KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Nižněkamsk - 4. března 2020   17:00

Kazaň
Kazaň
06:00' Lukojanov (Wikstrand, E. Galimov) • 11:34' Voronkov (Fisenko, V. Tichonov) • 12:58' Frattin (A. Galimov) • 29:36' Galijev (Frattin, K. Petrov) • 33:59' Azevedo (Virtanen, Voronkov)
Nižněkamsk
Šaryčenkov (12.–12., 34. Barulin) – Bryncev, Šaripzjanov (C), Aťušov (A), R. Murphy, An. Sergejev (A), Volgin, Pajgin – Chajrullin, Berglund, Enlund – Bikmullin, Z. Mitchell, White – Šiksatdarov, P. Kulikov, Porjadin – Grošev, Šarifjanov, Chafizov – Chisamutdinov.

Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky utkání:

Střely na branku – 38:31.
Zblokované střely – 8:13.
Vyloučení – 3:3.
Využití přesilovek 0/3 – 0/3.
Vhazování – 22:36
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Kazaně, která svého soupeře porazil poměrem 5:1. V poslední periodě jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, Nižněkamsk se totiž snažil se čtyřbrankovým mankem něco udělat, což se mu ale nepovedlo. Ak Bars se směrem dopředu nikam nehnal, naopak si dal záležet na poctivé defenzivě, která dnes kapitulovala pouze jedinkrát. Kazaň tak zvládla také druhé vzájemné utkání.
59:21'
Vypadá to, že se výsledek nijak nezmění. Berglundovi totiž ujel puk daleko od hokejky, k němu se tak jako první dostal obránce Pedan, který ho rovněž poslal do bezpečí.
58:11'
Nižněkamsku se sice povedlo uspět na vhazování, jenomže poté se k volnému kotouči dostal domácí obránce Jarullin, který ho bezpečně uklidil na druhou stranu.
57:41'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Fisenko – 2 min., vražení na hrazení).
56:17'
První formace domácích se dostala k ohrožení branky. Pedanova šikovná nahrávka totiž našla dobře postaveného Cormiera, jehož střela putovala vedle. Na druhé straně ujel na Biljalova Grošev, který neuspěl.
55:07'
Velice dobrý obranný zákrok předvedl domácí Pedan, který skočil pod nohy protihráči. Tímto zákrokem si vysloužil potlesk stadionu, Kazaň se navíc dostává do protiútoku.
52:35'
V teto pasáži se hrálo hodně dlouho bez přerušení, což i nadále trvá. Hostující celek na delší dobu obsadil prostor kolem branky, Biljalov však zasahovat nemusel.
51:06'
Jeden z hostujících hráčů chvíli podržel puk za vlastní brankou, načež mu na pomoc přijel jeden ze spoluhráčů. Nižněkamsk chvíli hrál přesilovku, která byla rychle u konce.
50:11'
Barulin měl další složitou práci, tentokráte se mu nepříjemnou ránu povedlo schovat do své výstroje. Nižněkamsk se ve čtyřech dostal na druhou stranu, kde pro změnu zasahoval Biljalov.
49:06'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
48:57'
Kazaň se dostala ke kombinaci, po které zkoušel štěstí od modré čáry Virtanen. Jeho nahození pouze proletělo vedle branky, Barulin navíc vůbec nic neviděl.
48:21'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., sekání).
48:02'
Puk zůstal přikrytý pod brankářem Barulinem, což si vyžádalo píšťalku rozhodčího. Pochopitelně přichází na řadu předposlední komerční přestávka zápasu.
47:21'
Velice zkušeně to za vlastní brankou provedl hostující Sergejev, který se vypořádal s dvojicí napadajících protihráčů. Nižněkamsku to směrem dopředu moc nejde.
46:13'
Další přetahovaná o kotouč, tentokráte to vyznělo lépe pro Nižněkamsk. U modré čáry si Šaripzjanov dával přednost s Bryncevem, prvně jmenovaný ale neuspěl.
45:05'
Ak Bars měl menší problémy s rozehrávkou, kterou se povedlo narušit Murphymu. Kanadský obránce se sám dostal ke střele, se kterou neměl Biljalov problém.
44:21'
K vrcholku pravého kruhu si před malým momentem sjel Cormier, který se pokoušel najít místečko pod horní konstrukcí. Jeho střela vyhnala spoluhráče z pásma.
43:13'
Vhazovalo se po levici hostujícího brankáře Barulina, který zasahovat nemusel. Naopak se na druhou stranu prohnal Sergejev, jenž pálil celkem nebezpečně.
42:11'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jacob Berglund – 2 min., podrážení).
42:09'
Hodně dlouhou se bojovalo o puk u zadního hrazení, načež byl sám před brankářem hostující White, který ve vyložené šanci naprosto minul branku.
41:14'
Kazaň i v tomto případě kralovala na vhazování, což vedlo k vyhození puku až na druhou stranu. Tam s rozehrávkou vypomohl brankář Barulin, který rozehrál na Brynceva.
40:29'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., držení).
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny pro změnu vyznělo lépe pro domácí celek, který ihned nahodil směrem do útoční třetiny, kde Chajrullin protečoval do ochranné sítě.
40:01'
Máme za sebou také druhou třetinu, která byla opět v režii domácího celku. Nižněkamsk ale vstoupil do druhé periody celkem aktivně, v úvodních minutách se dostal k několika střeleckým pokusům, avšak ani jeden neskončil až v síti. Kazaň se ze začátku hledala, poté však přidala další dva přesné zásahy, což znamená, že vede naprosto přesvědčivě 5:1.
40:00'
39:33'
Domácím se nepovedlo udržet puk před modrou čárou, směrem kupředu se tak vydala druhá formace Nižněkamsku, která pouze nahazovala směrem na Biljalova.
38:19'
Kulikov pro změnu bojoval o puk u své střídačky, odkud ho nahazoval směrem za domácí branku. Tam mu ale chyběla podpora spoluhráčů, rozehrávat tak mohl Virtanen.
37:17'
V posledních minutách se častokrát přerušovalo, hra tak nebyla plynulá. Po jednom z vhazování si to směrem dopředu namířil Kulikov, který pouze prodloužil o mantinel.
34:58'
Nižněkamsk se sice dočkal kontaktní branky, avšak ta nakonec neplatí! Jeden z hráčů se nacházel v brankovišti, Bryncevova dorážka tak byla zbytečná.
33:59'
Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Alexandr Šaryčenkov, přichází Konstantin Barulin.
33:59'
Kazaň vstřelila branku!
Tak tady se schyluje k pořádné demolici! Hostující obrana tentokráte zaspala při bránění JUSTIN AZEVEDA, který si to namířil po levém křídle až před brankáře Šaryčenkova, kde byl lehce potažen. Domácí kapitán přesto v tísni vypálil, puk totiž otřel o hostujícího brankáře.
Asistence: Jesse Virtanen, Dmitrij Voronkov.
32:25'
Azevedo zřejmě prováhal ideální moment k zakončení. Domácí kapitán poté ještě zkoušel najít své spoluhráče, avšak přeci jenom to vzal na sebe, což pátou branku nepřineslo.
31:09'
Ak Bars se pokoušel proskočit do pásma soupeře po pravém křídle, jenomže tam došlo k ofsajdovému postavení. To znamená, že se hra vrací do střední třetiny.
30:25'
Hostujícímu mužstvu se povedlo načasovat přejetí modré čáry. Následovala předávka do tandemu na Kulikova, jehož rána z velké vzdálenosti naprosto minula branku.
29:36'
Aktivita nakonec přináší čtvrtou branku domácích! Za nahozeným pukem spěchal domácí Frattin, kterému se u opačného kruhu povedlo najít naprosto osamoceného STANISLAVA GALIJEVA, jehož blesková rána z jedničky směřovala mimo dosah brankáře Šaryčenkova.
Asistence: Matt Frattin, Kirill Petrov.
29:13'
Šaryčenkov měl před malým momentem velké štěstí, puk totiž projel hostujícím brankovištěm. Kazaň opět přidala na aktivitě, hostující celek se totiž pouze brání.
28:02'
Hrací předmět se dostal ven z hrací plochy, což pochopitelně znamenalo přerušení hry. Na druhou stranu přichází na řadu třetí komerční přestávka tohoto duelu.
27:10'
Wikstrand přenechal puk do tandemu na Azeveda, který se pokoušel o dělovku ke vzdálenější konstrukci. Šaryčenkov nezasahoval, puk se navíc svezl až za modrou čárou.
26:09'
Nižněkamsku se povedlo uspět na důležitém vhazování, po kterém vyhodil daleko na druhou stranu zadák Bryncev. Domácí tak zakládají akci až od své svatyně.
25:21'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., podrážení).
25:05'
Pedan byl u zadního hrazení hodně důrazný, avšak dle sudích si počínal v rámci pravidel. Přetahovaná u mantinelu vyzněla pro hosty, kteří kombinují v pásmu.
24:18'
Zničehonic se k volnému puku dostal domácí Lukojanov, který trefil pouze dobře stojícího protihráče. K útočení se rozhodl také Rukavišnikov, který podržel kotouč.
23:20'
Do rychlého protiútoku se vydal domácí Judin, který ale neměl požadovanou rychlost. Kazaň se tak k ohrožení branky nedostala, ke slovu se poté dostal Petrov.
22:10'
Nižněkamsk musel vyklidit útočné pásmo, jeden z hráčů se totiž vystavil do ofsajdu. Kazaň sice měla hodně času na rozehrávku, tu ale vystihl Kulikov, který nebezpečně vypálil.
21:05'
V krátkém časovém sledu se Porjadin dostal k dalšímu střeleckému pokusu, při kterém se snažil najít místečko mezi betony, s čímž brankář Biljalov dopředu počítal.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny pro změnu vyšlo lépe pro hostující celek, který se ihned pustil do útočení. Biljalov dokonce musel zasahovat proto ráně Porjadina.
20:01'
Máme za sebou první periodu, která nám nabídla hned čtyři přesné zásahy. Do překvapivého vedení se dostal Neftěchimik, který ovšem posléze třikrát kapituloval. Kazaň totiž byla směrem dopředu nesmírně nebezpečná, navíc je dnes hodně efektivní. Hra Nižněkamsku se v posledních minutách vytratila, brankář Biljalov tak neměl zrovna moc práce.
20:00'
19:10'
Koncovka první třetiny má celkem plynulý spád, hraje se bez vyložených šancí. Nižněkamsk o poznání otevřel obranu, domácí tak mohou čekat na protiútoky.
18:15'
U levého kruhu měl hodně místa Petrov, který to zkoušel z otočky. Jeho rána nebyla vůbec povedená, u zadního hrazení se jako první ke kotouči dostal Azevedo.
17:07'
Rozehrávkou na jistotu to zkoušel domácí zadák Virtanen, který se u červené čáry pokusil najít některého ze spoluhráčů. Kazaň se v posledních minutách dopouští celé řady nepřesností.
16:08'
Pochopitelně na řadu přišla také komerční přestávka, už druhá v tomto duelu. Po ní se první formace Nižněkamsku nastěhovala na druhou stranu, kde dlouho nevydržela.
15:11'
Neftěchimiku se směrem dopředu i nadále příliš nedaří, další útočná akce skončila zakázaným uvolněním. To znamená, že se hra vrací zpět před brankáře Šaryčenkova.
12:58'
Domácí celek v krátkém časovém sledu střílí další branku! Naprosto jednoduchým způsobem to udělal MATT FRATTIN, který se od hrazení dostal až do mezikruží, kde měl až příliš prostoru. Jeho rána zápěstím byla velice přesná, Šaryčenkov tak nezažívá zrovna povedené utkání.
Asistence: Arťom Galimov.
12:22'
Nižněkamsk tak během necelých deseti minut přišel o jednobrankové vedení, navíc nyní musí sám dotahovat manko. Má na to ještě dostatek času.
11:40'
Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Konstantin Barulin, přichází Alexandr Šaryčenkov.
11:34'
11:34'
Závar před brankářem Šaryčenkovem končí vedoucí brankou Ak Barsu! Až příliš prostoru měl u levého kruhu domácí Voronkov, který pouze nastřeloval puk směrem na hostující branku. Tam jsme sledovali menší skrumáž, ve které si našel volný touš právě DMITRIJ VORONKOV, který ho dotlačil až do sítě.
Nižněkamsk si ještě vzal trenérskou výzvu, která potvrdila regulérnost této trefy!
Asistence: Michail Fisenko, Viktor Tichonov.
10:11'
Je za námi úvodní desetiminutovka, která zatím nabízí zajímavou podívanou. V posledních minutách se Nižněkamsk opět probudil, k ohrožení se zatím nedostal.
09:15'
Do rychlého protiútoku se pokusil dosrat hostující Šiksatdarov, který byl zastaven krátce za modrou čárou. Kazaň svého soupeře nepouští k žádnému ohrožení.
08:13'
Domácímu Frattinovi se povedlo udržet puk před napadající smečkou protihráčů, následně přes všechny čáry vyhodil Murphy, o zakázané uvolnění se ale nejedná.
07:01'
Po delší době si práci připsal také Biljalov, který nahození od levého hrazení schoval do své lapačky. Tato série bude vyhrocená, strhla se totiž další mela.
06:00'
Gejzír radosti, domácím se totiž povedlo bleskově srovnat krok! Nižněkamsk se dostal pod značný tlak, při kterém Šaryčenkov vyrážel pouze vedle sebe. Tam si našel odražený kotouč ARŤOM LUKOJANOV, který ho nástřelem na přední tyč dokázal odrazit o brankáře až do sítě.
Asistence: Mikael Wikstrand, Emil Galimov.
05:20'
Před Šaryčenkovem se utvořil menší závar, avšak domácím se nepovedlo dotlačit kotouč za brankovou čárou. Posléze se utvořila mela, vylučovat se ale nebude.
04:10'
Ak Bars se opět nastěhoval k hostující brance, kde se tentokráte do zakončení nedostal. O rozehrávku se tak staral obránce Bryncev, který překvapivě chyboval.
03:09'
Do zajímavé šance si sjel domácí Pedan, který se snažil najít místečko pod betonem. Šaryčenkov se bleskově přesunul k tyči, navíc i tentokráte podržel svůj celek.
02:12'
Směrem dopředu si to namířil domácí Galimov, který se nakonec proháčkoval až do zakončení. Šaryčenkov byl připravený, i tentokráte raději schoval touš.
01:31'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do velmi překvapivého vedení! Domácí hráči se totiž dostali pod tlak, navíc nahrávku k modré čáře obdržel Volgin, který nebezpečně pálil na brankáře Biljalova. Ten vyrazil pouze před sebe, kde byl s dorážkou úspěšný PAVEL KULIKOV.
Asistence: Alexej Volgin.
01:05'
Úvodní střelecký pokus ovšem obstaral Bryncev, který zkoušel nahodit na domácí branku od modré čáry. Biljalov si připsal první zákrok, puk raději schoval do výstroje.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do útočného pásma. Sledovali jsme nástřel z hokejky Jarullina.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Virtanen, Jarullin, Ljamkin, Rukavišnikov, Wikstrand, Pedan, Judin – K. Petrov, Cormier, Azevedo (C) – Frattin, A. Galimov, Galijev – Lukojanov (A), M. Gluchov (A), E. Galimov – Dyňak, Voronkov, V. Tichonov – Fisenko.

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – Bryncev, Šaripzjanov (C), Aťušov (A), R. Murphy, An. Sergejev (A), Volgin, Pajgin – Chajrullin, Berglund, Enlund – Bikmullin, Z. Mitchell, White – Šiksatdarov, P. Kulikov, Porjadin – Grošev, Šarifjanov, Chafizov – Chisamutdinov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Gofman – Ivanov, Sivov.
Stav série: 1 – 0.

1. osmifinálový zápas:
Ak Bars Kazaň – Neftěchimik Nižněkamsk 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Frattin (Galijev, A. Galimov), 13. E. Galimov (Lukojanov), 42. M. Gluchov (Wikstrand, Pedan), 55. Frattin (Galijev, Jarullin) – 15. Chajrullin (Berglund)
Československá stopa v utkání:

Do zápasu nezasáhne žádný český ani slovenský hráč.
Neftěchimik Nižněkamsk

Na opačné straně stojí Nižněkamsk, který se přeci jenom prokousal do vyřazovacích bojů, a sice díky dobrým výsledkům z posledních zápasů. Neftěchimik nakonec usedl na poslední postupovou pozici, tedy na osmou příčku, přičemž ho od devátého Chabarovsku dělily pouhé dva body. Nižněkamsk totiž dokázal v posledních třech duelech pokaždé naplno bodovat, navíc hned dvakrát porazil Amur. Nižněkamsku se na ledě soupeřů zrovna moc nedařilo, i přesto z toho byla sympatická osmá pozice, přičemž Nižněkamsk uhrál pětadvacet venkovních bodů.
Ak Bars Kazaň

Hokejisté Kazaně s přehledem ovládli východní konferenci, přičemž na druhý Barys měli náskok devíti bodů. Kazaň si tak zajistila hodně přijatelného soupeře do osmifinále, kterým je Nižněkamsk. Ak Bars za celou základní část prohrála v devatenácti případech, na druhou stranu slavila vítězství hned 44x. Kazaň byla vůbec nejlepším domácím mužstvem své konference, z odehraných jednatřiceti duelů zde prohrála pouze pět zápasů, druhým v pořadí byl Magnitogorsk, kterému chybělo propastných devět bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga nám vstoupila do vyřazovacích bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi Ak Bars Kazaň a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.