. Z ochozů se nese tichý pískot, střelu na branku jsem snad zatím ještě neviděl...
43:48'
V rohu za Sorokinem se bojuje o pryž, do tahanice je zapojeno po dvou hráčích z obou celků. Za chvilku se ukáže, který z týmů se zmocní pryže.
42:47'
Hosté startují z vlastního pásma, uvidíme, zda-li se jim tentokrát podaří probourat pevnou petrohradskou defenzívu. Něco tomu teď prostě chybí.
41:28'
Hra se v úvodu třetí třetiny přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhou, sledujeme rychlou podívanou s naprostým minimem střeleckých pokusů.
40:23'
CSKA chvilku trápilo soupeřovu defenzívu, nyní se ovšem už musí stáhnout do vlastního pásma a bránit. Petrohrad se snaží protlačit k Sorokinovi.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:25.
Po dvou třetinách máme v Petrohradu vyrováno, prostřední perioda už nabídla o něco živější podívanou. Více ze hry měli domácí hokejisté, kterým se podařilo Sorokina prostřelit hned dvakrát – jen jedna z jejich tref však byla uznán. Na kostce tak svítí nerozhodný stav, před námi je pěkně napínavá poslední část.
Střely na branku: 16 – 9
Zblokované střely: 7 – 14
Vhazování: 22 – 20
Trestné minuty: 6 – 2
40:00'
39:56'
V posledních sekundách před Sorokina prorazil Ketov, jehož ukvapená střela z pravého kruhu šla úplně mimo soupeřovu klec. Tohle se moc nepovedlo.
38:54'
Minuta do konce, CSKA vyhodilo kotouč do soupeřova pásma a odjelo střídat. Petrohrad se pak chvilku bezúspěšně snažil protlačit za moskevskou modrou.
37:59'
Po Byvalcevově ráně od modré před Sorokinem vznikla nepřehledná situace, ve které se brankář zvládl zorientovat včas. Kotouč už se hřeje v jeho rukavici.
37:20'
Pomalu ale jistě míříme do finiše druhé třetiny, siréna zazní za dvě a půl minuty. Po hostujícím zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Iljou Sorokinem.
36:17'
CSKA podruhé vyhodil, v oslabení stráví ještě něco málo přes dvacet sekund. Petrohrad už vylovil kotouč zpoza vlastní klece a opět míří vpřed.
35:08'
Petrohrad vyhrál buly, Chafizullin se velmi rychle přesunul k opačnému kruhu a pálil. Razance ráně rozhodně nechyběla, přesnost už však ano.
34:36'
Po souboji v rohu kluziště míří na lavici hanby Jannik Hansen (MOS), který od rozhodčích dostal menší trest za vysokou hůl. Přesilovka pro SKA.
33:36'
Ilja Sorokin má plné ruce práce, Petrohrad operuje nebezpečně blízko k brankovišti a snaží se jej překonat. Hostující gólman tak musí mít oči na stopkách.
33:09'
A videorozhodčí dává střídačce CSKA za pravdu, obrat se tak aspoň prozatím nekoná! V Ledovém paláci tak stále platí stav 1:1.
33:09'
Jakupov po rychlém výpadu překonal Sorokina, hosté ale trefu reklamují! Dle nich byl totiž domácí útočník pravou bruslí v brankovišti.
32:44'
Hersley chtěl odčinit svou chybu ze závěru první třetiny a z kruhu na Sorokina vyslal jedovatou dělovku, maskovaný muž odpověděl vyrážečkou.
31:48'
Jakupov proklouzl skrz soupeřovu obranu až před klec, Sorokin si následně na své konto připsal další zákrok. O chvilku později si poradil i s ranou z kruhu.
30:44'
Moskevská akce byla sice velmi rychle rozmetána, jenže ani Petrohrad se teď nezvládl usadit v útočném pásmu. CSKA kvapem srovnává krok s domácími.
29:30'
CSKA je zamčeno ve vlastním pásmu, jejich soupeř kuje pikle. Rozjel dlouhou kombinaci a už několikrát vystřelil, ani jednou ale zatím netrefil klec.
28:50'
Vstřelená branka domácím hokejistům vlila krev do žil, Sorokin si na své konto připsal dva těžké zákroky. Petrohrad je jako vyměněný, tak aktivní ještě nabyl.
27:59'
Tentokrát už ale moskevský gólman inkasuje, v polovině druhé třetiny začínáme zase od začátku! Hostující obrana úplně zapomněla na ALEXANDERA BARABANOVA, který se proplížil před brankoviště, zachytil odražený kotouč po Prochorkinově střele a uklidil jej za Sorokina! Asistence: Nikolaj Prochorkin, Arťom Zub.
26:58'
Sorokinovy reflexy ranou z kruhu proklepl Plotnikov, bývalý útočník pittsburghských tučňáků recept na maskovaného muže v hostující kleci nenašel.
26:15'
Hru nyní kouskuje jedna pauza za druhou, tentokrát čárový sudí nachytal CSKA v ofsajdu. Nyní si dáme komerční přestávku spojenou s drobnou úpravou ledu.
25:27'
Jakupov se nastěhoval do brankoviště, rozhodčí tak na chvilku přerušili průběh utkání. Po pauze se bude vhazovat u moskevské modré čáry.
24:39'
Byvalcev se protlačil až na hranici brankoviště, jeho zakončení si připravený hostující gólman pohlídal. Hra se začíná vyrovnávat, Petrohrad vystrkuje drápy.
23:42'
Chvilku teď musel být v pozoru zase Sorokin, pevná moskevská obrana ale domácí nepustila do zakončení a po pár sekundách rozbila jejich slabší nápor.
22:41'
Hosté velmi rychle zneškodnili soupeřův výpad a nyní hledají škvíru v petrohradské obraně, která by jim umožnila se znovu vrátit do útočného pásma.
22:07'
Ve druhé periodě se zatím hraje jen na jednu branku. CSKA po pauze zapnulo motory a cpe se před Šesťorkina, který musí být konstantně ve střehu.
21:04'
Vey našel volného Grigorenka, jehož zakončení z první Šesťorkin zastavil samotnou špičkou své hole! Neuvěřitelný zákrok!
20:22'
Kdyby se hokej hrál na icingy, viděli bychom dnes v Petrohradu slušnou přestřelku. Poprvé ve druhé třetině se přerušuje, buly bude před Sorokinem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:23.
Máme za sebou velmi opatrnou první třetinu, kterou si užili hlavně členové fanklubu defenzivního hokeje. Ani jeden celek toho v úvodních dvaceti minutách moc nepředvedl a nebýt fatální chyby Patrika Hersleyho, šli bychom do pauzy za bezbrankového stavu. Uvidíme, jestli se hra v následující periodě otevře.
CSKA právě vstřelilo branku!
Ospalý závěr první třetiny přináší první gól, hosté jdou zničehonic sekundu před sirénou do vedení! Hersley chtěl za klecí rozehrát kotouč podél mantinelu, vůbec se mu to ale nepovedlo. Pryž pro sebe ukořistil Světlakov, který se obtočil kolem branky a nahrál PAVLU KARNAUCHOVOVI, který jí jen doklepl za bezmocného gólmana! Asistence: Andrej Světlakov.
18:50'
CSKA se v samotném závěru přesilovky snaží ještě něco vymyslet, na hra v početní výhodě dnes ale není jeho silnou stránkou. Míříme do poslední minuty.
17:52'
Gavrikov se ve vlastním oslabení dostal před Sorokina a z prostoru pro vhazování proklepl jeho reflexy, hostující gólman testem prošel na výbornou.
16:59'
Centrální sportovní klub armády si opět vyzkouší hru v početní výhodě, tentokrát mu jí sekáním nabídl útočník Anton Bělov (PET). Ubrání se domácí i tentokrát?
16:40'
CSKA chtělo Šesťorkina překvapit střelou z vhazování, maskovaný strážce petrohradské svatyně však byl ve střehu a pryž vyrazil do ochranné sítě.
15:56'
Jevgenij Ketov krouží po vlastním pásmu a hledá někoho, komu by mohl nahrát. Pronásledují ho totiž hned dva protihráči, které se mu nedaří setřást.
15:22'
Rukavišnikov dojížděl vyhozenou pryž marně, vidíme už asi pátý icing během posledních dvou tří minut. Ani jeden celek momentálně nepůsobí sebejistě.
14:55'
A další zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Šesťorkinem. Do konce první třetiny zbývá už jen něco málo přes pět minut. Co nám závěr nabídne?
14:22'
Oba celky hrají hodně opatrně a nechtějí riskovat. V obranné činnosti vynikají, to se jim vytknout nedá, v útoku to ovšem dnes trochu vázne.
13:06'
Rukavišnikov zavezl kotouč k Sorokinovi, hosté jej pak velmi rychle odzbrojili a vyhodili pryž až za soupeřovu branku. Další icing, hra je opět na chvilku přerušena.
11:54'
Pašnin drží kotouč za svou svatyní, oba celky po konci moskevské početní výhody střídají. Sledujeme vyrovnanou hru s minimem nebezpečnějších akcí.
10:58'
Karnauchov diriguje dlouhou kombinaci CSKA, která zatím ve střelecký pokus nevygradovala. Moskvané se zakončením možná až zbytečně otálejí.
09:35'
Slepyšev nahodil kotouč za soupeřovu klec, kde o něj musel jeden z jeho spoluhráčů bojovat. Hosté se rozestavují kolem Šesťorkina, uvidíme, co vymyslí.
09:04'
Opět se vylučuje, do čtyř znovu půjde Petrohrad a i tentokrát to bude za příliš mnoho hráčů. Po komerční přestávce si tak CSKA zkusí další přesilovku.
08:37'
Světlakov chtěl pálit z pravého kruhu, zakončení mu ale vůbec nesedlo. Domácí se krátce poté dostali k puku a vyhodili jej až na zakázané uvolnění.
07:32'
Petrohradští jsou v plném počtu a snaží se usadit před Sorokinem. Kotouč do pásma pronesl Rundblad, kterého odhodlaně pronásleduje jeden z protihráčů.
06:51'
Po Grigorenkově střele z vysokého úhlu byl k vidění první nebezpečnější závar, se kterým si ovšem Šesťorkin bez větších komplikací poradil.
05:58'
Domácí oslabení zvládají na jedničku, zatím svého soupeře nepustili do zakončení a už dvakrát se jim podařilo vyhodit. Moskvané se snaží vrátit to útoku.
05:10'
Uvidíme první přesilovku, ujmou se jí hráči CSKA! Petrohrad špatně vystřídal, a jeho hráčská lavice tak dostává trest za příliš mnoho hráčů.
04:50'
Tělegin našel Blažijevského, který střelou od modré trefil jen mantinel za hostující brankou. Na první přesnou ránu dnešního utkání tak stále čekáme.
03:55'
Rukavišnikov počkal, až SKA dostřídá, a následně se pokusil rychle přesunout dopředu. Soupeřova obrana je ale nekompromisní, za modrou jej nepustila.
02:29'
Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, jeden z obránců CSKA jejich výpad zastavil rychlým vypíchnutím. Sorokin tak opět nemusel zasahovat.
01:11'
Otevřít skóre chtěl Grigorenko, jeho střela z mezikruží ale klec těsně minula. Hra se v úvodu přesouvá ze strany na stranu, sledujeme vyrovnaný boj.
00:27'
Jako první se do útoku přesunuli domácí, jejichž výpad připravená moskevská obrana velmi rychle rozebrala. SKA si ani nevystřelilo na branku.
00:01'
Hymna dohrála, sudí už svolává první lajny do středového kruhu – jdeme na věc! O úvodní buly se postarají Linden Vey a domácí Nikolaj Prochorkin.
Oba výběry se seřadily na modrých čarách, za malou chvilku zazní ruská státní hymna. Ledový palác je narvaný k prasknutí, atmosféra dnes bude výborná.
Ještě jednou vám přeji příjemný večer, hokejisté CSKA už jsou na ledě. Na nástup jejich soupeřů stále čekáme, start utkání se tak pravděpodobně opozdí.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Gavrikov (A), Rundblad, Chafizullin, A. Bělov, Rukavišnikov, Hersley, Zub – N. Gusev, Prochorkin, Barabanov – V. Tichonov, Byvalcev, S. Plotnikov (A) – Jakupov, Koskiranta, Karpov – Kablukov, M. Malcev, Ketov (C) – Žuk.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov (A), M. Robinson (A), Dahlbeck, Marčenko, Pašnin – Grigorenko, Kaprizov, Vey – Hansen, Andronov (C), Kalinin – P. Karnauchov, Šalunov, Mamin – Tělegin, Světlakov, Slepyšev – Rtiščev.

Rozhodčí: Gašilov, Ravodin – Viljugin, Šišlo.
Příjemný aprílový večer! Atraktivní semifinálová série mezi dvěma titány KHL se po krátké pauze přesouvá na půdu Petrohradu. CSKA zvládlo oba úvodní duely na svém ledě a vede tak 2:0, což znamená, že již dnes může v Ledovém paláci získat mečbol.

Repríza loňských bojů o finále odstartovala minulý čtvrtek. O první gól se postaral Dinar Chafizullin, jenž otevřel skóre duelu ve čtrnácté minutě. Ještě před koncem úvodního dějství ovšem srovnal Alexandr Popov, na jehož zásah v prostředku druhé periody navázal Michail Grigorenko. Jeho trefa se stala vítěznou – do sirény už žádný další gól nepadl, a CSKA se tak mohlo radovat z těsné výhry 2:1.

Odvetu pak moskevský celek zvládl výsledkem 3:1, přičemž tentokrát už svého soupeře do vedení nepustil. Po brankách Kirilla Kaprizova a Grega Scotta akorát korigoval skóre Nikita Gusev. Kontaktní gól vykřesal jiskřičku naděje pro Petrohrad, která ovšem gólem Ivana Tělegina z padesáté minuty vyhasla.

1 – 28. 3.: CSKA Moskva – SKA Petrohrad 2:1