KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Jekatěrinburg - 6. března 2020   13:30

Novosibirsk
Novosibirsk
07:47' Puustinen (Šarov, Jokipakka) • 11:37' Puustinen (Ruohomaa, Jokipakka) • 45:48' Puustinen (Šarov, Jokipakka) • 69:41' Šaškov (Timašov, Šarov)
4:3
(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Stav série: (3:0)
Jekatěrinburg
09:24' Berezin  (Bělousov, Dacjuk) • 28:59' Holland  (Dawes, Kučerjavenko) • 55:46' Platt  (Trjamkin)

Stav série: 3 – 0.
Je konec! Sibir se i během třetí třetiny dostal do kýženého vedení, navíc si v závěru zápasu zahrál přesilovou hru, během které inkasoval. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém byl aktivnější právě domácí celek, který po necelých sedmdesáti minutách hry ukončil zápas, díky čemuž se ujímá vedení 3:0 na zápasy. Sibir bude mít i v dalším vzájemném duelu výhodu domácího prostředí!
69:41'
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí po zásluze zvládají i třetí vzájemný zápas! Jekatěrinburg se od oslabení nedostal k ohrožení opačné branky, v tomto případě navíc u brankové konstrukce číhal NIKITA ŠAŠKOV, kterému se povedlo najít mezeru u bližší brankové konstrukce.
Asistence: Nikolaj Timašov, Alexandr Šarov.
69:09'
Jekatěrinburgu se už značnou dobu nedostal k ohrožení branky soupeře, navíc se mu ani v tomto případě nepovedlo rozehrát. Následuje komerční přestávka.
68:04'
Jekatěrinburgu se tak povedlo přečkat i další oslabení, po jeho uplynutí jsme ale sledovali vyhození přes všechny čáry. Vhazovat se tak bude před Kovářem.
67:02'
K zakončení se dostal také Jokipakka, který pro změnu trefil pouze jednoho ze svých spoluhráčů. Tlak Sibiru je velký, Jekatěrinburg vyhodil pouze na střídačku.
66:15'
Puustinenovi se povedlo dotlačit puk zpět za modrou čáru, kde se jeho celek dostal ke kombinaci. Nakonec to zkoušel Romancev, který trefil pouze levý beton.
65:25'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Peter Holland – 2 min., hákování).
65:11'
Säteri si s prudkým nástřelem od červené čáry dokázal poradit, posléze ještě stihl rozehrát do strany. Sibir rovněž zahrozil, Kovářovi navíc vypadl touš z lapačky. Posléze český brankář opět zachránil svůj celek od pohromy.
64:06'
K pravému kruhu si sjel domácí Romancev, který to zkoušel zakončením k přední tyči. Kovář tentokráte zasahovat nemusel, na druhé straně pro změnu zahrozil Mozer.
63:01'
Hezkým způsobem to provedl domácí Šarov, který si sjel až do mezikruží, odkud vypálil doprostřed branky. Kovář podržel svůj celek, puk raději schoval ve výstroji.
62:05'
Hraničním zákrokem se prezentoval hostující Berezin, jehož zákrok nakonec nebyl posouzen jako nedovolený. Dopředu se tak řítil Bělousov, který daleko nedojel.
61:11'
Jekatěrinburg se rovněž dostal do útočného pásma, kde si do střelecké pozice sjel Holland, který trefil pouze zadní mantinel. S následnou dorážkou si Säteri poradil.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení vyznělo lépe pro domácí hráče, kteří ihned napálili puk na druhou stranu. Tam sek k němu dostal Šarov, který nakonec promáchl.
60:01'
Máme za sebou také třetí třetinu, která nám o vítězi tohoto zápasu nerozhodla. Sibir se potřetí v tomto duelu dostal do vedení, avšak Jekatěrinburg ve vlastním oslabení dokázal srovnat krok, díky čemuž dovedl zápas do prodloužení.
60:00'
59:12'
Již nám běží poslední minuta třetí třetiny, na změnu stavu to nevypadá. Sibir se ještě pokouší rozhodnout zápas, jenomže hostující obránci to znemožňují.
57:42'
Jekatěrinburg se na pár vteřinek dostal na druhou stranu, po zisku kotouče se dopředu hnali také domácí hráči, rána v podání Peltoly ovšem skončila na protihráči.
56:33'
Domácí se dostali do útočného pásma, odkud to od modré čáry zkoušel obránce Děmidov. Kovář zřejmě měl zakrytý výhled, avšak i přesto schoval střelu do výstroje.
55:46'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
To jsou věci, hosté totiž skórují při vlastním oslabení! Za nahozeným kotoučem se totiž vydal GEOFF PLATT, který tak unikl na brankáře Säteriho. Ten se pokusil zákrokem v pádu podržet svůj celek, jenomže běloruský forvard přeci jenom našel cestičku do branky.
Asistence: Nikita Trjamkin.
55:13'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexandr Kučerjavenko – 2 min., vysoká hůl).
54:49'
Milovzorov dokázal ustát souboj s protihráčem, jeho celek navíc nasbíral cenné vteřinky v útočném pásmu. Domácí se dožadovali faulu, hlavní sudí ale vylučovat nebudou.
53:41'
Do konce třetí třetiny zbývá něco málo kolem pěti minut. Sibir se snaží hrát maximálně zodpovědně, proto ihned po zisku puku odpaluje hrací předmět do bezpečí.
52:44'
Dacjuk nyní uplatnil své zkušenosti, za brankou si totiž poradil s napadajícím protihráčem. Hostující hráč se poté obtočil kolem branky, na Säteriho ale nevyzrál.
51:32'
Finský brankář musel opět zasahovat, na druhé straně jsme zrodil rychlý protiútok domácích, při kterém to na sebe vzal Timašov, který nakonec úplně minul branku.
50:00'
Do konce třetí třetiny zbývá přesně deset minut. Jekatěrinburg se před malým momentem málem podařilo vyrovnat, kapitán Dawes však Säteriho nepřekonal.
49:01'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Pavel Dacjuk – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., hrubost).
48:45'
Trjamkin nahazoval na domácí branku, přičemž Säteri vyrážel vedle sebe. Jekatěrinburg se opět dostává do herní převahy, domácí si tak pořádně komplikují žití.
48:05'
Sledovali jsme další střelecký pokus ze strany Sibiru, tentokráte se nejednalo o nic nebezpečného. Další přečíslení táhl Milovzorov, který pálil pouze doprostřed.
47:10'
Probíhá předposlední komerční přestávka tohoto zápasu, Jekatěrinburg tak má čas na krátkou poradu. Domácí přesto mají ke třetímu vítězství ještě hodně daleko.
46:13'
Po nezáživné pasáži se tak zaskvěl domácí Šarov, který dokonale zmátl obranu soupeře. Ta si před malým momentem nepočínala nejlépe, Jekatěrinburg tak bude muset opět dotahovat.
45:48'
Domácí hráči jdou potřetí v tomto duelu do vedení, Jekatěrinburg to bude mít zase hodně složité! Obrovský kus práce odvedl Šarov, který se ze středního pásma protáhl až před brankáře Kováře, kde navíc vymyslel fantastickou zadovku na JUUSA PUUSTINENA, který tak kompletuje hattrick!
Asistence: Alexandr Šarov, Jyrki Jokipakka.
45:03'
Säteri vyrážel pouze před sebe, kde se vynořil hostující Dacjuk, který ovšem naprosto minul branku. V krátkém časovém sledu přichází další zakázané uvolnění.
44:01'
Jekatěrinburg chyboval v nebezpečné vzdálenosti od své branky. Soupeř to navíc velice kvalitně vykombinoval, zakončující Šaškov však úplně přestřelil branku.
43:12'
Rychlý před do útoku předvedl Dacjuk, který poté pouze prodlužoval k mantinelu na Bělousova. Tato dvojice nakonec přišla o kotouč, domácí se daleko nedostali.
42:08'
Holland ještě zůstal na ledě, přičemž zavezl touš zpět do útočného pásma. Tam jsem sledovali přetahovanou u pravého mantinelu, ve které uspěli domácí hráči.
41:07'
Hodně prostoru dostal na zakončení Macek, který se snažil najít místečko v bližší šibenici. Säteri dokázal zakročit ramenem, díky čemuž podržel svůj celek.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který si dal na rozehrávce hodně záležet. Puk byl nakonec ztečován pouze do ochranné sítě.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která tak trochu navázala na tu první. Tentokráte jsme se ale dočkali jediné branky, o kterou se postaral Jekatěrinburg, jenž tak srovnal krok na současných 2:2. Sledujeme ale maximálně vyrovnanou bitvu, rovněž nechybí ani celá řada ostrých soubojů, včetně šarvátek.
40:00'
39:13'
Běží nám poslední minuta druhé třetiny, na další změnu skóre to v tuto chvíli nevypadá. V posledních minutách sledujeme hodně ofenzivní moment, a to z obou stran.
37:44'
Ve středním pásmu se Bělousovovi povedlo sáhnout do nahrávky, která tak nebyla přesná. Sibir se po delší době dostal k tlaku, který přinesl zablokovanou ránu. Poté se Kovář vytáhl proti zakončení od Děmidova.
36:13'
Domácí hráči se dostali do přečíslení, které nepřineslo ani zakončení. Ještě předtím zůstal na zemi ležet obránce Batyršin, který dostal po odehrání puku naloženo.
35:29'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nigel Dawes – 2 min., sekání).
35:04'
Až příliš velké sousto si vzal hostující Sexton, který proti dvojici domácích hráčů nakonec neuspěl. Sledujeme neurovnanou pasáž, ve které čekáme na výraznější šanci.
34:09'
Peltola se s pukem raději vrátil do obranného pásma, kde si nechtěl komplikovat život. Jeho nahrávka totiž směřovala na Alexejeva, který rozehrál směrem vpřed.
33:08'
Zhruba sedm minut před koncem druhé třetiny probíhá další komerční přestávka. Diváci jsou určitě hodně nervózní, i tento zápas totiž přináší vyrovnanou partii.
32:12'
Sibir je po vyrovnávací brance o něco aktivnějším celkem, jenomže Kovář na další složitější zákrok stále čeká. Novosibirsk navíc rozehrál za cenu dalšího icingu.
31:07'
Hollandovi se i tentokráte povedlo s přehledem zvládnout vhazování, násle dně u své modré čáry chyboval jeden z domácích, zakončující Gurkin to ale nepotrestal.
30:00'
Dnešní utkání sleduje 7420 diváků.
28:59'
Dlouhé obléhání útočného pásma končí vyrovnávací brankou! Kapitán Dawes totiž zaskočil domácí obranu rychlým manévrem, při kterém se s pukem dostal do volného prostoru. Jeho nahrávka navíc směřoval k zadní tyči, kde zakončoval PETER HOLLAND. Sudí nejprve rozpažil, načež jsme viděli další zkoumání videa. Säteri sice puk zachytil do své lapačky, ta se ale nacházela za brankovou čárou! Branka platí!
Asistence: Nigel Dawes, Alexandr Kučerjavenko.
28:01'
Před malým momentem přišla na řadu další komerční přestávka tohoto zápasu. Po ní celkem nenápadně nahazoval kotouč Timašov, jenž ale netrefil branku.
27:03'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Geoff Platt – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2+2 min, hrubost).
27:01'
Tomu se snad nedá říkat ani přesilová hra. Sibir totiž až ke konci přesilovky přešel na druhou stranu. kde po hezké kombinaci nedošťoural puk za Kováře Sajustov.
26:11'
Novosibirsku se v úvodu této přesilové hry zatím moc nedaří. Soupeř se v poklidu dostal k puku, který bleskovým způsobem odpálil až k brance brankáře Säteriho.
25:13'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dan Sexton – 2 min., sekání).
25:01'
Kousek od červené čáry se ujal kotouče Česalin, který nahazoval za Kovářovu branku. Tam se tentýž hráč vymanil z nátlaku, po jeho nahrávce navíc pálil Děmidov.
24:10'
Jekatěrinburg se opět bez větších problémů dostal za modrou čáru, kde se mu nepovedlo navázat na přesnost kombinací. Další nepřesnost udělal také Sibir.
23:02'
Hezká kombinace domácích nakonec nekončí v brance! Vypadalo to, že finálním střelcem mohl být Romancev, jenž v dobré pozici úplně minul branku!
22:09'
Kovář si připsal snadný zákrok, tečovanou střelu totiž schoval do své lapačky. Český brankář raději pozastavil hru, následně se bude vhazovat po jeho levé ruce.
21:12'
Jekatěrinburg se doslova prokousal na druhou stranu, kde se Dawesovi nepovedlo ustát souboj s protihráčem. Posléze souboj u modré čáry vyhrál Litovčenko.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který opět jako první zavítal směrem do vlastního pásma, kde se o rozehrávku staral Loginov.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám přinesla celkem atraktivní podívanou. Úvodní minuty sice nepřinesly nic vážnějšího, jenomže poté jsme se dočkali tří branek v krátkém časovém sledu. Sibir nakonec po první periodě vede o jedinou trefu, dnešní utkání je navíc hodně vyhrocené. Oba celky si rozhodně nic nedarují, již několikrát došlo k pošťuchování.
20:00'
19:14'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Peter Holland – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Korotkov – 2 min., hrubost).
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:10'
Ou! Peltola měl před sebou prázdnou branku, nicméně fantastickým zákrokem ho vychytal sedící Kovář, který zasáhl vlastní hokejkou!
17:23'
Až necelé tři minuty před skončením první třetiny probíhá druhá komerční přestávka. Utkání je stále hodně vyrovnané, zatím jsme se dočkali hned tří zásahů.
16:45'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., vysoká hůl).
15:13'
Na opačné straně se pro změnu protáhl až ke střeleckému pokusu Sajustov, který se snažil najít mezeru mezi rukou Kováře, český brankář ale podržel svůj celek.
14:07'
Snad poprvé v tomto duelu zakončoval Holland, který měl u pravého kruhu celkem dost prostoru na zakončení zápěstím. To nakonec směřovalo pár centimetrů vedle.
13:12'
V posledních minutách se hodně přitvrdilo, sledujeme celou řadu důrazných soubojů. Oba celky si rozhodně nic nedarují, mnoho zákroků je doslova na hraně s faulem.
11:46'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Igor Makarov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., hrubost).
11:37'
Jekatěrinburg si ještě vzal trenérskou výzvu, branka ale platí!
11:37'
Gejzír radosti na stadionu, domácí v signalizované výhodě jdou do vedení! Jekatěrinburg se totiž dopustil nedovoleného zákroku, jenomže velice nebezpečně pálil od modré čáry Loginov. Jeho dělovku Kovář vyrazil pouze před sebe, kde byl maximálně důrazný JUUSO PUUSTINEN – 2:1!
Asistence: Mikael Ruohomaa, Jyrki Jokipakka.
11:22'
Sledovali jsme menší závar před Säterim, který nakonec udržel puk před brankovou čárou. Hodně agilní byl Mozer, jenž s vypětím všech sil tlačil touš za brankáře. Na opačné straně pláchl obráncům Sajustov, který narazil do betonu brankáře.
11:13'
Středem hrací plochy se vydal hostující kapitán Dawes, který se chystal k přejetí modré čáry, což o trochu dříve zvládl jeden z jeho spoluhráčů – další ofsajd.
10:20'
Je za námi úvodní desetiminutovka tohoto zápasu, zatím jsme viděli dvě branky. Jekatěrinburg zareagoval na inkasovanou branku tím nejlepším způsobem.
09:24'
Hosté využívají přesilovou hru, navíc vůbec poprvé v celé sérii vstřelili branku! Domácí se ihned po vhazování nechali zatlačit, Dacjuk režíroval hru za brankou, odkud ještě hledal Bělousova. Ten přenechal do palebné pozice MAXIMU BEREZINOVI, jehož dělovka zapadla přesně pod břevno – 1:1!
Asistence: Georgij Bělousov, Pavel Dacjuk.
08:35'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., podrážení).
07:47'
Hodně vyrovnaná pasáž nakonec končí vedoucí brankou Sibiru, Jekatěrinburg si zadělává na obrovské problémy! První formace Sibiru se z vlastního pásma vydala do toho útočného, kde se Šarovovi povedlo zadovkou najít svého kolegu JUUSA PUUSTINENA, jehož nadmíru přesná střela zápěstím směřovala mimo Kovářův dosah – 1:0!
07:15'
K puku se po delší době dostal také český brankář Kovář, který stále na první těžší zákrok čeká. Nyní svému celku pomohl s rozehrávkou, kterou našel Berezina.
06:02'
Dawes si poradil s těžkou nahrávkou, jenomže v souboji u zadního hrazení neměl proti přesile protihráčů šanci na úspěch. Na druhé straně si důrazně počínal Vasilevskij.
05:07'
Z vlastního pásma se o rozehrávku staral domácí Děmidov, který nakonec hledal vedle stojícího Jermakova, jehož pokus o rozehrávku neskončil dalším icingem.
04:12'
Säteri si poradil s dalším pokusem o nahození, navíc se mu povedlo před zvukem píšťalky rozehrát. Novosibirsk se navíc prokousal do pásma, kde dlouho nevydržel.
03:13'
Jekatěrinburg je v úvodu tohoto zápasu o něco aktivnějším týmem, Sibiru se sice povedl odehrát puk do středního pásma, jenomže tam číhal hostující hráč.
02:03'
Do zajímavé šance si sjel hostující Trjamkin, který poprvé ohrozil domácí branku. Poté se do zakončení probíjel také Dacjuk, jenž byl na poslední chvíli zastaven.
01:07'
První práci měl domácí brankář Säteri, který si poradil se slabým nahozením v podání Hollanda. Hra se poprvé přerušila, vhazovat se bude po pravici finského brankáře.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se jako první dostalo do vlastního pásma, odkud nahozením o hrazení rozehrál Loginov.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Timašov, K. Alexejev, Děmidov, Jermakov, Ilja Morozov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov (A) – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola – I. Makarov, Romancev, Česalin (A) – N. Korotkov, A. Jakovlev, Šaškov – Romajev.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, Mamkin, Batyršin, Trjamkin, Berezin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Sexton, Litovčenko, Mozer – Dacjuk (A), Kučerjavenko, Bělousov – A. Garejev, Platt (A), Obidin – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Naumov, Ščenjov – Ponamarenko, Střelcov.
1. osmifinálový zápas:

Avtomobilist Jekatěrinburg – HC Sibir Novosibirsk 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Puustinen (Šarov), 60. Česalin

2. osmifinálový zápas:

Avtomobilist Jekatěrinburg – HC Sibir Novosibirsk 0:1 pp. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 73. Ruohomaa (Puustinen)
Stav série: 2 – 0

Do této série vstupoval v lepší náladě Jekatěrinburg, který se totiž umístil na čtvrté pozici základní části, což mu logicky přisoudilo pátý celek opačné konference, kterým je Sibir. Ten během sezony neustále dokazuje, že mu to letos herně vychází, o čemž se v této sérii přesvědčuje také Jekatěrinburg. Ten měl díky čtvrté pozici výhodu domácího prostředí v prvním dvou duelech, avšak ani v jednom nedokázal zvítězit, díky čemuž si zadělává na pořádný malér. Hned první duel přinesl pouhé dvě branky, ta první padla po necelých osmnácti minutách hry. Sibir navíc své vítězství pečetil zásahem do prázdné branky, což vedlo k oslavám první výhry v sérii. Jekatěrinburg se tak dostal do nelichotivé pozice, ve druhém domácím duelu potřeboval zvítězit. Jenomže Jekatěrinburgu naprosto zmizel střelecký prach, ani v tomto duelu se totiž nedokázal ani jednou prosadit, na druhou stranu se střelecky neprosadil ani soupeř. Tři třetiny branku nepřinesly, o vítězi druhého zápasu tak rozhodlo až prodloužení, ve kterém byl úspěšnější Sibir. Novosibirsk se tak dostal do luxusní pozice, v nadcházejících dvou duelech bude moci ukončit osmifinálovou sérii, navíc před vlastním hledištěm! A to se vyplatí!
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga nám vstoupila do vyřazovacích bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi HC Sibir Novosibirsk a Avtomobilist Jekatěrinburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.